Veilig op de fiets naar school Kees en Mieke Tijsterman weer naar Parijs-Dakar Waddinxveense Vier HSW- D-tennistitels Be Fair voor WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Hele winter tennissen voor 153,- in tennishal Afgelast hengelaars in de prijzen Leo van Dam en Nel Vermeulen clubs spelen om KNVB-beker Volgende week van maandag tot en met vrijdag in zwembad Met standaard Mitsubishi Pajero De Sperwer Een boekenbon? Zwemvierdaagse Parachutisten Atletiek Amazing Stroopwafels Politiehonden Disco Judo en jiu-jitsu Kano-waterpolo Surfen Waterteam Waterpolo Korfbal Ballonnenwedstrijd Auto te water Jeu de boules Verkoopkramen Terras En verder Dinsdag 27 augustus Vrijdag 30 augustus Juiste fiets Extra zorg In orde Maandag 26 augustus Donderdag 29 augustus Woensdag 28 augustus Goed verkeersgedrag iki ii i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 een groots evenement NIET SEIZOENGEBONDEN' Eerste voorwaarde is wel dat de fiets die gebruikt wordt, in goede staat verkeert. En daar mankeert het nogal eens aan. Bij controle door de politie komt het steeds weer naar voren. Een hoog per centage van de jeugdfietsen vertoont gebreken die gemakkelijk te verhelpen (26 ptn.) en 5e P. Dorresteijn (27 ptn.). Zaterdag 24 augustus is de 6e wedstrijd in de zomercompetitie. Er wordt gevist in het Voornse Kanaal (alternatief voe- dingskanaal)Vertrek vanaf het NS-sta- tion om 5.30 uur. Heren-enkel kampioen Leo Nel Vermeulen (rechts). 1-<■»•♦ Leer het kind rekening te houden met anderen, ook in het verkeer. Dat is voor alle partijen van levensbelang. Spelen met de fiets hoeft het kind niet te wor den ontzegd, maar dan wel op een onge vaarlijke plaats. 19.00-20.00 - Politiehondendemonstra tie. De geleiders van politiehonden ver- zorgen een demonstratie. De geleiders zijn werkzaam bij verschillende rijkspo- litiekorpsen in het district ‘s-Gravenha- ge van de Rijkspolitie. De rijkspolitie Waddinxveen heeft de beschikking over i twee politiehonden. Deze honden zul len eveneens hun kunnen tonen in het zwembad. De politiehonden zullen ver schillende onderdelen van de honden sport tonen, zoals het zoeken van kleine en grote voorwerpen het volgen, bijt- werk. Dit laatste is gezien de inzet van politiehonden wel het belangrijkste. Deze avond zal eveneens met vrolijke muziek worden omgeven. Muziek met een clownesk karakter. 17.30 - 20.00 uur - De korfbalvereniging Korbis wil dan een demonstratie water- korfbal ten beste geven. Ook dit onder deel is uniek en zeker in Waddinxveen nog nooit vertoont. Gezien de activitei ten van Korbis kan een ieder er zeker van zijn dat ook dit zeer geslaagd zal zijn. In de deelnemersloterij wordt op deze avond een waardebon van f. 50,- als prijs verloot. 20.00 - 20.15 uur - Ballonnen wedstrijd. Als afsluiting van de Nationale Zwem- vierdaagse in Waddinxveen is er een ballonnenwedstrijd. Iedere deelnemer Wie de moeite neemt eens per maand de fiets een degelijke schoonmaakbeurt te geven kan dan gemakkelijk nagaan of alles nog in orde is. Twee keer per jaar de fiets door een vakman laten nakijken is geen overbodige luxe. Zo'n onder houdsbeurt voor het nieuwe schooljaar zou een vanzelfsprekendheid moeten zijn. Het komt de veiligheid ten goede. Ook bij de aankoop van een nieuwe fiets wordt vaak weinig doordacht een keuze gemaakt. Bij velen leeft de ge dachte dat een jeugdfiets goedkoop moet zijn. De praktijk leert in ieder ge val dat bij aankoop vaak te veel op de prijs w'ordt gelet en niet op de gedelijk- heid en de veiligheid. Een fiets voor scholieren wordt uit evenveel onderde len gebouwd als eën fiets voor volwasse nen en het in elkaar zetten van zo'n fiets vraagt ook vrijwel evenveel tijd. Er kan dus maar een klein prijsverschil zijn, wil je kwaliteit kunnen verwachten. Be langrijk is ook dat de fiets goed moet passen, dat wil zeggen afgestemd op de Als het donker wordt moet een fietser in het verkeer goed zichtbaar blijven. Daarvoor is een goed werkende fiets verlichting van belang. Controleer daarom de verlichting met enige regel maat en zorg ervoor reservelampjes in huis te hebben. De grote rode achterre- flector en de reflecterende pedalen - beide verplicht - van tijd tot tijd even schoonmaken, dat komt de uitstraling ten goede. Gebruik biuj voorkeur re flecterende banden, spaakreflectoren of een reflecterende velgstrip. Dan is de fiets van opzij ook goed zichtbaar. Ook reflectie aan de kleding moet worden aangeraden, zeker als het kind donkere kleding draagt. Wie zich goed heeft voorbereid kan zich met een gerust hart op de fiets in het verkeer begeven. Ou ders en opvoeders hebben wat dit be treft ten aanzien van de kinderen een niet te verwaarlozen taak. rijker dan winnen,” aldus Kees Tijs- terman. Concurrentie krijgen ze ze ker te verduren, onder meer van Franse teams die in de 7 e rally de eerste vijf plaatsen in de Marathon- klasse wisten te bezetten: met Mit subishi Pajero’s. WADDINXVEEN - Het gehele win terseizoen kan er voor maar 153,-per persoon getennist worden in de Wad dinxveense tennishal aan de Sniepweg, indien er sprake is van een seizoencon- tract van één uur per week en bij een be zetting van vier personen per baan Dat blijkt uit de gemeentelijke huurta- rieven voor de tennishal, die het ge meentebestuur weer onder ieders aan dacht brengt. Op 1 oktober start weer het wintertennisseizoen in de tennishal in het sportpark ”de Sniep”. Een overdekte tennisbaan kost slechts 21,- per uur per keer bij een tennis contract voor overdag, ’s Avonds en in het weekeinde kost dezelfde baan bij een seizoencontract slechts 23,50 per uur per keer, ongeacht het aantal spe lers per baan. WADDINXVEEN - De basketbalwed- strijd tussen BS Leiden en het Tsjechi sche Banik Ostrawa gaat niet door. De ze wedstrijd zou vanavond (21 augus tus) om 19.30 uur in sporthal ”de Sniep” plaatsvinden en worden georganiseerd door basketbalvereniging Flyers. De oorzaak van het afgelasten is het feit dat de visa-aanvraag van de Tsjechische ploeg werd geweigerd. van Dam (links) en dames-enkel kampioen wordt tijdens de Nationale Zwemvier- daagse in het bezit gesteld van een naamkaartje. Op deze avond zullen bal lonnen uitgereikt worden die dan voor zien van het naamkaartje om ca. 20.15 uur de lucht ingaan. De ballon die het verst komt, volgens het teruggezonden kaartje, is winnaar van een zeer mooie waardebon. Met de verwachting van zo'n 1000 deelnemers zal dit een sensati oneel en gekleurd gezicht zijn. 20.15 - 21.00 uur ‘Auto te water" Het laatste onderdeel van deze zeer enerverende week is een demonstratie van de Leiderdorpse Reddingsbrigade en de Waddinxveense Reddingsbriga de. Deze demonstratie omvat het te wa ter raken van een auto en hoe te hande len in een dergelijke situatie. Voor W.R.B leden zal. indien er tijd be schikbaar is, de mogelijkheid bestaan het ook eens te proberen. zijn als je er tijdig bij bent. Juist omdat de fietsen van scholieren zo intensief worden gebruikt en omdat er minder zorgvuldig mee wordt omgesprongen is extra aandacht noodzakelijk. Veel voorkomende gebreken zijn een niet werkende bel, een kapotte verlichting, slecht functionerende remmen, slipge vaarlijk afgesleten banden en los zitten de onderdelen. In drie jaar tijd werden er over de hele wereld meer dan 100.000 Pa jero’s - waarvan 72.000‘buiten Japan - verkocht. Deze razend populaire 4x4 die ook op gebaande wegen com fortabel rijdt, telt in Nederland meer dan 550 eigenaars. Sinds kort bestaat er ook een Pajero Club Holland, een particulier initiatief. Uitrijden van de 8e rally Parijs-Dakar is de doelstelling van het Waddinx veense équipe. “Meedoen is belang- WADD1NXVEEN - Kinderen en jon geren behoren in ons land tot de groep die het meest intensief van de fiets ge bruik maakt. Dat hangt natuurlijk ook samen met het feit dat zij nog geen an der vervoermiddel zelfstandig mogen berijden. Een kleine tachtig procent van de scholieren maakt in ons land ge bruik van de fiets. Dat is in vele gevallen noodzakelijk omdat de afstand naar school te lang is om te lopen en omdat openbaar vervoervoorzieningen - voor al op het platteland - onvoldoende zijn of niet afgestemd op de schooltijden. Tegen het fietsen bestaat geen enkel be zwaar. Het is zelfs gezond, ook al moet je door weer en wind. Toch maken veel ouders zich zorgen om hun kinderen dagelijks het verkeer in te sturen. Die bezorgdheid is begrijpelijk, want kinde ren zijn in het verkeer nu eenmaal kwetsbaar; kwetsbaarder dan andere leeftijdgroepen. Je kunt er echter heel wat aan doen om het naar school fietsen zo veilig mogelijk te maken en het is al leen maar vreemd dat voor de hand lig gende voorzorgen vaak achterwege worden gelaten. Waarschijnlijk staat men er gewoon onvoldoende bij stil. De in oprichting zijnde jeu de boules- vereniging zal ook een drietal banen hun kunnen tonen en ook hier hebben de deeelnemers weer de gelegenheid om het zelf te proberen onder zeer pro fessionele begeleiding. Gedurende de gehele Nationale Zwem- vierdaagse organiseren W.Z.C.-De Gouwe en de Waddinxveense Red dingsbrigade een Rad van Avontuur waar, voor een belachelijke prijs per plankje, taarten gewonnen kunnen worden. Ook zullen er verschillende spelletjes, verkoopkramen enz. aanwezig zijn. Na tuurlijk zijn ook de bekende kramen van “de Gouwebloem" weer aanwezig. Door de organisatie wordt er een zeer gezellig terras geopend waar, ook weer voor zeer lage prijzen, een ieder gezellig een drankje kan gebruiken. Door de aanwezigheid van een cafetariawagen zullen ook allerlei lekkere hapjes aan wezig zijn. Uit het voorafgaande mag blijken dat de organisatie niet stil heeft gezeten en er alles aan heeft gedaan de deelnemers van de Nationale Zwemvierdaagse een geslaagde week te bezorgen. Dit alles heeft echter zin wanneer een groot aan tal deelnemers er gebruik van maakt. Want niet het slagen van de organisatie isoelangrijk maar detdeelnafne van zo veel mogelijk zwemmers. Dat hierbij het weer van invloed is zal een ieder dui delijk zijn. Het mag echter niemand weerhouden om voor f. 7,- aan dit grootse evenement deel te nemen. WADDINXVEEN - Aan de zaterdag in het Aarkanaal gehouden jaarlijkse viswedstrijd van de Ring Zevenhuizen waren 23 van de 105 deelnemers leden van de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW. Van deze hengelaars wisten zich er vier in de prijzen te vissen: 7e R. Hamstra, 12e J. Verhoef, 16e M. Reichard en 25e W. Houtman. Zondag 18 augustus werd de vierde wedstrijd in de zondagcompetitie gevist in de Oude Rijn. De vangst was goed: 18 vissers wisten 219 vissen te vangen. De eerste vijf waren: le A. v. Leeuwen (681 ptn.), 2e F. v. Steenderen (603 ptn.), 3e J. Verhoef (520 ptn.), 4e W. Houtman (472 pnt.) en 5e W. v.d. Wal (469 ptn). Met nog een wedstrijd voor de boeg is de stand aan de kop: le W. v.d. Wal (13 ptn.), 2e F. v. Steenderen (23 ptn.), 3e Nooit door oranje of rood verkeerlicht M. Reichard 824 ptn.), 4e W. Houtman rijden en altijd goed en tijdig verande ringen van verkeer aangeven door het uitsteken van de arm. Dat wordt helaas veel te vaak achterwege gelaten. Nooit voordringen om vlug de eerste te zijn en dan ieder hoekje en gaatje benutten. WADDINXVEEN - Het voorlopige programma van de maandag 26 au gustus tot en met vrijdag 30 augustus in het openluchtzwembad “de Sniep'4 te houden Nationale Zwemvierdaagse is gereed. Na veel wikken en wegen is gekozen voor diverse neven-activiteiten, die de deelnemers gratis worden angeboden tijdens en na het zwemmen van 250 of 500 me- ter. De Nationale Zwemvierdaagse wordt dit jaar weer georganiseerd door de gemeente Waddinxveen met medewerking van WZC-De Gouwe en de Waddinxveense Reddingsbrigade. 17.15 uur door 4 parachutisten van Air Castle uit Arnhem. Deze parachutisten zullen met rook, en de vlaggen van de organisatoren en medefinanciers, lan den op de speelweide van het zwembad. 17.30 uur - Officiële opening door een prominent Waddinxvener. 17.40 - Prijsuitreiking aan twee snelle inschrijvers. Deze prijswinnaars zullen in het bezit gesteld worden van een tic ket voor een rondvlucht van Zestienho- ven. Iedere deelnemer die voor 21 au gustus heeft ingeschreven komt hier- voor in aanmerking. 17.30-20.00 uur - Demonstratie van de atletiekvereniging Antilope. Antilope zal een groots opgezette demonstratie jeugdtraining pupillen geven .met een grote groep jongens en meisjes. Verder- wordt kogelstoten en starten met start blokken gedemonstreerd met een zeer goede uitleg, alle toeschouwers welke belangstelling hebben mogen dit Zelf proberen. De eerste avond zal muzikaal worden opgeluisterd door de wel bekende Ama zing Stroopwafels. In de deelnemerslo terij wordt op deze avond een etentje bij “La Tarantella" als prijs verloot. 1985 op maandagavond 26 aug. van Stroopwafels is zojuist een nieuwe LP uitgekomen, getiteld ”5”. Op de plaat is de nieuwe single ’’Water” te horen, evenals ”Ik ga naar Frankrijk en een hoop andere prachtige nummers. The Amazing Stroopwafels (Wim Kerk hof en Rien de Bruin) spelen nog steeds als duo op straat, op de Lijnbaan in Rotterdam en verder waar je ze hebben wilt. Wim zingt en schopt contrabas, speelt piano en synthesizer bij serieuze gelegenheden én op de platen. Rien zingt en speelt akkoorden en gitaar. 17.30 - 20.00 Met de blik op het verle den, waar een zeer goede demonstratie werd gegeven (o.a. door Stephan v.d. Berg), zal ook dit jaar de surfgroep van C.L. Rutjes weer aanwezig zijn. In het ondiepe bad zullen zij kunnen vertonen en ook het publiek de gelegenheid ge ven zelf te laten zien wat ze kunnen. 19.00 - 19.15 uur - WAWA komische waterteam. Voor oude bekenden zal het een prettige verrassing zijn H. van Erk met zijn team nogeens het zwem bad onveilig te zien maken. De gekste kapriolen op duiktoren en glijbaan zijn verzekerd. 20.00-21.00 W.Z.C.-De Gouwe zal een wedstrijd spelen tegen de Zweedse po loclub Vasteras. Een ploeg die in Zwe den hoog aangeschreven staat. Voor de ploeg van de Gouwe een goede uitda ging en ook voor de toeschouwer en vooral de waterpolo liefhebbers een, te verwachten, goede en snelle wedstrijd. In de deelnemersloterij wordrop deze avond een cursusdag windsurfen, bij C.L. Rutjes, als prijs verloot. Bij alle in? formatie en materialen die de deelne mer ontvangt is een couponboekje. Di verse coupons geven recht op een aardig geschenk. Diverse geschenken kunnen reeds tijdens de Nationale Zwemvier daagse worden gekregen. Op deze avond zal H. en G. Huizer aan alle deel nemers een overheerlijke bol verstrek ken. DA-drogist Bouma zal ook één van zijn artikelen aan de deelnemers uitreiken. Tijdsens deze bijtoefeningen wordt een, in een beschermend pak gestoken, helper in verschillende situaties over verschillende afstanden tot staan ge bracht. Deze bijtoefeningen zijn zeer spectaculair en het is’ zeker aan te beve len dit te komen aanschouwen. De poli tiehonden die deelnemen zullen voor namelijk in hun regio maar eventueel in heel Zuid-Holland ingezet kunnen wor den voor afzettingen, preventieve sur veillances en vooral relbestrijding. In de deelnemersloterij wordt op deze avond een abonnement van 4 maanden op het zwembad verloot. Vanaf deze avond t/ m donderdag al de muziek verzorgd worden door de disko van G. Voogt. 19.00-20.00 - Door sportschool Den Edel zal een spectaculaire judo en Jiu Jitsu-demonstratie worden verzorgd. De wijze waarop deze, welgetrainde, le den hun sport bedrijven is zeker het aanzien van een ieder meer dan waard. 20.00-21.00 - Hier wordt gedacht aan een unieke gelegenheid om de Wad dinxveense bevolking bekend te maken met een nieuwe sport het z.g. kano-wa terpolo. De verenigingen die hierin hun kunnen zullen vertonen zijn ook zeer bedreven in het laten meespelen van het publiek. In de deelnersloterij wordt op deze avond wordt een dag Flevohof. in de vorm van NS-reischeques, als prijs verloot. WADDINXVEEN - Op het tennispark De Buitenhof heeft de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair het open D-tournooi gehouden. Voor het tournooi werden in de afgelo pen week ruim 300 partijen gespeeld. Het slechte weer was er de oorzaak van dat enkele partijen in de tennishal ”de Sniep” moesten worden afgewerkt. Het gehele tournooi is in een gezellige sfeer paar gereden met een standaard Mit subishi Pajero van het Mitsubishi Dealerteam Holland. Kees en Mieke stellen erg veel ver trouwen in de Pajero die ze dezer da gen in Sassenheim in ontvangst na men. Per slot veroverden de teams Patrick Zanirolli/Jean Da Silva en Andrew Cowan/Jarron Syer in janu ari ‘85 de eerste twee plaatsen in het algemeen klassement! verlopen. Uitslagen: DE 1. Nel Vermeid. 2. Lijdia Koop; DD: Ie Nel Verr- len Elly v. Tol, 2e Marion v. Bemmel Mar griet v. Rijswijk; GD: le Ad v. Maaren- Elly v. Tol, 2e Teun Los-Margriet v. Rijswijk; HE: le Leo van Dam. 2e Wim Renden; HD: le Dick Bleeker- Mevr. Jobse;,2e Lodewijk Baas Roef Thie. WADDINXVEEN - Zaterdag 31 au gustus wordt de eerste ronde gespeeld voor de beker van de KNVB afdeling Gouda. Het zondagelftal van M addinx veen speelt dan in het sportpark "de Sniep" tegen Gouda zaterdag Het za- terdagteam van Waddinxveen speelt die dag tegen uit tegen het het zondagteam van Oudewater. The Amazing Stroopwafels, te zien tijdens de Nationale Zwemvierdaagse zes tot acht uur. Van The Amazing Zwemvierdaagse wordt Ook aan de komende rally, een bar zware tocht van 22 dagen over onge veer 14.000 km waarvan het grootste deel op het Afrikaanse continent, zullen deze teams weer deelnemen. Maar de Tijstermannen, de echte privé-rijders, vormen een paar apart. Het avontuur moet weer slagen met de door hen zelf te prepareren Pajero 4x4 2,3 liter Turbodiesel. Het Mitsu bishi Dealerteam Holland zorgt sa men met Nikon en andere bedrijven voor sponsoring, terwijl Misubishi- importeur HNG ondersteuning ver leent. Kees en Mieke Tijsterman ontvangen de autosleutels uit handen van J. Tennissen (l) namens het Mitsubishi De alerteam Holland en B.M. Finson (r)namens importeur Hart Nibbrig Greeve BV in Sassenheim. lichaamsafmetingen van het kind, een te kleine of een te grote fiets is altijd minder veilig. Je kunt rustig een tweed- ehandsfiets aanschaffen, maar zo'n fiets moet wel betrouwbaar zijn. Koop daar om een gebruikte fiets bij voorkeur bij een fietsenvakman of laat hem in ieder geval zo'n fiets goed nakijken. Hij weet precies waar hij op moet letten en heeft oog voor eventuele gebreken, die ook door een leek niet worden opgemerkt. Naast een goede fiets is goed verkeers gedrag onontbeerlijk voor veiligheid in het verkeer. Leer kinderen daarom hoe zij zich in het verkeer morten gedragen. Dat is meer een zaak van de praktijk dan van theorie. Dat is op zichzelf wel nuttig, maar onvoldoende. Aangepast verkeergedrag leer je in de praktijk. Geef vooral zelf het goede voorbeeld en ga samen met uw kind fietsen. Dan zie je welke fouten het kind maakt en je kunt het ook leren hoe in allerlei situ aties moet worden gehandeld. Voor het gaan naar school moet een veilige route worden gekozen. Dat zal niet altijd de kortste route zijn, maar de veiligheid mag toch wel wat meer gewicht in de schaal leggen. Begeleid uw kind een paar maal op de fiets naar school, totdat het de weg goed kent en vertrouwt is met de verschillende situaties. Een aan tal zaken is daarbiuj belangrijk. Prent het kind in steeds gebruik te maken van fietspaden en fietsrijstroken en altijd goed rechts te houden. WADDINXVEEN/SASSENHEIM Het aan de Tweede Bloksweg wonende echtpaar Kees en Mieke Tijsterman gaan opnieuw en voor de derde maal deelnemen aan de monsterrally Parijs-Dakar. Deze privé-rijders presteerden het om begin dit jaar de roemruchte rit uit te rijden en zelfs een succesvolle 12e plaats te bereiken in het algemeen klassement. Met hun vierwielaangedreven Mercedes- Benz terreinwagen behaalden ze dit jaar zelfs de eerste plaats in het klassement dieselpersonenauto’s. Hun prestaties betekenden een warme ontvangst door burgemeester C.M. van der Linden in het Waddinxveense gemeentehuis op zaterdag 2 februari, een rond rit door het Gouwedorp en een receptie in Royal-In aan het Ko ningin Wilhelminaplein. De 8e rally Parijs-Dakar die op l jan uari 1986 in Parijs van start zal gaan, wordt door het ondernemende echt- I Parachutespringen, ook te zién tij dens de Nationale Zwemvierdaag se. WADDINXVEEN De W.m linx- veense postduivenvereniging i -r r- wer nam deel aan een concours .nuit Chantilly. Afstand 352 km l> s 207 duiven. Gelost om 8.3'i mjr Sm I- heid le duif 1406 meter per minuut. Uitslagen: J. Toor 1-10-13-14-48, H. Metselaar 2-7-8-12-21-46. r u. ,,is 3, H. Vink 4, M.C. Anders 6 16-24- 27-33-37-49. M. Tollenaar 9-29-38 I W. Sekeris 11-17-23-30. J. Vetbak J 19- 47, Smit-Troost 15-20-22-32-35-41-50- 51, D.Degenhardt 18-52. A. H. Ki-its 19-42-43, J. Jansen 25-39 Mevr 1 .vigi 26, F. Rip 28, C. ABode .3I 36-1 C Hofman 40-44. motors Jiïitiiilrfi'n ‘El t n MITSU3

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17