Goed zeil-werk broers Daan en Willem Schutte had een "regenplan Prijzen winnen tijdens de zwemvierdaagse Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Waddinxveen-tennis n3 In Nederland en in Noorwegen De Luchtbode De Gouwe start met trimzwemmen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE De Sperwer WSE-jeugd gaat naar Loon op Zand WADDINXVEEN - Vrijdag 16 en zaterdag 17 augustus houdt het jeugdbestuur van de voetbalvereni ging WSE voor de tiende maal in suc cessie de pupillensportdagen. Tradi tiegetrouw betekenen deze dagen voor de jongste voetballers van deze club de opening van het nieuwe voet balseizoen. Be Fair 86 Waterpolo St. Quentin Uitslagen Artiesten Festiviteiten 12 Èfdcwa Schokdempers Mogen geen olielekkage vertonen. Stuurinrichting Het stuurhuis moet goed bevestigd zijn. De onderdelen van het stangenstelsel mogen niet vervormd of gescheurd zijn. De stuurkogels mogen geen overmatige slijtage vertonen. Onderstel en carrosserie De langs- of dwarsliggers mogen niet zodanig door corrosie (roest) zijn aangetast dat de stijf heid van de dragende delen in gevaar komt. Stabilisator Mag niet beschadigd of gebroken zijn. Banden Banden mogen niet tot het karkas beschadigd zijn en moeten tenminste 1 mm profiel hebben in de hoofdgroeven (over het gehele loopvlak). Aandrijving Aandrijfas mag niet beschadigd of vervormd zijn, tevens wordt gecontroleerd of alle bevesti- gingen/borgingen juist bevestigd zijn. Uitlaatsysteem Het uitlaatsysteem moet over de gehele lengte gasdicht zijn, en mag geen gevaar opleveren voor de inzittenden. Parkeerrem(handrem) De handrem wordt op de goede werking be oordeeld. Tevens wordt gecontroleerd of de bevestiging/borgingen in goede staat aanwezig zijn. Koolmonoxide (uitlaatgasemissies) Voertuigen (met verbrandingsmotoren met een elektrische ontsteking die na 31 december 1973 in gebruik genomen zijn in Nederland) mógen niet meer dan 4.5% vol. koolmonoxide bevat ten (bij onbelast draaiende motoren). Veren De onderdelen van de veren mogen geen breu ken en geen aanzienlijke slijtage vertonen. Fuseepennen of kogels De hoezen van de kogels moeten goed afsluiten en de kogels mogen geen te grote speling heb ben ten gevolge van slijtageverschijnselen. WADDINXVEEN - Het ziet er naar uit dat de van maandag 26 tot en met vrijdag 30 augustus in het openluchtzwembad ”de Sniep" te houden Nati onale Zwemvierdaagse - die vorige week al in deze krant werd aangekon- digd - een groot festijn gaat worden. Brandstofsysteem De brandstoftank moet goed bevestigd zijn, mag geen lekkage vertonen en moet afgesloten zijn met een goed passende tankdop. Indien een LPG-installatie ingebouwd is. moeten deonder- delen goed bevestigd zijn en geen lekkage verto nen. v. Wielen S Alle wielmoeren moeten aanwezig zijn en mogen niet loszitten. De bevestigingsbouten, tapeinden wielgaten mogen niet uitgeslagen zijn. De velgen mogen geen tekenen van breuk of scheurvorming vertonen. WADDINXVEEN - Het open D-, C- en B-tournooi dat de tennisvereni- ging Waddinxveen twee weken lang op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan heeft gehouden is een echt jubieumtournooi ge worden, zoals vorige weekal kon worden bericht. Het gebeuren stond ge heel in het teken van het 25-jarig bestaan van de oudste tennisclub in dit Gouwedorp. Bedrijfsrem(remsysteem) Bij het remsysteem wordt gecontroleerd of remslangen/-leidingen niet beschadigd zijn, de remleidingen niet te ver zijn aangetast door cor rosie en of er geen remvloeistoflekkage is. Belangrijk: De wettelijk vastgelegde minimale remvertraging moet in ieder geval gehaald wor den (waarbij er tevens eisen gesteld worden aan de verdeling van de remkrachten over de wie len). GLASBEEK FOCWA, kenmerk voor vakwerk Verlichting Gecontroleerd worden o.a. de achterlichten, achterreflectoren. stoplichten, richtingaanwij zers. achteruitrijlichten, verklikkerlicht voor mistachterlicht, kentekenplaatverlichting en tevens wordt erop gelet of de ontstoken verlich ting de juiste kleur heeft en duidelijk zichtbaar is. De finalisten van het B- en C-tournooi van de tennisvereniging Waddinxveen (Foto: Waddinxveen-tennis). De zeilende Waddinxveense tandartszoons van de Souburghlaan Willem en Daan Schutte. WOENSDAG 24 JULI 1985 de wedstrij- S i -ie Niet alleen het zwemmen is omgeven door gezellige en grote attracties, maar reeds vóór de aanvang gaat de organisa tie (De Gouwe en de Waddinxveense Reddingsbrigade) beginnen met het Zoals het er nu uitziet komt deze zwem vierdaagse bij de aanvang letterlijk uit reldtitelstrijd kwalificeerde door in de nationale selectiewedstrijden op de vijfde plaats te eindigen - komt worden bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Bovendien gaat het om de controle op slechts door sponsoring te realiseren. Een 17-tal sponsors heeft medewerking verleend, waaronder de hoofdsponsors Bouwonderneming Noorlander Beheer uit Leiderdorp, VITA Levensverzeke ringen uit Den Haag en TENSON uit Amsterdam. Het tournooi was een ware technische punten als stuurinrichting, onderstel en carrosserie, verlichting, stabilisator, fuseepennen of kogels, De Gouwe biedt ook de gebruikelijke chassisnummer en de brandstof. Wan neer blijkt dat deze gegevens niet (meer) kloppen met de auto zelf, dan zal die auto altijd onderzocht moeten is dan twee weken in Noorwegen ge weest. Daar werd eerst een open week gehouden. Maandag werd be gonnen met het wedstrijdzeilen. banden, wielen, uitlaatsysteem, aan drijving, brandstofsysteem, koolmono xide. scokdempers, veren en remmen. wordt bijzondere aandacht besteed aan een aantal zaken, zoals de controle van de gegevens van het originele kenteken bewijs deel I op' tenminste de punten het mogelijkheden voor waterpolo onder leiding van trainer Nico Noordegraaf. De Gouwe: “Zowel voor jongens als voor meisjes is waterpolo een boeien de sport. Het Waddinxveense water polo heeft altijd op een hoog niveau gestaan. Nog niet zo lang geleden speelde het eerste herenteam nog in de hoogste klasse van Nederland. Wij hebben jullie hulp nodig om dit weer te bereiken”. Het wedstrijdzwemmen vindt plaats gedurende het gehele jaar. Fotowed strijden (competitie) alleen geduren de de tijd dat het binnenbad geopend is. De trainingen vinden het hele jaar door plaats. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit Chartres. Afstand 459 km. In concours 154 duiven. Getost om 6.30 uur. Aankomst le duif 11.39 uur. Laatste duif 11.59 uur. Snel heid le duif 1483 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-2-3-7-15-17-19; N. Hoogerdijk 4-9-14; J.W. Sekeris 5- 23; N. van Vliet 6-31-37; M.C. An ders 8-10-13-21-22-25; H. Vink 11- 24; A. Hofman 12-16; A.H. Kivits 18-20-28-34; F. Middelkoop 26; J. Toor 27-30-33-39; D. Heeren 29- 38; J. Janssen 32; Mevr. Twigt 35; M. Tollenaar 36. De Sperwer nam ook deel aan een concours vanuit St. Quentin. Afstand 263 km. In concours 471 duiven. Ge tost om 7.30 uur. Aankomst le duif 10.33 uur. Laatste 10.51 uur. Snel heid le duif 1426 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-3-4-7-11-14-32-36- 3 7-47-52-56-61-87-89-103-107-113; J. Toor 2-10-38-55-79-88-92-101; N. Hoogerdijk 5-6-49-51-96; J.C. Koren 8-71-73-82; J.W. Sekeris 9-22-46-48- 84-105; J. Verbakel 12-23-27-29-30- 60-64-68-93-110; Smit-Troost 13-16- 20-42-59-80-95-109-111-114-115; Mevr. G. Twigt 15-17-53-77-102-106; D. Heeren 18-83; Comb. Wibo 19; J. Jansen 21-26-34-45-50-66-72; M.C. Anders 24-33-44-54-67-76-78-81-94- 97-99-108-116-117-118; F. Rip 25; H. Vink 28-31-63-65-90; T. den Ou den 35-86, H. van Dijk 39; A.H. Ki vits 40-41-58-65; M. Tollenaar 43-62- 70-74-112; C. Hofman 57-100-104; D. Degenhardt 69-91-98; C.A. Bode 75. WADDINXVEEN - Met een speciaal bulletin aan de vooravond van de op maandag 26 augustus beginnende Na tionale Zwemvierdaagse in Waddinx- veen heeft de Waddinxveense Zwem en Waterpoloclub De Gouwe gewe zen op het beoefenen van sporten als zwemmen en waterpoloën. “Zwemmen als recreatieve bezigheid kun je altijd en overal. Maar zwem men is meer dan alleen zo af en toe in het zwembad een “baantje trek ken” of er op een warme dag verfris sing zoeken”, aldus De Gouwe in het bulletin “Nederland Zwemland”. De Waddinxveense club beoefent de zwemsport onder leiding van ge schoolde trainers. Trainer Ton Sol probeert iedereen zo te bekwamen dat aan wedstrijden meegedaan kan worden. Voor de serieuze recreatie- zwemmer start De Gouwe met het trimzwemmen, eveneens met zwem- trainer Ton Sol. Het trimzwemmen is elke donderdagavond van tien uur tot half elf en kost f 10,- per vierba- denkaart. BOSKOOP - De Boskoopse post- duivenverening De Luchtbode nam met 94 duiven deel aan een vlucht vanuit Chartres. De afstand was 463 km. Ze zijn om 6.30 uur gelost en de eerste duif was binnen om 11-44-46 uur met een snelheid van 1471.42 m/min. P. B. Mastop 1. F. Sanders 2-15. G. Achterberg 3-9. J. Bolleboom 4-11-14-17. M. Jacobs 5-6-8-21-22. R. Kappé 7-10-19-23. R. P. Mastop jr. 12-13. A. van Marrewijk 16. Flet tóurnooi werd gespeeld onder for midabele weersomstandigheden, waardoor het zonder enig oponthoud kon worden afgewerkt. Hierdoor be hoefde de commissie ook geen beroep te doen op de zusterverenigingen “De Gouwe Smash" en “Be Fair", met wel ke clubs een regenplan was afgespro ken. Wel werd gebruik gemaakt van de gast vrijheid van Be Fair om de Amerikanen in de gelegenheid te stellen doorde weeks in de ochtenduren hun trainings programma te laten realiseren. Boven genoemde feiten mogen gezien worden als staaltjes van Waddinxveense tennis- sportverbroedering en naar mening van het bestuur zonder meer het vermelden waard. Een tournooi van dergelijke omvang is Ondanks het feit, dat in de regio gelijk tijdig een 5-tal andere open tennistour- nooien werd afgewerkt, mocht de tour- nooi-commissie zich verheugen in een grote deelname en geweldige publieke belangstelling. Tevens kieeg het tournooi dit jaar een extra internationaal tintje door de deel name van een groep van 15 spelers en speelsters uit de Verenigde Staten van Amerika. Jammer daarbij was echter, dat de speelsterkte van deze Amerika nen niet geheel heeft voldaan aan de hooggespannen verwachtingen. Men heeft de tournooi-commissie echter toe gezegd volgend jaar met sterkere spe lers te zullen komen. sporthappening en een promotie voor de tennissport in het algemeen. De uitslagen van het sterk bezette B- toernooi luidden: Dames enkel BI: Petra Jansen - Marij ke Plag 6-4, 4-6 en 6-2; Dames enkel B2: Linda Niemantsver- driet - Wendy Koustaai 6-1 en 6-1 Heren enkel Bl: Herbert Palm - Eddie Schol 3-6, 7-5 en 7-5; Heren enkel B2: P. van Dalfsen - Erwin Lems 5-7, 6-4 en 3-6. de lucht vallen en zal hij aan het slot weer de lucht ingaan. Veel verenigingen zullen, evenals voorgaande jaren. weer hun sport demonstreren tijdens deze vijftiende zwemvierdaagse. weggeven van grote prijzen. Tijdens de Ook komen weer bekende artiesten aan inschrijving ontvangt men een deelne merskaart. Deze deelnemerskaart be vat een nummer. Via een trekking tijdens de zwemvier daagse kan dit nummer een mooie prijs opleveren, zoals waardebonnen, een etentje voor twee personen, een abon nement op het overdekte zwembad, een dagje Flevohof enz. Maar voor dit alles uit gaat nog een prijs voor hen die snel beslissen om mee te doen. Iedereen die vóór 21 augustus heeft ingeschreven, aan de kassa, dingt mee naar de snelle beslissersprijs, be staande uit een rondvlucht boven Zuid- Holland. Toch is het weggeven van prijzen niet het doel van deze zwemvierdaagse. Wat dan wel het doel is hebben reeds grote namen, zoals bijv. Johnny Weismuller, paus Paulus en Mao Tse Tung, getoond namelijk een zeer gezonde lichamelij ke gezondheid. Dat gezelligheid en ge zondheid zeer goed kunnen samengaan kan men zelf ondervinden als men voor slechts 7,- deelneemt aan de zwem vierdaagse. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 Buiten de trainingen en den om worden vooral voor de jeugd leden gezellige festiviteiten georgani seerd, zoals carnaval, strandwande lingen, disco, schaatsen, fietsen en Sinterklaasfeest. Tevens verschijnt er zo’n acht a negen keer per jaar een zeer uitgebreid clubblad, “Gouwe- praet” genaamd, met alle wetens waardigheden van de vereniging, uit slagen en standen. WADDINXVEEN De aan de Sou burghlaan wonende Waddinxveense broers Daan (17) en Willem Schutte (15) maken indruk met hun zeilpres taties. Daan doet deze week in Noor wegen mee aan de wereldkampioen schappen Europe-Zeilen en Willem liet vorige week op de Braassemmer- meer zien dat er met hem rekening gehouden moet worden. Tijdens het op de Braassemmermeer gehouden Nederlands kampioenschap zeilen jeugdklasse (“Pluis”) wisten Willem Schutte als stuurman en Gouwenaar Frank v.d. Linden (16) als fokkenist de eerste plaats weg te slepen. Al twee jaar geleden was Wil lem Schutte, maar toen als fokkenist bij zijn oudere broer Daan, kampioen in deze klasse. Daan Schutte is inmiddels opgeno men als zesde lid van de jeugdkern- ploeg van het Watersportverbond en is op dit ogenblik dus uitgezonden naar de wereldkampioenschappen Europe-Zeilen in Noorwegen. De jeugdzeilklasse is een nationale klasse voor houten tweemansboten, die sedert 1948 in Nederland vaart en waarin vele later bekende Nederland se topzeilers tussen hun tiende en achttiende jaar gevaren hebben. Daan Schutte - die zich voor de we- zondag weer in Nederland terug. Hij De jeugdvoetbalafdeling steekt altijd veel energie in de organisatie van de pupillendagen. Enige jaren geleden kregen deze dagen ook een bijzonder karakter door de invitatie van kansar me kinderen (minder validen in 1979, Vietnamese bootvluchtelingen in 1980 en tweede generatie gastar beiders in 1981). Verschillende malen trok men er ook op uit met deze dagen. Zo vertoefde men eens op de Leusder Heide en kampeerde men ook in het Wasse- naarse Duinrel. Twee mensen zijn tot nog toe bij alle edities van de pupil lensportdagen als organisatoren be trokken geweest: Mathé Moons en Jan Janssens. Telkens namen zij een belangrijk deel, zo niet leeuwendeel van de werkzaamheden voor hun re kening. Zij hebben besloten dat deze tiende editie ook hun laatste pupil- len-weekend zal zijn. Om het tweede lustrum te vieren hebben ze echter nog wel een aan trekkelijk programma uitgedacht. Een groot deel ervan zal buiten Wad dinxveen afgewerkt worden. Blijft men vrijdag overdag nog op het eigen complex aan de Willem de Rijkelaan, ‘s avonds worden de activiteiten ver legd naar het Brabantse Loon op Zand. In die lommerrijke omgeving zal ook de tweede dag worden doorgebracht. Het programma van het weekeinde is samengesteld uit de bekende ingre diënten sport en spel. Er wordt door de D-, E- en meisjes-pupillen over nacht in een kampeerboerderij. De F-jes komen pas op zaterdag over. Voor het vervoer van en naar Loon op Zand worden ouders ingescha keld. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de oudere pupillen op vrijdag (een deel van) de route naar Brabant per fiets zouden afleggen. Op aan drang van een aantal ouders heeft men hier echter vanaf gezien. Al met al ziet het er naar uit dat de WSE-jeugd weer een goed seizoen te gemoet gaat. In het weekeinde van 16, 17 en 18 augustus wordt daar in ieder geval de basis voor gelegd. de badrand. om het zwemmen te bege leiden. Dat de Waddinxveense organi satie niet bang is voor grote namen mag blijken uit het verleden met Ome Wil lem (Edwin Rutten), de Bliksemaflei ders (The Shorts), Stephan van den Berg. Mark Spitz, Enita Brigitha en nog vele anderen. Alle deelnemers hebben natuurlijk gratis toegang tot dit over weldigende aanbod aan attracties. Controlepunten verplichte autokeuring WADDINXVEEN - Bij de nu van start gegane verplichte autokeuring (dit jaar auto’s van tien jaar en ouder en vanaf 1987 alle auto's van drie jaar en ouder) ■‘lil* JU» I* UM,

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11