GEMEENTE WADDINXVEEN Buro Stuurman: veelzijdig in haar specialismen Alliance Fran^aise in Waddinxveen ’’Studio Stijl” nu ook in Waddinxveen BUREA U BURGERZAKEN SPREEKUREN AMBTSJUBILEUM C.C. VAN DER KLAUW BOUWVERGUNNINGEN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN Brochure TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 'focwa O Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! 01820-15767 01727-4044 070-210001 J Schade aan uw auto vereist p deskundige reparatie. GLASBEEK nu zuinig met energie verstandig voor morgen! 12222 01820-24255 13000 13000 r li ji iL WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 01820-16066 010-362244 te gaan van de F i k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Vanaf datzelfde jaar kreeg het Archtek- tenburo Stuurman ook steeds meer be kendheid op- landelijk nivo. Thans wer ken er 50 mensen. Naast Verweij en ad- junkt-direkteur Verdouw zijn dat vier architekten, de heren Van Eijle, de Greef. Peeters en Van de Velden. Ver- Het Gemeentehuis in Monster, gezien door een poort/e in een eeuwenoude muur teit. binnen de normvergoedingen die de overheid beschikbaar stelt. Deze uitdaging is een plicht ten opzichte van de opdrachtgever en een must om maatschappelijk goed bezig te zijn. Daarom is er onder meer een eigen kos- tendicipline in huis, die dit bewaakt. Men leeft zich in de problematiek van een gebouw in. De wensen moeten ver taald worden in een technisch en este- tisch plan, binnen dat vooraf bepaalde budget. Waddinxveen, 14 augustus 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven De succesformule van de Dansstudio is enerzijds de kleine clubs en en grote kwaliteit; terwijl anderzijds ook de vak bekwaamheid een belangrijk en groot punt is. Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Telefoon: 640991. Postgiro: 26000. Bankrekening: 70.70.70.007. 14433 14433 De heer C.C. van der Klauw, administrateur bij de dienst van openbare werken en bedrijven hoopt op dins dag, 20 augustus a.s. zijn 40-jarig ambtsjubileum in dienst van de overheid te vieren. Dit betekent dat hij dan ook 40 jaar in dienst is van de gemeente Waddinxveen. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt aan de heer en mevrouw Van der Klauw-Bresser op dinsdagmid dag, 20 augustus a.s. van 16.30 tot 17.30 uur in het gemeentehuis een receptie aangeboden. Deze receptie is voor een ieder toegankelijk. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees- Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van Albrecht Culemborg B.V., Erasmusweg 3 te Culemborg. voor een vergun ning voor het oprichten en in werking hebben van een supermarkt. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met de aanvraag om vergunning ter inzage ge legd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 19 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen tot 15 september 1985 op de afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die tijdens kantooru ren geen gelegenheid heeft de stukken in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maximaal drie uren in te zien. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - Met ingang van september zal de Nieuwerkerkse dans school Studio Stijl ook danslessen gaan verzorgen in Waddinxveen. Hieraan vooraf gingen vestigingen in Nieuwerk- erk a.d. IJssel; Zevenhuizen; Oud-Ver- laat; Moerkapelle; Bodegraven en Ca- pelle a.d. IJssel open met veel succes. In Waddinxveen zuilen de lessen gegeven worden in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad 1. LEES Lees het boekje dat het Koningin Wilhelmina Fonds deze week in heel Nederland verspreidt. 't Is nuttig, 't Is nodig. GEEF Uw gift is nodig om de taaie strijd tegen kanker voort te zetten. Veel is bereikt Maar de weg is nog lang. Daarom doen wij een beroep öp u. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. over. Het aantal medewerkers was toen twintig. Waren de activiteiten van het buro aan vankelijk gericht op Waddinxveen en omgeving, in de loop der jaren kreeg het architektenburo een steeds meer re gionale funktie. Zo stapt Verweij in 1965 achter de tekentafel vandaan om de zakelijke leiding op zich te nemen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening'ter secretarie. Bij Dans Studio Stijl zijn, eventueel na verloop van jaren, diverse dansstijlen mogelijk. In het standaardpakket zijn opgenomen 5 belangrijke Ballroom- en Latindansen, waarnaast tevens een re spectabel Rock Roll pakket. Ook worden er lessen gegeven aan bejaar den; geestelijk gehandicapten en kinde ren tot 8 jaar. Kortom een allround- dansschool en zeker een aanwinst voor Waddinxveen. MERCEDES-BENZ BES7EUIMGENS Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Ook ziet bureau Stuurman het als een ’’opdracht" om onderwijsvoorzienin gen te bouwen met een zo groot moge lijke estetische en inhoudelijke kwali- der zijn er 45 medewerkers, als projekt- leiders, bouwkundige tekenaars, kos- tendeskundigen, opzichters en admini stratieve medewerkers. Vanaf de oprichting is het beleid erop gericht geweest, een grote veelzijdig heid in de opdrachtenportefeuille na te streven. Dat dit lukt blijkt uit het beeld van de aktiviteiten. Veertig procent daarvan is in het onderwijs, sport en re creatie. De bedrijfshuisvesting, zoals kantoren, fabrieken en raadhuizen vormt dertig procent van het werk, ter wijl de resterende dertig procent de wo ningbouw betreft. Per jaar worden zo'n 500 tot 1000 woningen gebouwd. Onder de recente opdrachten zijn bij voorbeeld het hele fabriekscomplex van Gouda's Glorie in Lopik, in Waddinx veen het Gemeentehuis, de ABN-bank. sporthal De Sniep, het hoofdkantoor van de Nederlandse Kabelfabrieken. veel woningen en vrijwel alle lagere scholen. Ook in Gouda zijn kreaties van het buro te vinden: het GEB-complex, de bakkerij van Steenland en het hoofd kantoor van Datapoint. Momenteel wordt er gewerkt aan het Gemeentehuis in Dirksland; de bijzon derheid daarvan is dat het daarbij gaat om uitbreiding en renovatie van een be staand raadhuis, een monument in een kleinschalige dorpsgemeenschap. Eer der werden ook de gemeentehuizen van Oud-Beijerland en Monster door het architektenburo Stuurman gebouwd, naast een watersportcentrum met ap partementen in Sneek en twee grote multifunktionele akkomodaties in Spij- kenisse, projekten die bijzonder zijn door het dubbele grondgebruik. Per jaar worden gemiddeld 40 tot 60 grote en kleinere projekten gerealiseerd. Landelijk gezien, loopt het buro voorop wat de scholenbouw aangaat. Zowel wat betreft het aantal als de inhoudelij ke kwaliteit. In Aalten ging in maart 1983 de 500ste onderwijsvoorziening van start. De ar chitekten van het buro hebben vooral voor de scholenbouw tal van studierei zen gemaakt, onder meer naar Enge land en Zweden, landen die op het ge bied van onderwijsvoorzieningen toon aangevend zijn. Voor het Architekten buro Stuurman is, hoewel de markt te rugloopt, het aantal opdrachten onge veer gelijk gebleven. Dat betekent een groei van eerst tien procent naar nu twintig procent van de totale Neder landse markt in deze sektor. Maar de know-how, die het buro in huis heeft, is niet allen groot, ook veelzijdig. WADDINXVEEN - Rond het woon huis aan de Brugweg 119 in Waddinx veen, werden in 1911 een aantal beuke- bomen geplant. Die staan er nog steeds, met hun wortels stevig in de grond. Ze zijn niet meer weg te denken uit de om geving. Dat geldt ook voor het 73 jaar bestaan de Architektenburo Stuurman, dat met 50 medewerkers actief is in het moderne kantoor, dat evenals die beukenbomen gesitueerd werd rond het oude woon huis en niet meer weg te denken is uit het Waddinxveense en wellicht ook niet uit Nederland. In 1911, bijna driekwart eeuw geleden dus, begon het allemaal met de vesti ging van P.D. Stuurman als zelfstandig architekt. In 1945 kwam de huidige di- rekteur T.W. Verweij in dienst. Het bu ro was toen een viermansbedrijf. 21 jaar later, na het overlijden van de heer P. D. Stuurman, nam Verweij inmiddels de rechterhand van Stuurman, de zaak Diverse keren per jaar worden grote feesten georganiseerd, zoals in het afge lopen jaar een enorm kerstbal; een Fon- due-dansant en een Moonlight-cruise in een romantische Love-boat-style. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer R.G. van der Torre, Beiershof 3 te Bodegraven, voor oprichting woonhuis in wijk Zuidplas; - aan het gemeentebestuur van Waddinxveen, Raadhuisplein 1, al hier, voor oprichting schoolgebouw aan de Sperwerhoek 6; - aan Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V., Post bus 109, alhier, voor oprichting acht woningen met bergingen aan Kerkweg-West en Heuvelhof; - aan de heer J. V. Kruit, G. van Dort Kroonweg3, alhier, voor ge deeltelijke vernieuwing en gedeeltelijke verandering warenhuis; - aan de heer L.K. Koetsier, Boekweitakker 11, alhier, voor op richting erfscheiding en pergola; - aan de Fa. Gebr. Slaman, Tweede Bloksweg 20, alhier, voor ge deeltelijke vernieuwing en vergroting warenhuis; - aan de heer C.J. Mol, Minervalaan 1, alhier, voor oprichting woonhuis aan Zuidkade; - aan Baan’s Meubelen, Zuidkade 13-15, alhier, voor gedeeltelijke verandering van fabrieksgebouw aan Zuidkade; - aan de heer O. Kooijman, Molenring 185, alhier, voor oprichting twee tuinhuisjes; - aan Bouwbedrijf J. Koster. Dorpsstraat 27 te Moerkapelle, voor oprichting woonhuis aan Zuidkade; - aan Bouwbedrijf Frans Vink en Zonen, Kerklaan 11 te Moord recht, voor oprichting vijf woningen. Gemeenteraad Woensdag 21 augustus 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorbereidingsbesluit Bomenwijk. Voorbereidingsbesluit gebied Kleikade/Onderweg. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan "Sportvelden" voor per ceel Tweede Bloksweg 16. Fusie Waterleidingbedrijf ”de Rijnstreek" en Goudse Waterlei dingmaatschappij N.V. Beschikbaarstelling krediet vervanging badafdekking overdekte zwembad. Uittredingskosten beëindiging deelneming Stichting Jeugdtandver- zorging Midden-Holland. Beschikbaarstelling aanvullend krediet vernieuwing openbare ver lichting Brugweg binnen bebouwde kom. Nota Kunst en Cultuur. Verkoop grond aan Christelijke Woningbouwvereniging "Ons Be gin”. Verkoop grond aan P. Rehorst B.V. te Waddinxveen voor bouw 46 woningen ’’Wijk Zuidplas”. Verkoop perceel bedrijfsterrein in "Coenecoop". Verlenging borgstelling Meubelindustrie Waddinxveen B.V. Begrotingswijzigingen, w.o. beschikbaarstelling aanvullend krediet verbouw/uitbreiding Willem van Oranjeschool (eindafrekening) en beschikbaarstelling krediet bouwrijpmaken terrein Jan Dorrekenskade-West voor bouw tiental woningwetwoningen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Een woonhuis uit het begin van deze eeuw en een modern kantoor flanke ren een van de 73 jaar oude beukebomen. Op alle bouwmarkten thuis dus. Op drachtgevers die met Stuurman in zee gaan, kunnen niet alleen rekenen op goede, esthetische resultaten, maar ook op economisch verantwoorde bouw werken. Opdrachtgevers worden reeds bij het opstellen van het programma van eisen geadviseerd en begeleid. Er wordt steeds meer energiebewust ontworpen. Energiebesparing vereist een aparte studie. Bij het indienen van de plannen wordt opgegeven, hoeveel energie verstookt zal worden als het project klaar is. De aanwezige kennis wordt steeds op peil gehouden door veel research en studie. Door de adviserende taak bij architek tenburo Stuurman serieus wordt geno men, kan men ook opmaken uit de bro chure Éen advies vooraf* die een indruk geeft van de veelzijdigheid. Onder meer blijkt uit die brochure, dat Stuurman ook over kennis en ervaring geschikt om te adviseren in de fase die aan een op dracht vooraf gaat: de onderzoek- of initiatieffase. Daartoe behoren advie zen als een haalbaarheidsonderzoek, een terreinkeuze-analyse, vestigings plaatskeuze, het opstellen van een voor lopig programma van eisen, een bouw kostenanalyse, bedrijfsrouting enz. Duidelijk wordt daarbij, dat dit advies werk op onafhankelijke basis wordt gedaan. Men levert objectieve advie- zenzonder verplichtingen tot een even tuele architektenopdracht. Kernachtig geeft de brochure dit weer in de regel: beslissingen van nu zijn bepalend voor de resultaten van staks. Dit draagt er toe bij, dat het buro zijn primaire taak - het vormgeven van ruimten - zo opti maal mogelijk vervult. AVONDOPENSTELLING Bij wijze van experiment zal met ingang van 3 september 1985 het bureau BURGERZAKEN van de gemeentesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend zijn voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Op het bureau Burgerzaken kan men de dinsdagavonden terecht voor: bevolkingsregister (aanmelding adresmutaties, uittreksels bevol kingsregister, attestaties de vita etc.) burgerlijke stand (alleen uittreksels, voor aangifte van geboorten, huwelijk, overlijden etc. gelden de normale uren zijnde 8.30-12.30 uur) militaire zaken (dienstplichtadministratie en mobilisatieaangele- genheden, uitstel en vrijstelling, inkomsten- en kostwinnersvergoe ding) vreemdelingenadministratie (vreemdelingenpolitie) reisdocumenten (paspoorten en toeristenkaarten) rijbewijzen en oefenvergunningen pas 65 en cultureel jongeren paspoort begraafplaatsadministratie naturalisatie arbeidskaarten rijtijdenwet legalisaties entadministratie legeskas WADDINXVEEN - Er moet even iets worden rechtgezet. Wie de nieuwe GEMEENTEGIDS ‘85/ ‘86 van Waddinxveen leest en op blz. 69 onder het hoofd “Particuliere onderwij sinstellingen" kijkt naar de gegevens van de Alliance rangaise des Pays Bas (cursussen in de franse taal), krijgt, voor zover het Waddinxveen betreft, onjuiste informatie. f Voor de reeds jaren bestaande cursus-, sen (op de woensdagochtenden in Het Trefpunt) georganiseerd door de Alli ance Fran^aise, is het enig juiste infor- matieadres mevr. C.S.M. v.d. Burg-v. Winden, Hugo de Vriesstraat 19, 2771 JE Boskoop, telefoon: 01727-2251. Voor de nieuwe cursussen 1985/1986 zijn alle inlichtingen ook te krijgen op de inschrijvingsochtenden. de woensda gen 11 en 18 september a.s. van 10.00 - 11.30 uur in Het Trefpunt, Stations straat te Waddinxveen. Daar de woensdagochtend-cursussen in Waddinxveen zich in een stijgende be langstelling mogen verheugen, zou het jammer zijn als belangstellenden niet direct voor inlichtingen bij het juiste adres terecht zouden komen. Op dëzelfde adressen/data is ook alle in formatie te krijgen over de cursussen op de woensdagavonden in Boskoop, uit gaande van dezelfde cursusleiding. We wijzen hierop expres aangezien mer kwaardigerwijs blijkt dat in Boskoop doorgaans 60 a 65% van het aantal cur sisten uit Waddinxveen afkomstig is. Let u ook op de advertentie, die over enkele weken, o.a. in dit blad, zullen verschijnen met meer gedetailleerde in formatie. Stelt u toezending van schriftelijke in formatie op prijs, dan kunt u ook even een briefje of kaartje met uw naam en adres en vermelding All. Fran^aise, in de bus doen of toezenden aan het adres W. de Zwijgerlaan 70, 2741 DD Wad dinxveen. (oud)-cursisten krijgen die informatie automatisch toegezonden. ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Bloemendaalseweg 14c; het gedeeltelijk vernieuwen van een waren huis. Het bouwplan ligt met ingang van 15 augustus 1985 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, vooreen ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruim telijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Wijziging hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, ge let op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de volgende Hinderwetvergunningen: a. de onder nr. 3079 op 1 oktober 1964 aan Schouten’s Oliehandel N.V. te Alphen aan den Rijn, ten behoeve van N.V. H.S. en M. de Rooij, Henegouwerweg 29, alhier, verleende vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een ondergrondse opslag voor motorbrandstoffen aan de Henegouwerweg 29, al hier; b. de onder nr. 4609 op 22 augustus 1966 aan Meubelfabriek v.h. A. van der Loo Zonen, Dorpstraat 9, alhier, verleende vergun- ningvoor een meubelfabriek. De redenen hiervoor zijn dat: - de inzichten omtrent de opslag en aftap van brandstoffen gewij zigd zijn; - uit oogpunt van bodembescherming het gewenst is aan de vergun ning voorschriften toe te voegen betrekking hebbende op een meldingsplicht bij lekkage van tanks en/of leidingen en het buiten gebruik stellen van de installatie. De voorgenomen wijziging van de vergunningen houdt voor beide in: aanvullende voorschriften tegen eventueel optreden van bodemver ontreiniging door aardolieprodukten. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 28 augustus 1985 schrif telijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3