GEMEENTE WADDINXVEEN Jongen (14) aangehouden ooideel 1 Nu borgtocht van drie jaar voor nieuw bedrijf 11 jpt op tractor cjMiekQ zZInaus/InaiA^^ OSSA DROP kruiderij "de peper "boom” A. Schuur en Zoon Vuurwerk BV Uittreding jeugdtand- verzorging kost 28 mille Per saldo één bedrijf er weer bij €NG£LSe THEE. (cacharel) IL POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I' fi'. I KUNSTEN CULTUUR IM' INZAMELINGEN MILIEUZAKEN KAVELS VOOR VRIJSTAANDE WONINGEN IN WIJK ZUIDPLAS VOOR INDIVIDUELE BOUWERS BOUWVERGUNNINGEN Autodief Diefstal TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Te lang BUREA V BURGERZAKEN SPREEKUREN Uit verkeer Onverzekerd Aanrijding A I PR WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 éAU Toiz_<£|7é NISSAN mu I Audi Het 01820-15767 01727-4044 070-210001 PASSAGE 228 WADDINXVEEN telefoon 01828-17689 be 7>00 giZam Niet alleen de aanschaf, maar zeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! 01820-16066 010-362244 i ,i ;r r J 'Jooê, OPEL FORD DATSUN AUDI VOLKSWAGEN c/or<7 i PLANKIER 22-26. BOSKOOP TELEFOON 01727-2110/3410 VAn de ondernemer een grotere financiële zekerheid voor de naaste toekomst. Schoonheidssalon - Parfumerie Drogisterij - Byoux 20-jarige Hagenaar bekeurd, daar hij met een onverzekerde brombakfiets in Waddinxveen werd gesignaleerd. Tegen de Boskoopse eigenaar van het voertuig is eveneens proces-verbaal opgemaakt. Het totale aantal arbeidsplaatsen in het bedrijfsleven in Midden-Hol- land is, volgens mutaties in het han- delsregister (in- en uitschrijvingen) in juli met circa 178 toegenomen. Met name wordt deze toename ver oorzaakt door de inschrijving van twee Woerdense middelgrote be drijven, één in de klasse tussen 20 en 49 arbeidsplaatsen enéén in de klasse tussen 50 en 99 arbeidsplaat sen. Het aantal ingeschreven bedrijven nam ook weer toe en wel met 36. De toename van het aantal bedrij ven vond vooral plaats in de groot handel, in de exploitatie van en handel in onroerend goed en in de zakelijke dienstverlening. Zoals el ke maand waren de mutaties in de detailhandel wederom het talrijkst. Uittreksel uit bebouwingsvoorschriften: - bouwafstand tot de weg 5,00 m’ - bouwafstand t.o.v. onderlinge erfscheiding 3,00 m’ - goothoogte max. 6 m’ Waddinxveen, 21 augustus 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Het Organisatie Adviesbureau Drs. L.F.L.M. van Son BV, Waddinxveen, heeft zowel de statuten als de handels- en vennootschapsnaam gewijzigd. Deze laatste luidt nu Organisatie Adviesbu reau Vuurwerk BV, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 31 augustus t/m 21 september a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beel dende kunstenaars gehouden. Er is werk te zien van: - Victor Honig v.d. Bossche Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Aanvragen tot aankoop van een der kavels in te dienen bij de direk- teur van Openbare Werken en -Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Wad dinxveen. Nadere inlichtingen kunnen daar eveneens worden verkregen (tel. 01828-14433. WADDINXVEEN/GOUDA Adviesbureau C PrL-H Q.CL ■?o<oT6‘/2_ 24.^ n/oo£, 17”- UiT om-z^. 6<2^TÊ ^=o(2-T£Q.ih6 HU stukken liggen tot 15 september 1985 ter secretarie, afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage. Kavel 1 ca. 580 m2 prijs 116.000,-excl. BTW Kavel 3 ca. 600 m2 prijs/120.000-excl BTW Kavel 4 ca. 560 m2 prijs/112.000,-excl BTW @5 - kleurpotloodtekeningen - Marijke van Lis - polyesterbeelden Openingstijden: tijdens kantooruren; donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. De expositie wordt geopend op zaterdag 31 augustus a.s. om 16.00 uur. Bij deze gelegenheid zal door Wiepke Poldervaart een performance worden verzorgd. Een ieder die belangstelling heeft voor de opening is van harte welk om. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Per saldo groeide het aantal bedrijven in Waddinxveen vorige maand met 1, zo blijkt uit het overzicht van de Kamer van Koophandel enTabrie- ken voor Midden-Holland. Welis waar was er sprake van 2 nieuwe inschrijvingen in het handelsregis ter, maar één bedrijf werd uit geschreven door opheffing. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Zwarteweg 4: Het geheel vernieuwen en het vergroten van bedrijfs ruimte. Het bouwplan ligt met ingang van 22 augustus 1985 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruim telijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. men de dinsdagavonden terecht WADDINXVEEN/GOUDA Scheepvaart- en Expertisebureau A. Schuur en Zoon BV, Reeuwijk, met als vestigingsplaats Waddinxveen, heeft de statuten gewijzigd, evenals de statutaire zetel (in Waddinxveen), het maatschap pelijk kapitaal (nu 50.000,-) en het geplaatste/gestorte kapitaal (nu 33.000,-). Dit blijkt uit het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - De gemeenteraad van Waddinxveen kan de borg stelling voor Meubelindustrie Waddinxveen BV - het voortgezette bedrijf in de voormalige Eminentpanden aan de Staringlaan - met drie jaar te ver lengen. B. en W. hebben tenminste dat voorstel gedaan. Het borgstel- lingsbedrag bedraagt opnieuw 115.000,-. Een jaar geleden besloot de raad voor de eerste maal gedurende één jaar na datum goedkeuring van het besluit door Gedeputeerde Staten borg te staan voor een bedrag groot 115.000,-. ten be hoeve van de Meubelfabriek Waddinx veen B.V. De borgstelling geldt derhal ve tot 3 oktober 1985. De onderneming draait goed en de vooruitzichten zijn dermate positief dat de directie besloten heeft een op continuering van het be drijf geënt beleid te voeren. Met de eigenaresse van het fabrieks complex is overeenstemming bereikt over overname van de machines en over een reële huur voor het fabrieksgedeel- te. Het energiecentrum van het gebou wencomplex blijft buiten de overeen komst. Door deze ontwikkelingen is er een grote behoefte aan kapitaal ont staan. Ten dele wordt in de kapitaalbe hoefte voorzien door een tweetal kre dieten welke door het ministerie van Economische Zaken zijn toegezegd. De door de accountant van het bedrijf opgestelde financiële stukken tonen aan, dat de eerste maanden (september t/m december 1984) redelijk zijn door gekomen. De begroting 1985 geeft een positief beeld evenals de door de direc tie opgestelde prognose. Nieuwe con tracten bieden zeer goede perspectie ven, ook op het gebied van de werkgele genheid. De bank is bereid kredieten te verstrek ken mits de gemeente ook haar borg stelling handhaaft. Op grond van deze eis heeft de directie de gemeente ver zocht de borgtocht met vijf jaar te ver lengen. Een periode van vijf jaar geeft der geval tot dat het bedrijf over een re delijk eigen vermogen beschikt.” Om toch voor een langere periode ze kerheid te verschaffen denken B. en W. en ze hebben de gemeenteraad dat ook voorgesteld - aan een periode van drie jaar. Die termijn wordt redelijk ge noemd. Na drie jaar kan de situatie bij de onderneming opnieuw overwogen worden. Rectificatie De publicatie in de rubriek van 14 augustus 1985 betreffende de aan vraag hinderwetvergunning van Albrecht Culemborg B. V. heeft be trekking op de inrichting Kerkweg-Oost 289-295. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde ’’Gelet op de belangen van de werkgele genheid zijn wij van mening dat de borgstelling verlengd dient te worden. De eerste vijf a.zes jaar hebben starten de bedrijven de meeste financiële pro blemen. Hiermee rekening houdende, draait de Meubelindustrie Waddinx veen B.V. goed. De bank zal echter zo lang mogelijk de borgstelling van de ge meente gehandhaafd willen zien. In ie- Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Het verlaten van de Stichting Jeugdtandverzorging Midden-Holland gaat Waddinxveen f. 28.102,-- kosten. Dit blijkt uit een voorstel van B. en W. aan de van avond (woensdag 21 augustus) verga derende gemeenteraad. Op voorstel van B. en W. besloot de raad op 13 maart 1981 de deelne ming aan de Stichting Jeugdtandver zorging Midden-Holland te beëindi gen met ingang van 1 augustus 1982. De aan deze beëindiging verbonden uittredingskosten zijn door de Stich ting Jeugdtandverzorging in haar be groting voor 1982/1983 op f. 31.673,55 bepaald. Vanwege een meningsverschil om trent de wijze van toerekening van deze kosten is dit geschil voorgelegd aan de Centrale Raad voor Sociale Tandheelkunde. In zijn bindende uitspraak van 21 mei 1985 op dit ge schil heeft de CRST de Waddinxveen- se bezwaren deels gegrond verklaard, hetgeen betekent dat de uittredeings- kosten over 1982/1983 thans onher roepelijk f. 28.101,03 bedragen. In de nacht van zondag 11 op maan dag 12 augustus werd op de Ekster- dreef een personenauto, Fiat 127, ontvreemd. Twee dagen later, op 14 augustus, werd een 20-jarige Hage naar, een bekende van de politie, op de Prins Bernhardlaan rijdend met deze auto aangetroffen en aangehou den door de politie. Hij bekende in de nacht daarvoor een Fiat 127 in Den Haag te hebben ontvreemd en op zijn aanwijzing werd deze auto in de Akker aangetroffen. De afgelopen week werden 3 fietsen en een bromfiets ontvreemd. Eén van de fietsen stond niet op slot. Eén fiets werd gevonden en kon aan de benadeelde worden teruggegeven. Op zondag 11 augustus werd overdag ingebroken in een woning aan de Bloemendaalseweg. Door een slot- schoot weg te drukken kwam men binnen. Ontvreemd werd een kistje inhoudende ca. f. 600,--. Op maandag 12 augustus werd aan gifte gedaan van diefstal uit een be drijfspand aan de Staringlaan. Diverse ruimtes in het bedrijf werden door zocht. Onder meer werd ontvreemd een Volkswagenbus met gereedschap. UpoQ. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Koningin Wilhelmina Fonds vergunning verleend voor een collecte in de periode 26 augustus tot 8 september 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. 12222 01820-24255 13000 13000 B. en W.: ”Een periode van vijf jaar vinden wij echter te lang, zeker gezien het feit dat wij ervan uitgingen, dat de borgstelling slechts voor één jaar zou gelden. Nu de ontwikkelingen positief zijn en de werkgelegenheid zeer gebaat is bij voortzetting van het bedrijf zou het niet verlenen van de borgstelling het bedrijf in ernstige financiële moeilijk heden kunnen brengen, omdat de bank dan de kredieten zal verminderen.” AVONDOPENSTELLING Bij wijze van experiment zal met ingang van 3 september 1985 het bureau BURGERZAKEN van de gemeentesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend zijn voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Op het bureau Burgerzaken kan voor: bevolkingsregister (aanmelding adresmutaties, uittreksels bevol kingsregister, attestaties de vita etc.) burgerlijke stand (alleen uittreksels, voor aangifte van geboorten, huwelijk, overlijden etc. gelden de normale uren zijnde 8.30-12.30 uur) militaire zaken (aanmelding adresmutatie en mobilisatie-aangele- genheden, uitstel en vrijstelling, inkomsten- en kostwinnersvergoe ding) vreemdelingenadministratie (vreemdelingenpolitie) reisdocumenten (paspoorten en toeristenkaarten) rijbewijzen en oefenvergunningen pas 65 en cultureel jongeren paspoort begraafplaatsadministratie naturalisatie arbeidskaarten rijtijdenwet legalisaties entadministratie legeskas Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S WADDINXVEEN Zaterdag 17 augustus heeft de Waddinxveense rijkspolitie een 14-jarige Waddinxveense knaap bekeurd, daar hij een tractor met een daarachter gekoppelde giertank bestuurde. Hij was reeds eerder door de politie gecontroleerd. Op vrijdag 16 augustus werd de auto met het gereedschap in Leimuiden teruggevonden. In de nacht van zondag 11 op maan dag 12 augustus werd tot twee keer toe getracht een auto te ontvreemden vanaf de Fazantdreef. Men is wel in de auto geweest, doch het is niet ge lukt de auto te starten. Tussen zaterdag 10 en donderdag 15 augustus werd uit een op de Willem de Rijkelaan geparkeerd staande auto een autoradio-cassetterecorder ont vreemd. Op vrijdag 16 of zaterdag 17 augus tus werd ingebroken in een woning aan de Stationsstraat. Door een ruit uit te nemen op de le verdieping kwam men binnen. De gehele wo ning werd doorzocht. Ontvreemd werden o.a. 4 Perzische tapijtjes, een nertsjasje en een gouden dameshor loge. De afgelopen week werden door de politie 2 in zeer slechte technische staat verkerende personenauto’s van de weg gehaald. Bij onderzoek kwa men vele gebreken boven water. Bei de auto’s zijn inmiddels afgevoerd naar de sloop. Óp woensdag 14 augustus werd een Op zondag 18 augustus om 18.30 uur vond op de hoek K.W.-singel/ W. de Rijkelaan een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s. Het ongeval ontstond toen een bestuurder ko mende vanaf de W. de Rijkelaan op eens de K.W.-singel opreed. Aanvan kelijk stond deze bestuurder stil, om dat de motor was afgeslagen. Bij het starten stond de auto vermoedelijk in de versnelling. Aanzienlijke ma teriële schade was het gevolg. Op maandag 12 augustus omstreeks 16.00 uur vond op het K.W.-plein een aanrijding plaats tussen een bromfietser en de bestuurder van een bedrijfsvoertuig. De bromfietser reed op de K.W.-singel en wilde de krui sing richting Jul. van Stolberglaan oversteken. Hierbij zag hij de auto niet naderen. Lichte materiële schade was het gevolg. Op dinsdag 13 augustus vond op rijksweg 12 een eenzijdig ongeval plaats. Een 54-jarige Haagse automo bilist merkte te laat op, dat men met wegwerkzaamheden bezig was en moest opeens sterk naar links sturen om pionnen op het wegdek te om zeilen. Hierop begon de caravan ach ter zijn auto te slingeren met gevolg een botsing tegen de vangrail. Een verkeerde achteruitrijmanouevre van een vrachtautobestuurder leverde een aanrijding op met een personen auto op de hoek Dorpstraat-Kleika- de. Dit ongevalletje vond plaats op woensdag 14 augustus omstreeks 7.55 uur. Een kop-staart-aanrijding vond plaats op de Henegouwerweg nabij de hef- brug. Een automobilist moest afrem men voor een bij een bushalte wegrij dende bus. Een achteropkomende bestuurder h^d dit te laat door. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Lichte materiële schade was het ge volg van een aanrijding welke op za terdag 17 augustus omstreeks 21.15 uur plaats vond op de kruising Jul. van Stolberglaan/Kerkweg-Oost. Telefoon 01828-17689

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3