MUSICAL SPIRIT SCHOT IN ROOS Wereldwinkel Kwart miljoen voor inrichting scholen Prof. Kohnstammschool: zeven computers erbij Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. zaterdag open Jan Ligthart- en Rehobothschool Muziekschool start met Aan Mauritslaan stonden er al vijf Meeting wil musical Spirit vaker opvoeren Houten berging achter huis Meeting vierde grandioos eerste lustrum accordeonorkest P. den Hertog LUILEKKERDAG St. PAULUSSCHOOL f J r. Bloemenhulde HAVO Atheneum Achterstand Ademloos Enthousiasme Pin keltje De Duiventil Pr. Beatrix- kleuterschool Rehobothschool Begeleiding Turkse scholieren I Èfocwr FOCWA, 1 GLASBEEK kenmerk voor vakwerk - I I k A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 JUNI 1985 Het Waddinxveense interkerkelijk jongerenkoor Meeting tijdens de opvoering van de musical Spirit in de Ont- de rooms-katholieke St. Paulus- door M. MOS r- I ratuur in bruikleen krijgt van het rijk; de t aan dit eerste lustrum. Wel iets muzi kaals natuurlijk vooral en instrumentaal uiteraard, maar niet alleen iets dat het oor zou strelen, maar ook een kijkgenot zou zijn. Deze beide ingrediënten vindt men uitsluitend in een opera- of operet te en natuurlijk in een musical. moetingskerk. (Foto: Sjaak Noteboom). De Prof. Kohnstammschool heeft zich namelijk dit voorjaar opnieuw aange meld voor het door het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen opgezet te (tweede) ’’project informatiekunde”, dat start per 1 augustus 1985 waaraan (weer) ongeveer honderd scholen kun nen meedoen. Het zou dus kunnen zijn dat de school als deelnemer aan dit pro- Voorts is inmiddels bekend geworden dat in de periode 1986 tot en met 1988 aan alle scholen voor L.B.O., A.V.O. en V.W.O. door het rijk apparatuur ter beschikking zal worden gesteld. de uitvoerenden de vele bezoekers in de kerk een grandiose boodschap mee: Wat zegt de Heilige Geest tot kerken, tot U en tot ons, welke tot drie maal toe herhaald moest worden gezien het lang durige applaus van het enthousiaste pu bliek. In de periode 1983-1985 werd een hon derdtal scholen in de gelegenheid ge- Voorts is aanvulling van de leerlingen- apparatuur met een zgn. lerarenwerk plek” gewenst. Met deze aanschaffin gen zal naar raming een totaalbedrag van (f. 12.000,- f. 17.000,-) f. 29.000,- (incl. BTW) gemoeid zijn. Van het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs ”St. Victor” is door de gemeente een verzoek ontvan- In groepjes van twee of drie vrienden of vriendinnetjes zelf je dag indelen en al leen maar leuke dingen doen, met film, snoep en pannekoeken toe. Toen het echt ging regenen had de fotograaf zijn plaatjes al geschoten en waren de mees te kinderen al vergevorderd. De luilerkkerdag werd zoals s'teeds be- Van de hoofdleidster van de openbare kleuterschool Pinkeltje, welke school in augustus zal worden ohdergebrascht in het gebouw van de Theo Thijssen- Het luidruchtig enthousiastme van het publiek vertolkte ook op deze heerlijke dag de waardering voor de veelzijdige begaafdheid en inzet van de leerkrach ten. Dankzij deze aanschaffing en de ent housiaste inzet van enkele leerkrachten van de school - het werk moet veelal in ’’eigen” tijd worden gedaan - kon met ingang van het cursusjaar 1984/1985 ’’burgerinformatica” als facultatief vak worden aangeboden aan de leerlingen van het tweede en derde leerjaar. De belangstlling bleek groot: 120 van de 151 leerlingen meldden zich aan! Een van de voor dit project aangemelde scholen was de Prof. Kohnstamm school. Deze aanmelding werd echter niet gehonoreerd. Omdat de school toch graag een begin wil maken met het informaticaonderwijs werd op 4 april 1984 door het college toestemming ver leend voor.de aanschaf van computers en randapparatuur tot een totaalbedrag van f. 9.550,- te betalen uit de gelden verkregen door het verzilveren van niet- gebruikte eenheden van de vergoeding voor niet-onderwijzend personeel voor de Prof. Kohnstammschool. Deze aan schaf werd in september 1984 ter kennis gebracht van de raadscommissies voor onderwijszaken en voor financiën. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 De jaarrekening 1983 van de samenwer kingschool voor HAVO/Ateneum aan de Sniepweg, die de gemeenteraad is gevraagd voorlopig vast te stellen laat een totaal aan baten zien van f. 6.495.973,15. Omdat de lasten in totaal f. 6.449.385,37 bedragen is er een voor delig saldo van f. 46.587,78. Dit geldt wordt gebruikt voor het reservefonds exploitatieverliezen van de school. Het bedrag aan uitgaven en inkomsten van het HAVO/Atheneum komt neer op f. 646.781,71. school, is door de gemeente een ver zoek ontvangen voor de vervanging van het huidige - grotendeels 21 jaar oude - meubilair en voor de inrichting van een speellokaal, waarvoor zal worden ge bruikt het inpandige gymnastieklokaal. De overlegde begroting is gebaseerd op het door de gemeente verwachte maxi mum aantal kleuters van 44. Het opge voerde ontwikkelingsmateriaal dient ten laste van het schoolbudget te wor den vervangen. De raad is gevraagd ter zake een krediet van f. 30.078,45 be schikbaar te stellen. werk en gitaar). Soms, heel even maar, speelde de muziek naar mijn smaak iets te hard, maar dat zal wel komen door de dirigent van ’’Meeting” Hedzer van de Giezzen, die zo inspirerend werkte, dat vijf jaar iets speciaals dit hem graag vergeven is. WADDINXVEEN - De Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan heeft f. 29.000,- nodig om zeven nieuwe computers met toebehoren te kunnen kopen. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld dit geld be schikbaar te stellen om er in ieder geval zeker van te zijn dat de school bij het begin van het nieuwe cursusjaar over voldoende apparatuur voor het informatica-onderwijs beschikt. WADDINXVEEN - Na de zomer vakantie gaat de Stichting Streekmu- ziekschool in Waddinxveen met een accordeonorkest van start, geleid door Anny van Wanrooy. Iedereen die het accordeonspel enigs zins machtig is, kan in dit orkest te recht en het plezier beleven van het samen muziek maken. Anny van Wanrooy won onlangs met haar or kest uit Klaaswaal de Bumafonds- prijs voor de beste vertolking van een Nederlandse compositie. Voor het nieuwe accordeonorkest kan iedereen uit Waddinxveen en om streken zich opgeven. Informatie en aanmelding kan geschieden bij de Stichting Streekmuziekschool Wad dinxveen, Zuidkade 8, tel. 14422. Door de gebouwelijke integratie met de Groen van Prinstererschool, zal de kleuterschool De Duivetil (als onder deel van de basisschool) in augustus de beschikking krijgen over een speello kaal. Voor de inrichting hiervan heeft het bestuur van de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs bij de gemeente een verzoek om medewerking inge diend. De kosten worden geraamd op f. 11.588,19. Daar door inwilliging van het verzoek de normale eisen, te stellen aan het ge ven van kleuteronderwijs, niet zullen worden overschreden, stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewer king te verlenen en het benodigde kre diet van f. 11.588,19 beschikbaar te stel len. WADDINXVEEN - De in de woonwijk Zuidplas in aanbouw zijnde openbare Jan Ligthartschool en de hervormde Rehobothschool moeten straks natuurlijk ook ingericht kunnen worden. Vandaar dat de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorstellen heeft ge kregen om voor meer dan een kwart miljoen gulden aan schoolmeubilair te kunnen kopen. Beide scholen zullen waarschijnlijk in oktober in ge bruik genomen kunnen worden. Het huidige meubilair van de scholenk oppel ’t Hazeveld/Jan Ligthartschool is thans 20 en 25 jaar oud en aan vervan ging toe. Slechts een zeer klein deel is jonger dan 20 jaar en nog bruikbaar, doch dit meubilair is niet inpasbaar in de inrichting van het nieuwe gebouw, Ben W. stellen zich voor dit meubilair te be nutten voor de andere openbare scho len. Met de inrichting van de achtklassige Jan Ligthartschool is f. 146.773,14 no dig. Dit geldt wordt gebruikt voor eer ste inrichting speellokaal (f. 15.439,06); vervanging/aanvulling huidig meubilair (f. 110.670,12); schoolborden (f. 18.663,96) en stelpost opknappen nog bruikbaar meubilair (f. 2.000,-). WADDINXVEEN - De rooms-katho lieke St. Paulusschool aan de Jacob Cat- slaan heeft vrijdag een ontspannen Lui- lekkerdag gehouden. In alle vroegte waren waren de klaslokalen en school- pleintjes omgetoverd tot spelletjes en attractiepunten. Zodat het tweejaarlijk alternatief voor het meer traditionele maar dure schoolreisje met groot élan gevierd kon worden. De dreigende regendruppels konden niet verhinderen dat de kinderen van al le acht klassen in hun eigen tempo en ”Ons colege wil echter de beslissing op de aanmelding voor het project (die uiteraard ook negatief kan zijn) en ook de beschikbaarstelling van apaaratuur in de periode 1986-1988 door het rijk (zou dus nog 3 jaar kunnen duren) niet afwachten,” zo staat er in het raads voorstel om toch maar bijna dertig mille op tafel te leggen voor het zelf kopen van computers. Het enthousiastme van het koor sloeg over op het publiek. Verschillende mensen hoorde ik in de pauze zeggen: ”lk zou zo mee willen doen.” Het beste bewijs dat Meeting door de bezielende leiding van dirigent Hedzer van der Giezzen met deze fantastische opvoe ring van de Musical Spirit in de roos heeft geschoten en de aanwezigen een onvergetelijke avond bezorgd. De langdurige en intense voorbereidin gen hebben daaraan ten grondslag gele gen. Met een bloemenhulde voor ook de stille werkers, zoals de belichtings- mensen, die voortreffelijk werk hebben verricht, de prima regie en de medewer king van de koster, werd deze avond be sloten. Het zij te wensen dat Meeting deze musical ook elders nog zou kunnen opvoeren, want één uitvoering, hoe goed ook, is voor het vele werk wat daar aan vooraf is gegaan, eigenlijk te wei nig. Meeting verdient het!! WADDINXVEEN - Een schot in de roos. Dat is de beste beoordeling van de opvoering vasn de Leger des Heils musical Spirit, afgelopen vrijdag avond in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Dit evenement ter opluistering van het vijfjarig bestaan van het interkerkelijk jongerenkoor Meeting werd een indrukwekkende gebeurtenis. De avond, die onder meer werd bijgewoond door VVD-wethouder mevrouw L.M.Ooster- broek-Waagmeester, werd in de verduisterde Ontmoetingskerk - waar stoelen waren bijgezet - in alle opzichten een grandioos succes. Een vijfjarig bestaan is op zich niet zo’n bijzondere gebeurtenis. Vijf jaar na start kan men zeggen dat men de kin derziekten heeft doorstaan en overwon nen en de eerste stappen naar succes kunnen worden ondernomen. Als men steld als proefschool deel te nemen aan het project ’’burgerinformatica”. Het gaat daarbij om de ontwikkeling van kennis en vaardigheden die elke burger nodig heeft om de informatiesystemen waarmee deze in het dagelijks leven te maken krijgt, te kunnen hanteren. De deelnemende scholen kregen de beno digde apparatuur van het rijk in brui kleen. ‘s Avonds is er in ieder geval een avondvullend programma in De Boog. Daar wordt een inleiding ge houden (20.00 uur) en zijn er twee optredens van de Chileense dans groep El Volentin (20.30 en 22.00 uur). De zaal is open om half acht, terwijl de sluiting van de avond tegen elf uur verwacht kan worden. gen om medewerking voor de aanschaf fing van rubbertegels voor de speel plaats van de Prinses Beatrix- kleuter school, welke aangebracht zullen wor den onder een klimrek (kosten f. 2.380,- incl. BTW). Daar de school niet beschikt over een grasveld zullen door inwilliging van het verzoek de normale eisen, te stellen aan het geven van kleuteronderwijs, niet worden overschreden. B. en W. stellen de raad dan ook voor de gevraagde me dewerking te verlenen en het benodigde krediet van f. 2.380,- beschikbaar te stellen. avondvullend programma. middaggedeelte is om 15.00 uur. Tussen de optredens door is er gele genheid om de verschillende standjes van de Kerngroep Toma-Lima, Am nesty International en het BAFK te bekijken. Ook is er een terrasje waar men kan genieten van exotische hap jes en drankjes. Bij slecht weer zal het programma in buurtcentrum De Boog gehouden worden. Dit werd Spirit, welke musical - en dat is een regelrecht compliment aan de "ont dekkers” ervan - van oorspronmg uit London komt en die is geschreven door John Gowans en John Larsson (zowel tekst als muziek). (Spirit is eigendom van het Leger des Heils) en men heeft de teksten voor Nederlands gebruik vertaald. Het verhaal komt uit het Bij- bel-boek Handelingen en vertelt over de ervaringen van de apostelen in de eerste gemeente der apostelen na de Hemelvaart van Jezus. Met name wordt hierin duidelijk ge maakt hoe moeilijk de taak van de apos telen was en hoeveel tegenwerking zij ondervonden. De essentie van Spirit is eigenlijk dat men met geloof, hoop en liefde al het kwade kan overwinnen. Aan het einde van de avond werd deze boodschap door voorzitter Jeanne Kas telein en dirigent Hetzer van der Giez zen nog eens extra benadrukt. De opvoering van de musical door Mee ting, die pas op 13 oktober precies vijf jaar geleden werd opgericht, ging klok slag acht uur van start, nadat Jeanne Kastelein met enkele welgekozen be woordingen de avond had geopend. Het licht ging uit en via een spotlight kwamen de leden van het jubilerende interkerkelijke jongerenkoor, gekleed ject (een deel van) de benodigde appa- in pantalon err^-Shirt, vanuit de hal de -1 kerk in en bezetten het podium. Direkt al bij het eerste lied "Blijft hier bijeen” door Jack Schut en vooral het indruk wekkende lied ’’Vraag, zoek en klop”, gezongen door het koor, was het pu bliek in de ban! Een grote handicap bij het geven van de lessen burgerinformatieca blijkt het ge ringe aantal van vijf computers dat op de school aanwezig is. Gelet op de ge middelde klassegrootte en op het feit dat per apparaat slechts twee leerlingen tegelijkertijd kunnen werken, is uitbei- ding met een zevental computers met toebehoren dringend noodzakelijk. Er bestaat bij het college geen bezwaar tegen inwilligen van het thans gevraag de, gelet op de situatie ter plaatse die zich kenmerkt door een onregelmatige erfbebouwing en verspringende en wij kende rooilijnen en het feit dat door verlening van het gevraagde met meer hedendaagse mogelijkheden zoals die ook verwoord zijn in het bestemmings plan ’’Zuidkade I” (erfbestemming op gehele achtertuin waarbinnen een vrije situering). De koorzang, de soli’s en het spelele ment, soms zeer suggestief overge bracht, zoals een creatie van Thadeus door Bert Kortlever, maar ook de in drukwekkende vertolking van de hoge priester door Immy Paul, dwongen het publiek ademloos toe te zien en te luis teren. Het zou te ver voeren om alle 25 solisten op te noemen. Zonder ook maar ie mand te kort te willen doe mag vermeld worden dat Jack Schut zijn steniging als Stephanus zeer suggestief heeft uitge beeld en Bram de Jonge zijn creatie als Saulus en Paulus zeer goed op de plan ken zetteDirk-Jan van Drunen wist Pe trus met het lied ”Zo is ’t gebeurd” goed uit te beelden. Ook het koor was in hun aandeel van de liederen prima op dreef. Bijzonder mooi zong men "De taal der liefde" en huiveringwekkend beeldde men de gang naar Damascus uit. Een extra dimensie werd aan het geheel ge geven door de belichting, die met zoek lichten en verschillende kleuren het ver haal extra kracht bijzetten. Een musical staat en valt met de muzi- Aan het Raadhuisplein wordt gevonden dat de groei van informatie, het infor- matie-aanbod en de informatiemoge lijkheden in onze samenleving explosief zijn te noemen. Onze samenleving is hard op weg een "informatie-samenle- ving” te worden. Om de achterstand die Nederland op het gebied van de "infor matica” schijnt te hebben weg te wer ken werd in 1984 door de ministeries van Onderwijs en Wetenschappen en van Economische Zaken een "Informa- tica-stimuleringsplan" gepresenteerd. In de stimuleringsperiode 1984-1988 zal 1,3 miljard gulden beschikbaar worden gesteld om de informatica in Nederland te stimuleren; hiervan is 267,5 miljoen gulden bestemd voor het onderwijs. Op korte termijn dient in het A.V.O. en V.W.O. en het beroepsonderwijs een informatiecaonderwijs- systeem te wor den opgezet. Daarbij wordt prioriteit gegeven aan ’’burgerinformatica” in de eerste fase van het voortgezet onder wijs. WADDINXVEEN - De heer P. den Hartog wil achter zijn huis aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan een houten berging maken. B. en W. hebben de, volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad gevraagd dit mogelijk te maken door het treffen van planologische maatregelen. De woning aan de Van Mecklenburg Schweringlaan 17 is gelegen in het ter plaatse geldende bestemminggsplan "Oranjewijk ’75, na 3e herziening”. De grond waarop de houten berging is ge dacht heeft evenwel de bestemming "tuin”. De bouw van de houten berging is dus in strijd met de bestemming, ter wijl eveneens de erfbestemming, welke mogelijkheden tot bijbouwen dient te bieden, ontbreekt. Verzoeken om de Rehobothschool te kunnen inrichten zijn gekomen van het schoolbestuur, de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van Ned. Herv. Chr. Scholen. Met betrekking tot het huidige meubilair van deze school is het zo dat het kleuterschoolgedeelte (De Morgenster) in 1978 met nieuw meubi lair is ingericht, hetwelk thans naar de nieuwbouw zal worden overgebracht. Het in de Rehobothschool aanwezige meubilair is - op enkele sets na - 23 jaar oud en dient vervangen te worden. Van de thans ingediende begroting dient volgens B. en W. wegens de overschrijding van de normale eisen - geen medewerking te worden verleend voor de aanschaffing van een 4-pits for nuis plus oven; een poppenhoek, een bouwhoek en een werkwand bestaande uit een schilderbord voor de eerste klas (3e groep basisonderwijs). B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld voor de inrichting van de Rehobothschool f. 108.327,46 op tafel te leggen. Dit geld is nodig voor de eer ste inrichting speellokaal (f. 15.540,20); vervanging/aanvulling huidig meubilair (f. 77.506,86), schoolborden (f. 13.280,40) en stelpost opknappen nog bruikbaar meubilair (f. 2.000,-). WADDINXVEEN Rond de officiële opening van de vestiging van de Wereldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhelmina- plein wordt er komende zaterdagmorgen en -middag een program ma afgewerkt bij de winkel met Derde Wereld-proaukten, terwijl er ‘s avonds in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan sprake is van een De Wereldwinkel Waddinxveen zal ‘s morgens om elf uur worden ge opend door Hector Bernabé Recinos, de secretaris-generaal van de El Sal vadoraanse vakbonden, die recente lijk door Nederlandse en Zweedse vakbonden is voorgedragen voor cL Nobelprijs voor de vrede 1985. kale begeleiding. Het interkerkelijk jongerenkoor ’’Meeting" had zich ech ter verzekerd van en uitstekende bege leiding in de persoon van Ben Kramer op het orgel, Martin Voskuilen als uit muntend slagwerker en de zeer goed een dergelijk lustrum gaat vieren is het spelende leden van het Ensemble van van het grootste belang op welke wijze het Leger des Heils uit Utrecht (koper- men dit gaat doen. Van een jongerenk oor "Meeting” zou men verwachten dat dit zou gebeuren met een groots opge zet eigentijds concert of iets dergelijks. Maar neen! Men wilde na brengen om extra aandacht te schenken Dat de musical Spirit niet alleen een -i--zang-spel is, werd duidelijk aan het eind van de avond. Het muziekspektakel heeft ook een zeer indringende bood schap. Met een indrukwekkend slot lied, begeesterd door de opzwepende muziek van de instrumentalisten, gaven WADDINXVEEN Ook het interkerkelijk jongerenkoor Meeting heeft veel plezier be leefd aan de opvoering van de musical Spirit in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoor de. “De avond was een dave rend succes en het koor speel de voor een bijna uitverkocht huis”, laat Hetty Brand, die de publiciteit van Meeting ver zorgt, ons weten. Hetty Brand: “Het muziek- combo was goed op elkaar in gespeeld en men kon merken, dat er zeker enige repetities aan waren vooraf gegaan. Het jon gerenkoor kwam als geheel erg enthousiast over en hoewel een musical toch een heel eigen ka rakter heeft, mede vanwege het toneelspel bracht het koor het er goed vanaf. De jongeren brachten de strekking van de musical goed over op het pu bliek, want reacties na afloop leerden dat het publiek hele maal was opgegaan in de sfeer van het toneelspel”. Aan de uitvoering van de avond werkten ruim 70 mensen mee en omdat het jamme'r zou zijn als al dit werk maar voor één avond werd verzet, is het koor op zoek naar lokaties om deze musical nog eens op te voeren. Men denkt aan de mogelijkheid deze musical bijvoorbeeld in opdracht van kerkelijke instan ties uit te voeren in de regio Zuid-Holland/Utrecht. Con tactpersoon hiervoor is Immy Paul, tel. 15949. Verder hoopt het koor naar aanleiding van deze uitvoering weer een aanwas in het leden aantal te kunnen registreren. Jongeren van 16 tot 36 jaar zijn van harte welkom om eens te komen kijken tijdens de re petities die vanaf nu weer nor maal in de Kruiskerk aan de Passage worden gehouden op woensdagavond van 20.00 - 22.15 uur. met veel plezier hun spelprogramma konden afwerken. Een programma dat door een 40-tal moeders en enkele va ders enthousiast begeleid werd. Koekkappen, een oud-Hollands spel dat natuurlijk op de Luilekkerdag van school aan de J. Cats laan niet ontbrak. (Foto: Sjaak Noteboom). sloten door een voorstelling van het to neelstuk "Blauw bloed” dat door de leerkrachten en leden van de ouderver eniging in, het Anne-Frankcentrum werd opgevoerd, ’s Middags voor de kleintjes en ’s avonds voor de groteren en vee) belangstellende ouders. Aan het Koningin Wilhelminaplein, waar de Wereldwinkel Waddinxveen is ondergebracht in een voormalige Chevron-benzinestation, treden ver der op de muziekgroep Dempsey (12.00 uur), een dansgroep van Turk se scholiertjes (12.30 uur) en het koor De Rooie Dendrons (14.00 uur). De sluiting van het ochtend- en f ML >z""'

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13