Limaweg en Tomalaan moeae^ in Zuidplas Ouders boos en ongerust over onderzoek leerlingengegevens 280 Waddinxveense bejaarden in de boot Burgemeester fietst Brugfestijn '85 open SHUTTLE GEMEENTERAAD Derde Wereld in straatnamen Schoolruiten vernield cjMiekg Ziekenhuis verbiedt Waddinxveens naakt ’’Rateltikkers maken te veel herrie” "Gemeente discrimineert en handelt in strijd met gelijkheid mensen” Onafhankelijk GEMEENTE WADDINXVEEN Een boekenbon? Nieuwsblad Dans u fit Motivatie Reacties De Bonkelaar Geen poldernamen Koopjes Bijzonder Woensdag 19 juni, gemeentehuis, 19.30 uur. - Telefoon 01828-12374 ALS WIJ HET Wat Gert ook bakt, het is lekker en niet duur. ECHTE BAKKER DENKT U AAN HET VER BOUWEN VAN UW WONING: NIEUWE KOZIJNEN, DAKKAPEL OF KEUKEN? Kom eens langs in onze showroom of vraag vrijblijvend offerte. AANNEMERSBEDRIJF P. BOUTHOORN MERCURIUSWEG 6 WADDINXVEEN TELEFOON 01828-18625 GERTHUIZER B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN144, TEL. (01828) 15594 HUISWERK DOEN, SLAAGT U ZÉKER, de pater makelaardij b.v. schielandweg 7 2741 ma waddinxveen 01828-13822 t 1 Jan Dorrekenskade-Oost 68 2741 HX WADDINXVEEN DE Weekblad voor Waddinxveen WOENSDAG 12 JUNI 1985 41e JAARGANG - Nr. 1929 Bijna alle bejaarden maakten de puntertochten in Giethoorn. Hier worden De leden van de Waddinxveense dans- NIET SEIZOENGEBONDEN! N 4 In opdracht van het gemeentebestuur wordt momenteel een onder zoek verricht naar de meest gewenste organisatie van het gemeente lijk apparaat. In het kader van dat onderzoek wordt aan het gemeente- personeel de nodige inspraak gegeven. Dit zal geschieden op dinsdag 18 juni 1985. In verband hiermede zal het gemeentehuis aanstaande dinsdag de gehele dag gesloten zijn. Deze sluiting voor het publiek heeft betrekking op alle secretarie-af- delingen en het kantoor van de dienst van openbare werken en bedrij ven. Alleen het bureau Burgerlijke Stand is op bovenvermelde dinsdag geopend van 8.30 tot 9.30 uur ’s-morgens. Waddinxveen, 12 juni 1985. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. De aan de Peppelhorst 110 wonende Anke Mensink stuurde haar brief aan het onderwijzersteam van de openbafe Leon van Gelderschool aan de Esseng- aarde. Haar bezwaren verwoordde ze aldus: ”Tot mijn spijt moet ik u meede len dat ik niet kan meewerken aan het de hand was. Uit mijn eigen schoolperi ode herinner ik me dat op de vraag naar het waarom van de geschiedenislessen altijd als één van de eerste anntwoorden aan de orde kwam: ”om eruit te kunrien lerfen voor de toekomst.” Naar mijn me ning kan en moet een dergelijk onder zoek op een wat meer scrupuleuze wijze worden gedaan.” Dochters, zoons en alle anderen die nog een Vaderdag- kado willen kopen. Wij zijn u graag behulpzaam bij het maken van uw keuze. En als u geen keuze kunt maken, slaagt u altijd met onze kadobon. zij bij het instappen onder meer geholpen door de heer A.G.M. van Ginkel, lid van het Comité Bejaardenreis Waddinxveen. Zuidkade11 - Tel. 01828-12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 01828-12382-Waddinxveen Statensingel 115 - Gouda Tel. 01820-15132 SCHOONHEIDSSALON - BYOUX DROGISTERIJ - PARFUMERIE Passage 226 - Waddinxveen Telefoon 01828-17689 dagen lang kermisattracties zullen worden neergezet. Eén daarvan is bij voorbeeld het piratenschip Colum bus. Heen en weer tot grote hoogte is hier het parool. Maar een schiettent, een Kop van Jut, een tent met speel automaten en nog enkele andere at tracties zullen er ook zijn. EXPLOITATIE: F. VAN KEMPEN, KANTOOR: ORANJELAAN 9, TEL. (01828) 14788; NA 18.00 UUR TEL. (01803) 18007 HOOFDREDACTEUR: Het voorstel om in Waddinxveen een Tomalaan en een Limaweg te krijgen hebben B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gedaan. Waddinxveen en haar bevolking - zo motiveert het college - is financieel en moreel nauw betrokken bij een aantal ontwikkelingsprojecten in de lijst in te vullen en binnen een week in bijgevoegde enveloppe op school af te (laten) geven. Op de achterzijde van de ze brief is de regeling van de leerlingge- wichten afgedrukt. Wij verzekeren u dat de door u verstrekte gegevens door het schoolhoofd en het gemeentebe stuur op een uiterst vertrouwelijke ma nier zullen worden behandeld en te al len tijde door u kunnen worden inge zien en/of gewijzigd”, schrijven B. en W. min of meer geruststellend in een bij de vragenlijst behorende brief. groep ’’Dans u fit” zijn - samen met de dansgroep voor ouderen uit Boskoop, zodat ze met meer dan 32 mensen waren - een dag uit geweest. Nadat in restau rant De Biltse Hoek koffie was gedron ken werd koers gezet naar Spakenburg. Daar werd de broodmaaltijd gebruikt, ’s Middags was er een bezoek aan het in formatiecentrum ,,’t Zandebos” in Nunspeet waar bijna alles over de flora en fauna van de Veluwe te zien is. Via een mooie tocht over binnenwegen ging het naar Woudenberg, waar het di ner gebruikt werd in Restaurant ’’Belle vue”. Daar konden de Waddinxveners en Boskopers ook nog Volksdansen met elkaar, hetgeen een fijn slot was van een mooie uitgaansdag. WADDINXVEEN - De ratel- tikkers, die blinden en slecht zienden duidelijk maken wan neer er wel of niet kan worden overgestoken op de met ver keerslichten beveiligde over steekplaats voor voetgangers op de Chopinlaan, maken te veel lawaai. De volksdansgroep ’’Dans u fit”, heeft dit jaar een druk programma gehad. Er waren optredens in het Anne Frank- Het Weekblad voor Waddinxveen kreeg diverse reacties van boze ouders. Zo stuurde de heer R. den Hoed van de Oostpolderweg 86 ons een afschrift van een brief die hij aan het college van B. en W. over deze zaak had gestuurd. Wat hij schrijft is dit: ”Met stijgende verbazing las ik uw brief met enquête formulier, waarin u mij een aantal vra gen stelde om te komen tot een ’’leerlin- genweging”. Ik deel u hierbij mee, dat ik hieraan niet wens mee te werken, aangezien ik vind dat: U hiermee discri mineert en in strijd handelt met de prin cipiële gelijkheid van mensen. U voor bij gaat aan het feit, dat in ieder ’’mi lieu” kinderen met bepaalde leerpro blemen en leerachterstanden voorko men. U hiermee het inzicht en vakken nis van de leerkrachten, hoofden van scholenden inspecties van het onderwijs in twijfel trekt. Ik ben ervan overtuigd, dat ik niet aleen sta in deze mening en verzoek u dan ook deze enquete te her roepen en op andere wijze te komen tot ’’weging” van leerlingen.” Op het Brugfestijn ‘85 is ook het buurtcentrum De Bonkelaar aanwe zig. Kinderen kunnen ditmaal kiezen uit drie activiteiten per dag. Vrijdag schminken, straattekenen en knutse len en zaterdag schminken en twee knutselactiviteiten. WADDINXVEEN - In Waddinxveen is onrust en boosheid ontstaan over gegevens, die het college van Burgemeester en Wethouders in de afgelo pen week schriftelijk heeft gevraagd aan de ouders en verzorgers van (toe komstige) leerlingen van openbare basisscholen. Er zijn ouders die heb ben geweigerd de gestelde vragen te beantwoorden. Op de vragenlijst, die de ouders hebben gekregen, moet worden ingevuld welke schoolopleiding de ouders hebben ge had (met of zonder diploma), uit wat voor soort gezin de kinderen afkomstig zijn, hoe groot hët gezinsinkomen is en of de ouders bijvoorbeeld woonwagen bewoners zijn, kermisexploitanten of circusmedewerkers, dan wel behoren tot de Molukse bevolkingsgroep of ge boren zijn in Griekenland, Italië, Joe goslavië, Kaapverdië, Portugal, Span je, Tunesië, Turkije, Suriname of de Nederlandse Antillen. Daar werd drie en een half uur doorge bracht voor de middagmaaltijd,, een tocht door de karakteristieke sloten, WADDINXVEEN - Vorige week vrij dag werden 7 ruiten van de Openbare Jan Lighthartschool aan de Kerkstraat ingegooid. Bij onderzoek bleek dit te zijn gebeurd door 2 Waddinxveense knapen (14 jaar). De ruiten zijn gesneu veld door het schieten met katapults. expositie die ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan van het ziekenhuis decen trale hal siert. De tentoonstelling, die een honderdtal werken van elf kunst enaars omvat, is afgelopen week officie el geopend door de burgemeester van Moordrecht, drs. R.J.G. Bandell, in zijn functie van voorzitter van het inter gemeentelijk overlegorgaan Midden- Holland. vaarten en meren van Giethoorn en een drankje. Het is voor het eerst in de lange his torie van Waddinxveens enige en grootste jaarlijkse bejaardenreis dat Giethoorn werd bezocht. De 350 ki lometer lange trip naar de water- streekdorpen Giethoorn, Dwars- gracht en Jonen viel bijzonder in de smaak. Dit gebied is dan ook sinds kort een beschermd dorpsgezicht vanwege het historisch herkenbaar patroon van waterlopen, paden, brug gen, verkavelingen en beplantingen in samenhang met de structuur van het omringende veenontginningsland- schap. Terwijl de heer M.A. Ruissen, lid van het Comité Bejaardenreis Waddinx veen, een oogje in het zeil houdt gaat in Giethoorn één van de punters op weg voor een boeiende vaartocht van een uur. R) In het Bovenvoltaanse Toma is van 1979-1981 een landbouwontwikke- lingsproject gesteund, terwijl sinds 1981 in de Peruaanse hoofdstad Li ma een project van bedrijven met ar- beiderszelfbestuur wordt geholpen. Beide projecten zijn van de Neder landse Organisatie Voor Internationa le Samenwerking (NOVIB). Ideeële verenigingen, stichtingen en organisaties op cultureel, maat schappelijk en kerkelijk gebied zullen opnieuw een plaats krijgen op het Brugfestijn ‘85. Volgens B. en W. zal bij het op 1 augus tus van start gaan van de basisschool het aantal leerkrachten van een school niet gebaseerd worden op het aantal in geschreven kinderen, doch zal hiervoor ook gekeken worden naar de achter grondgegevens van de leerlingen, zoals het opleidingsniveau en het beroep van de ouders; dit om - waar nodig - zoveel mogelijk extra aandacht aan de kinde ren te kunnen besteden. centrum, zoals op de herdenkingsmid- dag van 6 mei. Ook was er de uitwisse ling met de volksdansgroepen uit Gou da, Boskoop en Bodegraven, waarbij dansen gedaan werden uit Griekenland, Israël, Amerika, Engeland en Holland. De dansgroep is er speciaal voor oude ren vanaf 55 jaar. Elke donderdagmor gen wordt er gedanst in het Anne Frank-centrum. Inlichtingen daarover bij mevrouw A. de Ruiter, tel. 17757. ’’Voor zover ik heb begrepen vreesde men dat het schilderij ongewenste reac ties bij de patiënten en het publiek zou kunnen uitlokken”, aldus een uiterst verbaasde Anke Mensink. Het nu opge borgen werkstuk is volgens haar een vrolijk, kleurig schilderij, waar nie mand aanstoot aan behoeft te nemen. ”Om de benodigde gegevens te verkrij gen verzoeken wij u bijgaande vragen- WADDINXVEEN/GOUDA - Tot grote ergenis van de maakster heeft het bleulandziekenhuis in Gouda dezer da gen uit zijn jubileumtentoonstelling een schilderij verwijderd, omdat daarop een zwarte naakte man stond afgebeeld. Zonder overleg met de Waddinxveense kunstenares Anke Mensink (41) heeft het ziekenhuisbestuur de steen des aan stoots van de muur laten halen en naar de kelder van het hospitaal verbannen. De verbolgen artieste heeft tegen de gang van zaken protest aangetekend, maar dat heeft niet mogen baten. Het ziekenhuis opereert - althans gedeelte lijk - op protestants-christelijke grond slag. Het gewraakte schilderij (175 bij 135 cm heeft maar twee dagen gehangen op de Derde Wereld, met name in Torna (Boven-Volta) en in Lima (Peru). Deze betrokkenheid, alsmede de soli dariteit van Waddinxveen met de be woners van Torna en Lima zouden ook door middel van straatnaamge- ving tot uitdrukking kunnen worden gebracht. Het college van B. en W.: “Gezien het feit dat deze gebeurtenis in het verleden reeds is herdacht met de be naming IJsermanweg en Beijerinck- laan, denken wij dat de onderhavige wegen zonder bezwaar Tomalaan en Limaweg genoemd zouden kunnen worden”. Om die reden zal de weg vanaf de Dreef tot aan de Sniepweg Limaweg worden genoemd en geen Exaltolaan, zoals was voorgesteld door de straat namencommissie. N. Exalto is in eer ste instantie één der assistenten ge weest van hoofd-ingenieur Beijerinck en was als zodanig direct betrokken bij de droogmaking van de Zuidplas- polder. Later werd deze Exalto direc teur van deze polder. Tot aan 31 de cember 1934 zijn de Exalto’s (drie geslachten lang) aan de Zuidplaspol- der verbonden geweest. De commissie vond dat, gezien de ligging van onderhavige weg (in de buurt van de Beijerincklaan en IJser manweg), deze tevens aangeduid dient te worden met een historische naam in relatie tot de droogmaking van de Zuidplaspolder. De weg achter deze “laan” krijgt de naam Tomalaan en niet Quanjerweg. A.A. Quanjer was evenals Exalto één der assistenten van Beijerinck en is als zodanig nauw betrokken geweest bij het opmaken der ontwerpen van de. Zuidplaspolder. Kerkweg-Oost/Zuidkade kans geven op Brugwaardebonnen van f 100,-. Maar dan moeten deze van naam, adres en woonplaats voorziene folder met het complete programma wèl ge trokken worden door burgemeester C.M. van der Linden en zal de be trokkene persoonlijk bij de trekking aanwezig moeten zijn. Het Brugfestijn ‘85 is een open- luchtgebeuren boordevol koopjes, de monstraties, attracties en voorlich ting op afgesloten gedeelten van de Kerkweg-Oost (onderaan de oprit naar de hefbrug), de Nesse, de Zuid- kade en het Raadhuisplein. Daar staan 50 kramen en stands, zijn diver se podia en hebben enkele terrassen er hun plaats gevonden. De “kop” van het Brugfestijn ‘85 aan de Nesse is de plek waar twee Dat vindt tenminste de daar wonende heer C.W. van Ringe- lenstein. Hij heeft, zo blijkt uit aan de volgende week woens dagavond vergaderende ge meenteraad door B. en W. ge stuurde correspondentie, de ge meente gevraagd deze geluid- overlast te beperken. Daarvan is in ieder geval geen sprake. Het college heeft de ge meenteraadsleden gevraagd de briefwisseling voor kennisge ving aan te nemen. wachten van de Goudse Jackson” (Erik Krijgsman) Waddinxveense zangeres Noorlander. Het zeekadettenkorps uit Gouda komt zaterdag - en misschien ook nog wel vrijdag - naar het braderie- terrein. Aan de voet van de Waddinx veense hefbrug meert men af met een 25* meter lange en 5 meter brede boot. Dat gebeurt aan de Zuidkade tegenover pizzeria La Tarantella, waar de zeekadetten. demonstraties en voorlichting zullen geven. Huis-aan-huis worden deze week in Waddinxveen door het bestuur van het winkelcentrum Brug gele folders verspreid, die ingeleverd op vrijdag middag tussen half één en half twee bij de centrale post bij de hoek h voon. Voor de organisatie van het Brug festijn ‘85 tekenen dit jaar weer Gijs Kraijesteijn, Adrie de Bruijn, Bep Baelde, Henk de Bas en Marjo de Graaff. WADDINXVEEN Waddinxveen krijgt in de woonwijk Zuidplas een Tomalaan en een Limaweg, genoemd naar de plaatsen met fi nancieel en moreel gesteunde ontwikkelingsprojecten van de dit jaar tien jaar bestaande Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. onderzoek naar de zg. ’’leerlinggewich- ten” waarvoor ik van u enige dagen ge leden een formulier ontving. Ik begrijp, dat er juist in deze tijd, waarin veel on derwijskrachten onder druk zijn komen te staan, op veel scholen behoefte zal zijn aan uitbreiding van het aantal leer krachten. Ik vind het echter nogal ver ontrustend dat naar een oplossing wordt gezocht met een formulier met een der gelijke vraagstelling. Bij mij roept het formulier meteen bij de eerste vraag al onmiddellijk associaties op met wat er vijfenveertig jaar geleden in dit land aan Eén van de Giethoornse punters met Waddinxveense bejaarden. Aan boord bevindt zich ook (in het midden) Waddinxveens ereburger en oud- PvdA-wethouder S. Pille. WADDINXVEEN - Een week geleden waren - zoals het Weekblad voor Wad dinxveen al berichtte - 280 Waddinx veense bejaarden op reis. Op uitnodi ging van het Comité Bejaardenreis Waddinxveen gingen ze vorige week woensdag een daje naar giethoorn. WADDINXVEEN Tot op het laatste moment hebben de winke liers van het winkelcentrum Brug in Waddinxveen gesleuteld aan het steeds maar aantrekkelijker wordend programma van het Brug festijn ‘85, dat komende vrijdag 14 en zaterdag 15 juni voor de zevende maal wordt gehouden. Dat betekent dat burgemeester C.M. van der Linden vrijdagmiddag om half twee op de fiets zal gaan zitten om uit het niets het grootste open luchtfestijn van Waddinxveen offici eel te openen. Voor dat doel zal een deel van het tunneltje onder de Kerk weg-Oost worden afgesloten. Nieuw punt in het programma is de opiating van een heteluchtballon op zaterdagavond om acht uur aan de Jan Dorrenkenskade-Oost, vlak ach ter het specialiteitenrestaurant De Gouwe Dis. De ballon zal met be manning het luchtruim kiezen als de weersomstandigheden dat toelaten. Voor dit evenement komt het ballon team van Fuji in actie. Enkele bijzondere punten uit het tweedaagse Brugfestijn ‘85 zijn: Tijdens het gehele Brugfestijn is er levende muziek op de terrassen van cafetaria Vork, partycentrum De Blauwe Druif en specialiteitenrestau rant De Gouwe Dis. Tot de optre denden daar behoren onder meer The Paramount Jazzband, de zanger Die go, het duo Les Etoiles en de Wad dinxveense dansband The Nightstars. Muziek en zang is er verder te ver wachten van de Goudse “Michael en de Marina K AUTOMOBIELBEDRIJF DONKER

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 1