Praten over Zuidplas Dronken Gouwenaar tegen boom Wel fotoruil, geen partijruil IL 'T jf tÈ Snelle zomervergadering W’veense gemeenteraad centrumvoorzieningen y, bh 1 In raadscommissie ruimtelijke ordening Excuses van loco-burgemeester Waddinxveen BV Tussen ’t Weegje en de Gouwe langs Stoof kade Autodief (17) geeft zich aan Borgtocht voor Meubelindustrie Eg Boskoop goed voor de dag Vraag naar woningen in lagere prijsklassen trekt aan w Zwemclub Uittreding IAM meest besproken punt POLITIENIEUWS WADDINXVEEN AH iV 5^ Scholen ^1/ Tegen Gewond Prijsvriendelijk Van de weg Rustiger vaarwater Omgeslagen Handelaars kenteken Aangehouden Inbraak WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 JULI 1985 I gesitueerd langs de Stoofkade bij de spoorlij Wilhelminakade), aan de oostkant van ‘t Weeg]< WADDINXVEEN - In Waddinxveens nieuwste en grootste woonwijk Zuidplas, waar tegen het einde van dit jaar zo’n 900 woningen zullen staan, zullen ook centrumvoorzieningen worden gerealiseerd. Zoals be kend ontbraken die in de laatste twee woonwijken Oostpolderwijk (Zuid- kade 1) en Groenswaard 3. Over de tussen de Piasweg en IJsermanweg te maken centrumvoorzieningen zal worden gesproken in de volgende week dinsdagmiddag te houden-vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw. •v G. VAN DEN BERG CDA. J. VAN DEN BERG VVD WADDINXVEEN De vorige week woensdagavond in de raadzaal van het gemeentehuis gehouden vergadering van de Waddinxveen se gemeenteraad had alle kenmerken van een bijeenkomst midden in de zomervakanties. Zo zat loco-burgemeester P.F.J. van Schie (CDA) de vergadering voor, waren 8 van de 19 leden afwezig en wisselden de elf agendapunten zich elkaar in recordtempo af. Het meest spraakmakende punt was eigenlijk het aangenomen voorstel tot uittreding uit de gemeenschappelijke regeling Intergemeentelijk Centrum voor Automatisering (LAM). Deze uittreding kost Wad dinxveen f. 116.000,-. WADDINXVEEN Waddinxveen heeft het Gouwebos tussen Bos koop en dit Gouwedorp, het dagrecreatiegebied ‘t Weegje in het zuiden, het Burgemeester Warnaarplantsoen in het centrum, de Winterdijk halverwege de Brugweg, een recreatiepark aan de Hene- gouwerweg, maar er komt ook een mini-camping voor trekkende fietsers. Deze accommodatie voor sportieve kamperende trekkers is gesitueerd langs de Stoofkade bij de spoorlijn (verlengde van de Wilhelminakade), aan de oostkant van ‘t Weegje bij de Gouwe. •A ID Li Mini-camping voor trekkende fietsers Ex-D'66-gemeenteraadslid Rob Gaykema (links) met naast hem D'66- De toegang tol het kampeerterrein in de Burgemeester Troosstraat. Het is treden, want het IAM is bereid om deze stap tot de Kroon toe tegen te houden. Zuidplas zal in ieder geval worden voor zien van een klein winkelcentrumPlan nen voor de vestiging van een noodwin- kel voor levensmiddelen zijn definitief van de baan in de woonwijk-in-wor- ding, waar al wel winkelwagens komen. De snelle groei van Zuidplas heeft de bouw van een winkelcentrum versneld. Ervan uitgaande dat de bouw van een winkelcentrum één jaar duurt zou er vanaf 1987 in de nieuwe woonwijk ge winkeld kunnen worden. De ex-D’66-er zei nog in zijn dan kwoord het altijd vanzelfsprekend te hebben gevonden dat zijn fractievoor zitter Hans Barth het politieke gedeelte naar buiten bracht en hij had daar wei nig aan toe te voegen. ’’Voor mijzelf heb ik altijd het werk in de diverse raadscommissies belangrijk gevonden en ik heb het graag gedaan". blijkt dat de bouw en het gebruik van onroerend goed 30% van het nationale inkomen uitmaakt. Het totale positieve effect werkt dus diep door in de econ omie. De eerder genoemde verbeterings- en vernieuwingswerkzaamheden hebben ook een positief effect op het instand houden en verbeteren van de bestaande woningvoorraad. Bevendien betekent een verhuizing vaak ook dat de keus van een koopwoning naast de de nieuwe woning beter bij de gezinssi tuatie past. Daardoor wordt een beter gebruik gemaakt van de bestaande wo ningvoorraad. Toen de borgtochtovereenkomst vorig jaar augustus voor de eerste maal in de gemeenteraad aan de orde kwam werd het voorstel van B. en W. weliswaar zonder hoofdelijke stemming aangeno men. maar de raadsleden van de PCW ir. T. Drost, A. van Doorn en J. Have naar wensten tegen te hebben gestemd. De financiële achtergronden van het be drijf dat het kastenprogramma van de failliete Eminent Electronics BV voort zette waren voor de drie raadsleden te onduidelijk, ondanks het feit dat wel ze ker was dat de nieuwe start grote inves teringen vergden. Maar de Algemene Bank Nederland wilde slechts krediet verstrekken als er voldoende zekerhe den hier tegenover stonden. B. en W. vonden en vinden nog steeds dat met de borgtochtovereenkomst de werkgelegenheid van eerst 16 en nu 25 mensen wordt gewaarborgd. De borg tocht wordt gesteld op maximaal 115.000,- en geldt maximaal één jaar na goedkeuring van het raadsbesluit door de provincie, terwijl de gemeente ganisaties ook de maatschappelijke activiteiten van de aan de Van Mecklenburg Schwe- rinlaan wonende Waddinxvener ter sprake. Zo zat Rob Gaykema een drietal jaren (1971-1974) voor D’66 in de Waddinx- veense gemeenteraad. "Nee, ik noem dat geen jeugdzonde, maar de VVD was er toen niet in Waddinxveen en D’66 vond ik wel aardig... nou, dat is wel alles wat ik erover kwijt wil. Leer zaam vond ik het allemaal wel” zo be toogde hij in het Weekblad voor Wad dinxveen. In het fotoarchief van onze krant von den we een foto die het raadswerk van toen in beeld brengt. Rob Gaykema zit daar links van de nog altijd in de ge meenteraad vertegenwoordigde Hans Barth. Rechts op de foto de heer J.L. van Heteren. raadslid voor Gementebe- langen, die in 1974 van het Waddinx- veense politieke toneel verdween. In die op 29 augustus 1974 gehouden vergadering van de gemeenteraad 1970- 1974 werd afscheid genomen van Rob Gaykema, doch ook van Hans Barth omdat D’66 in de periode 1974-1978 ging deel uitmaken van het samenwer kingsverband Progressieven (PvdA/ D’66/PPR/PSPS). Tot Rob Gaykema zei toen burgemees ter C.A. van der Hooft: ’’Mijnheer Gaykema, u hebt niet zoveel gedaan in deze raad, maar u bleef wel altijd op be paalde punten hameren. Vanavond kwam nog een voorbeeld daarvan aan de orde, namelijk de telefooncel in de St. Victorwijk. Ze moeten er zijn, die mannen en vrouwen die ervoor zorgen, dat we in het grote geheel de kleine za ken niet vergeten. Ik noem de riolering fractievoorzitter Hans Barth. Geheel rechts Gemeentebelangen-raadslid in de Burgemeester Troosstraat. Het is j L van Heteren. (Foto: Archief)* “Wij gaan er van uit, dat we met deze accommodatievorm ëen heel andere kampeerder aanspreken dan de mini- campings van de boeren. Wij richten ons op de trekker, die op veel plaat sen meer en meer tussen wal en schip dreigt te raken”, aldus een woordvoerder. Aan de christelijke woningbouwvere niging Ons Begin werd voor de prijs van f 527.406,- ongeveer 4140 vier kante meter grond verkocht voor de bouw van 33 woningen (waaronder één huis voor een gehandicapte) in de premiehuur non-profit. Voor het uit voeren van een tweetal studies met betrekking tot het zwembad/tennis- halcomplex werd een halve ton uitge trokken. plas vestigden werd de roep om win kelvoorzieningen al gehoord. Dat ver onderstelde de gemeente al bij het vaststellen van het bestemmingsplan Zuidplas 1980. Toen werd bepaald dat het winkelcentrum 1.250 - 1.650 vierkante meter groot zou moeten zijn. Voor zo’n centrum is er brood op de plank als er 1 .000 - 1.200 hui zen omheen staan. Na bespreking van een en ander werd besloten dat de bouwbedrijven die de risico’s lopen met de bouw van wo ningen in wijk Zuidplas en in dit plan hun bouwmaterialen en materieel hebben staan, Noorlander en Re- horst, in elk geval tot de kandidaten voor de bouw van het winkelcentrum moeten behoren. “Het zou niet fair zijn deze bedrijven voor “de leu ke klus” die het winkelcentrum voor een bouwbedrijf is, buiten beschou wing te laten 'en die “leuke klus” - met voorbij gaan aan deze bedrij ven - aan een derde te gunnen”, zo viel er aan het Raadhuisplein te be- WADDINXVEEN - Tijdens de rond- nog sterker te staan vraag van de vorige week woensdag avond gehouden zomervergadering van de Waddinxveense gemeenteraad heeft de christen-democraat G. van den Berg laten weten dat hij niet is overgestapt op de liberale beginselen. Zijn portret is in de nieuwe Gemeentegids Waddinxveen 1985/1986 namelijk verwisseld met dat van zijn naamgenoot, maar VVD’er blijvende J. van den Berg. Voor deze onplezierige verwisseling, die het Weekblad voor Waddinxveen twee weken geleden al signaleerde, Een Waddinxveense bromfietser liep op donderdag 19 juli een open been breuk op bij een aanrijding, welke omstreeks 15.00 uur plaats vond op de Wilhelminakade - Broekhuizen. Een vanaf de Broekhuizen naderende automobilist reed rechtsaf richting Gouda en raakte daarbij een tege moetkomende bromfietser. Aanzien lijke materiële schade was het gevolg. Het voorstel tot ruiling van grond met BV Beehoorn in Zaandam om na zeven jaar discussie de Albert Heijn- vestiging aan het Koningin Wilhel- minaplein te kunnen uitbreiden werd geen strobreed in de weg gelegd. De ze grondtransactie brengt de gemeen te een kwart miljoen gulden in het laatje. Van dit geld wordt niet alleen de vernieuwde WSE-toegang betaald, maar ook de aanleg van 45 extra par keerplaatsen bij de supermarkt. Met de verbouwing wordt volgende maand al begonnen. luisteren. Om nog sterker te staan bundelden Noorlander cn Rehorst hun krachten om het Zuidplas- winkclcentrum samen te kunnen rea liseren. Bedacht moet overigens worden dat de bouw van het winkelcentrum de bouw van de daarboven geplande woningen insluit, terwijl het op ste- debouw’kundige, architectonische en praktische gronden voor de hand ligt bij de bouw van het winkelcentrum de inrichting en bouw van het ge hele entrum-gebied te betrekken^ WADDINXVEEN - De gemeente is Van plan de een jaar oude borgtocht ten behoeve van de aan de Staringlaan in het ex-Eminent-pand gevestigde Meu belindustrie Waddinxveen BV te gaan verlengen. Deze zaak komt donderdag avond aan de orde in de door CDA-wet- houder P.F.J. van Schie voorgezeten raadscommissie voor de financiën. De Meubelindustrie Waddinxveen BV, onlangs het 20e lid van de Stichting Meubelstad Waddinxveen, draait sinds vorig jaar met 25 medewerkers. Het be drijf maakt orgelkasten, salontafels en kasten en werkt uitsluitend voor de meubelhandel, en de woningmarkt. Er wordt niet geleverd aan particulieren. met de dit najaar zijn 25-jarig fysiot herapeutenjubileum vierende Rob Gaykema kwamen twee weken geleden genoot moest leven, hebben wij u nooit kwalijk genomen. Wij vonden het ei genlijk heel gewoon. Er moet een voor zitter zijn en er moeten leden zijn. De voorzitter voert in het algemeen het woord". WADDINXVEEN/BOSKOOP - Een 17-jarige Boskoopse jongen heeft zich vrijwillig bij de Waddinxveense rijkspo litie gemeld dat hij een auto had gesto len bij een garage aan het Plankier in zijn woonplaats. Hij verklaarde de dief stal uit baldadigheid te hebben ge pleegd. De rit was overigens kort, want de Boskoper botste op het Goudserij- pad tegen een boom. Deze mini-camping voor trekkende fietsers wordt aangelegd door het provinciaal bestuur van Zuid-Hol- land. Voorlopig is het nog een pro beersel. Als de proef slaagt en het rijk wil blijven subsidiëren, zal de provin cie over een aantal jaren over een net werk van enkele tientallen van deze terreintjes beschikkert. Campings met plaats voor zo’n twintig tenten en eenvoudig uitgerust met niet meer dan een kraan en een mobiel toiletge- bouwtje. De provincie wil met dit initiatief vooral tegemoet komen aan de wen sen van de trekkende kampeerder (vandaar ook de maximum verblijfs duur van drie dagen) en dan vooral de kampeerder die per fiets of brom fiets reist. Hoewel de belangstelling voor deze vorm van toeristisch kamperen de laatste jaren sterk groeit, heeft het aanbod daarmee geen gelijke tred ge houden. Exploitanten van commer cieel beheerde terreinen hebben er nooit veel brood in gezien, vandaar dat de provincie nu het inititatief heeft genomen. Door de eenvoudige voorzieningen zullen de tarieven laag kunnen blij ven. Op ‘t Weegje wordt drie gulden per tent en drie gulden per persoon per dag gevraagd. Voorlopig zal de 4 De provincie deelt die BOSKOOP - De zwemclub Boskoop heeft met 4 zwemmers en 1 zwemster meegedaan aan de in Amersfoort ge houden Nederlandse zwemkampioen- schappen. Astrid van Glen kwam als eerste Boskoopse meisje op een Ned. kampioenschap uit. Ze deed het erg goed en werd 3e op de 100m vrije slag meisjes 1970 in de tijd van 1.03.16. Mark v.d. Zijden kwam op 3 afstan den uit. Hij leverde een heel goede prestatie en verbeterde twee clubre cords. Op de 100m vrij jongens 1973 werd hij 5e in 1.06.35. Op de 400m vrij werd hij ook 5e in 4.56.10. Op de 800m vrije slag behaalde hij een mooie 4e plaats in 10.14.17. Hij was met deze tijden sneller dan de tijden waarmee hij zich voor deze kam pioenschappen plaatste. Hij verbe terde dan ook het clubrecord op de 200m en 400m vrije slag. Mare ter Braake werd 7e op de 100m schoolslag jongens 1969 in 1.17.71. Edgar ter Braake tenslotte kwam uit op de 100m school jongens 1973 en maakte een tijd van 1.30.72. Jan Willem v.d. Hoek die zich ge klasseerd had voor deelname op de 1500m vrije slag kon helaas wegens ziekte niet in actie komen. De zwem ploeg werd begeleid door de ploegleidsters mevr. Cornelissen en mevr. Knop. WADDINXVEEN - De vraag naar wo ningen trekt licht aan. met name in de lagere prijsklassen. Dit wordt veroor zaakt doordat meer mensen van een huurwoning naar een koopwoning over stappen. Deze ontwikkeling die al eer der op gang is gekomen, kan op den duur een gunstige invloed hebben op de doorstroming. Een hinderpaal voor het goed op gang komen van de doorstro ming blijven de kosten die bij een ver huizing naar c- koopsom verschuldigd zijn. Een van die kostenposten is de door de NVM al vele malen genoemde overdrachtsbelasting. Volgens voorzitter P.G. Jager van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen NVM is het jammer dat de overheid er nog steeds niet toe over gaat de overdrachtsbelas ting aan te passen. Dit speelt te meer nu het wetsvoorstel verhuiskostenregeling is ingetrokken en een bedrag van 50 mil joen gulden beschikbaar is. Dit bedrag kan, wanneer het niet verrekend wordt via het huurwaardeforfait, aangewend worden om de overdrachtsbelasting te verlagen. Daarnaast vergeet de overheid dat bijna iedere verhuizing gepaard gaat met het verbeteren en vernieuwen van de te be trekken woning. Dat heeft een gunstige invloed op de omzet van bijvoorbeeld schildersbedrijvenwoninginrichters, aannemers, toeleveringsbedrijven en dienstverleners. Ook de overheid profi teert daarvan, bijvoorbeeld in de vorm van hogere btw-ontvangsten uit de extra inkomsten van deze branches, aldus voorzitter Jager. Volgens gegevens van de NVM wordt gemiddeld 18% van de koopsom be steed aan verbeteringen en vernieuwin gen van woningen en ongeveer 12% aan adviesdiensten. Op het huidige totaal van woningtransacties betekent dat zo’n vijf miljard gulden. Uit een door de NVM gehouden onderzoek in 1983 WADDINXVEEN Vorige week vrijdagavond omstreeks half ze ven vond op de Piasweg een eenzijdig ongeval plaats, waarbij de be stuurder en de inzittende van een personenauto zwaar gewond raakten. Ze moesten per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda worden overgebracht. De afgelopen week werden 3 auto’s door de politie van de weg gehaald. Eén bleek niet te zijn verzekerd en twee verkeerden in zeer slechte staat van onderhoud. Deze 2 auto’s zijn in middels naar de sloop afgevoerd. De prijzen van woningen blijven zich stabiel ontwikkelen. Deze ontwikkeling is in 1983 op gang gekomen. De gemid delde prijs van een woning lag itvde eer ste helft van 1985 op 140.(KM).-. In de eerste helft van vorig jaar was dit 139.000,-. In 1982 hebben zich de laatste effecten voorgedaan van de neergaande lijn uit de periode 1978- 1982. Op basis van deze gegevens stelt de NVM vast dat de prijzen van wonin gen na de turbulente jaren tot 1982 in een rustiger vaarwater zijn gekomen. Voor woningkopers is het nog steeds een gunstige tijd, vindt voorzitter Jager. Het gemiddelde prijsniveau van wonin gen verschilt per gebied. Deze verschil len worden zowel door de vraag- en aan- bodverhoudingen bepaald als door het soort woningen dat in een regio of ge bied aanwezig is. Bovendien wisselt de ontwikkeling van de prijzen in "duurde re" gebieden sterker dan in de goedko pere. Gemiddelden mogen overigens niet als maatstaf worden gezien voor de waarde van een afzonderlijke woning. Elke woning heeft zijn eigen waarde en maakt zijn eigen waardeontwikkeling door. De afgelopen week werden 3 auto mobilisten, onder wie 2 Waddinxve- ners, bekeurd, daar zij onder invloed van alcohol aan het wegverkeer deel namen. In één van de gevallen bleek de auto niet te zijn verzekerd. De auto werd inbeslaggenomen. De gemeenteraadsleden stemden ook met andere voorstellen van het colle ge geheel in. Dat betekent dat er ge werkt gaat worden aan de gebouwe lijke integratie van de kleuterschool De Klimop met de Leon van Gelder- school aan de Essengaarde en van de Prinses Beatrixkleuterschool met de St. Paulusschool aan de J. Catslaan. De heer G. van den Berg (CDA) maakte nog de opmerking dat het vormen van basisscholen wel een kostbare zaak is, doch loco-burge meester Van Schie kon hem gerust stellen door er op te wijzen dat alles volgens rijksnormen en op rijkskos ten gebeurt. De Eben Haëzerschool mag voor ruim 57 mille nieuw meu bilair aanschaffen. Grif werd f. 125.000,- op tafel ge legd om de toegang tot het WSE-ter- rein in Waddinxveen-Noord te verbe teren. Het toegangspad is al geasfal teerd en er komt ook nog een stalling voor 150 fietsen. Van een verplaat sing van de toegang tot het complex is afgezien. PvdA-fractievoorzitter M. Boere was nog niet helemaal gerust gesteld dat alle parkeerproblemen bij die plek in de Óranjewijk nu tot het verleden zouden behoren, maar hij liet zich toch overtuigen. slechts zal worden aangesproken na uit winning van alle schuldenaren en ande re borgen. In de raadscommissie werkgelegenheid, bedrijfsleven en middenstand is al posi tief over de nieuwe borgtochtovereen komst geadviseerd. Alleen VVD-frac- tievoorzitter K.W.Th. van Soest maak te toen nog een voorbehoud, want in het algemeen vinden de liberalen dat de overheid terughoudendheid moet be trachten in het deelnemen aan het reilen en zeilen van bedrijven. - Rob Gaykema’s zonde in beeld WADDINXVEEN - In het interview jn het geheel een klein punt, maar het was voor de mensen ontzaglijk belang rijk. Dat u in de schaduw van uw fractie- proef twee jaar duren. Van de resul taten daarvan én van de bereidheid van het rijk tot financiële steun zal afhangen of er mee wordt doorge gaan. Voor de inrichting van het eer ste terreintje is ruim 76.000 gulden nodig, waarvoor een subsidie van 75 procent is aangevraagd bij het minis terie van landbouw. De Stichting Vrije Recreatie (de vrije boeren) zegt aan de ene kant enthou siast te zijn over het initiatief, om dat er uit blijkt dat nu ook de over heid de behoefte aan kleinschalig kamperen erkent. “Maar aan de an dere kant”, zegt voorzitter Willem van den Berg, “vinden wij het een trieste zaak dat één zo’n terrein 76.000 gulden gemeenschapsgeld kost, terwijl de boeren de accommo datie gratis bij huis hebben. W’aarom heeft de provincie geen beroep ge daan op onze stichting? Die mogelijk heid is nog goedkoper ook: een rijks- daalder per persoon, een gulden per tent en een gelijk bedrag voor de au to”. De Recron, de organisatie van recrea- tiebedrijven, toont zich geheel afwij zend, getuige een commentaar in haar blad Rekreaksie. De exploitan ten vrezen concurrentievervalsing en hadden liever een net van “adoptie- terreintjes” gezien waarover zij de “voogdij” zouden voeren. vrees niet. De automatisering wordt ook door Waddinxveen meer en meer in eigen hand genomen. Tenslotte is voor dit doel aan het Raadhuisplein al bijna voor een kwart miljoen gulden geïn vesteerd. De algemene klacht was - en PvdA-raadslid D. Lont onderstreepte die nog eens - dat het Intergemeente lijk Automatiseringscentrum Midden- Holland onvoldoende is bijgebleven en omdat Waddinxveen niet mee wil doen aan nieuwe aanpassingen, reor- en studies stemde een una nieme gemeenteraad ermee in om te gaan afhaken. Lpco-burgemeester P.F.J. van Schie, die in het college van B. en W. de portefeuille van financiën beheert, liet niet ongezegd dat Waddinxveen al een poosje de waarschuwende vin ger opsteekt bij de gang van zaken binnen het automatiseringscentrum, waar grote gemeenten meer profijt van zouden hebben dan kleinere. Het wachten is nu op het goedkeuren van het W’addinxveense raadsbesluit om uit de gemeenschappelijke regeling te Op woensdag 18 juli omstreeks 13.30 uur vond op rijksweg 12 een eenzij dig ongeval plaats. Door nog onbe kende oorzaak begon een auto-ambu- lance (er werd een personenauto ver voerd) te slingeren en sloeg om. De bestuurder bleef ongedeerd. De ge hele combinatie moest worden afge sleept en zal aan een technisch on derzoek worden onderworpen. De afgelopen week werden een 33- jarige Waddinxvener en een inwoner van Gouda bekeurd terzake illigaal gebruik van handelaarskentekens. Als reden werd opgegeven, dat de auto dan was verzekerd. In de nacht van vrijdag 19 op zater dag 20 juli werd een 25-jarige Wad dinxvener aangehouden. De aanhou ding geschiedde op verzoek van de Gemeentepolitie Amsterdam in ver band met een aldaar gepleegde be dreiging. De afgelopen week zijn 6 aangiftes van diefstal vanuit personenauto’s bij de politie gemeld. In twee ge vallen bleek de betreffende auto niet afdoende te zijn afgesloten, zodat het de dief niet al te moeilijk werd gemaakt. Een zevende auto werd geprobeerd open te krijgen. De opengebroken auto’s stonden geparkeerd in de Meidoornstraat, Mozartlaan, De Akker, Prins Alex- anderstraat en de Pr. Marijkestraat. Ontvreemd werden 4 radiocassette recorders, sigaren en diverse geluid- boxen. Op maandag 22 juli werd vermoe delijk overdag ingebroken in een wo ning aan de Vijverlaan. Door een raam te forceren wist men binnen te dringen. Het gehele huis werd doorzocht. Ontvreemd werden sie raden en geld. bood loco-burgemeester P.F.J. van Schie (CDA) zijn verontschuldigingen aan. Hij kon zich de door uitgever Hol land Advertising BV in Den Helder ver oorzaakte problemen van het CDA- raadslid goed voorstellen en meende dat iedereen nu eenmaal het meest te vreden is met zijn eigen gezicht. De heer G. van den Berg gaf te kennen in de komende tijd tot de gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar maart de bevolking voldoende duidelijk te zullen maken dat hij christen-demo craat in hart-en-nieren is en blijft. “Er is dan voldoende draagvlak in de wijk aanwezig om een gezonde start ten behoeve van een permanen te winkelvoorziening mogelijk te ma ken,” oordeelde de heer II.P. Barth (D’66) in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw. De middenstandsvereniging Waddinx veen heeft de gemeente desgevraagd laten weten wat de gewenste omvang van het Zuidplas-winkelcentrum - het achtste in Waddinxveen - zou moeten zijn. Over de definitieve invulling van de winkels en trouwens van het ge hele centrumgebied moeten nog na dere besluiten worden genomen. Bekend is in ieder geval al wel dat uit een overleg met de gezamenlijke Waddinxveense kerkbesturen is geble ken dat alleen de Centrale Hervorm de Gemeente van plan is in Zuidplas een kerk neer te zetten. De overige kerkgenootschappen hebben afgezien van de mogelijke bouw van een ge zamenlijke, danwel een afzonder lijk kerkgebouw in de wijk. Verder behoort een buurthuis tot de moge lijkheden. Direct nadat de eerste bewoners zich eind 1983 in de woonwijk Zuid- Volgens een ooggetuige slingerde de bestuurder, een 45-jarige Gouwe naar. Bij een poging een stuurcorrec- tie toe te passen reed hij zonder snel heid te verminderen tegen een boom. Een 22-jarige inzittende, eveneens Gouwenaar, raakte ook zwaarge wond. De bestuurder bleek sterk onder in vloed van alcohol te verkeren. In het ziekenhuis is van hem een bloedproef afgenomen. In verband met recent drankmisbruik - de man had pas zijn rijbewijs terug na 1 1/2 jaar ontzeg ging - heeft de politie het rijbewijs in genomen. te

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9