Drie ton salaris voor Franse avond besloot seizoen J. Lagendijk Doorgereden na aanrijding met gewonde Mode met Jan de Bruyn ■F Kees Sonneveld BV Rode Kruis zoekt straat- collectanten Kennis maken Kaarten voor Van Alliance Frangaise Gouds concert In Alphen een VNO-avond voor Informatie centrum GAB voldoet goed JONGEREN WIJZER VAN RABOBANK Orgelconcert van emigrant Jan Overduin Verdronken W’vener (20) gevonden WADDINXVEEN - Na zes weken is het stoffelijk overschot gevonden van de op Tweede Paasdag (maandag 8 april) verdwenen 20-jarige Waddinxve- ner Frits de Visser van de Willem de Zwijgerlaan 44. jonge starters The Prodigal in koffiebar De Schaapskooi met computers bij Rabobank Op dinsdagavond 4 juni in het Waddinxveense Trefpunt POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Omzet Uit verkeer Personeel Diefstal Opgelost Mini-catalogus V 4 I WOENSDAG 22 MEI 1985 met het bijvoorbeeld kunnen lopen van een modeshow te maken hebben. Op het plankier in Het Trefpunt zullen 14 meisjes en 5 jongens verschijnen, die dan tevens voor een vakbekwame jury hun examen zullen doen. Aan deze mo deshow werken onder meer mee Dame smode Monique, haarkunstenaar Ro nald Enger en nog enkele andere zaken. Optredens zullen er worden verzorgd door een showballet en de Goudse Mi chael Jackson (Erik Krijgsman). De presentatie is in handen van Jan de Bruyn, die nu anderhalf jaar met succes op dit terrein werkzaam is Hij verzorg de al grote modespektakels in Leerdam, Het was hun uitdrukkelijke wens ook een keer in de indrukwekkende St. Janskerk te Gouda hun koorwerken ten gehore te brengen. Schoonhoven, Zoetermeer, Katwijk en Capelle aan den IJssel. Hij werkt dan onder meer met bekende mensen als Eddy Becker, Hans van Willigenburg, Benny Neyman, Lobo en Maria Ver- anoVoor zij n werkzaamheden trekt hij ook op met het Waddinxveense theater bureau van Ron dé Groot. WADDINXVEEN - In aanwezigheid van 70 bezoekers heeft de afdeling Boskoop (Waddinxveen) van de Alliance Francaise in het waddinxveense De afgelopen week werden een kleine bestelauto, een motorfiets en 3 brom fietsen uit het verkeer genomen. De be stelauto had geen betere bestemming dan de sloop en aldus geschiedde. Te gen de bestuurders van alle voertuigen is proces-verbaal opgemaakt, daar de voertuigen diverse technische gebreken vertoonden. WADDINXVEEN - Ter afsluiting van het seizoen 1984-1985 zal zaterdag, aan de vooravond van Pinksteren, in de her vormde Brugkerk aan Kerkweg-Oost een orgelconcert gegeven worden door Jan Overduin. Het concert begint om acht uur. De programma’s, verkrijg baar aan de ingang van de kerk, kosten voor volwassenen vier gulden en voor kinderen twee gulden. Jan Overduin emigreerde in 1955 naar Canada, waar hij een muzikale oplei ding ontving aan de Universiteit van West-Ontario. Zijn voornaamste leer- Ervaringen hebben geleerd, aldus het VNO, dat veel instanties zich werpen op de begeleiding van potentiële on dernemers, maar dat kortgeleden ge starte ondernemers er alleen voor staan. Terwijl bij die groep duidelijk behoefte is aan informeel contact met collega’s en aan concrete infor matie over zaken die voor de eigen bedrijfsvoering van belang zijn. Sa men met de VOA is besloten in deze leemte te voorzien door middel van het Project Jonge Bedrijven te Al phen e.o. Francaise te Parijs) - Jos de Graaff van de samenwerkinsschool HAVO/Athe- neum in Waddinxveen - werd verrast met een boeket bloemen. Enige dagen daarvoor waren aan haar tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Muziek centrum Vredenburg te Utrecht door de Cultureel Attaché van de Franse Am bassade enige boeken uitgereikt. Dat ook de ”vin d’amitié” en de Franse kaas die avond gretig aftrek vonden behoeft geen betoog! De Alliance Francaise afdeling Bos koop (Waddinxveen) kan op een zeer geslaagd winterseizoen terugzien: ruim 120 personen volgden de cursussen in Boskoop en Waddinxveen. De vier cul turele avonden (3 in Waddinxveen en 1 in Boskoop) werden goed bezocht. Voor nadere inlichtingen over lidmaat schap en cursussen kan men bellen: 01727-2251 of 079-165840. Nog enkele voorbeelden van be staande vakatures: bakkers, sla gers, tuinarbeiders, winkelperson eel, verpleegkundige en ziekenver zorgenden, schoonmaakpersoneel en magazijnbedienden. Omdat nieuwe vakatures vlot wor den vervuld adviseert het arbeids bureau om het Informatiecentrum frequent te bezoeken. Daarmee wordt de kans op het vinden van werk zeer vergroot. De medewerk ers van het Informatiecentrum kunnen ook informatie geven over mogelijkheden voor bijscholing in het eigen dan wel omscholing in een ander beroep. Een eerste activiteit die uit het pro ject voortkomt, is de informatie avond op 5 juni. Na een korte inlei ding over de achtergronden van het project vindt een inventarisatie plaats van bij de aanwezigen gesignaleerde knelpunten. Die zullen de basis zijn voor de invulling van de eerstvolgen de bijeenkomst. Daarbij moet men denken aan onderwerpen als omzet- bepaling, marktbewerking, klachten behandeling, pensioenvorming, ad ministratie en omgaan met de media. De jongeman was, samen met een vriend, in een kano op de Oude Maas gaan varen, toen het vaartuig ter hoogte van de Beerenplaat omsloeg. De vriend werd opgepikt door een plezierjacht dat voorbijkwam. Het stoffelijk overschot van de Wad- dinxvener werd pas deze week aange troffen; het was aangespoeld onder Rhoon. Na de herstructurering in de vooraf gaande jaren, waarin een betere ver houding ontstond tussen direct en indi rect werkende personeelsleden, is in de loop van 1984 het personeelsbestand met een tiental uitgebreid. Aan het einde van het verslagjaar bedroeg het aantal medewerkers 130. Dit aantal zal in dè loop van 1985 kunnen uitgroeien naar 155, mits er aanbod is van redelijk geschoolde of te scholen mensen. Ge bleken is namelijk dat praktisch geen vaklieden op metaalbewerkingsgebied bij de gewestelijke arbeidsbureaus in de regio als werkloos staan ingeschreven. Er is een 1 tekort aan vakmanschap als gevolg van de in dit land reeds decennia lang bestaande onderwaardering van goed geschoolde handwerkslieden en de opleiding daartoe. teerd naar een twintigtal landen. In Ne derland bedroeg het marktaandeel van de onderneming bij truckmixers om streeks 80%terwijl in een zestal andere landen het percentage boven de 50 is uitgekomen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Woens dagavond 5 juni van acht tot tien uur houdt het Verbond van Nederlandse Ondernemingen VNO Zuid-Holland samen met de Vereniging van Onder nemingen in Alphen aan den Rijn e.o. (VOA) een bijeenkomst voor on dernemers die tussen nu en vier jaar geleden met hun bedrijf zijn gestart. De avond is gratis toegankelijk en vindt plaats in de Chr. LTS, Prinses Beatrixlaan 4 in Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN/GOUDA - Het Informatiecentrum van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda-welk centrum el ke dag geopend is van half negen ‘s morgens tot vier uur ‘s middags - blijkt in een halfjaar tijd al duide lijk in een behoeft te voorzien. Het op 50 nieter afstand van het hoofd gebouw aan de Hoge Gouwe in de kaasstad gelegen Informatiecen trum is door veel inwoners van Midden-Holland ontdekt. De Prodigal is het waargebeurde ver haal van Greg, één van de twee zo nen uit het gezin Stuart. Een vrijge vochten eigenzinnige koppige jon geman, die zijn gemakkelijke leven tje zat is en voor zichzelf gaat zorgen. Voortst zal op 5 juni oud-ondeme- mer en adviseur van de VNO-actie “Word je eigen werkgever” L. Lyk- lama een korte inleiding houden met als titel: “Eens een ondernemings plan, altijd een ondernemingsplan?” Prodigal, die vrijdagavond draait in de hervormde koffiebar Schaapskooi. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 24 mei om acht uur wordt in de her vormde koffiebar De Schaapskooi in Het Anker (achter de Brugkerk) aan de Kerkweg-Oost de evangelische film “The Prodigal” gedraaid. In de rolprent Morgan Brittany uit “Dal las”, John Hammond uit “The bleu and the gray”, Joey Travolta, broer van John en Jim Collier, producer van de film “Joni”. Niet alleen voor het verkrijgen van advies en informatie over alles wat met werk te maken heeft, maar ook omdat in het Informatiecentrum een groot aantal vakatures kan worden geraadpleegd en elke dag komen er tien tot vijftien nieuwe vakatures bij. In de maand april bijvoorbeeld werden alleen al door bedrijven en instellingen, die in Midden-Hol land zijn gevestigd, meer dan 250 open plaatsen aangemeld. Het gaat om allerlei beroepen, zoals metaal bewerkers, bouwvakarbeiders, winkel-, kantoor- en horecaperson- eel. De vakatures kunnen vrij worden geraadpleegd en medewerkers van het G.A.B. zijn aanwezig voor na dere informatie. Behalve ’’Eigen” vakatures (dus afkomstig van be drijven uit Gouda en omgeving) zijn er lijsten met nog niet vervulde personeelsvraag uit steden in de omgeving (Utrecht, Rotterdam e.a.) en uit het buitenland. Voor vakatures bij de Rijksoverheid kan men eveneens op het Informatie centrum terecht. Totaal waren op het arbeidsbureau eind april een kleine 500 vakatures nog te vervullen, waarvan 300 wer den ingediend door bedrijven en instellingen in Midden-Holland. Om een indruk te geven vermelde we hieronder een aantal beroepen, waarnaar gesolliciteerd kan wor den. In de BOUW is er vraag naar tim merlieden, metselaars, grondwerk ers en machinisten. Ook kunnen houtbewerkers en meubelmakers geplaatst worden. DE METSELAARSEKTOR vraagt o.a. draaiers, plaatwerkers, (constructie- bankwerkers, las sers, electro-monteurs en auto monteurs. Bij HORECABEDRIJVEN is ruimte voor koks, keukenhulpen, buffetbedienden en bedienend personeel en op KANTOREN voor boekhouders, typisten, secre taresses e.a.. In de nacht van maandag 13 op dinsdag 14 mei is vanaf de Alpherwetering een witte personenauto, merk Opel Asco na. ontvreemd. In dezelfde nacht wer den bij een bedrijf aan de Bredeweg 610 pallets gestolen. De waarde van dit ge stolen goed bedraagt ca. f. 9.000.-. Een inbraak werd eveneens in deze nacht ge pleegd in een bedrijf aan de Mercurius- weg. Hier werden twee boormachines en 2 antieke schrijfmachines ont vreemd. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Mul- der's fabriek van Rollend Materieel NV in Boskoop, waar nu nog 130 mensen werken en in de loop van dit jaar naar verwachting 155, gaat weer dividend uitkeren. Dat blijkt uit het jaarrapport 1984 van dit bedrijf, waar ook nogal wat Waddinxveners werken, dat wordt ge leid door de oud-Waddinxvener J. La gendijk en dat in 1981 een dieptepunt beleefde. Mulder vergoed per aandeel van dui zend gulden 120 gulden. Het bedrijf voerde vorig jaar de omzet met 24 per cent op tot ruim 22 miljoen gulden. De winst steeg van 750 duizend gulden tot 1,7 miljoen. Directeur J. Lagendijk ont ving een brutosalaris van 308.480 gul den. Voor 1985 wordt gerekend op een aan zienlijke stijging van zowel de omzet als de winst. Door de de laatste jaren sterk verminderde bouwactiviteiten in de we reld is de vervanging en aanschaffing van nieuwe apparatuur steeds uitge steld. Er zijn aanwijzingen dat hierin momenteel een kentering optreedt. Gaan de zaken bij Mulder’s Fabriek van Rollend Materieel dus op rolletjes bij het maken van betonmixers en de bet- onmortelcentrales, de vraag naar pers oneel blijft groeien. Vorig jaar werden tien mensen extra in dienst genomen en dit jaar zullen dat er waarschijnlijk 25 zijn. Pogingen om ontslagen Eminent- en NKF-werknemers in dienst te nemen zijn tot nu toe niet of nauwelijks ge slaagd. De opgaande lijn waardoor de ontwik keling van Mulder, waar op vrijdag 31 mei de aandeelhoudersvergadering zal worden gehouden, in 1983 werd geken merkt, heeft zich in 1984 krachtig voort gezet. De combinatie van een aangepast kostenpeil en een betere werkbezetting heeft tot gevolg gehad dat de resultaten verder verbeterden, terwijl de finan ciële positie fundamenteel kon worden versterkt. Dit maakte het mogelijk nieuwe ontwikkelingen krachtig te be vorderen, waardoor de onderneming in staat was een belangrijke opdracht voor de levering van bandtransportinstalla- ties aan te trekken. Na jaren van matige tot slechte rentabiliteit verkeert Mulder nu in een situatie, waarin aan een gelei delijke uitbouw van de onderneming kan worden gewerkt. De omzet in 1984 bedroeg 22.109.100 en was daarmede bijna 24% hoger dan in het voorafgaande jaar. De omzetstij ging is een gevolg van de toegenomen orderontvangsten na het eerste kwar taal van het boekjaar, een gang van za ken, die de in het voorgaande jaarver slag genoemde verwachting bevestigd. Van de omzet had 45% betrekking op de seriefabricage, waartoe voorname lijk de produktie van truckmixers be hoort. Circa 85% van deze machines voor het mengen en transporteren van beton- en metselmortel, maar in toene mende mate ook voor andere materi alen en grondstoffen, werd geëxpor- WADDINXVEEN - De protestants- christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina aan de Sniepweg heeft - zo meldt het infor matiebulletin van deze school - eenn be gin gemaakt met lessen burgerinforma- tie van leerling- en van de brugklassen. Ook hun ouders zijn in de gelegenheid gesteld om een cursus te volgen, die ge geven wordt door de heer B. Verdonk, docent biologie. De Koningin Wilhelminaschool be schikt over 8 personal computers. De aanschaf is mede mogelijk gemaakt door het plaatselijk bank- en bedrijfsle ven. Leerlingen worden op deze wijze vertrouwd gemaakt met deze moderne apparatuur, wat tegelijkertijd een pré is voor hun algemene ontwikkeling en kansen bij school- en beroepskeuze. Het sollicitatieproject, georganiseerd door de plaatselijke service-clubs als Li on, Rotary Club. Round Table en be stemd voor de eindexamenkandidaten, is een groot succes geweest. Op realisti sche wijze is het gehele sollicitatiege- beuren aan de orde geweest. De belang stelling van de leerlingen was groot, al dus directeur J. Willemstein van de school die heeft besloten een vergaande vorm van samenwerking te starten met de LHNO-school De Rank aan de Es- doomlaan. De schoolonderzoeken zijn achter de rug. Alleen de LTS-kandidaten. die het B-programma volgen, hebben de laat ste tentamens nog te goed. Het Centraal Schriftelijk Examen vond in deze we ken plaats. De herkansingen zijn van 7 juni tot 18 juni. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmorgen tegen half negen raak te een 17-jarige Waddinxveense licht gewond bij een ongeval op de hoek Beethovenlaan-Noordeinde. Nabij het kruisingsvlak was zij met haar fiets bij een trottoirband ten val gekomen. Toen zij opstond, werd zij in de rug aangereden door een bromfietser. Na medische behandeling werd zij naar het ziekenhuis te Gouda gebracht. De bromfietser is doorgereden. Een uit Santpoort afkomstige bestuur der reed op dezelfde dag op de Ker kweg-Oost in de richting hefbrug. Nabij de splitsing Julianastraat keerde hij zijn auto meteen bijna 180 graden. Een van af de brug naderende bromfietser moest door deze plotselinge manouevre rem men en ging daarbij onderuit. De auto mobilist keek de gevallen bromfietser aan en maakte zich uit de voeten. Twee attente getuigen speelden het autonum- mer door aan de politie. Tegen de be stuurder zal proces-verbaal terzake doorrijden na een aanrijding worden opgemaakt. Een 42-jarige Waddinxvener raakte ge wond bij een aanrijding, welke op maandag 20 mei om 17.00 uur plaats had op het Noordeinde tussen Wad dinxveen en Boskoop. De bestuurder van de personenauto remde voor een voor hem rijdende fietser en een tegen ligger. Hierbij raakte hij de betonnen van de berm en sloeg over de kop. De man liep diverse glaswonden op. De auto moest worden afgesleept. Op de parkeerplaats nabij het Raad huisplein vond op maandag 13 mei een aanrijding plaats tussen twee personen auto’s. Eén van de bestuurders reed achteruit van een parkeerplaats weg en botste daarbij tegen een juist langsrij dende automobilist. Lichte materiële schade was het gevolg. In januari werd door de Waddinxveense rijkspolitie een 32-jarige inwoner van Waddinxveen aangehouden op verzoek van de gemeentepolitie te Utrecht. Bij het daar voortgezette onderzoek bleek, dat deze man enkele overvallen, tiental len inbraken en diefstallen en meerdere autodiefstallen op zijn geweten had en deze feiten ook had bekend. Bij een overval op een man in Utrecht werd f. 40.00,- buitgemaakt. De diefstallen en inbraken vonden plaats in Utrecht, Gouda, Ouderkerk aan den IJssel, Haa strecht en Hardinxveld-Giessendam. Bij een aantal van deze delicten was de man in gezelschap van een Utrechte naar en/of een 22-jarige Waddinxvener. die inmiddels is aangehouden en ver hoord. De 32-jarige Waddinxvener bekende in 1983 en 1984 ongewenste bezoeken te hebben gebracht bij een meubelzaak (buit 50 persen); opslagloods van zui- velwagens (hier werden sigaretten ter waarde van ruim f. 7.000,- ontvreemd; juwelierszaak (klokken en horloges ter waarde van f. 10.000,-) en bij een con fectiezaak in Moerkapelle (40 panta lons). Vanaf de Alpherwetering werd een personenauto ontvreed. De waarde van de totaal in Waddinxveen ont vreemde goederen bedraagt ca. f. 38.000,-. De man heeft thans voorar rest. WADDINXVEEN/GOUDA - De Ra bobank in Waddinxveen is één van de adressen waar kaarten gekocht kunnen worden voor het zaterdagavond 8 juni door Bertien Stenberg en Duitse en Goudse koren te geven concert in de Goudse St.' Janskerk. De toegangsprijs bedraagt 15,-; voor 65+ en C.J.P.- houders 10,-. De netto-opbrengst komt ten goede aan “Steun aan gehan dicapten". De Lionsclub te Gouda en Reeuwijk zetten hiermee de succesvolle concerten in de St. Janskerk voort. Voor de vele liefhebbers in de Goudse regio van het virtuose fluitspel van Berdien Stenberg is er nu een unieke gelegenheid om haar live te kunnen gaan beluisteren. Ber dien is niet alleen in de popwereld een grote ster, maar zij heeft ook veel klas sieke muziekgenieters aan zich weten te binden, zowel in Nederland, als ver over de grenzen. Het Duitse koor. Die Meigener uit So lingen onder leiding van Arnold Kemp- kens, is het oudste Duitse mannenkoor met een internationale reputatie. Het heeft in concertzalen en kerken in vele Europese steden uitvoeringen gegeven. Partyhome de slotavond van dit seizoen gehouden. Aan het gevarieerde programma, verzorgd door eigen krachten, werd door iedereen geani meerd en actief meegedaan. Franse rebussen en puzzels, die door de deelnemers moesten worden opgelost, brachten de goede stemming erin, even als de verloting met als prijzen (hoe kan het anders) Franse wijn en Franse kaas. Voorzitter, Constant v.d. Wall, een ver dienstelijk pianist en komponist, bracht één van zijn eigen composities ten geho re. Het gedeelte na de pauze, gewijd aan het Franse chanson, stond o.l.v. de do cente Elisabeth Bemmel. Begeleidt door piano en gitaar werden bekende en onbekende Franse liedjes gezongen waaraan door de aanwezige enthousiast werd deelgenomen. Aan 30 cursisten, die met goed gevolg examen hadden af gelegd, werd door de voorzitter hun di ploma uitgereikt. Eén van de winnaressen van het Con cours Européan (een opstellenwed strijd georganiseerd door de Alliance WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is nieuw ingeschreven Kees Sonneveld BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de handel in en het kweken van bloemen en planten en aanverwante artikelen zomede al hetgeen hiermede in de ruimste zin verband houdt, of daaraan bevorder lijk kan zijn. Maatschappelijk kapi taal f 175.000,-, waarvan geplaatst/ gestort f 40.000,-. Directeuren: D. Sonneveld en N.C. Sonneveld, beiden te Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Rabobank heeft een nieuwe brochure gemaakt om jongeren wegwijs te maken in geldza ken. In de loop der jaren zijn al tal van voorlichtingsmaterialen verschenen die jongeren kunnen raadplegen als ze meer willen weten over hun eigen geld zaken. Als wegwijzer in de veelheid van publikaties over dit onderwerp heeft de Rabobank daarom nu de brochure ’’Jongerenwijzer" uitgegeven. Jóngeren kunnen van de ene op de an dere dag intensief met geldzaken te ma ken krijgen, bijvoorbeeld als ze een baan vinden, een uitkering of studietoe lage moeten aanvragen of op kamers gaan wonen. Ook het zelfstandig om gaan met een eigen budget is voor de meeste jongeren een nieuw fenomeen. Juist in deze periode van ’’financieel- volwassen-worden” bestaat veel be hoefte aan informatie. Overheids- en andere instellingen heb ben tientallen publikaties uitgegeven die voorlichting geven over geldzaken en over financiële regelingen en moge lijkheden die (ook) voor jongeren van belang zijn. In feite is er zoveel materi aal voorhanden dat het soms moeilijk is om in de veelheid van foldrs en brochu res de uitgave te vinden die antwoord geeft op een concrete vraag. Daarom heeft de Rabobank besloten een soort mini-catalogus te produceren van voorlichtingsmaterialen die jonge ren kunnen informeren over financiële aangelegenheden. In de Jongerenwijzer worden meer dan 50 van die uitgaven genoemd en ingedeeld naar de thema's werk (zoeken), werkloosheid, studie kostenregelingen, sociale verzekerin gen, huisvesting, omgaan met geld, een eigen omschrijving van de inhoud van de opgenomen publikaties en vermeldt waar en eventueel tegen welke prijs de uitgaven verkrijgbaar zijn. De mini-catalogus is uitgegeven in het kader van een campagne om jongeren vertrouwd te maken met de bancaire mogelijkheden, zoals het gebruik van een eigen privé-rekeping. Ook al omdat we leven in het Jongerenjaar, biedt de Rabobank enkele aantrekkelijke ex tra’s, zoals een gratis exemplaar van de Jongerenw’ijzer. Verder treedt de bank op als verkooppunt van de "Infogids Buitenland". Dit boek van het Bureau Internationale Jongerenkontakten, om vang meer dan 200 pagina’s, biedt nutti ge informatie aan jongeren die voor va kantie, werk of studie naar het buiten land reizen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense mevrouw E. Kempkes- van der Hooft van de Mozartlaan 85 (tel. 14266) is nog op zoek naar collectan ten voor de op zaterdag 8 juni te houden Rode Kruis-straatcollecte. Zij heeft zich daarvoor al van mede werking verzekerd van de scouting groep St. Victor in Waddinxveen. Het motto van de Rode Kruis-geldin- zamelingscampagne 1985 is “Het gro te verschil”. Het is in de wereld na melijk niet eerlijk verdeeld. Dat weet iedereen. Soms zijn de tegenstellin gen klein, in een aantal gevallen schrijnend. Met schrijnende tegenstel lingen wordt het Rode Kruis dage lijks geconfronteerd. Het kent de noodsituaties, de gevoelens van wan hoop en verdriet van de slachtoffers van nabij en weet dat met een sim pel gebaar van hen die zich aan de tegenoverliggende pool van de tegen stelling bevinden veel aan de nood kan worden gedaan. In zijn campagneperiode, die loopt van 27 mei tot en met 9 juni, zal het Nederlandse Rode Kruis dit ge geven op verschillende manieren on der de aandacht van het Nederlandse publiek brengen. Ook dit jaar doet het Nederlandse Rode Kruis een be roep op iedereen bij te dragen aan de hulpverlening voor mensen die het minder hebben. Huis-aan-huis collecte, giro-mailing, straatcollecte, het zijn bekende mid delen. Middelen, echter, die mensen in staat stellen het bovengenoemde simpele gebaar van een gift te maken. Middelen die tot het uiterste benut zullen worden om een maximum ef fect te sorteren. Vandaar ook dat het Nederlandse Rode Kruis dit jaar een extra beroep zal doen op mensen die tijd en gelegenheid hebben om te collecteren. Want ook hier geldt dat het verschil tussen veel en weinig schuilt in een beetje vrije tijd. Enkele in de lesstudio van Jan de Bruyn opgeleide Waddinxveensen. Links Hedie de Groot en rechts Ingeborg Gravesteyn. WADDINXVEEN - De Waddinxve ner Jan de Bruyn (29) van Funky Mo dels aan de Henegouw'erweg is bezig met het voorbereiden van een modes how, die op dinsdagavond 4 juni in Het Trefpunt in Waddinxveen zal worden gehouden. Op deze show komen de leerlingen in actie die op zijn school les hebben gekregen in allerlei zaken die Scene uit de evangelische film The meesters waren Peter Hurford en Jean Langlais in Parijs. De Jan Overduin is thans professor en do cent aan de universiteit van Waterloo (Ontario), voor orgel, theorie en dirige ren. Hij gaf recitals voor de B.B.C., ra dio Belgie. alsook in Frankrijk en de U.S.A. De organist is thans op concerttournee door Europa. Hij zal zaterdag in Wad dinxveen uitvoeren van J.S. Bach: Pre lude en Fuga in G. Majeur B.W.V. 541, Sonate in E- majeur BWV 525 (Allegro- adagio-Allegro) en Prelude en Fuga in A- mineur BWV 543, Voorts Chancona in D- mineur voor viool, gearrangeerd voor orgel door Johfi Cook. Daarnaast improviseert hij over de koralen "Heer ik hoor van rijke zegen” en ”Dit is de dag de roem der dagen”, met aanslui tend samenzang.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13