GEMEENTE WADDINXVEEN ASSAGB MM Geslaagd! een kadi voor-^ SkOpaï pvindt u |^in het E)ERof room,of 1 temmuz 1985 ten itibaren YASAL KIRA ARTISLARI VE KIRA YARDIMI UYGULAMASIIQIN YENI DÖNEM Per 1 juli 1985: WETTELIJKE HUURVERHOGING EN EEN NIEUW TIJDVAK VOOR HUURSUBSIDIE. WINKELCENTRUM WADDINXVEEN SPREEKUREN VERKEER EN VERVOER HUUR VERHOGING/HUURSUBSIDIE BOUWVERGUNNINGEN Kohnstammschool Tuinbouwschool CONTROLE BEVOLKINGSREGISTER De Rank KUNSTEN CULTUUR Coornhertgymnasium De Viersprong INZAMELINGEN SLUITING DIENSTEN AFSCHEIDSRECEPTIE P.A. ZEILSTRA VERGADERINGEN J& I O Ministerie van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Audi Kira arti$lan yüzde 3 ten yüzde 5 e kadar. 1 Temmuzda kira yardimi uygulamasi iqin yeni dönem ba^liyor. Kendi dilinizde aynntili bilgi iqin Per 1 juli gaat een nieuw huursubsidietijdvak in Uitgebreide informatie in uw eigen taal. Huurverhoging van 3% tot maximaal 5%. Niet alleen de aanschaf, maar zeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 JUNI 1985 Versloot, Miranda van Vliet. *4 k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Brugfestijn en Gouwefestijn 1985 Burgemeester en wethouders hebben vergunningen verleend voor Bir tam yildan sonra kiralar 1 temmuzda yeniden arttinlabilecek. Konut sahiplerinin, kirayi arttirirken bazi yasal kurallari dikkate almalari gerekiyor. En yüsek kira arti? oram yüzde 5 tir. Bu arti? ancak, eski kira konut degerinin gok altmda ise yapilabilir. Konutlarm degerleri bir puan sistemiyle belirtilmigtir. Konut sahibi bu ölpüleri dikkate almak zorundadir. Kiracilar da bu puan sisteminden yararlanarak kira artigmin dogru olup olmadigmi denetleyebilirler. 1 temmuzda kira yardimi ipin yeni dönem bagliyor. Halen kira yardimi almakta olanlar dahil bütün bagvurularm yenilenmesi gerekiyor. Kira yardimmi almak ipin gepen yil öne sürülen kurallann hemen hemen hepsi bu yil da geperlidir. Kira yardimi uygulamasi üzerine daha ayrmtili bilgiyi bu brogürde bulabilirsiniz. Kira artiplan ve kira yardimi konusunda kendi dilinizde brogürler vardir. Bakanlik tarafmdan hazirlanan bu bropürleri, belediyelerden, konut kurumlarmdan veya Yabanci ippilere Yardim Cemiyetlerinden isteyebilirsiniz. meer, Astrid Overes, Lilian Saarberg, Agnes Schouten, Mirjam Schouten, Petra van Soest, Monique van Velde, Petra Verwaal, Annet van Wijk, Bri gitte de Zeeuw. van Waddinxveen weer een expositie gehouden, ditmaal bestaande uit werk van Ineke van Dijk, penningen en plastieken en Dirk Hui- zer, iris-zeefdrukken. Openingstijden: tijdens kantooruren, donderdag van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 13.00-16.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Fter 1 juli gaat tevens een nieuw jaar van huur subsidie in. Hiervoor moet opnieuw een aanvraag ingediend worden, óók door huurders die reeds huursubsidie krijgen. De regels voor het krijgen van huursubsidie zijn ten opzichte van het afgelopen jaar vrijwel niet gewijzigd. Meer informatie over de huursubsidieregeling kunt u vinden in de folder. De overheid heeft een speciale folder over de huurverhoging en huursubsidie in uw eigen taal gemaakt. U kunt die folder gratis afhalen bij uw gemeente of woningbouwvereniging, of aanvragen bij de Stichting Voor Buitenlandse Werknemers. Aan de Tuinbouwschool De Kring in Bleiswijk slaagde voor het diploma C- niveau Linda Sinnema. Aan de christelijke LHNO-school De Rank aan de Esdoornlaan slaagden: Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 1 t/m 15 juni a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis De MAVO-geslaagden van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MA VO aan de Mauritslaan stonden vorige week reeds in de krant. Ter aanvulling op deze lijst kan nog worden gemeld dat een f8-tal leerlingen van deze school al is geslaagd voor het MAVO-diploma, maar ze willen in het tweede tijdvak via een herkansing het reeds voldoende cij ferlijstje verbeteren. Twee leerlingen hebben, door persoonlijke redenen ge dwongen, in het eerste tijdvak niet aan Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. ASSAGE het examen deelgenomen. Zij doen in het tweede tijdvak mee. Een dertiental leerlingen moet nog één vijf in een zes veranderen om geslaagd te zijn. De leerlingen gebruiken de herkansing daarvoor. In totaal doen 67 leerlingen examen. Hiervan zijn er in eerste in stantie reeds 52 geslaagd en 15 doen een herkansing. Aan het Coornhertgymnasium in Gou da slaagde bok - naast het drietal dat vo rige week werd genoemd - Melle Tuik. Voor de Stichting voor deeltijd KMBO voor Gouda en omgeving De Vier sprong in Gouda slaagde uit Waddinx veen mevrouw A.F. Wierda-Dijkstra en de heer N.F. Kortlever. Kledinginzameling De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ,ter gemeentesecretarie heeft aan de Max Tailleurstichting te Am sterdam vergunning verleend voor een kledinginzameling op 14 juni 1985. 4C: Cora v.d. Berg, Ingrid v.d. Berg, Na nette Blok, Diana Bresser, Tineke Burger, Sonja van Dam, Cora Gel- derblom, Tony van Gelderen, Emmy Gouw, Rika Hoogendoorn, Corina Hooftman, Monique Huisman, Moni que Luytén, José Moerings, Sandra Piket, Monique van Tilburg, Marga van Tol, Nelleke van Veen, Jolanda v.d. Wilt, Marjan de Wit. 4A: Nelleke Breedijk, Jeanette Broer, In geborg van Gent, Lydia van Gils, An- ja Harkes, Marja Jans, Joanneke Ko- brua, Elly Monster, Lydia Noorder- 4B: Tanja van Aalst, Yvonne Bonefaas, Corine v.d. Bosch, Annette le Clercq, Carla van Diemen, Marjolijn Geluk, Saskia Hempel, Petra Hoogendoorn, Alexandra Huurman, Chariot de Jong, Sylvia de Jong, Heleen Kunne man, Nannette Rijsdijk, Marianne v.d. Spek, Marget Verkade, Mary - aan de heer W.W. Oudijk, GroenezoomóO, alhier, voorplaatsing dakraam in voorgeveldakvlak; - aan de heer G.J. Huizer, Zuidkade 11, alhier, voor vergroting woonhuis; - aan A.R.W. Bouwbedrijf B.V., Kerkweg-Oost 222, alhier, voor oprichting twee woningen met garages aan Noordeinde 95 en 95a; - aan fa. Gebr. Van derLans,Tuinbouwweg2b, alhier, voor gehele vernieuwing warenhuis; - aan de heer L.C. van Klaveren, Noordeinde 140 te Boskoop, voor vergroting kweekkas. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Met ingang van 1 juli mogen, na een heel jaar, de huren weer verhoogd worden. Daarbij moeten dé verhuurders zich aan een aantal wettelijke regels houden. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer P. van Tienhoven, Heemraadweg31, alhier, voor op richting tochtportaal aan achtergevel; - aan de heer B.J. Bekooij, Schuberthof 63, alhier, voor plaatsing dakkapel op voorgeveldakvlak. - aan de heer J. Poot, Lede 13, alhier, voor plaatsing dakraam in voorgeveldakvlak en plaatsing twee, dakramen in achtergeveldak- vlak; - aan de heer A.M. Zandijk, Schuberthof 55, alhier, voorplaatsing dakkapel op achtergeveldakvlak;- - aan de heer J.E. Markus, Hoefblad 13, alhier, voor plaatsing dak kapel op voorgeveldakvlak; -- aan de heer G. van Hoven, Oostpolderweg48, alhier, voorplaat sing dakraam in achtergeveldakvlak; - aan de heer J.H.F. Winckels, de Genestetlaan 2, alhier, voor ver groting dakkapel op achtergeveldakvlak; - aan de heer A.P. van Leeuwen, de Akker 94, alhier, voor plaat sing dakkapel op voorgeveldakvlak; - aan Fa. C. Bremmer en Zonen, p/a Burgvlietkade 95 te Gouda, voor oprichting loods en pomphuisje een Kromme Esse, nabij nr. 4; - aan de heer J.H.W. van Niekerk, Middelburgseweg 13, alhier, voor oprichting bedrijfsruimte; De afgesloten straten zijn de Zuidkade vanaf de Jan Dorrekenska- de-Oost, het Raadhuisplein, de Nesse en de Kerkweg-Oost langs de oprit van de Hefbrug. Deze afsluitingen zullen in verband met het aansluitend plaatsvin dende Gouwefestijn voortduren tot zaterdagnacht. Tijdens het Gouwefestijn zal tevens, in verband met de te verwach ten grote publieke belangstelling rond het gebeuren op de Gouwe, de hefbrug voor uitgaand verkeer niet toegankelijk zijn. Verkeer dat de gemeente wil verlaten, zal worden omgeleid over de Beijerincklaan via Gouda of over de Noordkade via Boskoop. Op de Henegouwerweg zal aan de westzijde een strook worden af gezet voor toeschouwers. Het autoverkeer zal hier door de Rijkspolitie worden geregeld. de organisatie van het Brugfestijn op vrijdagavond 14 en zaterdag 15 juni en voor het Gouwefestijn, ter afsluiting van de Sportweek, op zaterdagavond 15 juni 1985. In verband hiermee zal vanaf vrijdag 14 juni 1985, 05.00 uur een groot gedeelte van het Brugcentrum zijn af gesloten. In opdracht van het gemeentebestuur wordt momenteel een onderzoek verricht naar de meest gewenste orga nisatie van het gemeentelijk apparaat. In het kader van dat onderzoek wordt aan het gemeentepersoneel de no dige inspraak gegeven. Dit zal geschieden op dinsdag 18 juni 1985. In verband hiermede zal het gemeentehuis aanstaande dinsdag de gehele dag gesloten zijn. Deze sluiting voor het publiek heeft betrekking op alle secretarie-afdelingen en het kantoor van de dienst van openbaré werken en bedrijven. Alleen het bureau Burgerlijke Stand is óp bovenvermelde dinsdag geopend van 8.30 tot 9.30 uur ’s morgens. De heer P.A. Zeilstra, commies A op de afdeling Sociale Zaken en belast met huisvestingsaangelegenheden zal wegens vrijwillige vervroegde uittreding zijn werkzaamheden in dienst van de gemeente Waddinxveen, met ingang van 1 juli a.s. beëindigen. Ter gelegenheid van dit afscheid wordt aan de heer en mevrouw Zeilstra-van.de Boogert op vrijdagmiddag, 28 juni a.s. van 16.00 tot 17.00 uur in het gemeentehuis een receptie aangeboden. Deze receptie is voor een ieder toegankelijk. Voor sommige woonruimten is een huurverhoging van 3% toegestaan, voor andere woonruimten méér. De maximaal toegestane huurverhoging is 5%. Dat mag echter alleen als de oude, huur veel te laag was in verhouding tot wat de woning waard is. Dit wordt bepaald aan de hand van een punten systeem, waar de verhuurder van uit moet gaan. Met behulp van dit puntensysteem kan de huurder kontroleren of zijn huurverhoging juist is. Gemeenteraad Woensdag 19 juni 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan "Oranjewijk ‘75, na 3e herziening” voor perceel Van Mecklenburg Schwerinlaan 17. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan "Zuidkade I. na 2e herzie ning” voor perceel grond Overtoom. Vaststelling herziening zevental bestemmingsplannen. Toepassing Beschikking geldelijke steun woonwagens 1984. Beschikbaarstelling krediet openbare verlichting gedeelten Oranje wijk. Beschikbaarstelling krediet meubilair kleuterschool "Pinkeltje”. Verlening medewerking inrichting speellokaal kleuterschool "De Duiventil". Verlening medewerking aanschaffing rubbertegels Prinses Beatrix- kleuterschool. Beschikbaarstelling krediet inrichting nieuwbouw Jan Ligthart- school. Verlening medewerking inrichting nieuwbouw Rehobothschool. Beschikbaarstelling krediet aanschaffing computers met toebeho ren Prof. Kohnstammschool. Voorlopige vaststelling jaarrekening 1983 Samenwerkingsschool HAVO-Atheneum. Notitie Centrale Antenne-Inrichting. Nota gemeentelijk kwijtscheldingsbeleid plaatselijke belastingen. Wijziging verordening regelende samenstelling, inrichting en be voegdheden college voor de verlening van bijstand Instelling "Fonds voor aanvullende financiële hulp in noodsituaties van minima”. Straatnaamgeving. Beschikbaarstelling krediet aanschaf auto. Beschikbaarstelling eenmalig extra krediet Streekmuziekschool Waddinxveen. Wijziging Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commis sieleden. Benoeming lid in college voor de verlening van bijstand. Benoeming licl in commissie Wijkwerk Bomenwijk. Benoeming twee leden in commissie kunst en cultuur. Wijziging gemeenschappelijke regeling Gemeenschappelijk Ener giebedrijf Gouda en Omstreken. WADDINXVEEN - Deze week in het Weekblad voor Waddinxveen een nieuwe lijst geslaagden. Onze felicita ties. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S Ingevolge het Besluit Bevolkingsboekhouding dient het gemeente bestuur periodiek te onderzoeken of de in het persoonsregister van de gemeente opgenomen personen terecht daarin zijn opgenomen en of alle daarvoor in aanmerking komende personen in het per soonsregister zijn opgenomen. In verband hiermee zal de komende maanden een zgn. huis-aan- huiscontrole worden gehouden. Dit houdt in dat een bevolkingscontroleur zal worden voorzien van een aantal gegevens uit het persoonsregister, welke hij heeft te ver ifiëren en zo nodig aan te vullen. Daartoe zal deze bevolkingscontroleur alle woonruimten in Wad dinxveen bezoeken en de bewoners hiervan een aantal met de con trole verbandhoudende vragen stellen. Het gemeentebestuur verzoekt een ieder, die door de controleur wordt benaderd, aan hem de benodigde medewerking te verlenen. Het gemeentebestuur adviseert voorts de controleur, die in het bezit is van een legitimatiebewijs van de gemeente, niet eerder te woord te staan dan nadat deze zich behoorlijk heeft gelegitimeerd. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Prins Bernhardfonds vergun ning verleend voor een collecte in de periode 17 tot 30 juni 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3