Waddinxveners in bestuur van Goudse Kamer ’EXPORT Waardering Scouting voor Kap Ligterink PTT-bestellers in het nieuw CEES OKKERS IS GEEN TOVERMIDDEL Zuidplas-landhuizen 99 Wargames in De Bonkelaar Nederlagen voor TOOS- badminton Het Weekblad feliciteert De Boog begint weer klussendienst De Wingerd zoekt helpers Koninginnedag Eerste prijs op Huishoudbeurs ken wel de voorkeur bij Jo van Driel. ”De spanning wat er iedere keer weer onder je handen groeit en het kijken naar mensen inspireren je steeds weer”, aldus de gelukkige winnares. Eerste Goudse atletiekbaan Thema-avond NVSH-Gouda Ingenieurs bureau Coenecoop BV Een boekenbon? W. A. Piets Groothandel Detailhandel 12 MEI MOEDERDAG Industrie A. J. R. de Jonge Dienstverlening Dus een foto als origineel cadeau Bel tijdig voor een afspraak u«M|fptO “film sjaak noteboom Vervoerswezen Geen winst Misvattingen Niet overhaast Dichtbij beginnen 4 interlübke eurohome WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdagavond 13 april werd mevrouw El Ligterink, in de Klimopgroep het best bekend als KAP Ligterink, nietsvermoedend naar het clubhuis “de Ankerplaats" gelokt, waar zo’n 50 mensen, familieleden, vrienden, collegascouts en leden van de Klim opgroep aanwezig waren om haar 35-jarig scoutingjubileum met haar te vieren en haar te huldigen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 APRIL 1985 vanaf 278.000 gulden. DOET 'T... ALTIJD! ma- i Per 1 januari 1985 is de nieuwe Wet op de Kamers van Koophandel in werking getreden. Deze wet, die het functione ren van de Kamers regelt, heeft vooral invloed op de samenstelling van de Ka mers: de algemene ledenvergadering, het hoogste beleidsorgaan van de Ka mer. WADDINXVEEN - Op initiatief van De Pater Makelaardij te Waddinxveen worden op twee plaatsen in de gemeen te bouwprojecten gerealiseerd. De leden van de Kamer worden be noemd door orgnisaties van onderne mers en werknemers. Thans bezetten de drie categorieën die het bedrijfsleven in de Kamer vertegenwoordigen (mid den- en kleinbedrijf), overige onderne mingen en werkknemers, ieder éénder de van de zetels. Als bestuursleden werden herkozen de heren T. Hopman (voorzitter), G. C. Schiebroek, Ir. H. M. C. Voorn en J. G. Vrijhoef. Bij voldoende belangstelling van kopers bouwt aannemingsmaatschappij Muller Beheer uit Ternaard 7 patio bungalows aan de Oostpolderweg. Onderstaand de namen van de leden en de tak van het bedrijfsleven en de tak van het bedrijfsleven die zij vertegen woordigen. het PTT kledingbureau, die koorts achtig zijn best doet voor iedere be steller de juiste maat te leveren. De exclusieve programma’s voor de woon- en slaapkamer vindt u bij ons - en ook de service, die daarbij hoort: vakkundig advies, planning en opbouw van de meubelen. Op woensdag 24 april a.s. promoveert Abraham Johan Rutger de Jonge tot Doctor in de Geneeskunde aan de Era smus Universiteit Rotterdam. De titel van het proefschrift: Comple mentation of Mutant Phenotypes and Genotypes of Cultured Mammalian Cells. ontwerp en realisatie Zijde 36 tel. 01727-4550 De indeling wordt: woonkamer, patio, keuken, twee slaapkamers, toilet en badkamer, zolder met mogelijkheid voor het maken van drie slaapkamers. Koopsommen: vanaf 200.000 gulden. Voor bestemmingsplan Zuidplas is een plan ontwikkeld, dat voorziet in de WADDINXVEEN - Mede dankzij de collecte, die dit jaar 2,500,- opbracht en waarvoor het bestuur van de stich ting Wingerd gevers in de Groenswaar- den wil bedanken, is het weer mogelijk dit jaar op koninginnedag een gezellig familiefeest te organiseren. Er zijn weer allerlei leuke spelletjes, bijv, hobbelfietsen, de bewuste spiraal uit de sterrenshow, racefietsen voor de groten en voor de kleintjes onder ande re olifantenspel, boomversieren, fi- guurspel. Voor de ouders is er het rad van avontuur, met hele mooie prijzen, koffiekraam, warme worst en nog veel meer. Voor alle kinderen is er ook nog de traditionele traktatie. ’s Avonds is er weer een optocht m.m.v. de drumband ”De Cormula’s”, ieder een mag verkleed meelopen, en voor de leukste of origineelste of mooiste zijn er weer een paar prijsjes beschikbaar. Om dit allemaal goed te laten verlopen hebben we 50 helpers nodig, velen heb ben zich al gemeld, maar toch doen wij een beroep op hen die ’s middags van 12.30 uur tot .17.00 uur hun medewer king willen verlenen. U kunt zich mel den of misschien wilt u eerst nog wat in lichtingen dat kan bij Frans Haver kamp, Wingerd 171 of bel 15123. van de vele kampen die zij geleid WADDINXVEEN/GOUDA - In het bestuur van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland hebben ook diverse Waddinx veners zitting. Dat blijkt uit een pas gepubliceerd overzicht van de be stuurssamenstelling van de Goudse Kamer. Weer een nieuw kleding-tijdperk is aangebroken, na het zwart laken met rode bies, daarna het grijs, nu aange past aan de mode van deze tijd. Op de foto ziet men nog de verschil len van kleding, omdat nog niet alle postbestellers zijn voorzien van de nieuwe PTT-kleding. H. Bruijn, directeur Holland Haag N.V., Gouda. W. van Os, vennoot firma Gebr. van Os, Bodegraven. G. C. Schiebroek, voorzitter Bond van Plantenhandelaren, Gouda. J. A. W. Wolff, directeur N.V. Han- delmij, Joh. Wolff en Co, Gouda. J. A. Elvader, dircteur Datapoint Be heer B.V., Gouda. H. van ’t Hof, directeur Van ’t Hof Makelaardij B.V., Gouda. D. J. Lamorée, mede-eigenaar Hotel Neuf, Boskoop. H. Zuur, directeur Rabobank, Gou da. Passage 47 - Waddinxveen Telefoon 01828-12477 Met exporteren moet je volgens Ok- kerse niet overhaast beginnen. Een van zijn belangrijkste stelregels is: “Begin pas aan export te denken als -- GOUDA - Van donderdag 18 tot en met zondag 21 april is het aan de Groen hovenweg in Gouda vier dagen feest ter gelegenheid van de inwijding van de eerste Goudse atletiekbaan en de ope ning van de clubaccommodatie van de Atletiekvereniging Gouda. Op het programma staan o.a. op don derdag 18 april een 1000 km-estafette, op vrijdag een 5 km-loop, op zaterdag naast de officiële opening een rommel markt, een braderie en een demonstra tie polstokhoogspringen. Op zondag 21 april 1985 geeft Ruud Wielart om 14.15 uur vooraf aan de huldiging van de tien 1000 km-lopers een training en demon stratie hoogspringen op zeer hoog ni veau. De bouw, die start bij voldoende be langstelling, duurt 9 a 10 maanden. Indeling: hal, toilet, zitkamer, eetka mer, keuken, garage/berging, vier bouw van 10 halfvrijstaande landhui- slaapkamers en hobbyruimten. Prijzen: zen. Ze worden gerealiseerd door aan- vanaf 278.000 gulden. enigd Streekvervoer Westnederland, Waddinxveen. J. G. Vrijhoef, employé Nederlandse Spoorwegen N.V., Utrecht. J. Baas, directeur W. Baas Gouda B. V., Gouda. W. Bontenbal, directeur B.V. Aan nemingsbedrijf Bontenbal, Reeuwijk. J. A. de Korte, directeur Adéko Wa- felbakkerij B.V., Stolwijk. N. Noordegraaf, directeur Eerste Goudse Automobiel Mij. B.V.Gouda. M. J. M. Perdon, bestuurder Bouw en Houtbond, Waddinxveen. C. J. Smit, employé Gebrs. van Vliet B.V., Reeuwijk. Mevrouw Ligterink aan het roer op een heeft. In zijn toespraak memoreerde de heer Van der Heijden, secretaris van de Klimopgroep, hoe mevr. Ligterink, na kabouter en padvindster te zijn geweest in Rotterdam, reeds op 16-jarige leef tijd de leiding vameen padvindersven- del op-zich nam. Vanaf dat moment is zij als leidster actief .geweest en 'toen zij in 1971 naar een scoutinggroep voor haar kinderen in Waddinxveen zocht en er geen naar haar zin kon vinden, richtte zij zelf maar de Klimopgroep op. In 1980 nam zij. mede naar aanleiding van het volgen van een Gilwell- cursus, doelbewust afstand van de functie en in- -vloed die zij als oprichtster en groep sleidster had en bleef zij "slechts” als leidster in de groep actief (ondertussen wel bewakend dat de groep bleef zoals zij dat bedoeld had). Daarnaast werd zij actief als speladvi- seur in het district IJsselstreek, als cur susstafmedewerkster in het gewest Zuid-Holland, in het landelijk water werk en werd zij kortelings gevraagd deel uit te maken van het team dat de Nederlandse deelname aan de world- jamboree in 1987 in Australië voorbe reidt. Aan het eind van zijn toespraak deelde hij mee dat het landelijk bestuur het gouden waarderingsteken had toege kend aan mevr. Ligterink als waarde ring voor haar tomeloze inzet geduren de al die j aren en verzocht hij de heer G Bijning, lid van het landelijk bestuur, de versierselen aan mevr. Ligterink te overhandigen. Daarna was er gelegenheid mevr. Ligte rink te feliciteren en haar de vele ca- deau’s en bloemen te overhandigen. Het feest duurde verder tot in de vroege ochtend, inclusief een persiflage van de stam over het feit dat mevr. Ligterink, als de jaren daar zijn, waarschijnlijk nog in Huize Souburgh een aparte scou tinggroep zou oprichten. WADDINXVEEN-Wargames, dat de kijker confronteert met de beanstigen- de gedachte dat het ontketenen van een kernoorlog kinderspel is, draait woens dagavond 17 april om half negen in De Bonkelaar aan de Beukenhof. De toe gangsprijs voor het zien van deze span nende thriller bedraagt vijf gulden. De intelligente scholier David Light man is een kei op het gebied van compu ters. De onbegrensde mogelijkheden van zijn huiscomputer kent hij op zijn duimpje. Wanneer de geijkte spelletjes hem beginnen te vervelen, verbindt hij zijn computer met de telefoon, om zich op die manier toegang te verschaffen tot de centrale computer van een grote spellenfirma. Bij het zoeken naar het juiste telefoon-’ nummer stuit hij op een computer die een lijst met voor David onbekende spellen projecteert. Maar verdere toe gang tot het systeem wordt hem gewei gerd. Met het nodige geluk weet hij toch de juiste toegangscode te vinden. Niet wetende verbonden te zijn met het cen trale computercentrum win eep Ame rikaanse raketbasis, kiest hij nu voor het spet ’’Wereld Kernoorlog”. Een ramp lijkt niet meer te vermijden. WADDINXVEEN Jarenlang was de postbode langs de weg te herkennen aan een grijs uniform. Thans is men landelijk druk bezig het bestellend personeel in het nieuw te steken. Waddinxveen is nu aan de beurt en de Waddinxveense postbestellers wil len zich aan u voorstellen in hun ver nieuwde kleding. Van een uniform is nauwelijks sprake, omdat elke bestel ler zelf zijn uniform kan samenstellen d.m.v. een keuze-pakket. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde kan wel als het minst ge slaagde competitieweekeinde van dit seizoen voor TOOS-badminton worden aangemerkt. Zowel de jeugdteams al de dames- en herenteams kwamen geen van allen tot overwinning. Enerzijds was dit te wijten aan het wegvallen van een aantal basis spelers, anderzijds was in de meeste ge vallen de tegenstander gewoon sterker. De jeugdteams traden zondag allen aan in sportzaal ’’Groenswaard”. Het le te am ontving het 4e team van BC Flair uit Alphen a/d Rijn. Het gemis van de 2e dame deed zich duidelijk voelen in deze wedstrijd en invalster Marjon Rietveld had de ondankbare taak haar te vervan gen. Het werd uiteindelijk een nipte 5-3 nederlaag. Het 2e team speelde een ronduit onge lukkige wedstrijd tegen het 2e team van BC Re wie uit Reeuwijk. Reeds verz wakt door het ontbreken van de 2e da me verstuikte invalster Jolanda Swart ongelukkigerwijs haar enkel in haar da- mesenkelspel. Hierdoor moest men 3 partijen aan de tegenstander laten. Het werd uiteindelijk een 6-2 nederlaag. Het 3e team hoefde in het geheel niet in actie te komen tegen het 4e team van BC Saturnus uit Woerden. Deze wed strijd werd afgelast daar 2 van de 4 da- mes niet mee konden spelen. Het 5e te am ontmoette het voor hen veel te ster ke le team van BC Zevenhuizen. On danks goed spel en een voorbeeldige in zet konden zij niet voorkomen dat het team van Zevenhuizen met 8-0 won. Ook het dames- en herenteam bleek niet in staat tot een positief resultaat te komen, het damesteam speelde zater dag tegen het le team van BC Game Po int te Oegstgeest en het herenteam zon dag tegen het le team van BC Mata Ha- ri te Zoetermeer. Beide teams hadden echter geen schijn van kans en verloren derhalve met maximale cijfers: 8-0. Aan de Rijksuniversiteit Leiden is de heer W.A. Piets geslaagd voor het doc toraal examen Duits. GOUDA - De afdeling Gouda van de NVSH houdt op maandag 22 april om 20.15 uur een thema-avond over Sado- Masochisme. Marian Lijdsma en Leny Groeneveld van de landelijke Vereniging Studie groep Sado-Masochisme (VSSM) zul len daar een inleiding verzorgen. Ge streefd wordt naar het hierbij tevens vertonen van een film over SM. Na een korte pauze wordt er vervolgens gele genheid gegeven tot het stellen van vra gen en discussie. De thema-avond wordt gehouden in de Wereldwinkel, Raam 222 te Gouda en is toegankelijk voor leden van de NVSH en serieuze belangstellenden. WADD1NXVEEN/AMSTERDAM - Op een feestelijke bijeenkomst in de RAI te Amsterdam is zaterdag 13 april aan mevr. J. van Driel de le prijs uitge reikt voor haar inzending ’’karakterp- oppen”, georganiseerd door de Huis houdbeurs afd. Nat. Wedstrijd Vrij etijdsbesteding, inhoudende een geld prijs, diploma en een medaille. Van de vele hobby’s heeft poppen Drs. D. van Beek, directeur Woer- dense Dakpannen- en Steenfabrieken B.V., Woerden. C. J. van Doom, employé Aanne mingsbedrijf D. Versloot B.V., Bode graven. J. Kosters, bedrijfsleider Gouda Vuurvast B.V., Gouda. Ir. J. H. J. Kuipers, directeur Landis Gyr B.V., Gouda. G. Th. B. Mulleman, directeur Stoel en Meubelfabriek H. A. van Berkeste- ijn B.V., Waddinxveen. Drs. R. A. Schreuder, directeur Has- co Lakfabrieken B.V., Schoonhoven. J. A. Schuttenbeld, sector-directeur Melkunie Holland B.V., Woerden. F. Termorshuizen, employé Steen- land Chocoladefabriek B.V., Gouda. A. Verwaal, employé Sociaal Fonds Bouwnijverheid, Lekkerkerk. Ir. H. M. C. Voorn, directeur Indu strie- en Handelsonderneming Voorn en Koning B.V., Bodegraven. J. C. van Vuuren, employé Aanne mingsbedrijf J. W. Baas-Gouderak B.V., Gouderak. 1 vacature. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is nieuw ingeschreven In genieursbureau Coenecoop BV, Wad dinxveen. Omschrijving bedrijf: het in stalleren, aanbrengen en onderhouden van installaties voor kathodische be scherming, de ontwikkeling van het uit brengen van adviezen over kathodische bescherming enz. Maatschappelijk ka pitaal f. 175.000,-, waarvan geplaatst/ gestort f. 35.000,-. Directie: J. Baas te Waddinxveen en F.R. Koster te Pijnac- ker. Commissaris: J.G. Koster-van Roon te Pijnacker. WADDINXVEEN - Het buurtcen trum De Boog aan de C. Huygenslaan start weer met de klussendienst. Deze dienst heeft een aantal maanden stil ge legen. De reden hiervan is dat er een tijd lang onvoldoende medewerkers aan het project wilden meedoen en het feit dat ’t Ketelhuis verhuisde naar buurt centrum ”De Boog”. Op dit moment zijn er een aantal jonge werklozen die opnieuw hun schouders gaan zetten onder dit project wat in ja nuari 1983 in ’t Ketelhuis is gestart. Al lereerst wordt de wachtlijst, die er al ge ruime tijd is, afgewerkt. Op de wacht- •lijst staan voor 200 manuren aan klus sen. - Nieuwe klussen kunnen pas weer in de maand mei aangevraagd worden bij buurtcentrum ”De Boog”, tel. 16860, iedere donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. De klussendienst is er voor Waddinxveners die van een minimum moeten leven en geen familie en/of ken nissen hebben die hen kunnen helpen bij de klus die gedaan moet worden. Nieuw is de medewerking van de firma De Bas die korting geeft op de materi alen die voor de klussen aangeschaft moeten worden. Zo is verdwenen de uniformpet (met stormband) en vervangen door div. modellen; het meest gekozen is de pet a la Barry Hughes. De uniform jas met de koperen knopen is ook ko men te vervallen. Hiervoor in de plaats kwam een wat moderne uit voering van een colbert/jack. Nieuw is déze keer dat ook de mogelijkheid wordt geboden om schoenen bij deze kledingvemieuwing te verkrijgen. De ze nieuwe mode wordt geleverd door C. de Bas, eigenaar Willem de Bas Zn., Waddinxveen. A. J. Biesheuvel, employé de Centra le Levensverzékenhg N.V., Waddinx veen. F. Chabot, bedrijfsleider Hema B.V. Gouda. H. Duym, vennoot Firma A. Duym Zoon, Ouderkerk. J. Harskamp, directeur Harskamp Pensioen B.V., Gouda. Th. Lammertse, employé Technische Handelsonderneming FUGO, Gouda. A. Verwilligen, eigenaar Drogisterij Verwilligen, Nieuwerkerk a/d IJssel. A. J. J. de Lange, Boskoop. 1 vacature. export moesten hebben. Als je goed tussen de regels doorleest, kom je vaak tot de conclusie dat het succes er veelal op neerkomt, dat men weer terug van weggeweest is”. Export is naar zijn mening niet dat uitverkoren tovermiddel, waarvoor het vaak wordt gehouden. Hij ziet ex port meer als een middel om door een grotere produktie dé kosten te drukken die in het kleine Nederland se afzetgebied naar verhouding vaak hoog zijn. Maar nooit moet er in eer ste instantie aan de winst worden ge dacht, is de mening van de heer Ok kerse, die er overigens op wijst dat alles wat hij aan standpunten en ad viezen naar buiten brengt eerst en voor alles moet worden gezien tegen de achtergrond van zijn ervaringsge bied, dat hoofdzakelijk de export van consumentengoederen omvat. In plaats van de “tragische dingen” die hij op de exportmarkt heeft ge zien breed uit te meten, geeft hij er de voorkeur aan om ondernemers met exportplannen op een paar van zijn ervaringen als praktijkman te wij zen. Maar eerste wil hij een paar mis vattingen bij voorbaat al de wereld uit helpen. Okkerse: “Denk niet dat je een val lend bedrijf nog met export kunt redden. Als het in het binnenland niet meer lukt, dan lukt het in het buitenland ook niet meer”. En: “Denk ook niet dat men in andere landen dezelfde gedachten over im- en export heeft als bij ons. Wij Ne derlanders zijn gewend om te impor teren, niet voor niets noemt men ons met onze handelstradities wel de Chi nezen van het westen. Maar voor de buitenlander is import niet zo van zelfsprekend. Wat die om de hoek kan kopen, haalt hij niet van verre”. De heer Okkerse wijst erop hoe de Japanners die barrière hebben geno men door op hun exportmarkten ei gen companies te stichten en die met lokale krachten te bemannen. De Waddinxveense PTT-besiellers in hun nieuwe uniformen. (Foto: Sjaak Noteboom). grens overwippen en order noteren. Er moet hard voor worden gewerkt. De goederen moeten over een veel grotere afstand worden vervoerd en dat kost veel geld. Speciale verpak king maakt het vaak nog duurder. En laat men ook niet vergeten dat exportmarkten geografisch grote ge bieden kunnen omvatten, waarin voor ons onbekende extra distributie- schakels ook een deel van de hogere prijs uitmaken. Als men dan uiteindelijk toch besluit de stap over de grens te wagen, is het verstandig om in het begin niet ver der te kijken dan de neus lang is. “Begin zo dicht mogelijk bij huis”, zo luidt het tweede praktijkadvies. “Naar België of Duitsland exporte ren houdt niet alleen de aanvoerlij nen kort en goedkoop, maar heeft ook het voordeel dat men deze vlak naast de deur liggende exportmark ten gemakkelijk zelf kan verkennen”, aldus Cees Okkerse. “Loop zoveel mogelijk winkels binnen”, adviseert hij, “en ga bij de kassa staan om te zien wat en hoe er gekocht wordt. Ga niet alleen met je Hollandse bril op kijken wat er op de schappen staat om dan de (onjuiste) conclusie te trekken dat er de verkeerde produk- ten staan”. Overigens waarschuwt Okkerse dat de nabije, dus Europese markt niet altijd die vrije (EG) markt is die we verwachten. Zelf heeft hij de ervaring nog niet vergeten die hij had met de rode aardewerk potten, die hij voor een klant uit Roemenië haalde en die door heel Europa wer den verkocht. “Toen de heer Mit- terand het ineens nodig vond de in dustrie in het noorden van zijn land met bepaalde maatregelen te steunen, was het niveau van de aardewerkex- port naar Frankrijk in drie maanden tijd tot nul gedaald”. Ir. P. van Vliet, directeur N.V. Ver- je klaar bent op de Nederlandse thuismarkt”. Want op de thuismarkt wordt de winst gemaakt. Die markt heeft men doorgaans onder controle, maar in het buitenland moet men vechten tegen een bestaande markt met zijn service- en prijsaspecten. De prijs die in het buitenland kan wor den gemaakt, mag dan wel vaak goed lijken, maar dat is niet meer .dan een factuurbedrag. Niet vergeten moet worden wat er voor dat hogere be drag allemaal moet worden gedaan. Exporteren is geen zaak van even de WADDINXVEEN - De, de laatste tijd met zijn broekenpers, nogal eens in het nieuws zijnde Cees Okkerse, directeur van Cees Okker se Agencies BV, heeft ook de kolommen gehaald van Midden-Hol land Magazine, een interessant nieuw blad voor het bedrijfsleven onder auspiciën van de Stichting Midden-Holland Promotie. In dit artikel verklaart de Waddinxvener, die als commissionair kopers en verkopers over de grenzen heen bij elkaar brengt, dat export geen tovermiddel is. Cees Okkerse wil allerminst de in druk wekken dat export een zaak is waar je maar beter niet aan kunt be ginnen. Maar op grond van zijn bre de praktijkervaring - in de zeventiger jaren verkocht hij naar eigen zeggen “de gekste dingen, van turfmolm tot perzikontharingsmachines” buiten onze grenzen - wil hij toch wat tegen gas geven tegen het ongebreidelde ex- port-optimisme, zoals dat via de me dia tot ons komt en dat zijn bronnen veelal vindt in veel minder praktijk gerichte politieke en ambtelijke krin gen. “Met het tovermiddel export dacht men het lek in onze economie boven water te hebben gehaald”, zegt hij. “Maar als we over exportsuccessen lezen, moeten we niet vergeten dat veel van die bedrijven het altijd al van Deze woningen worden neergezet aan de Oostpolderweg un Zuidkade 1. nemingsmaatschappij De Langen V.d. Berg te Bergambacht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9