Gemeenten steunen meer en meer Derde Wereld Eerste sleutel Zuidplas-flat Mis en receptie in de Ontmoetingskerk Afscheid van pastoor P. M. Olsthoorn op 1 september G. Verdouw leidt eigen bouwbureau Twee info- avonden van P. Hupperts positief over stedenbanden kynologenclub in Het Trefpunt Hondensporters kregen bezoek van 400 mensen ningshandeling door Waddinxveens eerste burger vlekkeloos kon verlo pen. Waddinxveen: Bron voor praktische informatie Stof tot schrijven I Gemeente beschrijft zangkunst Landelijk voorbeeld 'Wfe a G. Verdouw BV Subsidie Buitenwereld Mens en dier Conferentie Uitgekiend Cadeau Opvattingen Zangkunst WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 In de grote sloppenwijk Villa el Salvador, waar 183.000 mensen wonen, kijken van links naar rechts wethouder De hondensportvereniging i tu. a&f Een tekening van de nu bijna gereed zijnde 68 meergezinswoningen aan de Eksterdreef in de woonwijk Zuidplas. Links loopt de IJsermanweg. y pp 1 Lous Oosterbroek, Corrie Smallegange en Louise Perbal stilzwijgend in het rond. In deze wijk hebben de krachtige en dynamische bewoners zich verenigd in sterke buurtorganisaties waardoor de rietmattenwoningen langzaam maar zeker zijn veranderd in stenen onderkomens. WADDINXVEEN - In het jaar dat de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen het 10-jarig bestaan viert groeit in ons land ziende- roog de aandacht van plaatselijke overheden voor activiteiten op het ge bied van de ontwikkelingssamenwerking. Waddinxveen - dat vijfjaar nog in hevige strijd was gewikkeld met het provinciaal bestuur om recht streeks geld uit de gemeentekas te blijven bestemmen voor projecten in de Derde Wereld - is voor gemeenten en lokale groepen nog altijd een herhaaldelijk geraadpleegde bron voor praktische informatie. receptie tussen half twee Waddinxveense periode omeus in Nootdorp ver- h: -AA WADDINXVEEN Pastoor P.M. Olsthoorn (55) neemt zondag morgen 1 september om kwart voor twaalf met een plechtige eu charistieviering in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde af scheid van de rooms-katholieke St. Victorparochie. Na de Heilige Mis is er in de hal van het Godshuis een i en drie uur voor de na een bijna 12-jarige naar de parochie van de Heilige Bartholo trekkende priester. -vfr 'Ah A- Af: fit’- A> de zaterdagkranten i ten en terie den heeft, in het Noordbrabantse Velt- hoven met een conferentie waar banden tussen Nederlandse gemeenten en de Derde Wereld centraal zullen staan. De aandacht op het volgend jaar 75 jaar bestaande Waddinxveense be- driijf werd mede gericht, omdat aan Stuurman BV ook ook in een nummer van Midden-Hollan Ma gazine. een regionaal blad voor het bedrijfsleven onder auspiciën van de Stichting Midden Holland Pro motie, uitgebreid aandacht werd besteed. Wat echter niet in onze krant werd vermeld is dat de adjunct-directeur van Stuurman BV, de heer G. Ver douw, begin dit jaar directeur is ge worden van het eigen Bureau voor Bouw-, Beheer- en Organisatie vraagstukken G. Verdouw BV in Gouda. De nieuwe cursussen, die zaterdag 7 september van start gaan, zijn puppy- training voor honden van 3-6 maanden, jonge honden-training voor honden van 6-9 maanden en elementaire gehoor zaamheid voor honden vanaf 9 maan den. WADDINXVEEN - De kynologenclub Gouda en Omstreken (tel. 01826-668) houdt in Het Trefpunt aan de Stations straat volgende week twee voorlich tingsavonden over een aantal door de vereniging te geven nieuwe cursussen. Die gebeurde nadat de Schotse collie, na een kort bevel, een lijn naar de heer Van der Linden bracht, waar door een naambord zichtbaar werd. De burgemeester zelf hoefde alleen nog maar een lint door te knippen. en voelt hij op een nieu- Op maandag 2 september om acht uur wordt een avond gehouden voor de ei genaren van puppy's en jonge honden en op woensdag 4 september, eveneens om acht uur, voor degenen die een hond voor degenen die een hond boven de ne gen maanden hebben. De beide voor lichtingsavonden zijn vrij toegankelijk. WADDINXVEEN/GOUDA - In de vakantieperiode hebben we in het Weekblad voor Waddinxveen aandacht geschonken aan het-aan de Brugweg gevestigde architek- tenbureau Stuurman BV. Een door-en-door Waddinxveens be drijf, en geleid door ing. T.W. Ver- weij. In het directieteam van dit bu reau zitter verder C. den Besten (Woerden), J. Honkoop (Wad dinxveen) en R. van der Velden (Capelle aan den IJssel). WADDINXVEEN - Donderdagmid dag 29 augustus om vier uur reikt VVD- wethouder mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester de eerste sleutel uit van de aan de Eksterdreef in de woonwijk Zuidplas gebouwde 68 meer gezinswoningen. De huizen zijn naar edn ontwerp van het Waddinxveense ar chitectenbureau L. Roggeveen BV voor de woningbouwvereniging Waddinx veen neergezet door het Moordrechtse bouwbedrijf Frans Vink en Zn. BV. Voor dit flatgbouw bij de IJsermanweg - dat bestaat uit 46 3-kamerwoningen, 21 2-kamerwoningen en een rolstoelwo- ning - sloeg Zuidhollands commissaris der Koningin mr. S. Patijn op 12 juli vo rig jaar de eerste paal. Het was de eerste officiële daad van de opvolger van mr. M. Vrolijk. Voven- dien was het oud-Tweede-Kamerlid voor de PvdA voor de tweede keer in Waddinxveen. Jaren geleden nam hij namelijk op initiatief van de PSP deel aan een forum over kernbewapening in het Anne Frankcentrum. gen dat het aantal verzoeken aan minis teries en particuliere hulporganisaties om informatie over de mogelijkheden ‘óm iets te gaan doen" aan ontwikke lingssamenwerking in de laatste jaren voortdurend is gestegen. De nieuwe brochure “Gemeenten en ontwikke lingssamenwerking" wil op alle vragen een antwoord geven. Die vragen en bezoeken komen soms van het gemeentebestuur zelf, een an dere keer is het een initiatief van een particuliere groep, al dan niet in nauwe samenwerking met het bestuur van die gemeente. Aan de Graaf Florisweg in onze buurgemeente verleent de zelfstan dig opererende heer Verdouw al lerlei diensten en adviezen op het gebied van onderzoek, architec tuur, bouwmanagement, bouw kunde, energiebeheersing, onder houd en gebouwbeheer als produk- tieorganisatie, bedrijfspresentatie, bedrijfsorganisatie en bedrijfsstra- tegie. In oktober Konn uc Je- derlandse Gemeenten, die een commis sie voor internationale aangelegenhe- Minister drs. Eegje Schoo ziet het onder meer als haar taak het draagvlak voor ontwikkelingssamenwerking onder de Nederlandse bevolking te vergroten. Initiatieven op dit terrein die plaatselijk of regionaal worden genomen door de desbetreffende overheden of door par ticuliere groepen/comité's worden bij dit streven als een belangrijke onder steuning ervaren. Daarnaast is bij de Nederlandse gemeenten technische en bestuurlijke kennis aanwezig waarmee plaatsen in de Derde Wereld hun voor deel kunnen doen. De uitgangpunten voor een gemeente lijk project op het terrein van ontwikke lingssamenwerking en de criteria voor steunverlening aan projecten in ontwik kelingslanden worden in genoemde brochure nader omschreven. De brochure is een gezamenlijke uitga ve van de voorlichtingsdienst Ontwik kelingssamenwerking en de Nationale Commissie Voorlichting en Bewustwor ding Ontwikkelingssamenwerking (NCO) met medewerking van het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken en VNG. Op stapel staan nog artikelen voor i' van de Sijthoff Pers (Haagsche Courant, Rotterdams Nieuwsblad, Goudsche Courant) en het veertiendaag se blad Internationale Samenwerking van de Voorlich tingsdienst Ontwikkelingssamenwerking. Intussen heeft Bert Woudenberg de zomervakantie gebruikt om weer een aantal nieuwe artikelen over Peru te schrijven. WADDINXVEEN - Drs. Pierre Hup perts, de in Utrecht wonende actiese cretaris voor Latijns-Amerika bij de NOVIB, maakte dit voorjaar de reis mee die vijf Waddinxveners naar Lima in Peru hebben gemaakt. Hij was hun dagelijkse steun en toeverlaat, vertaal de alle Spaanse gesprekken, wist als geen ander de weg in deze Zuidamerik- aanse hoofdstad en regelde met de Pe ruaanse ontwikkelingsorganisatie CI- DIAG werkelijk alles om de Waddinx veners alle gewenste informatie te kun nen laten verzamelen en alles te laten zien wat ze wilden zien. De NOVIB-man, die deze zomer in Li ma was, heeft destijds gewoond en ge werkt in Lima's grootste sloppenwijk Villa el Salvador. Hij heeft daar zijn doctoraalscriptie geschreven die hij de titel ‘Ómdat we niets hebben, zullen we alles doen" meegaf. Over het Waddinxveense bezoek heeft hij intussen positief aan de NOVIB ge rapporteerd. Hij noemde dat zinvol, omdat het voldeed aan belangrijke voorwaarden als: de groep kende elkaar goed, er was voldoende begeleiding en over en weer was men goed over elkaar geïnformeerd. Pierre Hupperts zegt in hert dagblad Trouw van zaterdag over nut en nood zaak van gemeentelijke ontwikkelings samenwerking in het algemeen: "Dank zij de banden met gemeenten in de Der de Wereld kunnen concrete projecten worden opgezet en kan aan voorlichting worden gedaanHet gevaar van verstar ring bestaat als het alleen zou gaan om de gemeentelijke overheid, jaarlijkse wederzijdse bezoeken met recepties en de uitwisseling van sportclubs en fanfa reorkesten, zoals bij de traditionele ju- melages tussen gemeenten West-Europa. Een stedenband bete kent de inzet van niet alleen de gemeen telijke overheid maar van een zo groot mogelijk aantal maatschappelijke groe peringen. Dit Gouwedorp en het financieren van Derde-Wereld-projecten zijn synonie men. De activiteiten van de kerngroep werden dan ook weer genoemd in de za terdag in het dagblad Trouw door ver- Dat alles bij elkaar heeft ertoe bijgedra- slaggever Nico Kussendrager gestarte artikelenserie over Westeuropese ge meenten die over de grenzen heenkij ken, de Derde Wereld ingaan en een be leid voeren dat verder gaat dan de plaat selijke fietspaden en de hondepoep. Door het uitgekiende ontwerp is het om de jongeren in één vleugel van het com plex ondet te brengen. Deze vleugel heeft de balkons en de galerij aan de te genovergestelde zijde van de woning in de twee andere gedeelten. In het ge bouw is een lift aangebracht en alle wo ningen hebben een onpandig balkon (loggia). Het financiële voorstel om de woning bouwvereniging Waddinxveen de in to taal 68 woningen in. Zuidplas te laten bouwen kwam aan de orde in de ge meenteraadsvergadering van 24 mei 1984. In de gemeenteraadsvergadering van 28 maart ging de gemeenteraad akkoord met de verkoop van ongeveer 2.400 vierkante meter grond voor de prijs van 788.000,- (exclusief btw) om de wo ningbouwvereniging Waddinxveen tot de bouw van het geïntegreerde woning- bouwcomplex te kunnen laten over gaan. Het binnenhalen van de ellendige bui tenwereld staat meer dan ooit in de be langstelling. Op een Japanse wereld conferentie, die werd gehouden omdat 40 jaar geleden atoombommen werden afgeworpen op Hiroshima en Nagasaki, schaarden burgemeesters uit 23 landen, waaronder die uit Rotterdam en Mid delburg, zich achter een verklaring dat de wereldvrede een stap dichterbij kan komen dank zij solidariteit tussen de steden. Vlak daarna liet het Ministerie van Ont wikkelingssamenwerking de brochure “Gemeenten en ontwikkelingssamen werking", het licht zien. Met daarin ook foto’s van het Waddinxveense bezoek aan Lima in Peru. Momenteel worden in zo'n 200 gemeenten activiteiten ont plooid op het terrein van ontwikkelings samenwerking: dat is ruim één op de vier. Van die 200 steunen er 80 projecten overzee (in 20 gevallen is dat Nicara gua). Waddinxveen was actief in Bouki- na Faso (Boven-Volta) en maakt nu geld over om kleine bedrijven in de Pe ruaanse hoofdstad Lima het hoofd bo- binnen ven water te laten houden. WADDINXVEEN De tweeweekse reis die vier leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen samen met VVD-wethouder L.M. Ooster- broek-Waagmeester en Weekblad voor Waddinxveen- hoofdredacteur B.J. Woudenberg dit voorjaar aan het via de NOVIB gefinancierde ontwikkelingsproject in de Peruaanse hoofdstad Lima hebben gebracht levert nog altijd stof tot schrijven op. In de augustus-nieuwsbrief van NOVIB/Gast aan tafel bijvoorbeeld wordt het bezoek van de Waddinxveners aan Peru een succes genoemd. Op die pagina’s - met foto’s van de meegereisde Wassenaarse fotograaf Jan Stegeman - wordt alles weer beschreven wat er veer tien dagen lang is meegemaakt en dat een diepe in druk heeft achtergelaten op Corrie- Smallegange, Louise Perbal. Alie Littooy, Witte de Vos, Lous Oos terbroek en Bert Woudenberg. Voor de tekst in de nieuwsbrief is gebruik gemaakt van artikelen in het Weekblad voor Waddinxveen. In deze krant schreef Bert Woudenberg vijf pagina’s over het bijzondere bezoek. Van zijn hand verscheen er ook een reportage in het maandblad “Onze Wereld” en werden er 7 uitgebreide reisverslagen van hem in de Goudsche Courant gepubliceerd. Bovendien ver zorgde hij een reeks van voorpublikaties en maakte hij 70 foto’s van de hoogtepunten van het bezoek. De kynologenclub "Gouda en omstre ken" is sinds 1948 officieel erkend door de raad van Beheer op kynologisch ge bied in Nederland. De club geeft 6x per jaar een blad uit. Diverse malen worden exprts, op het gebied van de kynologie. uitgenodigd om een avond te verzor gen. Ook wordt éénmaal per jaar een clubmatch georganiseerd. De eerstvol gende clubmatch wordt gehouden op 26 januari 1986 in ‘Florida’ te Boskoop. Wie met goed gevolg de cursus elemen taire gehoorzaamheid heeft afgelegd, kan doorgaan met de gedrag- en ge- hoorzaamheidscursus, waardoor men in het bezit kan komen van het landelijk erkende cynophilia diploma. Zonder nu direkt voor de koren de zelfde subsidiefaciliteiten te schep pen, als bijvoorbeeld voor de mu ziekverenigingen gelden, willen B. en W. zich beraden over de vraag of incidenteel een financiële tege moetkoming kan worden verstrekt en welke kriteria daarbij zowel be treffende de beoordeling, als be treffende de vaststelling van het be drag moeten worden gehanteerd. Wat ook over muziekverenigingen is opgemerkt, geldt in gelijke mate voor de koren: ook zij vervullen een belangrijke functie bij de be vordering van amateuristische kunstbeoefening. pastoor zich gemaakt met zijn “over denkingen” in het kelkblaadje van de St. Victorparochie “Victorientje van Waddinxveen”. Zijn humor, belezen heid en soepele pen waardeerden heel veel van zijn vaste lezers en lezeres sen. De vertrekkende pastoor, die van het kerkbestuur een gemeenschappelijk afscheidscadeau zal krijgen (postgi- ronummer 2078512, bankrekening nummer 366863290), heeft gemeend Waddinxveen om een aantal redenen te moeten verlaten. In de eerste plaats vindt hij dat er nieuw bloed moet komen, weet hij dat er thans nog sprake is van de benoeming van een nieuwe pastoor (over een paar jaar wellicht niet meer) zich nog fit genoeg om we uitdaging in te gaan. In ieder geval zegt pastoor Olsthoorn nu al zijn mooiste tijd in Waddinx veen te hebben doorgebracht. Noot dorp is een nieuw station voor de op 6 juli 1930 in Kethel (bij Schiedam) geboren Waddinxvener, die in Heem stede en in Warmond twee jaar filo sofie en vier jaar theologie studeerde. In dit Gouwedorp maakten zijn op vattingen over allerlei onderwerpen als de gehuwde priester (niet bij voor baat afwijzen), de eucharistieviering (Nederlands in plaats van Latijn, mo derne aanpak), het biechten (in Wad dinxveen een routinegebruik), abor tus (de vrouw beslist), de kernbewa pening (volstrekt tegen) het beleid van de paus (ongewenste bisschoppen vergeleek hij met zure regen), het In terkerkelijk Vredesberaad (daar zou Jezus Christus als hij nu zou hebben geleefd lid van zijn) en de jeugd (catechese aan jongeren boeide hem zeer) heel wat tongen los. WADDINXVEEN - In de Ge meentelijke nota Kunst en Cultuur is nu vooral op aandrang van het CDA deze tekst over de plaatselij ke koren opgenomen: “Naast verenigingen die zich toe leggen op de beoefening van de in strumentale muziek, is er in Wad dinxveen ook een aantal koren, die zich met het uitvoeren van vocale muziek tot doel hebben gesteld. De volgende koren zijn de gemeen te bekend: - Bejaarden Zangkoor Waddinx veen. - Christelijk Bejaardenkoor “Sou- burgh“. - Christelijke Waddinxveens Man nenkoor “De Gouwestem". - Gereformeerd Kerkkoor “Dient den Heer“. - Hervormd Gemengde Zangver eniging “Vox Jubilans" - Immanuëlkerkkoor. Interkerkelijk Jongerenkoor “Meeting. - Kinderkoor “Jong Geluid". - Parochieel Zangkoor “Sint Vic tor". - Vespercantorij Immanuëlkerk. - Streekmannenkoor “Die Gouwe Sanghers", dat weliswaar statutair te Boskoop is gevestigd, maar re gelmatig in Waddinxveen concer ten geeft. Op grond van deze lijst kan worden gesteld dat vele tientallen jongens en meisjes, mannen en vrouwen, bij de actieve beoefening van de zangkunst betrokken zijn. Een aantal van de vermelde koren is ge worteld in een kerkgenootschap, dan wel heeft het daar bindingen mee. Van tijd tot tijd luisteren deze de eredienst op: daarnaast geven zij ook openbare concerten. Dat laatste is overigens met de andere koren ook het geval. Los echter van de vraag of een koorgezelschap een kerkelijke dan wel een profane basis heeft, is hun gezamenlijk musiceren komen de leden tot een eigen cuntuuruiting en -beleving. Dat deze velen aan spreekt, blijkt tevens uit het feit dat het in het recente verleden enkele nieuwe koren zijn opgericht. In tegenstelling tot de muziekver enigingen ontvangen de koren niet een jaarlijkse subsidie. Wel wor den incidenteel bedragen beschik baar gesteld als tegemoetkoming in de kosten van manifestaties die bij voorbeeld rondom jubilea of de viering van Koninginne- of bevrij dingsdag worden georganiseerd. De kosten die aan de instandhou ding van koren verbonden zijn wor den dus geheel gedragen door of het betreffende kerkgenootschap, of de leden zelf, of door beiden. Dat een zo groot aantal koren zon der structureel een beroep te doen op overheidssubsidie heeft kunnen functioneren, is op zichzelf prij zenswaard. WADDINXVEEN Een Schotse col lie hielp burgemeester C.M. van der Linden zaterdagmiddag bij het offi cieel in gebruik nemen van de nieuwe trainingsaccommodatie van de hon densportvereniging Waddinxveen (HSVW). Daarna werd door de onge veer 50 leden tellende club een open dag gehouden, die de belangstelling van 400 mensen kreeg. Zo’n open dag wil de hondensportvereniging elk jaar gaan houden. Het weer zat zaterdag aan de Middel- burgseweg niet mee. Een groot gedeelte van de middag regende het, maar er was een grote tent neerge zet om met name de hondendemon straties van verschillende verenigin gen droog te kunnen gadeslaan. Pa raplu’s zorgden ervoor dat de ope- De leden van de kerngroep kwamen inmiddels al een aantal maal bij elkaar om de reisimpressies te bespre ken, voerden het woord in een vergadering van de raadscommissie Welzijnszaken, namen deel aan een bespreking van Peru-comité’s in Utrecht en ontvingen een aantal uitnodigingen om in Waddinxveen over hun belevenissen te komen vertellen. In juni besloot de gemeenteraad in de woonwijk Zuidplas een Toma- laan en Limaweg te realiseren, de plaatsen waar de kerngroep in Afrika en Zuid-Amerika actief is. In januari 1974 kwam de toenmalige opvolger van pastoor J.A.M. Saulenn naar Waddinxveen, waar aartsbis schop dr. A.J. Simonis ooit als kape laan heeft gewerkt. In de afgelopen 11,5 jaar heeft pastoor Olsthoorn onder de parochianen een samen bindende factor kunnen zijn, on danks het feit dat niet iedereen zijn opvattingen (zo was hij lid van het IKV met de bijbehorende sticker aan de deur) deelde. De Waddinxveense periode wordt ge kenmerkt door de viering van zijn 25-jarig priesterschap (dat hem in Amerika bracht), het bereiken van de 50-jarige leeftijd, het 100-jarig be staan van de St. Victorkerk en de res tauratie van de toren van dit kerkge bouw. Welhaast onmisbaar heeft de WADDINXVEEN De nieuwe brochure “Gemeen- ontwikkehngssamenwerking” van het minis- van Ontwikkelingssamenwerking is de meest complete aanvulling van het uit 1975 stammende boekje “Gemeente Ontwikkelingssamenwerking” van de NOVIB, de Nederlandse organisatie voor inter nationale ontwikkelingssamenwerking. In die tien jaar is geregeld van alle kanten met voor lichtingsmateriaal aan de weg getimmerd om Neder landse gemeenten en groepen de weg te wijzen in de Derde Wereld. In dit materiaal kwam vaak Waddinx- veen, dat actief is in Bourkina Faso (Boven-Volta) en Peru, om de hoek kijken. De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen, met PvdA-wethou- der drs. M. Kraaijestein als voorzitter, doet dan ook goed en belangrijk werk. Zo komt Waddinxveen aan de orde in “Ontwikke lingssamenwerking en de gemeente”, het zesde boekje “Keuzethema Lokale Politiek” van de Stichting Vor mingswerk Partij van de Arbeid, wordt het Gouwe dorp als voorbeeld opgevoerd in de NOVIB-publikatie “Project-adoptie” en komt de kerngroep in woord en beeld ook aan bod in het NOVIB-informatieblad “Ge meente en projektadoptie”. Al deze publikaties - en die in diverse tijdschriften en kranten - hebben er toe bijgedragen dat Waddinxveen met zijn Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking in tien jaar tijd een begrip voor velen is geworden. En een voorbeeld. Dat is de verdienste van alle 20 leden van deze enthousiaste en veel werk verzettende groep. Een fragment derhalve uit een NOVIB-informatie blad: “De gemeente Waddinxveen kreeg in 1980 lan delijke bekendheid toen haar begrotingspost “ont wikkelingssamenwerking” niet werd goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Een be roep op de Kroon leidde alsnog tot goedkeuring. Maar reeds daarvoor, vanaf 1976, was de gemeentelijke Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen aktief. Hun eerste projekt betrof landbouwverbete- ring in Torna (Boven Volta). Met regelmatige kran tenartikelen, materiaal voor de scholen, informatie avonden, een eigen nieuwsbrief en een Boven-Volta kwartetspel werd de bevolking geïnformeerd en bij de projektadoptie betrokken. Sinds de afronding van het project in Boven Volta steunt Waddinxveen een aantal kleine bedrijfjes in Lima (Peru). Het gaat om failliete bedrijfjes die door de arbeiders zelf zijn over genomen”. Daarna hield hij een toepasselijk toe spraakje over de relatie mens en dier. De open dag van de sinds oktober 1982 bestaande hondensportvereni ging Waddinxveen vond iedereen ge slaagd. Er stonden allerlei kraampjes met informatie over de hondensport wereld en de bekende gedrag- en gehoorzaamheidscursussen. Ook de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren en de Goudse Die renambulance gaven acte de pre sence. Na ingrijpende verbouwingen, zoals het aanbrengen van een hindernis- baan, het maken van parkeergele genheid en het neerzetten van een ge bouwtje, beschikt de HSVVy over een goede en doelmatige trainingsaccom modatie. r..N 'i wee*

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 17