cirkelkantoor Nu ook een Sleutels en herinnerings- steen aan de Graanakker Gezelligheidsavond De Gouwe als dank Vergunningen voor fietstochten T] i f b‘| I lil ll Si w - ,n ooi Immanuëlkerk Plateelbord voor Kors van Tilburg sr. Jeugddienst hervormde Geen lawaai makers in 7 Anjerfonds collecteert OUDEREN OP REIS Goedgekeurd Activiteiten van Philips-man en zijn vrouw Oprichting CDJA-kern Waddinxveen woonwijken NIEUWE STRAATLANTAARNS ORANJEWIJK ’S AVONDS UIT ■Ml II 1 WE Luilak Benoemd Inwonertal Grond Ballonnen TT Twee jaar Kledingbeurs Standplaats Bazar Vrijstelling Container Welfare HP II i 11 i HIM r - - Va i f ;:;1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 JUNI 1985 1 Het door Rehorst Bouw en Hopman Exploitatie Gebouwen na de cirkel- Aan de heer P. van Blitterswijkistoe- De eerste officiële sleutels voor het aan de Graanakker wonende echtpaar Annemarie en kees de Wit (met in hun Mevrouw N.A. van der Boor-Richardson onthulde in een woning aan de 1 i rG'"- Met ingang van 1 juni 1985 is de heer B. van Haren, medewerker buiten dienst van de Dienst van Openbare. Werken en Bedrijven, in vast dienst verband aangesteld. Per 1 mei 1985 bedraagt het aantal in woners van de gemeente Waddinx- veen 22.376. m2 bij 2 tot 14 bouwlagen. Aan circula- tieruimten en gangen gaat vrijwel niets verloren. De ruimte laat zich optimaal benutten. Per laag zijn kantoorunits mogelijk in iedere denkbare grootte tussen 70 en 440 m2. Met strikt behoud van het individuele karakter. Wie de voorkeur geeft aan een kantoortuin, kiest voor kolommen als straalsgewijze draagelementen. Heeft men liever ge sloten wanden, dan wordt het cirkel kantoor met bouwmuren uitgerust. In de woonwijk Zuidplas zijn nu ruim twee jaar bouwactiviteiten. Óp 8 maart .ji< flat ontwikkelde cirkelkantoor. (Tekening: Rehorst BV). 1983 startte het bouwrijpmaken door het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, op 2 mei sloeg staatsse cretaris mr. G. Ph. Brokx van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening de eerste paal voor de woningbouw in deze gróótste woonwijk van Waddinxveen en op 15 november 1983 reikte Zuidhol- lands gedeputeerde drs. W.H.M. Aal- berts de eerste sleutels uit. In Zuidplas staan nu bijna 500 huizen, zijn er 450 huizen in aanbouw en zijn er bouwplannen voor nog eens 300 wonin gen. Als deze huizen er staan beschikt de nieuwe woonwijk over zo’n 1.200 woningen. Dat is ongeveer de helft van het totaal aantal woningen dat er in de jaren negentig zal staan tussen de IJser- manweg en de Piasweg. Aan de korfbalvereniging Korbis; is vergunning verleend tot het organise ren van een ballonenwedstrijd op 27 mei 1985. De huurprijs loopt uiteen van 615,- tot 645,- per maand plus 12,50 ser vicekosten. Er geldt een vrije vestiging, maar de meeste nieuwe huurders ko men van elders uit Waddinxveen. Zij beschikken over een bruto-maandinko- men van 3.000,- of meer. Mevruw K. de Gruijl is met ingang van 1 juni 1985 aangesteld als leidster van de openbare kleuterschool ’’Pin keltje" in vast dienstverband. Zowel aan de Winkeliersvereniging De Passage als aan de Winkeliersver eniging Brug werd vrijstelling ver leend ten behoeve van luilakverko- pen op 25 mei 1985 tussen 07.00 en 09.00 uur 's morgens. WADDINXVEEN - Aan de Graanakker in de woonwijk Zuid plas heerste vrijdagmorgen extra drukte. Op nummer 83 - nu nog een .modelwoning van het makelaars kantoor Rijnland - onthulde me vrouw N.A. van der Boor-Ri- chardson een steen ter herinnering aan de bouw van 222 huurwonin gen van de Stichting Philips Pensi oenfondsen en op nummer 105 reikte haar man W.A.F. van der Boor, adjunct-directeur van de Philips Pensioenfondsen, sleutels uit aan het van de Tollenslaan ko mende Waddinxveense echtpaar Annemarie en Kees de Wit. beis en masten. Om die reden is door het G.E.B. een nieuw verlichtingsplan voor de Oranje- wijk opgesteld. Dit houdt in het ver nieuwen an de openbare verlichting aan de Pr. Beatrixlaan (oostzijde), Pr. Ma- rijkestraat, Pr. Irenestraat, Pr. Mar- grietstraat, Pr. Bernhardlaan en de Wil lem de Zwijgerlaan (zuid-westzijde). De afstand tussen de lichtmasten onder ling is aan de huidige normen aange past. De toe te passen armaturen zijn voorzien van één lamp. Dit is de mini- Door toepassing van deze armaturen wordt het stroomverbruik zo laag moge lijk gehouden, terwijl geen avond/ nachtverlichting wordt toegepast, om dat er maar één lamp per armatuur aan wezig is. De kosten kosten van het uit voeren van deze werken worden ge raamd op f. 165.000,- incl. BTW. Aan mevrouw A.A. Welleman te Waddinxveen is toestemming ver leend tot het houden van een kinder- kledingbeurs in het gebouw De Bon- kelaar op 27 en 28 september 1985. Aan Evangelisatie Shalom van de Stichting Overwinning is vergunning verleend voor het innemen van een standplaats op het parkeerterrein Groensvoorde voor het houden van een evangelisatiebijeenkomst op 15 juni 1985. Het gaat in deze Zuidplashuizen om twee typen eengezinswoningen, die be staan uit een woonkamer, keuken, drie slaapkamers en een zolder. De ver wachting is dat de laatste huizen voor het einde van dit jaar gereed zullen zijn voor bewoning. Graanakker in de woonwijk Zuidplas een steen, die herinnert aan de bouw van 222 huurwoningen in opdracht van de Stichting Philips Pensioenfond sen, waarvan haar man adjunct-directeur is. Op de foto kijken bouwer S. Noorlander en burgemeester C.M. van der Linden lachend toe. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Met een gezellig- heidsavond in manege De Reigersburgh aan de Piasweg heeft de waterpolo- en zwemclub De Gouwe zaterdagavond voor het derde achtereenvolgende jaar allerlei mensen bedankt die weer een seizoen lang hand- en spandiensten voor de vereniging hebben verricht. ’’Deze mensen, vaak werkend achter de schermen, zijn onontbeerlijk om een vereniging goed te laten draaien,’’ aldus De Gouwe-voorzitter Cees Kroon. De sinds kort in het Noordbrabantse Goirle wonende Dirk Russner kreeg op de gezelligheidsavond een oorkonde uitgereikt als erkenning voor de vele werkzaamheden die hij bij de vereni ging heeft gedaan alsmede als dank voor het veertien seizoenen lang uitkomen voor het eerste team van De Gouwe. Zijn vrouw Truus werd in de bloemetjes gezet voor haar vele uurtjes typewerk voor het verenigingsblad Gouwepraet. Daarnaast kreeg Jeroen van Tol uit han den van Dirk Russner de door hem in gestelde schutterstrofee uitgereikt. Je roen werd in het seizoen 1984-1985 topscorer bij de Gouwe met 59 doelpun ten. Als tweede eindigde Marcel v.d. Bosch met 47 doelpunten en als derde Remco Overdam met 45 doelpunten. Hoogtepunt van de avond was het uit reiken van een handgeschilderd plateel bord in Delfts blauw met het vereni- gingsembleem van ”De Gouwe” door voorziter Cees Kroon aan Kors van Til- burg sr. ter herinnering aan meer dan een halve eeuw waterpolo bij De Gou we. Cees Kroon memoreerde de vele ver diensten die Kors van Tilburg voor de vereniging heeft gehad en nog steeds Erk (voorzitter activiteitencommissie Gouwe-Plus, Dirk Russner, Truus van Tol winnaar male verlichting, welke heden te ver krijgen is en overeenkomt met de om te bouwen armaturen elders in de gemeen te. WADDINXVEEN - Bij Koninklijk Besluit is ongegrond verklaard het door een aantal inwoners ingestelde beroep tegen het besluit van de pro vincie tot gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmingsplan Bedrijfs terrein Coenecoop. Door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland zijn de volgende Wad dinxveense besluiten goedgekeurd: - ruiling van een strook grond met Noorlander Bouw BV te Leiderdorp. - krediet inschakeling Job Creation BV. - verlaging bijdrage Recreatieschap Reeuwijkse Plassen. - aanvullen krediet aanschaf motor- maaiers. WADDINXVEEN - Met de zomer op komst stijgt ook het aantal reisjes dat groepen ouderen uit Waddinx veen maken. Naast de bejaardenreis van vorige week woensdag gingen ook op pad de afdeling Welfare van het Rqde Kruis in Waddinxveen en de leden van de Waddinxveense volksdansvereniging “Dans u fit”. Aan de Bazarcommissie van de Gere formeerde Kerk zijn vergunningen verleend voor het houden van een rommelmarkt, van een bazar en van een sponsorloop op 22 juni 1985. Aan Funky Models te Waddinxveen is vrijstelling verleend op grond van de Winkelsluitingswet voor het hou den van een modeshow op 4 juni 1985 in Het Trefpunt. De eerste officiële sleutels voor het aan de Graanakker wonende echtpaar Annemarie en kees de Wit (met in hun midden hun zoon Pieter) werden vrijdagmorgen uitgereikt door de heer W.A.F. van der Boor, adjunct-directeur van de Stichting Philips Pensioenfondsen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het Waddinx veense college van Burgemeester en Wethouders heeft vergunningen ver leend voor het door dit Gouwedorp laten gaan van twee regionale fiet stochten. Op vrijdag 12 juli is dat de 38e Laura rijwieltocht van de Al- phense Rijwielvierdaagse en op zon dag 25 augustus is dat de 4e ESO- fiet stocht in streekvervoerverband van Westnederland. Dit blijkt tenminste uit het overzicht van een aantal besluiten en medede lingen, voorzover niet reeds in open bare vergaderingen aan de orde ge steld of gepubliceerd of nog te publi ceren in de gemeentelijke rubriek, uit de vergaderingen van het College van Burgemeester en Wethouders van 7, 14, 21 en 28 mei 1985. Andere punten uit het aan de volgen de week woensdagavond vergaderen de gemeenteraad gestuurde overzicht zijn: Aan de heer C. Portengen te ’s-Gra- venghage is een strookje grond in het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” verkocht. WADDINXVEEN In de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Bea trixlaan wordt zondagmorgen 16 juni om half tien de laatste jeugddienst van dit seizoen gehouden. In deze dienst gaat voor de plaatselijke pre dikant ds. Th.H.G. Hulst. De muzika le omlijsting is in handen van The Gospeltrain uit Aarlanderveen. Het thema van de jeugddienst is “Spoorzoeken”. De organisatoren tot de jongeren: “Naar welke be stemming ben jij eigenlijk onderweg? Heb je al een keuze gemaakt uit de mogelijke bestemmingen van je leven of sta je als een. treinreiziger nog op het station temidden van een chao tische wirwar van sporen/bestemmin- gen? Ben je het spoor bijster? Heb je je (spoor)weg al geyonden of bén je nog volop aan het spoorzoeken? Naar welke bestemming ben je onderweg?’ WADDINXVEEN Dinsdagavond 25 juni om acht uur zal in Het Tref punt een afdeling van het Christen- Democratisch Jongeren Appèl wor den opgericht. Het CDJA is de jon gerenafdeling van de christen-demo- craten. Bij de oprichtingsvergadering zal landelijk CÖJA-vóorzitter Hans Huibers aanwezig zijn. In Waddinxveen zijn al meer dan een jaar tien christen-democratische jon geren actief, onder meer in de jeugd- gemeenteraad. Het enthousiasme en de inzet van deze jongeren om met politiek bezig te zijn blijkt zo groot te zijn dat is besloten een CDJA-kern op te richten. In deze kern zullen 16-25-jarigen de activiteiten in de jeugdgemeenteraad gaan voorberei den, maar ook landelijke en actuele zaken zullen aan de orde komen. Het CDJA is nog jong. In 1981 kwam de vereniging tot stand door samen smelting van de jongerenorganisaties van de ARP, CHU en KVP. Het CDJA is een politieke jongerenorga nisatie en wil zich laten inspireren door uitganspunten vanuit het evan gelie. De belangrijkste functies van het CDJA zijn een lagere drempel om po litiek geïnteresseerd te raken, het be ter kunnen opvangen wat er onder de jongeren leeft en het behartigen van specifieke jeugdbelangen. In het Wad dinxveense CDA-bestuur zitten bij voorbeeld de CDJA-jongeren Rob Hielema en Jan Piet van Berkel. WADDINXVEEN - Na de cirkelwoonflat - onder meer in aanbouw in de woonwijk Zuidplas - is het Waddinxveense bouwbedrijf Rehorst BV nu ook met een cirkelkantoor de markt op gekomen. Dit ’’ronduit geslaagde cirkelkantoor” - zols ze zelf zeggen - is een gezamenlijk initiatief van Re horst Bouw en en Hopman Exploitatie Gebouwen BV. Het cirkelkantoor, dat zich gunstig on derscheidt door vorm en variatiemoge lijkheden maar bovenal door een op merkelijk positieve verhouding tussen kostprijs en gebruikswaarde, kent geen oriëntatieproblematiek ten aanzien van straatrichting of zonnestand. Het past op vrijwel iedere locatie. Rationeel is ook de netto-bruto verhouding van het vloeroppervlak. De Rehorst/Hopman propositie komt tot ca. 90%. De stich- tingskosten worden nog eens extra ge drukt door de compacte bouwwijze en de gunstige verhouding gevelopper- vlakte/vloeroppervlakte. Het cirkelkantoor heeft geen specifieke kanten. Voor, achter en opzij is het identiek. De markante ronde vorm kan men in alle vrijheid verder nuanceren naar eigen smaak met kleur, materiaal gebruik en eventuele loggia’s of balcon- partijen. De gevelopbouw wordt naar keuze uit gevoerd in traditioneel metselwerk, houten/kunststof/metalen kozij nen prefab-beton, facade of vliestegels. Door de compacte vorm is een intensief grondgebruik mogelijk. Het cirkelkant oor heeft minder kaveloppervlakte no dig en opent de weg tot een meer effec tieve wijze van ontsluiting. Het cirkelkantoor meet 1.000 tot 7.000 Voor liften en trappen heeft men de vrijheid ze in de kern, in een segment danwel buiten het gebouw te projecte ren. Kleinschalige verhuur mogelijk met behoud van eigen identiteit. Het is zelfs denkbaar het cirkelkantoor per laag te kopen. Basisconcept 9 bouwlagen, 2 liften en trappenhuizen, waarvan 1 noodtrappenhuis. Gemiddel de diameter binnen de gevels 25 m. Per bouwlaag een centrale hal, 6 m’ doorsnede, waarop de lifthal aansluit. Per verdieping 4 toiletgroepen en 2 pan- tries, bereikbaar vanuit de hal. Begane grond met entreehal, centrale receptie, ruimten voor technische installaties etc. Gemetselde gevels en hardhouten of kunststofkozijnen met dubbelglas. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft zeven bestem mingsplannen herzien om in die gebie den de vestiging van lawaaimakers (A- inrichtingen) te kunnen tegengaan. Het gaat hier om de bestemmingsplannen Dorpstraat, Landelijk Gebied West, Stationsstraat, Recreatiegebied ’t Weegje, Zuidkade 1Zuidkade-Wilhel- minakade en Noordkade. De volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad gaat de her ziening van de zeven bestemmingsplan nen op verzoek van B. en W. vaststel len. Tegen de plannen, die een maand in de gemeentehuis ter inzage hebben gelegen, zijn geen bezwaarschriften in gediend. Dat komt natuurlijk omdat te gen de bescherming van rust niemand bezwaar heeft. A-inrichtingen hebben namelijk als kenmerk dat ook na toepassing van al gemeen toepasbare geluidbeperkende maatregelen aan de bron de geluidsuit- straling rond deze inrichtingen zo hoog kan zijn dat de naaste omgeving minder geschikt is voor woonbebouwing. Het zijn derhalve ”de grote lawaaimakers” die als zodanig zijn aangewezen in het Besluit catagorie A-inrichtingen Wet Geluidshinder. ”Het laten bestaan van de mogelijkheid tot vestiging van A-inrichtingen op de bestaande bedrijfs- en industrieterrei nen, achten wij niet gewenst,” aldus B. en W., die menen dat de A-inrichtingen overeenkomstig de uitgangspunten van het bestemmingsplan ’’Bedrijfsterrein Coenecoop” wel binnen dit plangebied - onder voorwaarden - kunnen worden toegestaan. In verband daarmede is thans een zóne- ringsbesluit, waartoe de Wet Geluids hinder alsdan verplicht, in voorberei ding. Die zóneringsactiviteiten dienen te zijn afgerond op 1 september 1986. Voor wat betreft de zonering van het bedrijfsterrein Coenecoop krijgt de ge meenteraad te gelegenertijd een voor stel te behandelen. heeft. Hij stelde hem als voorbeeld voor de jeugd. Voorts kon Cees Kroon na mens IVECO Nederland BV de polo- commissie een aantal sporttassen over handigen voor gebruik door het eerste herenteam van De Gouwe. Tevens ont vingen Kors van Tilburg jr., keeper en aanvoerder van het le team en trainer Nico Noordergraaf een pet om de blik op oneindig te houden en ontving de laatstgenoemde nog een paraplu om de bui op te vangen die een trainer-coach terecht of onterecht, vaak over zich heen krijgt üitgestort. De Gouwe-Plus- commissie van Henk van Erk kan terug zien op een geslaagde gezelligheids avond waar zeer zeker het door deze commissie, aangevuld met leerling-kok Marcel v.d. Bosch, opgestelde en met smaak verorberde koud-buffet debet aan was. De nog voor een belangrijk deel in aan bouw zijnde 222 huurwoningen worden in opdracht van de Stichting Philips Pensioenfondsen neergezet door het Leiderdorpse bouwbedrijf Noorlander BV naar een ontwerp van het Waddinx veense architectenbureau Stuurman BV. «««Ar Vorige week maandag ging de afde ling Welfare van het Rode Kruis uit Waddinxveen voor het eerst in haar bestaan een dagje uit met haar deel nemers (sters) en met de vrijwillig sters. Met 2 autobussen en een Rode Kruis-rolstoelbusje werd de reis ge maakt. De deelnemers stapten in bij het Anne Frank-centrum en Souburg. Na een prachtige tocht naar Leersum, waar koffie met gebak gebruikt werd, zette men koers naar ‘s Heerenberg, waar een doorlopende tentoonstel ling van Gouden Handen plaats vindt. Voordat men al het moois ging bekij ken, werd er gebruik gemaakt van een goed verzorgde lunch. De middag werd besteed aan het be wonderen van al het fraais dat was tentoongesteld, zoals alle typen pop pen, miniaturen, foto-reportages en reuze kaarsen. Te veel om op te noe men. Ook de tuin trok veel belang stelling. Deze werd over het algemeen vanuit een rondrijdend treintje be keken. Een dag is zelfs te kort om alles ge zien te hebben. Om kwart over vier vertrok men weer richting Waddinx veen, waar het Welfare-gezelschap zoals afgesproken om 6 uur aan kwam. Men kan terugzien op een zeer geslaagde dag, die begunstigd werd door prachtig zomerweer. Ge zien de plezierige reacties, is zo’n uit gaansdag zeker voor herhaling vat baar. Op de foto De Gouwe-leden Henk van Russner-Reym, K. van Tilburg sr., mevrouw T. van Tilburg-v.d. Linde, Antoinette Vis, Jeroen schutterstrofee) en Cees Kroon (voorzitter De Gouwe). Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Volgende week wordt pok in Waddinxveen weer de landelijke collecte voor het Anjer fonds gehouden. “Het gaat om uw zaak” (Tuaresagitur) luidt veelbete kenend deze jaarlijkse inzameling ten bate van het Prins Bernhardfonds en de afdelingen hiervan. Het Anjerfonds zamelt geld in om steun te kunnen verlenen aan acti viteiten en investeringen op het ge bied van de cultuur en het natuur behoud. De inkomsten uit deze col lecte komen ten goede aan talloze culturele activiteiten. Er zal in Waddinxveen gecollecteerd worden door leden van Scouting Sint Victor, toneelvereniging “Toi- Toi” en de muziekverenigingen “Concordia”, “Cormula’s” en “Voorwaarts”. stemming verleend tot het plaatsen van een stalen container ten zuiden van zijn noodwinkel aan de Nesse voor de opslag van diverse materi alen. WADDINXVEEN - Met vernieuwen van de openbare verlichting in een ge deelte van de Oranjewijk gaat f. 165.000.- kosten. B. en W. willen dat de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad dit geld op tafel legt. Uit onderzoek van het Gemeenschap pelijk Energiebedrijf Gouda en Om streken is gebleken dat de regelmatig optredende storingen in de kabels van de straatverlichting in de Oranjewijk te wijten zijn aan de ouderdom van de ka- ■Bi i| 1 i i

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 21