W^ddinxveense sportspetters competitie WSV-jeugd Spannend slot 40e Waddinxveense Sportweek van 17 mei tot en met 8 juni Toos-basketbal: Waddinxveen Flyers Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Evenement met volkomen nieuwe programmapunten Turnsters TOOS Tamara Hamer Zuidhollands derde turnster Jubilerend WSV hervat Dick Dibbets VANGST REDELIJK WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Clubkampioen Excelsior Antilope- pupillen: zes maal eremetaal bij Grand Prix De Sperwer laat bekend aan kop bij damfinale WADDINXVEEN - Na de vierde ronde van Excelsiors onderlinge dam- finales gaat Dick Dibbets dank zij een overigens taai bevochten winst op Teun Twigt aan de kop in de finale groep. Hij leidt met 7 punten uit 4 en weet Adriaan Blom op de tweede plaats met 4 punten uit 3. Zoals ver meld kreeg Dick het niet cadeau van Teun Twigt. Uiteindelijk moest laatstgenoemde een doorbraak op zijn linker vleugel toelaten en dat luidde de winst in. competitie i Onderlinge competitie "Ome Pief' Jeugdturners Be Fair Be Fair Jongens-junioren WSE 1 GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 1F0CW A, kenmerk voor vakwerk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 2 MEI 1985 het misschien wel nuttig BE FAIR IS NU VEILIG 1K Hierna werd, na vier weken onderbre king, de huishoudelijke competitie her vat. De meest spectaculaire resultaten behaalden de beide Van Oorts: W. van Oort won - na een oor Wolfs afgeslagen remiseaanbod - doordat laatstgenoem de zijn vlag uit het oog verloor en J. van Oort kon - na een blunder van Van Deelen in de opening - na een zet of ne gen, een vol punt binnenhalen. Stand aan kop: 1. Philipse, 2. W. van Oort, 3. Kardol, 4. Bloem, 5. Assche- man. Komende zaterdag wordt op het sportcomplex aan de Willem de Rij- kelaan het traditionele “Ome Piet toumooi” van WSE gehouden. Dl- WADDINXVEEN - Ondanks de kou de, de regen en de sterke wind, trokken afgelopen zaterdag een ploegje Antili- ope-pupillen naar de baanwedstrijden van Avanti, Schoonhoven. Baanwed strijden was eigenlijk niet het juiste woord: Modder- of crosswedstrijden zou zeker niet misstaan, zoveel water stond er op het veld en de baan. De Antilope-ploeg had hier kennelijk geen last van. De stemming en de presa- taties waren goed en naast de hagelste nen regende het ook prijzen. De ploeg ging met het merendeel van de beste plaatsen in deze wedstrijd naar huis. Bij de pupillen B (8 jaar) bezette Maar ten Groot (dit was z'n eerste wedstrijd) met ruime voorsprong de le plaats bij de 1000 meter. En door bij de meer kamp ook nog eens prima werk te leve ren bezette hij dit onderdeel ook nog eens de 2e plaats. Bij de pupillen A-l (9 jaar) ging het al niet anders. Jurjan de Vries voltooide een sterke meerkamnp en bezette zeker dankzij het prima hoogspringwerk de eerste plaats. Jeroen Schildt zat hem echter vlak op de hielen en pakte op dit onderdeel de 2e plaats. Op de 1000 me ter verdedigde Jeroen z’n titel met ver ve. Alsof er geen wolkje aan de lucht stond won hij deze race met een straat lengte voorsprong op nummer twee. Net niet in de prijzen vielen Gouke Bonsel en Terje van de Valk. Gouke kan bogen op een zeer gelijkmatige wedstrijd in alle onderdelen, maar kwam helaas net iets tekort. Zo ook Terje, die zich zeker gaat ontwikkelen tot een prima hoogspringer en ook nog eerste werd in zijn serie op de 1000 me ter. André Hilberts was helaas de enige An- tiloper bij de pupillen A-2 (10 jaar). Echter ook hij veroverde voor de ver eniging een stukje eremetaal. André liep in een kopgroepje een sterke 1000 meter en kon zich hier door een uitste kende slotrace als derde plaatsen. Als straks op 11 mei de eerste serie wed strijden van de Goudse competitie wor den gehouden, ziet het er naar uit dat de Antilope pupillen hier sterker dan ooit tevoorschijn gaan komen. Jammer is echter, dat we hebben moeten constate ren dat met name in deze leeftijden er bij Artilope best nog een paar meisjes bij kunnen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 Een leuke partij tussen Cor Stolker en Piet van Gils eindigde in winst van laatstgenoemde, die een foutzet re soluut afstrafte. Jan Borsboom is winnaar van de 5e poule. WADDINXVEEN - Zaterdag en zon dag werd er in Zwijndrecht een Grand- Prix turntournooi gehouden waaraan TOOS meedeed. Zaterdagavond deed Marieke Koele mee. Zij bevond zich echter in een sterk deelnemersveld zo dat zij als 11e eindigde met 25.30 pnt. Zondagmorgen werd er begonnen met klasse IV-A. De TOOS meisjes draai den hier goed. Mandy de Graaff werd 8e (16.60 pnt), Anne-Claire Smit werd 10e (15.25 pnt) en Chantal Domman- schet werd 18e (13.20 pnt). Daarna deed Ingrid Mooy mee in de klasse III-B. ZXij eindigde na een pri ma wedstrijd op een verdiende 8e plaats met 18.45 pnt. Als laatste waren Masha Smeels en Mi riam van de Woud aan de beurt. Miriam draaide goed en eindigde als 4e (23.20 pnt) en Marsha die na een blessure pas weer in training was eindigde als 7e (21.50 pnt.) Bij de NK-turnen voor de jeugdturners (sectie Wedstrijdsport) hebben de TOOS deelnemers goed gepresteerd. Er deden 30 jongens mee en zij moesten zich via 2 voorwedstrijden voor deze wedstrijd plaatsen. Hetgeen dat aan het eind van het pro gramma eenvoudig “finale-feesten” wordt genoemd omvat in feite een groots spektakel in de Gouwe. De bij zonderheden zijn op dit moment nog niet voldoende bekend maar zeker is dat weer een uitermate spectaculair programma geboden zal worden. Een onderdeel dat vrijwel zeker - maar dan op een geheel andere leest geschoeid - zeker zal doorgaan is de “Gondelvaart”. Bijzonderheden zul len op korte termijn bekend worden gemaakt. Voor de voetbalevenementen is in middels de inschrijving gesloten. Met uitzondering van het damesvoetbal tot uiterlijk 6 mei kan nog worden ingeschreven bij Jan van Leeuwen, Kerkweg of bij het secretariaat van het Sportweekcomité, Vijverlaan 43. Vanaf volgende week wordt ook de inschrijving voor het bedrijfsvissen weer opengesteld. Let op de publi- katie in dit Weekblad. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit Duffel. Afstand 106 km. In con cours 441 duiven. Gelost om 10.45 uur. Aankomst le duif 12.27, laatste 12.36. Snelheid le duif 1039 m.p.m. Uitslagen: M.C. Anders 1-12-27-47- 53-54-56-69-82-95-100, N. van Vliet 2-32-33-41-80, J. Jansen 3-22^5-68, D. Heeren 4-6-9-10-24-26-31-66-84- 85-97, H. Metselaar 5-8-18-25-30-39- 52-57-61-70-73-78-86-88-90, J. Toor 7-11-13-14-19-23-36-38-51-55-71- 102-108-109, Mevr. Twigt 15-28-37- 46, A.H. Kivits 16-59-103, A. Hof man 17-20, N. Hoogerdijk 21-45-67- 92-96, H. Vink 29-49-58-60, C. Hof man 34-75-76-99, C.A. Bode 35-62- 106, J.W. Sekeris 40-48-77-81, M. Verbeek 42-74-89-94-98-107, M. Tol lenaar 43-83-93-101, Mevr. G. Toor 44-63, N. van Tol 50-105-110, Smit- Troost 64, J. Verbakel 72-91, P. Bo- nefaas 79-104, F. Rip 87. WADDINXVEEN Evenals in voor gaande finaletoumooien zal Excelsi ors clubkampioen dammen pas na de laatste te spelen ronde op 2 mei be kend zijn. In de voorlaatste ronde werden in de finalegroep slechts 2 wedstrijden gespeeld. Een vrijwel ge- lijkopgaande strijd tussen Adriaan Blom en Teun Twigt eindigde in een puntendeling. In het middenspel kwam de stelling van Cor Barelds onder druk te staan van het tegenspel van Piet Swart. Eerstgenoemde moest verwoede po gingen in het werk stellen om een puntendeling te bereiken. Terecht sloeg Piet Swart dan ook een remise aanbod af. In een 7 om 7-eindspel speelde Piet te snel en een lichte damzet van Cor Barelds maakte het spel meteen uit. elftallen van Alphia (Alphen aan den Rijn), Bodegraven, Siveo (Zegveld),* SJZ (Zoeterwoude), Alkmania (Alke- made), HWD (Rotterdam), RKDEO (Nootdorp) en de thuisclub zullen met elkaar de sportieve strijd aanbin den. Op het spel staat de wisseltrofee die indertijd door Ome Piet van Zaal be schikbaar is gesteld. De heer Van Zaal was jarenlang actief in de jeugd afdeling van WSE en treedt ook van daag de dag, op 77-jarige leeftijd, nog steeds naar voren als een groot ani mator van het jeugdvoetbal bij de Oranje-Zwarten. Het sportevenement vangt aan om 9.30 uur, de finale om 12.30 uur. Aansluitend vindt de prijs uitreiking plaats. Piet Swart was daarmede uitgescha keld voor de clubtitel. Dick Dibbets gaat nog steeds aan kop met 2 pun ten voorsprong op Adriaan Blom die nog op gelijke hoogte kan komen, wanneer hij zijn laatste wedstrijd wint en Dick Dibbets zou verliezen. Dick heeft aan een gelijkspel genoeg om zich kampioen te mogen noemen. De duels in de 2e groep liepen uit op puntendelingen. Fred Zaadhof werd poulewinnaar en samen met de op de 2e plaats geëindigde Kees Kramp completeert hij het eerste achttal van Excelsior, dat het komend seizoen wederom zal uitkomen in de hoofd klasse van de Dambond Midden Hol land. De beslissende partij tussen Tijmen den Ouden jr. en Dik Schouten bracht na sterker centrumspel winst van de junior en dat betekende dat hij zich winnaar van poule 3 mag noemen. In groep 4 wist Gerrit Hee ren op fraaie wijze van Sjaak de Wit te winnen. De poulewinnaar zal hier pas in de laatste ronde bekend zijn. In de partijen Adriaan Blom - Piet Swart en Ruud van Dijk - Cor Barelds werden de punten gedeeld. In de tweede poule, in welke wordt ge streden om 2 plaatsen voor Excel siors le achttal, eindigden de partijen in winst voor Fred Zaadhof en Jaap van der Eist op respectievelijk Ger rit van der Zijden en Jan Both. In de 3 e groep wist Tijmen den Ou den jr. als enige te winnen ten koste van Piet van Es. Moedig doorvechten van Dik Schouten werd beloond. Zijn tegenstander Bertus van Eijk had dam weten te behalen en vroeg met een 2 schijven. Dik Schouten liet een “plakker” volgen, waarop Van Eijk meteen remise aanbood. Nog geen 5 tellen na deze overeenkomst zag Van Eijk de door hem gemiste winstgang van 2 zetten diep. De 4e poule bracht een leuke onbe sliste strijd tussen Dik Heeren II en Gert van Mannekes. Jan Borsboom klopte verrassend Dik Heeren II en heeft daardoor goede kansen om poulewinnaar te worden. pagne Waddinxveen Flyers snel inge- burgerd raken in en buiten het bas ketbal. Ondanks de slech te weersomstandigheden had het tegen D.S.V.P. spelende Be Fair een uitver kocht huis. Het leeuwendeel van deze bezoekers kwam uit Pijnacker ter on dersteuning van hun club die bij een overwinning voor de vierde achtereen volgende maal kampioen kon worden. De D.S.V.P. spelers hebben hun ent housiaste aanhang niet teleurgesteld e$ wonnen met 0-2. Be Fair, dat Frans van Woudenberg door een blessure moest missen, had Ronald van Dodewaard in de basis staan. Na eerst wat aftasten van eikaars mogelijkheden was het D.S.V.P. dat uit een doorbraak keeper Marcel Straver op de proef stelde, wel ke hij glansrijk doorstond. De attent reagerende Hans Wouter Valk ontfutselde de bal - geschonken door Clazing BV - aan een verdediger en trachtte met een harde, lage schuiver de 37-jarige keeper Martin Domburg te verschalken. Deze zeer geroutineerde keeper uit 21 wedstrijden 9 tegen doelpunten - liet zich echter niet verras sen. Nadat Straver een vlammend schot had gestopt en een onverwachte kopbal over de lat had getikt moest hij in de 20e min. het hoofd buigen. Rechterspits Leon Burcksen omspeelde Arjan Blom trok scherp voor waar Paul Jense klaar stond voor de beslissende tik. Het vervolg kwam van uitblinker Ed v/d Brink, zich knap vrijspelend on dernam hij een indrukwekkende rush langs de zijlijn, een scherpe voorzet Pe ter Loef schiet in....maar Domburg is weer ter plekke. Zo rond de 25 min. mocht D.S.V.P. een vrije trap nemen rand strafschopgebied, de hoog inge brachte bal ging ongelukkig via het blonde hoofd van Arjan Blom over keeper Straver het net in, 0-2. Een bles sure van Emy Dieckman noopte trainer Hup hem te vervangen voor Peter Bos die met z’n ’Topkwaliteiten” onrust moest veroorzaken. Tot aan de rust speelde de wedstrijd zich verder vooral rond het middenveld af. Na rust heeft Be Fair er nog alles aan gedaan om het Pijnackerfeest een week uit te stellen. Men nam alle risico’s, speelde achter één-op- één waarin Aart Bos een hoofdrol vervulde. Ook Klaas Angenent herstelde zich van een zwak ke eerste helft en stelde z’n lichtvoetige voorhoede in staat steeds weer ten aan val te trekken. Hoewel Peter Loef, Re ne v/d Wilk, Ronald van Dodewaard en zeker Hans Wouter Valk veel technisch vernuft in hun acties legden, miste men (nog) de lichamelijke kracht de onver- zettelijke D.S.V.P.-defentie te ver schalken. Waarbij keeper Domburg tot driemaal toe liet zien waar hij toe in staat is door ’’ónmogelijke” ballen toch nog uit zijn doel te halen. Ook de ro buuste inzet va Ruud Willemstein voor Heter Bos in de p(loeg gebracht mocht Be Fair niet baten. De dames van Be Fair-tennis hebben de goede start van vorige week laten vol gen door een nog beter resultaat. Al leen team 26 verloor nipt met 3-2 van Schiebroek. Team 31 won met omge keerde cijfers van T.C.B. De teams 25, 27 en 29 wonnen tamelijk eenvoudig met 4-1. Team 28 tenslotte spande de kroon en stuurde Krimpen met 5-0 ver lies naar huis terug. Als dit zo doorgaat zou de tussenstand volgende week aan kunnen geven dat de dames van Be Fair het dit seizoen inder daad lijken te gaan maken. Bij de mixed team werd winst en verlies eerlijk gedeeld: M. v. Peet verloor met team 1 met 3-2 van Triomf, evenals S. v. Gemeren die met team 2 met dezelfde cijfers de eer en de punten aan de Gou we Smash moest laten. Winst was er voor team 3 o.l.v. M. de Ruyter die met 3-2 van Z67 won. Dit gold ook voor te am 4 dat met 4-1 van Ad Astra won. De mini’s sloegen ook dat het een lieve lust was: team 1 won met 12-0 van Tiod, terwijl team 2 Tiod met 10-2 de baas bleef. Te am 3 gunde Bergviiet slechts één punt en won met 11-1. Alleen team 4 moest met 2-10 de overwinning aan Bergam bacht laten. De junioren konden door erg wisselen de weersomstandigheden niet het volle dige programma afwerken. Team 18 verloor met 3-2 van de Sluipers en ook team 22 verloor met dezelfde cijfers van Zevensprong. De heren behaalden een wat minder gunstig resultaat: vijf van de negen wed strijden konden in winst worden omge zet. Team 6 verloor wederom en wel met 3-2 van Gouderak. Team 7 versloeg V.L.T.C. verpletterend met 5-0, terwijl team 9 Holy met 4-1 verlies naar huis stuurde. Be Fair 10 won nipt met 3-2 van Berkenrode en team 11 walste met 5-0 over Ouderkerk heen. Team 12 moest met 2-3 zijn meerdere erkennen in Am- ro-Service, terwijlk team 13 met 5-0 van Gouwe Smash won. Team 14 o.l.v. E. Speekman verloor met 3-2 van Bleis- wijk, een uitslag die net zo goed anders om had kunnen zijn, team 15 tenslotte verloor kansloos met 5-0 van Plaswijck. De veteranen hebben het goede ritme ook nog niet te pakken: nu werd met 5-0 verloren, ondanks 2 drie-setters, van Ti od. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense Schaakvereniging WSV heeft de festiviteiten rond haar 50-jarig bestaan afgesloten en de competitie weer her vat. De laatste jubileum-activiteiten beston den uit het uitreiken van de prijzen voor de twee winnaars van de schaakpuzzel- reeks in het Weekblad voor Waddinx veen. Het waren mevrouw Rita Ket en de heer C.Ch. Faas uit Waddinxveen, die beiden zes van de zeven puzzels goed op wisten te lossen. WSV-voorzitter L.J. Bloem besloot het jubileum met het uitreiken van oorkon den aan de heren J. Kleyweg, J. van Oort en A. Versluis voor hun meer dan 25-jarig lidmaatschap. Eerder, op de feestavond, hadden ook de heren W. van Vuuren, W. van Oort en A. Littooy deze oorkonde ontvangen, terwijl ook aan het lid A. v.d. Starre zo’n document zal worden uitgereikt. Tenslotte bedankte de voorzitter de heer en mevrouw Van Dijk van het An ne Frankcentrum en hun assistentes Co- bie en Ina voor hun goede zorgen gedu rende het gehele jubileum. Zij hebben daarmee belangrijk bijgedragen aan de festiviteiten, die zeer geslaagd genoemd kunnen worden. Tegenover een enkel evenement, zoals de simultaan voor huisschakers en jeugd, waarbij de op komst tegenviel, staan vele andere, waaraan door velen met enthousiasme is deelgenomen! Ook de jubileumcommissie, bestaande uit de heren Besemer, Asscheman, Van Deelen en Bloem kan met tevredenheid terugzien op het resultaat van haar acti viteiten. Op de algemene ledenvergade ring van donderdag 30 mei zal het jubi leum voor het laatst op de agenda staan. Met een 201-6 overwinning op Diok 2 uit Boskoop hebben de junioren hun suprematie in de competitie overduidelijk bestempeld. Via 50-0 werd het 11A bij rust. In de 2e helft sneuvelden vele clubrecords. Met 124 punten in die 2e helft (record) werd het 201-6 wat nog 2 records beteken de: de hoogste score en het grootste WADDINXVEEN - Per 1 juli zal de basketbalvereniging TOOS onder de naam Waddinxveen Flyers zelfstandig gaan optreden. Dit is besloten op de vorige week donderdag gehouden op richtingsvergadering. Even daarvoor was door de bijzondere algemene le denvergadering de uittreding van de basketbalafdeling uit de multisport- vereniging TOOS goedgekeurd. Met deze goedkeuring werden de 12 seizoenen waarin de basketbalvereni ging binnen MSV TOOS opereerde afgesloten. In de komende tijd zal middels een naambekendheidscam- daarin voor elk wat wils is opgeno men. Sprekend over het programma zal het “insiders” opvallen dat enkele voor Waddinxveen volkomen nieuwe evenementen zijn opgenomen. In de eerste plaats is daar de recreatieve (familie) triathlon. Op de onderdelen zwemmen, (hard)lopen en fietsen kunnen verschillende afstanden wor den gekozen. Van de resultaten wordt aantekening gemaakt en na het volbrengen van de 3 onderdelen ontvangt de deelne(e)m(st)er een “oorkonde” waarop de prestaties worden vermeld. Het zwemmen be gint al op vrijdagavond 17 mei om 19.45 uur in het zwembad aan de WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen HSW’ haar laatste wedstrijd van de wintercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerring- vaart. De vangst was redelijk: 18 vis sers vingen 50070 gram vis. De eerste vijf waren: 1. P. Dorresteyn (10270 gram), 2. H. Romeyn (6900 gram), 3. J. Verhoef (3820 gram), 4. M. v.d. Toom (3600 gram) en 5. M. Reichard (3400 gram). De eerste vijf van de wintercompeti tie zijn: 1. P. Dorresteijn (63400 gram), 2. H. Romijn (39960 gram), 3. M. v.d. Toom (38720 gram), 4. J. Verhoef (32960 gram) en 5. D. Hee ren (29170 gram). Zaterdag 4 mei is de afsluitwedstrijd. Vertrek vanaf het N.S.-station om 6.15 uur. Opgave voor deelname voor donderdagavond 2 mei om 7 uur bij J. Verhoef, Acaciastraat 39, tel. 17991. Zondag 5 mei is de eerste wedstrijd in de zondagcompetitie. Gevist wordt in het Gouwekanaal (alternatief Ou de Rijn) Opgave voor deze competi tie op 5 mei aan de waterkant. de Argus TOOS’ spel echter lam en werd TOOS weggespeeld met 80-43. Scores TOOS: Ronid van de Vis 13, Frank Minnee en Oscar Brinkgreve 10 punten. Heren 4 won woensdag op zeer over tuigende wijze met 62-41 van Jum pers 11 dat niet veel in te brengen had. Scores: Matthieu van Litsenburg 24, Martin Meeldijk 18 punten. Vrij dag tegen Popeye 3 ging het heren 4 moeilijker af en na 34-25 bij rust ver loor men net aan met 54-56. Scores: Jelle Marchand 22, Martin Meeldijk 11 en Frank Posthumus 10 punten. WADDINXVEEN - Nadat Tamara Hamer, de 10-jarige TOOS-tumster, zich in maart al had geplaatst voor de provinciale kampioenschappen, heeft zij opnieuw een goede prestatie gele verd door op deze wedstrijd - zater dag 27 april in Waddinxveen geturnd - als derde te eindigen. Hierdoor zal zij volgend tumseizoen moeten deel nemen in een hogere categorie in haar leeftijdsklasse binnen de wed strijdsport. Tamara begon de wedstrijd op het onderdeel lange mat, waar zij als één van de besten uit de bus kwam. Zij liet hier 8.35 punten noteren, een hoge score to.v. de andere twintig deelneemsters. De sprong, over het algemeen genomen het minst goede onderdeel van Tamara, heeft zij niet veel verloren. Hoewel de 6.90 punten die zij scoorde altijd beter kan, bleef zij slechts 0.85 punten achter op de hoogste score. In het tussenklasse- ment nam zij na twee onderdelen echter nog een vijfde plaats in. Het onderdeel brug bracht voor Ta mara de stijging in het klassement. Door een goede 7.65 punten steeg zij twee plaatsen in het klassement. Bo vendien ging zij de huidige kringkam- pioen (Malika Vermey) voorbij in het klassement. Het was voor Tamara zaak om tijdens het vierde onderdeel, de evenwichtsbalk, de derde plaats te behouden. Dit gebeurde doordat zij op dit onderdeel 7.95 punten behaal de. Jammer voor Tamara was dat zij door een val van de balk de tweede plaats in het algemeen klassement ge mist heeft. Toch is een derde plaats met 30.85 punten achter Carla de Vries (30.90) en Mamie Beyl (31.45) een goede klassering en Tamara mag dan ook te rug zien op een goed tumseizoen. Hopelijk behaald zij volgend jaar in de A-categorie net zulke goede resul taten of misschien zelfs beter. HH Spelfragment uit een wedstrijd het WSE Al-team, dat de promotie naarde hoofdgroep binnen bereik heeft. (Foto: WSE). jg niet ge- DSVP de strijd dicteerde. Gesteund door zo’n zeshonderd supporters drukte DSVP Be Fair terug op eigen helft. Na tien minuten kwamen de gasten via een rake kopbal op voorsprong en tien minuten later breidden zij de voordelige score uit tot 0-2. Toch was er naast Kampioensvreugde van D.S.V.P. ook in het Be Fair-kamp blijdschap toen de uitslag van ARC- Oranje Wit bekend werd. Door de ne derlaag van de Dortenaren bleef Be Fair met nog 2 wedstrijden te gaan be houden voor de 2e klas en dit is voor het jeugdige elftal zeker een compliment waard. Zaterdag speelt men uit bij Oranje Wit in Dordrecht. Voor deze wedstrijd laat de Supportersvereniging een GRATIS bus rijden voor haar leden. In een door winterse buien geteisterde wedstrijd kon WSE niet imponeren te gen een met veel inzet spelend Lekker- kerk. Met de sterke wind in de rug beg on WSE sterk. Reeds in de tiende mi nuut stond Pim Sluijs al oog in oog met de Lekkerkerkse doelman. Zijn schot kon maar net worden gekeerd. Beide ploegen hadden veel last van de storm achtige wind en vooral de oranje-zwar- ten kwamen niet goed in hun spel. In de persoonlijke duels moesten de WSE-aanvallers meestal hun meerdere erkennen in de Lekkerkerkers. In plaats van juist die duels uit de weg te gaan, zocht men voortdurend de tegen stander op, met als gevolg dat de aan vallen steeds dood liepen op onnodig balverlies. Juist na een half uur spelen kreeg Lekkerkerk enkele goede kansen via Piet Kok en Wim Maaskant terwijl van WSE-kant alleen Marcel Jaspers enkele afstandsschoten kon lossen. In de rust zal WSE-trainer Douwe Op- pedijk de spelers wel het een en ander ingefluisterd hebben want er kwam meer agressie in het spel. Dat resulteer de al direct in een hard schot tegen de paal van Marcel Jaspers. Lekkerkerk liet zich echter niet in de verdediging drukken en men bleef goed storen het geen tot gevolg had dat WSE niet tot be hoorlijk aanvallen in staat was. Vooral Kees Mourits had z’n dag niet en was sporadisch aan de balPas na 80 mi nuten voetbal kwam WSE tot scoren. Een van de weinig goed opgezette aan vallen tussen Pim Sluijs en Kees Mou rits had tot gevolg dat de bal scherp voor het doel werd getrokken waar Hennie van Es klaar stond om de bal hard in de touwen te jagen. De zwak leidende scheidsrechter gooide voor WSE nog roet in het eten. Een lange trap vanuit de Lekkerkerk-verdediging schoot over alles heen. Aanvoerder Martin Moons schermde de bal korrekt af voor z’n keeper waarbij de scheidsrechter een vermeende overtreding constateerde. De slim genomen vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd door Wim Maaskant hard in de touwen ge jaagd. Teleurgesteld moest WSE ten slotte genoegen nemen met een halve winst. Op zondag 5 mei speelt WSE de laatste uitwedstrijd tegen Schoonhoven. WADDINXVEEN Door een 0-2 zege op Be Fair werd DSVP za terdag voor de derde achtereenvolgende keer kampioen. In één ruk stoomde de ploeg uit Pijnacker van de vierde klasse door naar de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. Be Fair, dat nog niet ge heel veilig was, moest in de eerste helft toestaan dat DSVP de WADDINXVEEN Over enkele weken wordt in Waddinxveen de 40e Sportweek Waddinxveen gehouden. Hoewel iedereen in Wad dinxveen zeker het Sportweekcomité Waddinxveen zal kennen is het misschien wel nuttig om heel kort de doelstelling van dat comi té onder de aandacht te brengen. Het Sportweekcomité stelt zich ten doel om in de voorzomer - dit jaar van 17 mei t/m 8 juni - gedurende enkele weken de beoefening van zo veel mogelijk takken van sport te be vorderen. Dat gebeurt door de deel name - buiten direct verenigingsver band - open te stellen voor zoveel mogelijk mensen. De nadruk ligt daarbij meer op de - gezonde - li chaamsbeweging en de recreatieve waarde daarvan, dan op te leveren prestaties of wedstrijdresultaten. Het Sportweekcomité doet z’n best om gedurende een paar weken jong en oud (en wat daartussen zit) sportief te mobiliseren. Een blik op het pro gramma is voldoende om te zien dat WADDINXVEEN Zaterdag vonden de laatste wedstrijden in de pupillen competitie van de KNVB plaats. De tijd van de tournooien is daarmee voor de jongste voetballertjes weer aangebroken. Zo ook voor de pupil len van WSE. Geen van de tien pupil lenteams van de club uit de Oranje- wijk wist dit seizoen een kampioens titel in de wacht te slepen. Stuk voor stuk maken zij zich nu op voor een reeks tournooien. Aan het juniorenfront is de strijd nog niet gestreden, integendeel, de slot fase van de competitie is aangebro ken en de spanning is te snijden. Ook in deze regionen heeft WSE tien elf tallen in het veld. Drie hiervan zijn serieuze kampioenskandidaten. Voor BI en B2 valt deze week de beslis sing. Beide teams voeren de ranglijst aan maar hebben zware concurrentie te duchten. De twee teams ontmoeten komende zaterdag Schoonhoven. Cl staat ook op een riante eerste plaats maar moet afwachten wat concurrent Olympia zaterdag 11 mei presteert. Wint deze club dan haar laatste wedstrijd, dan moet een extra treffen de doorslag geven, de kampioen aanwijzen. De prestaties van de andere junioren teams van WSE zijn zeer uiteenlo pend. C3 en C4 zijn allebei met Gou da in de strijd gewikkeld om degra datie te voorkomen. C2 en A2 zijn sterke subtoppers, de meisjes-junio- ren en A3 stabiele middenmoot-ers. B3 en Al, tenslotte, knokken nog voor behoud van hun tweede plaats. Voor Al is dit nog van bijzonder be lang wegens promotie naar de hoofd groep. Sniepweg alwaar tevens kan worden ingeschreven. Kosten f 4,— p.p., kin deren f 1,50. Hardlopen en fietsen vinden een dag later plaats op zater dag 18 mei. Dan verwacht het Sportweekcomité erg veel van een nieuw evenement dat plaats zal vinden in de week van 3 t/m 8 juni, en dat- genoemd zal worden; “Sport(week) ontmoeting”. In deze week zullen vertegenwoordi gende teams (zo mogelijk) van alle plaatselijke verenigingen, clubhuizen, buurtschappen e.d. elkaar in ver schillende takken van sport ontmoe ten. Uit de sporten atlethiek, bad minton, basketbal, hockey, korfbal, schieten, tafeltennis, volleybal, wiel rennen en zwemmen moet een keuze van 8 worden gemaakt. De verenigingen waar de genoemde sporten in georganiseerd verband worden beoefend hebben spontaan hun medewerking aan dit prachtige evenement toegezegd en hun accom modatie beschikbaar gesteld. Vanaf deze plaats wil het sportweekcomité gaarne zijn erkentelijkheid hiervoor uitspreken. Er is een uitvoerige brief met gege vens naar de verenigingen onderweg; mocht men deze een week na dato nog niet hebben ontvangen en toch belangstelling hebben dan kan men contact opnemen met Mieke Tijster- man van de werkgroep sportweekont- moeting. verschil. De meest scorende spelers waren Bart Molenaar met 50 en Os car Brinkgreve met 41 punten. Dames 2 won van Rijnvalken 2 met 48-31 en met het uitschakelen van deze grote concurrente nadert de competitie nu haar beslissende fase. Vrijdag 10 mei wordt, thuis, de kam pioenswedstrijd tegen WSV gespeeld. Van de 48 punten scoorde Addy Ruts 22 en Hannie van de Loo 10 punten. Heren 2 speelde tegen koploper Ar gus 4 een behoorlijke le helft. Rust: 31-27 voor Argus. In de 2e helft leg- 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17