GEMEENTE WADDINXVEEN Communicatie over kunst wil college bevorderen 80-Jarige” op de foto Bibliotheek, lokale omroep en kunstmarkt Boottochten De Zonnebloem een succes Amnesty schrijft SPOR T EN RECREA TIE SPREEKUREN Bibliotheek Lokale omroep Kunstmarkt GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF AFSCHEIDSRECEPTIE L.D. LABOHM OPENBARE WERKEN AFSCHEIDSRECEPTIE F.H.J. VAN DRIMMELEN Gedicht KUNST EN CUL TUUR TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN NISSAN 1 Audi ^PiOtSEN 2 Vj Ml Niet alleen de aanschaf, maar zeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 MEI 1985 01820-16066 010-362244 Op zaterdag 8 juni OPEL FORD DATSUN AUDI VOLKSWAGEN /j ’w PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 - - KOK C V. -BOSKOOP1 Op 11 maart hebben B. en W. de "Noti tie Centrale Antenne-Inrichting” gepu bliceerd. Naast uitvoerige technische en financiële beschouwingen, wordt in dat stuk ook ingegaan op lokaal mediabe- Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 1 t/m 15 juni a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen weer een expositie gehouden, ditmaal bestaande uit werk van Ineke van Dijk, penningen en plastieken en Dirk Huizer, iriszeefdrukken. 01820-15767 01727-4044 070-210001 De grootvader van de huidige eigenaar de heer G.K. van Tilburg startte de slagerij in 1905 in de Dorpstraat. Na zijn overlijden zette zijn vrouw de zaak voort. Van 1940-1973 was de inmiddels op een andere plaats in de Dorpstraat gevestigde slagerij in handen van de Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Zijn zoon nam de zaak in 1973 over, na dat het bedrijf in 1959 van de Dorp straat was verhuisd naar het Koningin Wilhelminaplein. 14433 14433 Een derde instrument om een commini- catie inzake de kunsten te stimuleren, is het organiseren van een kunstmarkt. Zonder dat ideeën daaromtrent al uit gewerkt zijn, stellen B. en W. zich voor Burgemeester C.M. van der Linden; le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. 'Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wijziging tarief "Vergoeding Signaallevering C.A.I.” in verband met auteuisrechten Voor het doorgeven van buitenlandse t.v.-zenders via de C.A.I.-is het verschuldigd zijn van auteursrechten verplicht gesteld. In verband hiermede heeft de gemeenteraad in zijn vergadering van 22 mei 1985 besloten het tarief voor Vergoeding Signaallevering C.A.I. m.i.v. 1 juli 1985 met de verschuldigde auteursrechten te ver hogen tot 12,45 incl. B.T.W. per woning per maand. WADDINXVEEN - Alle festiviteiten rond het 80-jarig bestaan van Topslage- rij Van Tilburg in de Oranjegalerij zijn voorbij, maar het was er nog niet van gekomen om ter gelegenheid van dit bij zondere jubileum een foto in het Week blad voor Waddinxveen te zetten. De heer L.D. Labohm, hoofd van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst van openbare werken en bedrijven, zal wegens vrijwillige vervroegde uittreding zijn werkzaamheden in dienst van de gemeente Wad dinxveen, met ingang van 1 juni a.s. beëindigen. Ter gelegenheid van dit afscheid zal aan de heer en mevrouw Labohm-Bakkerop vrijdagmiddag, 31 mei a.s. van 16.30 tot 17.30 uur in het gemeenthuis een receptie worden aangeboden. Deze receptie is voor een ieder toegankelijk. Belemmerende beplanting De directeur van de dienst van openbare werken en bedrijven ves tigt de aandacht op het gedurende de laatste tijd vrij veel voorko men van zgn. belemmerende beplanting langs trottoirs. Deze belemmerende beplanting betreft in hoofdzaak: a. over het voetpad groeiende beplantingen vanuit particuliere voor-, zij- en/of achtertuinen; "Wij realiseren ons dat de organisatie van wat ons nog slechts vaag voor ogen staat, niet gemakkelijk zal zijn. Des te meer zijn wij erover verheugd dat een werkgroep uit de Commissie voor Kunst en Cultuur bereid is om de moge lijkheden van een kunstmarkt na te gaan en de eventuele organisatie ervan op zich te nemen.” aldus B. en W. Ongeveer 80% van de bezoekers van dit recreatiegebied komt uit de directe omgeving. De meesten uit Gouda (27%), Bodegraven (17%) en Reeuwijk (13%). Verder blijkt het aandeel bezoekers uit Waddinxveen en Boskoop ongeveer even groot (elk rond de 6%). WADDINXVEEN - De openbare bibliotheek, de lokale omroep en een kunstmarkt zijn mogelijkheden om over cultuur te communiceren, zo schetst het hoofstuk "Cultuur en communicatie” in de Nota Kunst en Cul tuur van het Waddinxveense gemeentebestuur. Deze nota, waaruit het Weekblad voor Waddinxveen al uitgebreid heeft geciteerd, is op maan dagavond 3 juni onderwerp van gesprek op een in het gemeentehuis te houden hoorzitting. Waar cultuur en samenleving - zo nauw op elkaar betrokken zijn, vormt de communicatie een niet te verwaarlozen aspect van het culturele systeem, stelt de nota. Mensen communiceren na tuurlijks dagelijks met elkaar en doen dat over de meest uiteenlopende onder werpen. Ook de verschillende vormen waarin de kunst zich manifesteert behoren daar toe. Juist deze communicatie is een be langrijk middel, motor tot individuele en maatschappelijke veranderingen, waartoe kunst aanleiding kan zijn. Deze communicatie is vanzelfsprekend een strikt induviduele aangelegenheid. Het staat de burgers vrij met elkaar om te gaan op de wijze die zij zelf verkiezen, binnen de grenzen van de rechtsorde. steed aan de kabelkrant, die bij cultuur overdracht en -informatie eveneens een rol kan spelen. De Nota Centrale An tenne-Inrichting moet nog door de ge meenteraad behandeld worden. Afhan kelijk van de besluiten die de raad - ook met betrekking tot de lokale omroep - neemt, zullen B. em W. een verdere in vulling geven aan het te voeren beleid. voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afde- en de bibliotheek aan de Juliana van Stolberg- Afsluiting weg Op zaterdag 8 juni a.s. zal de St. Victorstraat afgesloten zijn voor het verkeer i.v.m. de rommelmarkt rondom het wijkgebouw aan de St. Victorstraat. Op zaterdag 1 juni a.s. zal de Dorpstraat vanaf de Kleikade tot de Fa. Verhoef en de Kerkweg vanaf de Dorpstraat tot de Heuvelhof afgesloten zijn voor het verkeer i.v.m. het evenement "Gezellige za terdag” van de Winkeliersvereniging Dorpstraat. Als zodanig vormt dat omgaan met el kaar en de communicatie die daar het gevolg van is geen terrein van over heidsbemoeienis. Dat neemt niet weg dat de overheid wel tot taak heeft struc turen en voorzieningen te treffen, die aan de informatiebehoefte van de bur ger, ten grondslag liggend aan iedere communicatie, tegemoet komen. WADDINXVEEN - Op initiatief van de werkgroep Waddinxveen van Am nesty International kan in de maand juni geschreven worden voor drie politieke gevangenen: Hashim Cha- raibeh, een 3 7-jarige Jordaanse stu dent aan de Yarmuk universiteit en part-time regeringsmedewerker (hij zit een gevangenisstraf uit van tien jaar wegens zijn vermeend lidmaat schap van de Jordaanse Communis tische partij), dr. Ricardo Bofill Pa- gès, een voormalige hoogleraar en socioloog en sinds 24 september 1983 gevangen wegens zijn niet-ge- welddadig verzet tegen de Cubaanse regering en dr. Tai Solarin, kranten columnist, opvoedkundige en maat schappijcriticus, die al sinds 24 april 1984 zonder vorm van proces in Ni geria wordt vastgehouden wegens zijn niet-gewelddadige uitoefening van het recht op vrije meningsuiting. Voor het schrijven voor deze gevan genen of voor het afhalen van voor- In de 80-jarige slagerij van Van Tilburg aan de Koningin Wilhelminaplein poseerden van links naar rechts Gert- Jan van Tilburg, Wouda, de heer en mevrouw Van Tilburg, Peter en Tineke. (Foto: Sjaak Noteboom). In oktober 1981 hebben B. en W. de "Bibliotheeknota, over het gemeente lijk bibliotheekbeleid” gepubliceerd, welke nota door de raad is aanvaard. Eén van de belangrijkste conclusies uit dat stuk was de huisvesting van de bibli otheek in deze gemeente onvoldoende Mevrouw F.H.J. van Drimmelen, hoofdcommies op de afdeling Sociale Zaken zal wegens vrijwillige vervroeg de uittreding haar werkzaamheden in dienst van de gemeente Waddinxveen, met ingang van 1 juni a.s. beëin digen. Ter gelegenheid van dit afscheid wordt aan mevrouw Van Drimmelen op donderdagmiddag, 30 mei a.s. van 16.30-17.30 uur in het gemeentehuis een receptie aangeboden. Deze receptie is voor een ieder toegankelijk. Wijziging verordening geldelijke voorzieningen raads- en commis sieleden. Wijziging verordening regelende samenstelling, inrichting en be voegdheden college voor de verlening van bijstand (instelling nood fonds voor minima). Uitgangspunten begroting 1986. Beschikbaarstelling krediet vernieuwing verlichting Oranjewijk e.a. Meubilair nieuwbouw Jan Ligthartschool. Inrichting nieuwbouw Rehobothschool. Beschikbaarstelling krediet aanschaffing meubilair openbare kleu terschool "Pinkeltje” en inrichting speellokaal. Beschikbaarstelling krediet inrichting speellokaal kleuterschool "de Duiventil”. Beschikbaarstelling krediet aanschaffing rubbertegels speelplaats Pr. Beatrixkleuterschool. Beschikbaarstelling krediet aanschaffing computers met toebeho ren Prof. Kohnstammschool. Begroting 1985 Sociaal-Cultureel.Werk Waddinxveen terzake van herstructuering. t Krediet aanschaffing kipper t.b.v. straatvegen. Voorlopige vaststelling rekening 1983 Samenwerkingsschool HAVO-Atheneum. Notitie Centrale Antenne-Inrichting. Commissie voor kunst en cultuur Maandag 3 juni 1985, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Nota Kunst en Cultuur. Notitie Centrale Antenne-Inrichting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Commissie van bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 4 juni 1985, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Uitbreiding schoolgebouw. Verslagen werkgroepen. Gang van zaken op school. Actieplannen beleidsnota. Benoemingen. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van de gemeenteraad van 24 april 1985 ter gemeentesecretarie, afdeling Interne Zaken, ter inzage. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbende cassettebandjes. was en derhalve verbetering behoefde. Bij de behandeling van de nota in de ge meenteraad hebben B. en W. toegezegd binnen drie jaar hierover met een voor stel te komen. Na overeenstemming te hebben bereikt met het bibliotheekbe- stuur, konden zij deze toezegging nako men. Op 24 april heeft de raad bsloten verbetering van de huisvesting te reali seren door nieuw- en verbouw ter plaat se van de vestiging aan de Juliana van Stolberglaan mogelijk te maken. Uit breiding van de huisvesting stelt het bi- bliotheekbestuur in de gelegenheid de dienstverlening aan het publiek te ver groten. In de bibliothheeknota werd-tevens ge concludeerd dat uitbreiding van het boekenbestand noodzakelijk was en dat ook andere informatiedragers, zoals au dio- en audiovisuele middelen in de col lectie moeten worden opgenomen. ”Wij hebben toen als ons beleid gefor muleerd dat jaarlijks - binnen de finan ciële mogelijkheden van dat moment - bezien zou worden of daartoe ruimte kon worden vrijgemaakt,” aldus B. en W. in de Nota Kunst en Cultuur. Deze beleidslijn hanteren wij nog steeds. Wel moet opgemerkt worden dat uitbreiding van de collectie met an dere informatiedragers een relatief kostbare zaak is. mede gezien de daar bij behorende apparatuur. De beperkte huisvesting liet deze uitbreiding overi gens niet toe. Als de nieuwe huisvesting gerealiseerd is, zullen wij met het bibli- otheekbestuur in contact treden om te bezien of en dan op welke wijze aan dit beleidsvoornemen uit de biblio.thee- knota uitvoering kan worden gegeven, voorhands evenwel binnen de huidige subsidiegrenzen.” Voor het overige zal de indertijd aanv aarde nota richtsnoer blijven voor het beleid dat wij met betrekking tot de bi bliotheek zullen voeren. leid en de problematiek rondom een lo kale omroep. Het college spreekt daarin uit dat een goed functionerende lokale omroepwe zenlijk kan bijdragen aan de gevarie erdheid van informatievertrekking en oordeelsvorming en tevens een functie kan vervullen inzake de gemeentelijke voorlichting. Derhalve hebben wij te gen het toelaten van lokale omroep op het plaatselijk kabelnet geen overwe gende bezwaren, mits deze zendmachti ging kan worden verleend aan een re presentatieve organisatie, die aan de wettelijk gestelde eisen voldoet.” aldus B. en W. In de notitie wordt ook aandacht be- Openingstijden: tijdens kantooruren, donderdag van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 13.00-16.00 uur. De expositie zal op zaterdag 1 juni om 16.00 uur worden geopend. De muzikale omlijsting hiervan zal worden verzorgd door Markwin van Rijnberk, gitaar en Cees Richter, mondharmonica, beiden uit Utrecht. Een ieder die belangstelling heeft voor de opening is welkom!!! Onderzoek recreatiegebied Reeuwijkse Hout In het zomerseizoen van 1984 hebben naar schatting zo’n 850.000 personen het nieuwe recreatiegebied Reeuwijkse Hout bij de Reeu wijkse plassen bezocht. Alarmering Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) beeldbrieven om thuis te schrijven, kan men terecht op de volgende tij den en plaatsen: maandagmiddag 3 juni vanaf 13.30 uur bij Ineke Ver- heul-de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; woensdagavond 5 juni van 18.30 - 20.30 uur in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan en maandagavond 10 juni vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaverveld 9, tel. 16691. “Op ditzelfde moment is ergens iemand die lijdt, wordt ergens wel een mens gemarteld alleen omdat hij van vrijheid houdt. Voel jij niet, net als ik de pijn die door zijn lichaam gaat meeknagen in het jouwe en kookt jouw bloed niet als het zijne onder de blinde slagen? Er is geen mens alleen. Nu, op dit zelfde ogenblik houden ze jou en mij gekluisterd. Uit het gedicht “Niemand is alleen” van José Goytisolo. Dit zijn enkele belangrijke uitkomsten van een recreatie-onderzoek dat Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland heeft verricht op ver zoek van het recreatieschap Reeuwijkse plannen en omgeving. Het recreatieschap is een samenwerkingsorgaan, waaraan wordt deelge nomen door de gemeenten Gouda, Reeuwijk, Waddinxveen en de provincie Zuid-Holland. Provinciale Waterstaat zorgt voor aanleg, onderhoud en beheer van de recreatiegebieden. De Reeuwijkse Hout is een nieuw recreatiegebied van ongeveer 110 ha in het noord-westelijk deel van het plassengebied. Reeds aange legd is een geluidswal, een groenstrand met lig- en speelweiden, fiets- en voetpaden, parkeerterreinen en een windsurfcentrum. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Hoorzitting Nota Kunst en Cultuur Op 3 juni a.s. zal de commissie voor kunst en cultuur om 20.00 uur in het gemeentehuis een hoorzitting beleggen over de Nota Kunst en Cultuur. Deze nota ligt ling Welzijnszaken laan. Tijdens de hoorzitting kan een ieder die daar behoefte aan heeft zijn of haar opmerkingen over de Nota naar voren brengenDe commis sie zal in haar advisering aan het college de tijdens de hoorzitting ge maakte opmerkingen betrekken. er wel WADDINXVEEN - De drie boot tochten met de Geulvallei, die De Zonnebloem vorige week zaterdag, maandag en dinsdag hield, zijn voor de gasten weer een hoogtijdag gewor den. Op alle drie de dagen werd steeds aan de Noordkade in- en uitge stapt. Zaterdag begon de dag stralend en dat bleef ook zo. Tegen 8 uur ‘s morgens stroomden de eerste gasten uit Waddinxveen, Oudewater, Bos koop en Reeuwijk binnen. Omdat het schip twee dekken boven elkaar had, kon een ieder volop genieten van het mooie Hollandse voorjaars- landschap met veel jong groen, bloei ende bomen en mooi aangelegde tui nen. Men liet zich de al of niet alcoholi sche drankjes goed smaken. Vooral advokaat met slagroom was favoriet en daarvan wist men van vorige jaren, dat er een flinke voorraad aan boord moest zijn. Na de lunch, bestaande uit heerlijke soep, belegde boterham men en fruit, begon het hoofd amu sement de mensen uit te nodigen een liedje te zingen; voor de muzikale begeleiding was ook gezorgd. Intussen hadden de arts en de ver pleegkundigen een goed oogje in het zeil gehouden, dat alles naar wens verliep. De medewerkenden wissel den elkaar voortdurend af met op en neer rennen of beneden in de keuken 225 (incl. bemanning) borden, kop jes, schotels, bestek en glazen af te wassen. Bij terugkomst aan de Noordkade liet de kapitein nog een knap staaltje van vaarkunst zien door het schip in de Gouwe met slechts een paar centime ter speelruimte te draaien en zo ein digde deze zeer geslaagde dag en gin gen de gasten met dankbare gevoe lens voldaan naar huis. De Zonnebloem-medewerksters in Waddinxveen zijn de afgelopen twee dagen tevens actief bezig geweest in een wijk van ons Gouwedorp contri buerende leden voor dit werk te wer ven, daar de boottochten, aangepaste vakanties voor zieken en gehandicap ten voor alle gezindten door moeten gaan,-ondanks een sterk teruggelopen ledenbestand vorig jaar. Mocht er belangstelling bestaan voor het “Zonnebloem”-werk, dan kan men zich wenden tot de bestuursle den mevrouw P.C. van Doornik- v.d. Graaf, tel. 13807 (voorzitster), me vrouw P. van ‘t Hoog, tel. 17751 (se cretaresse), mevrouw A.P.E. Heems kerk, tel. 14147 (penningmeester). 12222 01820-24255 13000 13000 Van Tilburg, Peter en Tineke. (Foto: Sjaak Noteboom). heer K. van Tilburg, de vader van de huidige eigenaar. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S b. te hoog opgroeiende beplantingen in particuliere voor-, zij- en/of achtertuinen, welke de verkeersoverzichtelijkheid ter plaatse bemoeilijken. Aan eigenaren/bewoners van woningen waar het vorenstaande van toepassing is, wordt dringend verzocht op korte termijn zodanige maatregelen te treffen, dat de hiervoor als hinderlijk vermelde be planting weer als toelaatbaar kan worden aangemerkt. Indien betrokkenen omtrent de te nemen maatregelen nader gead viseerd willen worden, kan contact worden opgenomen met voor melde dienst, tel. 01828-14433, toestel 128. De verplichting tot het snoeien, beknotten of opbinden van de on der b. bedoelde beplantingen is overigens geregeld in artikel 21 van de Algemene Politieverordening der gemeente Waddinxveen. Commissie voor de financiën Donderdag 30 mei 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verkoop strookje grond Wijk Zuidplas. dat tijdens een dergelijk gebeuren een ontmoeting van professionele en ama teuristische kunstbeoefening kan plaatsvinden en dat het publiek in een korte tijdsspanne met een veelheid van kunstuitingen kan worden geconfron teerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3