Lezers schrijven Vredesplatform schrijft brief aan 11 partijen Trainingsdag van La Leche League Reactie RTW op piraat Centraal Eerste paal geslagen J. Rooker leidt nu RPF W’veen In wijkgebouw De Paddestoel Tracé van ANDERE verlengde Esdoornlaan Aanstelling hoofdleidsters B. en W.-zaak Vergadering van Schieland Vrijdag Basis- markt bij Klaas de Vriesschool Over vrede en veiligheid SCHOOLTIJD VEILIGER Uitslag verloting Muziekjaar ’85 centraal thema einduitvoering van muziekschool WETHOUDER IN WERELDWINKEL Een boekenbon? SI Schade aan uw auto vereist I "q deskundige reparatie. Liefde Baby centraal IS I I Focwn Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. GLASBEEK F* •-« l L.S. Het tracé van de verlengde Esdoornlaan, die in de wijk Zuidplas Dreef genoemd gaat worden. Rechts het zwem- c* DOET 'T... ALTIJD! Ti [amij WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 19 JUNI 1985 - badcomplex. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en wethouders vindt dat het op juridische gronden wenselijk is de bevoegdheid tot het benoemen en ontslaan van hoofdleidsters verbonden aan Waddinxveense openbare kleuter scholen aan hem over te dragen. Vandaar dat B. en W. de vanavond (woensdag 19 juni) vergaderende ge meenteraad hebben voorgesteld over te gaan tot de vaststelling van de ’’Veror dening inzake het benoemen en ont slaan van hoofdleidsters verbonden aan openbare kleuterscholen in de gemeen te Waddinxveen. Deze verordening treedt onmiddellijk in werking. meer in het donker naar school, waard oor de kans op een ongeval, die groter is bij duister of schemer, verder afneemt. Ze lijken op de woningen die het bouw bedrijf eerder aan de IJzermanweg bouwde. De verkoopprijzen van de in aanbouw De huizen, die ontworpen zijn door het Waddinxveense architektenburo Stuur man BV, komen aan de Dreef te staan. WADDINXVEEN - Uiteindelijk zou toch Waddinxveens welzijswethouder drs. M. Kraaijenstein (PvdA) het ge bouwtje van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhel- minaplein zaterdagmorgen officieel in gebruik nemen. Om onbekende rede nen liet namelijk de uitgenodigde secre- taris-generaal van de El Salvadoriaan- WADDINXVEEN - Vlot heeft burge meester C.M. van der Linden maandag middag in de woonwijk Zuidplas de eer ste paal geslagen voor de door het Ber- gambachtse bouwbedrijf De Langen Van den Berg te bouwen 10 schakelvil- la's. WADDINXVEEN/ROTTERDAM Het aangaan van een overeenkomst met het hoogheemraadschap van Rijnland over het waterkwaliteisbeheer in de ge meente Waddinxveen is één van de on derwerpen die aan de orde komen tij dens de volgende week woensdagmid dag om twee uur te houden verenigde vergadering van het hoogheemraad schap van Schieland. Deze vergadering wordt gehouden in het Gemeenlandshuis aan de Maasbou levard in Rotterdam. het Klaverveld 7 Lilian Kok, La en secretaresse van de landelijke Na afloop van de discussie werd er nog even flink de handen uit de mouwen ge stoken om de accomodatie weer net zo piekfijn achter te laten als de plaatselij ke leidster hem ’s morgens had aange troffen. Er werd nog een poos nage praat en moe maar voldaan aanvaardde iedereen de reis naar huis weer. Voor sommigen betekende dat nog drie uur met de trein! Rooie Dendrons. Bij de Wereldwinkel waren ook infor- matiestandjes en een terrasje, ’s Avonds werden de festiviteiten voort gezet in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. waar een inleiding werd gehouden over het verband tussen Chili en Nacaragua en waar uitgebreid de Chileense dansgroep El Volentin op trad. Het is juist, dat RTW slechts beperkt zal uitzenden. Het moet duidelijk zijn, dat het bestuur niet staat te trappelen op die overige uren Hilversum 3 te laten ho ren. Hilversum 1 lijkt meer in de lijn te liggen, zodat een licht programma wordt onderbroken door serieuze infor matie. Radio Centraal is illegaal. Men mag dat naar eigen inzicht goed- of afkeuren. RTW zal daarover geen uitspraak doen Het stichtingsbestuur wenst zich echter te allen tijde aan de wet te houden. Het is een feit, dat die wet beperkingen oplegt aan het verwerven van middelen (geld dus). Ook het afhankelijk zijn van een gemeentelijke subsidiegever is geen vooruitzicht, waarover het stichtingsbe stuur staat te juichen. Het zou eventu eel, in uitzonderlijke gevallen, de onaf hankelijkheid van de berichtgeving kunnen beperken. RTW streeft dan ook, steeds binnen de wettelijke mogelijkheden, naar een fi nanciële onafhankelijkheid. Dus ook naar financiële onafhankelijkheid ten opzichte van sponsors en adverteerders. Trouwens, adverteren is nog altijd wet telijk verboden en zelfs strafbaar voor zowel de adverteerder als de uitzender. Er zijn dan andere mogelijkheden, maar het voert te ver hierop nu dieper in te gaan. Het is betreurenswaardig, dat in een re latief kleine gemeente als Waddinxveen een etherpiraat pogingen doet een initi atief als RTW te ondermijnen. Laat ons een serieus informatief programma ma ken, zoals wij geen moeite doen om Waddinxveners te dwarsbomen, die menen ’’Hilversummetje 3” te moeten spelen. Ik ben ervan overtuigd, dat het ’’stemadvies” van Radio Centraal geen gehoor zal vinden bij de gemeenteraad. F.G. BOS, secretaris van de Stichting Omroep voor radio en televisie Waddinxveen en Om geving (roepnaam (RTW), Postbus 330, Waddinxveen. De verlengde Esdoornlaan, die Dreef genoemd zal gaan worden, maakte het noodzakelijk dat enige illegaal op het woonwagencentrum aan de Sniepweg verblijvende woonwagen bewoners moesten vertrekken. <’5 -a sae vakbonden, Hector Bernabé Reci nos, verstek gaan. De officiële opening van de in een voor malig benzinestation gevestigde wereld winkel betekende een dag lang aan dacht voor de verkoop van producten uit de ontwikkelingslanden. Dat ge beurde aan het KW-plein met de mu ziekgroep Dempsey, een dansgroep van Turkse scholiertjes en het koor De De werkzaamheden daarvoor zijn al een paar weken aan de gang. Met de verlengde Esdoornlaan krijgt Wad dinxveens nieuwste woonwijk-in- wording een noordelijke in- en uit valsweg. De foto laat het langs het zwembadcomplex (rechts) lopende tracé goed zien. der Linden sloeg maandagmiddag in de woonwijk Zuidplas de eerste paal voor de tien heeft geresulteerd in ons plan om vre- desopvoeding in het basisonderwijs rui mer aandacht te geven. Het gemeente bestuur steunt ons hierin financieel en staat bovendien achter de ideeën, die wij tot op heden ten aanzien van vredes- opvoeding hebben ontwikkeld. Wij zijn van mening dat het denken over de pro blematiek van vrede en veiligheid ook binnen de volwassen bevolking van Waddinxveen voldoende aandacht ver dient. Met de kamer- en gemeente raadsverkiezingen in 1986 in het voor uitzicht worden omstreeks deze tijd de gedachten gevormd over het beleid van uw partij zowel regionaal als landelijk. In dat verband vragen wij uw aandacht voor een beleid binnen Waddinxven dat onderling vertrouwen en onderlinge verdraagzaamheid stimuleert en dat de noodzakelije aandacht schenkt aan landelijke ontwikkelingen ten aanzien van vrede en veiligheid. Graag zouden wij van u vernemen hoe deze problematiek in uw verkiezings programma wordt verwerkt tot konkre- te aktiepunten. Om ook de aandacht van de Waddinx veense bevolking op dit onderdeel van het gemeentelijk beleid te vestigen, plaatsen wij deze brief ook in het Week blad voor Waddinxveen. Hoogachtend, Vredesplatform Waddinxveen H.J. Bost, secretaris. WADDINXVEEN - De aan de Abra ham Kroesweg wonende J. Rooker is de nieuwe voorzitter van de Reformatori sche Politieke Vereniging Waddinx veen. Hij volgt in die functie K. Senne- ker van de Onderweg op, die twee maanden geleden in de gemeenteraads- fractie van de Protestantse Combinatie Waddinxveen (HKV, SGP en RPF) de plaats innam van het tussentijds ver trokken raadslid A. van Doorn. Het plaatselijke RPF-bestuur is er dus snel in geslaagd een nieuwe voorman te kiezen. De heer Rooker was reeds lid van dit bestuur en is dus voor de refor matorische leden geen onbekende. Op de laatst gehouden ledenvergade ring werd het voorzitterschap door de leden bekrachtigd en kwam er een einde aan die door de heer Senneker beklede functie. Het nieuwe PCW-raadslid was voorzitter sinds de oprichting van de RPF-vereniging in 1978. Hij heeft dit werk met veel enthousiasme gedaan. De taak die hij nu op zich heeft geno men zal met zo mogelijk nog meer ent housiasme en inzet gedaan worden. Er overtuigd van zijnde dat de heer Rooker de RPF-vereniging op waardige wijze zal weten te leiden gaf hij symbo lisch de voorzittershamer, na een peri ode van 7 jaar, met een gerust hart over in de handen van de nieuwe voorzitter. De staatssecretaris is wel van mening dat de besluitvorming rond schooltijden er niet toe mag leiden dat andere maat regelen om schoolroutes veiliger te ma ken achterwege blijven. Hij bedoelt dan verkeersonderwijs, snelheidsremmen- de voorzieningen, infrastructurele maatregelen op schoolroutes en het in zetten van verkeersbrigadiers. WADDINXVEEN/DEN HAAG Staatssecretaris drs. J. F. Scherpenhui zen van Verkeer en Waterstaat heeft al le basisscholen in Nederland een brief gestuurd waarin hij aandacht vraagt voor de veiligheid van schoolkinderen in het verkeer. Hij wijst op de resultaten van een studie van de Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid (SWOV) naar het effect van schooltijden op de verkeersveiligheid van leerlingen in het basisonderwijs. Uit dat onderzoek bleek dat door de invoering van een continurooster. het tussen de middag overblijven, een groot aantal ongeval len kan worden voorkomen. Het opschuiven van aanvangstijden met een half uur 's ochtends zou ook een bij drage aan de verkeersveiligheid kunnen leveren, daar de kinderen dan niet meer door de ochtendspits naar school zou den hoeven. Bovendien gaan de kinde ren in de winterperiode dan nauwelijks Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Het is de rol van de LLL-leidsters om een moeder die twijfelt, zulke vragen te stellen, dat de moeder haar eigen pro bleem duidelijk kan omschrijven. Pas dan kan de leidster informatie bieden, soms mondeling, soms ook door middel van één van de meer dan dertig informa tiebladen die LLL over verschillende aspecten van borstvoeding geeft. Na een gezellige middagpauze spraken de leidsters en aspiranten over hoe je één van de uitgangspunten van LLL, het liefdevol leiding geven aan kinde ren. op de groep kunt bespreken. Aan de hand van aan de praktijk ontleende situaties konden zij zich oefenen in het tactvol suggereren van tips en oplossin gen voor het leiden van de groep wan neer de opvoeding van de kleine borst- gevoede persoontjes naar voren komt. Het vredesplatform is sinds 1983 bezig met de problematiek van vrede en vei ligheid in de ruimste zin van het woord. Wij zijn begonnen als coördinator voor de mensen die vanuit Wadinxveen mee wilden doen aan de grote vredesdemon stratie in Den Haag in oktober 1983. In de loop van 1984 hebben wij ons bera den over de mogelijkheden om meer struktureel met vrede en veiligheid be zig te zijn binnen Waddinxveen. Dit De lettelij ke tekst van de open brief aan alle politieke partijen in de gemeente Waddinxveen luidt volledig: WADDINXVEEN - De door de Her vormd Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans gehouden verloting kent deze uitslag: le prijs fiets (no. 348), 2e prijs foto-album (no. 220), 3e prijs fles wijn (no. 421). De gewonnen prijzen kunnen worden afgehaald bij mevrouw Jonge- jan, C. Huygenslaan 11. WADDINXVEEN - Dit weekeinde gingen we naar het dak van de in aan bouw zijnde cirkelflat van de woning bouwvereniging Ons Begin in Zuid plas om vanaf het hoogste punt in de woonmwijk Zuidplas te zien hoe de Esdoornlaan wordt doorgetrokken. Een ander uitgangspunt, namelijk dat het één van de basisbehoeften van de baby is, de liefde en aanwezigheid van de moeder te voelen werd daarna uitge diept. Het blijkt dat ve.el leidsters het moeilijk vinden dit punt naar voren te brengen tijden s de groepsbijeenkom sten omdat het noemen van het belang „van samenzijn van moedere en baby al gauw wordt opgevat als het veroordelen van een scheiding van moeder en kind. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 21 juni om half acht zal de Stichting Streek- muziekschool Waddinxveen in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde haar einduitvoering van dit seizoen ge ven. in een bonte afwisseling zullen po- pensembles, big band, blokfluitensem- bles, trio’s, kleuterritmiek, orgel en ge mengd ensemble te zien en te horen zijn. Presentatie en aankleding blijven nog even een verrassing! Wie er vorig jaar bij was, weet het nog maar wat goed: een geweldige einduit voering van de Stichting Streekmuziek- school Waddinxveen. Ook dit jaar be looft het een mooi klinkend spektakel te worden. Tevens een heel bijzondere avond, omdat de nieuwe piano, door de Stichting Vrienden van de Streekmu- ziekschool aangekocht, voor het eerst zal worden gebruikt! Het centrale thema van de avond is: Muziekjaar 1985. Zoals bekend heeft het Europese Parlement 1985 uitgeroe pen tot het jaar van de muziek en tevens tot het jongerenjaar. Deze avond in het kader van het duel tussen twee uiter sten: muziek uit 1685 en uit 1985, voor en door kinderen. WADDINXVEEN - Elf in Waddinxveen gevestigde politieke partijen hebben van het Vredesplatform Waddinxveen een open brief gekregen met het verzoek in hun partij-programma’s voor de gemeenteraadsver kiezingen van maart volgend jaar ook aandacht te schenken aan vrede en veiligheid. Deze brief van secretaris H.J. Bost is gezonden aan CDA, D’66, EVP, GPV, HKV, PPR, PSP, PvdA, RPF, SGP en VVD. WADDINXVEEN - Wegwijzers in heel Waddinxveen wezen zaterdag methet La Leche Leagucvrouwtje (dat nut en noodzaak van borstvoeding symboliseert) de weg naar het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijster besstraat. Daar werd een trainingsdag voor leidsters en aspirant-leidsters gehouden. In Waddinxveen woont aan Leche Leaque-leidster in Waddinxveen organisatie. Hoewel door de heersende maag- en darmgriep een aantal leidsters en aspi ranten niet konden komen, was het ge heel toch zeer de moeite waard. Het programma ging van start met medede lingen over de organisatie. Daarna was het onderwerp van gesprek: Welk beeld hebben wij van onszelf, en heeft men van La Leche League Leidsters”? In twee kleinere groepjes werd gedis- cusseerd over het beeld dat men nog maar al te vaak heeft van moedergroe- pen voor borstvoeding: "Een stelletje fanatieke grieten, die ten koste van bij na alles borstvoeding propageert”. Dat dit een heel erg overtrokken beeld is, werd al gauw duidelijk. La Leche Leaque streeft via borstvoe ding naar een bewust moederschap. De organisatie wil de zaak bekijken vanuit het oogpunt van de baby. De baby kan zelf namelijk nog niet voor zijn eigen behoeften opkomen, en in onze maat schappij zijn er weinig die rekening houden met de behoeften van de on- mondigen. Daarom is La Leche Lique vaak de voorspraak van de baby. De Waddinxveense etherpiraat Radio Centraal matigt zich nogal wat aan! (Zie de rubriek Lezers Schrijven in het Weekblad voor Waddinxveen van vori ge week met hun onder de kop ’’Wacht men op dure lokale omroep? Nee!” ge plaatste brief). De briefschrijvers weten - zo maar, zon der onderzoek en met voorbijgaan aan diverse rapporten, die over dit onder werp zijn verschenen - te melden, dat er geen behoefte zou zijn aan lokale om roepen. Dit nieuws zal bij het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC), niet zo goed vallen. Want het betekent, dat die rapporten - een stapel van een meter hoog - die het tegendeel aantonen, plotseling waardeloos zijn geworden En dan nog: waaraan denkt Centraal haar vermeende populariteit anders te danken te hebben, dan aan het lokale karakter? ”Ons lijkt een verhouding van 80% muziek en 20% informatie het beste”, schrijven de om begrijpelijke redenen anonieme dames en heren ach ter deze piraat. Bij de Stichting Omroep voor radio en televisie is Waddinxveen en Omgeving- die wij overigens van nu af als roepnaam ”RTW” meegeven - maken de luiste raars, via hun in het bestuur vertegen woordigde maatschappelijke organisa ties, zelf wel uit wat het beste voor hen is! Zoals het er nu naar uitziet zal het pro gramma inderdaad voor 90% of meer uit informatie bestaan, gepresenteerd op een wijze, zoals BBC World Service dat enkele uren per dag doet. Het zal ook de broodnodige informatie laten horen voor onze anderstalige dorpsge noten. Dat is de wens van de tot nu toe in het bestuur vertegenwoordigde maat schappelijke instellingen. En dat klinkt mijns inziens heel anders dan ”het lijkt ons het beste” van enkelingen, f Los van de inhoud en uitzenduren van RTW om is, zo stel ik mij voor, een ie der geheel vrij te luisteren naar welk wettig of onwettig tot stand gekomen programma dan ook. Via experimenten en ervaringen - Zoe- termeer, Dronten, Radio Dronten, Ra dio Rijnmond, Melick-Herkenbosch, Radio Stad - en een gedegen eigen rap port is inderdaad duidelijk geworden, dat het een heleboel geld kost een kwa litatief goed programma naar de Wad dinxveense kabel door te sturen. Trou wens, hoeveel geld hebben de particu lieren van Radio Centraal uitgegeven om - en dan nog uitsluitend via de ether - te kunnen uitzenden? Met apparatuur van particulieren is RTW in staat een heel eind te ko men”, maar welke serieuze organisatie wil geheel afhankelijk zijn van particu liere apparatuur? En wat moet er ge beuren als zo’n particulier plotseling niet meer in staat is of geen zin meer heeft zijn apparatuur beschikbaar te stellen? ‘s Avonds is er vanaf zeven uur de ba- sismarkt met - spelletjes, hapjes, drankjes, enveloppen-trekken-loterij met grandioze prijzen dankzij de Waddinxveense middenstand. Als grote attractie het optreden van de Waddinxveense Dolly Dots, Danny de Munk en Michael Jackson! WADDINXVEEN - De openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan houdt vrijdag 21 juni een basismarkt. De opbrengst hiervan is bestemd voor nieuwe muziekappa- ratuur. Deze grote schoolmanifestatie omvat ‘s morgens een zeer gevarieerd pro gramma voor de kinderen en ‘s mid dags een wervelende show door de kinderen voor de kinderen. Burgemeester C. M. van der Linden sloeg maandagmiddag in de woonwijk Zuidplas de eerste paal voor de tien schakelvilla’s van het Bergambachtse bouwbedrijf De Langen Van den Berg. (Foto: Sjaak Noteboom). genomen huizen lopen uiteen van f. 247.500,- tot f. 265.000,- vrij op naam. De verkoop van de huizen met garages is in handen van De Pater Makelaardij BV. Na afloop van de officiële hande ling kwam het gezelschap op uitnodi ging van de bouwer bijeen in partijcen- trum De Blauwe Druif aan de Nesse. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein opende op symbolische wijze het. pand van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhelminaplein, terwijl de jongeren die zich inspannen voor de plaatselijke ver koop van produkten uit ontwikkelingslanden een en ander met plezier gadeslaan. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13