Be Fair-voetbal Smash vooral gezellig is al ingedeeld Tournooi van De Gouwe Helft van kampioensteams Be Fair-tennis promoveert Als glijbaan er staat: vijf uur gratis zwemmen Record-aantal WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE YVONNE IVENS EN WILLEM FREDERIKS: JEUGDTITELS BIJ WADDINXVEEN-TENNIS De Sperwer bridgers voor Sportweekdrive Discomuziek Waddinxveen WSE Heren Jeugd 1 ml WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 JUNI 1985 en Bedrijven gemaakte impressie van de in het zwembad- Be Fair 10 gepromoveerd naar de 4e klasse. V.l.n. r. 4 Bij de heren-dubbel stonden dit jaar ook andere mensen op de baan dan vo rig jaar. De dubbels Blom/Los en Plomp/Terpstra waren in al eerdere rondes gesneuveld en moesten nu de eer laten aan de heren Baptist/Paauwe en Van Kempen/Schooneveld. Uitslag 6-7/ 6-4/6-0 ten gunst van Baptist/Paauwe. R. Bleijenberg, F. Everstijn, J. Malestein met echtge note, F. Groenendijk, P. J. Postma. Alle jeugdkampioenen van de tennisvereniging Waddinxveen bij elkaar. a 6 De dames van Be Fair deden het al met al voortreffelijk. Van de twee mixed teams die op zaterdag voor promotie speelden verloor Be Fair 2 o.l.v. S. van Gemeren met 3-2 van Klaaswaal 6 en blijft daarmee in de 4e klasse. Be Fair 4 o.l.v. M. Hunsche met teamgenoten J. Boere, P. Baas en N. Sekeris is gepromoveerd naar de 4e klasse. Zij wonnen met 4-1 van De Merwede 8. Voor een nieuw team een veelbelovend resultaat. In de laatste set was te merken, dat de heren Baptist en Paauwe maar aan één onderdeel meededen. Zij hadden wat meer reserves dan Frits van Kempen en Henk Schooneveld, die zaterdag vier partijen hadden gespeeld en zondag in het H.D. aan hun tweede zware partij bezig waren. Frits van Kempen moest daarna met Attie de Vrind nog de mi- xed-dubbel finales spelen tegen Marion van Bemmel en Martin Sanders, die ge durende het weekend ook zes partijen hadden te spelen. Attie hoefde ’’slechts" vijf wedstrijden te spelen. Marion en Martin wonnen dez mixed dubbel met 6-1/6-3. WSE, met 33 punten uit 22 wedstrijden eerste in de 4e klasse E en grpromo- veerd naar de derde klasse, heeft inmid dels de selectie voor het eerste en tweede elftal bekend gemaakt. Van die selectie maken deel uit: Camiel Asberg, John v.d. Berg, Hennie v. Es, Theo de Heer, Ton Heuelman, John de Jager, Peter Janssens, Marcel Jaspers, Ton Kling. Andrg Koot, Michel Lacor, Martien Moons, René Moons, Kees Mounts, André van Ommeren, Ron Scheurwater, Herman Segers, Ronald Siebrecht, Ton Sleeuwenhoek, Frans Schwiebbe, Jos Sluys, Pim Sluyus, Nico Uilenbroek, Ramon Vakkers, Jan Ver- bakel, Rob Verbakel, Jeroen Verkley, Bert Verlaan, Gerard Weck, Peter de Wit, Peter Zaat. Inmiddels is ook bekend tegen wie het in de derde klasse C ingedeelde WSE gaat spelen in het nieuwe seizoen. Dat zijn: DHS, DHZ, Hekelingen, Marti- nit, NSV '46, PFC, SMV, VDL. VFC, Woerden, Zwervers. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Orleans, afstand 498 km, in concours 202 duiven, gelost om 7 uur. Aankomst le duif 13.53 uur, laatste 14.26 uur. Snelheid le duif 1203 m. p.m. Uitslagen: J. Toor 1-7-15-24-27-28-39- 51. H. Metselaar 2-6-11-19-37-44-50. D. Heeren 3-4-25-26-31-33-34-45. J. W. Sekeris 5-49. D. Degenhardt 8-14. M. C. Anders 9-21-22-29-38-41. N. v. Vliet 10. M. Tollenaar 12-35-36. H. Vink 13- 48. J. Verbakel 16. A. Hofman 17-18- 20. C. Hofman 23-42. Th. Twigt en Zn. 32-46. A. H. Kivits 40. N. Hoogerdijk 43-47. WADDINXVEEN - Voor de vierde keer heeft de Waddinxveense tennis vereniging De Gouwe Smash in haar park in het Warnaarplantsoen een open D-tournooi voor dubbels van 25 jaar en ouder gehouden. De weers omstandigheden tijdens dit van zaterdag 8 tot en met zondag 16 juni ge speelde tournooi waren niet echt ideaal: het was te koud, te nat en er was teveel wind. Alleen in het finale-weekeinde werd het wat beter weer. dacht. De laatste avondpartijen werden dan ook uitgespeeld bij de nieuwe baan- verlichting die De Gouwe Smash dit jaar heeft laten aanleggen. Dit had als gevolg dat het iedere avond een gezellig samenzijn was in het clubgebouw na af loop van de partijen. Be Fair 4 (mix team) gepromoveerd naar 4e klasse. V.l.n.r.: P. Baas, J. Boere, N. Sekeris, M. Hunsche. Eelco Hofstra promoveert naar de 2e klasse. Be Fair 19 (le klasse mixed 17 jaar) o.l.v. Nicoline Vermeulen, Caroliene Baas, Wouter Borst en Pe ter Witberg promoveert naar de Hoofdklasse B. Zij wonnen met 5-0. De jeugd deed het voortreffelijk. De mini’s van Be Fair eveneens. Het mini jongensteam bestaande uit Ron nie van Tol, Alexander Poot, Edwin Verwey en Dennis Rauch verloor de voorrondes van Ad Astra. Het mini- meisjesteam won de voorrondes in Bergse Hoek en won vervolgens de finale op 12 juni thuis met 9-3 van Rhoon. Chantal v.d. Wal, Sacha Baas, Maureen Barendsz, Cardine Preit- schopf en Rit Bokma zijn nu dis- trictskampioen Rotterdam, waaraan 25 parken meededen. Het open tournooi voor dubbels van 25 jaar en ouder was niet alleen sportief, maar ook gezellig. Bij de prijsuitreiking door de voorzitter Jeroen Sikkel van De Gouwe Smash werd dat ook wedstrijd leider Willem Plomp aangehaald. Dankzij de groundsmen, de deelne mers, de sponsors Rucanor, Bagaco en restaurant Bibelot, de bondsgedele- geerden Ruud van Noort en Anne Kruisheer en de barcommissie werd een prima evenement. In het Warnaarplant soen zijn negen dagen lang ongeveer 200 wedstrijden gespeeld. Het tournooi was dit jaar goed bezet. Er hadden zich vele sterke dubbels aangemeld, zodat de partijen wat meer tijd namen dan de ervaren tournooicommissie had ge- WADD1NXVEEN - Tweedeklasser Be Fair weet tegen welke teams er in het nieuwe voetbalseizoen gespeeld zal gaan worden op zaterdagmiddag. De bespelers van het Warnaarplantsoen eindigden in de afgelopen competitie op de tiende plaats met 18 punten uit 22 wedstrijden. Van de tweede klasse B maken deel uit: ARC (Alphen a.d. Rijn), Be Fair (Waddinxveen), DUNO (Den Haag), Excelsior P (Pernis), ’s Gravenzandse SV, FC Lisse. Rozenburg, SHO (Oud- Beijerland), Spirit (Ouderkerk aan den IJssel), Sportlust ’46 (Woerden), Vites se Delft, Xerxes (Rotterdam). 9 gepromoveerd; een verrassend goed resultaat. De vier dames-promotiewedstrijden van Be Fair op dinsdag leverde een promotie op van Be Fair 25 onder leiding van C. van Doorn met teamge noten W. Boom, R. van de Maas en N. Vermeulen. Dit team promoveert naar de le klasse. Met 4-1 werd in een uitwedstrijd met veel supporters gewonnen van VLTC 18. De andere damesteams hebben het helaas niet gered, al scheelde dit soms niet veel. Be Fair 26 (3e klasse) on der leiding van H. Poot heeft met 3-1 verloren van Holy 28. Be Fair 29, o.l.v. J. Malestein (5e klasse) heeft van United Services 31 eveneens met 3- 2 verloren, terwijl Be Fair 30, o.l.v. L. Bijkerk tegen Poortugaal 19 met 4- 1 aan het kortste eind trok. Be Fair 11 gepromoveerd naar de 4e klasse. V.l.n.r.: J. Nederhof, H. Hogerbrugge, M. v. Os, A. v.d. Vloed. Ook Maarten Huisman kreeg nog een prijs uitgereikt. Op de openingsdag van het tournooi zijn er een 200-tal ballon nen de lucht ingegaan. Zijn ballon kwam zelfs in België terecht. Na de prijsuitreiking gingen alle 120 kinderen gezellig eten en werd er nog gedanst op gezellige disco muziek. Zondag werden de halve finales en de fi nales gespeeld. In de dames-dubbel fi nale moesten de zusjes Margriet van Rijswijk en Marion van Beumel tegen Joke Baans en Elizabeth Brands uit Boskoop het onderspit delven in drie sets (6-3. 3-6, 6-3). De winnaressen van vorig jaar. het dubbel Goutier/Roest was in de halve finale naar huis gestuurd door de uiteindelijke winnaressen. De voetbalvereniging Waddinxveen heeft het eerste (Adriaan en Jan) Hoog- eveen-toumooi van de Boskoopse voet balvereniging Floreant gewonnen. De door Casper Heerma van Voss getrain- «de Waddinxveense zondagvoetballers behaalden acht punten uit vijf wedstrij den, zodat het Gouwedorp in het bezit kwam van het marmeren beeldje met inscriptie van wijlen Jan Hoogeveen. Het kleinood werd Waddinxveen-aan- voerder John Speelman aangeboden door Gini Hoogeveen-den Uyl. Het team van Waddinxveen werd op de tweede plaats gevolgd door Nieuw koop. Derde werd Bodegraven, vierde F loreant A, vijfde Floreant B en zesde Reeuwijk (RVC). Waddinxveen won met 0-2 van Floreant B. overtroefde Nieuwkoop met dezelfde cijfers, won met 2-1 van Reeuwijk, speelde gelijk te gen Floreant A en speelden tegen Bode graven ook gelijk (0-0). WADDINXVEEN - Yvonne Ivens en Willem Frederiks zijn de nieuwe jeugdkampioenen van de tennisvereniging Waddinxveen. Bij de meisjes en jongens konden zij naasr twee weken strijd op de banen van het tenni spark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan worden uitgeroepen als winnaar van het onderling jeugdtournooi. Carola Taal die na een spannende 3-set- ter wonnen van Ike van de Wilt en Su sanne van Ginneken. In de A-poule was het opnieuw Yvonne Ivens die samen met Mireille van de Weegen wonnen van Joke Kool en Stephanie Hartkoorn. Bij de jongens dubbel B was het op nieuw Max Verheul die in de finale stond. Door zijn blessure kon de wed strijd niet gespeeld wordenDit ten spijt van zijn dubbelpartner Maarten van Leeuwen. Hierdoor waren het Sander de Bakker en Jeroen Termeer die de eerste plaats behaalde. In de A-poule zagen we opnieuw Wil lem Frederiks samen met Mike Luiten. Zij wonnen met overtuigende cijfers van het andere sterke dubbel Martin Derks en Ruud van der Vlies. Bij de ge mengd dubbel in de B-poule kwamen we ook weer enkele bekende gezichten tegen. Het waren hier Maarten van Leeuwen en Tjarda van Heek die won nen van Susan Driessens en Jeroen Ter meer. Bij de A-poule was het opnieuw Willem Frederiks die het rode gravel mocht be treden nu samen met Joke Kool. Peteri de la Croix en Martin Stelling konden deze partij niet in winstpunten omzet ten. Voor het jaarlijkse evenement, waar aan alle jeugdleden kunnen meedoen, hadden zich in totaal 118 kinderen in geschreven. Dit betekende dat er onge veer 280 partijen afgewerkt moesten worden. De junioren waren met de sin gles en dubbels ingedeeld naar sterkte in verschilende poules. Hierdoor kon men 2 weken lang genieten van gezellig en vaak ook spannende wedstrijden op alle niveau’s. Bij de meisjes waren het Yvonne Ivens en Stephanie Hartkoorn die elkaar trof fen in de meisjes enkel finale. Doch ook Stephanie kon Yvonne niet afhouden van de zegetocht die Yvonne het tour nooi had dooorlopen. Bij de jongens was het Gé Schepes die het onderspit moest delven. Willem Frederiks won met de overtuigende cij fers 6-2 6-4. In de B poule won Tjarda van Heek en Yvonne Wiebes en Pierre van de Pol van Martijn Planje. In de C- poule moest Max Verheul helaas opge ven door een blessure, Barry Driesens kon zich hierdoor poule-winnaar noe men. Bij de meisjes was het Jotta Erath die won van Agnes van Veen. In de D-poule was het Sonja de Frank rijker die in 3 sets won van Ike van de Wilt. Ook de mini’s waren dit jaar weer ruim tertegenwoordigd. Zij spelen ge durende een half uur op klein veld. Bij de meisjes was het Marianne Brussel die won van Peggy Olde Bijvank. Bij de jongens won Serge Rijkersmeinen van Willem Bloem. Niet alleen singles kwamen gedurende het jeugdtournooi aan bod maar ook de dubbels kwamen in ruime mate verte genwoordigd. Bij de meisjesdubbel B- poule waren het Bernadette Waser en De heren van Be Fair hadden zater dag blijkbaar een uitstekende dag. Om negen uur ‘s avonds kon het vier de gepromoveerde herenteam worden gefeliciteerd. Be Fair 7 (4e klasse), o.l.v. H. Schooneveld is er ondanks een over twee dagen verdeelde strijd niet in geslaagd van Lommerrijk 15 in een uitwedstrijd te winnen. Nadat zij op zaterdagavond om tien uur in het schemer de strijd moesten staken bij de stand 2-2 en in de 5e partij 6-7 respectievelijk’ 7-6, viel maandagavond uiteindelijk de be slissing. Zij verloren met 5-7 en stel len daarmee hun promotie nog even uit. Be Fair 8 (4e klasse), o.l.v. J. v.d. Maas verloor ondanks verdienstelijk spelen van L. Baas als invaller de uit wedstrijd tegen Aeolus-OL 21 met 5- 5-0. Be Fair 13 (5e klasse), o.l.v. J. Welle- man heeft het in de thuiswedstrijd De finalisten van het De Gouwe Smash-D-Toernooi. Van links naar rechts: Martin Sanders, Anneke Kruisheer (bondsgedelegeerde), Attie de Vrind, Margriet van Rijswijk, Frits van Kempen, Henk Schooneveld, Marion van Bemmel, Baptist, Joke Baans, Paauwe en Elizabeth Brand. Be Fair 9 gepromoveerd naar de 4e klasse. V.l.n.r. P. Koekoek, P. Huisman, P. de Koster, M. ter Meu ten. Ouddorp 3; Be Fair 11 o.l.v. J. Ne derhof en met H. Hogerbrugge, M. van Os en A. v.d. Vloed won met 3- 2 van Rozenburg 15 en Be Fair 12 o.l.v. H. Borst met R. Baas, B. Bloem en H. Vermeulen als invaller voor L. Brero won met 4-1 van ‘t Slag 7. Op dit resultaat van de seniorenteams is op het park de Buitenhof menigmaal getoast, nadat de bloemen aan de ge promoveerde teams waren uitgereikt. Naast de seniorenteams speelden twee juniorenteams thuis met succes voor de promotie. Be Fair 17, het mixed team 14 jaar won met maxi male cijfers 5-0 van Dubbeldam 11. Het team o.l.v. René Barendsz met Eveline Bakker, Mariëlle Deinum WADDINXVEEN Met dè promotiewedstrijden van de afgelopen weken is de competitie voor Be Fair-tennis in het sportpark {‘de Sniep” nu ten einde. Van de 17 kampioensteams zijn er maar liefst d resultaat. tegen IJsselpark 10 net niet gered en verloor met 3-2. De andere vier herenteams zijn op eigen terrein naar de 4e klasse gepromoveerd. Be Fair 9, o.l.v. P. Huisman met teamgenoten M. ter Meulen, P. Koekoek en P. de Koster, won van Overwaard 12 met 3-2. De hoofddeksels van dit team zullen de tegenstander tenminste even uit hun concentratie hebben ge haald. Be Fair 10, o.l.v. J. Malestein en ver der F. Everstijn, F. Groenendijk, P.J. Postma en bijna permanente invaller R. Bleijenberg won met 4-1 van zieningen in een later stadium even eens bruikbaar zijn voor het overdek te zwembad. Uit telefonische informatie bij ge meenten waar reeds waterglijbanen zijn geplaatst, blijkt dat in het eerste jaar de bezoekersaantallen met 40 tot 50 procent zijn gestegen. Daarna daalt het meerbezoek, waarna na een aantal jaren dit bezoek stabiliseert tot 20 a 25 procent. Deze cijfers wor den eveneens door de leveranciers van waterglijbanen bevestigd. Nog altijd is de gemeente bezig met bezuinigingspogingen inzake exploi tatie zwembaden en tennishal. Voor een afgewogen en onderbouwde be sluitvorming inzake de toekomst van de zwembaden is een ambtelijke werkgroep onontbeerlijk. Het mate riaal dat beoordeeld en gerangschikt dient te worden om een aantal be slissingen van vérstrekkende aard te nemen, neemt nu nog steeds toe. Het geheel zal van de ambtelijke werk groep veel tijd in beslag nemen en het zal nog enige tijd duren alvorens over de exploitatie definitieve beslissingen genomen kunnen worden. Op korte termijn zien B. en W. dan ook echter geen mogelijkheden zeer omvangrijke investeringen in de zwembaden te doen. Wel dienen zij er zorg voor te dragen dat de zwem- voorzieningen “bij de tijd” blijven en voldoende aantrekkelijk blijven voor het publiek. Met de ambtelijke werkgroep, waarin het zwembadper soneel is vertegenwoordigd, is B. en W. van mening dat vooruitlopend op het bovenstaande op korte termijn investeringen gedaan moeten worden om de dalende bezoekersaantallen in zowel het overdekte zwembad, als het openlucht zwembad tegen te gaan. Oorzaken van de daling zijn vooral de komst van meer baden in de regio, het veranderde bestedings- en recreatiepatroon en het minder aantrekkelijk worden van de baden t.o.v. de zwembaden in de regio. Een door de gemeentelijke dienst Openbare Werken en complex te bouwen waterglijbaan van 55 meter lengte. WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag 2 juli om half vijf wordt de in het zwembadcomplex aan de Sniepweg te installeren nieuwe waterglijbaan of ficieel geopend. Tot negen uur ’s avonds kan dan iedereen gratis het zwembad in en van dit bijzondere speelattribuut gebruik maken. Tot die tijd wordt er door de gemeente Waddinxveen een wedstrijd gehouden wie voor de nieuwe 55 meter lange waterglijbaan de leukste, gekste, origineel ste en supersnelste naam weet te verzinnen. Voor het opgeven van die naam zijn er onder de Waddinxveense scholieren strookjes verspreid - zo’n strookje staat ook op pagina drie van deze krant - die bij de kassa van het zwembad ingediend kunnen worden. Een deskundige jury kiest uit alle inzendingen drie namen die voor een prijs in aanmerking komen. De prijzen bestaan uit: le prijs 1 jaar lang gratis zwemmen; 2e prijs 8 maan den lang gratis zwemmen; 3e prijs 4 maanden lang gratis zwemmen. De Waddinxveense gementeraad heeft voor het installeren van de waterglijb aan 150.000,- op tafel gelegd. Dit is een van de maatregelen om het dalende bezoekersaantal tegen te gaan. De plaats waar de waterglijbaan gesi tueerd zal worden is zodanig dat deze geen beletsel zal zijn voor latere be sluiten over de zwembaden. Tevens zijn de plaatsbepaling en constructie zodanig dat de waterglijbaan met eventuele andere recreatieve voor- Na een lichte stijging van de bezoe kersaantallen vanaf 1981 in het over dekte zwembad, is weer een daling opgetreden in 1984. Deze daling trad in vanaf september ‘84, toen in Gou da in het zwembad De Tobbe een wa terglijbaan in gebruik werd genomen, die tevens deze zomer in het buiten bad gebruikt gaat worden. “Wij ver wachten dan ook dat deze daling zich in 1985 in zowel het binnenbad als het buitenbad zal voortzetten. Met de komst van een nieuw en eventu eel aantrekkelijk recreatiebad in Bos koop, zal de concurrentie voor onze baden nog groter worden”, aldus B. en W. Het aantal bezoekers (excl. leszwem men, schoolzwemmen, verenigingen) in het openlucht zwembad is van 1976 tot 1984 gedaald van 171.076 naar 44.122. Door warme zomers in 1982 en 1983 vond een lichte ople ving plaats met respectievelijk 79.017 en 77.824 bezoekers. WADDINXVEEN - De in het ka der van de Sportweek Waddinx veen 1985 door de bridgeclub Wad dinxveen in samenwerking met het Sportweekcomité gehouden open bridgedrive voerde vorige week woensdagavond een recordaantal deelnemers naar de kaarttafel. Nadat de voorzitter van het Spor tweekcomité, de heer H. van Ge- looven, de deelnemers had verwel komd, werd in vier groepen die vooraf nar vermoedelijke speel- sterkte waren ingedeeld, felle strijd geleverd die de volgende uitslagen opleverde: Groep A: NZ 1. Mw. de Redelijk- heid-Hr. Kok (W’veen) 58.33%; 2. Mw. Berends-Hr. de Beer (W’veen) 56.55%); OW 1. Echtp. de Morrée (Bode graven) 62.50%; 2. Hrn. Rogge- veen-de Leur (Gouda) 57.74%. Groep B: NZ 1. Hrn. Dessing-Hart (W’veen) 56.55%); 2. Echtp. Stra- ver (W’veen) 55.65%; OW 1. Hrn. Zwijgers-v. Gemeren (Boskoop) 58.93%; 2. Dms Schreuders-Nob- be (Boskoop) 55.95%. Groep C: NZ 1. Echtp. Wegman (Reeuwijk) 58.93%, 2. Hrn. van Kempen- Nijhof (W’veen) 54.46%; OW 1. Echtp. Anker (W’veen) 64.58%; 2. Echtp. v. So- meren (Gouda) 60.71%. Groep D: NZ 1. Dms. Gerts-v. Pinxteren (W’veen) 57.14%; 2. Dms. Waterreus-v.d. Loo (W’veen) 54.76%; OW 1. Hrn Bergshoef-Zuidwijk (Gouda) 63.40%, 2. Echtp. Wannée (Wad- din jxveen 61.61%. f - l

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 19