Dick Dibbets Waddinxveense sportspetters damkampioen WSE bijna kampioen betere plek Be Fair KORBIS IN DE ZORGEN Waddinxveen-zo. greep laatste strohalm HSW sluit winter ANTILOPE- JUNIOREN PRESTEREN JUDOKAMPIOENSCHAPPEN BIJ DEN EDEL GESLAAGD Promotiekans hockeysters is nu miniem Judotitels WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Philipse en W. v. Oort Goede plaatsen Marion v. Hooft De Sperwer matig af Basketballers klaar voor de promotiestrijd ADDINXVEEN - Het eerste team van TOOs-basketbal is druk bezig met de voorbereidingen op de promotiewed strijden. Twee weken geleden werd het Schoonhovense Silvertown Lions met 64-54 verslagen. Afgelopen donderdag was het, evenals Silvertown Lions een klasse hoger spelende Achilles uit Delft dat werd overwonnen. Competitie van badminton] eugd TOOS ten einde naar WSV-top WSE-jeugd succesvol Finaleplaatsen TOOS-gymnastiek Oud-W’veense atleten doen ’t erg goed WSE Eindstand Waddinxveen-zo Uitslagen Vergadering Overschrijving Be Fair-jeugd Verloting Straffen Be Fair jn c]e voorlaatste wedstrijd heeft Be Fair tegen het gede gradeerde Oranje Wit een nipte over winning behaald. Na een aantal kansen, die meer het gevolg waren van persoon lijke fouten dan van goed kombinatie- voetbal, had het met de rust eigenlijk 4- 4 moeten staan. Maar Ronald van Do- dewaard was de enige die het net wist te vinden. Hij kreeg deze kans via Aart Bos die hem met een uitstekende pas op de vleugel bereikte en met behulp van een mistastende verdediger scorde Ro nald beheerst na een kwartier spelen 0- 1. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 MEI 1985 /&-• Waddinxveen heeft zondag tegen Ca- I won eer- Finalegroep: 1. D. Dibbets (8 pnt); 2. A. Blom (6 pnt); 3. 3. Barelds (5 pnt); 4. P. Swart (4 pnt); 5. R. van Dijk (4 pnt); 6. T.Twigt (3 pnt). werden evenzoveel gemist. Misschien ligt de oorzaak wel in het ontbreken van een portie zelfvertrouwen. Zelfvertrou wen dat nu eenmaal een vereiste is om tot resultaat te komen. Te hopen is het dat dat aspect in de nog resterende wedstrijden terug mag keren in een ploeg; dan zijn er wellicht nog Excelsior eerste achttal, bestaande uit Dick Dibbets, Adriaan Blom, Cor Ba relds, Piet Swart, Ruud van Dijk, Teun Twigt, Fred Zaadhof en Kees Kramp zal het komend seizoen wederom uitko men in de hoofdklasse van de Dambond Midden Holland. In het afgelopen sei zoen wist het Waddinxveense damteam in deze sterk bezette klasse een fraaie gedeelde 3e/4e plaats te behalen. Poule 3: 1. T. den Ouden Jr. (7 pnt); 2. C. Blonk (6 pnt); 3. D. Schouten (6 pnt); 4. P. van Es (4 pnt); 5. B. van Eijk (4 pnt); 6. J. de Heer (3 pnt). Poule 4: 1. G. Heeren (5 pnt); 2. D. Heeren II (3 pnt); 3. J. de Wit (2pnt); 4. G. v. Mannekes (2 pnt); 5. A. Zwanen burg (niet gespeeld). Poule 5: 1. J. Borsboom (6 pnt); 2. D. Heeren I (3 pnt); 3. P. van Gils (2 pnt); 4. C. Stolker (1 pnt); 5. A. Crone (niet gespeeld). Dit toernooi werd weer druk bezocht door ouders en belangstellenden en de wedstrijdsfeer was uitstekend. De judo ka’s zijn ingedeeld in poules naar ge wicht, leeftijd en kleur band en/of slip. Een paar weken geleden waren de judo ka’s aan de beurt met de witte t/m oran je band. Er is een puntensysteem sa mengesteld. Dit houdt in dat over het gehele seizoen alle punten van de ge wonnen wedstrijden worden opgeteld en aan het einde van het seizoen wordt de winnaar bekend gemaakt die de meeste punten heeft behaald gedurende alle wedstrijden. Het laatste toernooi zal in juni gehouden worden. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag werden in de Den Edel-sportschool aan de Noordkade judokampioenschappen gehouden van judoka’s met groene band en/of hoger. Na afloop gingen de deelnemers of met hun fel begeerde prijs of met een leuke herinnering naar huis. Poule 1-Jongens geb. 74/75 26-29 kg. 1. Barry v. Bommel; 2. Ronald Vink; 3. Joeri Kraayenstein Poule 2-Jongens geb. 73/75 31-35 kg. 1. Axel Russcher; 2. Martijn Ooms; 3. Taco Hanselman In de voorjaarsvergadering van Be-Fair voetbal zijn de aftredende bestuursle den: R.W. v.d. Brink (voorzitter), N. de Bruin (wedstrijsecretaris), P. Roos jeugd vertegen woordiger)/2e Penning meester) en J. v.d. Neut (P.R./2e voor zitter) met algemene stemmen herko zen. Poule 13-Meisjes geb. 73/74 31-34 kg. 1. Willy v. Wingerden; 2. Jovanka Wor- telboer; 3. Linda Slagter Poule 11-Jongens 11-Jongens geb. '70/ 71 boven 70 kg. 1. Harro Gloudi; 2. Sander Blok; 3. Wilfried Koolwijk Poule 12-Meisjes geb. 70/73 36-40 kg. 1. Anneke v. Wingerden; 2. Marike Russcher; 3. Carola Koop A.R.L. Bresser is van Floriant naar WSE gegaan. J.C. Zwanenburg verruil de Waddinxveen voor Moerkapelle. Poule 9-Jongens geb. 70/71 66-69 kg. 1. Marco Markus; 2. Henk v. Schip; 3. Patrick Krebbekx Poule 10-Jongens 76 kg geb. 67/69 1. Gerrit de Leeuw; 2. Hugo Botter Poule 8-Jongens geb. 68/72 56-60 kg. 1. Peter Kalisvaart; 2. Johnny Bos; 3. Hanco Advocaat Poule 5-Jongens geb. 73/74 38-40 kg. 1. Ricardo v.d. Krans; 2. Günther v. Vliet; 3. Bart-Jan de Vries Poule 4-Jongens geb. ’73 36-39 kg. 1. Lennard Bron; 2. Duncan v. Wijk; 3. Leendert Vos Poule 7-Jongens/meisjes geb. '70/72 51- 55/58 kg. 1. Arjen Vos; 2. Natasha Okkerse; 3. Paul de Rooy Poule 6-Jongens! meisjes geb. '72/74 43- 45 kg 1. John Verwijs; 2. Martine Verschut; 3. Martin v.d. Graaf Toch zorgde René Moons voor de ver lossende treffer, na een goed genomen vrije trap schoot hij langs het muurtje in de touwen0-1Even later ontstond nog een sensationeel moment toen Rene Moons alleen op de keeper afging, in plaats dat hij de bal naar de goed mee gekomen Andre Disseldorp afpaste liep Toen daarna een paar minuten voor het einde tot overmaat van ramp Thor 4- 6 liet aantekenen was het pleit beslecht en restte voor Korbis slechts de hoop op een beter resultaat in de komende wed strijd tegen streekgenoot de Jodan Boys uit Gouda. De laatste wedstrijd van het seizoen is de streekderby, tegen ARC uit Alphen a/d Rijn. Deze wedstrijd is vervroegd naar DONDERDAG 9 mei, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 mei werd er in zwembad De Miereweide te Katwijk het eerste programma afge werkt van de kringkamioenschappen zwemmen van de Goiuwe-Rijnstreek. Aan deze wedstrijd nam Marion van Hooft deel, als enige De Gouwe lid, op de 400 m vrije slag m.o. 10 jr. Zij zwom een tijd van 6.50.1 en behaalde daarmee een 6e plaats, hetgeen voor een 50 m. bad een goed resultaat genoemd mag worden. De tussentijden op de 100 en 200 meter waren resp. 1.31.5 en 3.16.6! Op zondag 28 april werd in zwembad De Thermen te Alphen aan den Rijn de laatste A-wedstrijd van het seizoen WSE Al promoveert. V.l.n.r. bo ven: John van den Berg, Marco Commissaris, Nico de Graaf, Har- rie Moerings, Theo Geers, Ron Scheurwater, Edwin Ciere, André van Ommeren, Herman Segers, Wim Hofman, Ronald Siebrecht, Fred Bijl. Onder: John Jager, Ro ger Helwegen, Theo Fransen, Kees van Eist, Marcel Staring en Jan-Wil- lem van Triet. Visser die ongeveer een kwartier voor tijd middels haar tweede treffer de hoop op een puntendeling deed toenemen. Dat dat ook niet lukte lag gewoon aan het feit dat Thor daarna weinig kansen meer weggaf en Korbis het vermogen miste om zelf echte kansen te scheppen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Quentin. Afstand 263 km, gelost om 10 uur. In concours 429 duiven, aankomst le duif 13.37 uur, laatste duif 13.57 uur. Snelheid le duif 1203 m.p.m. Uitslagen: N. v. Vliet 1-10-21-25-104; D. Heeren 2- 6-7-31-34-40-74-91; H. Metselaar 3-17- 27-29-49-52-54-65-68-79-83- 84-89-94; J. Toor 4-8-9-16-18-22-24-36-39-45-46- 47-55-63-73-85-92; J.W. Sekeris 5-88; C.A. Bode 11-14-42-93; A.H. Kiviets 12-41-99-101; N. Hoogerdijk 13-30-32- 76; M. Tollenaar 15-38-53-60-75; M.C. Anders 19-28-33- 35-43-57-58-70-72-86; H. Vink 20-56-69-82-87-97; D. Degen hart 23-50-107; M. Verbeek 26-51-78; P. Bonefaas 37-64-66-81; A. Hofman 44-95; T. Twigt en Zn. 48; Smit-Troost 59-62; J. Verbakel 61; C. Hofman 67- 105; J.C. koren 71Mevr. Twigt 77-106; H. v. Dijk 80-90; J. Jansen 96; F. Rip 98; N. v. Tol 100-102; F. Middelkoop 103; WADDINXVEEN - Niet alleen de zaalkorfbalcompetitie leverde voor het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis proble men op; ook de veldkorfbalcompetitie verloopt niet bepaald naar wens. Na de winterstop werd nog niet een wedstrijd gewonnen. Ook zaterdag middag ging de ploeg van Cees Visser tegen de reserves van Thor uit Rot terdam het schip in. Met 4-6 gingen de voor Korbis zo broodnodige punten opnieuw naar de tegenstander. Door dit teleurstellende resultaat dreigt Korbis af te zakken naar de degradatiezone. Achteraf bezien wa ren er heus wel mogelijkheden geweest om tenminste 1 punt te behalen, maar de kansen die er gecreëerd werden. De laatste loodjes wegen het zwaarst voor WSE. In een levendige wedstrijd vocht de oranje-zwarte ploeg zich naar een verdiende overwinning. Maar het duurde wel heel er lang voor de verlos sende treffer tot stand werd gebracht. Het nog niet veilige Schoonhoven weer de zich duchtig en de eerste kans van de wedstrijd was zelfs voor de blauw- wit ten. Toch bleek al gauw dat WSE de beste papieren had en de kansen regen zich aaneen. Vooral Kees Mourits kreeg veel kansen met het hoofd maar, of de keeper stond in de weg of de bal kwam op de lat, maar hij kan maar niet scoren. Hennie van Es was het dichtst bij een doelpunt toen zijn kopbal maar net van de lijn gehaald kon worden. Een kwar tier voor rust was de druk op het Schoonhovense doel erg groot maar de verwachte treffer wilde er niet in. Na rust begon WSE met een sterk offen sief en een handvol hoekschoppen stel de de Schoonhoven-defentie voor grote problemen. De onzekere keeper Rob Houdijk had wel veel moeite met de ho ge ballen en hij kon veelal onvoldoende wegwerken. Even kon de WSE aanhang luichen toen een mooie aanval, waarbij Kees Mourits listig over de bal heen stapte en Jan Verbakel hard inschoot, een doelpunt opleverde. Maar de goed leidende scheidsrechter keurde het doelpunt konsekwent af te roepen. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar afsluitende wedstrijd van de wintercompetitie. Er werd gevist in de Oude Rijn. De vangst was matig: 21 vis sers vingen 22090 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. A. v. Leeuwen (3000 gr.), 2. R. Aalbers (2500 gr.), 3. J. Verhoef (2050 gr.), 4. P. Dorresteijn (2040 gr.) en 5. L. Pouwer (1980 gr.). Zondag 5 mei hield HSW haar eerste wedstrijd in de zondagcompetitie in de Gouwe. De vangst was zeer slecht. Door 8 van de 21 vissers werden in to taal 23 visjes gevangen. De eerste vijf waren: W. v.d. Wal (123 pnt.), 2. R. Aalbers (113 pnt), 3. L. En gels (95 pnt.), 4. W. Houtman (86 pnt) en 5. M. Reichard (72 pnt). De volgende wedstrijd is op zaterdag 11 mei. Er wordt gevist in de Heimanswe- tering (alternatief Amstel). Vertrek vanaf het NS-station om 5.30 uur. Be Fair A-l heeft de resterende 20 mi nuten speeltijd tegen Ouderkerk aan den IJssel volgemaakt. De wedstrijd was destijds, begin december gestaakt. Een 0-1 achterstand werrd in een 1-1 ge lijkspel omgezet. De maandag daarop een wedstrijd thuis tegen Nicolaas Boys. Dit werd opnieuw een gelijkspel: 3-3. TOOS keek tot even voor tijd steeds te gen een redelijke achterstand aan. In de laatste minuut gingen de TOOS-heren met 93-92 net voorbij Achilles. Beide teams waren overigens incompleet. Scores: Klaas Bruins Slot 34, Rijk Meu- leman 19, Peter Zwamborn 15 pnt. Na een goede start speelde heren 2 te gen Grasshoppers 4 als zo vaak weinig imponerend. Pas na de 25e minuut ging het beter en won TOOS 2 nog vrij dui delijk met 55-41. Scores: Frank Minnee 18, Gert Jan Oskam 16 en Ronald v.d. Vis 15 pnt. Behalve in de eerste minuten moest heren 3 het spel laten leiden door Jum pers 8. Via 20-41 bij rust werd het uit eindelijk 33-66. Topscorer Harry Weck 15 pnt. TOOS-heren 4 liep pas halverwege de tweede helft echt weg van Rabo 5. Ech ter gedurende de hele wedstrijd was TOOS de meerdere van Rabo dat veel overtredingen maakte. Winst voor TOOS met 60-40. Score: Mattieu v. Lit- senburg 27, Jelle Marchant 17 pnt. Dames 2 won ook haar voorlaatste wed strijd en wel van Jumpers 6. Doordat er vooral in de 2e helft amper gescoord werd, werd het slechts 34- 27, wat wel een krappe winst is. Scores: Hannie v.d. Loo en Bernice Posthumus beiden 10 pnt. De jongens-welpen waren slechts met 6 spelers maar wisten vooral door een sterke 3e periode met 58-53 van Dun- 1984/1985 gezwommen. Aan deze wed- kinn te winnen. Scores: Stefan Gielliet 38, Tjallien ten Zweege 12 en Bart Bie- mond 8 pnt. bouw de laatste strohalm vastgegrepen in de strijd om de titel. Slechts een ne derlaag van Esto, volgende week, kan de titel in Waddinxveen terecht doen komen. Aanvoerder John Speelman zette zijn ploeg na een half uur op een 1- 0 voorsprong. Binnen vijf minuten was het echter al weer 1-1. Gerard Molliej zorgde ervoor dat Waddinxveen met een 2-1 voorsprong kon gaan rusten. Na rust speelde Cabauw aanzienlijk beter. Voor de thuisploeg verliep het spel ronduit rommelig, wat na tien minuten resulteerde in een eigen doelpunt van Wim Bijl. De Waddinxveners zetten daarna alles op alles en met resultaat! Vlak voor tijd schoot John Speelman het bevrijdende doelpunt binnen: 3-2. WADDINXVEEN/BOSKOOP Sportschool Marchant heeft clubkampi- oenschappen judo gehouden. DE afdelingen Boskoop, Waddinxveen, Ter Aar, Zoetermeer/Benthuizen en Alphen deden mee. De judoka’s heb ben vanaf half één tot zeven uur wed strijden gedraaid, waarvan de meeste gewonnen werden. Dat wil zeggen dat er goed geworpen werd of dat de grond techniek goed was. De sfeer was goed, de sportiviteit en opkomst groot. Wad dinxveen heeft één keer gescoord, Remko Versluis werd eerste in de cata- gorie 1974, lichtgewicht. Een mooi re sultaat. Uitslag van de door voetbalvereniging Waddinxveen gehouden verloting: le prijs: videorecorder (0576), 2e prijs: fiets (1796), 3e prijs: workmate (0993), 4e prijs: waardebon MASSA SPORT (1765), 5e prijs: walkman (1585). WADDINXVEEN - Nu zaterdag de laatste weddstrijden zijn gespeeld in de jeugdcompetitie loopt ook voor de jeugd van TOOS-badminton het sei zoen af. De clubkampioenschappen, met voorrondes op donderdag 9 en 23 mei en de finales op donderdag 30 mei van 17.00 tot 18.30 uur in sporthal "de Sniep”, vormen het slot van opnieuw een geslaagd seizoen. Slechts twee teams behoefden zaterdag nog in actie te komen. Het 2e team sloot de competitie af met een uitwedstrijd tegen het eerste team van BC Sla U Fit te Gouderak. Evenals in de thuiswedstrijd had men weinig moeite met de tegenstander en men verdiend met 6-2. Evenals het ste team toonde het 2e team aan een goede middenmoter te zijn in haar afde ling. Het tweede team dat het afgelopen weekeinde aan moest treden was het 3e team. Ook in de laatste wedstrijd te Schoonhoven moest men in haar tegen stander, het le team van BC Schoonho ven, haar meerdere erkennen en ver loor men met 8-0. WADDINXVEEN - Het 0-1 verlies van Nieuwkoop heeft de kans op promotie van de Waddinxveense hockeysters mi niem gemaaktRoomburg is bij na zeker kampioen in de 3e klasse A, waaruit ook de nummer 2 overgaat naar de 2e klasse. Werd thuis door de Waddinxveensen nog met 3-1 van Nieuwkoop gewonnen, uit scheen het niet te willen lukken. De Waddinxveense verdediging liet de Nieuwkoopse spitsen te veel vrij, waardoor deze de bal makkelijk aan konden nemen en op snelheid door kon den lopen, zodat keepster Annelies Veenemans herhaaldelijk in actie moest komen, Waddinxveen was echter niet minder gevaarlijk zodat de eerste helft een gelijk opgaand beeld gaf. De tweede helft had Waddinxveen meer vat op de wedstrijd totdat een on gelukkige strafbal voor Nieuwkoop toe gekend en benut werd (0-1). Een teleur gesteld Dames 1 probeerde gelijk te ko men maar stuitte bij het uitverdedigen al op de Nieuwkoopse dames. Coach Peter van Rooij haalde de laatste 5 mi nuten nog een speelster extra naar de voorhoede maark ook dat mocht niet baten. Met nog 2 wedstrijden te spelen staat Nieuwkoop (21 punten) er het beste voor. Waddinxveen (20 punten) speelt zondag thuis haar laatste wedstrijd te gen DSHC. WADDINXNVEEN - Pas in de laatste finaleronde om Excelsiors club- kampioenschap dammen werd bekend dat de titel dit jaar bij Dick Dib bets terecht kwam. Terecht kwam het kampioenschap terecht bij Dick, die na een goede voorronde te hebben gespeeld, in de finale ongeslagen bleef en 2 punten voorsprong behield in het eindklassement. Een kleine kans op het kampioenschap zou voor Adriaan Blom aanwezig zijn geweest, doch dan had hij de partij te gen Cor Barelds in winst moeten omzet ten. Deze enigszins gelijk opgaande strijd eindigde onbeslist en dat hield in, dat zij respectievelijk op de 2e en 3e plaats eindigden. In de 3e poule wist Kees Blonk dankzij winst op Jan de Heer zich verzekerd van een tweede plaats. Tijmen den Ouden Jr. werd poulewinnaar. Piet van Es wist van Bertus van Eijk te winnen en daar mee verliet Piet de plaats van de beken de lantaarndrager. hij zich vast op de keeper. De carambo lerende bal kwam alsnog voor de voeten van Andre Dissendorp, maar zijn te zachte rollertje kon nog voor de lijn worden weggewerkt. Vlak voor tijd kreeg Pim Sluijs en Kees Mourits nog goede mogelijkheden om de score nog verder uit te bouwen maar zij sprongen te nonchalant om met hun mogelijkheden. Zondag speelt WSE de belangrijkste wedstrijd van de competitie. Tegen het Goudse'DONK dat drie punten achter stand heeft op WSE moet worden aange treden. Bij winst is WSE kampioen, zo dat het te verwachten talrijke publiek een spannende wedstrijd tegemoet kan zien. Poule 2: 1. F. Zaadhof (6 pnt); 2. C.H. Kramp (5 pnt); 3. J. v.d. Eist (5 pnt); 4. J. Both (4 pnt); 5. G. v.d. Zijden (2 pnt); 6. T. den Ouden Sr. (niet ge speeld) Zij worden op enige afstand gevolgd door Kardol, die remise speelde tegen Claassen. In theorie kan hij nog van de derde plaats verdrongen worden, bv. door Van der Hoek, die in een recht streeks duel Bloem versloeg en daar mee diens vierde plaats overnam. Ver rassend was de overwinning van Van Woudenberg op J. v. Oort, die in de vo rige ronde Van Deelen nog had versla gen. In de middenmoot maakte de nieuwste versterking van WSV, de uit de Haagse derde klasse afkomstige A. Prins, zijn debuut. Met wit speelde hij een zeer agressieve aanvalspartij, die door Ritter met moeite tot remise was te brengen. Versluis, Littooy en De Bock en Ket wonnen van resp. Nekeman, V.d. Ei- jek, J.P. Kleiweg en Van de Ree. Na deze uitslag is de stand aan de top: 1 Philipse 2350 pt, 2. W. v. Oort 2140 pt, 3. Kardol 1853 pt, 4. V.d. Hoiek 1703 pt en 5. Bloem 1696 pt. WADDINXVEEN - In de 30e ronde van de competitie van de Waddinxveen se Schaak Vereniging WSV hebben Phi lipse en W. v. Oort zich van de twee bo venste plaatsen verzekerd door over winningen op respectivelijk Muit en As- scheman. Poule 3-Jongens geb. '72 34-37 kg. 1. Boudewijn Hoogstraten; 2. Edwin v. Vliet; 3. Frank v. Dijk J. Bos (Be Fair) is uitgesloten voor 2 wedstrijden en kreeg f. 30,- boete. J.W. v. Triet (WSE Al) is uitgesloten voor 4 wedstrijden en kreeg f. 30,- boete. Ondanks dat er niets meer op het spel stond was de inzet van beide kanten be- wonderenswaardig. Be Fair wilde niet verliezen van de degradant en Oranje Wit wilde laten zien dat de ten onrechte gedegradeerd waren. Vooral dankzij keeper Marcel Straver - met name voor rust lukte het Be Fair dit "prestige”- duel in een overwinning om te zetten. Het spelpeil stond op een laag pitje maar de persoonlijke duels waren soms knap stevig. Vooral de uitstekende op drift zijnde Ed v/d Brink vocht menig robbertje uit tegen de spelmaker van Oranje Wit, en kwam hieruit meestal als overwinnaar te voorschijn. Na rust probeerde Be Fair de zaken wat serieuzer aan te pakken, de verdediging en middenlinie met Klaas Angenent aan het hoofd kregen de tegenstander beter in de greep en hierdoor kreeg de voor hoede meer steun van achter uit. Hoe wel nog menige doelrijpe kans werd ge produceerd wisten de spitsen hiervan onvoldoende te profiteren en bleef de 0- 1 stand op het scorebord gehandhaafd. WSE BI kampioen. V.l.n.r. boven: Rob Heuvelman, Jan Kleiweg, Marcel de Munnik, Ron van Vliet, Bob Mourik, Peter van Pelt, Michel Noordervliet, Dennis Vakkers, Ricky Roossenhoff, Wim Hofman, Erwin Pleus. Onder: Patrick Rijn beek, Timo van Leeuwen, Gert-Jan Jaspers, Peter Schuurman en Marc eel van Dijk. In de 4e en 5e poule moesten nog twee achterstallige wedstrijden worden ge speeld. Dik Heeren II en Dik Heeren I klopten respectievelijk Sjaak de Wit en Piet van Gils en dat hield in dat beide naamgenoten zich in hun respectievelij ke groepen naar de tweede plaats speel den. Als afsluiting van het damseizoen zal op donderdag, 9 mei in Het Trefpunt een ledenvergadering (met o.a. prijsuitrei king junioren en senioren) worden ge houden. Aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN - Tweedeklasser Be Fair verbeterde zaterdagmiddag z’n positie op de ranglijst enegszins ten koste van het al gedegradeerde Oranje Wit. In een uitwedstrijd zegevierden de Waddinxveners met 0-1. De enige goal van de wedstrijd kwam op naam van Peter Loef. WSE, zon der Marcel Jaspers, won met 0-1 van Schoonhoven. De Waddinxveners bezaten een licht veldoverwicht gedurende de hele wedstrijd. Schoonho ven liet zich zeker niet wegspelen en wist zelfs een aantal goede kansen te creëren. Waddinxveen-zondag won met 3-2 van Cabouw. ADDINXVEEN - In de afgelopen week zijn drie turnploegen van TOOS- gymnastiek diverse keren in actie geko men binnen de turncompetitie. Via de ze ’’voorwedstrijden;’1 kunnen de ploe gen zich kwalificeren voor de finale, die in juni gehouden zal worden. TOOS 1: besloot de kwalificaties met een thuiswedstrijd. Altijd leuk om voor eigen publiek te turnen. Helaas voor de turnsters was er weinig publiek. Maar het publiek dat er was kon toch genieten van een leuke wedstrijd, waarbij de TOOS-ploeg met kop en schouders bo ven de ploegen van Lekkerkerk en Woerden uitstak. TOOS II, die in de B-poule hun wed strijden draaien, was behoorlijk geha vend en moest daarom door drie jonge re turnsters aangevuld worden. Helaas speelde dit bij beide wedstrijden in het nadeel van de ploeg. Desondanks heeft de ploeg niet slecht gedraaid. De eerste wedstrijd (29 april in Gouda) turnden de 6 meisjes zich naar een ruime tweede plaats. De tweede wedstrijd vond plaats in Ze venhuizen. Helaas moest de ploeg, die even gehavend was als de wedstrijd in Gouda, met een derde plaats genoegen nemen. TOOS III, de jongste poloeg van TOOS, mocht ook de competitie beslui- oten met een thuiswedstrijd. De ploeg heeft zichzelf deze dag overtroffen, want nog nooit waren zij hoger geko men dan de laatste plaats. Deze wed strijd eindigden zij met slechts 5 turn sters op een keurige 2e plaats. WADDINXVEEN - De standaardelf tallen van de voetbalvereniging WSE doen het uitstekend dit seizoen. Het eerste team is trots lijstaanvoerder in de vierde klasse E van de KNVB en hoopt zondag de titel in de wacht te slepen. Maar ook de toekomstige lichtingen voetballers laten van zich spreken. Zo wel Al als BI en Cl hebben dit jaar pri ma prestaties geleverd. Al greep welis waar net naast het kampioenschap. Nieuwerkerk ging terecht met die eer strijken, maar bewerkstelligde afgelo pen zaterdag toch de promotie naar de hoofdgroep. Met een afgetekende 5-1 winst op RVC ’33 uit Reeuwijk. num mer drie op de ranglijst, werd de pro motie een feit. Harrie Moerings (2x), Ronald Siebrecht (2x) en Ron Scheur water zorgden vor de treffers WSE- zijde. B1 van WSE bereikte zaterdag een zelf de score tegen Schoonhoven en behaal de het kampioenschap. Erwin Pleus, Patrick Rijnbeek en Marcel van Dijk waren daar de schutters, de eerste scoorde zelfs driemaal in deze belangrij ke partij. De beide teams werden zaterdag uiter aard door de vereniging in de bloemet jes gezet. Zaterdag kan bloemist Ver klei] misschien opnieuw aan de klub uit de Oranjewijk leveren. Cl en B2 wach ten namelijk vol spanning af wat hun concurrenten in de laatste wedstrijden kunnen presteren. Zelf zijn ze al uitge speeld en voeren de ranglijsten aan, maar de concurrentie kan nog extra be- slisingswedstrijden afdwingen. strijd deed voor De Gouwe het jonge zwemtalent Marion van Hooft mee op de 50 en 100 meter vrije slag m.o. 10 jr. Marion zwom op de beide nrs. een clu- brecord in de tijden van resp. 35,9 en 1.22.8 (A-limiet). In het totaalklasse- ment behaalde zij een uitstekende plaats (118.7 sec.) In het waterpoloteam Gouwe-Rijn- streek, waarin ook de Waddinxveners Elian van Vliet en Gillian v.d. Berg zijn geselecteerd, worden goede prestaties geleverd. Het team is al doorgedrongen in de finale, die op hemelvaartsdag in Zaandam zal worden gespeeld. Gouwe- Rijnstreek komt dan het eerste uit tegen het sterke Overijssel. WADDINXVEEN - Voor de eerste competitiedestrijd voor CD-junioren vcan de Afdeling Gouda, vertrok zater dag een 5-tal 12 jarige Antilopertjes naar het terrein van AV 47 in Boskoop. De koude en natte weersomstandighe den zorgden niet bepaald voor ideale omstandigheden bij de diverse onder delen die moesten worden afgewerkt. Volgens de reglementen mag iedere deelnemer naast de estafette aan maxi maal 2 andere nummers meedoen. Op de 4x80 meter estafette vloog de An- tilope-ploeg in haar serie met een straat lengte voorsprong naar een prima tijd van 47,2 sec. De 80 meter sprint beëin digde Marcel Roosenhof in zijn serie als goede 2e in de mooie tijd van 11,3 sec. (nummer 1 noteerde hier 11 sec. rond maar komt ook in een hogere klasse uit). De 80 meter horden is op de leeftijd van 12 jaar nog een heel moeilijk onderdeel; desondanks kweten Mark Hilberts en Marcel Roosenhof zich erg goed van hun taak met resp. tijden 18,1 en 17,2 seconden. Robert Smaal en Richard Haverkamp mochten proberen de nodi ge punten voor de poeg te scoren bij het kogelstoten. Robert kwam hier niet helemaal uit de verf en was duidelijk niet tevreden met een afstand van 5 meter en 96 centime ter. Richard is voor geen kleintje ver vaard en stootte de kogel maar liefst naar 8 meter en 21 centimeter, een goe de prestatie in het totaalklassement. Je roen Groot, licht geblesseerd in de lies, had bij het hoogspringen ondanks spi kes, duidelijk hinder van vocht en daardoor wat gladheid bij het afzetten. Na enkele keren te hebben moeten overspringen (maximaal 3 pogingen per hoogte) kwam hij toch tot de respecta bele hoogte van 1,30 meter; menige vol wassene doet hem dat beslist niet na. Hij was niet tevreden met zijn 3,84 me ter vertesprong; hij kan inderdaad over de 4 meter grens heen en had dit keer dus wat pech. Op de 1.000 meter tenslotte had Antilo pe 2 vertegenwoordigers. In de le serie van 12 lopers vocht Mark Hilberts zich in een verbeten duel op de laatste 100 meter naar een uitstekende 3e plaats in 3 minuten en 24,1 seconden Winnaar Pol uit Reeuwijk noteerde hier 3.20,2. Robert Smaal nam bij de start van de 2e serie onmiddellijk de kop en bouwde een ruime voorsprong op, zodat hij on bedreigd zegevierde in een persoonlijke recordtijd van 3 minuten en 31,6 secon den. een paar wedstrijdpunten te behalen en kan degradatie voorkomen worden. Nadat de bezoekers op een 0-1 voor sprong kwamen gelukte het Wim Leb- bing om via een afstandschot 1-1 aan te laten tekenen. Hoewel Thor de eerste speelhelft beslist niet sterker was, was het typerend voor deze wedstrijd dat Korbis nooit op voorsprong wist te ko men. Weliswaar werd na 1-1 nog tweemaal een achterstand ingelopen via treffers van Truss Visser en John Hamer (3-3) maar na de thee lukte ook dat niet meer. Via 3-4 en 3-5 was het nog wel Truus WADDINXVEEN - De voormalige Waddinxveense Antilope-atleten Ge rard en Cor Droog, die bij hun verhui zing naar Nieuwerkerk aan den IJssel ook van club veranderden, doen het in hun tweede seizoen bij het Rotterdamse A.V.R. erg goed. Beide lopers hebben de superlange af stand een beetje verlaten en richten zich nu meer op de 5000 meter en verder in het seizoen ook op de 1500 meter. Ze zijn echte baanlopers geworden. Inmiddels hebben Gerard (20) en Cor (26) dit seizoen al driemaal een 5000 meter gelopen. Namelijk op 31 maart. 28 april en 5 mei. Gerard kwam daarbij tot de volgende tijden: 16.27,8 - 16.24,0 -16.05,1 minuten. En Cor tot: 16.12,3 - 16.15,8 - 16.05,7 minuten. Bij deze laatste wedstrijd bleef het tot de laatste meters spannend wie we als eerste A.V.R.-er over de finish zou gaan. Het werd Gerard, op de voet ge volgd door Cor. f

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 33