Ron Brandsteder en Kamerconcert met hindernis Groenten en Fruit Show Waddinxveen Zingt ’85 is gratis toegankelijk op 7 mei Ivo Niehe bij Bonsai naar Boskoop Scouts actief voor Unicef in NCVB in W’veen Wereldwinkel- Dinsdagavond 7 mei in de sporthal ”de Sniep Bevrijdings- evenementen CDA-jongeren Waddinxveen Den Hartog BV Zaterdagmiddag in De Sniep Succesvolle modeshow bij Arbo BV pauze met een hapje en een drankje, verzorgd door de Partyservice van de Berg, diverse demonstraties kon be zichtigen. zoals: "Hoe verwissel ik mijn wiel (van de auto)”, taartdecoratie, rac ket bespannen, bloemschikken en haar- film in De Boog WADDINXVEEN - Omdat de wereld winkel tijdens de filmdagen vorig jaar februari veel succes oogstte met de Al gerijnse film "Leila et les autres". heeft zij ervoor gekozen om op 7 mei a.s., wanneer zij weer een filmavond organi seert, wederom een Algerijnse film te vertonen stromende regen vergaderde Met de fiets naar sporthal 4 7 MEI WADDINXVEEN ZINGT’85 DONDERDAG 2 MEI 1985 .J I IR 7 o.l.v. Domine, salvam fac Reginam nostram Ralph 12 KOREN m.m.v. BRASSBAND "VOORWAARTS" KEIZERWAARDORGEL Op 7 mei zal vanaf half acht ’s avonds in sporthal De Sniep aan de Sniepweg het volgende programma worden gebracht: De bevrijdingsdag, zondag 5 mei, zal er in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar een optreden van de Turkse muziekgroep "HASRET" plaatsvin den. Deze voor iedereen gratis toegan- kelijke-aktiviteit begint om 2 uur 's-mid- dags en duurt tot ongeveer half zes. WADDINXVEEN - Rond de in dit jaar op zondag 5 mei Bevrijdingsdag zijn ook in Waddinxveen diverse activitei ten georganiseerd. Zo staat zondag tus sen 11.00 en 17.00 uur in het buurtcen trum De Boog een bevrijdingsfestifal op het programma. Wat verleden week nog niet bekend was, is dat ook de voorzitter van het (landelijke) CDJA, Hans Huijbers, aanwezig zal zjn. Het gehele gebeuren wordt aangekleed met een politieke markt met stands van Amnesty Ibnter- national en de Wereldwinkel. Ook biedt de politieke markt de gelegenheid om met allerlei politici in contact te ko men. 19. Parochieel Zankoor St. Victorparo- chie o.l.v. J. P. van Oosten Ecce quomodo moritur Auf, lobet den Herrn, alle Heiden 20. Orgelspel 21. Interkerkelijk jongerenkoor "Mee ting'' o.l.v. Hetzer v. d. Giezen Praise the Lord Hallelujah, what a Savior 22. Samenzang Wij leven wrij 23. Brassband "Voorwaarts" o.l.vHet zer v. d. Giezen Music 24. Chr. Waddinxveens Mannenkoor 'De Gouwestem” o.l.v. Adriaan Ver hoef Veni Jesu amor mi Piet Hein O schitterende kleuren van Nederlands vlag 25. Samenzang Wilhelmus Met behulp van de gemeentelijke over heid, het bedrijfsleven en enige enthou siaste medeburgers bieden de organisa toren dit zangfestijn gratis aan de bevol king aan. Ron Brandsteder ik SPORTHAL "DE SNIEP" A AN VANG 19.30 UUR WADDINXVEEN - Vorige week dins dagavond werd er bij Auto Arbo BV aan de Noordkade een wervelende mo deshow gehouden, waaraan 8 Waddinx- veense bedrijven hun medewerking ver leenden. De door Wim en Mia Rip, met prachtige bloemstukken opgefleurde sfeervolle showroom, die voor dit ge beuren speciaal was omgebouwd tot (mode) showruimte en waar plaats was gemaakt voor 350 bezoekers, was tot de laatste stoel bezet. Voor de pauze toonden mannequins de Het geheel overziende moet worden ge zegd dat het Telemann Consort na een wat moeilijke aanloop accuraat heeft gemisiceerd. Het ware elan dat "de vonk kan doen overslaan" wilde die avond maar niet komen. Dat was jam mer, want vijf jaar geleden heeft het emsemble bewezen, weliswaar in ande re samenstelling, tot zeer geïnspireerd musiceren in staat te zijn. (l Bevri jdingsmanifestatie 194 5-1985 De viering van bevrijdingsdag is op maandagmiddag 6 mei om 14.30 uur in het Anne Frankcentrum voor alle oude ren. Er is een tentoonstelling en een toespraak door C.A. van der Hooft, oud-burgemeester van Waddinxveen. Er is een afwisselend programma met samenzang, declamaties en solozang. Maandag 6 mei hoopt de Ver. Prot. Ned. Afd. Gouda e.o. in de St. Jans- kerk te Gouda een samenkomst te be leggen ter herdenking van de bevrij- ding. De sprekeris Prof. dr. W.H. Vele- ma te Apeldoorn over "Geen vrij-blij- vende bevrijdingsherdenking". Muzi kale medewerking wordt verleend door Herv. Gem. Zangver. "Vox Jubilans” met het Jeugdkoor te Waddinxveen o.l.v. Pieter Stolk. Aan het orgel: Klaas Jan Mulder. Declamatie: Mevr. D. de Vreugd-v.d. Marei te Amersfoort. Aanvang: 20.00 uur. Toegang vrij. Ter afsluiting werd een exotisch bruid- toilet geshowd met 2 prachtige bruids boeketten, waarna tot slot de heer A. Boonstoppel Jr., die deze avond gast heer was, alle medewerkers en het pu bliek bedankte voor hun inzet en be langstelling, waardoor deze avond zo succesvol is verlopen. Bij het verlaten van het bedrijf kreeg ie der een tas met kleine attentie’s over handigd en bood Auto Arbo BV iedere bezoeker een roos aan. Men kon terug blikken op een zeer geslaagde avond. WADDINXVEEN/GOUDA - Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland blijkt dat bij Aannemingsbedrijf Den Hartog BV, Reeuwijk, met als vestigingsplaats Waddinxveen, direkteur J. den Hartog is opgevolgd door direkteur D.J. Bron uit Reeuwijk. Ivo Niehe WADDINXVEEN/BOSKOOP - Za terdagmiddag 4 mei wordt in de sporthal de Sniep in Waddinxveen het tweede Edo Bonsai-tournooi ge houden waaraan zaalvoetbalteams van “Japanse” bedrijven deelnemen. Niet direct Japans, maar toch de win- Concert Rijnlands Orkest op 10 mei enthousiaste amateurs, die wekelijks een uiterst plezierige avond beleven door serieus met goede mu'ziek bezig te zijn. Voor inlichtingen kunt u bel len Greet Hinfelaar (01720-22018.) en Anneke van Schie-Busch (01828- 12754). WADDINXVEEN - De organisatoren van de volgende week dinsdag avond 7 mei om half acht te houden manifestatie Waddinxveen Zingt ’85 hopen dat het verplaatsen van de vierde editie van het zangersfestijn van het veilinggebouw naar de sporthal De Sniep nog meer belangstellenden zal aantrekken dan in de voorgaande jaren. Alle 12 koren uit Waddinxveen zullen daar optreden en een zeer gevarieerd programma ten gehore brengen. De brassband Voorwaarts verleent even eens haar medewerking en de organist Ben Kramer zal als begeleider en als so list te horen zijn op het beroemde Kei- zerwaardorgel dat inmiddels uit deze manifestatie niet meer is weg te denken. 1. Chr. Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" o.l.v. Adriaan Ver hoef pelijk goede weer te genieten! Eerder dit jaar vond er in Hazerswou- de een succesvolle samenwerking plaats op het concert van 8 februari dat de afsluiting vormde van een reeks festiviteiten rond een uitzon derlijk jubileum! Dit R.K.Kerkkoor St. Bernardus, waarvan de leden voornamelijk uit de Groenendijkse hoek van Hazerswoude afkomstig zijn, vierde haar 150-jarig bestaan met als nog grotere bijzonderheid, ge durende 100 jaar onder leiding van een lid der familie Wesselingh. De huidige dirigent Frans Wesselingh is gedurende een twintigtal jaren eerste hoboïst van de R.O.V. geweest. Tijdens dit concert vonden maar liefst twee wereldpremières plaats. In opdracht van het Hazerswoudse Ge meentebestuur werd de compositie “Hazerswoude” van componist Her- Op dinsdag 7 mei om 8.00 uur zal de film "Tranen van bloed” (’’Larmes de sang”) gedraaid worden in het clubhuis De Boog aan de Huygenslaan. Al eet iedereen wel regelmatig groen ten en fruit, toch wordt door de au toriteiten op voedingsgebied, zoals het Voorlichtingsbureau voor de WADDINXVEEN - Op de CD(J)A- manifestatie die vrijdag in Boskoop zal worden gehouden, zullen ook de Wad- dinxveense CDA-jongeren, waaronder de leden van de jeugdgemeenteraad, aanwezig zijn. Zoals al vermeld, belooft het een gran dioos spektakel te worden door het op treden van de groep The Mo en een toe spraak van minister van sociale zaken Drs. Jan de Koning. WADDINXVEEN - De actie “Heitje voor een Karweitje”, waarbij jonge scouts van Waddinxveen met klussen- bussen door de Waddinxveense wij ken trokken om door middel van klusjes geld te verdienen voor Unicef, is een succes geworden. Deze actie, onder het motto Scouting helpt na tuurlijk, was een onderdeel van de viering van het 75-jarig jubileum van Scouting Nederland en er werd in heel Nederland door ca. 40.000 kin deren aan meegedaan. Elke scouting groep bepaalde zelf voor welk goede doel de opbrengst bestemd zou worden. De 5 Waddinx veense groepen kozen voor een wa terputtenproject in Soedan, uitge voerd door Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Zaterdag vond in het clubhuis van de Charles de Foucaldgroep aan deJ.W. Frisoweg de overdracht van de op brengst plaats aan een vertegenwoor digster van Unicef. In een toespraakje benadrukte kapitein Ligterink de bi zarre omstandigheid, dat de kinderen in de stromende Hollandse regen had den gewerkt om geld te verdienen voor kinderen in Soedan, die vaak wel een halve dag moeten lopen om in het bezit te komen van een kruik water voor hun dagelijkse behoeftes. Voor Hollandse welvaartskinderen moet het, in dit wel zeer natte voor jaar, moeilijk zijn zich daar een voor stelling van te maken. Na dit toe spraakje bouwden de kinderen, die hun “steentje hadden bijgedragen” als levende bouwstenen in een grote cirkel een regenput. In het midden van deze put nam me vrouw V.d. Wilz namens Unicef de cheque van f 1.Ö00,- in ontvangst. In haar dankwoord sprak zij haar waar dering uit voor de wijze waarop de kinderen door zelf te werken zo’n groot bedrag hadden weten te ver dienen. Ondanks het slechte weer is de actie door de Waddinxveense burgers zeer goed ontvangen. Dankzij hun mede werking en de motivatie van de kin deren is het feest van Scouting Ne derland ook een beetje feest voor een aantal kinderen aan de andere 18111 van de wereld geworden. WADDINXVEEN - Het laatste con cert in de serie kamermuziekconcerten in de Waddinxveense raadzaal is niet zonder hindernissen verlopen. Het beg on ermee dat het Telemann Consort, dat in het kader van het Nederlands Bel gisch Cultureel Accoord naar Waddinx veen was gekomen, op het laatst de opr- sprongelijk aangekondigde samenstel ling had gewijzigd. De hoboïst en de cellist waren vervan gen door een tenor, Hugo Vanheertum. Daarnaast waren aanwezig Mare Peire (blokfluit), Florian Heyerick (traverso en blokfluit) en Guy Penson (claversim- bel). Was dat op zichzelf al teleurstelend; bij het. begin van het concert bleek dat de instrumenten van Heyerick nog niet wa ren gearriveerd. Dat leidde ertoe dat de programmavolgorde moest worden ge wijzigd. Het ensemble opende met een cantate van Pepusch, voor tenor, altblokfluit en basso conyionio, gevolgd door een can tate van Handel, voor tenor en claver- simbel. Hugo Vanheertum bleek op zichzelf een mooie stem te hebben, met een redelijkle diktie en expressie, maar klonk toch niet steeds even helder. Bo vendien zong hij niet altijd zuiver, mo gelijk een gevolg van de droge akous- tiek van de zaal, die het vocalisten in derdaad niet gemakkelijk maakt. Ba rokmuziek vergt een accurate uitvoe ring van loopjes en versieringen. Ook daarbij had Vanheertum meer aandacht aan de afwerking kunnen geven. Na twee cantates bleek de traverso van Heyerick gearriveerd te zijn, zodat de triosonate van Bach kon worden uitge voerd. Het instrument verkeerde ken nelijk nog niet in de goede stemming. Het klonk niet zuiver en zweefde zelfs bij tijd en wijle. Ook de klankverhou ding met het clamercimbel was niet ide aal. Mare Peire deed zijn best en wist het werk toch nog enige glans te geven. Erg overtuigend was de presentatie voor de pauze toch niet. De spanning om het nog niet aanwezige instrument speelde de musici hoorbaar parten. Na de pauze was dat gelukkig niet meer het geval. In de sonate van Handel voor traverso en basso continuo heeft Heye rick revanche genomen. Door de klep van het claversimbel gedeeltelijk te slui ten werd de klankverhouding aanmer kelijk verbeterd. Ook de expressie en nuancering van Heyerick kwamen hier veel beter tot hun recht. De andere twee werken van Telemann en Handel, kre gen een aanvaardbaare vertolking. nieuwste creaties van Crystelle Mode, waarbij schoenmode Ronaat voor de bijpassende schoenen, laarzen en tassen zorgde. De show werd op voortreffeleij- ke wijze gepresenteerd door ladyspeker Lineke Revet uit Gouda. De make-up voor deze avond werd ver zorgd door schoonheidsspecialiste Tru dy Zwaan, terwijl juwelier Spruyten- burg colliers, horloges en andere bijpas sende sierraden uit haar collectie toon de. In de grote hal naast de showruimte stonden diverse kramen waar men in de De kerngroepen buitenlanders hoopt dat veel Waddinxveners nog een kijkje komen nemen op deze Turkse 'Tamilie- middag”. Het bezoeken van deze akti- viteit is beslist de moeite waard, en de aanwezigheid van Nederlanders tijdens deze Turkse middag wordt door onze buitenlandse vrienden erg gewaar deerd. Iedereen is van harte welkom in sociaal cultureel centrum De Bonke laar. verzorging. Het foto en video-gebeuren werd verzorgd door Foto Sjaak Note- boom. Na de pauze nam Verzijl-Sport een groot gedeelte voor zijn rekening door het tonen van diverse sportkleding, voor zowel dames als voor heren. Speci aal voor deze sportkledingshow had Autobedrijf Boonstoppel BV van de OranjelaSm de unieke Peugeot 205 "La- coste" ter beschikking gesteld. Tevens werden diverse kapsels getoond, ver zorgd door haarstylist Cees van Es. De manifestatie biedt de gelegenheid voor de jeugd om direct aan de minister en Kamerleden vragen te stellen over zaken als werkloosheid, ontwikkelings hulp, bewapening en het milieu. De manifestatie wordt gehouden in Beurshal Florida, A.P. van Neslaan in Boskoop en begint om 20.00 uur. Sympathisanten van het CD(J)A en/of belangstellenden voor de manifestatie kunnen uiteraard direct naar Boskoop gaan, maar kunnen dat ook samen met de Waddinxveense jongeren doen. Men dient daarvoor contact op te nemen met Jan Piet van Berken, tel. 13106. WADDINXVEEN - Op woensdag 17 april sprak de heer M. Beunder uit Bo degraven voor de N.C.V.B. Afd. Wad dinxveen. over het onderwerp: ’’Flora en Fauna van de Nieuwkoopse Plas sen”. Hierbij werden prachtige dia’s vertoond. De ’’stekjesmarkt’,’ die na de pauze werd gehouden is een groot succes ge worden. De opbrengst hiervan is be stemd voor het project van de N.C. V. B ’’Vrouwen van Harte”. Op woensdag 8 mei zal de laatste verga dering van dit seizoen worden gehou den. Dit zal tevens de jaarvergadering zijn. Het beloofd dus een gezellige avond te worden. Ook deze avond wordt weer in de ’’Hoeksteen” gehou den. Aanvang 7.45 uur. Belangstellen den zijn natuurlijk weer van harte welk om. WADDINXVEEN - De sporthal ”de Sniep” ligt vlakbij het centrum van Waddinxveen. zodat het voor de bezoekers uit de omgeving van het centrum aanbeveling verdient te voet te komen. De rijkspolitie zal dit toejuichen omdat er welis waar enige parkeergelegenheid rond de sporthal te vinden is, maar niet overdreven veel. Daarom zou het prettig zijn deze ruimte te gun nen aan bezoekers voor wie de af stand te voet te groot is. man Stategier als jubileumgeschenk aan dit koor, ten doop gehouden. Ook Cor de Groot heeft in een suite zijn “Reminicenties” aan Hazerswou de in klanken vastgelegd; zij beiden zaten in Hazerswoude een tijdlang ondergedoken. Voor solist Cor de Groot betekende dit een tweede op treden met de R.O.V.in 1958 im mers beleefden ze het festijn hem te begeleiden in het 3e Pianoconcert van Von Beethoven. Ook Bas de Jong, de solist van dit concert, is zo’n meester op zijn in strument, een voorrecht om zo sa men dit concert te laten klinken! Mochten er onder u of in uw kennis senkring mensen 'zijn die redelijk vaardig hun viool bespelen en aanslui ting zoeken in een orkest, wijs hen dan op de R.O.V.; een vereniging van Voeding, aanbevolen meer plantaar dige produkten te gebruiken. Daar vallen ook groenten en fruit onder. Veel mensen kampen met het pro bleem höe een grotere hoeveelheid plantaardige produkten naar binnen te krijgen zonder daar méér voor te hoeven eten. Juist voor deze mensen heeft de Groenten Fruit Show veel te bieden. Door middel van films, dia’s en discussie kan men nieuwe ideeën opdoen om groenten en fruit te gebruiken, kennis maken met nieuwe en bijzondere produkten en gebruiksmomenten. Bovendien zijn er op deze avond leuke en heel voor delige receptenboekjes te koop, voor al over wat minder bekende produk ten uit binnen- en buitenland. omschreven als “miniatuur natuur” oftewel de kunst om de grote natuur in het klein te vangen. Jaarlijks haalt Edo Plant, geleid door Ed de Groot, de ex-profvoetballer die hoogstper soonlijk het doel van Grafie Bonsai verdedigt, zo’n 15.000 Bonsaiboom pjes uit Japan. Tijdens het tounooi spelen medewer kers van de TROS het TROS 21-spel, waarmee voor spelers en publiek leu ke prijzen, zoals een walkman, zijn te verdienen. WADDINXVEEN - De Stichting Propaganda Groenten en Fruit orga niseert in samenwerking met A.G.F. Zwijgers, A.G.F. van Triet en de Kath. Vrouwenorganisatie ‘80 een Groenten Fruit Show op dins dagavond 7 mei. Deze avond, die om acht uur begint, wordt in het Anne Frank-Centrum aan het Jan van Bij- nenpad gehouden. De toegang is vrij. Gratis uitnodigingen kan men krijgen bij A.G.F. Zwijgers, Kon. Wilhelmi- naplein 3 en bij A.G.F. van Triet, Luifelbaan 8 te Waddinxveen. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - De Rijnlandse Or kestvereniging (ROV) geeft op twee plaatsen, in Waddinxveen en Alphen aan den Rijn, een uitvoering van het programma dat gedu rende de afgelopen maanden is ingestudeerd. Op vrijdagavond 10 mei in de Ontmoetingskerk en op zondagmiddag 12 mei in Alphen in gebouw “de Bron Die zondagmiddag is een goede gelegenheid samen met het hele gezin een aantrekkelijk programma klassieke muziek te beluisteren, waarna er nog ruim tijd over is van het ho- naar van het tournooi van vorig jaar, de zeesleper Smit-Intemationaal, komt de wisselbeker verdedigen. Als extra attractie is het zaalvoetbal team van de TROS uitgenodigd. Hier in “schitteren” onder andere Ivo Nie he, Ron Brandsteder, Hein van Nie- velt, Walter Tiemessen, Bram van der Weide en Han Tonnon. De andere deelnemers zijn Bank of Tokyo (Amsterdam), Nissan (Lisse), Kawasaki (Vianen) en Grafie-Bonsai, het zaalteam van het bedrijfsvoetbal- elftal Grafie United. De toegang in de Sniep is gratis. Het tournooi duurt van twaalf tot vijf uur. Tijdens het voetballen is er mu ziek te verzorgen door de Boskoopse discotheek Flying Lights. Het Edo Bonsai-tournooi ontleent zijn naam aan de sponsor van Grafie - Bonsai, Edo Plant Holland te Bos koop. Dit bedrijf specialiseert zich al jaren in het importeren en verhande len van de Japanse boompjes. Bonsai (boom in pot) wordt wel eens 2. Samenzang Wilt heden nu treden 3. Bejaardenkoor "Bezawa" D.M.C. Houweling-Egmond Als g’in nood gezeten Een lied van Nederland Die mei plezant 4. Samenzang Gelukkig is het land 5. "Jong Geluid" en geref. kerkkoor "Dient den Heer" o.l.v. Weiny Hornes en Herman Kaptein Holland vrij Alle kinderen tellen mee Tante Hettie You’ll never walk alone Mensen geef elkaar de hand Suffer little children 6. Samenzang Die winter is vergangen 7. St. Victor Kinderkoor o.l.v. Theo Smeenk Steen voor steen Ze noemen het vrede 8. Samenzang Langs berg en dal 9. Brassband Voorwaarts o.l.v. Hetzer van der Giezen Deep Harmony 10. Immanuël Kerkkoor o.l.v. van Vliet O praise the Lord of heaven Geistliches Lied op. 20 Jubilate Deo 11. Samenzang Wij willen Holland houen 12. Kinder- en tienerkoor "De Zangvo gels” o.l.v. Eveline de Mik Waarom toch De tuin van God Zuid-Holland 13. Samenzang Komt vrienden in het ronde 14. Orgelsolo door Ben Kramer 15. Herv. Gem. Zangver. "Vox Jubi lans’’ en jeugdkoor o.l.v. Pieter Stolk Denk dan aan ons Heer Heer, ik kom tot U Kommt singt dem Herrn ein neues Lied Preis und Lob blijf bij mij Heer 16. Samenzang Voor nederlahd 17. Chr. BejaardenkoorSouburgh o.l.v. Kees Neven Kent gij het land? Al is ons landje nog zo klein 18. Samenzang O Heer, die daar des hemels tente spreidt

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9