Wij zetten lichaam aan tot genezen Gevangene (23) gepakt 50-Jarige fysiotherapeut Rob Gaykema 25 jaar in ’t vak Waddinxveen rond zwembad St. Paulus- basisschool Inruilcentrum Kohnstamm-MAVO Van Velde valt buiten is een succes Grandioos afscheids- Afscheidsfeest zesde klassers FIETSPAD WADDINXVEEN- Phoenix BV stapt uit computerclub receptie en een cadeau Commissie werkt aan Halve ton voor studie Eenjarige? F.C. Gorissen BV computerproef krijgt gang met kleuterschool Goedgekeurd W. v. Oranjeschool REEUWIJK programma W POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Klachten J Bedrijfsleiding Samenwerking Aanrijdingen Betrapt Geen rijbewijs Diefstal WOENSDAG 10 JULI 1985 'l WETTIES ROXASECT SPRAY VanJ^S- Nu 5,95 F tegen alle vliegende insecten Vochtige doekjes, nu in dubbel- verpakking 7,95 of enkel 4,95 Sjaak Blaazer met zijn auto vandoor gaan, doch beland- LAST VAN MUGGEN? GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! Als u gestoken bent AZARON STICK OF TUBE Om te voorkomen AUTAN NU 4,95 Activeren Een fysiotherapeut werkt niet met medicijnen. ’Wat wij doen is mis schien het best als volgt samen te vatten: we zetten het lichaaam aan tot genezen. We activeren het li chaam, want een lichaam dat goed werkt, kent geen problemen. De fy siotherapeut stimuleert de bloedsom loop en het lichaam doet dan de rest’. Gaykema voelt zich in beide plaatsen waar hij werkt goed thuis. Dat hij in Waddinxveen woont noemt hij ook toeval, want hij heeft al vanaf vroe ger een onverklaarbare voorkeur voor Boskoop. ’Die tuinen, de kwe- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Waddinxvener Rob Gaykema staat er zaterdag 7 september bij stil dat het dan een kwart eeuw ge leden is dat hij in Waddinxveen en later in Boskoop zijn praktijk als fysiotherapeut begon. Een commissie, bestaande uit Jac. van Barlingen, mevrouw H.J. van Drimmelen, J. Matteyer, mevrouw J. de Rooy-Ooms en J.L. Verbeij, wil er met een receptie en een ca deau die dag in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen voor zorgen dat jubileum niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De vijf zijn er vast van overtuigd dat Rob Rob Gaykema veel vrien den en dankbare patiënten en oud- patiënten heeft die het initiatief óm aan het 25 jaar fysiotherapeut zijn aandacht te schenken van harte on dersteunen. Dit zijn de gegevens van de com missie 25 jubileum Rob Gaykema, p/a J.L. Verbeij, Plankier 2, 2771 XL Boskoop. Amrobank 464260760, giro van de bank 9200. B VVD-raadslid K.A. Warmenhoven noemde het loffelijk de marktver kenning te gaan aanpakken, maar hij noemde de bedrijfsleiding de kern, waarop de wethouder betoogde van mening te zijn dat het besturen vanuit het raadhuis geen doeltreffen de manier van huishouden is. De heer H.P. Barth (D‘66) achtte het belangrijk te bepalen welk draagvlak nodig is voor de nieuwe toestand, zodat achter de horizon gekeken moet worden. Het opdoeken van het zwembad is een puur theoretische zaak gebleken, welke een stuk kapi taalsvernietiging met zich brengt. Volgens de democraat is echter kapi taalsvernietiging soms onontkoom baar. WADDINXVEEN/GOUDA - Peppel- horst 82 in Waddinxveen is het zaak- adres geworden van Aannemingsbe drijf F.C. Gorissen BV, Goüda, zo blijkt uit een wijziging in het handels- register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol- land. De omschrijving van het vorige maand gestarte bedrijf luidt: het aan nemen, uitvoeren en doen uitvoeren van montage-, las- en kabelwerken, alles in de ruimste zin. WADDINXVEEN - De Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan is niet ingeloot voor het tweede landelijke project burgerinformatie van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen en van Economische Zaken. In dat ge val zou de school een proefschool worden en de benodigde computers van het rijk hebben gekregen. Nu dat niet het geval is - zo besloot de Waddinxveense gemeenteraad vorige maand al - zal voor eigen kos ten zeven computers worden aange schaft. Hiermee is f 29.000,-- ge moeid. De Prof. Kohnstammschool had al 5 computers, zodat er nu 12 ter beschikking staan voor de lessen burgerinformatica. Door dit initiatief is de school er ze ker van met ingang van het cursus jaar 1985-1986 over voldoende infor- matica-apparatuur te kunnen be schikken nu men buiten de tweede landelijke informaticaproef is geval len en het rijk voor dit vak pas in de jaren 1986-1988 computers beschik baar gaat stellen. In de raadscommissie voor^de onder wijszaken, waar wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester me dedelingen hierover verstrekte, heeft de heer G. van den Berg (CDA) er voor gepleit na te gaan in hoeverre in de toekomst samenwerking mogelijk is tussen de scholen, bijvoorbeeld op het gebied van computers. kers, de sloten, alles heeft daar een bepaalde charme - vroeger wat meer dan nu - en daar voelde ik me altijd tot aangetrokken. Zelf houd ik ook veel van de tuin (zijn prachtige tuin getuigt daar ook van) en dat zal er ook wel mee te maken hebben. Ver der is en was Gaykema ook op tal van andere terreinen actief. Zo zat hij een drietal jaren voor D’66 in de Waddinxveense gemeenteraad. ’Nee, ik noem dat geen jeugdzonde, maar de VVD was er toen niet in Waddinxveen en D’66 vond ik wel aardig....nou, dat is wel alles wat ik erover kwijt wil. Leerzaam vond ik het allemaal wel’. Jarenlang was hij ook voorzitter van de Stichting Vrienden van de Streekmuziek- school, zit in het Comité Bejaarden reis en meer van dat soort zaken. In Boskoop is hij een enthousiast lid van de Rotaryclub en is ook voorzitter van 't Nut. Fysiotherapeut Gaykema, die graag op vakantie naar Mallorca gaat, was eerst niet zo gecharmeerd van het feit dat enkele patiënten iets aan zijn 25-jarig jubileum wilden doen. Maar nou er zo het een en ander gaande is, kan hij er toch wel van genieten. De officiële feestviering staat gepland op zaterdag 7 spetember in het Anne Frank-centrum in Waddinxveen en daar zal het zeker wel druk worden, want Rob Gaykema heeft in die vijfen twintig jaar heel wat mensen onder handen gehad. kratten frisdrank gedaan. Deze krat ten met inhoud werden ontvreemd uit een eveneens niet afgesloten schuur achter een woning aan de Chopinlaan. Op woensdag 3 juli vond op het KW- plein een aanrijding plaats, waarbij 2 auto’s waren betrokken. Geen voor rang verlenen was de oorzaak van de aanrijding. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Een 25-jarige Waddinxveense brom fietser liep een beenbreuk op bij een aanrijding op vrijdag 5 juli omstreeks 10.30 uur op de Willem de Zwijger- laan ter hoogte van de waterzuive ring. Een vrachtautobestuurder reed in,de richting van de Willem Alexan- dertunnel en wilde naar rechts het terrein van de waterzuivering oprij den en werd daarbij juist rechts inge haald door de bromfietser. De brom fietser werd per ambulance naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Op maandag 8 juli omstreeks 15.15 uur vond in de bocht in de Wilhel- minakade een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s. Onvoldoende rechts houden was de oorzaak van het ongeval. Lichte materiële schade was het gevolg. Dezelfde dag omstreeks 18.15 uur vond op de kruising Mozartlaan- Chopinlaan een aanrijding plaats, waarbij ook 2 personenauto’s waren betrokken. Een afslaande bestuurder verleende geen vrije doorgang aan een tegenligger. Eén van de bestuurders raakte licht gewond. Beide voertui gen liepen zware schade op. De ken tekenbewijzen werden ingenomen. Zware materiële schade was eveneens het gevolg bij een aanrijding, welke op maandag 8 juli omstreeks 17.10 uur plaats vond op de IJsermanweg. Ook hier was een rijfout (geen vrije doorgang verlenen) de oorzaak. Bei de bij de aanrijding betrokken per sonenauto’s raakten zwaar bescha digd. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Phoenix Saguaro BV, Amstelveen, met als vestigingsplaats Waddinxveen, is als directeur uitgetreden, F.F. Luo in Califomië. Dit blijkt uit een wijzi ging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - Er is een halve ton nodig voor het uitvoeren van twee stu dies met betrekking tot het zwembad- complex. Met dit geld wordt nagegaan welke weg er in de toekomst bewandeld moet worden om de tekorten van deze voorziening te drukken en de bezoe kersaantallen te laten toenemen. Dit voorjaar werd al besloten tot de aanschaf en plaatsing van een water- glijbaan, die vorige week dinsdagmid- dag officieel in gebruik is genomen. Met deze anderhalve ton vergende voorzie ning heeft het provinciaal bestuur in middels ingestemd. Die halve ton gaat op doordat 30 mil le De Vries en Partners BV in Apel doorn nodig heeft om de toekomst mogelijkheden van het zwémbadcom- plex annex tennishal nader door te lichten en doordat 20 mille gebruikt gaat worden door het Zevenhuizense bureau IBE om op de warmtekracht koppeling te kunnen studeren. In de raadscommissie voor de finan ciën zei wethouder P.F.J. van Schie (CDA) dat deze studie niet op het ge meentehuis gedaan zou kunnen wor den. De verwarmingsapparatuur is aan vervanging toe. Op het voorstel aan gegadigden voor verkoop van de tennishal is geen positieve reactie ontvangen. Tevens zal het in Bos koop te bouwen bad in de studie moeten worden betrokken. Tussen tijds zal nog een gesprek plaatsvinden met het bureau om uitwerking van onhaalbare zaken te voorkomen. WADDINXVEEN - Met het maken van een verbindingsgang tussen de rooms-katholieke Prinses Beatrixkleu- terschool en de lagere St. Paulusschool, beiden aan de Jacob Catslaanzal de ge- bouwelijke integratie van deze nieuwe basisschool een feit kunnen zijn. B. en W. hebben de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd met deze éénwording in te stemmen. Het verzoek tot gebouwlijke integratie is afkomstig van de Stichting voor Kat holiek Onderwijs St. Victor. Om beide scholen als een basisschool te kunnen gebruiken wil men een vaste verbinding maken. Onder meer blijkens de door het schoolbestuur overgelegde prognoses - zal het niet mogelijk zijn om alle leerlin- gen van de basisschool straks onder te Lbrengen in het gebouw van de St. Pau lusschool. Vandaar een voortgezet ge bruik van de beide scholen. Zoals bekend is naast de gemeentelijke "medewerking” toestemming vereist van de Minister. Het verzoek aan de Mi nister kan door het schoolbestuur eerst worden gedaan nadat de raad medewer king heeft verleend. Het raadsbesluit behoeft echter niet méér in te houden dan een principiële medewerking. De wijze van uitvoering komt later aan de orde. WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft de volgende Waddinxveense raadsbeslui ten goedgekeurd: - overname in eigendom van het ge bouw De Bonkelaar van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Wad dinxveen te Waddinxveen. - aankoop van een perceel grond aan de leplaan van het algemeen bestuur van de Schoolartsen- en Logopedi sche Dienst, kring Boskoop. - verkoop van een perceel bouwgrond in het bestemmingsplan Wijk Zuid- plas 1980 aan de heer R.G. van der Torre te Bodegraven. - verkoop van een kavel bouwgrond nabij de hoek Passage/Juliana van Stolberglaan aan de heer M.G.A. Ver boom van V.O.F. Marmiek te Wad dinxveen. - verkoop van het pand Kerkweg- West 26 aan mevrouw T.C. van der Meij te Waddinxveen. - aangaan van een overeenkomst van ruiling met de heer P. Baan, hande lende onder de naam Baan’s Meube len te Waddinxveen. - gemeentebegroting 1985. - krediet bodemsanering. - deelneming preventieve jeugdtand- verzorging. - conta^ierhuur en verwerkingskosten afvoer probleemstoffen. - voorzieningen gemeentelijk garage complex. - bijdrage Stichting Willem van Oran je- - subsidiëring Stichting Meubelstad Waddinxveen. - krediet verbetering particuliere wo ningen. - aanschaffing tekstverwerkingsappa- ratuur. - extra krediet exploitatie biblio theek. - aanschaffing en plaatsing waterglij- baan openluchtzwembad. - subsidiëring project Klussendienst. - aanwending krediet gedeelte open bare verlichting Zuidkade. - vervanging motorwals tennisbanen. WADDINXVEEN - Vorige week dins dag was het zover dat de zesde klassers van de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan af scheid namen van hun school. De dag waar wekenlang naar toe was geleefd was gekomen, ’s Morgens werd er wel even bezorgd naar de lucht geke ken, maar de stemming was goed en het weerbericht ook. De jongeren gingen eerst naar het Vredespaleis. Daar werd een goede rondleiding gegeven door het imposante gebouw. Het geheel maakte een grootse indruk op de kinderen. Daarna werd naar het Scheveningse Golfslagbad gegaan. Na dat koele ver maak, werd de wandeling ingezet naar Wassenaarse Slag. Onderleg werd wel gemopperd over de afstand, de zere voeten en het mulle zand, maar ten de eersten tenten van Wassenaar zichtbaar werden verhooogde men het tempo. Moe, maar voldaan, ging het richting Waddinxveen. ’s Avonds was er een barbeque op school, en daarna was er een toneelstuk voor de ouders en leer krachten. Het toneelstuk ging over een filmploeg die alle leerlingen van de Piet van Praatschool (Willen van Oranje) ging interviewen. Het was een conferance waarbij iedere leerkracht ten tonele kwam, al was de naam wat veranderd. Het geheel wrd omlijst met liedjes. Na de pauze volg den er stukjes van de kinderen en wer den er kampdia’s gedraaid. De avond werd beëindigd met het uitdelen van het rapport, de bijbel, de schoolkrant en het getuigschrift. Toeval ’Eigenlijk ben ik bij toeval in de fy siotherapie terecht gekomen, want ik was voorbestemd om drogist te wor den. Mijn vader was namelijk apotheker in Leiden. Toen ik als ser- geant-verpleger bij de Luchtmacht: zat, kwam ik door een familielid in aanraking met heilgymnstiek/mas- sage en dat leek me wel wat. Zo kwam ik op de Academie voor Li chamelijke Opvoeding in Den Haag terecht, want alleen daar kon je des tijds voor dit vak studeren. Ja, het heette toentertijd heilgymnastiek en massage. Nu wordt dit niet meer ge bruikt, we spreken tegenwoordig WADDINXVEEN - Burgemeester en Wethouders hebben de Waddinxveense gemeenteraad het voorstel gedaan uit de gemeenschappelijke regeling Inter- gemeentelijk Centrum voor Automati sering (IAM) te stappen. Met dit be sluit, waarover volgende week woens dag zal worden beraadslaagd, is f. 116.000,gemoeid. B. en W. vinden dat dit geld op tafel ge legd moet worden omdat het geloof is verdwenen in de handhaving van het Haarlemse regionaal automatisering- scentrumdat meer geld nodig heeft om aan toekomstige behoeften en moge- .ïijkheden op het gemeentelijk automa- tiseringsterrein te kunnen voldoen, ter wijl er ook nog voor het centrum-nieu- we-stijl een reorganisatie nodig is. Bovendien vinden in Waddinxveen sinds het begin van dit jaar de automati- •seringsactiviteiten voornamelijk binnen de eigen organisatie plaats, zodat Wad dinxveen het niet langer wenselijk acht deelnemer te blijven. ’’Evenmeer wil den wij in dit dtadium de besluitvorming met betrekking tot de nota toekomstvi sie afwachten,” vindt het college dat bij niet-uittreding toch verwacht in de toe komst wederom te worden geconftont- eerd met een extra uitgaaf voor de reor ganisatie of de liquidatie van het cen trum. Uittreden volgens de huidige regeling is voor Waddinxveen aanzienlijk goedko per dan volgens een nieuwe regeling, die de grotere gemeenten ten koste van de kleinere gemeenten een aanzienlijk ivoordeel biedt. van fysio- en manueeltherapie. Het is overigens niet alleen een naamsve randering, want fysiotherapeuten behandelen mensen namelijk ook met apparaten. Bovendien is de naam heilgymnstiek wat ouderwets en bij massage denken veel mensen aan weer iets anders’, legt de eer daags jubilerende fysiotherapeut uit, terwijl hij nog grinnekend opmerkt:, ’Toen ik begon gebruikte ik alleen nog maar een rode lamp en een hoog- tezon’. Het verschil tussen een fysiothera peut en een manueel therapeut blijkt ook voor hem niet zo makkelijk uit te leggen. ’Een manueel-therapeut is een fysiotherapeut met een extra op leiding. In de volksmond is het de vroegere kraker, een gretig gebe zigde term voor het werk van therapeuten, maar als de mensen daar meer over moeten weten, dan kunnen ze het beste nog eens een keer het artikel over mijn collega De Laat, dat enige weken geleden bij u in de krant stond, nog eens nalezen’, aldus Gaykema. Samenspel Met enige nadruk wijst Gaykema erop dat hij alleen patiënten behan deld, die door de huisarts of een specialist verwezen zijn en dat er al leen maar dat behandeld wordt waarnaar verwezen wordt. ’Dat moet ook wel, want als een patiënt nog iets anders onder de leden heeft, iets dat wij niet weten, dan kunnen er heel vervelende situaties ontstaan. Bijvoorbeeld als het hart van iemand niet goed is, dan kunnen er tijdens een behandeling wel eens vreemde zaken gebeuren. Een goed samenspel met de artsen is dan ook beslist een noodzaak. Ik ben daar ook erg op gebrand en gelukkig is dat samen spel, zowel in Boskoop als in Waddinxveen er.’ Gaykema krijgt patiënten van jong tot oud, zelfs heeft hij af en toe een baby onder behandeling. De proble men waarmee hij te maken krijgt verschillen niet veel met die van vroe ger. ’In Boskoop kwamen vroeger al veel rugklachten voor, meer dan el ders, en dat kwam voornamelijk door het soort werk dat de boom kwekers deden. Tegenwoordig komen rugklachten overal voor; in Boskoop niet meer dan elders. De oorzaken zijn moeilijk aan te wijzen, maar natuurlijk heeft autorijden daar wel iets mee te maken. Er is zelfs een lichte stijging van rugklach ten’, zegt Gaykema, die niet kan zeggen met welke problemen hij het meest te maken krijgt: ’Er is een stij ging van het aantal blessures van mensen die op wintersport zijn ge weest, maar meer oorzaken weet ik zo gauw niet’. Contact ’Eén van de belangrijkste dingen voor een fysiotherapeut is een goéd contact met de patiënt’, zegt Gay kema, ’want vaak komen er mensen met psychische problemen bij je en dan is het heel belangrijk dat je met deze mensen weet om te gaan’. Het vak van fysiotherapeut vindt Gaykema ’uitermate boeiend’, juist door het contact met tal van mensen. Met groot enthousiasme doet hij daarom ook ’bejaardengymnastiek’, zowel in Waddinxveen als in Bos koop, maar goede herinneringen heeft hij ook aan ’zwangerschaps- gym’, die hij alleen in Waddinxveen doet. Een echte specialisatie - in de maat schap zitten enkele therapeuten die zich gespecialiseerd hebben - heeft Gaykema zelf niet. ’Misschien bind- weefselmassage, maar dat wordt te technisch om uit te leggen. En bo vendien is het ook niet helemaal juist, want in feite verricht ik ver schillende massages’, aldus Gay kema, die er een boek bij moet halen om precies te achterhalen hoe oud het beroep van heilgymnast is. 't Blijkt helemaal terug te gaan tot vele jaren voor Christus en de Indiërs wa ren de eersten. Ook de Grieken en de Romeinen kenden de heilzame wer king van modderbaden. Eind vorige eeuw komt dit allemaal weer opzet ten. ’Je moet niet vergeten dat bloot geruime tijd een taboe was’, zegt Gaykema. ’Ja, vroeger waren er wel eens mensen die niet zo fris roken, omdat ze niet van water en zeep hiel den. Maar dat maak je tegenwoordig niet mee’, aldus een lachende Gay kema, die met veel plezier vertelt hoe hij vroeger bijvoorbeeld mensen met hele vieze zweetvoeten aanpakte. ’Ik schreef ze gewoon als behandeling voor dat ze twee keer per dag een voetenbad moesten nemen. Nu is dat toevallig ook goed om een goede doorbloeding te krijgen, dus het mes sneed aan twee kanten’. tb toumci drogisterij parfumerie groensvoorde10 waddinxveen Over de parkeersituatie in de Dorps straat werd al jarenlang geklaagd. In de vorig jaar verschenen nota werkgele genheidsbeleid benadrukte B. en W. het belang van goede parkeermogelijk- heden bij de Waddinxveense winbkel- voorzieningen, want voor de winkeliers is het beschikken over voldoende par keerruimte erg belangrijk. De Dorpsstraat werd als een probleem situatie gekenschets. Alle politieke par tijen brachten op steeds verschillende momenten de parkeeroverlast ter spra ke. Maar een oplosing bleef nog even op zich wachten. Vooral ook nadat omwo nenden van de Heuvelhqfzich hardnek kig hadden verzet tegen een mogelijke oplossing om de groene plek naast Auto Van Velde tijdelijk te laten gebruiken voor het parkeren van occasions. De in Waddinxveen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan wonende en in Waddinxveen en Boskoop werkende zilveren fysiotherapeut Rob Gaykema. (Foto: Cees Bakker). WADDINXVEEN - In het Recreatie schap Recuwijksc Plassen, waarvan Waddinxveen met Gouda, Reeuwijk en het provinciaal bestuur lid is, zal geld beschikbaar worden gesteld om een fietspad te kunnen aanleggen vanaf het kruispunt Zwarteweg-Bloe- mendaalseweg bij het restaurant ‘t Baarsje naar Reeuwijk-Brug. Dat heeft wethouder P.F.J. van Schie (CDA) in de raadscommissie voor de financiën gezegd. Vorig najaar lieten B. en W. al aan de gemeenteraad weten dat de aanleg van een fietspad Waddinxveen-Reeu- wijk naar verwachting in dit jaar ter hand genomen zouden worden. De voorbereidingen zijn al een poosje in een beslissende fase gekomen. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Voor fysiotherapeut Rob Gaykema is 1985 een belangrijk jaar. Hij is in dit iaar 50 jaar oud geworden, hij beoefent nu precies 25 jaar het vak van fysiotherapeut, en last but not least, hij is in 1985 opa geworden. En dat laatste vindt hij verreweg het leukst, ook al beleeft hij ook wel plezier aan de andere zaken. Met genoegen denkt hij terug aan de tijd dat hij zich in Waddinxveen en korte tijd later in Boskoop vestigde, en nu samen met een aantal collega’s de ’Groepspraktijk Gaykema’ runt. ’Het gekke is eigenlijk dat ik altijd in Boskoop heb willen werken, maar daar zat mijn goede vriend Rien Booy al en dat ging dus niet. De zelfde Booy tipte mij over het feit dat er in Waddinxveen geen heilgym- nast/masseur was en zo kwam ik dan in 1960 in Waddinxveen terecht. Nog geen jaar later ging Rien Booy weg en kwam ik dus toch in Boskoop, eerst op de Galerij, toen in de BC-straat en de laatste jaren in het Reijerskoop. Door èn Waddinxveen èn Boskoop te doen kreeg ik net een hele werkweek’, vertelt Gaykema in zijn prachtig verbouwde huis aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in Waddinxveen. ’Van lieverlee kreeg ik het alleen maar drukker en moesten er colle ga’s bijkomen. Nu werken we met een negental fysio- en manueelthera- peuten in de Groepspraktijk Gaykema, ofwel de Maatschap van vrij gevestigde fysiotherapeuten, om het nog eens anders te zeggen’, zo verklaart Gaykema, terwijl hij zicht baar tevreden van z’n sigaartje geniet. WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie hield zondag 7 mei de 23-jarige Waddinxvener S. van K. aan. De aanhouding geschiedde in samenwerking met de rijkspolitie van Nieuwerkerk aan den IJssel en een burger. Ongeveer 2 maanden geleden was de man niet van een weekendverlof teruggekeerd in de gevangenis van Scheveningen. In verband met diverse overvallen, inbraken en diefstallen was de man tot een gevangenisstraf veroordeeld. Hij moet nog ruim een jaar “uitzitten”. Hij werd door de politie ge lokaliseerd. Hij wilde er met zijn auto vandoor gaan, doch beland de in een sloot. WADDINXVEEN - Ook voor de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool en de kleuterschool De Duiventil aan de Tollenslaan/Sta- ringlaan stond vorige week in het te ken van afscheid van de zesde klas sers. Dinsdag 2 juli namen ze op grandioze wijze afscheid van hun school. Door een aantal ouders was een program ma in elkaar gezet, dat er zijn mocht. Liedjes, een heuse goochelshow, playback, sketches en een gedicht vormden een avondvullend pro gramma, dat door een uitstekende geluidsweergave helemaal af was. De leerkrachten kregen aan het eind een mooi kado aangeboden. De aula, wegens de verbouwing van de school een stuk kleiner dan normaal, was vol met ouders, broers, zussen en belangstellenden, die allemaal een fantastische avond hadden. Zo’n af sluiting van 6 jaar lagere school is voor alle betrokkenen heel fijn om op terug te kijken. Twee dagen later, donderdag 4 juli, weer een afscheid, deze keer op de kleuterschool De Duiventil. Alle kleuters namen afscheid van hun school, omdat ze daar na de vakantie niet zullen terugkeren. Een speur tocht, eten op school en een voor stelling van Toi-toi (levende poppen kast) stonden voor hen op het pro gramma, dat een groot succes was. Aansluitend was er in de kleuter school een druk bezochte en gezel lige receptie in verband met het af scheid van kleuterleidster mevrouw Glasbeek. Zij gaat na de vakantie aan het werk op een andere kleu terschool van de Ver. voor Prot. Chr. Onderwijs in Waddinxveen. De kleuters gaven haar een wissellijst met hun foto’s erin. Voor alle leerlingen van de Groen van Prinstererschool was op de laatste schooldag een speurtocht georgani seerd; de lagere klassen mochten op school blijven tussen de middag en aten feestelijke pannekoeken, door diverse moeders gebakken. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Opel-dealer Auto van Velde heeft een belangrijke bijdrage aan de leef baarheid, winkelgezelligheid en ,ver- keersdoorstroming van de Dorpsstraat geleverd door aan de Onderweg 8*een inruilcentrum in gebruik te nemen. De ze uitbreiding van het aan de Dorpstraat gevestigde autobedrijf betekent dat de openbare weg niet langer meer als par keerplaats gebruikt behoeft te worden. Alle betrokkenen zijn blij met de ge vonden oplossing. De opnieuw geasfal teerde en ook opnieuw bestrate trotto irs liggen er mooi bij. De gele parkeer- strook bij het kantoor van het bouwbe drijf Rehorst BV kon verdwijnen nu er in dit deel van Waddinxveen weer volop mogelijkheden tot parkeren zijn. In de nacht van zondag 30 juni op maandag 1 juli werd een 29-jarige Waddinxvener op heterdaad be trapt bij diefstal van bouwmateriaal in de wijk Zuidplas, waar door de rijkspolitie in verband met de toe name van diefstallen gerichte contro les zijn gehouden. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Op zondag 7 juli werd een 18-jarige Waddinxveense motorrijder bekeurd. Zonder rijbewijs werd hij op de Cho pinlaan al motorrijdend aangetroffen. Op maandag 1 juli werd een 18-jarige Waddinxvener in verband met diverse gepleegde overtredingen door de poli tie aangehouden. Hij werd rijdend in een personenauto op het woonerf van de Weidezoom aangetroffen. Hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn en de auto was niet verzekerd. De auto, die naar de sloop werd afgevoerd, was voorzien van een deel III, dat van een auto uit Nieu werkerk aan de IJssel was ontvreemd. In de auto werd een soort stiletto aangetroffen, welke inbeslaggenomen werd. Tegen deze bestuurder is pro ces-verbaal opgemaakt. Op dinsdag 2 juli werd uit een sport kantine een spijkerjack ter waarde van f 80,- ontvreemd. Op donderdag 4 juli werd ingebroken in twee flatwoningen aan de W. Bu- ninglaan en de Elzenhorst. De voor deuren bleken te zijn opengebroken. De woningen werden geheel door zocht. Er werden sieraden ont vreemd. Op vrijdag 5 juli werd getracht een aan de Peter Zuidlaan geparkeerd staande auto open te breken. Men probeerde het portierslot te verbre ken. Het bleef inderdaad bij een po ging, doordat het autoalarm overging. Op zondag 7 juli werd aangifte van diefstal vanaf een volkstuin gedaan.' Op zaterdag 29 of zondag 30 juni werd een bergruimte opengebroken. Ontvreemd werden ca. f 22,- aan geld en 48 blikjes bier. Op zondag 7 juli werd een buitenlan- taam van een woning aan de Mozart- laan gedemonteerd en meegenomen door onbevoegden. In de nacht van zaterdag 6 op zondag 7 juli werd ingebroken in een woning aaii de Beethovenlaan. Via de tuin aan de achterzijde van de woning en dé niet afgesloten keukendeur wist men het pand binnen te komen. Uit de woning werden een transistorradio en een fles rum ontvreemd. Op maandag 8 juli werd aangifte van diefstal van bijna 2 kratjes bier en 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 7