koetsier Bevrijdingsfeest voor ouderen in AF-centrum Erg drukke 1 Mei-avond Bloemen van gemeente op vijf oorlogsgraven Koopjes van uw lederwarenspecialist J. DE MIK: ZILVER Geadopteerde Laag opkomst percentage cervixonderzoek gevangene nu ook vrij Bijeenkomst op oude begraafplaats Kerkweg-West Vakantie- activiteiten in De Bonkelaar wi Theo Thijssen wgp Toespraak van oud-burgemeester C. A. v. d. Hooft 19.95 14?5 15 C 49?s 19.95 29.95 ips 3995 1 SSJ i'IW Zie ook de drie volgende pagina’s •x i ''•SSt L WW» e as# -«R-- J M| n WEEKB F-,.; {985 en den. Een foto die nog niet in het Weekkblad voor Waddinxveen heeft gestaan. AKTIE IN DE DORPSKERN Normaal •A i Het programma omvatte een tentoon stelling, een toespraak van de voormali ge eerste burger en een aantal andere afwisselende punten zoals samenzang. Damesportemonnee met rits in vele modekleuren. Oud-burgemeester Van der Hooft ver haalde over zijn verzetswerk, waar hij in was gerold door zijn functie als dou aneambtenaar. Jan van Bijnen had hem' aangesteld als sabotagecommandant. Tot slot sprak mevrouw H.J. Groenen dijk- Bernard namens het bestuur van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. Wa), volksdansen met Dans U Fit zang van de heer M.C. Toebak. Het was een gezellige middag in het An ne Frank-centrum. Daar droegen lied jes als ”Wij willen Holland houen”, "Wij leven vrij, wij leven blij”, ’’Weet je wat een zoentje is”, ’’Trees heeft een Canadees”, ’’Onder de lantaarn bij de grote poort”, "Cherio, Cherio”, ”Eens zal de Betuwe in bloei weer staan”, ’’Neerland O Neerland” en ”O, schit- t’rende kleuren van Nederlands vlag” sterk aan bij. Burg. Colijnstraat 13 Boskoop het graf van Lubbert Rozeboom. Deze geboren Bedummer is "gevallen voor het vaderland te Waddinxveen op 11 mei 1940". De 21 jaar geworden Lub bert Rozeboom zat in een vliegtuig dat in de polder Bloemendaal in de buurt van de Gouwebrug in de Rijksweg naar beneden stortte. Hij was aan boord als sergeant-marconist. De Waddinxveense dienstplichtige sol daat A. Oudijk, die op de oude begraaf plaats in een familiegraf ligt begraven, stierf op 20 jarige leeftijd in Delft bij het nemen van een barricade, in een lijmfa- briek. De jonge, voor zijn vaderland ge vallen militair, verloor het leven op 11 mei 1940. J de graven van J. Sonneveld, ,C. Both, Toon Pille, Leendert Rozeboom aan de Kerkweg-West. (Foto: Sjaak Noteboom). Moederdagkoopje Buggyparapluie S met schouderband^ in vele kleuren, de grote mode., 444 WADDINXVEEN - Voor de kinderen van 6-12 jaar houdt De Bonkelaar in de vakantieweek voorafgaande aan He melvaartsdag een knutselochtend en een spel- en knutselochtend. Op maandag 13 mei is er van 10.00 uur tot 12,30 uur een knutselochtend. Het kost f. 1,50 en wie mee wil doen moet zich van tevoren opgeven. Er kunnen namelijk maximaal 60 kinderen mee doen. Woensdag 15 mei is er van 10.00 tot 13.30 uur een flitsende spel- en knutsel ochtend en wordt er met z'n allen in De Bonkelaar pannekoeken gegeten. Van 13.30 tot 15.30 uur draait er een hele leuke tekenfilm. De hele dag kost f. 4,-. De kinderen kunnen zich ook opgeven voor alleen de spel- en knutselochtend en het samen pannenkoeken eten. Dat kost f. 2,50 of - alleen voor de tekenfilm f. 1,50. Voor de spel-en knutselochtend en het samen eten kunnen er maximaal 80 kinderen meedoen. Voor de film kunnen er maximaal 100 kinderen zich opgeven. Manicureetui van echt leder met kwaliteitsschaar. toch maar De eerste herdenking bij het graf van Toon Pille op de oude begraafplaats aan de Kerkweg-West in mei 1945. declamatie door mevrouw H.M. Hil- horst-Degger en de heren J. van Steijn en L. Prins, een optreden van het Bej aarden Zangkoor Waddinxveen (BeZa- WADDINXVEEN - In café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost, zo meldde het Weekblad vor Waddinx veen al, heeft de aan de Jan Dorekens- kade-Oost wonende J. de Mik, werk-, zaam bij de kwekerij Nieuw Leven aan WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Ar beid (PvdA) heeft de traditionele 1 mei-avond vorige week woensdag avond gehouden in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. Er was sprake van een goed gevulde zaal. Bingo en samenzang vormden het einde van een wel zeer geslaagde 1 mei viering 1985. WADDINXVEEN - Waddinxveens oud-burgemeester C.A. van der Hooft was maandagmiddag samen met de weduwe en zoon van verzet strijder Jan van Bijnen (’’Frank”), de speciale gasten tijdens het bevrij dingsfeest dat in het Anne Frank-centrum voor de bejaarden werd gehou- Damesportemonnee met beugel van echt leder in vele kleuren. de Henegouwerweg de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau ontvangen uit handen van burgemeester C.M. van der Lin den. De heer de Mik ontving deze on derscheiding vanwege zijn veertigjarig dienstverband bij Nieuw-Leven. Grote damesportemonnee k met vele vakken uit de serie Ralph Boyer, donkerblauw, grijs, beige, bordo, zwart i moederdagaktie .WADDINXVEEN - De openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg- Oost heeft de medezeggenschapsraad als volgt samengesteld. Namens de personeelsgeleding: J.W. Keus, mej. A.A. Bakker (secretaresse) en mej. K. de Cruyl; Namens de oudergeleding: R.C. Paling, mevr. M. Jenner, mevr. T. van Velzen (voorzitster) De gezamenlijke dedezeggenschaps- raad zal worden vertegenwoordigd door: Mevr. M. Jenner/R.C. Paling, mej. A.A. Bakker/J.W.M. Keus. Extra grote geinige fashionshopper in diverse kleuren Op deze avond waren er toesprake van Arie Slinger, de afdelingsvoorzitter, en drs. Martin Kraaijestein. wethouder van de PvdA. De voorzitter belichtte vanuit historisch gezichtspunt de boodschap van de soci- aal-democratie. De SDAP, voorloper van de PvdA, koos voor de parlemen taire machtsvorming. Zij wilde, evenals de PvdA, binnen de kapitalistische sa menleving de maatschappij verande ren: menselijker maken. Wethouder Kraaijestein sprak over kunst en cultuur. Hij gaf een korte scherts van het cuulturbeleid. Veel over het Waddinxveense cultuurbeleid wilde hij niet loslaten, omdat de nota kunst en cultuur eraan komt. Het koor ”de rooie keeltjes” zong soci alistische liederen en zelfgemaakte tek sten. Er werden dia’s vertoond van Waddinxveen. Via meerkeuze-vragen konden de aanwezigen meedoen aan een wedstrijd. De beste kenner van Waddinxveen bleek Tryns van derMeu- len. De dag werd geopend door mevrouw H.J. van Drimmelen. Onder de aanwe zigen kon zij ook loco-burgemeester P.F.J. van Schie (CDA) en wethouder mevrouw LM. Oosterbroek-Waag- meester (VVD) verwelkomen. Het ligt in de bedoeling van het mi nisterie het onderzoek naar baar moederhalskanker te integreren in de eerstelijnsgezondheidszorg. Hoe echter het een en ander gere aliseerd gaat worden is op dit mo ment nog niet bekend. Voor het laatst gehouden onderzoek werden 1110 vrouwen uitgenodigd. Onder zocht werden 446 vrouwen ofwel 40,2%. In vergelijking met de overige aan het onderzoek deelnemende B-ge- meenten (B-gemeente is verstede lijkte plattelandsgemeente) een erg laag opkomstpercentage. De beschermingsgraad hieronder wordt verstaan aantal vrouwen met een uiitstrijkje binnen het kader van bevolkingsonderzoek heeft la ten maken het aantal vrouwen dat heeft afgezegd omdat zij bij een arts, specialist etc. een uitstrijkje hebben laten maken het aantal vrouwen dat niet deelnam aan het onderzoek omdat bij hen de uterus is verwijderd) is daarentegen vrij hoog, nl. 78,6%. x» -^«1 <>A Luxe damestas voor de praktische vrouw met 3 ritsen en parapluievak. Grote luxe bijouteriedoos met 2 uitneembare laadjes. van 49,95 voor 39’5 WADDINXVEEN - ”Ook voor Olgun Delikanli was het bevrij dingsdag”, meldt ons een enthousi aste werkgroep Waddinxveen van Amnesty International. Dat het schrijven voor politieke ge vangenen helpt blijkt namelijk uit het bericht dat de Waddinxveners hebben gekregen vanuit het AI- hoofdkantoor hebben gekregen over de vrijlating van de hier gead opteerde gevangene. Olgun Delikanti werd in december 1980 gearresteerd vanwege zijn lid- ma atschap van de onderwijsvak- bond. Töb-der, die tot 1981 een le gale bond was geweest. Sinds 1983 heeft de Waddinxveen se adoptiegroep voor hem geschre ven en met hem vele mensen uit het onderwijs. De geadopteerde was tot 8 jaar gevangenisstraf en nog eens 2 jaar en 8 maanden veroor deeld tot een soort heropvoeding en werd voor het leven geweerd van openbare functies. Sleuteletui van Ralph Boyer, beige, bordo V donkerblauw. J grijs, zwart y^moederdagaktie WADDINXVEEN - Voor het eerst sinds lange tijd hebben het College van Burgemeester en Wethouders en familieleden en belangstellenden weer bloemen gelegd op de oorlogsgraven van J. Sonneveld, C. Both, Toon Pille, Lubbert Rozeboom en A. Oudijk op de oude begraafplaats West. ”Met eerbied en dankbaarheid”, stond er op de linten van de bloemstukken, die het Waddinxveense gemeentebestuur op de vijf gra ven legde. Dat gebeurde op zaterdagavond 4 mei om zes uur in een sobere en korte plechtigheid waarvoor men zich in de aula van de begraafplaats Dit houten kruis met bloemperk je is te vinden aan de vroegere Paral lelweg in Gouda (de huidige Burge meester Jamessingel). Op het kruis staat de tekst: "Hier viel op 30-9-’44 in dienst van zijn vaderland Toon Pille, oud 23 jaar”. Toon Pille kwam in september 1944 op moord dadige wijze om het leven. Hij was een zwager van het aan het Jan van Bijnenpad wonende oud-raadslid en wethouder S. Pille (PvdA). Hoe wel naar Toon Pille als regionaal bekend verzetsheld geen straat in Waddinxveen is genoemd, heeft de ze jongeman zich in die moeilijke oorlogstijd een goed vaderlander getoond, zonder landelijke bekend heid te genieten. Beautycase van fraai V' kunstieder met vakjes voor al uw flesjes moederdagkoopje Vier van de vijf graven op de oude begraafplaats aan de Kerkweg-West. (Foto: Sjaak Noteboom). Voordat 5 Waddinxveners ter gelegenheid van Koninginnedag 1985 konink lijk werden onderscheiden had de Waddinxvener J. de Mik zijn lintje al te pakken. Op de foto staat hij met zijn echtgenote. (Foto: Sjaak No- teboom). In besloten kring legde het college van Burgemeester en Wethouders zaterdagavond 4 mei om zes uur bloemen op 1 ,j -T- i en Arie Oudijk op de oude begraafplaats voor zijn Vaderland”. We schreven toen 30 september 1944. "Niemand heeft meer liefde dan deze, dat iemand zijn leven zet voor zijn vrienden. Joh. 15:13" staat er op het grafmonument. "Getrouw tot in den doedt" lezen we op Uitgebreid rijbewijsetui van Ralph Boyer, beige, bordo, zwart i donkerblauw, grijs. SA moederdagaktie WADDINXVEEN - Afgelopen jaar is door de gemeente Waddinx veen (met nog 65 andere gemeen ten behorende tot de proefregio Rotterdam) voor het laatst het be volkingsonderzoek op cervixcadi- noom georganiseerd (derde deel van de derde ronde). Door het mi nisterie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur wordt geen subsi die meer beschikbaar gesteld om dit bevolkingsonderzoek in de proefregio’s met een 4e ronde voort te zetten. *- Oud-burgemeester C.A. van der Hooft en de weduwe en zoon van de in de oorlog omgekomen verzetsstrijder Jan van Bijnen ("Frank”). (Foto: Sjaak Noteboom). had verzameld. "Gevallen voor het vaderland" staat er de Waddinxvener die op 23 jarige leef- op het graf van J. Sonneveld. Hiij stierf tijd viel ”in den ondergrondschen strijd kort na de bevrijding op 26 juni 1945. Net 21 jaar oud. Naast hem rust Corne lls Both. Hij sneuvelde als dienstplichtig soldaat in Dordrecht op 11 mei 194(1. "Wel verloren, niet vergeten", staat er op de grafsteen van deze 35 jaar gewor den Waddinxvener. Temidden van het viertal aan het eind van de oude begraafplaats ligt Toon Pil le. "Bij u schuil ik. Psalm 143 vers 9b", staat er op de zuil die het graf siert van A.:- 7 v z<^ M-Zli 'A, A .'J -,3 I - fegl W

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9