GEMEENTE WADDINXVEEN Waddinxveen kent al 80 jaar slagerij Van Tilburg Marathon- Klanten kregen verrassing aangooien Blade Runner draait in De Bonkelaar BRONZEN Nachtrit PIETER van Gouwe PIEREBAS Hartstichting: 14,4 mille klaverjassen ouderen FEEST IN FORMIDO- BOUWMARKT Rijders Zaterdag Landelijke Fietsdag r» Jj KUNSTEN CULTUUR OPENBARE WERKEN Rookworsten ONDER WIJS SPREEKUREN Vierde generatie BESTEMMINGSPLANNEN VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPOR T EN RECREA TIE nr.- 1 1 Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! i i o WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 MEI 1985 01820-16066 010-362244 4072 1 min. aantal uren 9% 2 Marge dagen is het bad geopend als op zondag. BESTELBON (met pasfoto(’s) inleveren bij het zwembad) Abonnementen met een geldigheidsduur van 4 maanden. voor het zwembad hiervan gratis gebruik maken. Man/vrouw Naam en voornamen Geboortedatum Postcode Adres 4 bileumaanbiedim W -5-- a> l PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 De toegangsprijs bedraagt vijf gul den. Waddinxveen, 8 mei 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden Herfstvakantie Kerstvakantie Voorjaarsvakantie Paasvakantie’) Abonnementen In de abonnementenverkoop heeft een wijziging plaatsgevonden. De jaarabonnementen zijn m.i.v. 1-1-1985 vervallen. 5 7 5 10 30 april t/m 9 mei 5'h 15472 334% 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 30 58 De peuters zelf werden ook niet ver geten. Zij kregen een T-shirt, met daarop het vignet van Pieter Piere- bas. Het feest werd afgesloten met het zingen van enkele liedjes, waar onder het ’’Lang zal Pieter pierebas leven”. WADDINXVEEN - De huis-aan- huis collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Waddinxveen f. 14.434,40 opgebracht. Totaal aantal uren/dagen: af: vakanties Tervisielegging Nota Kunst en Cultuur Op 7 mei jl. heeft het college van burgemeester en wethouders de Nota Kunst en Cultuur gepubliceerd, waarin het voorgenomen be leid op dat terrein beschreven wordt. De Nota ligt van 9 t/m 30 mei a.s. ter visie in het gemeentehuis, afde ling Welzijnszaken, en in de bibliotheek aan de Juliana van Stol- berglaan. Een ieder die daar belangstelling voor heeft kan geduren de die periode van het stuk kennisnemen. Op 3 juni a.s. zal de commissie voor kunst en cultuur om 20.00 uur in het gemeentehuis een hoorzitting beleggen, waar ieder die daar be hoefte aan heeft zijn of haar opmerkingen over de Nota naar voren kan brengen. De commissie zal in haar advisering aan het college de tijdens de hoorzitting gemaakte opmerkingen betrekken. Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met hemelvaartsdag zal de huisvuilophaaldienst als volgt worden gewijzigd. De dienst van donderdag 16 mei 1985 (hemelvaartsdag) Wijk III (Vondelwijk, incl. Staringlaan en Noordkade, Oranjewijk en Groenswaard III) wordt thans uitgevoerd op woensdag 15 mei 1985, derhalve gelijktijdig met het grove vuil in die wijk. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voor alle Wad- dinxveense ouderen is er maandagmid dag 13 mei om half drie marathon prijs- klaverjassen om prachtige prijzen. Qe deelnamekosten bedragen f. 2,75. 1009% 1000 14433 14433 14 t/m 18okt. 23 dec. t/m 3 jan. ’86 10 t/m 14 febr. 28 mrf. t/m 4 april WADDINXVEEN - In De Bonke laar aan de Beukenhof in Waddinx veen draait woensdagavond 15 mei om half negen de spannende science fiction film Blade Runner met in één van de hoofdrollen Rutger Hauer. WADDINXVEEN - Woensdag 15 mei - de avond voor Hemelvaarts dag - houdt de Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders de tra ditionele nachtpuzzelrit voor auto mobilisten. Deze nachtrit zal - op veler verzoek - minder lang zijn, maar mag zeker niet onderschat worden. Een goed functionerende lantaarn kan goede diensten bewij zen. Inschrijven voor de nachtrit is mo gelijk vanaf 20.30 uur in het restau rant van de veiling aan de Brede- weg (de vlooienmarkt). Start vanaf 21.00 uur (tot 22.00 uur). 19 mei 30junit/m8aug. TOTAAL 25% 5172 25% 3174 b.o. 134472 334% v.o. 60 58 dagen v.o. Woonplaats -- ƒ1.- ƒ7,50 Na een kopje koffie, waarvoor de ouders uitgenodigd waren, werd juffrouw Wilma verrast met een ca deau. De peuters hadden voor haar een schilderij gemaakt. Zij was die dag 12 1/2 jaar als leidster verbon den aan de peuterspeelzaal. Nieuwe attractie in het openlucht zwembad een reuze waterglijbaan van 50 meter. Omstreeks 1 juli a.s. zal deze in gebruik worden genomen. Zonder prijsverhoging kan een ieder die een toegangsbewijs heeft v.o. t/m 11 april v.o. alleen 30/4, 5/5, 8/5 en 9/5 Soort abonnement a. b. c. enz. Topslagerij Van Tilburg is gespeciali seerd in dikbillen. Heel bekend zijn de smakelijk rauwe rookworsten, maar ook de andere vleeswaren mo- Vakantierooster schooljaar 1985/1986 uren b.o. af 48,- a 72,- a 108,- af 5,- a 48,- Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. W ADDINXVEEN - Vorige week vierde de in het voormalige ketel huis aan de Tolienslaan gevestigde Waddinxveense peuterspeelzaal Pieter Pierebas - een van de drie bij de Stichting Behartiging Belangen W’addinxveense Peuterspeelzalen aangesloten peuterspeelzalen - het twaalf en een halfjarig bestaan. Dit feit werd woensdag voor de 3- ochtendengroep en donderdag voor de 2- ochtendengroep gevierd. Het feest begon met een speciaal pro gramma, dat verzorgd werd door enkele leden van de toneelvereni ging ”Toi-Toi”. Clown Ankie, een levensgrote Katrijn en Jan Klaassen wisten de peuters bijzonder te boei en. SSWS? voorname plaats inneemt. De eerste winkel was gevestigd in de Dorpstraat aan de zuidkant van de huidige Kerk- weg-West. Wat later werd overgestapt naar het hoekpand aan de noordkant, waar in vroeger tijd ook het toenma lige gemeentehuis was ondergebracht. Oprichter G.K. van Tilburg kwam be trekkelijk gauw te overlijden, waarna zijn echtgenote de zaak voortzette. Van 1940-1973 was. de- slagerij in handen van K. van Tilburg, de vader van de huidige slager. Zijn zoon nam de zaak in 1973 over, nadat het be drijf in 1959 van de Dorpstraat was verhuisd naar de Oranjegalerij. Overigens ziet het er niet naar uit dat de Topslagerij Van Tilburg zal ver dwijnen, want intussen maakt de vierde generatie - in de persoon van Peter van Tilburg (17), leerling van de Slagersvakschool - zich gereed om de slagerstraditie in deze familie voort te zetten. Dat is echter niet het enige, want slagerij Van Tilburg probeert ook steeds in te spelen op de wensen en verlangens van het publiek. Wat het publiek vraagt wil men leveren. Daarnaast is het bedrijf aan het Ko ningin Wilhelminaplein ook een echte ambachtelijke slagerij. De heer Van Tilburg slacht zelf varkens en runde ren om zeker te weten dat hij kwali teit in huis haalt. “Door de telefoon is dat niet te zien”, stelt hij nuchter vast. Blade Rinner speelt zich af in een grauwe, groezelige sloppenwijk met smerige soppige straten. Het is een perfekte entourage voor de film Blade Runner. De opdracht van ex- premiejager Deckard is: totale uit- roeing van de ’replicants’ (sprekend op mensen gelijkende robotten die slechts vier jaar te leven hebben). aabonnement babonnement cgezinsabonnement dbijkaarten ehouders Pas-65 Datum van ingang: Bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980" Ontwerp eerste tot en met zesde uitwerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nader geconcretiseerd als het ge bied, globaal begrensd door de geprojecteerde Dreef, de IJserman- weg, de meest zuidwestelijk gèlegen watergang en de geprojecteer de hoofdroute voor fietsers en voetgangers van het scholengebied naar het centrum. De onderhavige uitwerking omvat de juridisch/planologische rege ling van de complexen woningen c.a. die met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet inmiddels zijn gerealiseerd danwel in aanbouw zijn genomen. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 9 mei 1985 gedurende een termijn van 14 dagen tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Orde ning, kamer 124, Raadhuisplein 1. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden hiertegen schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400,2740 AK Waddinx veen. Koninginnedag (woensdag) Mei-week incl.be- vrijdings- hemel vaartsdag”) Pinkstervakantie Zomervakantie Alarmering Brandweer bg.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Tijdens de jacht op de replicants ontdekt Deckard dat Rachael, de secretaresse van dr. Tyrrel, de schepper van de replicants, ook een namaakmens is. De liefde die hij voor haar opvat bemoeilijkt zijn taak. Als Deckard oog in oog staat met de leider van de replicants (Rut ger Hauer) volgt er een verschrikke lijk gevecht, waarbij de replicant- sleider de dood vindt. Commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimtebeleid Woensdag 15 mei 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Begroting Madie Zuidplas 1985. Begroting ’’Souburgh” 1985. Baarmoederhalskankeronderzoek. Fonds voor aanvullende financiële hulp in noodsituaties van mini ma. Gemeentelijk kwijtscheldingsbeleid plaatselijke belastingen. Meerjarenbegroting 1985-1989. Voorjaarsnota 1985. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN - De aan de Noord kade gevestigde Formido Bouwmarkt viert donderdag 9 tot en met zaterdag 11 mei het vijfjarig bestaan van de vesti ging in Bodegraven enthousiast mee. Het feest wordt gevierd met vele voor delige aanbiedingen. De Formido- bouwmarkten zijn modern en overzich telijk ingericht en bieden aan zowel de kritische doe-het-zelver als de bouwon dernemer duizenden kwaliteitsartike- len. Het assortiment omvat hout en plaatmaterialen; electra en verlichting; hand- en electrisch gereedschap; ijzer waren; verf en verfgereedschap; beit sen; lijmen; kitten en vulmiddelen; bouwmaterialen; behang en wandweef- sel; tapijt; sanitair; isolatie; keukens; kasten en kleinmeubelen; vloer- en wandtegels; kortom: alles voor de doe- het-zelver en bouwondernemer. Er worden constant speciale aanbiedingen op allerlei gebied gepresenteerd. De klant kan door duidelijke aandui dingen en toepassingsvoorbeelden zeer snel datgene vinden dat hij of zij nodig heeft. Verder zijn er altijd behulpzame vakmensen aanwezig om vragen te be antwoorden. Op deze manier is het mo gelijk dat iedereen snel en goedkoop hun materialen kunnen afhalen. Tevens is er in de Formido Bouwmarkten een afdeling verhuur professioneel gereed schap. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 14 mei 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorjaarsnota 1985. A.O.W.-A.W.W.-operatie overheidspersoneel. Wijziging verplaatsingskostenverordening. Wet stimuleringsregeling. Meerjarenbegroting 1985-1989 (bijstelling). Wijziging gemeenschappelijke regeling G.E.B. M.i.v. 1-1-1985 zijn alleen abonnementen te koop die elke dag van het jaar kunnen ingaan en een geldigheidsduur hebben van 4 maan den. Deze abonnementen dienen voorzien te worden van een pas foto. Bij aankoop van een abonnement dient een pasfoto ingeleverd te worden waarop aan de achterzijde naarh en geboortedatum vermeld dient te worden. Abonnementen zijn alleen verkrijgbaar in het zwembad. Door middel van het inleveren van onderstaande bestelbon aan de kassa kunt u in het bezit komen van een abonnement. De tarieven voor de 4-maandelijkse abonnementen en geldig voor zowel het overdekt- als het openlucht zwembad zijn als volgt: 1. voor personen t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 48,- 2. voor personen 19 jaar en ouder 72,- 3. gezinsabonnement, basiskaart 108,- kaart voor elk gezinslid per stuk (ook met foto) 5,- Diversen 1Het in bewaring geven van waardevolle voorwerpen onder eigen verantwoordelijkheid 2. Duplicaat abonnement WADDINXVEEN - Komende zater dag wordt er voor de twaalfde keer de Landelijke Fietsdag gehouden, Start plaatsen hiervoor zijn in Gouda (ANWB- en VVV- kantoor), Boskoop (De Rozenburcht) en Reeuwijk (Het Wapen van Reeuwijk). Er zijn in heel het land 127 routes uitge zet en op ruim 150 verschillende punten kan worden opgestapt. Het gaat hierbij om routes, die voor iedereen gemakke lijk te rijden zijn, zeker ook geschikt voor een gezinstochtje. Afgaande op de ervaring van voorgaande jaren worden weer enige honderdduizenden fietsers verwacht. Een deel van de opbrengst van de Landelijke Fietsdag is bestemd voor re creatieve voorzieningen voor gehandi capten. Zo werden in het verleden bij voorbeeld een aangepaste kampeer auto, een twintigtal tandems, een speci ale rolstoel-toilet-caravan en een ver- keersoefentuin uit de opbrengst bekos tigd. Traditiegetrouw valt de Landelijke Fietsdag samen met de Nationale Mo lendag en dat wil zeggen dat veel fiets routes ook langs molens voeren, die als het even kan in werking zullen zijn. De routes zijn 30 tot 40 km lang en men is uiteraard vrij om daar net zo lang over te doen als men wil. Met de duidelijke routebeschrijvingen is het volgen hier van geen enkel probleem. Er is zoals ge woonlijk geen wedstrijdelement opge nomen in de routes. Alleen moet men ervoor zorgen om vóór 15.00 uur terug te zijn op het vertrekpunt. Wanneer de route is uitgereden en de beschrijving bij de controlepunten is afgestempeld, ontvangt men bij de aankomst een her- inneringsspeld met en jaarhanger. gen er zijn. Bij de jubilerende Wad dinxveense slager werken vijf men sen. Ze hebben allemaal het streven om morgen nog betere kwaliteit te leveren dan vandaag. Daarvoor is sla ger Van Tilburg ook lid van de lan delijke organisatie van Topslagers, die zo’n 500 leden telt. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Feest in de 12’h jaar bestaande peuterspeelzaal Pieter Pierebas in het voormalige Ketelhuis aan de Tollenslaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Toegangsprijzen: 1. enkel bad t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort1,90 2. enkel bad 19 jaar en ouder 3,25 3. 10-badenkaart t/m 18 jaar en houders bejaardenpaspoort 15,50 4. 10-badenkaart 19 jaar en ouder .-. ƒ30, 5. 20-badenkaart t/m 18 jaar en.houders bejaardenpaspoort ƒ28,50 6. 20-badenkaart 19 jaar en ouder ƒ55, Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven - y f fit WADDINXVEEN Topslagerij Van Tilburg van het Koningin Wil helminaplein heeft een paar weken lang het publiek de aandacht gevraagd voor het 80-jarig bestaan van deze Waddinxveense slage rij. De heer G.K. van Tilburg (44) deed dat met allerlei voordeelju- LXdl-igen en heeft drie dagen lang zijn klanten verrast met een cognacglas met daarin een mooie roos. De grootvader van de heer Van Til burg begon in 1905 met de slagerij, die nog altijd in Waddinxveen een Opening openlucht zwembad Het gemeentelijk openlucht zwembad in het sportpark "De Sniep” zal voor het publiek worden opengesteld op zaterdag 11 mei 1985 om 10.00 uur. De openingstijden zijn als volgt: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 07.00 - 19.45 uur dinsdag van 07.00 - 19.00 uur zaterdag van 10.00 - 16.45 uur zondag van 10.00 - 15.45 uur Op algemene feestdagen en algemeen erkende Christelijke feest- MERCEDES-BENZ BESTELWAGENS v Hf “i

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3