FEESTWEEK Autodief (22) IN DE RANK Ft aangehouden Kunstzinnige vorming in onderwijs en buurtwerk •w Tekening van nieuwe waterglijbaan in openluchtzwembad School bestaat kwart eeuw BUURT OP ZOEK NAAR HONDEN- Vrijdag 7 juni musical HONDENMOORDENAAR Meldt u zich bij 01828-13822 of bij de politie. Nota Kunst en Cultuur noemt ook jazzballet TOOS Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Remonstranten hopen dat kerk dit jaar wordt gerestaureerd van Meeting MOORDENAAR DANK U POLITIENIEUWS WADDINXVEEN HOND IN GOOT I ’’INTER HAIR Caravan Gewond Sociaal-cultureel werk Illegale ijsventer Onderwijs HAARMODE 1 FOCWA 9 4 arms PASSAGE 17-WADDINXVEEN TELEFOON 01828-10753 Wij zijn blij dat veel jongeren onze salon bezoeken. Ook voor ouderen willen wij graag kappers zijn, omdat onze stijl u jonger maakt. In de nacht van 22 op 23 mei is onze zwarte tekkel lafhartig ver moord door vergiftiging. Direct na de late avondwandeling werd het diertje plotseling zo ziek dat de dierenarts Slager uit zijn bed moest worden ge beld. Hij kon alleen maar vaststellen dat het beest binnen en kele minuten, na vreselijke pijn, op zijn onderzoektafel over leed. Direct bij het opkomen van het daglicht is het terrein, waarop de hond had gelopen, uitgekamd. Geconstateerd is dat ingepakt vlees is gedeponeerd dat, in op dracht van de dierenarts, in een laboratorium is onderzocht. Nadien zijn nog enkele vleesresten gevonden en diverse ande re honden zijn ook ernstig ziek geweest. Geconstateerd is dat deze dieren allen op dezelfde wijze zijn vergiftigd. Men moet er toch niet aan denken dat spelende kinderen met het gif in aanraking kunnen komen en wat daar de gevolgen van kunnen zijn! Graag zouden wij wel eens verder willen praten met deze fi guur of figuren, die een aanslag plegen op de huisdieren en op de gezondheid van kinderen. Vermoedelijk zal deze lafaard dat niet zelf doen, maar dan ge bruiken wij wel graag alle aanwijzingen die kunnen leiden tot de aanhouding van de veroorzakers van dit dierenleed. WEET U IETS? BEL DAN DE POLITIE, P. DE PATER EN OVERIGE DIERENVRIENDEN. FOCWA, GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 cenmerk voor vak w erk W M oekAGG£Gt ^9 Xeue»"»»' raeol muus. böOQ ll-o A -=2 rO- 'l OVERDE k.A Z'*je.M<\.'ACs -i --- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 MEI 1985 van was dat een vijftal scholen een be roep op ondersteuning heeft gedaanB en W.: "Wij juichen deze ontwikkeling toe en zullen die - waar mogelijk - stimu leren. Het is zeer gewenst dat de consu lenten van ”de Werkschuit” bij alle ba sisscholen een entree vinden en na ver loop van tijd met schoolleiding en leer krachten een programma tot ontwikke ling kunnen brengen.” O De afgelopen week werd een jeugdige Waddinxveense ijsverkoper door de po litie bekeurd. Hij was aan het venten met ijs en bleek dat zonder vergunning te doen. Op woensdag 22 mei omstreeks 17.00 uur raakte een 79-jarige Waddinxvener gewond bij een aanrijding op de Juliana van Stolberglaan. Ook de bromfietser Om na te gaan of de eerdergenoemde consulenten van ”de Werkschuit” ook in deze werkvorm een bijdrage kunnen leveren, is onlangs vanuit het sociaal- cultureel werk contact met hen gezocht. Hoewel het nog te vroeg is hier de resul taten daarvan te melden, is het op zich zelf van belang dat dit contact gezocht is. WADDINXVEEN - O| telijke LHNO-school 1 S K l Eén der Waddinxveense remonstrantse gemeenteleden heeft op een groot ter rein in de schitterende omgeving van Wolfheze een caravan. De kerkeraad heeft het plan opgevat om op zondag 15 september met zoveel mogelijk ge meenteleden naar Wolfheze te gaan, om aldaar de dag met elkaar gezellig door te brengen. De bedoeling is dat er naast een praatje en een lach wordt ge- barbequed. In Oosterbeek staat een prachtige Remonstrantse Kerk. Mis schien is het mogelijk om daar gezame- lijk naar de kerk te gaan. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. men, schoolzwemmen, verenigingen) in het openlucht zwembad is van 1976 tot 1984 gedaald van 171.076 naar 44.122. Door warme zomers in 1982 en 1983 vond een lichte ople ving plaats met respectievelijk 79.017 en 77.824 bezoekers. Het gemiddeld aantal bezoekers over de afgelopen 5 jaar bedroeg 63.000. Ook de Commissie Sociaal Cultureel Werk zal op dit terrein een belangrijke stimulerende en coördinerende rol moeten vervullen in haar taak als vorm gever van het sociaal-cultureel werk. tussen cultuur en voortgezet onderwis. Nadat de rijksoverheid hiertoe de mo gelijkheden had geopend, gingen pro jecten van start rond culturele instellin gen in de provincies, alsmede in de drie grote steden. In Gouda heeft een ^n an der vorm gekregen op 1 januari 1982 en zijn inmiddels twee consulenten werk zaam, die onderdak hebben gevonden bij het creativiteitscentrum ”de Werk schuit”. De 1 binding met dit centrum wordt van groot belang geacht, niet al leen omdat daardoor van de reeds aan wezige kennis en facaliteiten gebruik kan worden gemaakt, maar tevens van de ervaring die de beide consulenten voor kunstzinnige vorming in het basis onderwijs hebben opgedaan. Op initiatief van de Secu-consulenten is met drie scholen voor voortgezet onder wijs in deze gemeente een eerste con tact gelegd, dat nog niet tot de uitvoe ring van een bepaald project heeft ge leid. De ervaring van de consulenten is dat het vinden van een ingang en het wekken van belangstelling een moei zaam proces is. Niettemin zetten zij hun pogingen voort en trachten zij tevens door voortdurend veranderingen in hun aanbod aan te brengen uiteindelijk tot resultaten te komen. Hoewel niet direct aan het onderwijs geliëerd, mag niet onvermeld blijven dat TOOS-gymnastiek met veel succes jazz-ballet organiseert. Ook deze activi teit kan, gezien het grote genoegen dat daarbij aan dans en beweging wordt ontleend, als een vorm van kunstzinnige vorming worden beschouwd. investeringen gedaan moeten worden om de dalende bezoekersaantallen in zowel het overdekte zwembad, als het openlucht zwembad tegen te gaan. Oorzaken van de daling zijn vooral de komst van meer baden in de regio, het veranderde bestedings- en recreatiepatroon en het minder aantrekkelijk worden van de baden t.o.v. de zwembaden in de regio. Na een lichte stijging van de bezoe kersaantallen vanaf 1981 in het over dekte zwembad, is weer een daling opgetreden in 1984. Deze daling trad in vanaf september ‘84, toen in Gou da in het zwembad De Tobbe een wa- terglijbaan in gebruik werd genomen, die tevens deze zomer in het buiten bad gebruikt gaat worden. “Wij ver wachten dan ook dat deze daling zich in 1985 in zowel het binnenbad als het buitenbad zal voortzetten. Met de komst van een nieuw en eventu eel aantrekkelijk recreatiebad in Bos koop, zal de concurrentie voor onze baden nog groter worden”, aldus B. en W. Het aantal bezoekers (excl. leszwem- aan het onderwijs kan leveren is, dat zij mede de affectieve en de emotionele aspecten van de‘ leerling kan ontwikke len. Het leren zal meer gemotiveerd moeten worden vanuit de vragen en de belangstelling‘van de leerling. Nadruk zal moeten worden gelegd op het zelf op zoek gaan en vinden van antwoorden. De leerling zal moeten leren zich af te vragen hoe de dingen, waarmee hij wordt geconfronteerd, ontstaan zijn. Het vormen van een eigen mening en het zoeken naar oplossingen en alterna tieven moeten worden gestimuleerd. De kunstzinnige vorming zal door de aard van haar activiteiten juist op deze elementen haar inbreng kunnen hebben en dan meer moeten betekenen dan de bestaande leerstof wat prettiger of ’’speelser" aan te bieden. De plaats die de kunstzinnige vorming momenteel in het onderwijs inneemt beantwoord nog lang niet aan de be schouwing die hiervoor gegeven is. Ten aanzien van de muzikale vorming is zij enigszins tot ontwikkeling gekomen. De ervaringen die daar in de loop der j a- met wie de voetganger in aanraking kwam raakte gewond. Beiden werden naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overgebracht. Op dinsdag 28 mei omstreeks 08.30 uur vond nabij de oversteekplaats aan de Sniepweg (bij de samenwerkings school) een aanrijding plaats tussen een 16-jarige bromfietser uit Boskoop en een personenauto. De bromfietster reed vanaf het fietspad de weg op en werd daarbij geschept. Zij 'werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zij liep beenletsel en een hersenschudding op. WADDINXVEEN - Vorige week vrijdagavond werd nabij de Zuidelijke Dwarsweg een Mercedes-Benz bedrijfsauto ontveemd. Op de avond van deze dag werd in ’s-Gravenhage een 22-jarige inwoner van die stad rij dend in deze auto aangetroffen. Hij werd aangehouden en overgegeven aan de Waddinxveense politie. Hij bekende de auto te hebben ont vreemd. Uit telefonische informatie bij ge meenten waar reeds waterglijbanen zijn geplaatst, blijkt dat in het eerste jaar de bezoekersaantallen met 40 tot 50 procent zijn gestegen. Daarna daalt het meerbezoek, waarna na een aantal jaren dit bezoek stabiliseert tot 20 a 25 procent. Deze cijfers wor den eveneens door de leveranciers van waterglijbanen bevestigd. De to tale investering van de waterglijbaan, inch bouwkundige voorzieningen en b.t.w. wordt geraamd op f 150.000,-. Bij een afschrijving in 15 jaar en een rentepercentage van 8 1/2 bedragen de jaarlijkse lasten inclusief variabe le kosten f 25.000,-. De plaats waar de waterglijbaan gesi tueerd zal worden is zodanig dat deze geen beletsel zal zijn voor latere be sluiten over de zwembaden. Tevens zijn de plaatsbepaling en constructie zodanig dat de waterglijbaan met eventuele andere recreatieve voor zieningen in een later stadium even eens bruikbaar zijn voor het overdek te zwembad. De meest voorkomende opvatting over de bijdrage die de kunstzinnige vorming Wil dit voornemen kans van slagen heb- ■- - - jben, dan lijkt het B. en W. in de eerste plaats van belang dat de kunstzinnige vorming wordt opgenomen in de schoolwerkplannen. Dat alleen is ech ter niet voldoende. Een goede overleg structuur, die het mogelijk maakt pro gramma’s en ervaringen uit te wisselen en waarin men elkaar onderling kan sti muleren, is eveneens nodig. Aan een dergelijk (periodiek) overleg zou moe ten worden deelgenomen door mensen uit de onderwijswereld, de consulenten van "de Werkschuit’’ en mogelijk ook door ambtenaren van de gemeente. De onderwijswereld behoeft niet uit sluitend vertegenwoordigd te zijn door schoolleiding en andere leerkrachten. Te denken valt ook aan vertegenwoor digers van de medezeggenschapsraden en/of de culturele commissies. Deze laatste functioneren thans slechts bij en kele openbare scholen. Mogelijk kun nen culturele commissies voor het open baar en het bijzonder onderwijs geza menlijk in het leven worden geroepen. Niet in de laatste plaats is het van belang dat financiële middelen beschikbaar ko men om gezamenlijk ontwikkelde pro gramma’s tot uitvoering te kunnen brengen, hetzij uit de exploitatiever goeding die het rijk verstrekt, hetzij uit gemeentelijk subsidie. Enige tijd geleden heeft toenmalige mi nisterie van C.M.R. middelen beschik baar gesteld om Secu-projecten tot ont wikkeling te brengen. De term Secu is een samenstelling van ’’secundair on derwijs” en ’’culturele instellingen” en drukt daarmee ook haar doelstelling uit: een verbinding tot stand te brengen Niet alleen in het onderwijs, maar ook [arbuiten vinden tal van leer- en vor- jsproessen plaats. Vandaar dat sti lering van de kunstzinnige vorming Om verdere daling van het bezoekers aantal en een oplopend exploitatie tekort te voorkomen, zijn B. en W. van mening op zeer korte termijn maatregelen te moeten nemen die een positieve invloed zullen hebben op het bezoek en daardoor ook op het exploitatietekort van het open lucht zwembad. Indien geen maatre gelen worden genomen dan zal naar hun mening het tekort alleen maar toenemen. Deze maatregelen betref fen in eerste instantie het laten plaat sen van een waterglijbaan met een lengte van ca. 50 meter. WADDINXVEEN - Het Kerkbestuur van de Remonstrantse Gemeente hoopt nog dit jaar met de restauratie van het kerkgebouw aan de Zuidkade te kun nen beginnen. Die verwachting wordt uitgesproken in het laatste nummer van gemeenteberichten, het blad van de Vrijzinnig Protestantse Gemeenten in de Rijn- en Gouwestreek. De restauratieplannen zijn in een ver gevorderd stadium. Maar ondanks dat ontbreekt het het kerkbestuur nog aan zekerheid of dit jaar inderdaad begon nen kan worden aan de forse opknap beurt van het Godshuis. Niettemin is de uitvoering van dit karwei dichter dan ooit bij realisatie gekomen, mede door een gift van f. 80.000,- van het Comité voor de Zomerzegels. Op de laatst gehouden gemeenteavond van de Remonstrantse Kerk werd uit voerig stilgestaan bij het reilen en zeilen van de gemeente en de financiële situ atie. In de kascommissie werden be noemd de heer W. Sonneveld en me vrouw J. Kwaak-Olie. Gepoogd zal worden kerstkaarten te laten vervaardi gen van een fraaie foto van het orgel (deze foto werd aangeboden aan de or ganist G. Heikamp bij zijn 25-jarig jubi leum) om van de opbrengst de financië le positie van de gemeentye te verstevi gen. nige vormingspraktijk die deze kwali teiten in de mens tot ontwikkeling wil brengen, dient deel uit te maken van leer- en vormingsprocessen, zowel bin nen het onderwijs als daarbuiten. Waar kunstzinnige vorming werkt met middelen aan de kunsten ontleend, kan ren mee opgedaan zijn positief, zowel bij de consulenten zelf, als bij de scho len die van hun diensten gebruik ma ken. Kunstzinnige vorming echter omvat - zoals uiteengezet - meer dan alleen de muzische vorming. Dat meerdere komt voor een deel tot zijn recht in het pro ject dat het Scapino Ballet nu al weer enkele jaren in de 6e klassers van het la ger onderwijs (met uitzondering van 1 gereformeerde en 3 hervormde scho len) uitvoert. Tijdens dat project berei den de leerlingen een balletvoorstelling voor, waarbij zij niet alleen met de mu ziek en de dans bezig zijn, maar okk met decors en costuums, om deze vervol gens zelf ook uit te voerenHoe waarde vol op zichzelf ook, dit project heeft maar een gering bereik en vindt slechts éénmaal per jaar plaats. Van groter belang is het natuurlijk de kunstzinnige vorming een meer geïnte greerde plaats in het onderwijs te ge ven. De vermindering van het vakon derwijs die de laatste jaren heeft plaats gevonden, vormt daar eens te meer aan leiding toe. Beschikt de muziekschool over consu lenten muzische vorming, het crativi- teitscentrum ”de Werkschuit” te Gou da heeft consulenten in dienst die des kundig zijn op de andere onderdelen van de kunstzinnige vorming en region- Niet daart rr®ei niet tot het onderwijs beperkt kan blij ven. Voor de ontwikkeling van buiten schoolse activiteiten lijkt het sociaal- cultureel werk het meest in aanmerking te komen. Hier zijn de meeste mogelijk heden aanwezig om recreatieve activi teiten te verweven met leer- en vor mingsprocessen. In de Waddinxveense situatie is dat ook het geval. Verschillende accomodaties voor het sociaal-cultureel werk hebben activiteiten in hun pakket opgenomen die aan te duiden zijn als kunstzinnige vormingsactiviteiten. Hierbij valt onder meer te denken aan diverse vormen van handvaardigheid, diverse cursussen, ballet- en volksdansgroepen. Veelal zijn het vrijwilligers die zich met de lei ding ervan hebben belast; in enkele ge vallen zijn hier vakleerkrachten voor aangetrokken. Met erkenning van datgene wat op deze wijze tot ontwikkeling is gebracht, kan toch ook hier gesteld worden dat een systematische stimulering en ontwikke ling ontbreken. Gebleken is dat in een aantal gevallen behoefte bestaat aan nieuwe inpulsen, het aanleren van nieu we technieken en van andere methodie ken. Het duidt op zijn minst op de behoefte die uitvoerende en begeleidende krach ten hebben aan ondersteuning op dit ge bied. Naar verwachting zal een en ander er zeker toe leiden dat in de program ma’s die de instellingen voor sociaal- cultureel werk jaarlijks indienen gelei delijk aan veranderingen te bespeuren zullen zijn. WADDINXVEEN - Het Interkerke lijk Jongerenkoor Meeting bestaat vijf jaar en zal dit feit vieren op vrijdag 7 ju ni 1985, des avonds om 8 uur in de Ont- moetingskerk door de uitvoering van de musical ’’Spirit”. Deze musical is van het Leger des Heils en staat onder leiding van de dirigent Hedzer van der Giessen. Medewerking wordt verleend door Ben Kramer, or gel; Martin Voskuil, slagwerk en een ensemble van het Leger des Heils ko perwerk en gitaar. Meeting was ook te beluisteren op de korenmanifestatie en kwam daar uitste kend voor de dag. WADDINXVEEN - ’’Wezenlijk onderdeel van de cultuurbeleid vormt de kunstzinnige vorming, onder welk begrip de dramatische, de beelden de, de muzikale, de dansante en de audio-visuele vorming worden samen gevat. Kenmerkend voor de kunstzinnige vorming is dat haar inspiratie en middelen ontleent aan de kunsten”, aldus luiden de eerste regels van het hoofdstuk Cultuur en educatie in de gemeentelijke Nota Kunst en Cul tuur, die nog besproken moet worden op een hoorzitting (maandag 3 juni) en in de gemeenteraad. WADDINXVEEN - In de Oostpol- derwijk (Zuidkade 1) zijn bewoners nog steeds op zoek naar degene die de dood van een zwarte tekkel op zijn geweten heeft door vergiftigde vleesbolletjes op een grasveld aan de Schielandweg te gooien. Andere honden herstelden inmiddels van ver giftigingsverschijnselen die de dieren vertoonden. De buurt houdt het er op dat er opzet in het spel is. In een advertentie in dit nummer van het Weekblad voor Waddinxveen wordt gezegd: “In de nacht van 22 op 23 mei is onze zwarte tekkel laf hartig vermoord door vergiftiging. Di rect na de late avondwandeling werd het diertje plotseling zo ziek dat de dierenarts A. Slager uit zijn bed moest worden gebeld. Hij kon alleen maar vaststellen dat het beest binnen enkele minuten, na vreselijke pijn, op zijn onderzoektafel overleed”. “Direct bij het opkomen van het dag licht is het terrein, waarop de hond had gelopen, uitgekamd. Geconsta teerd is dat ingepakt vlees is gedepo neerd dat, in opdracht van de dieren arts, in een laboratorium is onder zocht. Nadien zijn nog enkele vlees resten gevonden en diverse andere honden zijn ook ernstig ziek geweest. Geconstateerd is dat deze dieren allen op dezelfde wijze zijn vergif tigd.” “Men moet er toch niet aan denken dat spelende kinderen in aanraking kunnen komen en wat daar de gevol gen van kunnen zijn! Graag zouden wij wel eens verder willen praten met deze figuur of figuren, die een aan slag plegen op de huisdieren en op de gezondheid van kinderen. Ver moedelijk zal deze lafaard dat niet zelf doen, maar dan gebruiken wij wel graag alle aanwijzingen die kun nen leiden tot de aanhouding van de veroorzakers van dit dierenleed”. Bij kunstzinnige vorming - bijvoorbeeld in het onderwijs en in het sociaal- cultu reel werk - worden van de deelnemers altijd activiteiten gevraagd. Zij zijn steeds bezig met spelen, dansen, schil deren, musiceren, schrijven of het ma ken van beeld- of geluidsopnamen. In dit bezig zijn staat niet het resultaat - het produkt als eindpunt van de activiteit - centraal, maar de vormende waarde die het bezig zijn zelf heeft. Alle activiteiten komen tot stand door dat de deelnemer de verschillende ele menten, die aan iedere kunstvorm ten grondslag liggen, zoals kleur, structuur, klank of beweging op eigen wijze or- dend. In dit "vormgeven" kan uitdruk ken worden geven aan wat de deelne mer bezighoudt en wat hij belangrijk vindt. In het proces van structuur aanbrengen, combineren en kiezen, ontwikkelen zich bepaalde menselijke kwaliteiten. Het zelf vormgeving ontwikkelt het ver mogen tot waarnemen, analyseren en onderscheiden. Er wordt een beroep gedaan op verbeeldingskracht. Kunst zinnige vorming doet een beroep op verstand, gevoel en intuïtie van men sen. Door het ontwikkelen van creatieve, expressieve en communatieve kwalitei ten kan kunstzinnige vorming bijdragen tot bewustwording, maatschappelijke vorming en emancipatie. Een kunstzin- aal inzetbaar. De door hen uit te oefe- ---s-j-_ jii: nen steunfunctie wordt door de provin cie gesubsidieerd. Ook in Wadinxveen kan van hun diensten gebruik worden gemaakt. Onlangs heeft een eerste contact plaats gevonden tussen één van deze consulen ten en de hoofden/hoofdleidsters van zij van invloed zijn op de ontwikkeling het openbaar onderwijs. Gevolg daar van kunstgevoeligheid van de deelne- --1 mers en hun vermogen van diverse kunstuitingen te genieten. Daarnaast kan kunstzinnige vorming van invloed zijn op de maatschappelijke ontwikke ling van de deelnemers. voor het eerst na 4 jaar examen, en dat is nu nog zo. Omdat er in 1975 geen leerlingen na de derde klas meer van school afgingen, maar voor het eerst de vierde moesten doen, kwam men lokalen te kort. De overblijfruimte/gemeenschaps- ruimte en alle lokalen eromheen zijn in maart 1977 feestelijk geopend. In de maanden daarvoor heeft men zelfs in verschillende kerken gezeten. “We hebben een fijne school; ik heb er al die 25 jaren met veel plezier ge werkt”, aldus de heer Geel. Vroeger heette de school de Land- bouwhuishoudschool, want ze is op gericht door de Chr. Boeren- en Tuinders Bond, later was het alleen Huishoudschool en nu officeel Chr. School voor Lager Huishoud- en Nijverheids Onderwijs. De school heeft 4 directrices gehad: mevr. J. Greijdanus (1960-1963), mevr. A. Bronkhorst (1963-1966), mevr. L.C. v.d. Bijl (1966-1983) en mevr. J.G. den Bakker (1983-...). WADDINXVEEN Het Waddinxveense openluchtzwembad in het sportpark “de Sniep” en de Waddinxveense bevolking is in afwach ting van de plaatsing van een nieuwe waterglijbaan, die deze zomer dé attractie zal worden van het zwembadcomplex. Tot de aan schaf van deze glijbaan heeft de gemeenteraad besloten. Nog altijd is de gemeente bezig met bezuinigingspogingen inzake exploi tatie zwembaden en tennishal. Voor een afgewogen en onderbouwde be sluitvorming inzake de toekomst van de zwembaden is een ambtelijke werkgroep onontbeerlijk. Het mate riaal dat beoordeeld en gerangschikt dient te worden om een aantal be slissingen van vérstrekkende aard te nemen, neemt nu nog steeds toe. Het geheel zal van de ambtelijke werkv groep veel tijd in beslag nemen en het zal nog enige tijd duren alvorens over de exploitatie definitieve beslissingen genomen kunnen worden. Op korte termijn zien B. en W. dan ook echter geen mogelijkheden zeer omvangrijke investeringen in de zwembaden te doen. Wel dienen zij er zorg voor te dragen dat de zwem- voorzieningen “bij de tijd” blijven en voldoende aantrekkelijk blijven voor het publiek. Met de ambtelijke werkgroep, waarin het zwembadper soneel is vertegenwoordigd, is B. en W. van mening dat vooruitlopend op het bovenstaande op korte termijn .DZTNXVEZN 3p 1 september van dit jaar bestaat de chris telijke LHNO-school De Rank aan de Esdoomlaan officieel een kwart eeuw, maar halverwege volgende maand gaat dat al door de leerlingen gevierd worden. Er is dan een heel feestprogramma. Van gewone lessen is van dinsdag 11 tot en met vrijdag 14 juni geen sprake. Dinsdag 11 juni, ‘s middags om 17.00 uur, zijn alle leerlingen welkom op school. Met elkaar gaat men pickni cken in de tuin. Direct daarna is er de film “The sound of music”. Woensdag 12 juni, ‘s morgens om 8.00 uur, staan er 4 grote bussen klaar. De hele school gaat een lange dag naar ponypark Slagharen! Donderdag 13 juni en vrijdag 14 juni is het open school met een tentoon stelling en een fancy-fair. Donderdag middag en vrijdagmiddag staat de school open voor iedereen: ouders, familie en bekenden. Donderdag avond is de school speciaal open voor oud-leerlingen. Onder een raam in de hal van De Rank is een steen aangebracht met het volgende opschrift: “De eerste steen werd gelegd door J.A. van Ber- kel, 29 maart 1960”. Op 1 september 1985 is “De Rank” jarig: zij wordt dan 25 jaar, een zilveren jubileum. De enige docent die het van toen af allemaal heeft meegemaakt, is J.D. Geel: “We zijn begonnen in een oud café, Het Centrum tegenover Brou wer aan de Nesse. Men noemde dat gebouw ook wel de “Sluisjesschool”, omdat het heel vroeger ook een school was geweest. Door een beetje te verbouwen konden we daar ge makkelijk in met 2 klassen. Een half jaar later was de echte school klaar en steeds kwamen er leerlingen bij”. Eerst duurde de opleiding 2 jaar, la ter 3 en in 1976 deden de leerlingen

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9