GEMEENTE WADDINXVEEN r Drie illegale vissers bekeurd Zaterdag receptie zilveren ”De Rank” I o r.- Fietstocht HERNIEUWDE OPROEP POLITIENIEUWS WADDINXVEEN In schoolgebouw tussen 15.00 en 17.00 uur Jongeren winnen rondvlucht SPOR T EN RECREA TIE KUNST EN CUL TUUR SPREEKUREN 4 CHR. LANDBOUW HUISHOUDSCHOOL WADDINXVEEN EN OMSTREKEN Bromfietsdief Aanrijdingen BOUWVERGUNNINGEN Wapenbezit Diefstal A VONDOPENSTELLING WET OP DE STADS- EN DORPSVERNIEUWING Uit verkeer KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN VERGA DERINGEN I - f Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 '4 50,00 75,00 4 maanden 112,50 de dinsdagavonden terecht t PLANKIER 22-26 BOSKOOP TELEFOON 01727-2110/3410 Op vrijdag 23 augustus werd door een 19-jarige Gouwenaar aangifte van dief stal van zijn bromfiets gedaan. Enkele uren later werd een 15-jarige Waddinx- vener door de ouders van de benadeel de aangehouden op de Sniepweg. De knaap werd aan de politie overgegeven. Dij heeft de diefstal bekend en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. bedrijf aan de Zuidkade. Een mansper soon was het bedrijf binnengegaan en had het geld uit een geldkistje gehaald. Op donderdag 22 of vrijdag 23 augustus werd een personenauto, welke stond geparkeerd nabij de Passage, openge broken. Ontvreemd werd een radio- cassetterecorder, merk Pioneer. Door een ruitje in te slaan, wist men in de auto te komen. Op zaterdag 24 augustus omstreeks 23.10 werd getracht in te breken in een bedrijf aan de Mercuriusweg. Een ruit werd ingeslagen en op datzelfde mo ment werden de 3 mannen overlopen en gingen er van door. plaats. Een uit de richting van Gouda komende automobilist had een pers onenauto ingehaald en wilde, rijdend met hoge snelheid een tweede auto in halen. Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 31 augustus t/m 21 september a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beel dende kunstenaars gehouden Er is werk te zien van: - Victor Honig v.d. Bossche Woensdag 07.00-08.30 uur 1)2) 10.00-11.30 uur volw. 2) 13.00-15.30 uur 21.00-22.30 uur volw. Vrijdag 07.00-08.30 uur 1)2) 12.00-13.30 uur 2) 17.30-19.00 uur Maandag 07.00-08.30 uur 1)2) 10.00-11.30 uur volw. 2) 12.00-13.30 uur 2) 17.30-18.30 uur Zondag 10.00-12.00 uur ouder en kind 12.00-13.00 uur Sluiting openlucht zwembad Het openlucht zwembad zal voor het publiek worden gesloten op zondag 1 september a.s. om 16.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 3,50 31,50 60,00 extra verwarmd water Dinsdag 07.00-08.30 uur 1) 2) 12.00-13.30 uur 2) 17.00-18.00 uur 19.30-20.45 uur 21.15-22.30 uur volw. 2) Donderdag 07.00-08.30 uur 1)2) 09.30-10.30 uur ouder en kind 12.00-13.30 uur 2) 17.00-18.00 uur ouder en kind 18.00-19.00 uur Zaterdag 12.00-13,30 uur ouder en kind 13.45-16.00 uur extra verwarmd water Op zaterdag 24 augustus om 10.30 uur vond op de Wingerd een aanrijding plaats. Bij een parkeermanouevre reed een automobilist achteruit en raakte daarbij een achteropkomende bestuur der. Een kop-staart-aanrijding deed zich voor op de Juliana van Stolberglaan op zaterdag 24 augustus om 14.30 uur. Een bestuurder moest afremmen en een ach teropkomende bestuurder remde, doch gleed op het natte wegdek door. Lichte materiële schade was het gevolg. Een tweede kop-staart-aanrijding vond de zelfde dag omstreeks 16.20 uur plaats op de Henegouwerweg. Hierbij waren twee personenauto’s betrokken. Dezelfde dag öm 22.37 vond op de He- negouwerweg een eenzijdig ongeval Inlichtingen en opgave J. A. VAN BERKEL Noordeinde 102, Telefoon 2277 beneden 19 jaar en houder van PAS 65+ 2,00 16,00 30,00 ■r jt f GEZINSABONNEMENT voor ouders en hun kinderen die nog thuis wonen: 4 maanden basiskaart bijkaarten 5,50 Inlichtingen over en aanvragen van een abonnement aan de kassa van het zwembad (tel. 01828-12570). De tarieven kunnen per 1 januari 1986 worden gewijzigd. Verleende bouwvergunningen en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin- - kleurpotloodtekeningen - Marijke van Lis - polyesterbeelden Openingstijden: tijdens kantooruren; donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. De expositie wordt geopend op zaterdag 31 augustus a.s. om 16.00 uur. Bij deze gelegenheid zal door Wiepke Poldervaart een performance worden verzorgd. Een ieder die belangstelling heeft voor de opening is van harte welk om. Op dinsdag 20 augustus werd een 23-ja- rige in Rotterdam wonende man be keurd terzake overtreding van de wa penwet. Hij was in het bezit van een sti letto en werd daarmee op de Abraham Kroesweg aangetroffen. Het wapen is inbeslaggenomen. In de nacht van zondag 18 tot maandag 19 augustus werd getracht goederen uit een auto aan de Groenezoom weg te ne men. Toen men werd gestoord ging men er van door. Er werd niets ontvreemd. Op vrijdag 23 augustus werd f. 500.- weggenomen uit een kantoor van een Commissie onderwijszaken Woensdag 4 september 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Plan nieuwe basisscholen voorschooljaren 1986/1987 t/m 1988/1989. Afvloeiingsregeling personeel openbare basisscholen. Een voordracht tot het verlenen van een Koninklijke onderschei ding wordt door de burgemeester ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, die over de voordracht van de burgemeester een advies uitbrengt aan de betrokken Minis ter. 1. van 07.00-07.20 uur beweegbare vloer op 1.20 m. daarna op 0.50 m. 2) tevens zwemles Deze tijden gelden niet voor de schoolvakanties. Zie hiervoor de publikaties in het Weekblad voor Waddinxveen. Toegangsbewijzen en prijzen BADENKAARTEN 19 jaar en ouder enkel bad 10 badenkaart 20 badenkaart WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 31 augustus van drie tot vijf uur wordt in de LHNO-school De Rank aan de Esdoornlaan een receptie ge houden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze school. Tevens wordt stilgestaan bij het 25-jarig jubileum van de heer J.D. Geel. Opening overdekt zwembad Openingstijden (wijzigingen voorbehouden): Het verwarmde overdekte bad zal worden opengesteld op maandag 9 september a.s. Op algemene feestdagen en op algemeen erkende Chr. feestdagen is het zwembad gesloten. ABONNEMENTEN (met pasfoto), dat elke dag van het jaar kan ingaan. WADDINXVEEN - De Stichting De Gouwebloem, die zich in Waddinxveen bezig houdt met activiteiten voor ge handicapten, chronisch zieken en allen die niet meer volledig aan het maat schappelijk leven kunnen deelnemen, zaterdag 14 september een fietstoer- tocht. Er kan gefietst worden over afstanden van 25 en 40 km. De tocht loopt via een duidelijke routebeschrijving, door de mooiste landelijke gedeelten van het Zuid-hollandse polderlandschap. Een mooie gelegenheid om een beetje broodnodige lichaamsbeweging te com bineren met een aantrekkelijke fiet stocht en dat nog voor een goed doel ook. Iedere deelnemer krijgt een attentie. Gestart kan worden vanaf 9.00 uur en uiterlijk om 16.00 uur moet de finish weer bereikt zijn. Inschrijvingen op de dag zelf vanaf 8.45 uur bij het startpunt bij het Gouwebloemgebouw aan de Tollenslaan 161waar ook de finish is. Het inschrijfgeld bedraagt voor de tocht van 25 km f. 3,0 p.p. en voor die van 40 km f. 4,- p.p.; kinderen beneden 12 jr gratis. Inlichtingen zijn te verkrijgen op telefoonnummer 13460 en 15777. BUREAU BURGERZAKEN Bij wijze van experiment zal met ingang van 3 september 1985 het bureau BURGERZAKEN van de gemeentesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend zijn voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn 's-avonds gesloten. Op het bureau Burgerzaken kan men voor: bevolkingsregister (aanmelding adresmutaties, uittreksels bevol kingsregister, attestaties de vita etc.) burgerlijke stand (alleen uittreksels, voor aangifte van geboorten, huwelijk, overlijden etc. gelden de normale uren zijnde 8.30-12.30 uur) militaire zaken (dienstplichtadministratie en mobilisatieaangele- genheden. uitstel en vrijstelling, inkomsten- en kostwinnersvergoe ding) vreemdelingenadministratie (vreemdelingenpolitie) reisdocumenten (paspoorten en toeristenkaarten) rijbewijzen en oefenvergunningen pas 65 eri cultureel jongeren paspoort begraafplaatsadministratie naturalisatie arbeidskaarten rijtijdenwet legalisaties entadministratie legeskas Toen hij een tegenligger zag naderen, wilde hij weer tussen de twee,eveneens uit de richting van Waddinxveen rijden- de'auto’s sturen, wat duidelijk mislukte. Hij kwam met zijn auto tegen een wo ning tot stilstand. De auto moest wor den afgesleept. Het kentekenbewijs is ingenomen. Op 21 augustus omstreeks 15.00 uur vond op de splitsing Beijerincklaan- Tweede Bloksweg een aanrijding plaats, waarbij een personenauto en een bestelauto waren betrokken, aan zienlijke materiële schade ontstond hierbij. Persoonlijke ontgelukken de den zich hierbij niet voor. Op maandag 19 augustus vond om streeks 11.55 op de Henegouwerweg een eenzijdig ongeval plaats. Een auto mobilist reed met een dolly achter zijn auto. Op een gegeven moment brak een wiel hiervan met gevolg, dat de dolly te gen een lantaarnpaal slingerde. Twee lichtbakken en een lantaarnpaal werden hierbij vernield. Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 3 september 1985, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Rapport sierteeltcentrum Boskoop/Hazerswoude. Grondstransactie P.T.T./Stationsstraat. Ter beschikking stelling van grond t.b.v. Bouw Rehobothschool. Inventarisatie ’’groene” bouwlokaties. Commissie openbare werken en bedrijven Woensdag 4 september 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van de gemeenteraad van 17 juli 1985 ter gemeentesecretarie, afdeling Interne Zaken, ter inzage. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbe.nde cassettebandjes. Burgemeester gen verleend: - aan Computer Service Holland, Beukenhof 3, alhier, voor plaat sing deur in oostgevel; 1 - aan de heer A. Uitbeijerse, Henegouwerweg 113, alhier, voor ge hele vernieuwing en vergroting mestsilo; - aan de heer J.W. Versluis, Schuberthof 61, alhier, voorplaatsing dakkapel op achtergeveldakvlak; - aan de heer J.M. Doeswijk, Korenakker 31, alhier, voor oprich ting erfscheiding; - aan mevrouw E. Bolten, Korenakker 1, alhier, voor oprichting erfscheiding; - aan de heer G. Noorlandt, Gerstakker 59, alhier, voor oprichting erfscheiding; - aan de heer F.W. Smit, Oranjelaan 30, alhier, voor vergroting be drijfsgebouw door aanbrengen van verdieping op kantoorpand staande aan de achterzijde van Oranjelaan 30; - aan Betonfabriek Roggeveen B.V., Henegouwerweg 26a, alhier, voor oprichting kantoor- annex personeelsruimte; - aan Air Products Nederland B.V., Postbus 56, alhier, voor ver groting kantoorgebouw met verdieping aan de Noordkade 100; - aan de heer H.P. Barth, Mozartlaan 8, alhier, voor vergroting woonhuis; - aan de heer J.H.M. Meijers, Kon. Julianaweg24 te’t Harde, voor oprichting erfscheiding aan Kievitdreef 14; - aan de heer R. Snelleman, Oostpolderweg 42, alhier, voor plaat sing twee dakramen in achtergeyeldakvlak; - aan de heer P.C. W. Hertogh, de Akker 68, alhier, voor plaatsing deur en buitentrap; - aan deheer H.A. van Noort, Oostpolderweg 114, alhier, voor ge deeltelijke verandering en vergroting woonhuis aan Tuinbouw- weg 20; - aan de heer W. Broer, Tuinbouwweg 15, alhier, voor oprichting stal annex hooiberg aan Tweede Bloksweg; - aan de heer G.A.J.M. Steenland, Middelburgseweg 4, alhier, voor gehele vernieuwing en vergroting sorteer- annex pakloods; - aan de heer P. den Hertog, Van Mecklenburg Schwerinlaan 17, alhier, voor oprichting berging; - aan Noorlander Beheer Nederland B.V., Van der Valk Bouman- weg 178 te Leiderdorp, voor oprichting 60 woningen en 6 garages in wijk Zuidplas aan de Graanakker en de Zuidplaslaan; - aan het gemeentebestuur van Waddinxveen, Raadhuisplein 1al hier, voor gedeeltelijk^ verandering schoolgebouw aan Kerkweg- Oost 230; - aan Muller Friesland Beheer B.V., Stationsweg 31 te Ternaard, voor oprichting 7 patiowoningen aan Oostpolderweg. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Omdat de burgemeester nu eenmaal niet van alle verdienstelijkhe den van de inwoners van Waddinxveen op de hoogte kan zijn, dient hij zijn voordracht meestal in naar aanleiding van een tip van ande ren over de verdienste van een persoonDeze tipgevers doen er ech ter goed aan enige zekerheid te verkrijgen of de betrokkene een Ko ninklijke onderscheiding wel op prijs zou stellen. Er wordt namelijk verschillend gedacht over het verlenen van onderscheidingen en het is een pijnlijke zaak voor alle betrokkenen als het opspelden van de versierselen op het laatste moment niet door kan gaan omdat de be trokkene dat niet wil. Tussen het aanvragen en het verlenen van een onderscheiding kun nen maanden verlopen en lang niet elk verzoek komt voor inwilli ging in aanmerking. Een voordracht voor de algemene decoratie- verlening op 29 april 1986 moet de burgemeester al voor 15 oktober 1985 bij de Commissaris van de Koningin indienen. Wanneer u de burgemeester wilt attenderen op de verdiensten van een inwoner van Waddinxveen, wordt u dan ook verzocht dit tijdig, bij voorkeur schriftelijk, te doen. Maar voor u iemand gaat aanmel den wordt u geadviseerd u eerst te laten informeren of de betreffen de verdiensten van iemand aanleiding kunnen geven tot verlening van een Koninklijke onderscheiding. Hierover kunt u inlichtingen verkrijgen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Orde ning van de gemeentesecretarie (tel. 14433, tst. 145). De Rank vierde vlak voor de zomerva kantie het zilveren jubileum van de school al met de leerlingen. Als officiële oprichtingsdatum van de school wordt 1 september 1960 gezien. Overigens schreven we 8 november 1961 toen De Rank door de inspectrice voor het nij verheidsonderwijs, mevrouw M.H. Schut, echt in gebruik werd genomen, De naam van de school werd toen ont huld. Jubilaris J.D. Geel: ‘‘We zijn begonnen in een oud café, het “centrum” tegen over de firma Brouwer aan de Nesse. Men noemde dat gebouw ook wel de “Sluisjesschool”, omdat er heel vroeger ook een school was geweest. Door een beetje te verbouwen konden we daar gemakkelijk met twee klassen in. Een half jaar later was de echte school klaar en kwamen er steeds meer leerlingen bij.- WADDINXVEEN - Ellen Vermeulen van de Molenring 11 en Dennis Ver steeg van de Sweelinckhof 34 gaan van af het Rotterdamse vliegveld Zestien- hoven een rondvlucht boven Midden- Holland maken. Ze wonnen deze prijs omdat ze de twee snelste inschrijvers waren voor de Nati onale Zwemvierdaagse 1985 in het Waddinxveense openluchtzwembad. Op grond van de in 1985 in werking getreden Wet op de Stads- en dorpsvernieuwing krijgt de gemeente Waddinxveen jaarlijks van de provincie een bedrag uitgekeerd t.b.v. alle dorpsvernieuwingsacti- viteiten waaronder ook de regeling voor de verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen valt. Door de raad is voor de genoemde regeling een bedrag beschikbaar gesteld groot 30.000,-. Omdat echter in verband met het onverwacht stopzetten door het Rijk van de oude subsidieregeling de gemeente de niet door het Rijk gehonoreerde subsidieverzoeken alsnog af moet doen en het bedrag dat hiermede gemoeid is, alsjnede t.g.v. het bedrag dat gemoeid is met de na januari 1985 ingediende aanvragen, is het beschikbare be drag voor 1985 van 30.000,- nu reeds besteed. Als gevolg hiervan is het niet mogelijk om nieuwe verzoeken om subsidie in 1985 te honoreren. In de subsidieverordening is namelijk bepaald dat burgemeester en wethouders slechts geldelijke steun kunnen toekennen voor zover de genoemde financiële middelen toereikend zijn. Aanvragen die vanaf heden worden ingediend zullen derhalve over eenkomstig het bepaalde in de subsidieverordening worden afgewe zen. WADDINXVEEN - Bij een door de Waddinxveense rijkspolitie gehou den visserijcontrole langs de Petteplas en de Winterdijk werden 3 man nen., onder wie 2 Waddinxveners bekeurd, daar zij niet in het bezit waren van de benodigde .visvergunningen. De afgelopen week werden door de po litie 3 bromfietsen en een personenauto voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De auto vertoonde diverse technische gebreken. Een advertentie uit het toenmalige Weekblad voor Waddinxveen, onderte kend door de secretaris van het schoolbestuur J. Avan Berkel. Hij kan wel gezien worden als de grondlegger van de LHNO-school De Rank. - Ouders! Weet U, dat Uw dochter, wanneer zij het 6e leerjaar op de lagere school doorlopen heeft, bij ons Chr. Huishoud Onderwijs kan ontvangen? Een pracht gelegenheid bieden wij LI aan, in deze school die wij D.V. 1 september a.s. hopen te beginnen. ‘Éérst duurde de opleiding twee jaar, la ter drie en in 1976 deden de leerlingen voor het eerst na 4 jaar examen en dat is nu nog zo. Omdat er in 1975 geen leer lingen na dé derde klas meer van school afgingen, maar voor het eerst de vierde moesten doen, kwamen we lokalen te kort. De overblijfruimte/gemeen- MERCEDES-BENZ BES7ELMMGEMS Voordracht algemene decoratieverlening 1986 Zoals te doen gebruikelijk zal ook in 1986 en wel op 29 april de alge mene decoratieverlening plaatsvinden. Op die dag zal aan verschil lende personen een Koninklijke onderscheiding worden uitgereikt omdat zij zich in het maatschappelijk leven op de een of andere ma nier bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, b.v. in het werk, in de politiek, als verenigingsbestuurder, of als ambtsdrager in een kerk. Vaak is een combinatie van enige verdienstelijkheden de aan leiding tot het verlenen van een Koninklijke onderscheiding. Gedecoreerden zijn in de regel personen van middelbare leeftijd omdat de bijzondere verdiensten, de nauwgezette dienstvervulling e.d. gedurende vele jaren moet zijn verricht. Een persoonlijke inzet gedurende korte tijd kan, hoe verdienstelijk ook, nimmer aanlei ding zijn tot het verlenen van een Koninklijke onderscheiding. Commissie voor Welzijnszaken Dinsdag 3 september 1985, aanvang 19.30 uur in hef gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Subsidieverlening Regionaal Overleg Zwakzinnigenzorg. Nota Project Plecgouderopvang Waddinxveen van Stichting Peu terspeelzalen. Intrekking verordeningen commissies Wijkwerk Bomenwijk en Waddinxveen-Zuid. De indiener van zo’n verzoek heeft echter het recht een dergelijke aanvraag in een volgend jaar opnieuw in te dienen. Aanvragen om steun worden in principe in volgorde van binnenk omst afgehandeld. Aan aanvragen, die voor een tweede keer zijn ingediend kan echter een extra prioriteit worden toegekend. schapsruimte en ale lokalen eromheen. 5 zijn in maart 1977 feestelijk geopend. In de maanden daarvoor hebben we zelfs in verschillende kerken gezeten. We hebben een fijne school; ik heb er al die 25 jaren met veel plezier gewerkt.” Vroeger heette de school de Landbouw- huishoudschool. Ze isopgërichtdoorde Christelijke Boeren- en Tuinders Bond en werd later alleen huishoudschool. Nu is het officieel de Christelijke School voor Lager Huishoud- en Nijverheids Onderwijs. KOK C V -BOSKOOP

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3