De Gouwestem aan vooravond lustrum en A. Gerts-Pannebakker A. Vis BV zit een in de muziek B. F. Langendam halve eeuw wielaard voor del iels kwart eeuw in gas 50 Jaar samen: H. Gerts Strijd tegen iepziekte en bacterievuur Mannenkoor op weg naar lOUe lu Receptie op 6 september Feit wordt deze week in eigen huis gevierd Discoavond Kritiek omstreden Amco BV Plan Bomenwijk komt er nu aan Marijke Haagsman WADDINXVEEN - Marijke Haags man van de C. Huygenslaan 8 heeft zich gevestigd als schoonheidsspecialiste. De 30-jarige geboren en getogen Wad- dinxveense heeft een salon aan huis en brengt het vrij exclusieve Duitse merk Dr. Babor. dat ook een hele lijn in li chaamsverzorging voot mannen heeft. van Baken WONINGBOUW OP PLEK OUDE REHOBOTHSCHOOL Bijbelpaar I ONDER ONS VERGADERDE Lust en leven Bomenwijk Distributie PPR ■PR EINDE ’’ZOMERVAKANTIE’’ KORTING HALVE PRIJS HALVE PRIJS HALVE PRIJS 4 1 uw ROULAND7 ALLE SHAWLS VOOR DE ALLE ZONNEBRILLEN VOORDE ALLE REVLON NAGELLAK VOOR DE Demonstratiemodel van 1060,- voor 795,- Dorpstraat 22-28 W’veen - Tel. 01828-12009 8| zal hem worden uitgereikt in R DEALER De directie van AVis BV: mevrouw B.R. Vis-de Joode en de heer A. I is (Foto: Sjaak Noteboom). Nederland is overigens niet het eerste land dat besluit om op beperkte schaal de iepeziekte te bestrijden, Amerika. Engeland en Frankrijk zijn zelfs nog een stapje verder gegaan. In deze lan den doet men helemaal niets meer aan de bestrijding van de iepespintkever kerstconcerten. Gepland zijn al kersta vonden in Moordrecht en in Waddinx- veen. Ook het zingen in beiaardente huizen en/of ziekenhuizen sta.u weer op het programma. In de zomervakantie is druk gewerkt aan de voorbereidingen voor het ver nieuwde repertoire, vooral is gezocht naar nieuwe liederen die zowel voor de koorleden als de toehoorders aantrek kelijk zijn om te zingen respectievelijk te beluisteren. De heer Langendam werd op 14 juni 1935 lid van het fanfarecorps Con cordia als grotetromslager. Intussen kreeg hij les als instructeur en tam- boermaitre. Van Concordia bleef de jubilerende Waddinxvener lid tot in 1959. Voorts was hij instrukteur van de drumband van de Verkenners en Gidsen te Waddinxveen (1950-1961), was hij instrukteur van de Goudse Padvinders Drumband (1952-1960), was hij leider van het dansorkest The B.F. Langendam Red, White and Blue’s (1954-1958), was hij instrukteur van de Goudse Gidsen Drumband (1957-1960) en was hij tamboermaitre en instrukteur bij de harmonie St. Caecilia te Gouda (1958-1961). Nu het thans geldende voorberei- dingsbesluit per 29 augustus 1985 vervalt (overigens alleen omvattende het gebied van de Bomenwijk gelegen in het bestemmingsplan Waddinx veen, herziening ‘53), acht het colle ge het gewenst, teneinde de uitvoe ring van bouwplannen van met name de bewoners van de Bomenwijk gedu rende de verdere voorbereidingen aan het ontwerp-bestemmingsplan niet te frustreren, dat de raad opnieuw een voorbereidingsbesluit neemt. WADDINXVEEN - Negenenzeventig jaar zijn H. Gerts en A. Gerts- Pannebakker van het Jan van Bijnenpad, die donderdag 29 augustus een halve eeuw met elkaar zijn getrouwd. Het gouden paar kreeg 8 kinderen en heeft 11 kleinkinderen. Hoewel gebofen Boskopers zijn de bruid en bruidegom Waddinxveners in hart en nieren geworden. De bruideg om is van het bekende tuincentrum aan de Noordkade. De receptie van het gou den paar wordt op de trouwdag gehou den van ‘s middags half vijf tot zes uur in het Anne Frank-centrum. dim wijkschool St. Jozef, waar van half acht tot elf uur ‘s avonds draad, electroden, manometers, wordt er geadviseerd over allerlei zaken en worden er flessen of tanks met gas gele verd, afhankelijk van de behoefte van de gebruiker. Vis is ook Campinggazde aler. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 6 september om half acht wordt in het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof de eerste Baken-discoavond voor 12-16 jaar in het nieuwe seizoen gehouden. De toegansprijs bedraagt één gulden, de drankjes op deze avond, die meest door 160-180 jongeren worden bezocht en waar de nieuwste top-40 platen wor den gedraaid, kosten ook één gulden. De Bonkelaar heeft gedurende de va kantieperiode een ’face-lift' ondergaan; de grote zaal beneden is voorzien van een nieuw verfje en ook de discoverlich- ting is aangepast. Door deze verbou wing start het nieuwe seizoen in De Bonkelaar pas begin september.- Uiter aard zijn de vrijkaartjes die ingedeeld zijn tijdens de laatste disco-avond gel dig voor 6 september. In 1982 kreeg hij van het bestuur van het Anjerfonds Zuid-Holland de bronzen Anjer uitgereikt door fonds voorzitter mr. M. Vrolijk, commissa ris der Koningin in de provincie Zuid- Holland. Deze onderscheiding was een blijk van waardering voor het feit dat hij al een kwart eeuw betrokken was bij de collecten voor het Anjer fonds, die hij sinds 1970 zelf organi seert. al het vele werk dat haar man deed. ‘Éen fijne moeder en oma“, aldus de kinderen en kleinkinderen, die ook hun vader en opa zeer lief hebben. Henk Gerts heeft een werkzaam en ac tief leven achter de rug. Het tuincen trum was zijn lust en leven, maar daar naast had hij ook tijd voor zijn hobby's (kaarten en biljarten) en het vereni gingsleven. zowel op kerkelijk, maat schappelijk als op zijn eigen vakgebied. Zo was hij een kwart eeuw actief voor de padvinderij (scouting), gaf hij zijn aandacht aan het Oorlogsgravencomi- té. was hij jarenlang voorzitter van de hoveniers-bloemstpatroon vereniging Gouda en Omstreken, was hij jarenlang bestuurslid van de Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde Gouda en omstreken, diende hij 25 jaar lang de begrafenisvereniging St. Barbara als voorzitter, zat hij in de examencommis sie landelijke opleiding hoveniers en ontwikkelde hij diverse activteiten bin- WADDINXVEEN - Nog deze en volgende maand worden de groenvoor zieningen in Waddinxveen bij herhaling onderzocht op het voorkomen van iepziekte en bacterievuur. Met dit karwei is vorige maand al begon nen door de Wageningse Plantenziektekundige dienst in samenwerking met de afdeling Plantsoenen van de gemeentelijke dienst Openbare Wer ken en -Bedrijven. Intussen is het wel zo dat de besmettelij ke iepziekte en bacterievuur op diverse plaatsen in Waddinxveen zijn gesigna leerd, terwijl het zeker niet is uitgeslo ten dat meerdere van deze ziekte-waar- nemingen zullen volgen. De betreffen de tientallen bomen en struiken zijn verwijderd en onschadelijk gemaakt. Dé Waddinxveense strijd tegen iepziek te en bacterievuur vindt plaats op een moment dat minister drs. G. Braks van Landbouw en Visserij onlangs het op merkelijke besluit nam om de iepziekte niet meer landelijk té bestrijden, maar in een beperkt deel van Nederland. Een regionale strijd derhalve tegen de iepe spintkever, de veroorzaker van de boomziekte. Al jaren wordt er gezocht naar een mid del waarmee de iepespintkever - die vooral tijdens een warme zomer vee* slachtoffers maakt door een schimmel over te brengen die de houtvaten ver stopt - met succes kan worden bestre den. Maar nog altijd zijn de onderzoe kers er niet in geslaagd iets te vinden dat de opmars van het insect en de ver ge brachte schimmel stopt. WADDINXVEEN - Om de tijd te hebben het ontwerp-bestemmings plan voor de Bomenwijk rond te kun nen maken hebben B. en W. de van avond (woensdag 21 augustus) verga derende gemeenteraad gevraagd op nieuw een voorbereidingsbesluit te nemen. Met dit besluit wordt ver klaard dat voor het betreffende ge bied een nieuw bestemmingsplan in de maak is. Bij bureau voor stedebouw en ruim telijke ordening ir. W. Wissing b.v. is thans in voorbereiding het ontwerp- bestemmingsplan “Bomenwijk”. Dit bestemmingsplan gaat de bestemming en het gebruik regelen van de gron den thans nog gelegen in de bestem mingsplannen “Waddinxveen, herzie ning ‘53”, “Groenswaard in onderde len” en “Dorpstraat” een en ander globaal begrensd door de spoorlijn Gouda-Alphen a/d Rijn aan de oost zijde, door de Sniepweg aan de zuid zijde, door deels de bebouwing van het dorp aan de westzijde en door deels de Kerkweg-West aan de noord zijde. nen de rooms-katholieke St. Victorpa- rochie. Ook voor zijn gezin had en heeft de bruidegom alle aandacht, evenals na tuurlijk zijn vrouw. Plonia Gerts-Pan nebakker, die altijd haar kinderen en kleinkinderen met zorg omringt. Op 79- jarige leeftijd is de bruid nog heel actief met handwerken en de hobbyclub. Haar leven lang stelde ze zich in het in dienst van haar gezin en stond ze achter WADDINXVEEN - Op de plek van de te slopen hervormde Rehoboth- school aan de Onderweg zullen wo ningen worden neergezet. De school zal hier vertrekken zodra het nieuwe complex in de woonwijk Zuidplas dit najaar klaar is. Om het bouwplan straks ook gerea liseerd te krijgen hebben B. en W. de vanavond (woensdag 21 augustus) vergaderende gemeenteraad gevraagd een voorbereidingsbesluit te nemen voor het gebied Kleikade-Onderweg. In het bestemmingsplan “Dorp straat”, vastgesteld door de raad bij besluit van 23 september 1971, is de WADDINXVEEN - De aankondiging van het Zwolse echtpaar Lucas en Jenny Goeree dat ze deze maand ook in Wad dinxveen actief zullen zijn met hun evangelieprediking heeft de veront waardiging opgeroepen van de Werk groep tegen het racisme in Gouda. Het echtpaar blijkt nogal omstreden te zijn door hun uitlatingen met betrek king tot joden, die datgene wat hun in de Tweede Wereldoorlog door nazi- Duitsland is aangedaan aan zichzelf te wijten zouden hebben, omdat tenslotte door hun toedoen Jezus Christus is ge kruisigd. In kerkelijke en maatschappelijke kring zijn al juridische maatregelen genomen om deze beweringen uit de wereld te helpen en het Zwolse echtpaar op de onjuistheden daarvan te wijzen. Bij monde van de heer A. Strijker, voorzit ter van de Werkgroep tegen racisme in Gouda, is al meegedeeld dat er ook nieuwe juridische maatregelen geno men zullen worden indien Lucas en Jen ny Goeree volhardden in hun "leer" dat alle joden de schuld dragen van wat er 2000 jaar geleden is gebeurd. A tourna drogisterij parfumerie groensvoorde10 waddinxveen A. Vis BV is in gassen sinds 1960. De hoofddepothouder van de butaan en propaangassen verzorgt de distriubutie naar zo'n honderd depots in Zuid-Hol land met twee vrachtwagen. De moder ne wagens zijn voorzien van mobilo foon, kraan en laadklep. Het Waddinx veense bedrijf levert ook industriële gassen, zoals acetyleen, zuurstof en alle beschermgassen De van oudsher bekende smederij blijkt een veelzijdig middelgroot bedrijf te zijn dat ook in metaal is gespecialiseerd. Vervaardigd worden ijzerwerk op maat: trappen, balkonhekken, kratten en containers. Dat gebeurt is een goed geoutilleerde werkplaats ,met een ei gentijds machinepark. A. Vis is ook een erkend gas- en water- technisch installateur. Complete cv-in- stallaties worden geleverd en geïnstal leerd. Ook het schoorsteenvegen is bij dit bedrijf in goede handen. Daarnaast is het bedrijf leverancier van allerlei produkten, zoals gasapparatuur, las- WADDINXVEEN/GOUDA - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt dat de Amco Servo- techniek BV, Waddinxveen, sinds fe bruari van dit jaar geen bedrijfsactivi teiten meer heeft ontplooid. In de bestemmingsplanvoorbereiding is vertraging ontstaan hoofdzakelijk verband houdende met de beoorde ling van ingekomen verzoeken voor bebouwing in de strook groen rond de Petteplas. Het ontwerp van dit bestemmingsplan verwachten B. en W. overigens binnen korte tijd gereed te hebben voor het starten van het wettelijk vereiste vooroverleg. Na af ronding hiervan zal dan tervisieleg- ging van het ontwerp kunnen plaats vinden. WADDINXVEEN De in de Acaciastraat wonende B.F. Langen dam krijgt vrijdagavond 6 september van de Federatie Katholieke Muziekbonden in Nederland de gouden speld uitgereikt, omdat de Waddinxvener van de drumband Cormula’s deze zomer al een hal ve eeuw in de muziek en het verenigingsleven zit. De onderschei ding zal hem worden uitgereikt in de ontmoetingsruimte van de wijkschool St. Jozef, waar van half acht tot elf uur ‘s avonds een receptie zal worden gegeven. Bas Langendam, al in het bezit van de zilveren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau (1975), is sinds 1962 directeur en in structeur van “zijn” Cormula’s en is al een halve eeuw muziekleraar en ac- cordeonvirtuoos. Als hobby bespeelt hij het elektronisch orgel. bebouwing van de Onderweg en de Kleikade namelijk “wegbestemd” en heeft het betreffende gebied de be stemming “groenvoorziening” gekre gen. Vorig najaar besloot de raad te verklaren dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan “Dorpstraat” voor zover het betreft het gebied dat begrensd wordt door de Onderweg en de Kleikade, ten westen van respectievelijk de huis nummers 31 en 17. Voor het onderhavige gebied, alsme de voor het resterende gebied van de Kleikade/Onderweg en het gebied ten westen van de Dorpstraat zou stede- bouwkundig bureau W. Wissing b.v. ontwerp-bestemmingsplannen ver vaardigen. De werkzaamheden aan deze plannen zijn evenwel opgeschort in verband met de invoering van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieu wing en de financiële gevolgen daar van voor de invulling van dit dorps- vernieuwingsgebied. Wel is inmiddels een bouwplan in ontwikkeling genomen voor de invul ling van het resterende gebied van de Kleikade/Onderweg (in casu het ge bied van de reeds gesloopte wonin gen Kleikade 1 t/m 17) en het gebied waar thans nog de Rehobothschool aan de Onderweg is gesitueerd. Een nieuwe (Rehoboth)school wordt thans gebouwd in de wijk Zuidplas). In het bestemmingsplan Dorpstraat is laatstbedoeld gebied bestemd voor “groenvoorzieningen”, “openbare en bijzondere doeleinden” en “verkeer”. Teneinde het woningbouwplan mo gelijk te maken, alsmede om te voor komen, dat bouwplannen voor wo ningen ten westen van de Onderweg 31 en Kleikade 17 worden gefrus treerd als gevolg van de geldende be stemming “groenvoorzieningen”, achten B. en W. het gewenst ten be hoeve van het gehele bebouwde ge bied van de Kleikade en de Onderweg een voorbereidingsbesluit te nemen. WADDINXVEEN - A. Vis BV aan de Noordkade - smederij sinds 1816 - staat er deze week bij stil een kwart eeuw hoofddepothouder te zijn van butaan- en propaangassen. Directeur A. Vis (47) en zijn echtgenote me vrouw B.R. Vis-de Joode (44) gaan dat deze week met hun medèwerkers vieren. Bij A. Vis BV werken acht mensen. Het bedrijf wordt gerund door het vijf de geslacht Vis. Zoon Nico (20), leer ling van de MTS, staat al weer klaar om in de voetsporen van zijn vader te tre den. AI meer dan anderhalve eeuw houdt de familie Vis zich bezig met sme- derijwerkzaamheden - vroeger was er ook nog een scheepsmakerij - en met het gasdepot. Dat laatste nu 25 jaar. organiseren. Het wordt voor het mannenkoor weer een druk seizoen, in het najaar concer ten in Waddinxveen, Boskoop en Kou dekerk a/d Rijn. Daarna natuurlijk de Het gouden echtpaar H. Gerts en A. Gërts-Pannenbakker. (Foto: Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1985 WADDINXVEEN De Waddinx veense biljartvereniging “Onder Ons” heeft in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad de jaarvergade ring gehouden. Van de 51 leden wa ren er 42 aanwezig: De agendapunten werden in een pret tig tempo afgehandeld. De biljart vereniging voor bejaarden benoemde een feestcommissie omdat in 1985 het 15-jarig bestaan zal worden gevierd. Bij “Onder Ons” zijn nog enkele le den lid, die vanaf de oprichting spon taan aan de competitiewedstrijden deelnamen. De biljartwedstrijden be ginnen op maandag 2 september. Drie schitterende bekers, aangeboden door Gerts Tuinarchitectuur, zijn er beschikbaar voor de kampioenen van drie ploegen. Vooral in het Gouwebos heeft de iepziekte en het bacterievuur huis gehou den. Tientallen meidoorns en iepen zijn al gerooid. Ook tientallen bomen el ders in Waddinxveen zijn geveld in verband met de gevreesde en altijd snel om zich heengrijpende boomziekten. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem staat aan het begin van een bijzonder nieuw seizoen. Vol gend jaar viert het koor, dat aangesloten is bij de Koninklijke Christelijke Zangersbond, het eerste lustrum. Het is de wens van de door Brugwegbe- woner N.J. Vavier voorgezeten De Gouwestem dat daarvoor het hon derdste lid inschreven zal kunnen worden. De repetities, die maandagavond 26 au gustus weer van start gaan, worden steeds om 19.45 uur gehouden is een ruimte van de christelijke scholenge meenschap voor MAVO/LTO Konin gin Wilhelmina aan de Sniepweg. In verband met de opbouw van de repeto- ire is het in het belang van de nieuwe le den dat ze zich aan het begin van het sei zoen aanmeiden. Zij lopen anders de kans tot na de kerstperiode te moeten wachten om daadwerkelijk te kunnen meezingen tijdens de concerten. De korte historie van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou westem - initiatiefnemer van de j aarlij k- se manifestatie Waddinxveen zingt - maakt duidelijk dat het koor in septem ber 1981 de eerste vergadering hield. Met nauwelijks 40 aanwezigen werd toen het - toch wel riskante - besluit ge nomen om een mannenkoor op te rich ten. Notaris J. In, ‘t Hol zorgde voor de juri dische aangelegenheden, zodat op 7 september 1981 het mannenkoor statu tair was opgericht. Sinds de oprichting heeft het ledenaan tal van het mannenkoor een stormachti ge ontwikkeling doorgemaakt. Aan de start van het nieuwe verenigingsseizoen zullen zo'n 85 leden deel uitmaken van het koor. Een groei in vier jaar van meer dan 100%. Voorzitter N.J. Va vier, naar de oorzaken van deze ontwik keling gevraagd, merkte op dat er twee belangrijke factoren zijn die het succes hebben bepaald. Ten eerste heeft het mannenkoor door een evenwichtig repertoire, waarin het eenvoudige geestelijke lied naast volk sliederen niet ontbreken, zich een bij zondere positie verworven binnen het Waddinxveense culturele gebeuren. Ook de organisatie van de “Waddinx veen Zingt" - manifestaties heeft tot de bekendheid van het koor bijgedragen. Ten tweede heeft het mannenkoor zo langzamerhand steeds meer een streek- functie gekregen. In de omliggende ge meenten en zelfs tot ver buiten de pro vincie zijn concerten verzorgd, waard oor het koor niet alleen een bredere be kendheid kreeg, maar ook enthousiaste mannen binnen haalde. Ongeveer een kwart van de leden is niet uit Waddinx veen afkomstig, maar uit de omliggende gemeenten, zelfs tot in Schoonhoven toe. Voor de eerste maal in de korte geschie denis heeft het mannenkoor een uit gangsdag gehad. Met echtgenotes en verloofden werd een bezoek aan de Deltawerken gebracht, waarna ‘s avonds een concert werd gegeven in Zierikzee. Dat er veel belangstelling voor was, blijkt wel uit het feit dat er drie autobussen en diverse privé-auto's nodig waren voor het vervoer. Leden van het koor hebben zich nu al bereid verklaard een volgende uitgaansdag te

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9