GEMEENTE WADDINXVEEN Trakteerverbod De Klimop één met de Leon van Gelderschool snoep geschrapt Kunstenaar verfraait Jan Ligthartschool Geen steun voor Dierenambulance Akkoord over Op christelijke scholen Air Products Gemeente leent Schuttelaar BV Voortgezet onderwijs en kunst vijf miljoen verkoop huis Geslaagd! VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN BESTEMMINGSPLANNEN Twee tenten Tennistournooi Inrit SPREEKUREN Meer regels Subsidie Borden Sportweek Brugfestijn '85 Benoemd Gevelbelettering Wielrennen Hartige hapjes Secretaresse Muziekdiploma A "Sion" "Meeting" Standplaats TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 12222 01820-24255 13000 13000 Afzettingen Benoemd Verhuurd Instemming Goed plan - WOENSDAG 10 JULI 1985 NISSAN Audi Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-16066 010-362244 A 1 augustus 1985 Open- DATSUN AUDI VOLKSWAGEN KOK C V -BOSKOOP 1 k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Wet op de Ruimtelijke Ordening Herziening van 7 bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen- Waddinxveen, 10 juli 1985. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Henegouwerweg 113; Het geheel vernieuwen en het vergroten van een mestsilo. Het bouwplan.ligt met ingang van 11 juli 1985 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten tot het aangaan van een over eenkomst voor een vaste geldlening van f. 5.000.000,bij de Stichting Rab- opensioenfonds. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75, na 3e herziening” gedeeltelijk De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen- koor “Meeting” werd vergunning verleend voor het plaatsen van een tweetal borden ter aankondiging van de op 7 juni 1985 uitgevoerde musical. christelijke basisscholen niet meer ta boe. Afgesproken is verder - en dat is alle maal bekrachtigd in een door de mede zeggenschapsraad in zijn vergadering van vorige maand bekrachtigde rege ling, dat de school het trakteren beperkt tot schoolfeesten, dat jarige kinderen zoveel mogelij k vlak voor de schoolpau- zes trakteren en dat ze in gezelschap van een medeleerling naar alle groepsleerk- krachten mogen om zich eveneens vlak voor de pauze te laten feliciteren. van ervaringen op dit terrein denkt aan de bestaande structuren, zoals de hoofdenvergadering; mede door de vele werkzaamheden op de scho len in verband met de inwerkingtre ding van de “Wet op het Basisonder wijs” lijkt het thans raadzaam de teams en de consulentes enige tijd te geven voor eigen initiatieven. Mevrouw A. Vermeij (PvdA) miste in de nota een visie op de toekomst, bijv, een culturele commissie voor openbaar- en bijzonder onderwijs. Op een vraag van de heer D. Lont (PvdA) antwoordde de wethouder dat zij voor het bevorderen van contacten Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Waddinxveen, 10 juli 1985. De burgemeester voornoemd, P.F.J. van Schie, l.b. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan Ahold, Postbus 608 te Zaandam, voor hetvergroten van een winkelpand aan het Koningin Wilhelminaplein 42, alhier; - aan de heer A. Achterberg, Zesde Tochtweg 7, alhier, voor het vergroten van een warenhuis; - aan de heer F. Kouwenhoven. Fazantdreef 94, alhier, voor het oprichten van een erfscheiding; WADDINXVEEN De kunstenaar Frans Hage in Berkhout heeft van het Waddinxveense college van Bur gemeester en Wethouders opdracht gekregen tot het maken van een schetsplan voor decoratieve werken bij de in aanbouw zijnde openbare Jan Ligthartschool in de woonwijk Zuidplas. Dit blijkt uit het door B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gestuur de overzicht van een aantal besluiten en mededelingen, voor zover niet reeds in openbare vergaderingen aan de orde gesteld of gepubliceerd of nog te publiceren in de gemeentelijke ru briek, uit vergaderingen van het colle ge van B. en W. in de maand juni. WADDINXVEEN - Op de Protestant-christelijke scholen in Waddinx veen is een einde gekomen aan de strenge regel om jarige kinderen geen snoep te laten trakteren op school. Bepaald is nu dat op de nieuwe basis school de ouders en hun kind voortaan zelf bepalen wat er getrakteerd wordt. De medezeggenschapsraad heeft dit besloten. Dat jarige kinderen geen snoep moch ten trakteren was een in het voorjaar van 1982 gemaakte afspraak, die werd opgenomen in de schoolwerkplannen van de Willem van Oranjeschool/Krui- meltje, de Koningin Julianaschool/ Woelwater, de Groen van Prinsterer- school/De Duivetil en de Savornin Loh- manschool/De Kleine Basis. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. raad nog eens benadrukt zou kun nen worden dat men van deze dien sten gebruik kan maken zonder aan tasting van de geaardheid van de school. De openbare basisscholen hebben in het schoolwerkplan het vak “expressie-activiteiten” opgeno men. Een gedeelte van het fabriekscom plex Zuidkade 114 zal ingaande 1 september 1985 worden verhuurd aan Plastic Mappen Centrum te Waddinxveen. gang van 1 maart 1985 in vaste dienst benoemd. Aan Tennisvereniging “De Gouwe Smash” is toestemming verleend tot plaatsing van zes reclameborden op haar tenniscomplex aan het War- naarplantsoen tijdens een van 8 tot en met 16 juni 1985 te organiseren toumooi. - aan de heer N.C. He Rooy, Noordkade 183, alhier, voor het ver groten van een woonhuis met kantoorruimte; - aan de Vereniging voor Prot.Chr. Onderwijs Waddinxveen, p/a Distelveld 2, alhier, voor het gedeeltelijk veranderen van een schoolgebouw aan de Tollenslaan 163; - aan de heer H.J.J. van Kesteren, de Akker 27, alhier, voor het op richten van een erfscheiding; - aan Verenigde Bouwbedrijven Van der Heijden ARWON B.V., Hoge Rijndijk 5 te Woerden, voor het oprichten van vier wonin gen en een garage aan de Boekweitakker 1 t/rh 7 (oneven); - aan de heer G.J.D. van der Woud, Fazantdreef 41, alhier, voor het plaatsen van een dakvenster in het achtergeveldakvlak; - aan de heer A. van Beugen, Kievitdreef 27, alhier, voor het op richten van een erfscheiding; - aan de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting, p/a Wil- helminakade 48, alhier, voor het gedeeltelijk veranderen van de zuid-, west- en oostgevel van het flatgebouw aan het Jan van Bij- nenpad alhier; - aan de heer E.A. Sip, de Akker 18, alhier, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak; - aan de heer R. Nederhof, Alpherwetering 153, alhier, voor het oprichten van een erfscheiding aan de Gerstakker 61. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. De gemeenteraad verkocht in zijn vergadering van 27 februari 1985 dit huis voor de prijs van f 65.000,-. De aan de Wilhelminakade 76 wonende mevrouw Van der Meij beschikt aan de Kerkweg-West 26 over een woon huis met schuur, erf en ondergrond van circa 198 vierkante meter. Aan het Organisatiecomité “6 van Rijn en Gouwe” is vergunning ver leend voor het houden van een wie lerronde op 3 juli 1985 op het par cours Peuleyen, Beethovenlaan, Groensvoorde, Wadde. WADDINXVEEN - Het pand Kerk weg-West 26 is eigendom geworden van mevrouw T.C. van der Meij nu het provinciaal bestuur van Zuid-Hol- land heeft ingestemd met deze ver koop. WADDINXVEEN Ook op de scho len voor voorgezet onderwijs in Wad dinxveen zijn vormen van amateuris tische kunstbeoefening mogelijk. De Werkschuit in Gouda zou hierbij de helpende hand kunnen bieden. Dit geluid viel te beluisteren in de raadscommissie voor de onderwijs zaken, die heeft gesproken over de gemeentelijke Nota Kunst en Cul- tuur, die dit najaar in de gemeente raad aan de orde komt. De heer G. v.d. Berg (CDA) gaf te kennen dat in de brief die de nota zal vergezellen aandacht geschonken zou moeten worden aan de reacties van de schoolleiders van de samen werkingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg en de chris telijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina; tevens zou aandacht geschonken die nen te worden aan vormen van ama teuristische kunstbeoefening op bijv, de scholen voor voortgezet onder wijs. Verder zag hij graag dat alle tussen de scholen, en het,uitwisselen Waddinxveense basisscholen gebruik zouden maken van de diensten van de consulentes van “De Werkschuit”. Hij vroeg zich af welke stimulerende acties Burgemeester en Wethouders hier kunnen ondernemen. Met betrekking tot dit laatste punt meende mevrouw Oosterbroek dat bij de aanbieding van de nota aan de Aan het Sportweekcomité Wad dinxveen is vergunning verleend voor de finalefeesten van de Wad dinxveense Sportweek 1985 in de Gouwe. Aan Winkelcentrum “Brug” zijn vergunningen verleend ter realise ring van het Brugfestijn 1985 op 14 en 15 juni 1985. Mejuffrouw N.F. Kersbergen, werkzaam ter gemeentesecretarie afdeling Sociale Zaken, is met in- Aan de Rommelmarkt/Bazarcom- missie van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen is vergunning ver leend voor het gebruik van een tweetal publicatieborden voor aan kondiging van de rommelmarkt/ bazar op 22 juni 1985. Aan Ten Hoope Interieurprojek- ten B.V. te Waddinxveen is vergun ning verleend voor het aanbrengen van een gevelbelettering aan het perceel Staringlaan 17d. Aan de Centrale Evangelisatie- commissie van de Nederlandse Her vormde Gemeente te Waddinxveen is vergunning verleend tot plaatsing van een tweetal tenten nabij de Om loop van 12 tot en met 15 augus tus 1985 ten behoeve van de orga nisatie van een tentevangelisatie- week voor de jeugd. Commissie Werkgelegenheid, Bedrijfsleven en Middenstand Donderdag 11 juli 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijk agendapunt: Verlenging van de aan de Meubelindustrie Waddinxveen B.V. ver leende borgtocht. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. De hartige hapjes vierden dan ook hoogtij, want de harde trakteerregel werd jaarlijks afgedrukt in de school gids ’’Even neuzen” van de Vereniging voor Protestant-Christelijk Onderwijs in Waddinxveen. Veel ouders ergerden zich daaraan en vonden het leren om gaan met snoep een eigen verantwoor delijkheid. De medezegenschapsraad zegt nu dat ouders die hun kind absoluut alle snoep verbieden daar zelf met hun kind af spraken over maken. Overigens wordt de ouders wel verzocht zich te beperken in het laten trakteren met snoep door hun kinderen. In dit verband wordt er ook op andere traktatiemogelijkheden gewezen, maar snoep is op de nieuwe Gemeenteraad Woensdag 17 juli 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten Gebouwelijke integratie kleuterschool "de Klimop" met Leon van Gelderschool (l.o.) Verlening medewerking voor gebouwelijke integratie Pr. Beatrix- kleuterschool met St. Paulusschool (l.o.). Verlening medewerking vervanging van meubilair Eben Haëzer- school. Verkoop van grond aan Chr. Woningbouwvereniging "Ons Begin” in wijk Zuidplas. Ruiling van grond met B.V. Beehorn inzake uitbreiding Albert- Heijn-vestiging. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van verbetering toegang tot W.S.E.-terrein. Uittreding uit gemeenschappelijke regeling Intergemeentelijk Cen trum voor Automatisering (I.A.M.). Begrotingswijzigingen a. t.b.v. aanpassing uitkeringen uit het gemeentefonds; b. t.b.v. beschikbaarstelling krediet voor uitvoering van een twee tal studies m.b.t. het zwembadcomplex. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan ’’Zuidkade I. na 2e herziening" gedeeltelijk De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening (van 08.30-12.30 uur) met in gang van 11 juli 1985 gedurende één maand vooreen iederterinzage ligt het raadsbesluit van 19 juni 1985, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Zuid kade I voorzover het betreft een perceel grond gelegen aan de Overtoom, ten zuid-westen van nummer 20, zoals dat perceel op de bij dat besluit behorende situatietekening met een rode omlijning is aangegeven. WADDINXVEEN - De Dierenambu lance Gouda en Omstreken in Gouda hoeft niet te rekenen op Waddinxveen se medewerking aan het totstandkomen van een overeenkomst ten aanzien van het vervoer van zwerfdieren. Aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad hebben B. en W. voorgesteld dit verzoek af telwij zen. WADDINXVEEN Aan de scholen gemeenschap Karei van Hogendorp is de Waddinxveense Marja van Leeu wen geslaagd voor het examen direc tiesecretaresse. De Waddinxveense Margreet van Gent slaagde voor het examen bureausecre- taresse van de academie voor Inter-Of- fice-opleidingen te Alphen aan den Rijn. Tijdens een gezellige bijeenkomst in het verenigingsgebouw Hoge Noot van de muziekvereniging Concordia met ou ders en enkele bestuursleden kregen hun muziekdiploma A uitgereikt de Gouwenaar Rob Luitjes (klarinet), Jo ke Bouman-Postma (comet), Jaap-Wil- lem de Vries (klarinet), Angela van Rutten (klarinet), René Mulders (trom pet). Dirigent E. de Knegt van Concordia, te vens de dirigent van Cresendo Bleiswijk en Cresendo Reeuwijk, heeft het afge lopen seizoen een aantal muziekanten verder opgeleid om muziekexamen te doen. De meesten gingen op voor het examen A en enkelen al voor het exa men B. Alle kandidaten van die dag be haalden het diploma. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Schuttelaar Beheer BV, Waddinx veen, zijn de statuten gewijzigd, is de statutaire zetel veranderd in Wad dinxveen en bedraagt het maat schappelijke kapitaal thans f 250.000,-, terwijl het geplaatste/ge- storte kapitaal nu f 60.000,- is. Dit blijkt uit een wijziging in het handels- register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol- land. Ten behoeve van de studie- en be roepenmanifestatie in het Rijn mondgebied van 20 tot en met 24 september 1985 is een subsidie van f 250,- verleend. Aan de Volle Evangelie Gemeente “Sion” is vergunning verleend ten behoeve van straatevangelisatie op het Koningin Wilhelminaplein op 6, 13 en 20 september 1985. Aan het Interkerkelijk Jongeren- De bespreking van de gemeentelijke Nota Kunst en Cultuur in de raads commissie voor de financiën leverde het advies op in de begroting pro- memorie posten op te nemen voor verbetering van de nu nog aan de On derweg zetelende Stichting Muzikan tencollectief Waddinxveen, het gevep van kunstzinnige vorming op scholen en het houden van een Waddinxveen se kunstmarkt. CDA-wethouder P.F.J. van Schie constateerde in de raadscommissie dat meerdere fracties in de raads commissie welzijnszaken van mening zeiden te zijn dat de grens voor wat betreft de subsidiëring van de mu ziekschool is bereikt. De bestaande reserve is daarbij geen probleem. Drs. G. Blom (CDA) zei dat het CDA sceptisch staat tegenover de geraamde kosten van f 46.000,- voor verbetering van de studieruimte van het Muzikantencollectief en liever garant staat vóór een lèning. De voor zitter merkte op dat het aanvaarden van de nota niet inhoudt dat ge noemd krediet beschikbaar wordt ge steld. Hij stelt voor het bedrag te vervangen door pro-memorie posten. Evenzo was de commissie van mening dat een p.m.-raming moet worden opgenomen voor opneming van kunstzinnige vorming in de school werkplannen en de kunstmarkt. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S ia tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124, Raadhuisplein 1met ingang van donderdag 11 juli 1985, gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt de door de raad van Waddinxveen op 19 juni 1985 vastgestelde herziening van de volgende bestemmingsplannen: ’’Dorpstraat” "Landelijk Gebied West" "Stationsstraat” Recreatiegebied ”’t Weegje" "Zuidkade I’ "Zuidkade-Wilhelminakade” "Noordkade 1967”. De herziening wordt ondernomen om de vestiging van zogenaamde A-inrichtingen volgens de wet geluidhinder binnen voornoemde plangebieden tegen te gaan. Aangezien niemand zich met bezwaren tot de raad heeft gewend en er geen wijzigingen in het ontwerp zijn aangebracht bij de vaststel ling is er niemand bevoegd tot het indienen van bezwaren bij Gede puteerde Staten van Zuid-Holland. Waddinxveen, 10 juli 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Aan de heer A.J. van Rijsbergen te Ooltgensplaat is vergunning ver leend ten behoeve van de aanleg van een inrit nabij het perceel Boek weitakker 1. Aan ASB-uitzendbureau te Gouda is vergunning verleend tot het inne men van een standplaats op het Ko- WADDINXVEEN/GOUDA - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt dat bij Air Pro ducts Nederland BV, Waddinxveen, tot commissaris is benoemd S.R. Roman uit Surrey, Engeland en dat als commissaris is uitgetreden R.B. Sellors. tesecretarie, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening (van 08.30-12.30 uur) met in gang van 11 juli 1985, gedurende één maand voor een ieder ter inza ge ligt het raadsbesluit van 19 juni 1985, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Oran jewijk ’75, na 3e herziening” voor zoveel het betreft het perceel van Mecklenburg Schwerinlaan 17, zoals dat op de bij dat besluit beho rende situatietekening met een rode omlijning is aangegeven. Waddinxveen, lOjuii 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. ningin Wilhelminaplein met de ba- nenbus op de vrijdagen 14, 21 en 28 juni 1985. Aan de burgemeester is machti ging verleend tot het verstrekken van vergunningen voor het gebruik en afzetten van openbare wegen e.d. Met ingang van is de heer J. Broer te Waddinxveen benoemd tot medewerker in de bui tendienst van de Dienst van bare Werken en Bedrijven. Zo krijgt de school in Groenswaard 2 een (dichte) verbinding tussen de twee schoolgebouwen, een speello kaal en een activiteitenruimte. Maar met het uitvoeren van deze voorzie ningen zal kunnen worden begonnen als de minister van Onderwijs en We tenschappen hier zijn goedkeuring aan heeft gehecht. Het nu opgezette bouwplan, dat door het maken van een verbinding tussen de kleuter- en de lagere school verder gaat dan enkel en alleen inpandige veranderingen, heeft de instemming van de schoolteams en van de mede zeggenschapsraden van de beide scho len. In het plan is met een aantal wensen vanuit de school rekening ge houden. Zo is de aangegeven “acti viteitenruimte” groter opgezet dan aanvankelijk de bedoeling was; de ruimte zal nu veel meer betekenen dan een “verbinding” tussen de twee schoolgebouwen. Het is overigens de bedoeling om de “activiteitenruimte” voor diverse doeleinden te gebruiken en om één van de bestaande “speelwerklokalen” de bestemming “speellokaal” te ge ven; uiteraard zullen ook daarvoor WADDINXVEEN Ook van de openbare kleuterschool De Klim op en van de lagere Leon van Gelderschool, beiden aan de Essen- gaarde, zal één nieuwe basisschool worden gemaakt. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld met de hiervoor benodigde gebouwelijke integratie in te stemmen. de nodige aanpassingen moeten plaatsvinden. Om de circulatie bin nen het schoolgebouw zoveel mo gelijk buiten de gemeenschapsruimte te laten plaatsvinden is in het plan bij de patio een “gang” ppgenomen. In de afgelopen jaren is de doorloop in de gemeenschapsruimte steeds als zeer storend ervaren en deze zou bij de integratie kleuter /lag’er onderwijs nog toenemen. B. en W.: “Wij menen dat thans een goed plan is ontwikkeld; voor de omstreeks 1980 gedachte aanpassin gen en het feit dat de integratie toen niet “haalbaar” was verwijzen wij naar een gemaakt ambtelijk rapport. Met het huidige plan zal ook worden voldaan aan de verplichting om de basisschool “zoveel mogelijk in één gebouw te huisvesten”. In dit ver band merken wij op dat het niet mogelijk zal zijn om alle leerlingen van de “basisschool” straks in het ge bouw van de Leon van Gelderschool onder te brengen, waarbij het ge bouw van de kleuterschool zou kun nen worden afgestoten. Vandaar een voortgezet gebruik van de beide ge bouwen”. OPEL FORD

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3