Tien werklozen I Evangelisatie in park en tent Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. minder, acht nieuwe bedrijven Ontslag door gebrek aan 4 leerlingen Vanwege Hervormde Kerk 22 MILLE Ondernemers voor de klas Cijfers GAB en Kamer Outinord BV is verhuisd Kleuters en H.P. Barth: Wilgenweefsel tegen lawaai autoverkeer jeugd op de muziekschool Drs. J. BORGMAN (PvdA) COMPLIMENTEERT W’VEEN Afscheid van kleuterleidster OPBRENGST BAZAR: Sietze Oudshoorn en Boskoops AFK Dr. H. Bijkerk: Geen antwoord op aids-epidemie Tentweek Harde kern Werkloosheid De Savornin Lohmanschool L. Glasbeek- de Hamer 1 Pr oef scherm Arbeidsplaatsen M. T.J. M. Geraedts Buitenlanders W.H. Marchand h GLASBEEK FOCWA, kenmerk voor vakwerk de Stationsstraat werd zaterdag tussen de regenbuien da (GAB) vast. Het aandeel van de langdurige werk loosheid in het totaal neemt voortdu rend toe. Nu is al 49% langer dan een jaar ingeschreven. In het rayon Woer- Na een succesvolle start van het NCW- project in Den Haag en omstreken, waar in dit schooljaar door een twintig tal gastdocenten op 15 scholen gastles sen werden gegeven, is ook op scholen in Gouda en Waddinxveen met de les sen begonnen. WADDINXVEEN - Outinord BV. een bedrijf dat zich voornamelijk bezig houdt met handel en exploitatie van me- taalprodukten voor de bouw, is van de Staringlaan verhuisd naar de Noordka- de 42. Outinord wordt geleid door de heer C. van der Gaarden en telt 30 medewerk ers. In Zwolle houdt een afdeling van dit bedrijf zich bezig met onderhoud en reparatie. De gemaakte metaalproduk- ten betreffen meestal systeembekistin- gen. WADDINXVEEN - Ook in Waddinx veen staan ondernemers voor de klas, zo meldt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Deze gastlessen worden gegeven op initiatief van het Nederlands Christelijk Werkge versverbond (NCW). De ondernemers vertellen in het kader van dit project over hun persoonlijke ervaringen als ondernemer. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12538 WADDINXVEEN - Het gemeen tebestuur, de gemeenteraad en de bewoners voelen er eigenlijk niet veel voor, maar de wetgeving op het gebied van de geluidshinder houdt de verplichting in dat langs de Beijerinklaan/IJsermanweg een geluidswal wordt aangelegd. In haar bestemmingsplan voor de wijk Zuidplas staat dat ook aangegeven. Omdat niemand op zo’n wal lijkt te wachten wordt de aanleg ervan als maar uitgesteld, al houdt het on derwerp de gemeente wel bezig. In de raadscommissie voorde ruim telijke ordening en de woningbouw sprak de heer H.P. Barth (D’66) weer eens over het beslist niet oog strelende karakter van de geluids wal. Hij wees erop dat er ook ande re mogelijkheden zijn het geluid- slawaai te weren. Hierbij dacht het democratische commissielid aan een scherm van wiigenweefsel als een nieuwe vorm om in de bermen en groenstroken wat te doen aan geluidshiner. Om woonomgevingen voldoende rust te geven wordt in ons land heel wat kennis, ervaring, fantasie en creativiteit gebruikt om met name de geluidsgolven in de buurt van een drukke weg tot een omweg te dwingen. Staal, aluminium, beton, glas, hout, kunststof en beplanting worden daarvoor in toenemende mate gebruikt. Het wilgenweefsel wordt onder meer toegepast in Sliedrecht en De Meern. Het wilgenweefsel als geluids scherm is betrekkelijk nieuw. Bij Sliedrecht staat langs de rijksweg 15 een proefscherm, dat is geplaatst door het ministerie van Volksge zondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en Rijkswater staat. In de Tweede Kamer heeft minister drs. N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat gezegd dat het wilgenweefsel als geluids scherm fantastisch blijkt te werken. Tiet is een mooie, goedkope en Aanvaardbare manier van geluids- wering. Overigens neemt het gebruik van natuurlijke materialen - zoals be planting - toe. Groen is nu eenmaal aantrekkelijker dan beton, staal of kunststof. In de buurt van Hilver sum, langs de rijksweg A-27 is een geluidsscherm te vinden dat bestaat uit open betonnen blokken, die ge vuld zijn met aarde, waarin alles en nog wat groeit en bloeit. de aandacht gevestigd op moslims die christen zijn geworden. Dat gaat ove rigens niet zonder problemen. Fami lie. vrienden en kennissen die moslim zijn zullen de “bekeerde moslim” mijden, want overgang tot een andere religie is een doodzonde. In sterk Is lamitische gemeenschappen, wordt zo iemand verstoten.“Als we dus njet zo iemand in aanraking komen, moe ten we dit wel onderkennen. Het zal inhouden dat je je helemaal zult moe ten openstellen, ja ook je huis zul je voor zo iemand moeten openzetten”, meent de CEC. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JUNI 1985 De lessen, die veelal in het kader van de vakken maatschappijleer of economie gegeven worden, moeten bijdragen tot een beter contact tussen onderwijs en bedrijfsleven. Een 7-tal scholen, waar onder MAVO, HAVO, VWO en Gym nasium werd gevraagd aan het project mee te doen en de reacties waren zon der uitzondering positief. Volgens het aantal arbeidsplaatsen in het bedijfsleven in Midden-Holland is, volgens de mutaties in het handelsregis- ter (in- en uitschrijvingen), in mei 1985 met circa 43 toegenomen. Zo nam het aantal bedrijven toe met 38, het saldo van 92 inschrijvingen en 54 uitschrijvin gen. De bedrijven met tussen de 10 en 19 werknemers zorgden voor per saldo 15 arbeidsplaatsen, de eenmanszaken voor 30. In mei nam alleen het aantal houdster maatschappijen wezenlijk toe (+6). In de groothandel, de detailhandel en de zakelijke dienstverlening werden welis waar veel nieuwe bedrijven ingeschre ven. maar werden ook veel bedrijven opgeheven en verplaatst, zodat per sal do de toename in deze branches gering bleef. Donderdagavond 4 juli wordt tijdens een receptie van acht tot negen uur in de protestants christelijke kleuter school De Duiventil aan de Staring laan afscheid genomen van kleuter leidster mevrouw L. Glasbeek-de Ha mer, die in het nieuwe schooljaar wordt overgeplaatst naar een andere school binnen de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs te Waddinx veen. Eerder in die week en wel op dinsdag 2 juli nemen de zesde klas leerlingen van de Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan afscheid van hun school. Overdag hebben zij een feestelijk programma, met een gezel lige maaltijd op school, waarna zij om half acht voor de ouders een avondvullend programma presente ren, waarbij iedereen zijn beste been tje zal voorzetten. Op donderdag 4 juli nemen de kleu ters van “De Duiventil” afscheid van hun school. Na de grote vakantie ko men zij daar niet meer terug, maar gaan naar de nieuwe basisschool “Groen van Prinsterer”. Zij hebben ‘s middags een leuk programma (van 15.15 - 19.45 uur) waarbij ze ver kleed op school mogen komen. Wegens terugloop van het aantal leer lingen is door Burgemeester en Wet houders met ingang van 1 augustus 1985 eervol ontslag verleend aan mej. M.T.J.M. Geraedts, als onderwijzeres aan de openbare mr. A. de Roos school. Die uitspraak noteert Goudsche Cou- rant-verslaggever Theo de Jong uit de mond van de Waddinxvener dr. H. Bij kerk (58), inspectéur in algemene dienst bij de Geneeskundige Hoofdinspectie van Volksgezondheid en Den Haag. Onze aan de Justus van Effenlaan wo nende plaatsgenoot, in 1983 onder scheiden in het officierschap in de Orde van Oranje Nassau, komt aan het woord omdat de krant meldt dat de Goudse ziekenhuizen Bleuland en St. Jozef in principe bereid zijn om aids-pa- tiënten te verplegen. Aids, waarover dr. Bijkerk onlangs in het Amerikaanse Atlanta een grote in ternationale conferentie bijwoonde, is een sexueel-overdraagbare ziekte, die het menselijk afweervermogen tegen infecties afbreekt. Per 1 januari stonden in Nederland 42 aids-patiënten geregi streerd. Aids is dodelijk en komt vooral voor onder homosexuele mannen, drugsgebruikers, die injectiespuiten ge bruiken, en bepaalde ontvangers van bloedtransfusies (vooral hemofiliepa- tiënten). In Amerika blijken ook veel prostituees, vooral die aan de drugs zijn verslaafd, met het aids-virus te zijn be smet. Tot nu toe is geen absoluutwer- kend geneesmiddel gevonden tegen aids. In de Goudsche Courant zei dr. Bijkerk ook nog: "We denken in Nederland niet aan concentratie van de behandeling van aids-patiënten in één of enkele zie kenhuizen. We denken dat het beter is aids-patiënten in hun eigen omgeving te laten. Dat betekent dat ze zoveel moge lijk moeten worden behandeld in zie kenhuizen in de buurt". den is de situatie wat dat betreft gunsti ger dan in het rayon Gouda. De langdu rige werkloosheid in Woerden is "maar” 41%. Van de 40-pussersis 61% en van de jongeren 35% langer dan twaalf maanden zonder werk. Bovendien waren er nog bijna 200 vaca tures onvervuld, welke afkomstig zijn van niet in Midden-Holland gevestigde bedrijven. In de maand mei werden bij G.A.B. Gouda 350 nieuwe vacatures gemeld. Dat zijn er 100 meer dan in de maand mei van het vorig jaar. Ongeveer 250 vacatures werden afge meld, een deel daarvan door toedoen van het arbeidsbureau. Sinds januari werden bij het arbeidsbureau meer dan 1.200 nieuwe vacatures opgegeven. De geregistreerde openstaande vraag bij het G.A.B. Gouda (vestigingen te Gouda en Woerden samen) is in de loop van de maand mei toegenomen met ruim 100. Het betreft vacatures van be drijven en instellingen, welke in Mid den- Holland zijn gevestigd of daar werkzaamheden uitvoeren. Per ultimo mei werden er nog 400 personeelsaan- vragen geteld. Rondom de gereformeerde Kruiskerk en Het Trefpunt aan door de jaarlijkse rommelmarkt/bazar gehouden. (Foto: Sjaak Noteboom). Mevrouw Van der Hart (42) is een geboren Utrechtse, die in Amers foort werd opgeleid en die twee jaar na haar huwelijk (1968) in Waddinx veen kwam wonen (1970). Ze had toen al op kleuterscholen in Utrecht en Edam gewerkt. In 1972 kwam ze bij de Klimop, van welke school ze in 1973 een vaste aanstelling kreeg. De kleuterleidster is eervol ontslag aangezegd daar de leerlingentellingen in het afgelopen schooljaar een te kort van vier leerlingen opleverde. Het gevolg daarvan is dat de nieuwe basisschool Leon van Gelder het nieuwe schooljaar 1985-1986 maar één kleuterklas zal hebben. De meeste wetten en regels zijn er om de zwakkeren in de samenleving te beschermen tegen de economisch sterkeren. Daarom is de PvdA wel te gen bureaucratie, maar niet altijd voor deregulering. Gemeenten kunnen meer bevoegdhe den krijgen als ze over een sterk ambtelijk apparaat beschikken. Bij kleine gemeente schiet de kwaliteit van het ambtelijk apparaat soms te kort om bepaalde taken behoorlijk te kunnen verrichten. Dan moeten rijk of provincie bijspringen. Vanuit de PvdA-ledenvergadering kwamen na de inleding van de Zuid- hollandse gedeputeerde vragen over de invloed van de provincie op het defensiebeleid, de taak van de pro vincie voor economie en werkgele genheid, de invloed van de bestuur der op het ambtelijk apparaat en om gekeerd. Om half elf werd de verga dering besloten. WADDINXVEEN Negen weken evangelisatiewerk in het recrea tiepark van mevrouw N. Breedijk aan de Henegouwerweg en een vierdaagse tentweek aan de Overtoom in de Oostpolderwijk. Dat Gedurende de maand mei is het aantal werklozen in de Goudse regio met 28 toegenomen. Die toename valt in het niet vergeleken met de stijging van april op mei een jaar geleden, namelijk met 320. Van de 7.226 werklozen eind mei 1985 zijn 4.594 mannen en 2.632 vrou wen. Dat isresp. 91 minderen 119meer dan per ultimo april. WADDINXVEEN/GOUDA - De kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland meldt dat er in Waddinxveen per saldo 4 nieuwe bedrijven zijn bijgekomen. In mei kwamen er in feite 8 nieuwe bedrijven bij. maar er gingen er ook weer vier van af door opheffing (1) en vertrek naar elders (3). In Waddinxveen waren er die maand 579 mensen zonder werk (341 mannen en 238 vrouwen). Dat zijn er 10 minder dan een maand eerder, want in april waren er nog 589 werkloze Waddinxveners (370 mannen en 219 vrouwen), zo stelt het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gou- WADDINXVEEN Het voortdurend op de Waddinxveense ge meentebegroting opvoeren van een vaste post voor ontwikkelings samenwerking heeft het provinciaal bestuur van Zuid-Holland niet alleen doen zwichten voor de Waddinxveense argumenten om hiervoor jaarlijks geld uit de gemeentekas te halen, maar heeft ook zijn de twee zomeractiviteiten, waarmee de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen het evangelie ook buiten de kerkmu ren brengt. Het zondag begonnen en tot en met zondag 18 augustus durende evange lisatiewerk aan de Henegouwerweg wordt gedaan door een team jonge mensen. Sinds april hebben ze zich wekelijks in dit werk getraind. Op het programma staan wekelijkse kampdiensten, gesprekswerk, een kinderbijbelclub en spel- en knutsel programma’s voor de kinderen. Elke zaterdagavond is er voor de ouderen een ontspanningsavond met een zang groep of een spreker. Bij dit werk worden de lidmaten van de Centrale Hervormde Gemeente betrokken door koekjes en andere lekkere dingen te bakken. Deze wor den dan bij de koffie na elke zondag se kampdienst uitgereikt. Overigens meent het jonge team men sen, dat als ‘Stalteam” dit evangeli satiewerk doet, dat het gesprekswerk onder de bewoners van het recreatie park het belangrijkste, maar zeker niet het gemakkelijkste is. “We gaan dan in groepjes van twee of ook wel alleen proberen met de cam pingbewoners in gesprek te komen over God, over de Bijbel en over het geloof. Dat dit niet eenvoudig is zult u wel kunnen begrijpen, maar wij weten dat we dit mogen doen tot op bouw van Gods Koninkrijk, en voor dat wij op pad gaan vragen we met el kaar een zegen over onze arbeid in een gezamelijke bijbelstudie en ge bed, want hieruit putten wij onze kracht”. De kleine stijging van de werkloosheid in mei is toe te schrijven aan de toe stroom van schoolverlaters (+160). In de jneeste beroepsgroepen deed Zich dan ook een beperkte toename voor van werkloosheid, maar vooral onder het winkel- en kantoorpersoneel (met resp. 57 en 51). Daarentegen een verdere af name van het aantal werkloze bouwvak kers (met 80). De huidige werkloosheid van 7.226 ligt beduidend onder het ni veau van mei vorig jaar (8.343). Het gunstige verschil van 1117 is vooral te rug, te vinden in de beroepsgroepen bouw (-331) en metaal (-285). Daarbij vallen de beroepsgroepen horeca- en huishoudelijk personeel wat uit de toon met resp. 36 en 21 werklozen meer. De daling van de werkloosheid ten op zichte van vorig jaar is voor ongeveer de helft terug te vinden in de leeftijdsgroe pen van de vijftig-plussers. Het aandeel van de jongeren t/m 24 jaar in deze afna me is 34%. Verheugend is dat nu ook het aantal werklozen in de middelbare leeftijdsgroepen aan het dalen is. Ten opzichte van vorig jaar met 186. Opmerkelijk is de stijging van het aan tal jonge werkloze vrouwen in het rayon Woerden ten opzichte van een jaar gele den. In het rayon Gouda is sprake van enige daling. WADINXVEEN - Een netto-be-i drag van 22.000,-. Dat is de op-' brengst van de zaterdag rond de ge-] reformeerde Kruiskerk en Het Tref-i punt aan de Stationsstraat gehouden' jaarlijkse rommelmarkt/bazar. Dit] geld wordt gebruikt voor het j aarlijk-1 se evangelisatiewerk van de Gerefor-' meerde K en voor het verfwerk aan] de binnenkant van de Kruiskerk aan, de Passage. De organisatoren spreken van een( groot succes. De in het kader van de, rommelmarkt/bazar gehouden spon-1 sorloop - een nieuwe activiteit - heeft in de opbrengst voor eentiende deeh bijgedragen. Andere grote trekkers' waren het rad van avontuur en het] lichtbakkenspel. Daarnaast hebben, de verschillende activiteiten van en kele tientallen tot vele honderden guldens bijgedragen. Er heerste op de rommelmarkt/bazar de gehele dah een geellige drukte. Het weer was natuurlijk niet best, maar tussen de regenbuien door kon het publiek toch heel veel van zijn gadind vinden. Oude spullen trek ken altijd heel wat mensen, zo bleek zaterdag weer eens. Op de volgende nummers zijn bij de verloting prijzen gevallen: sprei-153 grijs, wandkleed-129 grijs, bruid- spop-15 oranje, poppenhuis-467 groen. De prijzen zijn af te halen bij Ringenier, Lijsterbesstfaat 52. Wad dinxveen. Evangelisatie onder het linnen dak wordt bedreven op maandag 12, dins dag 13, woensdag 14 en donderdag 15 augustus. Aan de Overtoom in de Oostpolderwijk staat dan weer een tent, waar kinderen van 4-12 jaar zowel ‘s morgens als ‘s middags zul len worden beziggehouden. Er zijn Bijbelvertellingen, poppenkastvoor stellingen, knutselmiddagen en spel letjes. Geprobeerd is de tentweek dit jaar ook voor kinderen vanaf 10 jaar wat leuker te maken. Voor de oudere jeugd en de volwassenen wordt er de film “Terrorist tussen twee vuren” gedraaid. De tentweek gaat van start met een openluchtzangdienst. Voor de bege leiding zorgt een muziekensemble, terwijl ds. L. Roetman spreekt over het onderwerp “Kom, het is feest”. Een ander initiatief van de Centrale Hervormde Gemeente is om een evangelisatiecommissie te formeren, die activiteiten zou kunnen gaan ont wikkelen onder in Waddinxveen wo nende buitenlanders. Theo Molenaar (Kon. Wilhelminasin- gel 67, tel. 16355), Cor de Mos (Brugweg 112, tel. 15526) en Hugo Romijn (Mozartlaan 23, tel. 17493) proberen dan ook alvast met mensen in contact te komen die contacten hebben of deze zouden willen met moslims. Vanwege de Centrale Evangelisatie Commissie (CEC) van Hervormd Waddinxveen is al een paar weken lang in het Hervormd Kerkblad infor matie gegeven over het geloof van de moslims en hoe zij tegen het christen dom aankijken. In de serie werd ook WADDINXVEEN - Donderdag avond 4 juli tussen half zeven en half negen neemt kleuterleidster me vrouw A.S.M.T. van der Hart- Kerckhoff officieel afscheid van “haar” openbare kleuterschool De Klimop aan de Essengaarde. Op deze school heeft de aan de Heu velhof wonende Waddinxveense 13 jaar lesgegeven. Aan haar dienstver band met de gemeente Waddinxveen komt per donderdag 1 augustus een einde door de terugloop van leerlin gen. De afscheidsreceptie in de kleuter school De Klimop wordt haar aange boden door de ouderraad van deze school, die haar vertrek net zo be treurd als zijzelf dat doet. Van har te welkom zijn die avond ouders van leerlingen, leerlingen, oud-leerlingen en belangstellenden. lei ervaringen kunnen opdoen. Ei genlijk voor kinderen niets nieuws. Van nature gaan het maken van klan ken en bewegingen op deze leeftijd vaak samen. Nu gebeurt het echter in een groep. Aan de hand van een ge geven worden samen allerlei nieuwe dingen in de muziek ontdekt. En plezierige ontdekkingen worden van zelfsprekend herhaald! Hierbij -kan van alles gebruikt wor den: waardeloos materiaal (bijv, plas tic bekertjes), dingen die we gevon den hebben (zoals slakkenhuisjes), maar ook wordt kennis gemaakt met de verschillende instrumenten die de muziekschool (of een kind zelf) in huis heeft. Door dit alles raken de kinderen vertrouwd met muziek, spe len met muziek, maken zelf muziek. De eervol ontslagen De Klimop- kleuterleidster mevrouw A.S.M.T. van der Hart-Kerckhoff. WADDINXVEEN - De Waddinxvener Sietze Oudshoorn, betrokken bij de Boskoops Anti-Facisme Komité (BAFK), heeft zijn naam mede onder een verklaring gezet dat het BAFK zich volledig distancieert van het vernielen van auto’s met Duitse kentekens in het kwekersdorp. In anonieme pamfletten is gesuggereerd dat de "BAFK-verzets- groep" hierachter zou zitten. Volgens Sietze Oudshoorn is het BAFK een open democratische organisatie waarvan de leden zich in het openbaar manifesteren, wanneer er uit naam van het BAFK pamfletten en persberichten worden uitgegeven, worden die altijd ondertekend door een of meer leden. Op deze manier is het altijd mogelijk hen aan te spreken op gedane uitspra ken. "Het zal duidelijk zijn dat het vernielen van auto’s van een bepaald volk zeker niet tot de strategie van de antifacisti- sche beweging behoort. Natuurlijk be treuren wij het gebeuren in Bitburg en het toestaan van SS- reünies in de Bondsrepubliek. Toch hebben wij de indruk dat er ook in de Bondsrepubliek krachten zijn die proberen dit soort ge beurtenissen te voorkomen. Wij vinden het zeker niet passend een heel volk ver antwoordelijk te stellen voor het opko mend facisme,” vindt de Waddinxve ner. "Wij zijn ervan overtuigd dat acties als gepleegd door de zogenaamde "BAFK verzetsgroep" beslist niet tegemoet ko men aan ons verlangen bredere lagen van de bevolking te betrekken bij de strijd tegen discriminatie en facisme.” Drs. Borgman sprak overigens niet al leen over ontwikkelingssamenwer king op de door voorzitter A. Slinger geleide avond, maar ook over de ver keersveiligheid, het aanleggen van kleine recreatieterreinen, streekplan nen, de beïnvloeding van het open baar veevoer, de aanleg van bedrijfs terreinen en het bouwen van provin ciale ziekenhuizen. Drs. Borgman kon zich niet aan de indruk onttrekken dat veel van wat de rijksoverheid aam taken decentra liseerde naar de provincie was inge geven door bezuinigingspolitiek. Kortom: de hogere overheid probeert de lagere overheid geldkostende ta ken in de maag te splitsen. Deregulering (minder regels stellen) is vaak een stokpaardje van liberalen. De Vereniging tot Stichting en In standhouding van Nederlands Her vormde Christelijke Scholen in Wad dinxveen houdt dinsdagavond 2 juli tussen half negen en tien uur in de gemeenschapsruimte van de Her vormde Bethelschool aan de Hegge- winde een afscheidsreceptie voor ver trekkende personeelsleden. Eén van hen is het hoofd van de Bet helschool, de heer W.H. Marchand. Hij vertrekt naar Oldebroek. Op de afscheidsreceptie zijn ouders van leer lingen, oud-leerlingen en belangstel lenden van harte welkom. de provincie ertoe gebracht de Derde Wereld jaarlijks met f 100.000,- te steunen. Dat zei PvdA-gedeputeerde drs. J. Borgman vorige week dinsdagavond in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. Hij sprak daar op de ledenvergadering van de PvdA-Wad- dinxveen over de invloed van de pro vincie op gemeentebesturen en om gekeerd. Aanvankelijk vond de provincie dat Waddinxveen te veel geld gaf aan ont wikkelingsprojecten in Boven-Volta en Peru, maar de gemeenteraad dacht daar anders over en won de strijd daarover, zodat “Den Haag” de gemeentebegrotingen weer zonder meer goedkeurde. Het handhaven van de post ontwik kelingssamenwerking op de (sluiten de) gemeentebegroting en de nieuwe activiteiten op dit punt van de pro vincie Zuid-Holland vond de in Gouda wonende socialistische gede puteerde een duidelijk voorbeeld van invloed van de gemeente op de pro vincie. WADDINXVEEN/GOUDA - ”De aids-epidemie heeft ons allemaal over vallen en we hebben er nog geen ant woord op. Ondanks alle inspanningen, die mensen in de hele wereld zich ge troosten, blijft aids voorlopig een enor me bedreiging. We moeten rekening houden met verdere verbreiding van de ziekte, ook door heteroseksuele kon takten. Er zijn weliswaar enkele licht punten, maar het totale beeld blijft somber”. KLeuters en muziek op de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen aan de Zuidkade wijst er op dat ook voor kinderen van 5 tot 7 jaar de mo gelijkheid bestaat om op de muziek school met muziek te werken. Dat vindt dan plaats tijdens de ritmiek- lessen. Voor de cursus ritmiek, die in het nieuwe schooljaar van start gaat, is vanaf heden aanmelding van leerlingen mogelijk. Wat is eigenlijk ritmiek? De naam is al heel oud en wordt vaak verward met ritme. Daarom wordt het tegenwoordig ook wel muziek en be weging genoemd. En dit zegt al veel meer over wat er gedaan wordt tij dens de lessen. Er wordt niet alleen muziek gemaakt, of naar mu ziek geluisterd, er wordt iets met die muziek gedaan. Er wordt bijvoor beeld op gedanst, of naar aanleiding van de tekst van een liedje wordt een toneelstuk gemaakt. Wel blijft het hierbij draaien om die muziek. Bij de ritmiek-lessen aan de kinderen van 5 tot 7 jaar wordt het mogelijk gemaakt dat de kinderen op een spontane en ongeremde manier aller- Per augustus vormen de protestants- christelijke kleuterschool De Kleine Basis en de lagere school De Savornin Lohmanschool aan de Heggewinde samen een nieuwe basisschool. Het bestuur geeft er de voorkeur aan deze school te noemen: De Savornin Lohmanschool, omdat deze naam erg ingeburgerd is. Mevrouw T.A. Zwet- sloot-Zijlstra heeft afgezien van een functie in de schoolleiding, waarop zij krachtens de Wet op het Basis onderwijs aanspraak kon maken. Het bestuur heeft benoemd: directeur B.J. Vroegop en adjunct-directeur W.C. v.d. Eijk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 19