Felicitaties voor benoeming A.J. Modderkolk Bejaardenreis van Gouwe-Plus? PCW is tegen lokale omroep Ouders woonwagenbewoners? Geen verdere vragen meer Comité overweegt nieuwe naam TERUG IN EHBO Faillissement A.P.C. Rehorst T GEMAAL Slechte vangsten HOT COLDREX Schrijven voor gevangenen Gouwe College start op 2 september Onderzoek naar praktische mogelijkheden door Vredesplatform Vredesopvoeding op W’veense scholen niet zo gemakkelijk te houden vredesweek op de scholen een eerste project zou willen laten uit voeren. Dan zouden de verdere moge lijkheden aangegeven moeten kunnen In memonam Florus Maurits van Tol (70) .is. Enthousiast Financiën Nieuwe baan Ja Mentaliteit Delegeren :h-; K II WN WO<SD AG 26 JUNI 1985 houden gemeenteraadsvergadering, die ondanks een rustige agenda toch lang duurde, tegen het voorstel gestemd om de lokale omroep LEERLINGGEGEVENS ^geb.datumj. Naam leerling» nee 1 ja ianeej.2 2. Is er sgrake van een één-ouder-gezin ja D.J. MODDERAAR nee ja 6. Wat is het beroep van de meest verdienende ouder Beroept 7. Als de vader niet in Nederland is geboren, waar dan welt geboren in: 8. Als de moeder niet in Nederland geboren is, waar dan welt geboren in ja ja ja ja ja nee 1 nee nee Mr. drs. Arthur John Modderkolk (36) woont aan de Kerkweg-West. Hij is werkzaam bij het ministerie van Finan ciën aan de Korte Voorhout in Den Haag als directeur Financiën Publiek rechtelijke Lichamen. In die baan houdt hij de huishoudboekjes van pro vincies en gemeenten in de gaten. Uit bijna honderd sollicitanten is hij per dinsdag 1 oktober 1985 benoemd tot griffier van de Provinciale Staten van Noord-Brabant, waar oud-premier mr. A.A.M. van Agt commissaris der ko ningin is. Het Provinciehuis aan de Brabantlaan in Den Bosch wordt dus zijn nieuwe werkadres. In het Brabantse is men het er allemaal unaniem over eens dat de Waddinxvener de beste kandidaat is voor de hoogste ambtelijke functie van de provincie. De toekomstige griffier meent als amb tenaar altijd afgeleid politiek bezig te zijn. De in Rotterdam economie en Ne derlands recht in de richting openbare financiën, bestuurswetenschappen en staatsrecht gestudeerd hebbende Art hur Modderkolk is al tien jaar bij de rijksoverheid werkzaam. Vandaar dat het werken voor een andere bestuur slaag - de provincie Noord-Brabant met twee miljoen inwoners - hem aantrok. Vredesopvoeding is een mentaliteits- vorming, die te maken heeft met het le ren omgaan met conflicten, het bevor deren van verdraagzaamheid, het niet laten ontstaan van vooroordelen en het omgaan met macht. Een dia- klank beeld toonde een voorbeeld van vredes opvoeding op school in Bunnik. Voor het beantwoorden van vragen was er een forum met VVD- onderwijswet houder mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester (voorzitter), Geu Visser (Stichting Vredesopbouw), Jan Kers bergen (Schoolbegeleidingsdienst Mid- den-Holland en Rijnstreek) en Juul van den Berg-Laarman (Vredesplatform in Waddinxveen). Het lid van het college van B. en W. be nadrukte het belang dat het gemeente bestuur hecht aan het vergroten van de tolerantie en de verdraagzaamheid in het algemeen en in het bijzonder bij kin deren. De wethouder vertelde ook nog dat de afdeling onderwijs van de gemeente- secxretarie enthousiast is over het mate riaal van de Stichting Vredesopbouw. Het gemeentebestuur staat ook politiek achter de ideeën van het vredesplatform in Waddinxveen, dat in de in september worden. Een werkgroepje van leer krachten, schoolbestuurders en ouders zouden een bepaald project kunnen gaan voorbereiden. "Doorgaan met deze bejaardenreizen, want ze zijn zinvol, nuttig en ontspan nend", was het geluid dat na afloop van de 53e bejaardenreis veel viel te horen. Inmiddels is het Comité Bejaardenreis Waddinxveen - of straks misschien wel Comité Gouwe-Plus - al begonnen met het uitzoeken van een reisdoel voor de 54e bejaardenreis in 1986. De eerste vijf waren: W. v.d. Wal (190 ptn.), 2. R. Aalbers (93 ptn.), 3. M. Reichard (82 ptn.), 4. L. Engels (71 ptn.) en 5. M. van Leeuwen en D. Mul ler (52 ptn). De volgende wedstrijd wordt gevist komende zaterdag in het Voornse Kanaal (alternatief Voedings- kanaal). Vertrek om 5.30 uur vanaf het N.S.-station Waddinxveen. WADD'iNXVEEN/GOUDA - Bij ARW Bouwebedrijf BV, Waddinx veen, is de Waddinxvener A.P.C. Re horst benoemd tot direkteur, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. Door schoolleiding in te vullen: By_leerling behorende_gewicht: Doorhalen hetgeen niet van toepassing is. nee 5. Bestaat het gezinsinkomen voor het grootste deel uit een uitkering De krant omschreef hem als een "grif- fier”-op-maat", omdat de nieuwe man voorstander is van een snelle besluitvor ming, het voorkomen van ambtelijke omwegen, vergaand delegeren en wat dies meer zij. nee 1 Zijn de ouders woonwagenbewoners Indien deze vraag met "ja" is beantwoord, behoeft de rest van het formulier niet te worden ingevuld. nee2 WADDINXVEEN De fractie van de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW) heeft in de vorige week woensdagavond ge- jschoolopleiding vader/verzorger J. Betreft de schoolopleiding van de vader/verzorger uitsluitend: - gewoon lager onderwijs/buitengewoon lager ond. - lager beroepsonderwijs(bv. land- en tuinbouwsch. of lts, e.d.) zonder einddiploma - lager beroepsonderwijs met einddiploma - mavo of mulo zonder einddiploma - havo/vwo/atheneum/gymnasium zonder overgang naar klas 4 WADDINXVEEN - Hot Coldrex, de Alpheuse rock en rollformatie, treedt vrijdagavond 28 juni om tien uur op nieuw op in het jongerencentrum ’t Ge maal aan de Kanaaldijk. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden. Hot Coldrex kan misschien het best worden beschreven als een uit de hand gelopen grap. Als eenmalige band beg onnen om een rock en roll-avond op te luisteren in Alphen aan den Rijn, bleek al snel dat zowel publiek als bandleden enthousiast genoeg waren om de band te laten voortbestaan. De band heeft inmiddels wel wat veran deringen ondergaan qua bezetting en muziekstijl. De muziek is veelzijdiger geworden. radiouitzendingen te laten verzorgen. betreft de tv blij was met de steun van de PvdA voor het idee om de zender Duitsland III “in te ruilen” voor België Frans. “Naar België Frans wordt veel gekeken door buitenland se werknemers”, meent het CDA- raadslid. Op dinsdag 10 september begint de nieuwe cursus EHBO. Deze omvat 16 lesavonden van 2 uur en kost f 135,- (instructieboekje en examen geld inbegrepen). Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw E. v.d. Berg-v.d. Laan, Akkerwinde 23, tel. 17162, of mevrouw E. Boon- Schultz, A. van Solmsstraat 10, tel. 17731. PvdA-raadslid mevrouw A. Vermeij benadrukte het socialistische princi pe om de commercie uit de ether te houden. “We hebben behoefte aan een duidelijk cultuurbeleid. Anders ontaardt de omroep in anarchie dat bijvoorbeeld tot uiting komt in com mercie”. Mevrouw Vermeij hoopte dat de overheid voor het overige geen invloed op het omroepgebeuren uit oefent. “Vrijheid en verscheidenheid zijn be langrijk. We willen zowel geen betut teling van de overheid als van de commercie”, aldus mevrouw Ver meij. Het D‘66-raadslid H.P. Barth was blij met de inspraakprocedure waarbij iedereen volgens hem vol doende gelegenheid heeft gekre gen voor het geven van een mening. Wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) stelde dat het college van B. en W. ook problemen had met de mate waarin het bestuur van de lo kale omroep representatief wordt ge acht voor de Waddinxveense bevol king. “We denken dat als de lokale omroep functioneert het voor in stellingen pas echt interessant wordt om te besluiten mee te doen. Dat betekent dan een uitbreiding van het draagvlak van de omroep”. nee' schoolopleiding moeder/verzorgster 4,. Betreft de schoolopleiding van de moeder/verzorgster uitsluitendt - gewoon lager onderwijs/buitengewoon lager onderw. - lager beroepsonderwijs (bv, huishoudsch.leao) zonder einddiploma - lager beroepsonderwijs met einddiploma - mavo of mulo zonder einddiploma - havo/vwo/atheneum/gymnasium zonder overgang naar klas 4 Dit besluit trok in de verslaggeving over deze raadsvergadering de meeste aandacht. Fractievoorzitter D. Uit- beijerse (PCW) zei namelijk te den ken dat de belangstelling in Waddinx veen voor een lokale omroep bijzone der gering is, zo schreef een verslag gever van de Goudsche Courant. Het raadslid merkte dat op tijdens de be handeling van de Notitie Centrale Antenne-Inrichting. De notitie werd door de raad goedgekeurd. De ge meente gaat nu ondermeer antenne’s plaatsen voor ontvangst van regionale radioprogramma’s van Rijnmond en de provincie Zuid-Holland en BBC- programma’s aan het Waddinxveense pakket toevoegen. Dit gebeurt waar schijnlijk via de PTT-toren in Alphen aan den Rijn. De Stichting Omroep voor radio en televisie in Waddinxveen en omgeving (RTW) was een belangrijk discussie punt in de raad. Behalve het duidelij ke “nee” van de PCW tegen deze lokale omroep waren er ook van an dere raadsleden wat vragen betreffen de de representativiteit van het be stuur. De heer K.W.Th. van Soest (VVD) vond het nogal merkwaardig dat er twee mensen in het bestuur op “persoonlijke titel” zaten. CDA-woordvoerder G. v.d. Berg hield een pleidooi voor een uitbreiding van het bestuur met vertegenwoordigers van kerken, bedrijfsleven, sociaal-cul- tureel werk, muziekamateurs, bijzon der onderwijs en bejaarden. “De ver scheidenheid is belangrijk”, aldus de christendemocraat, die voor wat WADDINXVEN - Het Comité Bejaardenreis Waddinxveen, dat in 1974 de organisatie van de jaarlijkse bejaardenreizen overnam van de plaatse lijke middenstadsvereniging, overweegt dit uitstapje van Waddinxveense ouderen met een andere naam te tooien. Die naam zou bijvoorbeeld Co mité Gouwe- Plus kunnen zijn, om daarmee zowel de maatschappelike betekenis als de bijzondere leeftijden van ouderen, senioren, gepension eerden, VUT-ters en ouden van dagen aan te geven. Het staangeld van de autoscooterbaan op het parkeerterrein van het winkel centrum Groensvoorde hoort hier even eens bij. Het comitéliid hoopte dat het afgeven van de gemeentelijke vergun ningen hiervoor voortaan soepeler zal verlopen en voldoet aan de wensen van het Comité Bejaardenreis Waddinx veen. Onder de deelnemers van de 53e be jaardenreis bevond zich ditmaal ook oud PvdA-wethouder en Waddinx- veens ere-burger S. Pille. De oudste deelneemster was 98 jaar. Een der echt paren was 50 jaar getrouwd en ander 40 jaar. Ook de 50e verjaardag van comi- télid mevrouw Van Drimmelen werd gevierd. Het comité zorgde voor de bloemetjes. Voorzitter Kooyuman stak niet onder stoelen en banken dat de organisatie van de jaarlijkse bejaardenreis ieder jaar een financiële klus is. Met bijdra gen van de deelnemers(sters), giften, brdrijfssteun en extraatjes slaagt men er echter iedere keer nog in de financiële eindjes bij elkaar te knopen. WADDINXVEEN - Vorige week dinbsdagavond hield de hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW haar derde wedstrijd in de zomercompetitie. Er werd gevist in het Gouwekanaal. De vangst was slecht: 14 vissers vingen 13610 gr. De eerste vijf waren: 1. A. van Leeu wen (2050 gr.), 2. M. Reichard (1900 gr.), 3. P. Dorresteijn en W. Houtman (1330 gr.) en 5. D. Heeren (1280 gr.). Zondag hield HSW haar tweede wed strijd in de zondagcompetitie. Weder om werd er gevist in de Gouwe. Ook de ze keer was de vangst slecht: 10 vissers vingen slechts 17 vissen. ’De rock en rollformatie Hot Col- (jex uit Alphen aan den Rijn is vrij- igavond 28 juni om tien uur in het mgerencentrum ’t Gemaal aan de lanaaldijk. Hot Coldrex bestaat uit bon Nagel (zang en slaggitaar), Re né Driessen (zang), Hans bezuyen (drums), Joop ter Bork (bas), Mar ceel Smits (sologitaar), Wim Waar- idenburg (slaggitaar). WADDINXVEEN - Felicitaties heeft de Waddinxvener mr. drs. A.J. Modderkolk in de afgelopen weken van alle kanten gekregen in verband met zijn benoeming tot griffier van de Provinciale Staten van Noord-Bra bant. De in het Brabantse nagenoeg onbe kende plaatsgenoot zal dus zijn woon plaats gaan verlaten. In ieder geval spant hij zich alls vice-voorzitter van de kerkeraad van de hervormde Imman- uëlkerkgemeente nog, samen met zijn vrouw, volop in voor de in september te houden gemeentezondag, voor deze kerk het begin van een nieuw seizoen. De Waddinxvener gaat zijn nieuwe functie bekleden in een reorganiseerd ambtelijk apparaat. De algemene coör dinatie en het personeelsbeleid is in zijn handen. Het managersteam wordt door hem geleid. "Ik vind een nieuwe struc tuur juist aantrekkelijk. Ze komt eigen lijk overeen met de organisatie van het departement van financiën en de griffier is dan een soort secretaris-generaal. Ik vind dat zijn positie na de reorganisatie niet aan gewicht heeft ingeboet. Alleen de accenten komen wat anders te lig gen. De griffier blijft de secondant van Gedeputeerde Staten en Provinciale Staten en hoofd van de griffie", betoog de Arthur Modderkolk tegenover een Brabantse krant, die het Weekblad voor Waddinxveen vorige week citeer de. WADDINXVEEN - Dit najaar geeft het Vredesplatform in Waddinx veen aan welke praktische mogelijkheden er zijn om op de basisscholen vredesopvoeding te kunnen laten geven. Dat is trouwens geen gemakke lijke opgave want alle scholen hebben het druk met de invoering van de nieuwe basisschool, terwijl het takenpakket weinig ruimte overlaat voor nieuwe dingen. Misschien dat met uitgewerkte vredeslessen wel iets te be reiken valt. Dat viel op te maken uit de door het Vredesplatform in Waddinxveen ge houden informatieve avond over vre desopvoeding op school in het Trefpunt aan de Stationsstraat. Van de Stichting Vredesopbouw uit Utrecht maakte Geu Visser leerkrachten, schoolbestuurders en ouders duidelijk welke vredesprojec ten er zijn om kinderen en volwassenen te leren rechtvaardig met elkaar om te gaan. Antillen; door de Minister van Justi tie als vluchteling toegelaten op grond van de Vreemdelingenwet of De gehele reis werd meegemaakt door mevrouw S.J. van der Linden-Taeke- ma, echtgenote van Waddinxveens eer ste burger, die samen met CDA wet houder P.F.J. van Schie het slotdiner meemaakte. Alle bejaarden kregen een glas wijn aangeboden namens het ge meentebestuur en namens het reis- en passagebureau Van Ginkel BV. afkomstig is uit een ander niet-engels- talig land buiten Europa, echter met uitzondering van Indonesië. WADDINXVEEN - In de vakantiem aand juli kunnen de Wadinxveners voor het schrijven voor politieke gevangenen alleen terecht bij Ineke Verheul-de Wolff (Peuleyen 174) op maandagmid dag 1 juli en op woensdagavond 3 juli in de openbare bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. Vanwege de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International worden er in augustus geen schrijfavonden/midda- gen gehouden. Vast staat al wel dat van af september ook in de wijk Zuidkade geschreven kan worden en wel, iedere tweede dinsdagmiddag van de maand bij mevr. Van den Berg, Molenring 63, tel. 16229. De tijden zijn: van 13.45 tot 15.00 uur. Over dit onderwerp werd al gesproken tijdens het in het Alphense Avifauna gehouden traditionele slotdiner van de 53e bejaardenreis, die 280 ouderen in Giethoorn bracht. De nieuwe naam kan al de instemming dragen van burge meester C.M. van der Linden en van de heer H.C. Kooyman (voorzitter), die samen met A.G.M. van Ginkel (pen ningmeester), T. Ververs, mevr. H.J. van Drimmelen en B.J. Woudenberg het Comité Bejaardenreis Waddinx veen vormt. Iedereen was het er over eens dat de naam "bejaarden” niet meer overeen komt met een leeftijdsgroep, die steeds "jonger” wordt en ook alsmaar talrij ker. De naam Gouwe-Plus wordt overi gens al gebezigd door de zwem- en wa- terpoloclub De Gouwe, die extra ver enigingsactiviteiten onder deze naam organiseert. Van deze activiteitencommissie woon de H. van Erk en zijn vrouw het slotdi- ner van de bejaardenreis bij als dank voor het schenken van een deel van de opbrengst van het vorig jaar gehouden sponsorzwemmen aan het comité. nee nee nee1 Kaapverdië, Marokko, Portugal, Spanje, Tunesië of Turkije; afkomstig is uit Suriname of de Nederlandse WADDINXVEEN - Donderdagmid dag 29 augustus ontmoeten de nieuwe cursisten van het Gouwe College in Waddinxveen - de aan de Prinses Be- atrixlaan gevestigde dagschool voor vol wassenen - elkaar voor het eerst. Om twee uur De MAVO- en schakelkla sleerlingen en om drie uur de HAVO- en Atheneum-leerlingen. De lessen be ginnen maandag 2 september. Vorige week woensdagavond werd in de school een informatie- en inschrij- vingsavond gehouden vanaf acht uur. Het Gouwe College, met de Bodegraaf- se mevrouw A.J.B. Merison-Wolters als conrectrix, is een scholengemeen schap voor onderwijs aan volwassenen met vestigingen in Alphen aan den Rijn, Gouda, Waddinxveen en Woer den. De stichting verzorgt sinds 1972 (school-)opleidingen. Deze opleidingen zijn rijksgesubsidieerd. daarom zij ze zo goedkoop. De Waddinxveense lestij den zijn van 8.40-11.50 uur. Meestal in samenwerking met bestaande crèches is kinderopvang mogelijk. WADDINXVEEN - “Zijn de ouders woonwagenbewoners: ja/nee. Indien deze vraag met “ja” is beantwoord, behoeft de rest van het formulier niet te worden ingevuld”. Dat zijn de eerste zinnen op het for mulier met leerlingengegevens dat het college van Burgemeester en Wet houders heeft gestuurd naar de ou ders van (toekomstige) leerlingen van de openbare basisschool in Waddinx veen. Zoals uit de publikatie op de voorpagina van het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week bleek zijn er ouders boos en ongerust ge worden over deze enquete. Overigens zijn er verder weinig pro testen in Waddinxveen tegen deze ge meentelijke enquete van de ouders. De vragenformulieren moeten de rijksoverheid meer inzicht geven in mogelijke achterstandssituaties op de basisscholen en daarom worden de ouders gevraagd een aantal gegevens in te vullen. Een daarvan betreft de opleiding van vader en moeder. Bij alleen lager onderwijs, dan wel een niet voltooide voortgezette opleiding kan sprake zijn van een achterstands situatie voor de leerling. Indien nu veel kinderen van een school uit een gezin komen waarvan de ouders wei nig opleiding hebben kan dat aanlei ding zijn om een school voor een of meer schooltijden een extra leer kracht te geven. Uit een toelichting op het enquête formulier blijkt dat er in feite vier “soorten leerlingen” zijn: Leerlingen waarvan de vader of verzorger een schoolopleiding heeft genoten tot of tot en met het ni veau eindexamen lager beroepson derwijs; de moeder of verzorgster een schoolopleiding heeft genoten tot hetniveau eindexamen lager be roepsonderwijs of waarvan de meest verdienende ouder of verzorger een beroep uitoefent waarin hij licha melijke of handarbeid in loondienst verricht, of geniet geen inkomsten uit tegenwoordige arbeid. Een leerling uit een één-ouder gezin hoeft slechts aan 1 van de 3 voorwaarden te vol doen. Leerlingen die verblijven in een in ternaat of pleeggezin en van wie de vader of moeder het schippersbedrijf uitoefent of heeft uitgeoefend. Leerlingen van wie de ouders een trekkend bestaan leiden als bedoeld in het Besluit trekkende bevolking, anders dan bedoeld onder woonwa genkinderen of kinderen van kermis exploitanten en circusmedewerkers. Leerlingen die behoren tot de Mo lukse bevolkingsgroep of leerlingen van wie één van de ouders afkomstig is uit Griekenland, Italië, Joegoslavië, WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Bij vonnis van de arrondissements rechtbank in Rotterdam heeft rechter commissaris mr. C. Briët het faillisse ment uitgesproken van Bakker Protect BV. Tot curator is aangewezen mr. M.L. Groen te Waddinxveen. Wijlen F.M. Tol met oud-ARP-gemeenteraadslid P. Noordam (rechts) bij een fototentoonstelling over oud-Waddinxveen. De heer Van Tol was namelijk ook bestuurslid van de Stichting Oud-Waddinxveen. (Foto: Archief). T WADDINXVEEN - Donderdag middag 20 juni is op de algemene be graafplaats aan de Alberdingk Thijm- laan ter aarde besteld de zondag 16 juni na een gezegend en actief leven overleden F.M. van Tol. De aan de Noordkade gewoond hebbende Flo rus Maurits van Tol zou over twee maanden 71 jaar geworden zijn. In de vorige week gehouden vergade ring van de Waddinxveense gemeen teraad is stil gestaan bij de vele ver diensten van Floor van Tol, die voor de ARP gemeenteraadslid en wet houder is geweest van 1967 tot 1971. De overleden Waddinxener was op richter, oud-direkteur en commissaris van de Kaasunie F.M. van Tol BV, medeoprichter en voorzitter geduren de ruim 20 jaar van de Nederlandse Kaas Unie in Gouda, bestuurslid van de Coöperatieve Rabobank Wad dinxveen en secretaris-penningmees- ter van de Vereniging "de Waddinx veense weegbrug”. Ik heb Floor van Tol als een vriend le ren kennen in persoonlijke gesprek ken, op vergaderingen van de kerke raad en op de wekelijkse bijeenkom sten van de Rotaryclub. drie geheel verschillende mogelijkheden om ie mand te leren kennen zoals hij werke lijk was. Uit persoonlijke gesprekken weet ik dat hij een christen was. Ondanks ve le functies in het maatschappelijke le ven heeft hij het ambt van ouderling in de kerk aanvaard. Hij hield van zijn kerk, waarin hij was opgegroeid, waarin hij getrouwd was en waarin hij zijn kinderen had laten dopen. Zijn vaste overtuiging was dat aan het fundament van de kerk - het schrift en de belijdenis - niet getoornd mocht worden. Hij had dan ook de moed om zijn christelijke levensbeschouwing uit te dragen zoals bleek uit zijn liefde voor het christelijk onderwijs en de christelijke politiek. Op de Rotaryclub heb ik hem leren kennen wie hij als mens was. Hij was voor allen een goede vriend. Hij liet ieder in zijn waarde en had respect voor de levensbeschouwing en me ning van anderen. Ik ben overtuigd dat men hem ook daar zal missen. Hij was ook een man, die in heel zijn leven telkens weer nieuwe mogelijk heden heeft gezien. Toen hij zich uit het zakenleven had teruggetrokken zag hij deze opnieuw. Hij wilde nu met zijn vrouw genieten van hun huis, hun tuin en samen op reis gaan. Helaas heeft dit niet lang mogen du ren. Reeds geruime tijd wist hij diep in zijn hart dat ook zijn leven een einde zou nemen. Voor dat leven heeft hij met alle macht, zoveel als in zijn vermogen lag, gevochten, want dat leven was hem lief. Met stralende ogen kon hij vertellen van de reizen, die hij samen met zijn vrouw had gemaakt, en van de feeste lijke bijeenkomsten, die hij samen met zijn vrouw had georganiseerd, voor zijn kinderen en kleinkinderen. Doch, toen zijn sterven aanbrak heeft hij zich overgegeven aan zijn Heer en Heiland. Bij wat hem ontviel had hij hoop voor de toekomst, hoop voor zijn vrouw, zijn kinderen en kleinkinderen. Moge deze hoop voor allen, die van hem hielden, het leed om zijn heengaan verzachten. Want dat leed is er nog wel. Nog wel!

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 5