Basketballers TOOS dichter Be Fair-tennis heeft PHILIPSE WSV-TITEL TOOS’ laatste badmintontitels bij promotie 17 kampioensteams WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Strijd om promotie gaat nu van start Spirit wint wisselbokaal Antilope- pupillen in de prijzen Tenniscompetitie Waddinxveen Nieuwe vis- acte is een jaar geldig Brons voor Robin Koele IbÏMl f7,- p- 'ïrHii Eindstand t Vis sportief 1 s pL rvi P DECEMBER 1985 TT WERPMOLEN VANZ S ■V g r- O k „T JL "’V ^’"'i Hf - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 MEI 1985 De in de prijzen gevallen kampioenen van Be Fair-tennis. Staand van links De mixed en heren teams van Be Fair Tennis welke zaterdag j.l. kampioen werden. Muit, Van Deelen en Besemer zullen het le voor het 2e team moeten verrui len en verder zullen denkelijk Van Woudenberg en Ritter (die remise speelden tegen resp. Van Deelen en To renbeek) naar het 2e team promoveren. Te vermelden valt over deze laatste ron de, dat Ponsioen won van Nekeman en Van de Ree Van Sandijk versloeg. Op donderdag 30 mei vindt het laatste eve nement van dit seizoen plaats, n.l. de Algemene Ledenvergadering in het An ne Frank Centrum. X i In de 5e minuut stond het 45-23 en za gen sommige New Stars de bui al han gen. New Stars’ goede guard liet nog wel even zijn kunnen zien maar een goed spelend TOOS breidde de voor sprong geleidelijk uit. Onder andere door een aantal scores van de goed en nuttig spelende Rijk Meulenjan werd het 87- 65. Alleen de tijdfactor kon nog roet in het eten gooien. Maar René Kleiweg liet zich niet uit het evenwicht brengén door het aantal omstanders en de tijdnood. Het werd dus 6-4, wat een heel goed re sultaat genoemd mag worden. De na men van de teamleden voor deze suc cesvolle wedstrijd waren: René Klei weg, Peter Moons, Arthur Kollman, Edwin van Es, Dik Doornebal, Wilfried Dries, Jeroen Bonsel, Arjan van Dijk, Gino Bruyn en Menne Houdijk. Als de laatste wedstrijd van Reeuwijk tegen Zevenhuizen door Zevenhuizen wordt gewonnen, kan WS V op de eerste plaats komen. die in de kruising van het racket bleek te zitten! Team 29 is net als team 30 ook kampi oen geworden in de vijfde klasse. Je anette Malestein, Marty Jansma, Hen- ny van der Neut en Anneke Witberg startten heel moeizaam tegen Ad. Astra met een 3-2 overwinning en kwamen zo gebroken thuis, dat hun echtgenoten een hard hoofd hadden in "die” dames- competitie. Later verliepen de wedstrij den veel gemakkelijker en wonnen ze alles met 4-1 en 5-0, zodat ze goedgeefs hun laatste partij cadeau konden doen door de plotseling weer neerstortende regen. Gezellige ontvangsten en spor tief spel kenmerkten hun poule. Team 26 speelt in der derde klasse en wordt gevormd door captain Hennie Poot, Adrie van Erk, Truus Boere en Joke van Hooft. De oorspronkelijke kanshebber Schiebroek, die de dames met 3-2 versloeg, moest de laatste ding dag het onderspit delven met 4-1, zodat ook zij in Be Fair 26 de ware kampioe nen ontmoetten. De tegenstander in hun poule met vermeende Wimbledon- kwaliteiten moet dus ook nog een jaar tje wachten met de grote oversteek. Team 25 met Wil Boom, Rita van der Maas, Nel Vermeulen en de terug van weg geweest zijnde captain Coby van Doorn bevochten tegen Tiod de zege door alle zes partijen in winst om te zet ten. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van TOOS-basketbal heeft de tweede promotiewedstrijd met 87-65 gewonnen van de Nieuwegeinse New Stars. Door deze overwinning valt zaterdagmiddag om half vier in Barendrecht de beslissing tegen Quick Runners uit Huizen. Het Zwijd- rechtse Devil Devils is door winst op Quick Runners al verzekerd van de eerste promotieplaats. De Waddinxveners zijn nu heel dicht bij het ver overen van de tweede promotieplaats gekomen. De basketbalwedstrijd van zaterdag te gen New Stars betekende voor beide te ams de sleutel tot eventuele promotie. WADDINXVEEN - Marjo Appel (datnesrecreatie), Yolanda Slot (da- mescompetitie), Henk Plooy (herenrecreatie) en Wilfried Hövener (he rencompetitie) zijn de clubkampioenen geworden van TOOs-badminton. Bij de heren zorgde Wilfried Hövener voor een boeiend verloop de nummers 1 en 2 van vorig jaar achter zich te laten. De jeugd maakt hier een bescheiden de buut op een 6e, 10e en 12e plaats, maar zal volgend seizoen ongetwijfeld van zich doen spreken. Ook bij de dames-heren recreanten sprak de jeugd al een duchtig woordje mee. Hier was er een 3e plaats voor de 18-jarige Marie-Louise Flipse. De heren recreanten maakten er in vele wedstrijden een spannende strijd van en gaven elkaar vaak geen duimbreed toe. De in de prijzen gevallen kampioenen van Be Fair-tennis. Staand van links naar rechts: Nel Vermeiden, Wil Boom, Joke v. ’t Hooft, Hennie Poot, Coby v. Doorn, Loes Bijkerk, Netty v.d. Hoeven, Martje Jansma, Anneke Witberg, Henniev.d. Neut. Zittend van links naar rechts: Rita v .d. Maas, Adrie v. Erk, Truusv. Weelden, TokeSi- mons, Jeannette Malenstein. Bijzondere vermelding verdient de scheidsrechter, die alleen fluitend, de wedstrijd goed in de hand hield. Scores TOOS: Klaas Bruins Slot 30 pnt, Hugo Sijlaar 17 pnt, Roy Lieuw A Sie 12 pnt, Alfred Gerrits 10 pnt en Rijk Meule- man 10 pnt. ’’Maar er is één ding dat ik nooit zou willen missen... vissen” zong Piet Römer jaren geleden in de TV-serie "Het schaap met de vijf poten”. Hier maakt hij die song waar met een forse karper in z’n handen. i WADDINXVEEN - De aan de Willem de Zw'ijgerlaan wonende 8-jarige Robin Koele is derde van Nederland geworden op de 100 meter schoolslag jongens 8/9 jaar in een tijd van 1.427. In de voor- wedstrijd van deze landelijke Speedo- wedstrijden werd Robin als 5e ge plaatst. In de finale, welke in Alkmaar werd gezwommen, wist hij echter nog 2 zwemmers in te halen, waardoor hij een eervolle bronzen medaille in ontvangst mocht nemen in het bomvolle zwem bad, waar de prijzen werden uitgereikt door Ada Kok. Robin Koele, reeds in het bezit van 3 A- limieten en 1 B-Iimiet, is lid van de zwemclub "Boskoopen wordt ge traind door Trudy Vermeulen. Hij werd deze dag vergezeld door zijn ploegge noot Antoine Calis (óók uit Waddinx- veen). die als 7e was geplaatst. Hij werd echter door 3 valse starts gediskwalifi ceerd. Antoine had op zondag nog een start op de 50 M. vllinderslag. Zijn tijd was 0.452, goed voor een 6e plaats. De derde en laatste afgevaardigde van de Zwemclub Boskoop Mark v.d. Zijden werd 9e op de lOOmetervrijeslagineen tijd van 1.065. WADDINXVEEN - Het Ouderkerkse Spirit heeft op Tweede Pinksterdag in het Warnaarplantsoen de Van den Berg-wisselbokaal gewonnen. In dit voetbaltournooi van Be Fair werd Wad- dinxveen tweede en de organiserende club derde. Zowel de strijd om de eerste en de tweede plaats als die om de derde en vierde plaats (Berkel) werd bepaald door strafschoppen. De Goudse afdelingsclub Waddinx- veen, die tervergeefs probeerde in de vierde klasse te komen, maar wel Gouds bekerkampioen werd, heeft een nieuwe trainer gevonden. Het is de 44- jarige Zoetermeerder Dick Schuur, destijds hulptrainer bij de Volewijckers en trainer bij HMSH, TOGB en DSO. Hij volgt de vertrekkende oefenmeester Casper Heerma van Voss op. 1 WADDINXVEEN - Pinksterzaterdag hebben de twee negenjarige Antilope- pupillen Jurjan de Vries en Jeroen Schildt mooie prijzen weggehaald tij dens de door de atletiekvereniging Sparta in Den Haag gehouden baan- wedstrijden. Sparta is een van de betere verenigingen in Nederland die al veel atletiektalent heeft voortgebracht. Denk hierbij aan onder andere Ria Stalman. Ook dit keer was er weer een sterk deelnemersveld op de prachtige kunststofaccomodatie aan de Zuidlarenstraat. Het zonnetje scheen lekker maar er was iets teveel wind in de ochtenduren. De Waddinxveense jongens overtroffen zichzelf in deze wedstrijd. Op de meer kamp (balwerpen, verspringen en 60 m. sprint) plaatste Jurjan de Vries zich als sterkste nr. 1 en legde Jeroen Schildt be slag op de derde plaats. Met dit resultaat kan Jurjan zich scha ren tot één van de beste uit het district. Tijdens een spectaculaire race op de 1000 meter plaatste Jeroen zich weer als nr. 1 met een fantastische tijd van3,11.1 min. Ook Jurjan liep bijzonder goed en kon met een tijd van 3,27.8 min. beslag leggen op de derde plaats. Met de prima tijd die Jeroen bij Sparta heeft neergezet kan hij zich inmiddels al rekenen tot de kopgroep van Nederland in zijn leeftijdklasse. Beide teams hadden hun eerste wed strijd verloren. TOOS, zonder de ge blesseerde Dirk Rijnsburger, speelde niet zo’n beste eerste helft. Hugo Sij laar, de gehele wedstrijd subliem spe lend, noteerde voor TOOS de eerste score. TOOS had echter nog geen vat op New Stars beste schutter. Onder aanvoering van guard Alfred Gerrits kon TOOS in de beginfase toch vrij goed voorblijven: 9e minuut: 19-10. Daarna werden er aan TOOS-zijde wat onnodige fouten ge maakt en werd overhaast geschoten. New Stars kwam snel weer tot 4 punten De thuisploeg beheerste zich echter en net voor rust was het 33-23. New Stars profiteerde echter van de chaotische slotminuut zodat het bij rust 33-27 was. In de rust riep coach Mattieu van Lit- senburg zijn spelers weer even tot de or de en gemotiveerd stapte TOOS uit de WADDINXVEEN - Na de 32e en laatste ronde van de onderlinge compe titie van de senioren van de Waddinxveense Schaak vereniging zijn de eerste vier plaatsen definitief bekend. WSV-clubkampioen is geworden Philipse, die van Ket won en nu met 2550 punten nog steeds ongeslagen is! No. 2 met 2220 pt. is W. v. Oort, dit seizoen slechts éénmaal verslagen. Kardol, die Besemer met een fraaie, gecompliceerde matcombinatie overrompelde, staat op de 3e plaats met 2029 pt. Bloem wist, met 1876 pt. zijn 4e plaats te handhaven door J. v. Oort in deze laatste ronde te ver slaan. Wie zich no. 5 en 6 mogen noemen, zal afhangen van het uiteindelijke resultaat van de partij Van Vuuren-V.d. Hoek, die werd afgebroken. De verdere plaat sen in de ”top-tien” worden bezet door Asscheman (1704) en Claassen (1701) (die remise tegen elkaar speelden), Schroten 1691 )(die tegen Muit de volle buit binnenhaalde, toen diens vlaggetje viel) en Wolfs (1689). Het staat nog niet vast of het le team met 10 of met 8 spelers in de volgende competitie van de Rotterdamse Schaak bond zal uitkomen (dat hangt van een nog te nemen RSB-beslissing af), maar in dit team zullen in ieder geval twee nieuwe gezichten te zien zijn, die van V.d. Hoek en Asscheman. Indien het eeen tiental wordt, zal ook Schroten het recht op een plaats in dit team hebben veroverd. kleedkamer. New Stars, dat het onge twijfeld zag zitten, dacht even aanslui ting te krijgen 33-29. Door Roy Lieuw A Sie, die zijn schot hervond, maar vooral door de zeer goed spelende Klaas Bruins Slot, die niet van scoren af te houden was, trok TOOS de tweede helft geheel naar zich toe. Na een lange reeks van wedstrijden vol jeugdig élan zijn sinds de vorige week maandag de clubkampioenen bij zowel de recreatie- als de competitiespelers in het seizoen 1984/1985 an TOOS basket bal bekend. In de periode van 11 febru ari tot 20 mei werden er iedere maandag van 20.00 uur tot 22.00 uur een aantal wedstrijden gespeeld op twee banen in de sportzaal ’’Groenswaard”. In totaal namen er 23 dames en 30 heren deel en werden er 130 parijen afgewerkt. Het waren de tweede en tevens laatste club- kampioenschappen van TOOS-bad- minton daar de activciteiten van TOOS- badminton per 1 juli worden voortgezet onder de naam "Aeolus”. Zowel bij de dames- als de herencompe- titiespe(e)l(st)ers waren er interessante ontwikkelingen waar te nemen. Vooral bij de dames is de jeugd sterk in op komst. Alhoewel ook de clubkampioe ne nog jong is, viel het toch op dat de 2e en 3e plaats naar de 17-jarige Carolien Slootjes en de 15- jarige Carla Meider- wijk gingen. WADDINXVEEN - Voor de dames van de tennisvereniging Waddinxveen valt er dit jaar weinig te vieren. Géén kampioen en helaas drie degradanten. JB** Waaraan dat ligt is moeilijk te zeggen. De dames waren voldoende gemoti veerd en hadden volop met elkaar ge traind. Het staat vast dat de tegenstand dit jaar voor de meeste teams erg groot geweest is. Teams, die al enkele jaren, meestal met succes, in een bepaalde klasse speelden hadden er dit jaar veel tegen stand. Dat betekend na een kampioen schap van vorig jaar, nu degradatie uit dezelfde klasse. Team 24 o.l.v. L. Keijser wist zich knap te handhaven in de hoofdklasse B. Te am 25 heeft in de 3e klasse hard moeten knokken. Door 2 maal winst met 3- 2 op Zevenhuizen wisten W. Nederhof en haar teamgenoten zich te handhaven. Team 26 was kansloos. A. v.d. Pol heeft in haar team enkele invalsters weten op te stellen, maar het mocht niet baten, terug naar de 4e klasse. Team 27 o.l.v. A. Kapelaan speelt al jaren 4e klasse, meestal met succes. Dit jaar was de te genstand erg groot en ook dit team zal een stapje terug moeten doen; degrada tie was niet te vermijden. Team 28 o.l.v. S. Fransen heeft zich met 3 debutanten verrassend kunnen hand haven in de 4e klasse. Team 29 o.l.v. F. Moret heeft het in de 5e klasse zwaar ge had. Een licht herstel bij de eindsprint (de laatste ontmoeting werd zelfs met 3- 2 gewonnen) kon niet verhinderen, dat ook dit team volgens jaar een klasse la ger speelt. Team 30 o.l.v. E. Oostendorp heeft het goed gedaan. In hun tweede competitie- seizoen wisten deze dames zich in de 5 klasse te handhaven. Team 31 heeft o.l.v. P. v. Doornik heeft zich waar schijnlijk ook kunnen handhaven. Nog niet alle uitslagen zijn bekend, maar ze staan er gunstig voor. In het kader van de jeugd-zeskamp tus sen schakende tientallen van omliggen de plaatsen heeft het jeugdteam van WSV kans gezien het team van Reeu wijk met een 6-4 nederlaag naar huis te sturen. Het Reeuwijkse tiental, dat on geslagen aan kop stond, had de faam al le wedstrijden met grote cijfers te win nen. Zo ook de eerste ontmoeting tegen WSV, een paar maanden geleden. Extra gemotiveerd werd afgelopen don derdag de thuiswedstrijd begonnen. Al gauw stond WSV met 2-0 achter en het ging er naar uitzien, dat ook deze wed strijd door Reeuwijk zou worden ge wonnen. Toen kwam echter het keer punt in deze spannende wedstrijd. Met indrukwekkende regelmaat kwamen de winstpartijen van WSV op het score bord. Met alleen nog het eerste bord in de strijd was de stand 5-4 voor WSV! AAAbAAAAA»**** De viskaartzegel. WADDINXVEEN - Voor sportvissers - die hun sportvisacte weer in het post kantoor kunnen kopen - is weer de tijd aangebroken om hun visdocumenten in orde te maken. Daarbij kregen zij dit jaar te maken met enkele nieuwighe den. Dat komt omdat de Visserijwet per 1 juni is gewijzigd. Voor het vissen in de binnenwateren moesten sportvissers tot nu toe een vis- kaart kopen. Die was er in drie soorten met een rood zegel (voor het vissen met één gewone hengel), met een blauw ze gel (voor het vissen met twee gewone hengels, met één speciale hengel of een peur) en met een geel zegel (voor het vissen met alle wettelijk toegestane vis tuigen; alleen voor beroepsvissers van belang). Dat is nu anders. In plaats van viskaar- ten met het rode en het blauwe zegel is de zgn. sportvisakte gekomen. Daar mee mag men vissen met twee hengels, ongeacht het aassoort, of met één peur. Personen die nog geen 15 jaar zijn, heb ben in veel gevallen geen sportvisakte nodig. Er is echter nog meer veranderd. Waren de viskaarten tot nu toe geldig van juni tot juni, de sportvisakte heeft een gel digheid van januari tot en met decem ber, het kalenderjaar dus. Dat betekent dat de sportvisakte die nu te koop is, maar zeven maanden geldig is, n.l. van juni tot en met december. Hij kost daar om nu f. 7,-. Aan het eind van het jaar is voor het eerst een akte voor een heel jaar te koop. Maar met alleen een sportvisakte is men er in veel gevallen nog niet. Doorgaans is ook een schriftelijke vergunning no dig van de rechthebbende op het viswa ter. Dat is de eigenaar of de huurder van het visrecht, vaak een hengelsportver- eniging. Maar op die regel zijn uitzon deringen. Wie straks gaat vissen, vist sportief. Probeer te voorkomen dat de haak wordt ingeslikt. Raak een gevangen vis alleen aan met natte handen. Verwijder de haak uiterst voorzichtig. Zet een ern stig gewonde vis niet terug. Gebruik lie ver geen leefnet. En dood onmiddellijk elke vis die niet wordt teruggezet. Be Fair 12 (heren 5e klasse) o.l.v. H. Borst (een voorbeeld voor de jeugd); Be Fair 13 (heren 5e klasse) o.l.v. G. Welleman. Op zaterdag 8 juni spelen 7 teams thuis hun promotiewedstrijden. Naast dit kampioensgeweld zijn er bovendien nog 2 zaterdag jeugdteams en 2 woens dag jeugdteams kampioen geworden De Be Fair-dames lieten zich voor het Weekblad voor Waddinxveen fotogra feren met hun trainer Klaas Andringa. Een tennisster: ”Hij verwent ons tij dens de competitiedinsdagen met advie zen en wij hem met cake en taart en dat maar liefst vier teams zijn kampioen gewor- den.” Team 30 onder leiding van Loes Bijkerk bevocht de zege op Bergvliet, Love 70 en Alexandria op bloedstollende wijze, maar op eigen banen. Toke Simons nam uren de banen in beslag, gevolgd door Netty van der Hoeven, die vandaag ook nog een rood waas voor haar ogen moet hebben. Samen met Aty van Weelden moesten ze winnen met 4-1; iedereen leefde mee en het lukte en.ze hoefden deze keer niet te zoeken naar een bal. Dames recreatie: 1. Marjo Appel; 2. Marianne van Beek; 3. Marie-Louise Flipse Heren-recreatie: 1. Henk Plooy; 2. Ro bert Slot; 3. Henk v.d. Bas. Dames-competitie: 1. Yolanda Slot; 2. Carolien Slootjes; 3. Carla Meiderwijk. Heren-competitie: 1. Wilfried Hö*'~‘ ner; 2. Robert Slot; 3. Frits vZ f a. De achtjarige zwemmer Robin Koele. WADDINXVEEN - De tenniscompetitie is voor Be Fair prima verlopen. Er konden op het park De Buitenhof aan de Sniepweg maar liefst 17 kam pioensteams worden verwelkomd. De titelkandidaten hebben daardoor een voortreffelijk uitzicht op promotie, al moet daar nog wel voor geten nist worden. De damescompetitie van Be Fair op dinsdag leverde 4 kampioensteams op: Be Fair 25 (2e klasse) o.l.v. C. van Doorn, Be Fair 26 (3e klasse) o.l.v. H. Poot, Be Fair 29 (5e klasse) o.l.v. G. Malestein en Be Fair 30 (5e klasse) o.l.v. L. Bijkerk. Vier van de zeven da mesteams kampioen is natuurlijk een voortreffelijk resultaat. Bovendien is er nu uitzicht op promotie naar de le klas se. Dinsdag 11 juni zal de beslissing brengen. Helaas is het zo dat alle 4 te ams uitspelen. De zaterdagcompetitie verliep even goed gezien het feit dat van de 15 deel nemende teams er 9 teams kampioen leidt tot het gewenste resultaat: zijn geworden. Achtereenvolgens zijn dit Be Fair 2 (mixed 4e klasse) met aan voerder P. van Gemeren; Be Fair 4 (mi xed 5e klasse) o.l.v. M. Hunsche; Be Fair 7 (heren 4e klasse) o.l.v. H. v. Schooneveld (een team onder zijn lei ding is altijd een winner); Be Fair 8 (heren 4e klasse) o.l.v. G. v.d. Maas; Be Fair 9 (heren 5e klasse) o.l.v. P. Huisman; Be Fair 10 (heren 5e klasse) o.l.v. G Malestein (hij kon zich afgelo pen zaterdag even vrij maken); Be Fair 11 (heren 5e klasse) o.l.v. J. Nederhof; De jeugdkampioenteams van Be Fair Tennis seizoen 1985. I 1 I I 1 1 ‘’‘Wt.j F

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17