GEMEENTE WADDINXVEEN Marthie Knoester serie inbraken Oplichter (23) bekent ook is creatief en heel origineel Marchant: Twee zwarte banders Consumentenbond rekent voor dat 13 diensten f 1.289,- kosten Waddinxveen heeft het POLITIENIEUWS WADDINXVEEN VERKEER EN VERVOER VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN Rood licht Nieuw leven SPREEKUREN Diefstal Uit verkeer AFSCHEIDSRECEPTIE P.A. ZEILSTRA Uitschieters WET GEMEENSCHAPPELIJKE REGELINGEN Melkkoe NISSAN 11 Audi Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JUNI 1985 01820-16066 010-362244 Plastic Mappen Cen- OPEL FORD DATSUN AUDI VOLKSWAGEN OKC.V. -BOSKOOP l PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Wegafsluiting In verband met reconstructiewerkzaamheden aan het kruispunt Es- doornlaan-Sniepweg, zal dit kruispunt op donderdag 27 en vrijdag 28 juni a.s. voor alle verkeer zijn gesloten. De omleidingsroute wordt via borden aangegeven. WADDINXVEEN - De Zes van Rijn en Gouwe, de door het dagblad van Rijn en Gouwe tijdens de Tour de Fran ce georganiseerde wielerzesdaagse voor beroepswieirenners, wordt woensdag avond 3 juli in Waddinxveen verreden. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool- school voor HAVO-Atheneum Dinsdag 2 juli 1985, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Aktiepunten beleidsnota. Streefformatie schoolleiding. Werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. Commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid Dinsdag 2 juli 1985, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Vaststelling programma 1985-1986. Programma en begroting 1986. de burgemeester, Van der Linden. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 01820-24255 13000 13000 bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Mozartlaan 8: Het vergroten van de woning met een zijgevelaan- bouw. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Groenswaard 1 en II. Het bouwplan ligt met ingang van 27 juni 1985 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Waddinxveen, 21 juni 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 14433 14433 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. WADDINXVEEN - Marthie Knoester (55) van de Brugweg is een cre atief mens. Een moeder van drie kinderen, ook een grootmoeder al, maar vooral een innemende, boordevol ideeën zittende vrouw die voor het eerst van haar leven exposeert. Dat gebeurt in het restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg, waar zaterdagmiddag voor een week burgemeester C.M. van der Linden naar toe was gegaan voor de officiële opening. ’t Baarsje te zien. Het zijn er ongeveer 18. Maar je raakt bij het zien ervan wel onder de indruk van de creativiteit en de originaliteit van de Waddinxveense Marthie Knoester, die haar expositie heel spannend vindt. Gelukkig is deze niet zover van haar huis en in dezelfde Polder Bloemen- daal. Dat geeft haar wat rust. Toch is het verheugend dat dit werk nu te zien is voor een veel breder publiek. Iedereen heeft echt wat gemist als in ’t sfeervolle in intieme ’t Baarsje niet even om de hoek gekeken wordt. Marthie Knoester verrast dan nog meer mensen dan zij ooit had kunnen denken. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. bruiken. Ze zullen toch minimaal moeten proberen met hun tarieven het algemeen prijspeil te volgen”. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaringen van geen bezwaar van gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vrij stelling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende Marthie Knoester zijn. Ze werkt al jarenlang - en terecht - naar eigen inzicht en technisch gezien natuurlijk ook met het nodige vallen en opstaan. Tenslotte moet je het een en ander uitproberen. Dan weer die verf, dat potlood en die lijm. De afgelopen week zijn van een Wad dinxveense auto de wieldoppen gedem onteerd en meegenomen. Schade 400,-. Op vrijdag 21 juni werd ont dekt, dat er was ingebroken in een auto, welke in de Vijverlaan stond gepar keerd. De buit was 2 dozen kroepoek. De afgelopen week is uit een sportzaak aan de Passage een aantal van 55 shirts a 15,- per stuk ontvreemd. Vermoede lijk is de diefstal gepleegd tijdens een af- leidingsmanouevre. Op donderdag 20 juni werd aangifte van diefstal van ben zine gedaan. Uit een in de Bomenwijk staande personenauto moet ongeveer 40 liter benzine zijn geheveld. Uit een schuur aan de Nic. Beetslaan werd de laatste tijd o.a. ontvreemd: ge- reedschapstas inhoudende set ring- en steeksleutels, set schroevendraaiers- sleepkabels etc. Waarde van het ont vreemde ca. 350,- De afgelopen week werden bij de Spar (Passage) en Aldimarkt (Brugcentrum) personen op heterdaad betrapt bij win keldiefstal. Zij werden overgegeven aan de politie en naar het bureau aan de Mozartlaan overgebracht. Na verhoor zijn ze heengezonden. Er blijken, getuige het onderzoek van de Consumentenbond, enorme “uit schieters” voor te komen. Hoogka mer: “In de gemeente Bergen op Zoom is de prijs van het pakket van dertien tarieven dit jaar zelfs met 52 procent gestegen ten opzichte van 1984.” De gemeenten Harderwijk en Ede volgen met elk 34 procent. De stijging van de gemeentetarieven blijkt dit jaar voor een belangrijk deel terug te voeren op de prijs van de ka- beltv-abonnementen. Die steeg ge middeld met 10,1 procent, onder meer als gevolg van de doorbereke ning van de auteursrechten. Ook de grafrechten werden een stuk duurder (gemiddeld 4,9 procent). Het bejaar denpaspoort steeg het minst (2 pro cent) in prijs. „inxveen (22.400 inwoners) de hoogste tarieven hanteert. In dit Gouwedorp moet dit jaar voor een pakket van dertien gemeentelijke tarieven (begraven, kabel-tv, trou wen, paspoort, rijbewijs, bouwver gunning, fotokopieën en dergelijke) f 1.289,— worden betaald. Dat is soms dubbel zoveel dan in andere ge meenten en zelfs meer dan in Gouda waar zo’n tarievenpakket f 1.251,- kost. De consumentenorganisatie, die deze cijfers dinsdag bekendmaakte, heeft aan de hand van alle gemeentelijke tarieven vastgesteld dat deze dit jaar opnieuw sterker zijn gestegen dan de kosten van levensonderhoud en het inflatiepeil. Zo is de prijs van het pakket van der tien gemeentelijke tarieven in 1985 gemiddeld met 4,1 procent gestegen en dat is ongeveer anderhalf procent meer dan de verwachte stijging van het algemene prijspeil. Landelijk gezien was het vorig jaar nog erger. Toen werd het leven over de hele linie bijna drie procent duur der, maar de gemeentelijke tarieven stegen in dat jaar gemiddeld met 7.4 procent. De Consumentenbond vreest dat gemeenten hun tarieven fors zullen verhogen, nu ze van het kabinet (nog) meer vrijheid hebben gekregen bij de vaststelling van de leges voor begraven, trouwen, aan sluiting kabeltelevisie, afgifte rijbe wijs, enzovoorts. Gemeenten mogen voortaan alle ta riefsverhogingen van minder dan tien procent doorvoeren zonder daarvoor toestemming te vragen aan de rijks overheid. Totnutoe lag voor sommige tarieven de grens op drie procent en voor andere bij een percentage van zeven. De “liberalisering” is bij de Consu mentenbond bepaald niet in goede aarde gevallen. “Een treurige situa tie”, zegt woordvoerder Cees Hoog kamer, “waarvan de burgers de dupe zullen worden. Want veel gemeenten zullen hierin een extra stimulans zien hun financiële problemen af te wen telen op de burgerij”. De Consumentenbond vindt de situa tie “des te treuriger” omdat onlangs ook de Economische Controledienst tot de conclusie kwam dat het goed scheef zit met de stijging van de ge meentelijke tarieven. Hoogkamer: “Maar de rijksoverheid ligt er kenne lijk niet wakker van, want ook dat signaal is niet opgepikt. De overheid ziet en hoort van alle kanten dat ze niet in staat is voldoende toezicht uit te oefenen op de gemeentelijke ta- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Boskoopse sportschool Marchant, die ook een dependance heeft in Waddinx veen, heeft tijdens judo-examens zwar te band twee judoka’s hiervoor zien sla gen: de 16-jarige Edward de Kruijf uit Boskoop en de 17-jarige Andy Bos uit Ter Aar. Beide judoka’s hebben al een enorme staat van dienst bij het judo op gebouwd. Edward de Kruijf traint in Boskoop bij Marchant, maar ook in de dependance in Waddinxveen. Hij is pas 16 jaar en bij Marchant als witte bander begonnen. Hij traint ook mee bij de districtstrai- ningen. Ook Andy Bos traint al enige jaren bij Marchant; beide judoka’s zijn zeer succesvol bij wedstrijden, want meestal zitten ze in de prijzen. Zaterdag voor een week deden enkele judoka’s van Marchant ook mee aan een groot judo-toemooi in Voorburg, waar ruim 700 sporters aan deelnamen. Bij de meisjes werd Ingrid Hamminga kampioen en Angelique Koelemans eervol tweede. Bij de al weer wat grote re meisjes eindigde Monique Verbakel op de eerste plaats, waarbij vooral haar goede wedstrijdmentaliteit opviel. An gela van der Laan werd hier derde. Ook de jongens waren goed op dreef en zeker Marx Smits, die wel op zeer over tuigende wijze kampioen werd. Ook nog enkele andere Marchant-judoka’s vielen in de prijzen, zodat het zaterdag een geslaagde dag was voor de Sport school. Gebroken glas, soepbotten, oud roest, schelpen, verf en tekenspullen zijn in grediënten voor Marthie Knoesters werkstukken, die op iedereen grote in druk maken. Oude, onbruikbare en af gedankte dingen krijgen door het ingrij pen van de Waddinxveense een heel nieuw en opvallend ander leven. Ge combineerd met de magnifieke lijsten van de Bodegraafse lijstenmaker Jan Dijs ontstaan er juweeltjes waar je ei genlijk naar blijft kijken. Want ze hebben iets. De oud roest- werkstukken zijn zonder meer creatief te noemen. Kom er maar op. De olie verfschilderijen en de portretten zijn kleurig en levensecht. Het lijnenspel, de indeling, het onderwerp - in feite trekt alles de aandacht wat Marthie Knoester al sinds 1960 maakt. Een kwart eeuw geleden is ze hiermee begonnen en ze maakte in al die jaren heel veel mooie dingen. Slechts enkele van die werkstukken zijn tot eind juli in De aanhouding vond plaats op vrijdag 21 juni. De Waddinxvener, die een poosje geleden met een valse machti ging 150,-van een Waddinxveense re keninghouder had opgenomen, bleek bij zijn aanhouding in het bezit van een Volkswagen Passat, welke hij enkele dagen tevoren had ontvreemd bij een inbraak bij garagebedrijf Van Beynum aan de Brederolaan. Een dag eerder had hij bij hetzelfde bedrijf ingebroken, waarbij hij een andere auto had ont vreemd. Deze auto had hij doorver kocht en het chassis werd bij een Rot terdamse sloperij aangetroffen. Hij bekende verder 2 inbraken bij de drankenzaak van Van Eeuwen te heb ben gepleegd. Hierbij werd een partij sterke drank ontvreemd. Twee keer wist hij bij een bezoek aan De Bonke- laar geld weg te nemen. Twee inbraken in de TOOS-soos aan de Jan Willem Fri- soweg leverden hem stereo-apparatuur en een koffiezetapparaat op. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Mercuriusweg werd gereedschap en twee antieke schrijfmachines (waaron der een houten) weggenomen. Alle goederen werden door hem verkocht voor zeer kleine bedragen. Hij ver klaarde deze reeks diefstallen te hebben gepleegd om verdovende middelen te kunnen kopen. De man is maandag 24 juni voor de officier van justitie geleid. Bij een controle bij de verkeerslichten nabij de kruising met de hefbrug over de Gouwe blijkt telkens weer, dat het nog erg slecht gesteld staat voor wat betreft het naleven van de verkeersregels daar. Bij een incidentele controle werden 19 verkeersdeelnemers bekeurd bij het ne geren van het rode verkeerslicht. Deze week zijn een motorfiets en een personenauto uit het verkeer genomen. Een uit Capelle aan den IJssel komende motorrijder werd in Waddinxveen ge controleerd, waarbij bleek, dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. De auto vaneen 19-jarige man uit Hazers- woude moest aan een technisch onder zoek worden onderworpen. De auto vertoonde diverse technische gebreken. De heer P.A. Zeilstra, commies A op de afdeling Sociale Zaken en belast met huisvestingsaangelegenheden zal wegens vrijwillige vervroegde uittreding zijn werkzaamheden in dienst van de gemeente Waddinxveen, met ingang van 1 juli a.s. beëindigen. Ter gelegenheid van dit afscheid wordt aan de heer en mevrouw Zeilstra-van de Boogert op vrijdagmiddag, 28 juni a.s. van 16.00 tot 17.00 uur in het gemeentehuis een receptie aangeboden. Deze receptie is voor een ieder toegankelijk. Naast de ongunstige uitschieters, zijn er uiteraard ook gemeenten waar de tarieven niet of nauwelijks duurder werden. “Koploper” is de gemeente Capelle aan den IJssel, waar het leven voor de burger zelfs drie procent goedkoper is geworden. De verklaring daarvan is dat Capelle een groeige- meente is en mag rekenen op extra geld uit het gemeentefonds. Hoogkamer: “Dat is natuurlijk mooi Alarmering IrAAsTC Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Het college van B. en W. is samen met de gemeenteraad verantwoordelijk voor het door de Consumentenbond be kritiseerde tarieven- en belastingbeleid. Van links naar rechts PvdA-wethouder Martin Kraaijestein, CDA-wethou- der Paul van Schie, burgemeester Kees van der Linden (CDA), gemeentesecretaris J. Meuleman en VVD-wethou- der Lous Oosterbroek-Waagmeester. (Foto: Archief). Wie met de goed uitziende Marthie Knoester praat hoort haar geregeld zeg gen haar schilderijen, collages, gou aches en tekeningen te maken zonder enige opleiding, alsof dat een gemis zou duurste tarievenpakket riefstijgingen. En haar reactie daarop is om de grenzen dan maar vrij te geven tot tien procent. Maar dat biedt natuurlijk ook geen oplossing”. - ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S WADDINXVEEN - De 23-jarige Waddinxvener, die - zoals vorige week bericht - door oplichting/valsheid in geschrifte een plaatselijke bank om de tuin probeerde te leiden in een poging 300,- afgeschreven te krijgen van iemands rekening, is door de Waddinxveense rijkspolitie opnieuw aangehouden op vrdenking van een reeks inbraken. De man heeft die be kend. Commissie voor de financiën Donderdag 27 juni 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verlening medewerking van Vereniging tot stichting en instandhou ding van Ned.Herv. Chr. scholen voor vervanging meubilair Eben Haëzerschool. Nota Kunst en Cultuur. Verhuur fabriekscomplex Zuidkade 114 aan trum B.V., alhier. Toerekening kosten nutsvoorzieningen aan plan Coenecoop. Uittreding uit gemeenschappelijke regeling Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken op grond van artikel 35, lid 2, van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen bekend, dat met ingang van 27 juni 1985 voor een ieder ter inzage gelegd wordt en tegen betaling van de kosten voor een ieder ver krijgbaar wordt gesteld de begroting 1986 van het Intergemeenteiijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland. Waddinxveen, 26 juni 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, C.A.P.M. Loose, l.s. WADDINXVEEN(DEN HAAG In zijn jaarlijks onderzoek naar de prijsontwikkeling van de tarieven in gemeenten met meer dan 20.000 inwoners heeft de Consumentenbond vastgesteld dat in de groep plaatsen met 20.000-25.000 inwoners de gemeente Wad dinxveen (22.400 inwoners) de hoogste tarieven hanteert. Benoemingen. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van de gemeenteraad van 22 mei 1985 ter gemeentesecretarie, afdeling Interne Zaken, ter inzage. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbende cassettebandjes. Geen goed woord over heeft de consumentenorganisatie voor de rijksoverheid, die nu voor de gemeen ten in feite de laatste hindernis heeft weggenomen om hun financiële pro blemen af te wentelen op de bevol king. Een zoethoudertje en verkapte uitnodiging aan de gemeenten om zo toch het geld binnen te halen, dat ze minder krijgen van de rijksoverheid, meent de consumentenbond. “Libe ralisering is prima, maar niet op deze manier”, zegt Cees Hoogkamer. “De rijksoverheid zou er beter aan doen eerst eens met een duidelijke visie te komen op het tariefsbeleid van de ge meenten in relatie tot de inkomens positie van de consument”. meegenomen en niet elke gemeente heeft zo’n voordeeltje. Maar het is natuurlijk nog aardiger als een ge meente de burgerij ook in dat voor deeltje laat meedelen door de tarie ven te verlagen. En dat doet helaas niet elke gemeente”. De Consumentenbond zegt begrip te hebben voor de moeilijke financiële positie waarin veel gemeenten verke ren als gevolg van de bezuinigingen bij de rijksoverheid. “Maar de ge meenten zullen wel moeten beseffen dat ze niet eindeloos kunnen door gaan de burgerij als melkkoe te ge- «ÏI

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3