Muziekschool van start Cool Breeze BIJ DE WITTE PRIJZENHAL PER LITER WÉÉR IN PRIJS VERLAAGD! WITTE PlUJZENHAI Tweede lp voor wielaard voor delicts Formatie op KRO-televisie Dertien westernsongs staan prima op de plaat Nieuwe CJP’s zijn er weer CURSUSSEN Nieuwe bad- Ruilbeurs in De Paddestoel ÉE3 Polyester speelobjecten in raadhuis afdekking zwembad Volksuniversiteit in Gouda geeft 100 cursussen J. van der Zwaard ALLIANCE IRANCAISE ’’Aeolus start met introduktie- avond seizoen l Professioneel Lezingen I Alleen geldig in onze vestiging REEUWIJK DORPSWEG 36 Dorpstraat 22-28 W’veen - Tel. 01828-12009 BOERDERIJ TE KOOP - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 groep met in feite amateurmiïsici.’ BENZINE OORLOG! 8 r "Sorry Bob...”, de tweede langspeelplaat koop!Gouda afkomstige formatie Cool Breeze. Als voorbereiding vóór de kleinere kinderen is er kleuterritmiek en latèr Algemene Muzikale Vorming. Daar naast worden er voor alle mogelijke geihteresseerden nieuwe cursussen ge- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Westerngroep Cool Breeze heeft een nieuwe langspeelplaat ge maakt met 13 songs, waarvan er 6 aan de “Cool-side“ staan en 7 aan de “Breeze-side“. “Sorry Bob". is het tweede album van de uit Wad- dinxveen/Boskoop/Gouda afkom stige formatie, die in 1981 met de goed ontvangen country-lp "Good Times and Ebb Times" aan de weg timmerde. De grote Lego duplo boerderij is binnen, samen met een serie leuke nieuwe kleinere dozen. En natuurlijk... 10% korting bij: I I I I I I 1111 11 i 11 In die periode werd ook het plan ge- smeedt voor een nieuwe lp. In maart .van dit jaar werd Cool Breeze uitge nodigd voor eèn optreden in het po pulaire KRO pauze-programma “Van twaalf tot twee” gepresenteerd door Ted de Braak. start: koorscholing, algemene muzi kale vorming voor volwassenen, keij- board cursus, slaggitaar, accordeon orkest. WADDINXVEEN - In het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat houdt de speeltuinvereniging met de zelfde naam komende zaterdagmiddag vanaf twee uur een maandelijkse ruil beurs. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen één gulden en voor kinde ren twee kwartjes. WADDINXVEEN - In het handels- register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol- land is nieuw ingeschreven Haar-ser- vice Van der Zwaard Noordwijk BV, met als vestigingsplaats Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: voeren van be heer over eigen vermogen. Maat schappelijk kapitaal f. 150.000,--, waarvan geplaatst/gestort f. 35.000,-. Directeur van de BV is J. van der Zwaard te Waddinxveen. I I I I I I I I I WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het comité de Boskoop van Alliance de Frangaise des Pays-Bas gaat dit seizoen weer cursussen geven in Waddinxveen (woensdagmorgen in Het Trefpunt) en in Boskoop (woensdagavond in een de pendance van de Don Bosco-MAVO). Zowel in Het Trefpunt als in de Don Bosco-MAVO zullen er op de woensda gen 11 en 18 september inschrijvingsbij- eenkomsten worden gehouden van 10.00-11.30 uur (Waddinxveen) en van 19.30-21 .(XI uur Boskoop). I I I Van het al zeven jaar bestaande Cool Breeze maken deel uit de Waddinx- veense broers Ted en Kees Valk, de Boskoper Hans de Bruin én de Gouwe- van de uit Waddinxveen!Bos- Er zijn verder cursussen breien, ha ken, witborduren, poppen maken, cadeautjes maken, brooddeegfiguren maken, kaarsen maken en kerstkaar ten batikken. Er is een cursus teke nen, een cursus typen voor privé ge bruik, een cursus wijn proeven en di verse kookcursussen. I I 1 Werd er in de beginjaren met zes man gespeeld, sinds 1983 zijn dat er drie. Met nieuwkomer René Boerrigter werd een nieuwe muziekrichting ingeslagen, waarvan de vorige week uitgekomen nieuwe langspeelplaat "Sorry Bob" een hoorbaar resultaat is. Het is een prima, vrolijke lp. Waddinxveen en Boskoop kan trots zijn op zo’n professionele De volgende instrumentale lessen worden gegeven, in kleine groepjes en ook individueel: piano, kerkorgel, electronisch orgel, blokfluit, hobo, klarinet, saxofoon, trompet, trom bone, hoorn, bugel, tuba, dwarsfluit, accordeon, viool, cello, gitaar en slag werk. I I I I 1 I I I I I I I I I Cool Breeze staat dus weer vol op in de belangstelling. De nogal ingrijpen de wijziging van de formatie 1 1/2 I I I I k I I I I I I I I De titel "Sorry Bob" slaat op de belang rijkste western-songwriter aller tijden. Bob Nolan van de "Sons of the Pion eers. die in 1980 is overleden. Na het be palen van het repertoire voor de lp bleek dat er géén elkele compositie van Bob Nolan op de plaat zou komen, ter wijl er toch meerdere op het Cool Breeze-repertoir staan. Men kwam toen op het idee "Sorry Bob". De plaat, waarop ook bekende succe snummers als Rawhide en High Noon - vrijdagnacht op televisie - is geprodu ceerd door het tweemanschap Jos van Lieshout en Ad Welten van de bekende country formatie Tulsa, terwijl Ruud Hermans van dezelfde formatie de initi atiefnemer voor de lp was. De opnamen zijn "gemaakt in de Workshop Recor ding Studio in het Brabantse Liessel. Op de platenhoes, getekent door de Waddinxvener Paul Roos en ontworpen door Ted Valk's bedrijf Reproset, staat een aanbeveling van Ruud Hermans. Volgens hem zijn de vier hardwerkende jongens van Cool Breeze er in geslaagd op de zwarte schijf de sfeer van een live- optreden helemaal waar te maken, ‘ff you love Cool Breeze live, with this al bum you will not be Sorry Volks...", schrijft hij met een knipoog naar de lp- titel "Sorry Bob." De vier jaar oude langspeelplaat ver scheen. zoals gezegd, onder de titel "Good Times and Ebb Tides." Deze lp werd geproduceerd door Peter de Wijn, giarist/songschrijver van de bekende formatie G-race, die ook produkties deed voor Ruud Gullit en Gerard Jo- link. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ook op de gemeentehuizen in Waddinxveen en Boskoop is het Cultureel Jongeren Paspoort 1985/1986 weer verkrijgbaar. Het CJP is een kortingskaart voor kunst en cultuur die de toegang tot theater, museum, concertzaal en filmhuis veel goedkoper maakt. Iedereen die op 1 ok tober 1985 nog geen 26 jaar is. komt in aanmerking voor een CJP. Met het CJP beschikt de eigenaar automatisch over de Museumjaarkaart. zodat de meeste musea, waaronder alle Rijksmusea, gratis bezocht kunnen worden. Wie een CJP heeft, kan zich bovendien goedkoper abonneren op 66 tijdschrif ten qp het gebied van beeldende kunst, opinie, muziek, literatuur en dergelij ke. Vaak kan men ook goedkoper lid wórden van de bibliotheek, fonotheek en de kunstuitleen. Incidenteel zijn er aanbiedingen van boeken, grammo foonplaten en culturele reizen. Het CJP 1985/86 is geldig tot september 1986 en kost 9,50. In veel plaatsen ontvangen CJP-houders maandelijks een informatieperiodiek met nieuws over theater, muziek, films en spciale CJP-aanbiedingen. Het CJP is verkrijg baar bij gemeentehuizen, VVV-kanto- ren en theaters. Via het landelijk bu reau kan gratis een folder met inschrijf- kaart worden aangevraagd door te schrijven naar: CJP, Antwoordnummer 1508 (geen postzegel), 3860 VE Hoe velaken. WADDINXVEEN - Er is f 27.500,- voor nodig om de badafdekking van het overdekte zwembad te kunnen vervangen. B. en W. hebben vorige week van de gemeenteraad dit geld be schikbaar gesteld gekregen. In september 1980 zijn uit een oog punt van energiebesparing in het overdekte zwembad drie stuks bassin- afdek-dekens aangebracht. Deze de kens, waarvan de gemiddelde levens duur 3 tot 5 jaar bedraagt, verkeren in zeer slechte staat, zodat vervanging gewenst is, temeer daar het gebruik ervan inderdaad tot geringer gebruik van energie heeft geleid. Het op- en afrollen van de dekens is al die jaren met de hand geschied. Mechanische bediening is evenwel ook mogelijk. Daar deze laatste met hode zowel leidt tot bespraring op menskracht, als de levensduur van de dekens ten goede komt, stelt B. en W. de raad voor ook het bedienings- mechanisme te vervangen. Met de totale werkzaamheden, ver vanging van de dekens en plaatsing van een mechanische bediening, is een bedrag van f. 27.500, - gemoeid. De commissies voor openbare werken en voor de financiën zijn over dit voorstel gehoord en kunnen daar in beginsel mee instemmen, zij het dat de leden nog antwoord willen op en kele gestelde vragen. naar René Boerrigter. De groep heeft in de loop der jaren allerlei veranderingen achter de rug. Begonnen als country- rockband. werd een moderne country- groep en nu staan bij het viertal de vro lijke westernsongs centraal. Op initiatief van Alliance Frangaise (tel. 01727-2251) geven enthousiaste en deskundige Nederlandse en Franse do centen de komende winter cursussen op 6 niveaus: van de allereetse beginselen van de Franse taal tot conversatie voor vergevorderden. Zij leren een eenvou dig gesprek te voeren, te telefoneren en een brief te schrijven. Dit alles met be hulp van moderne leermiddelen. Het cursusgeld bedraagt voor 27 lessen 175,- (1 uur les per week) of 260,- 1uur les per week). Het lidmaat schap van de Alliance Frangaise is hier bij inbegrepen. De cursus start op woensdag 25 september. Ook worden er de komende winter weer avonden georganiseerd voor leden en cursisten van de Alliance Frangaise over Bretagne. Rouo.illon. schilder kunst e.d. I I GOUDA De Volksuniversiteit Gou da - ook in Waddinxveen bekend - heeft een nieuw programmaboekje gemaakt met daarin 42 pagina’s over 100 cursussen in het nieuwe seizoen. Het schoolgebouw John Mottstraat 6 in Gouda is meestal de cursusplaats van de aan de Fluwelensingel 77a (tel. 01820-24540) kantoorhoudende Volksuniversiteit, die zich ten doel stelt de culturele, wetenschappelijke en algemene ontwikkeling - in de ruimste zin van het woord - van de bevolking in de regio Gouda te bevor deren. De Volksuniversiteit heeft dagcursus- sen (Engels, Engelse conversatie, Frans, Duits, Nederlandse en Duitse literatuur, Latijn, Kaarsen maken, Kantklossen, Yoga en Bridge), avond cursussen (Talen, Creatieve cursus sen, Culturele cursussen, Exacte vak ken, Cursussen “Mens en Maatschap pij” en Bridge) en een speciale vakan tie leergang “Talen op reis” om het Engels, Duits, Frans of Spaans op te frissen. Dit jaar zijn in het programma behal ve de talen Engels, Frans, Duits, Spaans, Deens, Zweeds en Latijn, Nieuw Grieks en een cursus Neder lands zuiver schrijven opgenomen. In principe leidt de Volksuniversiteit niet op voor een diploma. Dit jaar echter is er voor het eerst een moge lijkheid opgeleid te worden voor het examen First certificate in English van de Universiteit van Cambridge. Dit examen wordt afgenomen aan de British Council in Den Haag. Cursis ten die deze cursus willen volgen zijn echter niet verplicht aan het examen deel te nemen. Bij de creatieve cursussen vindt men verschillende bloemschikcursussen, tuinieren en kruiden kweken. Èr is een cursus stoelen opknappen en een cursus reparaties in huis. Er zijn lezingen en excursies over het landschap in Gouda en omgeving, de grote kerk en de Goudse glazen, de Oud Katholieke Kerk en het Am- bachts Museum Verborg. Bij de exacte vakken vindt men on der meer Wiskunde voor ouders, Nieuwe Wiskunde, Computerkunde en Sterrenkunde. Op verzoek is de cursus Omgaan met kinderen weer in het programma opgenomen. De huidige westerngroep 'Cool Breeze, maker van een tweede lp, net terug uit Engeland en binnenkort op de KRO-televisie. Van links naar rechts me deoprichter Ted Valk uit Waddinxveen, René Boerrigter uit Gouda, man van het eerste uur Hans de Bruin uit Boskoop en Kees Valk uit Waddinx veen. Alle vier hebben ze naast hun hobby hun gewone dagelijkse werk. (Fo to: Piet Milané. ,e reeds bestaande ensembles gaan ook weer beginnen: gemengd ensem ble, big band, popgroepen, a.m.v.- koor, koperensemble en blokfluiten- semble. Dat er geen drempelvrees hoeft te zijn blijkt uit de lesgelden voor de cursussen en grote ensem bles: f. 100,- per jaar voor een weke lijkse les van een uur! Uiteraard is aanmelding nog steeds mogelijk. Bij de meeste instrumenten kan men nog wel geplaatst worden. Uiteraard wie het eerst komt, wie het eerst maalt! Voor nadere inlichtingen en/pf inschrijvingen kunt u bellen naar de muziekschool Zuidkade 8 te Waddinxveen, tel. 01828-14422. Voor leerlingen uit de buitengemeen ten geldt een nieuw tarief voor de instrumentale lessen. Voorheen be taalde men f. 330,- per kwartaal. In dien er mogelijkheden zijn tot plaat sing in een groepje van 2,3 of 4 leer lingen wordt het nieuwe tarief f. 165,- per kwartaal. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se badmintonbond Aeolus (het voorma lige TOOS-badminton) is weer met de trainingen vóór het nieuwe seizoen beg onnen. Onder leiding van trainer Karei Mulder wordt er wekelijks aan getrok ken om goed voorbereid te zijn voor de komende districtscompetitie. Voor de Aeolus-badmintónners wordt het een belangrijk seizoen, daar vier van de zes teams een klasse hoger spe len dan in het vorige seizoen. Het le te am komt voor het eerst uit in de 3e klas se district. Op donderdag 22 augustus ging het seizoen officieel van start met de eerste spelmogelijkheid voor de jeugd van 17 ’’O tot 18.30 uur in sporthal "de Sniep". Nieuw voor de jeugd is het komend seizoen te organiseren invita- tietoernooi op zondag 3 november in sportzaal “Groenswaard", waarbij en kele andere verenigingen uit de regio zullen worden uitgenodigd. Op vrijdag 23 augustus kwamen de seni oren voor het eerst in aktie van 19.30 tot 23.30 uur in sportzaal “Groenswaard". Voor de recreatiespe(e)l(st)ers wordt er het komende seizoen op zaterdag 16 no vember voor de 3e maal in successie een invitatietoernooi georganiseerd in sportzaal “de Groenswaard". In maart kunnen zowel de recreanten als kompe- titiespe(e)l(st)ers hun hart ophalen tij dens de clubkampioenschappen. Speciaal voor de nieuwe leden was er maandag 26 augustus een introductie- avonu. I I I I I WADDINXVEEN - Dit is één van de polyester speelobjecten die de Gorinchemse Marijke van Lis maakt. Samen met Gouwenaar Victor Honig v.d. Bossche, die kleurpotloodtekeningen maakt, exposeert ze in het gemeentehuis op een tentoon stelling die komende zaterdagmiddag om vier uur wordt geopend en tot en met za terdag 21 september duurt. Tijdens de opening, waarbij iedereen welkom is, zal Wiepke Poldervaart een optreden verzorgen. z.waa.uic ..ouumxvccm ncl piv8.<un..i4 WADDINXVEEN/BOSKOOP - De westernformatie Cool Breeze, met de nieuwe langspeelplaat “Sorry Bob... weer helemaal terug in de top van de Nederlandse country- en westemwe- reld na een ogenschijnlijk rustige pe riode, is maandagavond 2 september te gast in het KRO-televisieprogram- ma “KRO’s Countryclub”, dat op Nederland 2 tussen 19.27 en 20.10 uur wordt uitgezonden. In het nieuwe KRO-programma zal ook Rob de Nijs te zien zijn, natuur lijk met enkele country-songs. Ver der een aantal video-clips van beken de C W artiesten uit Amerika. Cool Breeze zal twee songs spelen in dit programma, waaronder een van de nieuwe lp. Het programma wordt ge presenteerd door Ruud Hermans. Cool Breeze, dat ruim twee jaar gele den de muziek verzorgde in Wad- dinxveens eerste lokale televisiepro gramma “Waddinxveen van harte” ter gelegenheid van het 750-jarig be staan van het Gouwedorp, nam het afgelopen weekeinde deel aan het in ternationale country and westernfes tival in het Engelse Peterborough, dat jaarlijks wordt gehouden. Ook radio is de uit Waddinxveen/ Boskoop/Gouda afkomstige formatie niet vreemd. Na deelname aan een door de KRO georganiseerde “Work shop” voor country western groe pen werd Cool Breeze uitgenodigd voor een studio-concert in oktober 1984. De opnamen hiervan (1/2 uur) werden uitgezonden in december 1984 in KRO’s Country Time, het meest populaire C W programma in Nederland. jaar geleden, zowel qua bezetting als stijl (van een 6-mans “moderne coun try groep” naar een 4-mans “western harmony” formatie) verliep aanvan kelijk wat moeizaam, maar men kwam zeer veelbelovend terug op het “Country Gazette Poll Gala” in de Gouwe-Inn te Gouda in februari 1984. Vele succesvolle optredens op shows, parties en country-avonden volgden. I I I I I I WADDINXVEEN Vorige week heeft de Stichting Streekmuziek- school Waddinxveen aan de Zuidkade haar deuren weer geopend. Bekende en nieuwe geluiden zijn te horen uit het bekende gebouw. In dè voorbereiding van het nieuwe seizoen zijn dan ook weer vele plannen gemaakt en uitgewerkt. Het streven was altijd al de muziek school voor iedereen, alle soorten muziek en zo weinig mogelijk drem pels. Meer dan ooit lijkt de volksmu- ziekschool, zoals in de jaren ‘30 Wil lem Gebrels zijn ideaal noemde, ge realiseerd te kunnen worden. -A-.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11