Nieuw leven badmintonners Amerikanen TENNISSEN KUN JE JE LEVEN LANG DOEN Prof. Kohnstammschool voor MAV0 in surffinale Coca-Cola spelen op 'De Woerd' 7 Weegje bevat goed zwemwater WADD1NXVEEN/DEN HAAG - Aanvaardbare tot goede zwemkwali- teit betreft het water van de veenpias 't Weegje in Waddinxveen-Zuid. Dat staat in de folder Zwemwater in de provincie Zuid-Holland 1985 van het provinciaal bestuur. Deze folder, met informatie-adressen en nuttige tips voor zwemmen in oppervlaktewater, is onder meer op het gemeente huis aan het Raadhuisplein verkrijgbaar. Hans Langerijs grote ”Zes” afwezige in de in ’’Aeolus” Opbouw van reuzen- Bert Koetsier Woensdag 3 juli Waddinxveense etappe Alblas 7e Fietstocht van WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE glijbaan in zwembad Snelwandelaar Harold v. Beek naar Frankrijk voor wereldtitel Hart- en Nier stichting trok 275 mensen In Waddinxveen 25 tennisbanen De Sperwer Degradatie voor Korbis Zes van Rijn en Gouwe Tennisscholen Joggen D-junioren u v Senioren Goed bezet Vrolijk deuntje Sport Overdag Roosendaal WIELERZESDAAGSE BEROEPSRENNERS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JUNI 1985 X aanvaardbaar tot goed. De Noordzee bij de kop van Goeree. de Grevelingen. het Oostvoornse Meer, het Brielse Meer, de Bernisse en een flink aantal kleine binnenwateren hebben uitste kend zwemwater. De populariteit van het racketspelle- tje ligt zeker niet alleen bij de regel matig vertoonde kunsten van McEn roe en trawantenTennis pikt ook een Ivan Lendl, Martina Navratilova en Chris Evert-Lloyd in de media krij gen, mist kennelijk zijn uitwerking niet. In 1984 nam het aanal leden van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tén- nis Bond (KNLTB) opnieuw toe en voor dit jaar wordt hetzelfde ver wacht. Momenteel is de tennisbond met 550.000 leden de op één na groot ste sportbond. De voetballers span nen met hun KNVB nog immer de kwantitatieve kroon met meer dan een miljoen getrouwen. Over de hele wereld is tennis waan zinnig populair geworden. Men heeft ontdekt, dat je het heel je leven kunt doen. Er zijn erg veel mensen die lange tijd een bepaalde sport beoe fend hebben, maar er op een gegeven moment achter komen dat ze er te oud voor worden. Hockeyers, voet baller, etcetera. Tennissen kunnen ze dan nog wel. Het eigen tempo kan im mers bepaald worden. Zeker is al dat een aantal grote namen van voorgaande jaren uit de wielerzes- daagse zullen ontbreken. Gerrie van Gerwen, Jos Lammertink en Hans Langerijs, alle drie al eens winnaar van de ”Zes” zijn er om uiteenlopende re denen dit jaar niet bij. Van Gerwen neemt ten tijde van het wieierfestijn deel aan internationale wedstrijden in Duitsland. Jos Lammertink is geveld door de ziekte van Pfeiffer en Hans Langerijs is nog steeds hertstellende van een zware blessure. WADDINXVEEN In de strijd om de Vlister Bokaal voor polsstoksprin- gers kwam de Waddinxveense voetbal- trainer-zonder-club Bert Koetsier (38) bij de senioren-B op de tweede plaats terecht met een sprong van 14.70 meter. Op dinsdagmiddag 2 juli zal de 55 meter lange superwaterglijbaan om 16.30 uur officieel in gebruik wor den genomen. Vanaf 16.30 tot 21.00 uur heeft iedereen gratis toe gang tot het zwembad en kan gratis gebruik worden gemaakt van het zwembad en de nieuwe waterglijb- aan. De gemeenteraad besloot in april om voor de reuzenglijbaan een be drag van 150.000,- beschikbaar te stellen. Deze aanzienlijke inves tering zal niet doorberekend wor den in de toegangsprijzen voor het zwembad; de tarieven blijven het zelfde. Omdat de nieuwe 55 meter lange waterglijbaan uniek is, heeft deze nog geen naam. Onder de leerlingen van de scholen is daarom een prijsvraag uitgeschreven om een originele naam te bedenken. Een deskundige jury kiest uit alle inzendingen drie namen die voor een prijs in aanmerking komen. De prijzen bestaan uit: le prijs: 1 jaar lang gratis zwemmen; 2e prijs: 8 maanden lang gratis zwemmen; 3e prijs: 4 maanden lang gratis zwem men. van de dit jaar 25 jaar bestaande tennisvereniging Wad- Voor de derde competitiewedstrijd moest de Antilopeploeg D-junioren (12-13 jaar) zaterdag naar Dordrecht om daar de naaste concurrenten AV Hercules en AV Fortuna te ontmoe ten. Op een - door de regenval- zwaar te belopen sintelbaan werkten Marcel Roosenhoff, Richard Haverkamp, Je roen Groot, Mark Hilberts, Robert Smaal het wedstrijdprogramma vlot af. Op de 4 x 80 meter estafette behaal de de ploeg van Antilope een tweede plaats achter de ploeg van Hercules, maar vóór de ploeg van Fortuna Vlaardingen. Bovendien werd een nieuw clubrecord (46 sec.) behaald. Bij het verspringen behaalde Jeroen Groot een persoonlijk record door een sprong van 4,21 meter. De aan vankelijk zeer goede resultaten wer den helaas overschaduwd door een diskwalificatie op de 80 meter hor den, waardoor kostbare punten ble ven liggen. WADDINXVEEN Tijdens het alge meen bedrijfsvoetbalkampioenschap van de regio Gouda in Boskoop is het team van houthandel Alblas uit Wad- dinxveen op de zevende plaats geëin digd. Het door de bedrijfsvoetbalcom- missie Boskoop georganiseerde toer nooi stond onder auspiciën van de KNVB. De organisatie probeert dat verlies te compenseren door andere bekende ren ners te contracteren. Van de al bekende zeventien coureurs springen er enkele in het oog. Oud-winnaar Theo Smit komt zeker en is opnieuw kanshebber voor de eindzege. Bert Wekema, Fons van Katwijk, Ad Tak, Jaques renners in deze regio een goede bekendheid genie ten. Peter de Groot van Antilope in ac tie bij het hoogspringen tijdens de competitiewedstrijden. (Foto: Han Zoet). De seniorenploeg van Antilope is zondag zevende geworden in Bergen op Zoom waar de strijd werd aange bonden tegen acht andere ploegen in de vierde klasse KNAU. De Wad- dinxveners (Peter de Groot, Mark Smallenbroek, Cor Hoogendoorn, Rob Meyer en Etienne Boer) wisten enkele persoonlijke records sneller te stellen. Het blijkt dat meer dan 450 kilometer van het oppervlak van de provincie Zuid-Holland uit water bestaat: rivie ren. kanalen, meertjes, zandwinplassen en een stuk Noordzee. Deze oppervlak tewateren bieden vaak goede mogelijk heden om te zwemmen. De kwaliteit van dat water is meestal wel voldoende, maar niet altijd en overal even goed. Om enig inzicht te geven in de kwaliteit van vaak als zwemwater gebruikte op pervlaktewateren heeft de provincie de folder "Zwemwater in de provincie Zuid-Holland 1985" uitgegeven. Hierin is een kaart opgenomen waarop de zwemwaterkwaliteit van 59 recreatie wateren in kleur is aangegeven. Uit deze kaart blijkt bijvoorbeeld dat de zwemwaterkwaliteit van de grote rivie ren. zoals Nieuwe Waterweg, Oude Maas. Waal, Leken Hollandsche IJssel. over het algemeen onbetrouwbaar tot slecht is. Maar ook het water van de Linge en de Graafstroom wordt niet als aanvaardbaar aangemerkt. De provin cie raadt het zwemmen in deze wateren dan ook af. De Noordzee tussen Hoek van Holland en de grens met Noord-Holland en bij Voorne is in de zomermaanden meestal De tennisvereniging Waddinxveen is één van de weinige tennisverenigin gen in de regio, waar nog een goed bezet B-tournooi wordt georgani seerd. Het bestuur is met de vastge legde spelersgroep dan ook zeer in z’n sas. Tijdens het toumooi, dat wordt gesponsord door het bouwbe drijf Noorlandér Beheer (Leider dorp), Tenson (Amsterdam) en de verzekeringsmaatschappij VITA (Den Haag), zullen in de D-categorie een 175-tal in de C-klasse en 90-tal en in de B-categorie zelfs een 110-tal par tijen worden afgewerkt. Favorieten in de resp. klassen zijn bij de heren D E. van Oest, M. van Dijck, E. v.d. Erk en E. Lodder. Bij de da mes Y. Ivens en mej. Vink. Voorspel len in deze klasse is echter steeds weer een risicovolle zaak, omdat jong talent soms zeer snel omhoog schiet. In de B-poule gooien behalve de le den van de tennisscholen hoge ogen sterke spelers als D. Takx, M. Schee le, E. Weststrate, C. Snoei en bij de dames C. Vrijenhoek, M. Moerker ken, F. Kaldenberg en M. v.d. Ouden rijn. WADDINXVEEN - Tennis - zo ma ken ook de sport- en recreatiepagina’s in het Weekblad voor Waddinxveen steeds duidelijk - is nog altijd in. Waddinxveen heeft een tennishal met 3 banen en drie tennisparken met 22 banen, die worden bespeeld door de tennisvereniging Waddinxveen (ten nispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan), de tennisvereniging Be Fair (tennispark De Buitenhof aan de Sniepweg) en de tennisvereniging De Gouwe Smash (tennispark Warnaar- plantsoen aan de Jan Dorrekenskade- Oost). Gezamenlijk beschikken zij over 1.61)0 spelende leden. Het zier er naar uit dat alleen de ten nisverenigingen nog niet zo veel last hebben van krimpende ledentallen. Jong en oud, al dan niet gehuld in mo dieuze en merkgevoelige outfit, han teren met veel plezier de besnaarde matteklopper. In de tijd dat vrijwel alle amateurver- enigingen diverse klaagzangen ten ge hore brengen over de slechte positie waarin zij verkeren, valt er in de ten nishoek een vrolijker deuntje te be luisteren. De uitgebreide aandacht die miljonairs als John McEn roe, start voor hun 100 kilometer. Daarvoor rijden vanaf 17.15 uur de amateurs hun tweede etappe over 80 kilometer. Dit is een nieuw onderdeel van het wieler spektakel. Ook staat een tweedaagse voor liefhebbers en vetaranen op het programma. In totaal zullen ongeveer 250 wielrenners in actie komen in Mid den Holland. De organisatie van de "Zes" is dit jaar als vanouds in handen van Dagblad Rijn en Gouwe, in samenwerking met de wielervereniging Avanti uit Alphen, Excelsior uit Gouda en het Wielersco- mité Nieuwkoop. De toegang voor dit wielerevenement is dit jaar weer gratis, dankzij de medewerking van het be drijfsleven. In het erecomité van de "Zes van Rijn en Gouwe” heeft ook weer zitting Wad- dinxveens burgemeester C.M. van der Linden. Cora van der Berg uit Alphen aan den Rijn is dit jaar de nieuwe ronde miss van de "6". Zij zal zes dagen lang de coureurs feliciteren met hun over winningen Cora zal op het podium wor den bijgestaan door de nieuwe ronde- speaker Mels de Kievit uit ’s Graven deel. Hij volgt Chris Delbressine op. Tennisleraren en -leraressen zijn de aangewezen personen om beginners en gevorderden de fijne kneepjes van het tennis bij te brengen. Deze spor tieve onderwijzers krijgen het allengs drukker, waardoor zij zich soms ge noodzaakt zien een tennisschool te beginnen. •Particuliere initiatieven derhalve die los staan van de verenigingen en de KNLTB. Noch de bond, noch de clubs hebben daar moeite mee. WADDINXVEEN/REEUWIJK - Een team van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Maurit- slaan neemt dit najaar deel aan de finale van de Coca- Cola surfkampioenschap- pen 1985 voor middelbare scholieren. Dat is het resultaat van de tijdens de tweede voorronde in Reeuwijk met 298 punten behaalde zesde plaats. Er waren 7 finaleplaatsen te verdelen. Bij de groep beste jongens kwam Kohn- stamm-Mavo-leerling René van de Wal met 10 punten op de tweede plaats. De Coca-Cola surfkampioenschappen 1985 bestaan uit drie voorronden. De derde werd afgelopen weekeinde op het Zuid-Laardermeer in Kropswolde ge houden. maar anderhalve week geleden was de plas Broekvelden bij de wind- surfclub Reeuwijk de plek van deze ti telstrijd. Hier streden 30 teams uit Mid- den-Holland om de 10 finaleplaatsen. Er werd sportief gevaren waarbij op za terdag de weersomstandigheden ideaal waren: zon. harde wind en gelijkwaar dig materiaal: de Ten Cate Runner. De 2e voorronde werd gewonnen door het Alcarin College uit Uithoorn met 92 punten. Tweede werd het RSG 't Slin- gerbos uit Harderwijk met 242 punten en derde werd College Hageveld uit Heemstede met 266 punten. Samen met 7 andere scholen behaalde zij een finaleplaats. Deze finale wordt gehouden op 14 en 15 september te Har derwijk. Dan zal worden beslist wie het winnende team is van de Coca Cola Surfkampioenschappen voor Middelba re Scholen 1985. Aeolus aanpakt is het samen met Flori da en de gemeente Waddinxveen orga niseren van badmintonochtenden in het kader van "Sport Overdag”. Sport overdag vindt de laatste jaren veel op gang in onze maatschappi^omdat steeds meer mensen steeds meer vrije tijd krij gen. En dat terwijl de meeste sociale ac tiviteiten zich ’s avonds en in het week end afspelen. Met name in de zomermaanden is Ne derland vergeven van hollende lieden die puffend en zwetend hun fysieke (on)gesteldheid op de proef stellen. De schaarse zonnestralen lokken ook enthousiastelingen naar de tennis baan. Landelijk over het algemeen zit er bij de tennis-jeugd overigens een beetje de klad in. Niet zozeer omdat jongeren niet meer in die sport geïn teresseerd zijn, maar eenvoudig om dat er getalsmatig minder jongeren Nederland bevolken dan voorheen. graantje mee van de gevolgen van de bewegings-rage, die in de tweede helft van de jaren zeventig het sport- virus verspreidde. WADDINXVEEN - Grote afwezige tijdens de volgende week te houden wielerzesdaagse voor beroepsrenners op de weg, de ”Zes van de Rijn en Gouwe”, is de gelukkig weer goed herstellende Waddinxveense profren- ner Hans Langerijs van de Wilgenhorst. Zondag 24 februari kwam hij namlijk erg ten val tijdens de Ronde van Si cilië, waardoor onze 32-jarige plaatsgenoot weken absolute rust moest houden en het veelbelovende lid van de Nikon/Elroploeg een verloren seizoen stond te wachten. Overigens zit Hans Langerijs weer op de fiets en maakt rustige trainingsrondjes. De enige wielerzesdaagse voor beroeps renners voor beroepsrenners op de weg doet woensdagavond 3 juli Waddinx veen aan na zondag 30 juni in Nieuw koop van start te gaan en vrijdag 5 juli in Gouda te eindigen. De beroepsrenners gaan in het pareoers Peuleyen, Beethovenlaan, Groens- voorde en Peuleyen om 19.15 uur van WADDINXVEEN/BOSKOOP - On geveer 275 mensen hebben zaterdag meegedaan aan de fietstocht van de Ne derlandse Hartstichting in Waddinx veen en Boskoop en de Nierstichting Nederland in Waddinxveen. De start en finish bij het rijkspolitiebu- reau aan de Mozartlaan in Waddinx veen. De eerste fietsers werden 's mor gens om negen uur door de rustend huisarts P. van der Linde weggescho ten. De routes die gereden werden waren re spectievelijk 25 en 40 km lang en voer den de deelnemers door het landelijke Hazerswoude en Zoeterwoude De deelnemers kregen onderweg diver se versnaperingen aangeboden dank zij aannemersbedrijf J. Baas, Albert Heyn en kaashandel De Rooy. Ook betuig den de organisatoren dank aan de poli tie, Openbare W'erken, Wielaard, de EHBO en de deelnemers. WADDINXVEEN - Maandag morgen is men in het openluchtz wembad "de Sniep” aan de Sniep weg al begonnen met de opbouw van de reuzenwaterglijbaan die het zwembadcomplex voor een groter publiek aantrekkelijker te maken. Vanwege de moeilijke bereikbaar heid van het zwembad werden al om negen uur ’s morgens de eerste elementen van de glijbaan met een grote hijskraan over het overdekte zwembad gehesen. De seniorencompetitieploeg van Antilope trok zondag naar het Bra bantse Bergen op Zoom om daar met in totaal 9 ploegen de strijd aan te binden in de 4e klasse KNAU. Hier werden enkele persoonlijke records scherper gesteld. Marco Roodenburg scoorde veel pun ten voor de ploeg door de 1500 me ter in 4.31,6 minuten te lopen (579 punten). Ook Peter de Groot ont plooide zich goed in deze wedstrijd door bij het hoogspringen voor 1,70 meter 588 punten en daarmee de meeste punten te verdienen. Een beeld van de Coca-Cola surfkampioenschappen voor middelbare scholieren in Reeuwijk, waaraan de Waddinxveense Prof. Kohnstamm school voor openbaar MA VO ook deel nam. Het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan dinxveen. De foto is vanuit een hoogwerker genomen. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - Met ongeveer 140 leden is de Waddinxveense bad mintonclub "Aeolus” uit de startblokken gegaanDe voormalige afdeling badminton van de multisportvereniging TOOS, genoemd naar de God van de wind in de griekse mythologie, liet eerder deze maand de acte van oprichting bij de notarissen J. van ’t Hol en Mr. P.L. van der Meulen pas seren. Daarna werd de vereniging ingeschreven bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland. "Aeolus en TOOS zijn in goede ver standhouding uit elkaar gegaan”, meldt het door secretaris C.G.J. Bot uitgege ven persbericht van de nieuwe badmint onclub, die overigens nog plaats heeft voor nieuwe leden. Die kunnen zich op geven bij Marjo Appel (tel. 17843) of bij Kees Bot (tel. 19110). Het is al weer ruim vier maanden gele den dat de leden van de afdeling bad minton van de multisportvereniging TOOS besloten een eigen vereniging op te richten. Naar de mening van de leden en het afdelingsbestuur is een zelfstan dige vereniging beter te besturen dan een afdeling van een multisportvereni ging. De leden van Aeolus zullen weinig mer ken van de overgang. De nadruk blijft liggen op het recreatief badminton spe len. De speelavonden worden gehand haafd op maandag en vrijdag en ook de contributie blijft ongewijzigd. De Ne derlandse Badminton Bond heeft laten weten dat de naamsverandering geen gevolgen heeft voor de kompetitie-in- deling. Er zijn echter ook vernieuwingen op handen. Eén van de eerste zaken die WADDINXVEEN - Veertien tennissers(sters) uit Amerika en een aantal sterKe spelers van de Eerste Rotterdamse Tennis school (ERTS) doen mee aan de open D- en C- en B-tournooien, die in de komende twee weken op initiatief van de 25-jarige tennisvereniging Waddinxveen op de banen van het tennispark “De Woerd” aan de Alberdingk Thijmlaan worden gehouden. Hier zullen zo’n 375 partijen worden gespeeld. Komende zaterdag wordt een be gin gemaakt met het D-tournooi want een week later wordt het C- en B-tournooi gehouden. Zondagmiddag om twee uur wordt er een attractieve demonstratiepartij gespeeld tussen de welbekende streektennisser Wim Groeneveld en het opkomend talent Mare Koevermans. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Creil. Afstand 346 km. In concours 198 duiven. Gelost om 7.15 uur. Aankomst le duif 10.40 uur. Laatste 10.51 uur. Snelheid le duif 1684 m.p.m. Uitslag: N. van Vliet 1-3-48; J. Toor 2-17-18- 21-29-39; J.W. Sekeris 4-20-30-37; H. Metselaar 5-6-11-36-44; A.H. Kivits 7-22-42; M. Tollenaar 8-16-26-27-47; D. Heeren 9-41-49; M. Verbeek 10- 19; M.C. Anders 12-13-14-23-24-43; H. Vink 15-28; A. Hofman 25; N. Hoogerdijk 31-50; Mevr. Twigt 32- 46; C. Hofman 33-40; F. Middelkoop 34;J. Jansen 35-38-45. De Sperwer nam ook deel aan een concours vanuit Roosendaal. Afstand 57 km. In concours 563 duiven. Ge lost om 7.45 uur. Aankomst le duif 8.24 uur. Laatate 8.34 uur. Snelheid le duif 1446 m.p.m. Uitslag: J. Jansen 1-31-60-63-64-65-139; J. Toor 2-5-7-15-25-40-45Al-49-54-55- 72-127; Mevr. G. Twigt 3-11-16-22- 26-104; J.W. Sekeris 4-44; H. Metse laar 6-8-32-57-81-99-106-128-133; H. Vink 9-10-12-35-62-66-68-69-71-98; T. den Ouden 13-23-75-77-80-84; J. Verbakel 14-28-3 0-33-3 8-51-59-67- 90-92-116; C.A. Bode 17-29-70-83; M. Verbeek 18-19-21-24-41-46-82-85 -88-91-95-112-122; P. Bonefaas 20- 107-132; N. van Vliet 27-78; H. van Dijk 34; M.C. Anders36-37-39-42-43- 48-52-53-86-87-89-96-97-102; M. Tollenaar 50-74-76-79-111-117-136- 140; F. Rip 56-73-129-137; Smit- Troost 58-93-100-103-110-124; D. Degenhardt 61-134, C. Hofman 94- 101; A. Hofman 105; D. Heeren 108- 119-131-135-138-141; Th. Twigt en Zn. 109-114-125-130; F. Middelkoop 113; N. Hoogerdijk 115-118-120-121 -123-126. WADDINXVEEN - De aan de Wingerd wonende snelwande laar Harold van Beek maakt deel uit van de nationale selec tie snelwandelaars, die komend weekeinde in het Franse St. Aubin meedoet aan de wereld kampioenschappen om de Lu- gano-trofee. De uit Nieuw-Zee- land afkomstige atleet is lid van de Waddinxveense sportclub Antilope. De selectie van Harold van Beek ge beurde na een overwinning in het Limburgse Heythuizen, waar hij 20 km. snelwandelend aflegde in 1 uur 42 minuten en 26 seconden. Onlangs vestigde hij op de 5 km. het districts- record met een tijd van 22 minuten en 46 seconden. Met deze resultaten is Harold van Beek in korte tijd een rijzende ster geworden in het nog kleine en wat aparte wereldje snel wandelaars in Nederland. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis speelt volgend seizoen in de tweede klasse van de afdeling Rotter dam van het Koninklijk Nederlands- Korfbal Verbond (KNKV). De Wad- dinxveners zijn uit de eerste klasse ge degradeerd door hun 4-2 verlies op Thor 2. Deze beslissingswedstrijd is nu dan eindelijk gespeeld, na al een aantal ma len te zijn vastgesteld. De wedstrijd was zelfs al gedeeltelijk gespeeld, maarteen gestaakt wegens een onweersbui. De korfballers van Korbis speelden bij vlagen goed. Toch lukte het niet in hun spel te komen. Een gelijk spel bleek niet te behalen. De doelpunten kwamen van Ria Molenaar en René van Eek. In de eerste klasse A eindigde Korbis met 8 punten uit 14 wedstrijden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 25