t Waddinxveen s Pleidooi voor nachtelijk vaarverbod van benzine Coenecoop verwelkomt komst eerste bedrijf Mieke met zoon op de bok Weer expositie in raadhuis I Door de Gouwe op route Rotterdam-Schiphol Eens met waterfusie Nieuwe weg achter MARGRIET ESHUYS- BAND IN DE BONKELAAR WADDINXVEEN - De Margriet Eshuysband opent zaterdagavond 7 september om half tien het nieu- w'e popseizoen in het buurtcentrum De Bonkelaar in Waddinxveen. Kaarten voor dit bijzondere optre den zijn verkrijgbaar vanaf 3 sep tember in De Bonkelaar, tijdens kantooruren. Prijs f. 10.-tijdens de voorverkoop, f. 12,50 op de avond zelf. WIJKWERK IS KLAAR VOOR NIEUW SEIZOEN In koffiebar De Schaapskooi Receptie voor Rob Gaykema TROS-opnamen van sterkste politieman Coenecoop Muziekformatie Eerste paal voor nieuw woonwinkelpand geslagen f i 1 J Studie f St. Victorwijk Eenmansbedrijf Positief Programma Vrijwilligers Marijke van Lis Wiepke Poldervaart Mei De paddestoel Victor Honig I-1 i - E ri i Bk - i V| De ondertekening van het contract met directeur R.H. Visser k Op de bok voor het slaan van de eerste paal Mieke Verboom-Ververs en haar zoon Twan. Naast haar echtgenoot Marius, haar schoonouders en haar ouders. (Foto: Sjaak Noteboom). Ondanks de slechte economische situ atie in de achter ons liggende jaren zijn kruiderij en op de eerste verdieping het woongedeelte van het Waddinxveense echtpaar dat hun huis aan de Sparreng- aarde al heeft verkocht. Beide adviezen zijn gestuurd aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat en de Provinciale Planologische Commissie. In september buigen enkele provinciale De openingstijden van de expositie zijn tijdens kantooruren (maandag t/m vrij dag van 9.00-12.00 uur en van 13.30- 17.00 uur): donderdagavond van 19.00- 21.00 uur en zaterdagmiddag van 13.00- 16.00 uur. commissies zich over de bevindingen van de werkgroepen. Voor wat het vervoer van kerosine (vliegtuigbrandstof) betreft, wordt ge mikt op medegebruik van een door het ministerie van Defensie aan te leggen nieuwe pijpleiding naar schiphol. Deze NAVO-pijpleiding moet volgens ver wachting binnen tien jaar gerealiseerd zijn, waarna kerosine vervoer per bin nenschip verdwijnt. WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 De b ouwerij gebeurt in opdracht van de vennootschap onder firma Marmiek van de heer M.G.A. Verboom. De grond daarvoor werd verkocht in de ge meenteraadsvergadering van 27 febru ari. Tot de tegenstemmers behoorden drie PvdA-raadsleden, omdat er geen sprake was van erfpacht. Het perceel van 470 vierkante meter kostte f. 141.000,- (exclusief BTW). Aan de ach terzijde komen vijf extra parkeerplaat sen. WADDINXVEEN - Zowel het wijk- werk in Waddinxveen Zuid aan de St. Victorstraal als het wijk- en speeltuin werk in De Paddestoel aan de Lijster besstraat hebben hun programma voor het nieuwe seizoen 1985-1986 bekend gemaakt. Voor beide commissies gaat in de loop van dit seizoen een nieuwe structuur van kracht worden. De activi teiten blijven overigens dezelfde, zo blijkt uit de folders die in de St. Victor- wijk en de Bomenwijk verspreid zijn. Het seizoen 1985-1986 zal in het wijkge- bouw aan de St. Victorstraat op 16 sep tember a.s. van start gaan. Dit is het laatste seizoen van de commissie wijk- werk Waddinxveen-Zuid, die sinds 1976 de activiteiten in het wijkgebouw heeft georganiseerd. Op 1 januari 1986 zal de commissie ophouden te bestaan en zullen de wijkactiviteiten overgeno men worden door de speeltuinvereni ging. Ten aanzien van de activiteiten zal er overigens niet of nauwelijks iets ver anderen. Speciaal voor mensen die met kinderen werken in het onderwijs, jeugdclubs, buurtcentra en scouting en voor ieder een die voor zijn of haar plezier eens wil dansen, organiseert de commissie wij- kwerj Waddinxveen-Zuid een instruc- tiecursus internationale kindervolks- dansen. Deze 13 lessen van 1,5 uur beginnen op 17 september en zijn steeds op dinsdag morgen van kwart voor tien tot kwart over elf. De dansleiding is in handen van Hans Wortman. Kosten: 37,50; In september start in Waddinxveen- Zuid ook een nieuwe creatieve cursus van 12 avonden met echte planten nate kenen, het beschilderen van kaarsen en Na 17 jaar bij een bedrijf gewerkt te hebben begon Moerkapellenaar R.H. Visser in januari 1978 voor zichzelf. Het eenmansbedrijf begon toén op een zol derkamertje en groeide uit dankzij de medewerking van buurvrouwen, die werden ingeschakeld om de telefoon te bemannen en om typewerk te doen. Dit stadium was echter al snel voorbij. Thans wordt gewerkt met 7 personen en zijn er directe plaatsingsmogelijkheden voor een magazijnnbediende alsmede een commercieel/technisch medewer ker voor de afdeling telefonische ver koop. met als opleiding MTS of HTS- werktuigbouw. wij goed doorgegroeid en hebben ons een vooraanstaande positie weten te verwerven onder de Nederlandse colle ga's op het gebied van de aandrijftech- niek," aldus de heer Visser. Aandrijf- techniek is de techniek welke zich bezig houdt met het aandrijven (in beweging brengen) ,van allerhande machines, zo als transportbanden, inpak- en sorteer machines. pompen, liften en vele ande re soorten productmachines (bijv, bouwindustrie). De ondertekening van het contract met directeur R.H. Visser van Axis Aandrijvingen BV uit Moerkapelle, dat met 7 medewerkers bijna net zoveel mensen in dienst heeft als er hier om de tafel zijn verenigd. Zittend van links naar rechts wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA), directeur R.H. Visser en burgemeester C.M. van der Linden. Ach terben staan van links naar rechts gemeentesecretaris JMeuleman, directeur A.W. Zwamborn van de gemeentelij ke dienst Openbare Werken en -Bedrijven en gemeenteambtenaar C.A.P.M. Loose. (Foto: Sjaak Noteboom). ren, electromotoren, trilmotoren, re gelbare aandrijvingen en vele soorten aandrijfkettingen. “Veel van deze producten worden in grote aantallen en in verschillende ver mogensklassen op voorraad gehouden teneinde snel te kunnen leveren. Want dat blijft nog altijd ons devies: vandaag besteld zo mogelijk ook vandaag nog le veren! Tevens kunnen wij de bovenge noemde artikelen in eigen werkplaats assembleren tot speciale componenten welke door de klant gespecificeerd wor den,verduidelijkt de heer Visser. 'Vreemd genoeg ligt onze grootste af zet (ook relatief gezien) buiten de regio Waddinxveen en Moerkapelle (waar wij nu nog gevestigd zijn). Wij bewer ken het gehele land, doch juist de omzet in onze eigen regio blijft daarbij sterk achter. En daarin willen wij verande ring brengen na onze vestiging in Coe necoop. Uiteindelijk zijn wij sterk afhankelijk van de economische situatie, doch ge lukkig niet van één bedrijfstak. Niet al leen krijgen wij nu op Coenecoop de ruimte qua behuizing, doch ook onze verwachtingen voor de nabije toekomst zijn hooggespannen en wij verwachten ook een daadwerkelijke groei van onze omzet, welke dit jaar reeds 30% hoger ligt dan 1984. en dat terwijl 1984 reeds een spectaculaire groei te zien gaf ten opzichte van 1983." Nu Axis Aandrijvingen BV als eerste heeft besloten tot vestiging op het be drijvenpark Coenecoop over te gaan, zijn de verwachtingen.bij de gemeente positief. Na diverse gegadigden wordt momenteel overlegd. Men is hoopvol gestemd dat deze het voorbeeld van Axis zullen volgen. WADDINXVEEN - Dik een jaar nadat met heel mooi vuurwerk het bou- wrijpmaken van het bedrijfsterrein Coenecoop langs de Kanaaldijk van start ging kan aan het eerste bedrijf grond worden verkocht. Het bedrijf dat zich als eerste in Waddinxveen-Zuid zal vestigen is Axis Aandrijvingen BV van de Herenweg in Moerkapelle. In het gemeentehuis is iedereen ver heugd over de komst van dit bedrijf, dat geleid wordt door de Moerkapelse on dernemer R.H. Visser (42). Tenslotte zegt het spreekwoord niet voor niets dat er meer schapen over de dam volgen als de eerste hen is voorgegaan. De blijdschap over het eerste Coene coop bedrijf is ook financieel geuit, want de gemeente heeft Axis een kor ting van f. 20.000.- gegeven op de aan koopprijs van een kwart miljoen gulden voor ongeveer 2.0000 vierkante meter grond. De grondverkoop komt vandaag (woensdag 21 augustus) in de gemeen teraad aan de orde. De overeenkomst werd vrijdag in het gemeentehuis gete kend. Naar dat moment is uitgezien sinds 25 mei 1984 toen een begin werd gemaakt met het aantrekken van bedrij ven voor Coenecoop. Indien een Waddinxveens bedrijf .op korte termijn besluit ook naar dit be drijfsterrein te vertrekken dan zou dit nog wel eens op een korting in de aan koop van bedrijfsgrond gerekend kun nen worden, maar vooralsnog is Axis Aandrijvingen het eerste en enige be drijf dat hiervoor in aanmerking komt. WADDINXVEEN - Mieke Verboom-Ververs(31) met haar zoon Twan op de bok van de heimachine ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor het woon- en winkelpand aan de Juliana van Stolberglaan van haar en haarman Marius Verboom (34). De officiële handeling werd vori ge week maandagmiddag verricht, nadat alle gasten eerst elkaar hadden ontmoet in Party-Home aan de Passage. Naar een ontwerp van het Waddinx veense architektenbureau L. Rogge veen BV bouwt het Waddinxveense bouw- en aannemersbedrijf Rehorst BV voor Marius en Mieke Verboom te genover het Shell-benzinestation van Boonstoppel BV een complex van drie lagen. Een souterrain mét een schoonheidssal on en cursusruimte, een begane grond met drogisterij, parfumerie, bijoux en Tot het leveringprogramma van Axis behoren hoofdzakelijk producten die via eigen kanalen vanuit diverse landen (voornamelijk West-Duitsland, Japan en Italië) worden ingevoerd, alles met alleenverkooprecht voor Nederland en waar mogelijk de gehele Benelux. Dit betreft onder andere: motorredukto- Een nieuw jongerenseizoen volop muziek en theater gaat dus weer van start in De Bonkelaar. Voor de Waddinxveense jongeren wordt het een seizoen vol activiteiten. Tot en met december is al bekend wat er op het programma zal staan. Er zijn optreden gepland van The ater Pigeon Drop (14 september), een filmvertoning (18 september), Barrelhouse (15 oktober), Theater Ali Baba (12 October), een filmver toning (16 October), Flavium (2 no vember), Theater The Malcoms (9 november), een filmvertoning (20 november). Jan Akkerman Band (7 december) en Theater De Dis- criminatieshow (14 december). Om bovenstaand programma zo goed mogelijk uit te voeren, en eventueel in ‘86 uit te kunnen brei den. is de werkgroep jongeren dringend op zoek naar mensen van af ca. 21 jaar, die als vrijwilliger op deze avonden mee willen draaien (bij de deur, in de zaal of achter de bar) Marijke van Lis studeerde sociale psy chologie aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam, vervaardigt speelob- jecten, door haar vaak ’’Woezels” ge noemd, die onder andere te zien zijn in recreatieparken, zwembaden, speelter reinen, ontvangt vele opdrachten uit binnen- en buitenland en ontwerpt daarnaast ook meubels en maakt beel den van polyester. Deze beelden, die zich kenmerken door grote afmetingen, waarbij felle kleuren worden gebruikt, bevatten zowel ab- strakte als figuratieve elementen. Ze woont en werkt in Gorinchem. Wiepke Poldervaart (Trajekt Tejater) experimenteert met vorm, kleur, wind en beweging en maakt van de verfrom melde werkelijkheid een kreukherstel- lend geheel. Niet de opeenvolging van gebeurtenissen of de tekst vertellen het verhaal, maar de beelden, in een stijl die een mengeling is van mime, dans, beeldend theater en performance. Wiepke Poldervaart heeft niet alleen gespeeld op bijna alle grote Nederland se festivals, maar ook in het buitenland. In 1985 was zij te zien in Japan, België en Griekenland. WADDINXVEEN - De zes leden (vijf jongens en één meisje) tellende forma tie New Destination treed vrijdagavond 23 augustus om half negen op in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Het is de eertste avond van het nieuwe seizoen. New Destination bestaat sinds 1977 en treedt vanaf 1979 zeer regelmatig op door geheel Nederland. De band heeft studio-ervaring opgedaan, die te beluis teren valt op de lp. "Bound" en op de in eigen beheer opgenomen cassette "First". De muziek en de groep hebben hierdoor een flinke ontwikkeling door gemaakt. Het programma dat ze momenteel brengen staat garant voor 2 x 50 minu ten muziek, die varieert van rustige luis- termuziek tot het wat hardere werk. De bezetting is als volgt: Henriëtte Hoog- endoorn-zang. Ronald de Geus -basgi- taar/zang. Max van Dam - slaggitaar/ zang, Nico Schuurman-sologitaar, Phi lip de Koning-drums en Sjaar Korten hoeve - geluid/licht. De muziek en teksten zijn allemaal ei gen werk en vertolken wat de groepsle den persoonlijk bezighoud, n.l. het christelijk geloof en onderwerpen uit het dagelijks leven. WADDINXVEEN - In het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnen- pad zal zaterdagmiddag 7 september van vier uur tot half zes de receptie wor den gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig praktijk-jubileum van de in Waddinxveen en Boskoop werkzaam zijnde fysiotherapeut Rob Gaaykema. Een commissie van patiënten en kennis sen heeft het initiatief tot het houden van deze receptie voor de aan de Van Mecklenburg Schwérinlaan wonende Waddinxvener genomen. De nieuwe woon- en winkelpand zal medio mei gereed zijn. Dan zullen de vestigingen “Mieke" en “De Peper- boom" in het winkelcentrum “De Pas- Het vervoer van gevaarlijke stoffen per binnenschip op het traject Rotterdam- Schiphol is al langer onderwerp van stu die. Eerder boog een werkgroep zich over een omlegging van de vaarroute waardoor het centrum van Alphen zou worden gemeden. De conclusie was dat een omgelegde vaarroute de voorkeur verdient en dat de voordelen opwegen tegen de kosten. De omlegging kost 33,5 miljoen gulden. Volgens het jongste advies is omlegging uit veiligheidsoverwegingen niet nodig. De gevolgen van een benzine-explosie kunnen aanzienlijk worden verkleind door het vervoer van benzine bij stabiel weer te verbieden. Bij een ongeluk on der zulke omstandigheden zou de ex plosieve damp namelijk langer ter plaatse blijven hangen. Ook zouden de transporten van brug tot brug ‘gevolgd* moeten worden. WADDINXVEEN - kleurpotloodtekeningen van de Gouwenaar Victor Honig v.d. Bossche en polyester beelden van de Gorinchemse Marijke van Lis zullen drie weken lang te zien zijn op de tentoonstelling die in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis zal worden gehouden. Deze tot en met zaterdag 21 september te houden expositie zal zaterdagmiddag 31 augustus om vier uur officieel wor den geopend. Ter introduktie van het werk van de beide beeldende kunst enaars zal Wiepke Poldervaart een per formance verzorgen. Een ieder die be langstelling heeft is voor de opening welkom. eieren, miniatuurtjes beschilderen met olieverf op tegeltjes; werken met Fimo- klei: naambordjes, poppetjes e.d.; ste nen beschilderen. De cursus wordt gehouden op woens dagavond, om 20.00 uur in het wijkge bouw aan de St. Victorstraat en staat onder leiding van mevrouw E Bakker. De kosten bedragen ƒ5,- per avond. Wijkactiviteiten in de St. Victorwijk zijn hobbyclubs voor meisjes, jongens en voor volwassenen, cursussen bloem schikken, peuterclub, gezelligheidsmid- dagen voor volwassenen, kaartavonden voor leden en donateurs van de speel tuinvereniging Zonnig Zuid, bingo- avonden voor jongeren en ouderen en Tip 15-avonden voor 11-16 jarige leden van de speeltuinvereniging. Op 9 oktober start in het wijkgebouw in de Lijsterbesstraat weer een cursus stijl dansen voor beginners, (quick-step, rumba, cha cha cha, wals). De cursus staat onder leiding van de heer en me vrouw Swart uit Bodegraven. Tijdstip: woensdagavond vanaf 19.00 uur. Kos ten: 5,- per persoon. Wijkactiviteiten in de Bomenwijk zijn instuif voor volwassenen, clubs voor kinderen, meisjes en jongens, cursussen handwerken en stijldansen, jeugdin- stuiven, kaartavonden, disco en jeugd- bingo. Verder zijn er filmavonden voor de jeugd, St. Nicolaasmiddag, jeugdthe ater en Koninginnedag. De speeltuin vereniging De Paddestoel komt met bingoavonden, een ruilbeurs, bowlin- gen, bazar, een kerstmiddag voor de jeugd, carnaval voor de jeugd, een rom melmarkt en een uitgaansdag voor de jeugd. Victor Honig, in 1949 geboren in Den Haag, ontving zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. In zijn werk richt hij zich vooral op de grote diversiteit aan emo ties in ieder mens. Analoog aan het mehselijk streven naar evenwicht tus sen gevoel en verstand, wordt dit even wicht in de compositie gezocht door het gebruik van enerzijds nauwkeurig re alisme met anderzijds abstrakt-expres- sieve elementen. Hij woont en werkt in Gouda en exposeerde recentelijk in Gouda, Den Haag en Amsterdam. GOUDA - Zaterdag 31 augustus maakt het team van het TROS-televisiepro- gramma De Eerste De Beste opnamen in het "Groenhovenpark" in Gouda. Daar vinden op die dag wedstrijden plaats met als inzet de titel "Sterkste Po litieman van Nederland 1985”. Twaalf van de sterkste politiemensen van Nederland komen tegen elkaar uit op de volgende onderdelen: stoepran den laden (09.30 uur), politiepaard til len (10.45 uur), verkeersbord buigen (11.30 uur), waterkanon trekken (14.10 uur), verkeerslichten heffen (15.40 uur) en touwtrekken (16.25 uur). Bovendien staat een recorpoging op sta pel om zoveel mogelijk agenten in een politiebus te proppen. Het politiekorps van Gouda zal proberen dit record met r.ulp van collega's uit de omgeving te breken. WADDINXVEEN - Met een nieuwe weg, tussen de Zuidelijke Dwarswegen de Beijerincklaan, wil het Waddinx veense gemeentebestuur het bedrijf sterrein Coenecoop langs de Kanaaldij k - Waar Axis Aandrijvingen BV uit Moerkapelle zich als eerste bedrijf gaat vestigen - beter bereikbaar maken voor het verkeer van en naar de rijkswegen naar Den Haag, Utrecht en Rotterdam. Eind vorig jaar kwamen Burgemeester en Wethouders al .met deze weg op de proppen in een reactie op het vooront werp streekplan Zuid-Holland Oost. De wegaanleg is actueler geworden nu zowel het komende nieuwe bedrijf als andere serieuze gegadigden voor Wad dinxveense bouwgrond zo’n verbinding wel zien zitten. Gesprekken hierover met het provinci aal bestuur zijn al gaande. Het bedrijfsterrein Coenecoop is gele gen in het zuidwestelijke deel van de ge meente Waddinxveen nabij de rijkswe gen A12 (Utrecht-Den Haag) en A20 (Rotterdam-Utrecht) Medio 1985 werden de laatste juridis- che/planologische belemmeringen weg genomen voor de vestiging van de eer ste bedrijven op dit nieuwe bedrijfster rein. De raad van Waddinxveen stelde op 16 - december 1981 het bestemmingsplan "Bedrijfsterrein Coenecoop5’ vast. Ge deputeerde Staten verklaarde vervol gens de ingediende bezwaren onge grond bij besluit van 4 januari 1983, ont hielden goedkeuring aan enkele onder delen van het plan en keurden het plan voor het overige goed. Bij Koninklijk besluit van 15 maart 1985 sprak de Kroon tenslotte het verlossende woord door het beroep van enkele reclaman ten tegen de beslissing van Gedeputeer de Staten ongegrond te verklaren. Het bestemmingsplan werd toen onherroe pelijk van kracht. Vanaf dat moment stond eigenlijk niets meer de uitgifte van de circa 23 ha. be drijfsterrein in de weg. Van deze 23 ha. is 13ha. bestemd voorde realisering van uitplaatsing van bestaande bedrijven uit de kernen van Waddinxveen, Boskoop en Moerkapelle; 10 ha. is bestemd voor nieuwe bedrijven. De uitgifte prijs per m2: vanaf f. 135,- exclusief BTW. De gemeente kocht de gronden in Coe necoop in 1983 aan voor Centraal Be heer Apeldoorn, met welk bedrijf ook een overeenkomst tot samenwerking werd gesloten. Voor de verkoop van de gronden zijn ingeschakeld de makelaars Jonas Lang Wootton in Rotterdam en de Hopman Groep te Zoetermeer. Geïnteresseerden kunnen echter ook rechtstreeks met de gemeente contact opnemen. De muziekformatie New Destina tion, vrijdagavond te zien en te ho ren in de hervormde koffiebar De Schaapskooi. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Góuwe door de bebouwde kom van Waddinxveen is één van de plekken waar gevaarlijke situaties kunnen ontstaan bij het huidige vervoer van gevaarlijke stoffen tussen Rotterdam en Amsterdam. Dit vervoer moet dan ook veiliger door nachtelijke benzi- netransporten te verbieden en naar Schiphol een nieuwe pijpleiding aan te leggen. Beide maatregelen zouden de risico's voor omwonenden aanzienlijk kunnen verminderen, zo blijkt uit twee rappor ten, opgesteld door werkgroepen van de provincie Zuid-Holland. Door de Gouwe gaan jaarlijks zo'n 1.700 sche pen met gevaarlijke stoffen als gasolie, kerosine en benzine van het Europoort- gebied in Rotterdam naar de luchtha ven Schiphol bij Amsterdam. In die binnenschepen zit elk jaar 15.000 ton benzine, zodat het pleidooi voor een nachtelijk vaarverbod op de Gouwe, maar ook op de Oude Rijn, die dwars door de bebouwde kom van Alphen aan den Rijn loopt, al gauw om de hoek ko men kijken. Maar in feite delen alle om wonenden van de route tussen Gouda en Schiphol in het gevaar, als gevolg van de kansen op een exploderende benzi- newolk. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft de Waddinxveense ge meenteraad gevraagd goedkeuring te hebben aan de fusieplannen van het waterleidingbedrijf De Rijnstreek en de Goudse Waterleidingmaatschappij NV. Opgericht gaat worden de NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost. Het algemeen bestuur van het Water leidingbedrijf “de Rijnstreek” heeft in de vergadering van 19 juni 1985 besloten te fuseren met de Goudse Waterleidingmaatschappij N.V. De voornaamste reden voor dit besluit is gelegen in de ontwikkeling van de drinkwatervoorziening in de provin cie Zuid-Holland. Een fusie die overi gens juridisch gestalte dient te krijgen door opheffing van de gemeenschap pelijke regeling en oprichting van een nieuwe rechtsvorm. WADDINXVEEN - Mieke Verboom-Ververs(31) met haar zoon Twan sage" verhuizen naarde nieuwe lokatie. Daar is de beschikking over 210 vier- - i kante meter winkelruimte. Het com- Eén van de geëxposeerde werken op de nieuwe tentoonstelling in het raad jes. krijgt twee ingangen. huis van Waddinxveen. (Foto: Ekko ten Cate). 1 I? '-'l-

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11