W’veen heeft nu een CDJA kern Bestuur motor Drie auto’s ffóOW Vijfentachtech: Tevredenheid bij deelnemers G. van Ringelenstein in bestuur Rabobank Olie in bodem Alpherbrink van Meeting gestolen van de Passage Opvolger van wijlen F.M. van Tol Koor heeft nieuwe plannen voor actie rond Vredesplatform Zoekt mensen Onderzoek gaat door Orgelfinale De Driestar in Brugkerk volkspetitionement POLITIENIEUWS WADDINXVEEN a»»«Y I w Informatie Afscheid Snelheidscontrole Schade aan uw auto vereist F7 deskundige reparatie. Resultaten Hypotheken Ontspannen Tweede fase Bevredigend Plannen Diefstal Tuinophogers Alcohol in verkeer Auto in brand Aangehouden Aanrijdingen M jp e focwb I arm» SPECIALE AANBIEDINGEN VAN: OPEL REKORD STATIONCAR 2.0 S van 1983, 40.000 km., met trekhaak, radio cass. stereo. Prijs f 19.900,- incl. B.T.W. OPEL KADETT STATIONCAR 12 S 5-deurs van 1981, 70.000 km. Prijs f 12.500,- incl. B.T.W. MERCEDES-BENZ 207 D gesloten bestelwagen van 1982, kleur wit. Prijs f 19.750,- excl. B.T.W. 2 X MERCEDES-BENZ 307 D met open laadbak (nieuw) van 1981, kleur: groen. Prijs f 19.950,- excl. B.T.W. MAZDA E 1600 V.W. GOLF ”SC” GLASBEEK OPEL SENATOR 2.5 E AUT. WADDINXVEEN/GOUDA - De eind maart in Gouda gehouden tech- nologie-manifestatie Midden-Holland Vijfentachtech is door het meren deel van de deelnemende bedrijven gunstig beoordeeld. De meeste deel nemers achten de beurs zeker voor herhaling vatbaar. Ronduit positief waren de geënquêteerden over organisatie, tijdstip en duur van de mani festatie. Minder te spreken waren zij over de zakelijke resultaten en het aantal bezoekers. Over de bezoekers was men echter wel van mening dat ’’kwalitatief van een hoog gehalte” waren. T 11 V BOSKOOP - TELEFOON 01727-2110 3410 mende bedrijven lezingen over hun acti viteiten. Vorig jaar vond binnen de plaatselijke Rabobank - die in 1984 bijna een even gelijke winst van f. 123.717,maakte als het jaar daarvoor - een nadere ge dachtenbepaling plaats over het coöp eratieve karakter van de bank. In de eerste plaats is getracht meer informatie te geven over de rechten en plichten van de leden. Daartoe vond de introduktie plaats van een informatiegids onder de titel ’Thuis bij uw Rabobank’. WADDINXVEEN - Het bestuur van de Coöperatieve Rabobank ”Wad- dinxveen” BA heeft de leden voorgesteld de heer G. van Ringelenstein te benoemen tot lid van het bestuur van deze grootste bank in dit Gou- wedorp. Hij zal de plaats innemen van de kortgeleden overleden F.M. van Tol. De benoeming komt aan de orde op de volgende week woens- DEALER Mercedes-Benz Bedrijfswagens open laadbak, als nieuw met 16.000 km., van 1982. Prijs f 11.990,- excl. B.T.W. In 1984 nam men afscheid van twee le den van de Raad van Toezicht: de heren H. Wubben en G. Bos. Zij hebben bei den meer dan 20 jaar deel uitgemaakt van het college. Voor hun inzet en be trokkenheid ontvingen zij de Zilveren Organisatiespeld. De heer A. Oudijk maakte in het verslagjaar 25 jaar deel uit van het bestuur. Hij ontving even eens de Zilveren Organisatiespeld. Per 1 juli 1974 is als direkteur van de bank in dienst getreden de heer G. Visscher. Op dinsdag 25 juni werd op enkele wegen binnen de bebouwde kom van Waddinxveen een snelheidscontrole gehouden, waarbij totaal 29 bestuur ders zich niet aan de maximum-snel- heid hielden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 89 km/uur. van 1981 met 67.000 km., kleur blauw met. Prijs f 11.995,- Deze speciale aanbiedingen alle met: maanden REPARATIE! G«ANTiÈ! Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Hoewel de implementatie van de nieu we spaarvormen nog niet geheel is vol tooid, mag men inmiddels constateren dat de relaties tevreden zijn over de spaarmoglij kheden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 JULI 1985 van juni 1983, 40.000 km. Nieuwprijs f 59.965,- bij ons voor f 36.500,- incl. B.T.W. De Rabobank in Waddinxveen heeft nu 2.016 leden (was 2.026), 17.139 spaarre keningen (was 16.967), 1.165 leningen (was 1.052) en 6.087 rekening- courant (was 5.807). Uit de aan de leden over legde cijfers blijkt dat de aan de bank toevertrouwde middelen via rekenin gen courant maar liefst zijn gestegen van f. 25.080.000,— (1983) tot f. 31.828.000,-(1984). Hoewel de directe zakelijke resultaten dus over het algemeen tegenvielen, wa ren veel standhouders toch tevreden over het aantal nieuwe contacten dat zij konden leggen. Anderen zeiden vooraf geen directe commerciële verwachtin gen te hebben gehad en zagen hun aan wezigheid op de ”tech” puur als een pu blic relations-activiteit. Een aantal deel nemers meende dat zakelijke resultaten pas op langere termijn konden worden bezien. Over de organisatie was men zeer te spreken. Sommige standhouders, die ervaring hebben met andere beurzen en manifestaties, vonden zelfs dat Midden- Holland Vijfentachtech ”met kop en schouders” uitstak boven vergelijkbare evenementen. Klachten waren er alleen over enkele technische faciliteiten, die nauw samenhingen met de lokatie. Kantorencomplex de Goudse Poort is nu eenmaal niet in eerste instantie bruikbaar als evenementenhal. Midden-Holland Vijfentachtech kreeg in totaal 713 bezoekers. Honderd van hen betaalde, terwijl de rest op uitnodi ging aanwezig was. Uit een analyse van de aard van het bezoek bleek dat de meeste beursbezoekers uit de automati- seringsbranche (13,7%) kwamen. Uit overheidskringen was ook veel belang stelling (12,8%). De minste belangstel ling toonde de bouwsector (2,8%). Meer dan de helft van de bezoekers ver tegenwoordigden bedrijven van ’’eigen bodem”: Midden-Holland. Van de ove rige kwam het overgrote deel uit ”de rest” van Zuid-Holland en 11,5% elders uit Nederland. De belangstelling van de media werd door de geënquêteerden als teleurstel lend ervaren. De helft beoordeelde de hoeveelheid aandacht als ’’matig”, ter wijl 7.5% de hoeveelheid publiciteit ronduit ’’slecht” vond. Deze antwoor den contrasteren nogal met de - achteraf - door Data Gold verzamelde publici teit. Daaruit blijkt dat er een stroom van artikelen over de ”tech” is gepubli ceerd in allerlei dagbladen, huis-aan- huis bladen, vakbladen en andere peri odieken. De ondervraagden waren het er overi gens in meerderheid (57,5%) over eens dat Midden-Holland Vijfentachtech ge heel of gedeeltelijk heeft bijgedragen aan het beeld van Midden-Holland als economisch aantrekkelijke regio. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 5 juli om kwart voor acht zal in de her vormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost opnieuw de finale van het voor de leerlingen van de reformatorische scho lengemeenschap De Driestar in Gouda georganiseerd orgelconcours worden gehouden. De toegang is gratis. Er zijn 6 deelnemers, verdeeld in 2 groepen. Zij moeten een verplicht en een vrij werk spelen. De finale zal om lijst worden met nog enkele orgelwer ken en samenzang. Gijsbert Blom zei onder meer: “De jeugdigen zijn geen onvolledige men sen die eerst aangevuld, ingevuld en opgevuld moeten worden, voordat zij serieus genomen kunnen worden”. WADDINXVEEN - Het Vredesplat form Waddinxveen houdt zich in dit Gouwedorp bezig met het verzamelen van handtekeningen voor het door het Komite Kruisraketten Nee (KKN) te houden volkspetitionement. In de week van maandag 30 september tot zondag 6 oktober zullen daarvoor huis-aan-huis verspreide kaarten worden opgehaald. De aan de Peuleyen 174 wonende Ineke de Wolff (tel. 15376) is al bezig met het verkrijgen van de nodige man- en vrouwkracht daarvoor. Wie zich met het ophalen van kaarten met handteke ningen wil belasten kan zich bij haar schriftelijk of mondeling opgeven. De kaarten, die huis-aan-huis zullen worden verspreid, bevatten de tekst: ”Aan de regering, aan de Staten-Gene- raal, ik keer mij tegen kernbewapening. U zult rond 1 november een besluit ne men over de plaatsing van kruisraketten op Nederlands grondgebied. Ik verzoek u dan nee te zeggen tegen plaatsing”. Gebleken is dat het assortiment goed aansluit op de spaarwensen van de cliënt. Met name aspecten als directe beschikbaarheid van het spaargeld ge koppeld aan een goede rente spelen bij deze oordeelsvorming een belangrijke rol. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De bodem van de Alpherbrink en om geving is in meer of mindere mate verontreinigd met olie. Dat heeft Zuid- hollands gedeputeerde voor het milieu J.W. Hekkelman aan de bewoners geschreven. De betrokken bewoners van de Oost- polderwijk kregen in maart van van dit jaar te horen dat er een nader onder zoek zou plaatsvinden naar de veront reiniging die is veroorzaakt door vijf olietanks, die rondom de voormalige Eminentfabriek lagen. De eerste fase van het onderzoek is inmiddels afge rond. Hierbij is vastgesteld dat de bodem rond drie tanks in meer of mindere mate met olie verontreinigd is. Het vermoe den bestaat dat de grootste verontreini ging rondom een andere tank aange- Naast de bijzonderheden over het lid maatschap wordt in deze gids ook aan dacht besteed aan de organisatie en werkwijze van de Rabobank op plaatse lijk en landelijk niveau. Met deze infor matie vertrouwt het bestuur erop dat de leden zich beter betrokken voelen bij hun coöperatieve bank. De ledengids is dan ook op grote schaal verspreid. Bovendien vindt overleg plaats naar een andere bestemming van een deel van de winst. Bij deze gedachtenwisseling staat voorop dat het grootste deel van de winst blijft bestemd om voldoende re serves op te bouwen, waarmee de bank van een financiëel sterke toekomst is verzekerd. De verkoop van vakantiereizen door de Rabobank-organisatie is ondanks een stabiliserende markt ook in 1984 verder gestegen. Vooral de verkoop van vlieg reizen vertoonde een grote stijging bij de organisatie. Wat de Waddinxveense Rabobank betreft, steeg het aantal ver kochte vakantiereizen in 1984 met 7% naar ca. 2425 personen. De meest opvallende ontwikkeling in de particuliere markt was de introductie van het nieuwe spaarbankmodel. Als grootste spaarbank heeft de Rabobank- organisatie in 1984 het initiatief geno men om meer duidelijkheid te brengen in de veelheid van spaarmogelij kheden in Nederland. De ontwikkelingen op de hypotheek- rentemarkt zijn voor de Rabobank- organisatie evenals in 1983 verheugend. Geconstateerd mag worden dat de Ra bobank op landelijk niveau circa één derde van de koopwoningen financiert. De plaatselijke situatie is: door de Ra bobank verstrekt ca. 850 hypotheken op ca. 2600 eigen woningen, zodat gecon stateerd mag worden, dat de Waddinx veense bank op de organisatielijn ligt. Logisch gevolg hiervan is dat de Rabo bank-organisatie de hyphothekenmarkt goed kan volgen, waardoor de begelei ding van hypotheekgevers goed kan zijn. De goede en persoonlijke advise ring van cliënten op het belangrijke mo ment van de aankoop van een woning staat daarbij voorop, zodat de relatie ook over enige jaren nog op een betaal bare manier kan wonen. Op de CDJA-bijeenkomst werd in een bijzonder gezellige en ontspan nen sfeer geluisterd naar toespraakjes van Annelies Meuleman, Gijsbert Blom (fractievoorzitter van het CDA) en Hans Huibers (landelijk voorzit ter van het CDJA). In alle toespraak jes werd ingegaan op het thema van de avond “Jongeren en politiek”. dagavond te houden 80e algemene vergadering van de plaatselijke Rabo bank. De heer Van Ringelenstein maakt al als voorzitter deel uit van de Raad van Toe zicht van deze bank. Hij is in Waddinx veen voorzitter van de KNOV- afdeling Waddinxveen (de plaatselijke midden- standsvereniging) en president- kerk voogd van de Centrale Hervormde Ge meente. Van het Rabobank-bestuur maken tevens deel uit voorzitter A. Ou dijk, die zich weer herkiesbaar heeft ge steld, en secretaris O.O. Spruijt. In de Raad van Toezicht hebben naast de heer Van Ringelenstein zitting secre taris J.P. van Oosten, L. Lamens (op nieuw herkiesbaar), C. Visser en C.M. Kroes. Het bestuur heeft de leden voor gesteld in de ontstane vacature van de heer Van Ringelenstein de Zevenhuize naar C.J.J.M. Meewisse te benoemen. Tevens wordt bij die beschouwingen be trokken de bijdrage die de bank moet leveren aan de financiële basis van de totale Rabobank organisatie. Daar naast wordt bezien welke mogelijkhe den bestaan om financiële ondersteu ning te geven aan de versterking van de economie in het werkgebied en aan het stimuleren van maatschappelijke ont wikkelingen. ”Ook de ontwikkelingen in onze ge meente worden door ons nauwlettend gevolgd. Als coöperatieve bank zijn wij immers nauw verbonden met het wel en wee van ons dorp”, aldus het bestuur van de Rabobank. De investeringen in het agrarisch be drijfsleven zijn in 1984 getemperd door overheidsmaatregelen zoals de super heffing voor melkveehouderij en de in- terimwet beperking varkens- en pluim veehouderij. De Rabobankorganisatie volgt deze ontwikkelingen op de voet. Daardoor verwacht het bestuur van de Rabobank in staat te zijn om ook in dit werkgebied goed in te spelen op deze overheidsmaatregelen. Hierbij blijkt meer dan eens dat het zorgvuldig finan cieringsbeleid in het verleden en de op bouw van reserves een goed vertrek punt vormen om aan de problemen van deze tijd het hoofd te bieden. Meer in positieve zin ontwikkelde zich de vraag naar kredieten en leningen in het Midden- en Kleinbedrijf. De onder nemers in deze sektor profiteren van de wat positievere ontwikkeling van de economie. Deze ontwikkeling kon ook worden afgeleid uit het feit dat in het Na de vakantie zal er voor de jonge ren veel werk aan de winkel zijn. Zo zal de volgende jeugdgemeenteraads- vergadering met als onderwerp “Emancipatie” moeten worden voor bereid en zijn in maart de verkiezin gen voor de gemeenteraad. Er zal naar worden gestreefd enkele CDJA- jongeren op een lijst te krijgen. Achter de tafel tijdens de oprichting van de CDJA-kern Waddinxveen van links naar rechts: landelijk CDJA- voorzitter Hans Huijbers, Jan Pieter van Berkel, lid van het provinciale CDJA (plaatsvervangend lid van het alge meen bestuur) en Annelies Meuleman, secretaresse van het voorlopige bestuur. (Foto: Frans Hielema). ging van het aantal faillissementen. f troffen zal worden. De op dit moment verzamelde informatie is echter onvol doende om hierover verantwoorde uit spraken te kunnen doen; er komt daar om een aanvullend onderzoek, de zoge heten ’’tweede fase”. Tijdens de tweede fase van het nader onderzoek verichtte de Grontmij nog een aantal boringen. Als de boringen volgens plan verlopen zijn de resultaten in juli 1985 bekend. De vervuiling kan verslagjaar een eind kwam aan de stij- dan in kaart gebracht worden. ging van het aantal faillissementen. De Coöperatieve Rabobank ’’Wad dinxveen BA, met kantoren aan de Kerkweg-Oost (hoofdkantoor), Konin gin Wilhelminaplein en Groensvoorde, heeft onder leiding van de vorig jaar be noemde directeur G. Visscher een be vredigend jaar achter de rug. Dat blijkt uit het pasverschenen jaar verslag 1984 van de bank, die overigens de hoeveelheid toevertrouwde midde len zag dalen van 53.740.000,- in 1983 tot 47.760.000,- in 1984, terwijl de uitgezette middelen stegen van f. 96.218.000,— (1983) tot f. 103.957.000,—(1984). Dit zijn de belangrijkste uitkomsten van een enquête over Midden-Holland Vij fentachtech, gehouden door het recla me- en public relations adviesbureau Data Gold te Moordrecht. Data Gold was gedeeltelijk bij de organisatie van de manifestatie betrokken. Vijfentach tech had onder meer als deelnemers de Waddinxveense bedrijven NKF Kabel BV van de Noordkade en Labsystems Benelux van de Staringlaan, terwijl CDA-wethouder P.F.J. van Schie met tv-joumalist Aad van den Heuvel mee deed aan een paneldiscussie. De enquête is uitgevoerd door H.E- .A.O.-student Marcel Kalmeijer (21) uit Gouda, gedurende zijn stage-peri- ode bij Data Gold. De gegevens werden voornamelijk telefonisch, en in enkele gevallen schriftelijk vergaard. Onder vraagd werden 40 van de 46 deelne mers, een percentage van 87. Van de ondervraagden was 70 procent tevreden over de ”tech”. Dertig procent toonde zich ontevreden. Negen van de tien be drijven willen opnieuw deelnemen, mocht een dergelijke Middenhollandse manifestatie nog eens worden georgani seerd. De meeste (62%) voelen daarbij voor een tweejaarlijks te houden evene ment. Midden-Holland Vijfentachtech werd 26, 27 en 28 maart gehouden in kanto rencomplex de Goudse Poort in Gouda. De manifestatie was een initiatief van de Stichting Midden-Holland Promotie en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. Beoogd werd het geven van een overzicht van belangwekkende ontwikkelingen op het gebied van innovatie, automatisering en elektrotechniek in de regio. Parallel werden seminars gehouden met lande lijk bekende sprekers. Daarnaast hiel den vertegenwoordigers van de deelne- WADDINXVEEN - In Het Trefpunt aan de Stationsstraat is vorige week dinsdagavond de CDJA-kern Waddinxveen on gericht. Hierbij waren zo’n twintig jongeren en ouderen aanwezig, waaronder landelijk CDJA-voorzitter Hans Huijbers en CDA-fractievoorzitter drs. G. Blom, CDA-secretaresse Do renda Gerts en de voorzitter van het dagelijks bestuur van de jeugdgemeenteraad Arie Slinger Jr- De jongerenafdeling van het Christen- Democratisch Appèl telt in Wad dinxveen tien leden. Voorzitter van het voorlopig bestuur is Rob Hiele ma, terwijl Annelies Meuleman secre taresse is, Henk Doude van Troost wijk penningmeester en Hans Ou dijk vice-voorzitter. Eind augustus zal een definitief bestuur worden geko zen. WADDINXVEEN - De Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool Waddinxveen heeft de donateurs laten weten inmiddels ruim f. 5.500,- in kas te hebben. In overleg met het bestuur.van de muziekschool aan de Zuidkade is be sloten uit te kijken naar een zeer goede piano. Het bestuur, dat zo’n beetje de mo tor van het koor genoemd mag wor den, is aan het begin van het seizoen nogal gewijzigd, maar heeft haar taak grondig aangepakt. Zij wordt hierbij bijgestaan door een aantal commis sies, te weten: de musical-, de mu ziek-, de P.R.-, de feestcommissie en de koorkrant-redactie, welke allen op deze vergadering verslag deden van hun werkzaamheden. Dirigent Hedzer van der Giezzen bracht in zijn toespraak naar voren dat er dit seizoen hard gewerkt was 'om de musical tot een succes te ma ken. Hij bedankte iedereen voor hun inzet. Tevens noemde hij de grote saamhorigheid en verbondenheid, welke door de musical is gegroeid. Vooruitblikkend op het nieuwe sei zoen hoopt hij de musical nog een keer uit te voeren, nieuw repertoire te gaan instuderen en ook benadruk te hij het feit dat het koor best nog een aantal nieuwe, mannelijke leden kan gebruiken. In een aantal commissies zijn enkele wijzigingen opgetreden. De voorzit ster bedankte de aftredende com missieleden voor al het werk dat zij verzet hebben en wenste de nieuwe commissieleden veel succes toe met hun nieuwe taken. Er werden op de vergadering ook reeds een aantal plannen voor het nieuwe seizoen be kendgemaakt. Deze zijn: viering van het eerste lus trum met een feestavond op 21 sep tember in Haastrecht, vernieuwing van het repertoire, grote club-actie, medewerking aan kerkdiensten en een ledenwerf-actie. Het bestuur van Meeting bestaat uit: Jeanne Kastelein (voorzitster), Jack Schut (secretaris), Joke van Straalen (penningmeesteresse), Jan van Mou- rik (2e secretaris) en Immy Paul (alg. adjuncte). WADDINXVEEN Terugzien en vooruitkijken waren twee be langrijke ingrediënten van de door het interkerkelijk jongerenkoor Meeting gehouden algemene ledenvergadering. Het dit jaar vijfjari ge koor heeft er tenslotte de opvoering van de succesvolle musical Spirit opzitten en zal ook dit najaar nog bij het eerste lustrum stil staan. Voorzitster Jeanne Kastelein herin nerde eraan dat Meeting, van huis uit een jong en‘energiek koor voor jon geren van 16 t/m 36 jaar met zo’n 60 leden, zich dit jaar vooral heeft bezig gehouden met wat het hoogtepunt moest worden voor het eerste lus trum, de musical “Spirit”. Bijna het gehele seizoen is hieraan gewerkt, maar ook is er diverse keren opgetre den in jeugddiensten, tijdens concer ten en was het koor aanwezig bij de zangmanifestatie “Waddinxveen Zingt”. WADDINXVEEN In de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 juni werden vanaf het parkeerterrein bij het winkelcentrum de Passage drie personenauto’s gestolen. De waarde van de buit bedraagt zo’n 30.000 gulden. De verdwenen auto’s betreffen twee blauwe VW- Golf Diesels (kentekens JN-30-KB en HS-93-RV) en een beige Opel Ascona (kenteken HC-79-JN). Volgens de Waddinxveense rijkspoli tie moeten de drie auto’s zijn openge broken, daar zij wel waren afgeslo ten. Eventuele getuigen, die geduren de de nacht of de voorafgaande avond zich verdacht gedragende per sonen, dan wel opvallende voertui gen hebben waargenomen, worden verzocht met de rijkspolitie contact op te nemen. In dezelfde nacht werd in de bocht in de Onderweg een personenauto aangetroffen. Deze auto was daar uit de bocht gegaan en werd onbeheerd achtergelaten. Uit onderzoek bleek, dat deze auto in dezelfde nacht in Rijswijk was ontvreemd en dat deze was betrokken bij een inbraak in een fotozaak te Moerkapelle. Op maandag 24 juni werd vanuit het openluchtzwembad een lichtblauw Puma-trainingsjack ontvreemd. De af gelopen week werden vanuit enkele niet afgesloten in aanbouw zijnde woningen 21 radiatoren ontvreemd. Op dinsdag 25 juni werd ontdekt, dat er was ingebroken in 3 woonwagens op het tijdelijk kamp aan de Sniep- weg. Ontvreemd werden een televi sietoestel, enkele porceleinen beel den en een hoeveelheid geld. Ten nadele van een andere aannemer werden vanuit in aanbouw zijnde wo ningen in de wijk Zuidplas een draai- raampje en een kozijn met deur ont vreemd. Enkele glazen schuifpuien bleken te zijn vernield. Een 29-jarige Waddinxvener is op heterdaad be trapt bij een diefstal in de wijk Zuid plas. De man wilde uit een in aan bouw zijnde woning een afvoerpijp wegnemen, die hij wilde gebruiken bij de verbouwing van de toiletruimte in zijn huis. Tegen de Waddinxvener wordt proces-verbaal opgemaakt. Op zaterdag 29 juni werd ‘s middags ingebroken in een woning aan het Noordeinde. Vermoedelijk is men via een geopend raam naar binnen kun nen klimmen. Ontvreemd werden een gouden horloge, een gouden ring en twee kettinkjes ter waarde van f 2.500,- en f 400,- aan contant geld. Op donderdag 27 juni werd aan de Onderweg een 54-jarige man uit Nieuwkoop aangehouden. Hij bleek ten nadele van een Waddinxvener een motormaaier te hebben ontvreemd. Tegen de Nieuwkoper is proces-ver baal opgemaakt. De afgelopen week werden 3 fietsen en een bromfiets ontvreemd. Totaal 3 fietsen werden gevonden en twee daarvan konden aan de hand van de ingegraveerde fiets(post)code worden teruggegeven aan de eigenaren. De Waddinxveense rijkspolitie laat wederom weten, dat bij oplevering van woningen in de wijk Zuidplas weer enkele “tuinophogers” actief zijn. Men zegt goedkope grond ter ophoging van de tuinen aan te bie den. Nadat de grond, dan éénmaal is gestort, blijkt dat de prijs opeens veel hoger is. De grond blijkt vaak van niet al te beste kwaliteit. Men doet er goed aan in dit verband zaken te doen met bonafide tuinders. Het afgelopen weekeinde werden 2 erg slingerend rijdende bestuurders door de politie van de weg gehaald. De bestuurders bleken onder invloed van alcohol te verkeren. Van hen werden bloedproeven genomen. To taal 4 bestuurders kregen rijverboden opgelegd. Op zaterdag 29 juni omstreeks 01.00 uur werd door een zwaar onder in vloed verkerende bestuurder (een 43- jarige Leidenaar) een op de Dorp straat geparkeerd staande personen auto geramd. De beide voertuigen moesten worden weggesleept. De be stuurder, die ontzettend veel aan Bacchus bleek te hebben geofferd, moest de bloedproef ondergaan. Zijn auto is uit het verkeer genomen. Op dinsdag 25 juni omstreeks 21.00 uur werd de politie gemeld, dat op de Nic. Beetslaan opeens een geparkeerd staande auto in de brand stond. Het vuur bleek snel te zijn gedoofd. Uit onderzoek bleek, dat een jongetje “per ongeluk” een lucifer in de auto had laten vallen. Het jongetje (8 jaar) woonde in de omgeving. Op dinsdag 25 juni trachtten 2 jeug dige Waddinxveners (15 en 16 jaar) in te breken in koffiebar De Schaaps kooi langs de Kerkweg-Oost. Een omwonende hoorde glasgerinkel en reageerde attent door de politie te waarschuwen. Korte tijd later kon de politie de jonge daders overnemen van de melder, die in samenwerking met enkele anderen de 2 vluchtende knapen in de kraag wist te vatten. Zij bekenden inderdaad daar te heb ben willen inbreken. Zij zeiden ver der twee keer een ongewenst bezoek te hebben gebracht aan de toko van het zwembad. Hierbij was één keer een derde Waddinxveense knaap (17) aanwezig. Uit een bouwkeet en een school wer den 3 transformatoren, diverse stuks gereedschap en schiethamerpatronen weggenomen. Twee zwaailampen werden weggenomen uit een bedrijf en de brandweerkazerne. Een hoe veelheid van de ontvreemde goederen werd bij de knapen thuis terugge vonden (radio’s een transformator en gereedschap). Op maandag 24 juni vond op de Tweede Bloksweg een kop-staart- aanrijding plaats. Bij een lesauto werd een remingreep gedaan. Een achteropkomende bestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding, welke op woensdag 26 juni plaats vond op de Juliana van Stolberglaan. De hierbij betrokken voertuigen raakten licht beschadigd. Ook werd op vrijdag 28 juni geen voorrang verleend door een bromfietser, die vanaf de spoorweg overgang de Passage wilde oprijden. De bromfietser werd hierbij licht ge wond. Op zaterdag 29 juni werd een op de brug in de Apollolaan staande perso nenauto aangereden. De bestuurster stond stil om verkeer op de Kanaal dijk voorrang te verlenen. Een achter haar komende bestuurder had dit te laat door met gevolg, dat beide voer tuigen lichte schade kregen. A i -.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13