bij Waddinxveen Zingt Streekmuziekschool Provincie: Ton voor riolering veilingterrein AVO-DOETS nnrlin ie. Geen volle sporthal COllKte GIRO.. 625.000 1 Dringen rond Ivo Niehe en Ron Brandsteder 40e Sportweek Waddinxveen start op vrijdag 17 mei presenteert groot pakket Tweede Edo-Bonsai-tournooi sportief evenement Nieuwe SSW- Volgende week compleet programma in het Weekblad i MEER KANSEN VOOR Hulp aan slachtoffers in sporthal Open tournooi van Florida EEN GESLAAGD MOEDERDAGKADO VINDT U BIJ DROGISTERIJ BOUMA aardbeving f voorzitter I Meeting was in Alphen woning expositie in het raadhuis Een boekenbon? NINA RICCI ANAIS ANAIS A Tel. 033 -63 5214. wat écht nodig is 1 AMEkSfO^, Collecte Muziek 1 k I Antwoordnr.201, 3800 VB Amersfoort WADDINXVEEN ZINGT’85 7 MEI 4 Een handicap betekent: extra afgekeurd. Daarom vragen wij méér kansen op sociaal L contact, werk, studie, vorming, k wonen,vervoer, recreatie, enz. A Titel jeugdteam Uitslag WADDINXVEEN Twaalf koren - en u- DOET T... ALTIJD! verschillende takken van sport. nog ruim tijd over is van het ho- X I BevrijdingsmanifestatieJ1945-l 985 keizerwaardorgel 12 KOREN m.m.v. BRASSBAND "VOORWAARTS" - tasverpakking eau de toilette zeep in metaal doosje 39,50 No. 1 op moeders verlanglijstje SPORTHAL "DE SNIEP" AANVANG 19.30 UUR - eau de toilette in kado- verpakking 24,95 medaille met kroon. (Andere medail les: brons lx, zilver 5x). Triathlonfietsen over 35, 60 of 95 km. Start vanaf 12.00 uur, Sporthal de Sniep. 10-Gemeenten fietstocht. Afstanden 35, 60 of 95 km. Start van 9.00 tot 14.00 uur, sporthal de Sniep. Maandag 20 mei Damesvoetbal. Aanvang 18.30 uur op de velden van WSE. 1. Srnft TnferhatiónaT (Rotterdam) (11) punten), 2. The Bank of Tokyo (Am sterdam) (7 punten), 3. Grafic-Bonsai (Boskoop) (4 punten), 4. De Tunnel (Boskoop)(4 punten), 5. Nissan (Lis- se)(4 punten), 6. TROS RTV (Hilver sum) (1 punt). WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se badmintonvclub Florida houdt zater dag 11 en zondag 12 mei in de sporthal "de Sniep;” het open B, C, en D-toer- nooi voor senioren. Onder de deelne mende badmintonners bevinden zich ook coryfeeën als Ronald Struys en Ro gier Steenbergen, die in de B-klasse ze ker zware tegenstand zullen ondervin den van Nic Domburg en Frits Meisen- bacher. De dames B-klasse is sterk ver tegenwoordigd door F. Tan en 1. Flips. De C-klasse gaat spannende partijen opleveren door deelname van Jeffrey van Ham. Arie v.d. Bos, R. Kraag en S. Zwart. De laagste klasse voor spelers vanaf de 5e klasse en lager (D) kent he laas niet veel Florida- deelnemers. Ger Bogaards maakt goede kansen, zo ook A. Slot van Toos. Bij de dames gooien zij echtgenote J. Slot en A. Mongroe hoge ogen. Eau de fleurs L’air du temps Luxe kadoverpakkingen in zeep en eau de toilette ƒ40,- SPECIALE AANBIEDING ’’L’air du Temps” eau de toilette 48 ml. 27,50 WOENSDAG 8 MEI 1985 Uiteraard klonk Alphaville's ”Big in Ja pan” regelmatig door de sporthal, want het toernooi werd immers georgani seerd door de grootste importeur en le verancier van de beroemde Japanse Bonsai-boompjes van ons land, EDO Plant-Holland. Zaterdag 18 mei Triathlonhardlopen over 2, 4, 6, 8 of 10 ronden van 1,5 km. door het Gouwebos. Aanvang 10.00 uur. Start vanaf het clubgebouw van de SC An tilope. Enkele van de badmintonkam- pioenen van Florida, komend week einde ook in actie tijdens het open tournooi. (Foto: Larry Reith). WADDINXVEEN - Rabobankreke- ning 366828460 en bankgirorekening 79138 staan, zo laat de heer C. Groe nenwegen van de Groensvoorde 100 weten, nog steeds open voor de slach toffers van de aardbeving in Chili. Deze vond in maart plaats en bracht ook hulp vragen in Waddinxveen van getroffen families in Santiago de Chili. De heer Groenewegen: "Dit is geen specifiek Amnestywerk en temidden van grootscheepse acties slechts een be scheiden poging om iets te doen voor de mensen die het in Chili politiek en econ omisch toch al moeilijk hebben. Fijn dat verscheidene mensen al reageerden. ’’Omdat eind van deze maand een grote container met hulpgoederen onderweg gaat, is het de komende weken nog mo gelijk kleding en dekens af te geven bij: fam. M. Lorca aan de Mauritslaan 30. In dezelfde tijd zal ook het bijeenge brachte geld worden overgemaakt naar de hulporganisatie in de betreffende wijk van Santiago. WADDINXVEEN - De Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen heeft haar nieuwe plannen voor het cursusjaar 1985/1986 gepresenteerd. Een verrassend groot pakket is het resultaat van intensief overleg tussen bestuur, directie, docenten en gemeentebestuur. Voor iedereen een mu ziekschool, was het uitgangspunt en dat men er in geslaagd is moge uit het hierna volgende duidelijk worden. De kleuterritmiek, algemene muziek vorming en orff-groepen blijven wat ze zijn. Klassen waar op speelse manier de basis wordt gelegd om kinderen plezier te laten krijgen in muziek. Zingen, dan sen, beweging: allemaal facetten die on losmakelijk aan een muziekschool ver bonden zijn. De instrumentale lessen worden hier.en daar aangepast aan nieuwe verfrissende ideëen. Waar mogelijk wordt de leer ling de kans geboden om met leeftijdge- Ron Brandstede, Ivo Niehe. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het zaterdag in de Waddinxveense sporthal ”de Sniep” gehouden tweede Boskoopse Edo-Bonsai-zaalvoet- baltoernooi mag zeer geslaagd worden genoemd. Sportief gezien zeker voor het team van Smit International uit Rotterdam, want de technisch begaafde voetballers van het wereldwijd bekende bergingsbedrijf won nen, evenals vorig jaar, met gemak het tournooi en mochten de wisselbe- ker gewoon weer voor een jaar mee naar Rotterdam nemen. Toernooi sponsor Edo Plant Holland uit Boskoop was voor dit tournooi in ’’Japanse sfeer” opnieuw naar Wad dinxveen uitgeweken waar met sporthal De Sniep een prachtige accomodatie voorhanden is voor een evenement van deze omvang. Gezien de komst van het TROS-team met corifeeën als Ron Brandsteder en Ivo Niehe mocht op een behoorlijke publieke belangstelling worden gerekend en die was er dan ook. Vooral de jeugd, gewapend met pen en papier, verdrong zich voor de kleedka mer of in het restaurant om van hun te- levisie-helden een handtekening te bemachtigen. Ron en Ivo deelden ze vrolijk uit. TROS Radio- en Langs-de- Lijn-medewerker Bram van der Weide speelde bovendien het ”21-spel”, waar bij enkele gelukkigen met een radio of een walkman naar huis gingen en velen blij werden gemaakt met een pen, een aansteker, buttons of stickers. Zowel de individuele sportbeoefenaar als degene wiens voorkeur uitgaat naar wedstrijden in teamverband kunnen volop aan hun trekken ko men, evenals de recreatieve sportieve- ling, die desgewenst met het hele ge zin kan deelnemen aan de specifiek voor dit doel opgenomen evenemen ten (zoals zwemmen, fietsen, wande len en triathlon). De gezellige sfeer bij de diverse sport- weekevenementen betekent ook voor het “kijkend” publiek een waar ge noegen. Een opwekking om de eve nementen met een bezoek te vereren is hier dan ook zeker op z’n plaats! Het programma met waar nodig een toelichting bij de evenementen van de eerste dagen volgt hieronder. man Stategier als jubileumgeschenk aan dit koor, ten doop gehouden. Ook Cor de Groot heeft in een suite zijn “Reminicenties” aan Hazerswou- de in klanken vastgelegd; zij beiden zaten in Hazerswoude een tijdlang ondergedoken. Voor solist Cor de Groot betekende dit een tweede op treden met de R.O.V.; in 1958 im mers beleefden ze het festijn hem te begeleiden in het 3 e Pianoconcert van Von Beethoven. Ook Bas de Jong, de solist van dit concert, is zo’n meester op zijn in strument, een voorrecht om zo sa men dit concert te laten klinken! Mochten er onder u of in uw kennis senkring mensen zijn die redelijk vaardig hun viool bespelen en aanslui ting zoeken in een orkest, wijs hen dan op de R.O.V.; een vereniging van WADDINXVEEN - De heer G. Rijns- burger heeft om gezondheidsredenen zijn funktie als voorzitter van de Stich ting samenwerkende Woningbouwkor- poraties (SSW), het technisch-admini- stratieve apparaat van de rooms-katho- lieke woningbouwvereniging St. Joseph en de christelijke woningbouwvereni ging Ons Begin, neergelegd. De heer H.G. van den Dool, tevens voorzitter van de chr. woningbouwvereniging Ons Begin is benoemd als voorzitter van de stichting. Triathlonzwemmen 200, 400 en 600 m. Zoals vorige week uitvoerig is toe gelicht begint onze recreatieve (fami- lie)triathlon op deze avond om 19.45 uur met zwemmen. Keuze uit de bo vengenoemde 3 afstanden. De volgen de dag worden de onderdelen atle- thiek en fietsen uitgevoerd. Van de geleverde prestaties wordt aanteke ning gehouden en na het fietsen wordt de welverdiende “oorkonde” uitgereikt. Wij hopen op een grote deelname - vooral van gezinnen -aan dit gezellige evenement. Kosten f 4,--, kinderen f 1,50, max. f 10,- per ge zin. Inschrijven bij het zwemmen. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN kestvereniging Alphen aan den 1 rende de afgelopen maanden mei i Afgelopen weekend werd via een klin kende overwinning van 0-8 op tegen stander Reeuwijk het derde team van badmintonclub Florida kampioen. Het team, bestaande uit Marco Overes. Ra oul Steenbergen. Liesbeth Wijsman en Martine Winkel, speelde overigens de gehele competitie zeer overtuigend ge zien de in totaal tien overwinningen en geen verlies of gelijkspel. Een combinatie van talent, inzet en trai- ningsarbeid Werd door jeugvoorzitter Bert v.d. Knaap op passende wijze geë erd door het uitreiken van bossen bloe men en een aanmoedigende toespraak. Het lopen van een heuse ereronde, bij gestaan door enthousiaste ouders en an dere belangstellenden, sloot dit voor hen succesvolle seizoen af. noten samen muziek te maken. Uiter aard blijft grote aandacht bestaan voor de ontwikkeling van technische vaardig heden, daarnaast wordt samenspel ge activeerd. In de praktijk blijkt dat kinderen en vol wassenen enorm veel plezier beleven aan ensemble-spel. Met z’n tweeën, drieën of een hele grote groep: vaak nog veel leuker dan alleen. De goede combi natie van individuele ontwikkeling en ensemble-spel zal het plezier in muziek avonden zeker verhogen. Een hele nieuwe afdeling van de mu ziekschool wordt gevormd door allerlei kortere of langere cursussen in groeps verband. Er zijn talloze mensen, die in teresse heben voor muziek, maar niet de tijd of gelegenheid (of het geld!) heb ben om individuele instrumentale les sen te volgen. Op deze interesse zal de muziekschool volgend cursusjaar inspe len. De direkteur van het Boskoopse be drijf, Ed de Groot, verdedigde hoogst persoonlijk het doel van het zaalvoet balteam ’’Grafie Bonsai". De ex- prof (Xerxes) kreeg de schrik van zijn leven toen hij in de eerste wedstrijd met zijn club met maar liefst 8-1 klop kreeg van de latere toernooiwinnaar Smit Interna tional. Een volkomen verdiende neder laag want Grafie vergat, zoals gebruike lijk, de dekking achter sluitend te hou den en kwam in de aanval duidelijk te kort. Een schrale troost voor de organiseren de club, ze was niet de enige. Smit rolde vervolgens de TROS, toen Dej:induits'lag nog met’’geleende spelers” omdat Ivo Niehe en Bram van der Weide pas later arriveerden op (7-0), pakten The Bank of Tokyo (Amsterdam) met 4-1 in en maakte ook korte metten met de tweede deelnemer uit Boskoop, De Tunnel (5-0). WADDINXVEEN - Het Waddinx veense interkerkelijke jongerenkoor Meeting heeft meegewerkt aan een jeugddienst in de Alphense Opstan- dingskerk. Deze dienst was voorbereid door de 19+ groep van de Maranatha- kerk en had als thema "In gesprek met elkaar?" Hiermee probeerden de leden van 19+ datgene duidelijk te maken wat hen veelvuldig bezighoudt: namelijk dat de mensen eigenlijk nooit naar el kaar luisteren, zodat en heleboel men sen eenzaam zijn of alleen. Door middel van spel en eèn van dozen gemaakte "communicatietoren" tracht ten de jongeren het bedoelde te verdui delijken. "Meeting" zette het geheel luister bij met liederen zoals: "Hé, luis ter even "Dit is de wereld Waarom gebeurt er niets". "Zoveel vragen" en "Ruimte genoeg". Bij het zingen werd het jongerenkoor bijgestaan door haar vroegere organist, die zonder moeite zijn plaats achter het orgel innam en de voor hem ongetwijfeld bekende liede ren uit de toetsen wist te halen. cb tournet drogisterij parfumerie groensvoorde10 waddinxveen WADDINXVEEN In het kader van de door de Stichting Meubelstad Waddinxveen in samenwerking met het Waddinxveense gemeentebestuur georganiseerde wisselexpositie in de zithoek op de le etage van het raad huis, vindt nu een speciale expositie plaats. Gedurende drie maanden wor den namelijk niet alleen meubelen tentoongesteld - ditmaal afkomstig van Van Berkesteijn Meubeltoonza- len, Noordringdijk te Waddinxveen - maar wordt ook woningtextiel zoals vitrage getoond, geleverd en aange bracht door de Waddinxveense inte- rieurinrichtingsbedrijven Van der Linde B.V., Dorpstraat 38, en Arnold Moons, gevestigd aan de Zuidkade 168-172. Een fraaie bijpassende hangklok werd zoals gebruikelijk weer geleverd door Janmaat Klok- kenfabriek, Zuidkade 183, Waddinx veen eveneens deelnemer van Meu belstad Waddinxveen. Vrijdag 17 mei Prestatiezwemmen 400 en 600 m. in het (binnen)zwembad aan de Sniep- weg. Aanvang 19.00 uur. Degenen die deze prestatietocht voor de 10e keer zwemmen krijgen een zilveren Het was onder begeleiding van het Keizerwaardorgel twee en uur volop genieten van i stemmen. Jammer alleen dat de gratis Het toegankelijke sporthal lang niet vol zat. Kennelijk is het nieuwtje van alle’ Waddinxveense koren in één pro gramma er af. Het Christelijk Waddinxveense Man nenkoor dat de avond als organisator opende en besloot, verscheen klok slag half acht op het grote podium. Daar stonden tijdens hun optreden ook het bejaardenkoor Bezawa, Jong Geluid en het Gereformeerd Kerk koor Dient Den Heer, het St. Victor- kinderkoor, het Immanuëlkerkkoor, het kinder- en tienerkoor De Zang vogels, de Hervormd Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans en Jeugdkoor, het Christelijk Bejaarden- Alleen Nissan Lisse) wist de schade te gen Smit tot een 2-1 nederlaag te beper ken. Datzelfde Nissan kreeg in zijn laatste wedstrijd wel met 6-0 slaag van Grafic- Bonsai, dat tegen het eind van het toer nooi plotseling vleugels kreeg. Ook de TROS, waar Grafie vorig jaar nog van verloor kreeg nu flink klop: 7-2. De te gendoelpunten van Ron Brandsteder werden door het publiek hardstochte- lijk bejubeld. Veel sfeer dus in de Sniep waar de Boskoopse derby De Tunnel- Grafic Bonsai in een verdiende 4-2 overwinning voor de sociëteitsclub eindigde. Het TROS team dat dankbaar gebruik maakte van Grafics jeugdkeeper Chris tian de Vries en ook Willem Kruiswijk nog tweemaal tussen de palen had staan, haalde zijn enige punt tegen Nis san (2-2). Aan het eind van het sportief verlopen toernooi reikte Ed de Groot de bekers uit. Ook de scheidsrechters Jan Schakel en Dirk van Ommewren kregen een aandenken mee naar huis. Voor alle spelers was er bovendien een fraaie Bonsai-herrinnering. enthousiaste amateurs, die wekelijks een uiterst plezierige avond beleven door serieus met goede muziek bezig te zijn. Voor inlichtingen kunt u bel len Greet Hinfelaar (01720-22018) en Anneke van Schie-Busch (01828- 12754). gemaakte onkosten van “Waddinx veen Zingt ‘85”, dat iedere keer op nieuw een heel bijzonder gebeuren blijft. WADDINXVEEN Volgende week is het zover. Vrijdagavond 17 mei om 19.00 uur gaat met het prestatiezwemmen over de afstan den 400 en 600 m. de 40e Waddinxveense Sportweek van start waarin, zoals uit het volgende week volledig te publiceren pro gramma blijkt, tot en met zaterdag 8 juni aan het sportminnend Waddinxveen de gelegenheid wordt geboden deel te nemen aan Onder de aanwezigen kon voorzitter H. Vavier van De Gouwestem niet alleen burgemeester C.M. van der Linden verwelkomen, maar ook wet houder P.F.J. van Schie (CDA), ge meentesecretaris J. Meuleman, erelid notaris J. in ‘t Hol en voorzitter W.G. van Baarle van het comité dat de be- vrijdingstentoonstelling in het ge meentehuis heeft opgezet. Aan het slot van de avond werd nog gecollecteerd ter bestrijding van de De Boskoopse discotheek "Flying Lights” met Nico Koning aan het roer, leverde een belangrijk aandeel in de ge zelligheid met prima muziek. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een van de projecten uit het werkge- legenheidsfonds van de provincie Zuid-Holland blijkt de uitbreiding van het veilingterrein aan de Bredeweg te zijn. Om daar een rioleringsstelsel te kunnen aanleggen heeft het provinciaal bestuur voorgesteld f. 100.000,- op tafel te leg gen. De totale uitvoeringskosten wor den geraamd op f. 640.000,-. In een persbericht laten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland weten uit het Werkgelegenheidsfonds van de provin cie bijdragen van totaal f. 4,7 miljoen te willen verstrekken om uitvoering van zeventien werkgelegenheidsprojecten dit jaar mogelijk te maken. Uitvoering van deze projecten levert ruim 8.500 weken werk op. Daarnaast willen Gedeputeerde Staten voor zeven nieuwe werkgelegenheids projecten nog een f. 3,1 miljoen be schikbaar stellen aan subsidies in het ka der van het gedecentraliseerde voor waardenscheppend beleid 1985. Met deze zeven projecten zijn ruim 5.000 weken werk gemoeid. De provincie Zuid-Holland zal voorts in 1985 voor f. 2,9 miljoen uit de gelden voor het voorwaardenscheppend beleid verstrekken voor al in eerdere jaren aangegane verplichtingen. Zondag 19 mei 10 Gemeenten fietstocht (als hierbo ven vermeld). sen, zangers, zangeresjes en zangertjes - hebben gisteravond meege daan aan de in de sporthal “de Sniep” gehouden bevrijdingsmani- festatie “Waddinxveen Zingt ‘85”. koor Souburgh, het Parochieel Zang koor Sint Victor-Parochie en het In- Concert Rijnlands Orkest op 10 mei I De Rijnlandse Or- r (ROV) geeft op twee plaatsen, in Waddinxveen en en Rijn, een uitvoering van het programma dat gedu- i is ingestudeerd. Op vrijdagavond 10 in de Ontmoetingskerk en op zondagmiddag 12 mei in Alphen in gebouw “de Bron’ Die zondagmiddag is een goede gelegenheid samen met het hele gezin een aantrekkelijk programma klassieke muziek te beluisteren, waarna er pelijk goede weer te genieten! Eerder dit jaar vond er in Hazerswou de een succesvolle samenwerking plaats op het concert van 8 februari dat de afsluiting vormde van een reeks festiviteiten rond een uitzon derlijk jubileum! Dit R.K.Kerkkoor St. Bernardus, waarvan de leden voornamelijk uit de Groenendijkse hoek van Hazerswoude afkomstig zijn, vierde haar 150-jarig bestaan met als nog grotere bijzonderheid, ge durende 100 jaar onder leiding van een lid der familie Wesselingh. De huidige dirigent Frans Wesselingh is gedurende een twintigtal jaren eerste hoboïst van de R.O.V. geweest. Tijdens dit concert vonden maar liefst twee wereldpremières plaats. In opdracht van het Hazerswoudse Ge meentebestuur werd de compositie “Hazerswoude” van componist Her- Welke mogelijkheden zijn er allemaal: Algemene muzikale vorming voor vol wassenen, koorscholing, accordeonor kest, blaaskwintet, blaaskwintet (fluit, hobo, klarinet, hoorn, fagot), popgroe pen (in verschillende niveaus), groot ensemble (alle instrumentenbig band, improvisatie-cursus, luistercursus en opfris-cursus voor volwassenen. "Én wie weet zijn er nog veel meer wen sen uit de bevolking. Het uitgangspunt is: iedereen naar de muziekschool. Zelfs de financiën mogen geen belem merende factor zijn! Voor al deze curso rische activiteiten zijn de tarieven dan ook zeer laag gehouden: leerlingen van de muziekschool mogen voor een gerin ge bijdrage in materiaalkosten al mee doen (maximaal 25,-). Anderen voor 100,-op jaarbasis. dat zijn zo’n 600 zangeres- de sporthal “de Sniep” gehouden bevrijdingsmani- Souburgh, het Parochieel Zang- een half koor Sint Victor-Parochie en het In- menselijke terkerkelijk Jongerenkoor Meeting. ’Lt aangekondigde optreden van de brassband Voorwaarts kwam te ver vallen, omdat deze muziekvereniging door het overlijden van oud-voorzit- ter Hans La Grand deze week heeft afgezien van openbare optredens. toegankelijke sporthal lang koren in één

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13