n De Eiken Meubelmakers Is Waddinxveen-tennis Waddinxveense sportspetters op shirts van Be Fair Bekerwedstrijd i Oprichting neïïfrale\ tennisvereniging I eigenlijk wel 25 jaar Tennis- cursus in Weekblad: Oprichting 20 november 1961 Nieuwe leden Strijd gestart om damtitel Project Badminton Overdag” van start De Sperwer voor sjoelers Flyers speelt om I basketbalbeker Trimmen en jazzgymnastiek Goud voor Antilope-pupil Jeroen Schildt Tweedeklasser klaar voor nieuw seizoen Gong-schaak met vier winnaars Volop hockey WSE-sportdagen in Loon op Zand sporthal 37 Teams B-selectie Vragen Kennismaking Positieve stap op iveg naar aanleg van drie banen Chartres Jeugdschaak f A Vicieuze cirkel Voorlopig bestuur F t WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 959 al adviezen Naast Van Wijk BV, die zaken heeft in Waddinxveen en in IJsselstein. blijft ook Verzijl Sport, gevestigd in het win kelcentrum de Passage, Be Fair finan cieel steunen. De 500 leden tellendébe- speelster van de drie groene velden in het Warnaarplantsoen beschikt nu voor het eerst ook over een nieuw aangelegd Gebako-trainingsveld dat is voorzien van verlichting. Be Fair zag plotseling Klaas Angenent vertrekken, vierde de terugkeervan Pe ter Both, verwelkomde opnieuw Wout Roskam en omarmde Fred Klomp en de van de jeugd afkomstige Rob Voerman Niemand binnen de zaterdagtweed- eklasser lijkt - zo blijkt zowel uit de WADDINXVEEN - Voor “Sport over dag" hebben de Waddinxveense bad mintonverenigingen Aeolus en Florida een project opgezet, waarmee op don derdagmorgen 12 september om half tien wordt begonnen. Het project “Badminton Overdag", uitgevoerd in samenwerking met de gemeente Wad dinxveen, heeft als locatie sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Voor in formatie kan men terecht bij Marjo Ap pel (tel. 17843) en Liesbeth van Berge- ijk (tel. 17251). Het project “Badminton Overdag" heeft tot doel mensen, die normaal ge sproken niet de mogelijkheid hebben lid te worden van een vereniging, op een speelse wijze kennis te laten maken met sport en in dit geval badminton. Daarbij denkt men met name aan mensen die (al dan niet tijdelijk) geen beroep uitoefe nen, in de continuedienst werken of fi nancieel niet in staat zijn het lidmaat schap van een vereniging te bekostigen. Tevens is het door het tijdstip, iedere donderdagmorgen van half tien tot elf uur, ook voor niet-werkende moeders mogelijk deel te nemen aan de activitei ten. De begeleiding en training zal geheel verzorgd worden door leden van beide verenigingen. Hierdoor is het mogelijk de kosten voor deelname laag te hou den Een ieder die deel wenst te nemen aan de activiteiten betaalt slechts f. 3,50 per keer (inclusief eventuele training). Woensdagavond 4 september wordt in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark de Sniep de jaarlijkse ledenvergadering van deze voetbalclub gehouden. In het bestuur zijn drie vacatures, omdat Ron Smit, Erik Kollman en Joke Groen - gedrieën het dagelijks bestuur vormend - aftre den. Een boet van 500 gulden, waarvan 375 gulden voorwaardelijk, en een proeftijd van twee jaar heeft de voetbalvereni ging WSE van de afdeling Gouda van de KNVB opgelegd gekregen. Dit als straf omdat enkel C2-junioren in C3 hadden meegedaan en dat mag niet, al komt het volgens WSE-voorzitter Frits Leenen herhaaldeiijk voor dat voetballers tegen de regels in in lagere elftallen spelen. De eis was 500 gulden boete, waarvan 250 voorwaardelijk en een proeftijd van één jaar. Trainer D. Oppendijk en het bestuur van WSE hebben de rode kaart gekre gen van de restgroep senioerenvoetbal- lers omdat ze op een dinsdagavond na een zeer inspannende training geen ont spannend partijtje voetbal meer moch ten spelen. Het trainingsveld mocht daarvoor niet worden gebruikt, terwijl het hoofdveld afviel vanwege de onno dige belasting. “Doch vreemd genoeg trainde de WSE selectie twee dagen la ter wel op het hoofdveld en was het trai ningsveld volledig leeg. Bestuur doe er iéts aan“, aldus de boze (rest)groep se nioren, die hun rode kaart uitdelen in het laatste nummer van de WSE-week- krant. denmoter In ieder geval is heel Be Fair hoopvol en optimistisch. Verwachtingsvol kijkt iedereen ook naar de B-selectie (het derde en vierde elftal), getraind doordenieuwkoper Ab Rozendaal (34) uit Bleiswijk. Deze LBO-leraar speelde bij BVCB (Berg- schenhoek) 'en D^O fZoetermeer) en trainde Soccer Boys. Voor de competi tie begint het eerste elftal van Be Fair komende zaterdag uit tegen Vitesse D. Met de direktie van "De Eikenbeubel- makers Van Wijk BV", waarvan direk- teur G. van Wijk in zijn jeugd ook bij Be Fair heeft gevoetbald, is een eenja rig contract afgesloten met een optie voor de komende jaren D; ..r Be Fair zich “nooit" aan een sponsor zal willen ophangen en baas in eigen huis wil blij ven, vloeien de baten uit deze sponso ring in een “reserveringsfonds" wat de gehele vereniging ten goede zal komen. prestatiegids als uit het augustusnum mer van het clubblad Spottschakels - topprestaties te verwachten. De menin gen zijn erg verdeeld. Geen favorieten- rol. maar wellicht wel een goede mid- ven en dat het meer zal gaan om de sport zelf en het gezellig kunnen spe len. Er kon overeenstemming worden bereikt over een lidmaatschapsbedrag per jaar, terwijl men tevens unaniem van mening was, dat ook de jeugd de gelegenheid moest krijgen tegen ge reduceerd tarief de tennissport te kunnen gaan beoefenen. In de kantine van de voetbalvereni ging Waddinxveen in het sportpark de Sniep wordt vrijdagavond 6 september om acht uur weer begonnen met de kla- verjascompetitie. Entree 3,50. De bejaardenbiljartvereniging Onder Ons, altijd spelend in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad en vorige week de krant halend met de jaarvergadering, viert in maart 1986 het 15-jarig bestaan. Donderdagavond 29 augustus houdt de Waddinxveense Schaakvereniging WSE haar ledenvergadering. Op don derdag 5 september is haar eerste com- petitie-avond. In de cursus maakt men kennis met de 4 basisslagen, te weten: de forehand- en back-hand drive, de service en de volley. Behalve voor “echte beginners” is de cursus ook voor mensen, die al een “vast uurtje” tennis sen, maar eigenlijk toch nog wel graag wat lessen zouden willen volgen. Dat tennis al lang geen elite- sport meer is en dat het mo menteel behoort tot één van de populaire sporten, zal iedereen volledig kunnen onderschrij ven. Enorm veel Nederlanders beoefenen deze sport, die bij uitstek geschikt is als recreatie sport. Toch zijn er nog mensen, die een beetje tegen de kosten van de tennissport aanhikken. B aanhuur, tennisleraar en de benodigde tennismaterialen, vergen nogal wat. WADDINXVEEN - De Eiken Meubelmakers Van Wijk BV van de Wil- helminakade - één van de deelnemers aan de Stichting Meubelstad Wad dinxveen - is de nieuwe sponsor van de afdeling voetbal van de christelijke sportvereniging Be Fair. Het eeste elftal van de Waddinxveense zaterdag- tweedeklasser heeft zich zaterdagmiddag met de nieuwe shirtreclame ge presenteerd. Dat gebeurde voor het eerst in de 31-jarige historie van de vereniging van donderdag 23 november 1961 van de tennisvereniging Waddinx- In feite staat het hele seizoen van de tennisvereniging in het teken van het 25-jarig bestaan. Een jubileumcom missie heeft daar voor gezorgd De openingsborrel op 3 1 maart, diverse activiteiten voor jong en oud, de nor male competitiewedstrijden en een reeks van tournooien herinnerden al lemaal aan een kwart eeuw tennis. Op het programma staan verder nog een eindfeest voor de jeugd op 28 september en 5. oktober en een jubi leumfeest in het Boskoopse Florida op zaterdag 26 oktober. Het hele sei zoen door heeft “Waddinxveen” de speciale jubileumwijn ‘Vin Jubilé verkocht. Be Fair, Waddinxveen en WSE nemen in de groep “Noorden" deel aan het mi- ni-Europa-cuptournooi voor A-juni- oren 1985-1986. Er wordt begonnen met enkele wedstrijden in de voorronde en daarna de achtste finale. De wed strijden worden bepaald door loting. In de voorronde en in de achtste finale heeft het laagst spelende elftal het even tuele voorrecht van een thuiswedstrijd. De wedstrijden worden gespeeld vol gens het Knock-out systeem, hetgeen wil zeggen dat men na een nederlaag van verdere deelname is uitgesloten. Bij gelijkspel wordt een beslissing verkre gen door het nemen van 5 strafschoppen totdat een partij een doelpunt voor staat. Dit betekent dus, dat de normale speeltijd van deze wedstrijd, 2 x 45 mi nuten niet wordt verlengd. De algemene najaarsvergadering van Be Fair-voetbal wordt maandagavond 21 oktober om acht uur in het clubge bouw in het Warnaarplantsoen gehou den. Op de agenda staan allerlei jaar verslagen, de begroting 1985-1986, de vaststelling van de contributie en het technisch leerplan. WADDINXVEEN - Dinsdagavond is met de strijd om de KNVB-beker in feite het nieuwe voetbalseizoen be gonnen. Zaterdag en zondag start de competitie. Be Fair worï met 1-4 van Nieuwkoop. Waddinxveen-Hermandad eindigde in een 3-1 winst voor de Waddinxve- ners. Het volgende maand officieel vieren van het 25-jarig bestaan van de ten nisvereniging “Waddinxveen” roept bij het Weekblad voor Waddinxveen de vraag op of het jubileum niet een jaar te vroeg wordt gevierd. Dat blijkt uit vergeelde edities van onze krant en stukken van de gemeenteraad uit die tijd, omdat de komst van “Wad dinxveen” en later van “Be Fair tennis” alles te maken had met het tenniscomplex in het Wamaarplant- soen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Duffel. Gelost om 8.15 uur. Aankomst le duif 9.14 uur. Laatste 9.22 uur. Snel- - heid le duif 1802 meter per minuut. Uitslagen: M. Tollenaar 1-20-37-53- 101-104; H. Metselaar 2-24-27-43-45- 59-74-83-106-114-120-134; P. Bonefaas 3-25-39; M. C. Anders 4-11-14-19-22- 30-32-40-46-55-70-72-86-90-91-93-97- 100-105-112-119-131; J. Toor 5-10-21- 38-41-64-67-79-87-99-115-122-123-135; Mevr. Twigt 6-128; J.W. Sekeris 7-18- 68-88-95; J. v. Erk 8-16-28-48-60-110- 113; C.A. Bode 9-108; Smit-Troost 12- 13-15-17-23-29-42-47-51-56-62-84-96 C. Hofman 26-33-116; J. Jansen 31-61; H. v. Dijk 34-129-132; D. Heeren 35- 50-58-107; N. v. Tol 36; J. Verbakel 44- 49-57-76-103; H. Vink 52-63-66-85; A.H. Kivits 54-71-73-77-80-94-98-102- 109-124; T den Ouden 65; S. Dijkstra 69; A. Hofman 75-78-92-130; Mevr Toor 81-127; F. Middelkoop 82-89; N. Hoogerdijk 11-117-118; D. Degenhardt 121; J. Koren 125-126-136; F. Rip 133. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se sjoelvereniging is het nieuwe seizoen in het clubgebouw van de Waddinx veense Schuttersvereniging aan de Al- berdingk Thijmlaan begonnen met het inschrijven van acht nieuwe leden Woensdagavond. 4 september, is de tweede sjoelavond van dit seizoen “Zij die berlangstelling hebben kunnen zonder enige verplichting gerust komen kijken of meespelen", aldus Jan Kers bergen. die na één avond met 1385 pun ten bovenaan in klasse A staat. Pascal van Gils leidde klasse B, Ingrid van Halewi jn klasse C en M C. Taktor klasse D. Teneinde de vicieuze cirkel te door breken waren de talrijke aanwezigen op de bijeenkomst in Royal- het er over eens, dart, met prarten weinig zou wor den bereikt en dat oprichting van een tennisvereniging een positieve stap zou zijn om de aanleg van de banen voor het volgende zomerseizoen even tueel mogelijk te maken. In eerste instantie zijn de oprichters rvan de gedachte uitgegaan^ dat het wedstrijdelement in grorter verband [voorlopig op de achtergrond zal blij- l aan ter gelegenheid van tennisvereniging. De receptie wordt met zijn Blue Note Maandagavond 28 mei 1962 een half jaar later - belegde het nog altijd voorlopige bestuur van het huidige “Waddinxveen” een informatie- en kennismakingsavond. De hierbij be trokkenen waren nog steeds E.Ch.P. Brants, mevrouw E. Helleman-Nico- lai, mevrouw M.C. Kraneveld-van Houwening, C.E.G. Okkerse en D. de Wilde. De reeds geruime tjjd bestaande plannen om in Waddinxveen te komen tot de’ oprichting van een neutrale tennisvereniging zjjn maandagavond gerealiseerd.! Fen actie-comlté dat in verband met de gemeentelijke plannen om in het War naarplantsoen drie tennisbanen aan te leggen, reeds enige voorbereidend werk had verricht, belegde maandagavond in café-restaurant Royal een bijeenkomst, die resulteerde in de oprichting van een nog naamloze tennisvereniging. Een defenitieve naam is voor de ver enging nog niert gekozen, omdat mo gelijk over enige tijd bij een groter ledental een goede suggestie hiervoor naar voren zou kunnen komen. Bij acclamatie werd het actie-comlté tij dens de bijeenkomst omgezet in een voorlopig bestuur onder voorzitter schap van de heer E. Ch. P. Brants. Voorts maken van dit voorlopig be stuur deel uit mevrouw M. C. Krane veld-van Houwening, mevrouw E. Hel- leman-Nicolad en de heer C. E. G. Okkerse en D. de Wilde. Belangstellenden voor de tennisvereni ging kunnen zich voor nadere inlich tingen en opgave van het lidmaatschap wenden tot de heer D. de Wilde, Vij- verlaan 15, telefoon 2698. f Volgens ons zijn dit de feiten: Op maandagavond 20 november 1961 (dus 24 jaar geleden) werd in Royal- Inn aan het Koningin Wiihelmina- plern de oprichtingsvergadering ge houden van een “neutrale tennis vereniging”. Een club zonder naam nog. Tot voorzitter van het voor lopige bestuur werd benoemd E. Ch.P. Brants. Er waren al gauw 60 leden. Natuurlijk kwam de nieuwe tennis club niet uit de lucht vallen Zowel in het oprichtingsjaar 1961 als in 1960 was een actiecomité met dezelf de Etienne Brants daarvoor druk in de weer geweest. Mede door de activiteiten van dit co mité besloot de gemeenteraad op woensdagavond 7 december 1960 een krediet van f. 50.000,- beschik baar te stellen om in het Warnaar plantsoen drie tennisbanen aan te leggen. Hierover waren in De Sperwer nam ook deel aan een con cours vanuit Chartres. Afstand 459 km. In concours 165 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst le duif 13.09 uur. Laat ste 14.34 uur. Snelheid le duif 1643 me ter per minuut. Uitslagen J.W. Sekeris 1-38;.H. Vink 2-6-17-23- 39; T. den Ouden 3; Smit-Troost 4-10- 33; N. Hoogerdijk 5-36; J. Toor 7-24- 25-28; A.H Kivits 8-40; C. Hofman 9: H. Metselaar 11-18-19-20-29-30-32-35- 41J. Jansen 12; M.C. Anders 13-15-22- 27; D. Heeren 14-31; M. Tollenaar 16- 21F. Rip 26; Mevr. Twigt 34; C.A. Bo de 37. WADDINXVEEN - Komend week einde werpt het eerste herenteam van de Waddinxveense basketbalvereniging Flyers zich in de basketbal-bekerstrijd. I De loting leverde de Flyers een zéér sterke tegenstander op: Leiderdorp. De Leiderdorpenaren spelen nog een klasse hoger dan de Waddinxveners en kunnen dit jaar doorstoten naar het landelijk niveau. De bekerwedstrijden worden gespeeld zaterdagavond om 20.00 uur thuis in de Groensvoorde zaal en uit zondagavond om 20.00 uur in het Leiderdorpse Op Dreef. Het Flyers I-team is ten opzichte van vo rig seizoen vrijwel niet gewijzigd. In de selectie van coach Matthieu van Litsen- burg bleven Marco Mak, Alfred Ger rits, Peter Zwamborn, Rijk Meuleman, Hogo Sijlaar, Bart Zwamborn, Dirk Rijnsburger en Klaas Bruins Slot, welke al enige jaren in het eerste team spelen. Nieuw in Flyers I is René Hazelaar, een speler die met veel rayonervaring, op gedaan bij het Goudse Rabo en het Al- phense BVO, een welkome aanwinst is. x WADDINXVEEN - De gymnastiek vereniging TOOS begint op woensdag morgen 4 september met nieuwe Trim- cursussen voor dames in de Toossoos aan de J.W. Frisoweg. Gepland staan ook een aantal nieuwe activiteiten van de afdeling jazz van de 60-jarige vereni ging- Elke woensdagmorgen van 9-11 uur worden onder leiding van mevrouw W. Dicker de trimlesen voor dames gege ven. De kosten zijn 47,50 per vier maanden. Inlichtingen: tel. 14827. De nieuwe activiteiten van de afdeling jazz zijn bestemd voor meisjes en jon gens van 5/7 jaar op woensdag van 5-6 uur. Van 7-8 uur volgt een cursus mo derne dansen en van 8-9 uur jazzgym voor beginners. Van 9-10 uur volgt nog een cursus aerobic. Dit kunt u ook be oefenen op donderdag van 8 tot 9 uur. Inlichtingen: tel. 15025. Be Fair brengt in het nieuwe seizoen 37 teams op de been: 11 senior-, 8 juni oren-, 9 pupillen. 9 zaalvoetbalteams. De zes trainers zijn G. Hup (A-selec- tie), A. Rozeldaal (B-selectie), D. van Leeuwen (C-selectie), J.W. Kramp (A E-sslectie jeugd). L M. A. Vugts B-se lectie en overige A en B) en C. van Triet (C-. D- en F-jeugd). Voorafgaande aan het nieuwe seizoen is voor de vierde maal de presentatiegids van Be Fair verschenen De A-selectie wordt daarin volledig fotografisch in beeld gebracht. “Qua spelers zult u niet veel nieuwe gezichten aantreffen Dit is een logisch gevolg van het feit dat de af gelopen twee seizoenen een versnellen de verjonging moest worden dporge- voerd“, aldus voorzitter R.W. v.d. Brink WADDINXVEEN - De drie Antilope- pupillen Raymond v.d. Bas, Jurjan de Vries en Jeroen Schildt namen zaterdag deel aan de jubileumwedstrijden van de 60-jarige Hellas in Utrecht. Er stond een krachtige wind en er viel regelmatig een fikse regenbui. Jeroen Schildt draaide een prima meer kamp en kan terug kijken op een 12e plaats. Bij de 1000 meter, altijd het grootste spectakel van de dag, kwamen zo ongeveer alle sterke concurrenten van hem in de strijd. Na een spannende race bewees Jeroen, die dit seizoen nog ongeslagen is op dit onderdeel, weer zijn enorme kracht op dit onderdeel. Hij werd eerste. Bij de meerkamp gooide Jurjan de Vries de bal maar liefst 37 meter, dit he tende voor hem in het eindklassement een uitstekende 7e plaats met medaille. Raymond v.d. Bas was wat minder ge lukkig doordat twee worpen werden af gekeurd. Het was achter z’n eerste wed strijd en dan spelen de zenuwen toch ook wel een rol. De eerste vier weken betaalt men zelfs f. 2.50 per keer. Met nadruk willen bei de verenigingen er op wijzen dat men geheel vrij is te bepalen wanneer men wel of niet wil komen. uitgebracht door de Grontmij NV in Dc Bilt en door de Sportraad Wad dinxveen. Een toen gehouden en- quete van het Weekblad voor Waddinxveen bracht aan het licht dat 100 plaatsgenoten wilden gaan tennissen Het nieuwe tennispark in het War- narplantsoen werd op zaterdagmid dag 2 juni 1962 officieel door burge meester C.A. van der Hooft in ge bruik genomen. Er heerste toen een bijna winterse koude. Namens de bei de tennisverenigingen (Waddinxveen en Be Fair) voerde de heer E.Ch.P. Brants het woord. Bijzonder was dat de tennisbanen in de wintermaanden als ijsbaan werden gebruikt. Rondom het complex kwamen daarvoor zes straatverlichtingsmasten te staan. Dit alles betekent dat in het najaar van 1960 alleen een actiecomité bezig was om de oprichting van de tennisvereniging “Waddinxveen” voor te bereiden. Die officiële oprichting vond plaats op 20 novem ber 1961. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland verbond namelijk aan de goedkeuring van het raadsbe sluit uit 1960 om tennisbanen in het Warnaarplantsoen aan te leggen de voorwaarde dat de exploitatie zou worden gedragen door officieel opge richte verenigingen, want die waren er in 1960 nog niet. De oprichting van een dergelijke ver eniging was acuut geworden, nadat Gedeputeerde Staten onlangs hun goedkeuring hechtten aan het ge meenteraadsbesluit om tot aanleg van de banen over te gaan. Aan deze goed keuring was echter de voerwaarde verbonden, dat de exploitatie van de banen zou worden gedragen ioor de gebruikers. Dit betekende in feite dat de gemeente pas tot de werkelijke aanleg zou kunnen overgaan, wanneer de aanwezigheid van een of meer ten nisclubs de exploitatie zou kunnen ga randeren. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag startte de Waddinxveense dam vereniging Excelsior haar onderlinge competitie met als inzet het clubkampi- oenschap. In de eerste ronde wisten Piet Swart, Ruud van Dijk, Kees Kramp, Tijmen den Ouden sr., Tijmen den Ouden jr., Piet van Es en Adriaan Blom te winnen en voeren dus de ranglijst aan. Goede prestaties werden door Gert van Man- nekes en Cor Stolker geleverd door de nestoren Teun Twigt en Kees Blonk beiden een punt af te dwingen. Niet on vermeld mag blijven het verdienstelijk resultaat van junior Janneke Terpstra, die dit seizoen is toegetreden tot de on derlinge competitie van de senioren. Zij wist een remise te behalen tegen rond- spelleider Dirk Heeren I. Excelsor zal met 2 achttallen (eerste en tweede team) zijn vertegenwoordigd in de competitie van de Dambond Midden Holland. Hieraan wordt ook nog een derde team (viertal) toegevoegd. Het eerste team zal in de hoofdklasse moe ten strijden tegen de damverenigingen: W.D.G. (Wassenaar), Zoetermeer, H.D.C. (Alphen aan den Rijn), Ka twijk 2, K.D.V. (Krimpen aan den IJs- sel. Kijk uit (Zegveld). O.G.B. (Bode graven en Samen Sterk (Hazerswoude). De A-selectie van He Fair-voetbal, voorzien van shirts met reclame voor De Eiken Meubelmakers G. van Wijk BV. Staande rechts voorzitter R.Wv.d. Brink en sponsor G. van Wijk. Op de inzet: Be I air-voorzitter R.W. v.d. Brink en sponsor G. van Wijk, die zelfbij Be Fair heeft gevoetbald. (Foto's: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinx veense Schaak Vereniging WSV is het nieuwe seizoen begonnen mey een gong-schaakavond. een soort snelscha ken met vastgestelde bedenktijd per zet. De leden hebben in een vijf ronden durende Zwitsers tournooi laten zien dat de huidige kampioen E. Philipse het moeilijk gaat krijgen in het komende seizoen. C. Asscheman had tot voor de laatste ronde alles nog gewonnen. De laatste moest hij echter nog tegen Philipse wel ke al een nederlaag had geleden tegen Hans van Woudenberg. Philipse wist deze laatste ronde te win nen waardoor Asscheman en Philipse op gelijke hoogte kwamen. Ook A. Lit- tooy en J. van Oort kwamen door zeer sterk spelen op gelijke hoogte van de heren voornoemd, zodat deze avond vier winnaars te vermelden waren. Op een zeer korte afstand van een half puntje kwam W. v.d. Hoek met 3'/t punt. Verder kunnen de heren A. v.d. Starre en P. v. Offeren ook terug zien op een goede avond; beiden behaalden 3 punten uit deze 5 ronden en daarmede een zeer goed resultaat. De jeugd van WSV begon het seizoen met een snelschaakavond. Winnaar werd Renee Kleiweg, die al zijn partijen tegen de andere jeugdleden won. Don derdagavond 29 augustus om kwart voor zeven begint de onderlinge compe titie van de jeugd in het Anne Frank- centrum. WADDINXVEEN - Afgelopen week einde werd er weer volop gehockeyed op de Waddinxveense velden. Zaterdag werd het A-tournooi gespeeld dat voor het eerst aan het begin van het seizoen gepland stond, longens A, dat voor de competitie in de gevorderdengroep is ingedeeld, won in een spannende finale van Reeuwijk en werd eerste. De selecties van heren I en dames I wer ken al een paar weken trainingen en oe fenwedstrijden af. Zondag stond er voor de damesselecties, die in de 3e klasse uit gaat komen, een drieluik met Nieuwkoop (2e klasse) en USHC (le klasse) op het programma. Coach Peter van Rooy maakte van de gelegenheid gebruik door veel in de op stelling te schuiven, en niet zonder re sultaat. Waddinxveen won met 3-1 van Nieuwkoop, USHC kwam niet verder dan 0-0 tegen het goed draaiende Wad dinxveense team, terwijl de Utrechtse Dames daarvoor Nieuwkoop nog met maar liefst 6-0 hadden verslagen. De heren, die in de 4e klasse gaan spe len, ontvingen 3e klasser Nieuwkoop. Hoewel Waddinxveen niet slecht speel de werd toch met 2-0 verloren. Dit seizoen zullen heren 2 en dames 2, die overigens nog nieuwe spelers kun nen gebruiken, in combinatie met de eerste teams gaan trainen. Al regende het pijpestelen, de stemming bleef erin bij de WSE-pu- pillen. (Foto: WSE). WADDINXVEEN - Het vorige week einde heeft de jeugd van de voetbalver eniging WSE het nieuwe seizoen op tra ditionele wijze geopend. Voor de D-. E- F- en M-pupillen werden voor de tien de keer de pupillensportdagen georga niseerd. De C- en M-junioren kregen hun eigen feestelijke seizoenstart. Het tweede lustrum van de pupillen sportdagen geeft volgens het jeugdbe- stuur van deze vereniging aan dat er tien jaar geleden een begin werd gemaakt met een behoorlijke opwaardering van de jeugd binnen WSE. Ditmaal werden de dagen doorgebracht in de lommerrijke omgeving van Loon op Zand. Na een onderling voetbaltoer nooi, een uitgebreid spelencircuit en een smakelijke barbeque trokken de ju nioren ‘s avonds massaal naar het Bra bantse land om daar de rest van het pro gramma af te werken. Een nachtelijk bosspel zorgde voor veel vermaak on der de deelnemers. Naar de overnach ting - met z‘n allen op de zolder van een boerderij - spande natuurlijk de kroon. De volgende dag kwam de regen met bakken uit de hemel. Het kon de pret niet drukken. De speurtocht ging ge woon door. Voor de middag werd er toch een alternatief binnen-programma opgezet. Er werd een levende bingo ge speeld. Aan het einde van de middag keerden de pupillen vermoeid maar voldaan huiswaarts. Ze werden afgelost door de junioren. Voor hen moest het feest toen nog gaan beginnen. De juni oren troffen beter weer. Voor he ston den eveneens een nachtspel en een speurtocht geprogrammeerd Daar naast werd met succes een nieuwe ge heel éigen variant van het welbekende smokkelspel beproefd. Dat gebeurde in de Loonse en Drunense Duinen onder een stralende zon Hoewel er in de loop der jaren verschil lende aanbiedingen en contacten zijn geweest heeft het bestuur steeds op het standpunt gestaan “We verkopen onze naam niet voor een appel en een ei“ en zeker ook niet aan Tedereen". Dat het nu toch zo ver gekomen is mag als een verwezelijking worden ge.hu var. bo vengestelde doelstellingen. Het contract dat nu is afgesleten met “De Eikenmeubelmakers Van Wijk BV" is ook duidelijk een bewijs van niet met ‘iedereen" Ten eerste is de meu belindustrie altijd al een van de peilers geweest waarop de Waddinxveense ge meenschap steunde, en ten tweede geeft het puur Waddinxveens bedrijf “De Eikenmeubelmakers van Wijk BV" in haar naamgeving en product waarborgen voor duurzaamheid en kwaliteit. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag 21 september van vier uur tot half zes wordt in het clubhuis op het tennispark De Woerd de Alberdingk Thijmlaan de receptie gehouden 1 het 25-jarig bestaan van Waddinxveens oudste t Daarvoor wordt een feestve; gadermg gehouden. De re muzikaal opgeluisterd door Cas Beikhout Trio. “De Woerd in Waddinxveen-Noord is een accommodatie, die de tennissers in 1980 in gebruik namen. Daarvoor werd er gespeeld op de banen in het Warnaarplantsoen, waar nu de tennis vereniging De Gouwe Smash actief is. De vereniging wordt thans voorgeze ten door H. Waser. Van het bestuur maken verder deel uit F. v.d. Pol (vi ce voorzitter), P. Zandee (secretaris), A. Pelupessy (penningmeester), I. Betist (2e secretaris), G. Boere (2e penningmeester) en W. de Lang (be stuurslid) Van “Waddinxveen" zijn ere-lid E. Brants en G. Okkerse. In het Weekblad voor Waddinxveen i verscheen dit bericht over de oprichting een op maandag 26 november 1961. WADDINXVEEN - Het in Lei den gevestigde MSP sportorga- nisatiebureau (tel. 023- 216955) gaat in de sporthal “de Sniep” een kennismakings- cursus tennis voor beginners ge ven. De kosten van deze 8- weekse cursus bedragen f. 125,-. De lessen worden gege ven door bevoegde tennislera ren en de cursisten krijgen een tennisracket in bruikleen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 23