WINKELCENTRUM MOEDERDAG Bijna 7.500 huizen waarvan 180 nog leeg Zwaargewonde bij ongeval op het werk Bij woon-arcade is plaats voor 200 auto’s Hans La Grand Voetballen diakonaat Dia-avond 1 BV Buro ASB ook voor uw boodschappen na (zondag a.s.) Sportfonds Gehandicapten: f6.520,33 Avond over wereld- Rudy v.d. Akker krijgt 100e EHBO- jeugddiploma over Egypte om beker van Zonnig Zuid Vergadering van speeltuin Oranje wijk Bouw van complex in 7 maanden In memoriam: POLITIENIEUWS WADDINXVEEN "INTER HAIR" 'Cp I c 'Vd Onder invloed Kenteken Verkeersexamen Schade aan uw auto vereist F“7 deskundige reparatie. Woningbezetting Aangehouden Fietsdief Uit verkeer Diefstal Aanrijdingen Melk weg Inbraken Leegstand ss n Q un aa tt fi a? l i I HAARMODE WINKELCENTRUM WADDINXVEEN srrmi I I I I I I I I I I I Ook ouderen ontvangen wij gaarne, omdat onze stijl anders is, waardoor uw kapsel u jonger maakt. GLASBEEK r~i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 MEI 1985 FOCWA SCO kanaal dijk nngvaar t f 3170-1 fF- PASSAGE 17-WADDINXVEEN TELEFOON 01828-10753 per 1 januari '85 7495 woningen en 20 woonschepen en woonwagens. Per 1 ja nuari 1985 waren in totaal 285 woningen in uitvoering. Op donderdag 25 april werd door de Waddinxveense rijkspolitie op alle Waddinxveense basisscholen het schrif telijk verkeersexamen afgenomen. To taal 326 zesdeklassers namen aan dit examen deel. 310 van hen slaagden voor het verkeersdiploma (95%). PASSAGE <38 «te WADDINXVEEN - De opbrengst van de in Waddinxveen gehouden collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten bedroeg f. 6.520,33. Marianne Bakker van de NFSG-afdeling Waddinxveen zei dat de opbrengst de verwachtingen overtrof. Mede dank zij de snelle bouw in de wijk Zuidplas werden door nieuwbouw in to taal 316 woningen aan het woningbe stand toegevoegd. Twee aan hun be stemming onttrokken woningen werden weer als woning in gebruik genomen. Aan de administratieve woningvoor raad werden 134 woningen onttrokken. De totale woningvoorraad vermeerder de derhalve met 305 woningen en omvat den. Bij haar pensionering kreeg zij een reis aangeboden naar verschillende pro jecten in Indonesië welke gesteund wor den door Zending en Wereldiaconaat. Voor het geheel staat de exploitatie op poten. De bouw zou dit voorjaar al kun nen beginnen, mits men het eens wordt over de grondverkoop. In zeven maan den tijd kan de woon-arcade er staan. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland heeft BV Buro ASB (Ad vies en Samenwerking Bouw), Wad dinxveen, het geplaatste/gestorte kapi taal gewijzigd in f. 970.000,-. Het aantal personen dat gemiddeld in Waddinxveen een woonruimte be woont daalde het afgelopen jaar met 5 In de nacht van dinsdag 30 april en woensdag 1 mei werden twee 20-jarige Waddinxveners aangehouden op ver zoek van de Woerdense politie. Deze aanhouding geschiedde naar aanleiding van een in dezelfde nacht gepleegde in braak in een garagebedrijf te Woerden, waarbij de Waddinxveners waren over lopen en op de vlucht waren geslagen. Op donderdag 2 mei werd een 25-jarige Waddinxvener aangehouden als ver dachte van een diefstal van een fiets. Op 6 april werd op de Kerkweg- Oost een fiets ontvreemd en op donderdag 2 mei zag de benadeelde, dat een plaatsge noot op zijn fiets reed. De Waddinxve ner werd aangehouden en de fiets inbe- slaggenomen en later teruggegeven aan de eigenaar. Terzake diefstal wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. Bij een kleine verkeerscontrole werden 6 bromfietsen uit het verkeer genomen. Diverse technische gebreken werden aan deze bromfietsen geconstateerd. Een in zeer slechte staat verkerende auto werd uit het verkeer genomen en inbeslaggenomen. Nog dezelfde dag werd deze auto naar de sloop afge voerd. De afgelopen week werden 5 fietsen ontvreemd. Twee fietsen werden ge vonden en konden aan de respectieve lijke eigenaars worden teruggegeven. De afgelopen week werden bij diverse winkels 3 jeugdige winkeldieven op he terdaad bettaptNa verhoor door de po litie werden zij aan hun ouders overge geven. Uit een sloot achter woningen aan de brugweg werd in de laatste week van april een blauwe polyester roeiboot ont vreemd. Deze wijzigingen werden door de le denvergadering met algemene stem men aangenomen. Tevens benoemde de vergadering de heren W. van Mou- rik en W.J. Rijkers tot ereleden om dat beide heren zich buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt voor de vereniging. De heer W.J. Rijkers die op de vergadering aanwezig was kreeg het erelid-speldje opgestoken door de voorzitter mevrouw van der Klis en mevrouw Rijkers kreeg een mooie bos bloemen. WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag omstreeks 14.10 raakte een 39-jarige man uit Utrecht gewond bij een arbeids ongeval. Hij was werkzaam op de bouwlokatie nabij de hoek Mercurius- weg/ApollolaanHet slachtoffer was op een ongeveer 4 meter hoog dak bezig met dakbedekkingswerkzaamheden en liep daarbij achteruit in een lichtkoepel- opening, dat niet afgedekt was. In sa menwerking met de Arbeidsinspectie is een onderzoek ingesteld en wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. Het slachtoffer dat naar het St. Jozefziekenhuis te Gou da is overgebracht, bekwam een bek- kenfraktuur. Het 100e EHBO-jeugdddiploma was zaterdagmorgen in het Anne Frank-centrum voor Rudy v.d. Akker. Hij kreeg het uit handen van huisarts P. C. W. Hertog. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De werkgroep Zending en Werelddiaconaat houdt woensdagavond 8 mei een voorlich tingsavond in het Anne Frankcentrum. Aanvang 8 uur. Gast is mevrouw le Clercq die aan de hand van dia’s zal vertellen over Ind onesië. Zij is voormalig medewerkster woon- arcade van de grond te krijgen van het Alg. Diaconaal Bureau te Leus heeft het bouwbedrijf Rehorst voor marktonderzoek en makelaardij Hop man Exploitatie Gebouwen BV uit Zoetermeer ingeschakeld. -O J U-j'" WADDINXVEEN - Het Statistisch jaarboek Waddinxveen 1985 meldt dat er in Waddinxveen nu 7.495 huizen staan en dat er binnen de gemeen tegrens 20 woonschepen en woonwagens zijn te vinden. In de nacht van woensdag 1 en donder dag 2 mei werd in de P.C. Hooftstraat een blauwe Opel Kadett personenauto ontvreemd. Uit een in de kleedkamer van de sport hal aan de Sniepweg hangende jas werd in een onbewaakt ogenblik uit een jas zak een portemonnee (inhoud f. 75,-) en een Seiko horloge ontvreemd. Uit een garage aan de Jan Dorrekenska- de werd in de nacht van dinsdag 30 april en woensdag 1 mei ontvreemd een com pressor, accuoplaadapparatuur, twee handboormachines en een hoeveelheid smeerolie. Door het openbreken van een achter deur werd ingebroken in een drankzaak te Waddinxveen. Ontvreemd werden hoeveelheden whiskey en Franse cog nac. De afgelopen week werden twee be stuurders, die onder invloed van alcohol verkeerden, achter het stuur wegge haald. Van hen werden bloedproeven afgenomen. Twee andere bestuurders kregen rijverboden opgelegd. Op zaterdag 27 april omstreeks 23.00ui- ur reed een bromfietser nabij de Al- exandertunnel tegen een stoeprand en kwam daarbij ten val. Zowel de be stuurder als de passagier liepen knielet- sel op. Beiden werden voor nader on derzoek naar een ziekenhuis te Gouda overgebracht. Te veel aandacht voor een vriend kwam een 24-jarige automobilist uit Alphen a/ d Rijn duur te staan. Op het moment, dat hij op zaterdag 27 april omstreeks 21.00 uur vanaf de Kanaaldijk de Sniep weg opreed, claxoneerde hij om een be kende te begroeten en daarbij reed hij het op de hoek staande verkeerslicht omver. De auto raakte daarbij zodanig beschadigd dat deze moest worden af gevoerd. De kentekenbewijzen werden ingenomen. Op 29 april omstreeks 21.00 uur vond een aanrijding plaats tussen een auto mobilist en een fietser nabij het KW- plein. Niet verlenen van voorrang was weer eens de oorzaak van het ongeval. Op dinsdag 30 april werd op de hoek Noordeinde-Wadde een fietser ge schept door een automobilist. Een af slaande automobilist zag de op het fiet spad rijdende fietser over het hoofd. Schade en letsel vielen gelukkig mee. 1 Niet verlenen van voorrang was even eens de oorzaak van een aanrijding tus sen twee personenauto’s nabij de hoek Kerkweg-Oost/Kanaalstraat. Dit onge val vond plaats op zondag 5 mei om streeks 01.30 uur. Persoonlijke onge lukken deden zich hierbij niet voor '--•Waddinxveen woon .arcade „coenecoop situatie AnCHITCKTENBUna STUUHMAN BV WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum heeft de afdeling Waddinxveen van de EHBO afgelo pen zaterdagmorgen voor de jeugd een wedstrijd in het verlenen van eerste hulp gehouden en jeugd-EH- BO-diploma’s uitgereikt. Bijzonder was de uitreiking door de Waddinxveense huisarts P.C.W. den Hertog van het 100e jeugd-EH- BO-dipIoma, dat in het bezit kwam van Rudy v.d. Akker. Als extraatje kreeg hij een EHBO-handdoek en een verbandtrommel. Voor alle 55 geslaagde meisjes en jongens was er een boekenlegger en een speldje. Aan de jeugd-EHBO-wedstrijd na men 24 kinderen deel, verdeeld in zes ploegen van drie groepen. Deze wedstrijd werd gewonnen door de wijkschool St. Jozef, die de wissel- beker ontving. Tweede werd de St. Paulusschool en derde De Bonke- laar. Volgens mevrouw’ E. Boon-Schultz van de plaatselijke EHBO is er door de jeugd met groot enthousiasme in het Anne Frank-centrum gewerkt. De slachtoffers (bewusteloos, ge wond aan de arm en aan de knie, bloedneus) werden goed verbonden en gerust gesteld. Aan het begin wa ren de kinderen wel wat nerveus, maar terwijl ze bezig waren ging het steeds beter. In De Bonkelaar hebben 21 kandi daten tussen de 11 en 15 jaar exa men gedaan voor het jeugd-EHBO- A diploma. Het examen vormde de afsluiting van een cursus die in sa menwerking met de EHBO-afde- ling Waddinxveen gestart was in ja nuari. De namen van de geslaagden: Len nart v. Aggelen, Irene Akkerhuis, Luc Akkerhuis, Manon Berendse, Jeroen de Bode, Joke de Bloois, Li sette Dibbits, Kim Emnes, Esther Geers, Esther Hielema, Nicole Jan sen, Nicolet van Kersbergen, Ma scha Koster, Bianca Langeiaan, Jan v.d. Ligt, Walther Noordermeer, Bresetta v. Putten, Annette van Rijswijk, Esther Visser, Thea van Zwieten en Marco v.d. Zijden. Het was voor het eerst dat in De Bonkelaar een EHBO-jeugdcursus gegeven werd. Niet alleen het feit dat alle kandidaten slaagden, maar zeker ook het enthousiasme van de deelnemers en begeleidsters, bewij zen dat een voortzetting van deze cursus zeker op zijn plaats is. Er zijn dan ook plannen om in september te starten met een nieuwe cursus voor het jeugd- EHBO-diploma. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 14 mei wordt er ‘s avonds om acht uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad voor alle Waddinxveen se ouderen een dia-avond over Egypte gehouden. Volgens de organiserende culturele commissie van de Stichting Dienstverle- ningscentrum Waddinxveen zal de Waddinxveense mevrouw H. Atzema op boeiende wijze komen vertellen over haar rondreis door Egypte, waar zij veel bekende steden bezocht zoals Cairo en Luxor (een geliefd vakantieoord voor rijke Engelsen) en natuurlijk de vele oudheden zoals bijv, de Sphinx, het symbool van de zonnegod en van de ko ninklijke macht. De avond is toegankelijk tegen betaling van f. 1,50 per persoon. Wie problemen heeft met het vervoer naar het AF-cen- trum belle vroegtijdig het bekende tele foonnummer 15555, vanwaar het ver voer, tegen betaling van een kleine ver goeding, geregeld kan worden. Een in troducé als begeleiding is toegestaan, ook al behoort deze bezoeker niet tot de ouderen. In de nacht van dinsdag 30 april op woensdag 1 mei werd bij een zuivelhan- delaar aan de Zuidkade 2 kratten met totaal 40 liter melk ontvreemd. Aan de hand van de aan de politie verstrekte in formatie werden op een parkeerterrein aan de Juliana van Stolberglaan 3 kna pen in een bestelbus met 2 kratten melk aangetroffen. Der knapen werden aan gehouden en naar het bureau aan de Mozartlaan overgebracht. Bij nader on derzoek bleek dat twee van hen zich hieraan hadden schuldig gemaakt. Te gen hen, een 18- jarige Waddinxvener en een 20-jarige Boskoper, is proces verbaal opgemaakt. De heer Van Mourik werd later op de avond van zijn benoeming tot erelid op de hoogte gesteld. Beide heren waren met de benoeming zeer verrast en verklaarden het werk voor de speeltuinvereniging altijd met plezier en liefde te hebben gedaan. WADDINXVEEN - Maandag be reikte ons het droeve bericht dat Hans La Grand, oud-voorzitter van de brass- en showband ’’Voor waarts” op 37-jarige leeftijd is over leden. Zijn overlijden kwam toch nog onverwacht. Wij hielden reeds enige tijd rekening met het gegeven dat de ziekte waardoor hij was ge troffen deze fatale afloop zou heb ben, maar desondanks was er toch de hoop dat er misschien een gunsti ge wending in het ziektebeeld zou komen. Het heeft niet zo mogen zijn. Hans La Grand was al op zeer jeugdige leeftijd lid van ’’Voorwaarts” en op zijn 25e jaar kreeg hij, door het te rugtreden van de vorige voorzitter, de niet geringe taak ’’Voorwaarts” als voorzitter te leiden. Hans bleek een geboren organisa tor, die met een enorme inzet en groot idealisme ’’Voorwaarts” door moeilijke tijden heeft heengehol- pen. Daarbij trachtte hij zoveel mo gelijk met ieders mening rekening te houden en op harmonieuze manier de problemen op te lossen. personen per 100 woningen tot 2.96. Landelijk is de gemiddelde woningbe zetting gedaald tot 2,73. Een verschil ten opzichte van Waddinxveen van 23 personen. Naar verwacht zullen eind 1985 ca. 475 nieuwe woningen worden opgeleverd, waaronder 63 eenper soonswoningen. Dit zal, evenals het afgelopen jaar, ten gevolge van het feit dat de eind 1985 op te leveren woningen en vanwege door stroming de vrijgekomen woningen eind dit jaar nog niet bewoond c.q. her- bewoond zullen zijn, een hogere wonin- gleegstand (ca. 2,6%) veroorzaken de normaal (gemiddeld 2% van de woning voorraad). Dit laatste alsmede de oplevering van de 63 eenpersoonswoningen zullen naar wordt verwacht eind 1985 de gemiddel de woningbezetting met 0,05 hebben doen dalen. Op woensdag 1 mei werd een 20-jarige man uit Montfoort bekeurd, daar hij een onjuist gebruik maakte van een handelaarskenteken. Hij verrichte pri- vetransportwerkzaamheden met zijn auto met aanhangwagen. Zowel tegen deze chauffewur als de houder van het kenteken, een Boskoopse garagehou der. is proces-verbaal opgemaakt. Niet alleen op het organisatorische vlak, maar ook op muzikaal gebied, heeft Hans La Grand zijn sporen verdiend. Muziek heeft een groot deel van zijn helaas te korte leven gevuld. Nog onlangs zei hij vanaf zijn ziekbed, dat hij de repetitie- avonden zo erg miste. Voor ons zal hij altijd het beeld op roepen van een man die met een aangeboren optimisme en een niet aflatende energie in het leven stond, en op wie men nooit tevergeefs een beroep deed. Mogen zijn vrouw en kinderen en verdere familie troost vinden in de wetenschap dat Hans La Grand niet voor niets heeft ge leefd en dat hij zich zeer vele vrien den heeft gemaakt, die hem echt zullen missen. BERTUSJENNER De afgelopen maand-zijn door de Wad dinxveense recherche 10 jeugdige Wad dinxveners (14 tot 18 jaar) aangehou den en verhoord. Uit een onderzoek is gebleken, dat zij in groepen van diverse samenstellingen totaal 9 inbraken en 2 inbraakpogingen hebben gepleegd. Daarnaast werden door enkelen van hen diverse vernielingen bekend. Ingebroken werd in zuivelw'agens, sportkantines, twee bedrijven en twee keer in een jeugdhonk aan de Kerkweg- Oost. In één geval werd voor f. 1100,- aan diverse goederen ontvreemd. En kele knapen wisten door een greep in een kassalade een winkelier te benade len. Uit het jeugdhonk aan de Kerkweg- Oost werd een videorecorder weggeno men. Deze werd voor een miniem be drag doorverkocht aan een 35-jarige Waddinxvener. Deze man werd even eens aangehouden en tegen hem zal proces- verbaal terzake heling worden opgemaakt. De videorecorder werd in beslaggenomen en teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. In totaal werd voor enkele honderden guldens aan braakschade toegebracht. Enkele van de aangehoudenen waren kort tevoren reeds eerder met de politie in aanraking geweest wegens meerdere gepleegde diefstallen. WADDINXVEEN - Op de velden van de voetbvalvereniging WSE zal woens dagavond 15 mei vanaf zes uur voor de derde maal gevoetbald worden om de wisselbeker van de speeltuinvereniging Zonnig Zuid. Deze beker is door de speeltuinvereniging uit de St. Victor- wijk beschikbaar gesteld tijdens de fes tiviteiten rond het 25 jarig bestaan. Deelnemers dit jaar zijn: de speeltuin vereniging De Overkant en Oranje- wijk. Stichting Festiviteiten Zuidkade 1, de bewonersvereniging Overtoom/ Molenring en natuurlijk het elftal van "Zonnig Zuid” zelf die de beker moet verdedigen welke vorig jaar gewonnen werd. Van het woningbestand per 1 januari 1985 waren 3 woningen in gebruik als "tweede woning”, 4 tot de woningvoor raad behorende leegstaande woningen komen voor sanering in aanmerking. De administratieve leegstand van voor bewoning in aanmerking komende pan den bedroeg 180 woningen. Dit cijfer wordt sterk beïnvloed door 38 aan het eind van het jaar opgeleverde, maar nog niet betrokken, nieuwbouwwoningen in de wijk Zuidplas alsmede door de leeg stand van 59 flatwoningen, hetgeen voor een groot deel het gevolg is van de doorstroming naar de nieuwbouw-een- gezinswoningen in de wijk Zuidplas. Van de 180 woningen stonden er op 1 ja nuari 1985 71 langer dan vier maanden leeg; van 23 van deze woningen waren inmiddels de toekomstige bewoners be kend; van de 48 overige behoorden 20 tot de koopsector en 28 tot de huursec tor. Van de 109 woningen, die korter dan 4 maanden leegstonden., waren in middels 21 toekomstige bewoners be kend; van de 188 overige behoorden 57 tot de koopsector en 31 tot de huursec tor. zo dicht mogelijk bij de bebouwde kom van Waddinxveen. Het betreft hier een plek in het verleng de van de Apollolaan, achter de scho lencomplexen van de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum en de scholengemeenschap voor MAVO/ LTO Koningin Wilhelmina. De woon-arcade Coenecoop omvat on geveer 16.000 vierkante meter vloerop pervlakte, verdeeld over drie bouwla gen. De te verhuren expositieruimten betreffen units van 50 tot 1.000 vierkan te meter of groter. Op de begane grond zijn etalages gedacht. De hoofdentree wordt voorzien van een centrale hal met receptie, voorlichtingscentrum en kof fieshop. Bij het compex wordt parkeerruimte aangelegd voor 200 auto's. Om de WADDINXVEEN - De speeltuin vereniging ’’Oranjewijk” hield een buitengewone algemene ledenvergadering in ver band met een voorstel tot wijzigingen in de statuten. Deze wijzigingen bete kenen dat het bestuur van de vereni ging in het vervolg uit tenminste 5 personen zal bestaan en niet meer uit 7 personen en dat de vereniging in het vervolg zal worden vertegenwoor digd door het dagelijks bestuur en niet door de voorzitter en de secreta ris. WADDINXVEEN - Dit is de plek in het bedrijvenpark Coenecoop waar het betreffende bouwbedrijf Rehorst BV naar een ontwerp van het Waddinx veense architectenbureau Stuurman BV een woon-arcade wil bouwen. Deze woon-arcade, een concentratie van toonzalen, showrooms en modelin richtingen, tezamen een totaalpakket aan inrichting en uitrusting van de he dendaagse woning biedend, is gedacht e <5 G# AOCHITCKTENBUUU BIUUHMAN BV Jl/0-1 Dit is een situatieschets van de in het goedgekeurde bedrijvenpark Coenecoop eventueel te bouwen woon-arcade, een verzameling van bedrijven die een compleet overzicht kunnen geven van alles wat met de leefbaarheid in en om de woning te maken heeft. (Tekening: Rehorst BV). o I J&L—F any©

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 15