Scout-water VAN DE BOOG Libanees(26) mag blijven festijn trekt ook W’veners JAARMARKT Noordtunnel rood, geel blauw en zwart geverfd DAMMEN MET Discoavond Koffertje voor ouders basisschool Receptie Rob Gaykema SCHRIJVEN MET A.I. Klaverjassen voor ouderen EXCELSIOR The Messiah in St. Janskerk Ds. C.G. Geluk in koffiebar VVD tegen borg voor bedrijf H. Kempkes (77) begraven Boeren zijn somber gestemd ADDINXVEEN - Ook de land- en tuinbouw in Waddinxveen heeft last ge kregen van dc tegenvallende weersom standigheden dit jaar. Sommige land bouwers zien de toekomst somber in. Het 'wisselvallige zomerweer heeft de land- en tuinbouw in Nederland (uitge zonderd de glastuinbouw) voor uiteen lopende problemen gesteld. Het land bouwschap noemt de situatie ‘niet erg hoopvol, eigenlijk wel somber’, al kan een goede nazomer de schade nog enigszins beperken. De melkveehou ders kunnen vanw ege het natte weer het gras vaak niet maaien. Ze moet nu al het in het voorjaar ingekuilde gras aanspre ken dat eigenlijk als wintervoeding dient of ze moeten de beesten tegen ho ge kosten bij voeren. Om het drassige land niet te veel te beschadigen (boeren spreken van éen koe met vijf bekken1: vier poten en een bek) worden de run deren vaak binnen gehouden of kunnen ze slechts op een zeer beperkt stuk land grazen. Niettemin is maar een korte pe riode van droog weer nodig om het gras land weer op peil te krijgen, zegt een w oordvoerder van het Landbouwschap. De akkerbouw’ heeft te maken met rot- tings- en ziekteverschijnselen aan ge wassen als bieten, uien en aardappelen. Veel granen zijn door de regen neerge slagen of kunnen niet goed worden ge oogst omdat de zware machines het drassige land niet kunnen berijden. van Baken Anke Mensink maakte drie beschilderingsontwerpen Evenement duurt nog tot en met vrijdagavond Zwemvierdaagse: 900 deelnemers 3 .I1 Gondelvaart Vrijdag 30 augustus Donderdag 29 augustus Fiets-em-d'erin Woensdag 28 augustus WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 start van het nieuwe seizoen. en C.B ARELDS Om te beginnen de Coupe Balance- ment. Om Uzelf te testen onderstaand 3 Cou pes (met cijferstanden), waarvan de op lossingen aan het eind van deze rubriek worden geplaatst. Coup Contraires: Zwart: 7,10 en 38. Wit: 9,17. Coupe du Trangle latéral Zwart: 8,9.1(1.16.18,36 en 38. Wit: 21,27, 28. 31.45.48 en 50. Coup Contraines: 17-12. 9-4. Coup du Trangle Lateral: 28-23 27-22 ad. lib. 50-44 ad. lib. 48-43. 45x5. Coup dÉponge: 36-31, 37-31,28-22. 34- 30, 33x42, 38x27. Dit karwei zal volgende maand door de kunstenares worden geklaard Ze doet dit met behulp van leerlingen van de openbare mr A. de Roosschool aan de Wingerd. In het raadhuis is gekozen Deze avond zal eveneens met vrolijke muziek worden omgeven. Muziek met een clownesk karakter. De Goudse christelijke oratorium ver eniging Laus Deo, waarvan ook Wad- dinxveners en Boskopers lid zijn, voert zaterdagavond 21 september om acht uur in de Goudse St. Janskerk The Mes siah van Handel uit. De toegangsprijs bedraagt f. 12.50 (jeugd en 65-plus f. 7.50). De commissie: Jac. van Barlingen J.L. Verbeij, J. Matteijer, H.J. v. Drimmelen J. de Rooy-Ooms. Hiere wint wit fantastisch via: 47-42, 36x38, 49-44 38x49, 22-18 13x31. 40-34 16x38, 34x3 49x40,3x45 1-6.45-7. Openingsslag Coup Deumond: 1.32-28 20-24 2. 34-30 14-20 3. 30-25 10- 14 4. 37-32 18-23 5. 41-37 17-21 6. 39-34 (de foutzet) 21-27 7. 31x22 24-30 8. 35x24 19x39 9. 28x10 39x17 10. 25x14 9x20. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Za terdag 7 september zal het 25 jaar ge leden zijn dat Rob Gaykema in Wad- dinxveen en Boskoop zijn prasktijk als fysiotherapeut begon. WADDINXVEEN - Maandag 2 sep tember om zeven uur is er in het Anne- Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad voor alle ouderen prijsklaverjassen om mooie prijzen. De kosten bedragen f. 2.50. WADDINXVEEN De aan de Vondellaan wonende Libanese Fa waz Khalaf (26) kan in WADDJNXVFFNI Bij de meeste damverenigingen zullen de eerste zet ten eind augustus of begin september weer worden gespeeldVoor de liefheb bers daarom wat luchtige damkost. In de vijver tussen “De Ark" en “De Brug“ (Dunantlaan) wordt een “fiets- em-dérin“ georganiseerd. De bedoeling is om de snelste tijd te realiseren over een lange balk van 30 centimeter breed. Er zijn voor het publiek prijzen te win nen voor de snelste fiets en meest origi nele fiets. Tegelijkertijd zullen op deze locatie wrikwedstrijden worden gehou den in een lelievlet. 17.30 - 20.00 uur - De korfbalvereniging Korbis wil dan een demonstratie water- korfbal ten beste geven. Ook dit onder deel is uniek en zeker in Waddinxveen nog nooit vertoont. Gezien de activitei ten van Korbis kan een ieder er zeker van zijn dat ook dit zeer geslaagd zal zijn. In de deelnemersloterij wordt op deze avond een waardebon van f. 50,- als prijs verloot. 20.00 - 20.15 uur - Ballonnen wedstrijd. Als afsluiting van de Nationale Zwem- vierdaagse in Waddinxveen is er een ballonnenwedstrijd. Iedere deelnemer wordt tijdens de Nationale Zwemvier- daagse in het bezit gesteld van een naamkaartje. Op deze avond zullen bal lonnen uitgereikt worden die dan voor zien van het naamkaartje om ca. 20.15 uur de lucht ingaan. De ballon die het verst komt, volgens het teruggezonden kaartje, is winnaar van een zeer mooie waardebon. Met de verwachting van zo'n 1000 deelnemers zal dit een sensati oneel en gekleurd gezicht zijn. 20.15 - 21.00 uur ‘Auto te water" De gehandicapte Waddinxvener kreeg onlangs onverwacht alsnog een voor lopige verblijfsvergunning. En daar mee was het leed geleden, kwam er een einde aan de angst om te moeten vertrekken en kon er feest worden gevierd in de Vondelwijkflat. J aan de C. Huygenslaan tot vijf uur een jaarmarkt als Vanaf ‘s avonds 18.00 uur zullen zich ve le boten verzamelen aan Reeuwijk- Brug om zich op te maken voor de finale die om ongeveer 21.30 uur zal starten. Versierde en verlichte boten, die in de meeste gevallen iets uitbeelden, zetten zich dan in beweging richting Gouda. Men zal finishen ter hoogte van het voormalige Rutgesterrein (nabij Olym- piaterrein). In deze rubriek mag ook een openings- slagzet niet ontbreken en derhalve de Coup Zwetsloot. Daarbij vraag ik mij af hoeveel dammers deze stelling kennen. We spelen: 33-38 17-21 2. 31-26 12-17 3. 37-31 18-23 4. 34-30 20-25 en wit wint door 5. 28-22 17x37 6. 41x32 25x34 7. 40xl8A 8. 26x28 (a of 26x17 11x22 40x27) De christelijke oratoriumvereniging Laus Deo uit Gouda. WADDINXVEEN De maandagavond onder grote belangstelling in het openluchtzwembad van start gegane Nationale Zwemvierdaagse 1985 telt bijna 900 deelnemers. Tot en met vrijdagavond zwemmen die niet alleen hun baantjes, maar wordt er nog drie avonden lang een heel nevenpro gramma afgewerkt De zwem- en Polovereniging De Gou we, de Waddinxveense Reddingsdbri- gade. het zwembadpersoneel en de ge meente Waddinxveen zijn er in ge slaagd een evenement te organiseren dat klinkt als een klok, aantrekkelijke onderdelen kent en gelukkig onder be trekkelijke goede weersomstandighe den kan worden afgewerkt. Voordat we vertellen wat er vanavond (woensdag 28 augustus), donderdag avond en vrijdagavond in het openbare zwembad de Sniep te doen is melden we nog dat de parachutisten maandag avond goed zijn geland en dat de dem onstratie van de atletiekvereniging An tilope er mocht zijn. Dinsdagavond was er een goed bekeken politiehonden demonstratie Gedurende de gehele Nationale Zwem vierdaagse organiseren W.Z.C.-De Gouwe en de Waddinxveense Red dingsbrigade een Rad van Avontuur waar, voor een belachelijke prijs per plankje, taarten gewonnen kunnen worden. Ook zullen er verschillende spelletjes, verkoopkramen enz. aanwezig zijn. Na tuurlijk zijn ook de bekende kramen van "de Gouwebloem" weer aanwezig. Door de organisatie wordt er een zeer gezellig terras geopend waar, ook weer WADDINXVEEN - De Woerdense predikant ds. C.G. Geluk verzorgt vrij dagavond 30 augustus de avond in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse/Kerkweg-Oost Begon nen wordt om half acht. WADDINXVEEN/DEN HAAG Ouders van leerlingen van de basisschool in Waddinxveen kunnen via de school nog een speciaal voorlichtingspakket te gemoet zien, dat verpakt is in een koffertje en is bedoeld als kleine attentie voor de leerlin gen. Het voorlichtingspakket omvat een brochure voor de ouders: De basisschool (Deze brochure is vergelijkbaar met. de jaarlijk se verschijnende voorlichtings brochure voor de ouders Kies 1.); een stripverhaal/kleurplaat voor de leerlingen vervaardigd door de striptekenaar Peter Desmet; een brochure over de medezeggenschap op school en een folder over de Teleaccursus Kind en basisschool, Uw kind op school. Het laatste onderdeel van deze zeer enerverende week is een demonstratie van de Leiderdorpse Reddingsbrigade en de Waddinxveense Reddingsbriga de. Deze demonstratie omvat het te wa ter raken van een auto en hoe te hande len in een dergelijke situatie. Voor W.R.B. leden zal, indien er tijd be schikbaar is, de mogelijkheid bestaan het ook eens te proberen. Medewerking verlenen de sopraan Eka Witteveen, de alt Joke de Vin, de tenor Wouter Goedhart en de bas Ruud van der Meer. De continuo-partij wordt ge speeld doorTijn van Eijk, terwijl de be geleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Begeleidings Orkest. Het geheel staat onder leiding van Wim van de Panne. WADDINXVEEN - De gehele VVD- gemeenteraadsfractie heeft zich vorige week woensdagavond in de vergadering van de gemeenteraad uitgesproken te gen een verlenging met drie jaar van de borgstelling voor de Meubelindustie Waddinxveen BV aan de Staringlaan. Ook na twee schorsingen bleven de libe ralen zich verzetten tegen de rol van de gemeente als kapitaalverschaffer. Het verlengen van de borgstelling van 115.000 gulden leverde voor de overige fracties geen onoverkomenlijke proble men op. De verlenging was nodig omdat de bank anders niet bereid bleek kredieten aan het bedrijf te verstrekken. Vorig jaar had de VVDér K.A. Warmenhoven dit al ‘chantage1 genoemd, maar deson danks voor de borgstelling gestemd. Volgens wethouder drs. M. Kraaijes- tein nam in de voorgestelde verlenging van drie jaar het behoud van werkgele genheid een centrale plaats in. Hij was het bovendien oneens met War menhoven. dat hiermee een precedent werd geschapen. ‘Éen aantal elementen voldoet specifiek aan de doelstelling, die is genoemd in de nota werkgelegen heid", aldus PvdA-wethouder. Hieron-» der vallen volgens Kraaijenstein ook de versterking van de meubelsector en de problematiek rond startende onderne mers. De oplossingen (alleen de zetten van wit). WADDINXVEEN - Het buurtcentrum De Boog houdt komende zaterdagmiddag van twee 1 w aarin ook plaats is ingeruimd voor een vertegenwoordiger vanuit de commis sie. Gezien de bemoeienissen die de heer J.M. Peeters héft gehad met de kunsttoepassing in de Zuidplas en het kontakt dat hij met het praktijkburo heeft gehad, is voorgesteld hem als uw vertegenwoordiger aan te wijzen. Op de markt zijn er veel dingen te doen zoals een groot luchtspringkasteel voor de kinderen (entree f. 1,Er zijn stands van de Gouwebloem, het Win- gerdcomité en speeltuinvereniging ‘t Vondelparkje waarin leuke dingen voor de kinderen te doen zijn. Verder nog een aantal stands van dansschool “the style", werkgroep Torna, Nivon, teken cursus. GO-vereniging Alphen en nog veel meer. Voor de ouderen is er een schiettent van de Waddinxveense schuttersvereniging. De muziek wordt verzorgd door de tie- nerwerkgroep. Voor de allerkleinsten is er om 16.00 uur een voorstelling van de toneelver eniging Toi Toi met de levende poppen kast. Gratis toegang. Na afloop van de jaarmarkt om 17.00 In het uiterst onveilige Libanon, waar het loodgehalte in de lucht met de dag stijgt, zou hij met zijn been- prothese niet meer uit de voeten kun nen, wanneer hij er moet rennen voor zijn leven. Bovendien is Fawaz vrij metselaar en daarom wordt hij in Li banon voor een “jahoudi” (scheld woord voor jood) gehouden. Intussen heeft de gehandicapte Li banees in ons land al twee diploma’s gehaald: een type-diploma en een in formatica-getuigschrift. Hij wordt om zijn doorzettingsvermogen door de buurt op handen gedragen. Hij speelt fanatiek rolstoelbasketbal in Leiden en eindigde onlangs als zesde in de Bloemenmarathon oor rolstoelers. Het moet ongeveer 30 jaar geleden zijn dat op de Breevaart in Reeuwijk voor ‘t laatst een Gondelvaart werd georgani seerd. Dat gebeurde op de ‘óude“ Ko ninginnedag, namelijk 31 augustus. Dat feit alsmede het scouting jubileum dat zich deze dag op en rond het water af speelt is de reden u allen een onvergete lijke avond te bezorgen. WADDINXVEEN - Na een dienst van woorden gebed in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage is vorige week donderdagmiddag op de oude begraaf plaats aan de Kerkweg-West begraven, de in zijn woonplaats Gouda onver wacht overleden heer H. Kempkes. De oud-Waddihxvener Hendrik Kempkes is 77 jaar geworden. De op het Albert Plesmanplein in onze buurgemeente wonende heer Kempkes was van 1949 tot 1969 direkteur van Kempkes Meubelfabrieken NV in Wad dinxveen. Daardoor was hij zes jaar ad- junct-directeur van de fabriek, die in 1906 door zijn vader was gesticht. Kempkes was bovendien van 1960 tot 1970 lid van de afdeling industrie van de toenmalige Kamer van Koophandel voor Gouda en omstreken. 17.30 - 20.00 Met de blik op het verle den, waar een zeer goede demonstratie werd gegeven (o.a. door Stephan v.d. Berg), zal ook dit jaar de surfgroep van C.L. Rutjes weer aanwezig zijn. In het WADDINXVEEN/REEUWIJK - Ook Waddinxveense scouts zullen komende zaterdag actief zijn op en rond het water in Gouda en Reeuwijk. De activiteit staat in het teken van het 75-jarig be staan van de padvinderij, tegenwoordig scouting geheten. De groeiende moder ne jeugdbeweging (er zijn er miljoenen over de hele wereld) wil op deze dag la ten zien op welke w ijze men omgaat met de vrije tijd. Dat niet alleen, het is ook de bedoeling dat iedereen actief mee doet. Alle groepen uit het scouting dis trict TJsselstreek" die actief zijn op het water, aangevuld met de zeekadetten. zullen in Reeuwijk een sportieve strijd leveren tijdens de jaarlijks terugkeren de scoutingzeilwedstrijden. Voor het publiek is er langs de Korssendijk en de Groene Ree geweldig veel ruimte om dit spektakel, zij het vanaf enige af stand, te volgen. Het zal vele spectacu laire beelden opleveren. WADDINXVEEN - In september kan weer geschreven worden voor politieke- en gewetensgevangenen op initiatief van de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International. Het plaatsen en tijden daarvoor zijn: Maandagmiddag 2 september vanaf 13.30 bij Ineke Verheul, Peuleyen 174, tel. 15376; woensdagavond 4 september van 18.30 - 20.30 uur in de bibliotheek aan de Jul. van Stolberglaan en maandagavond 9 september vanaf 20.00 uur bij Bep Tet- teroo, Klaverveld 9, tel. 16691. Tijdens de receptie zal hem een kado worden aangeboden. Wie hieraan zijn medewerking wil verlenen, kan een geldelijke bijdrage storten op re kening nummer 4642.60.760 van de Amro-bank te Boskoop, onder ver melding: bijdrage Rob Gaykema. Het gironummer van de bank is 9200. voor zeer lage prijzen, een ieder gezellig een drankje kan gebruiken. Door de aanwezigheid van een cafetariawagen zullen ook allerlei lekkere hapjes aan wezig zijn. 19.00-20.00 - Door sportschool Den Edel zal een spectaculaire judo en Jiu Jitsu-demonstratie worden verzorgd. De wijze waarop deze, welgetrainde. le den hun sport bedrijven is zeker het aanzien van een ieder meer dan waard. 20.00-21.00 - Hier wordt gedacht aan een unieke gelegenheid om de Wad dinxveense bevolking bekend te maken met een nieuwe sport het z.g. kano-wa- terpolo. De verenigingen die hierin hun kunnen zullen vertonen zijn ook zeer bedreven in het laten meespelen van het publiek. In de deelnersloterij wordt op deze avond wordt een dag Flevohof, in de vorm van NS-reischeques, als prijs verloot. Ter gelegenheid daarvan zal hem op die dag een receptie worden aangebo den in het Anne Frankcentrum te Waddinxveen. Patiënten, oud-patienten en vrienden worden hierbij uitgenodigd hem te fe liciteren. Waddinxveen blijven. Er hangt hem na in tensieve acties van hemzelf, het gemeentebestuur van Waddinxveen en de buurt - met name buurvrouw H. van Hal - geen uitzetting meer boven het hoofd. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 6 september om half acht wordt in het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof de eerste Baken-discoavond voor 12-16 jaar in het nieuwe seizoen gehouden. De toegansprijs bedraagt één gulden, de drankjes op deze avond, die meest door 160-180 jongeren worden bezocht en waar de nieuwste top-40 platen wor den gedraaid kosten ook één gulden. De Bonkelaar heeft gedurende de va kantieperiode een face-lift' ondergaan: de grote zaal beneden is voorzien van een nieuw verfje en ook de discoverlich- ting is aangepast. Door deze verbou wing start het nieuwe seizoen in De Bonkelaar pas begin september Uiter aard zijn de vrij kaartjes die ingedeeld zijn tijdens de laatste disco-avond gel dig voor 6 september. WADDINXVEEN - In een extra verga dering van de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur onder voorzitter schap van de PvdA-wethouder drs. Kraaijestein is maandagavond gekozen uit drie ontwerpen die de Waddinx veense kunstenares Anke Mensink van de Peppelhorst heeft gemaakt om de Noordtunnel in de Staringlaan te be schilderen. uur wordt er afgesloten met een muzi kaal gebeuren met o.a. een jazzforma tie uit Boskoop. Bij slecht weer is er vanaf 14.00 uur een binnenprogramma met film, toneel en muziek. Ook de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking is op de jaarmarkt van buurtcentrum De Boog aanwezig. Spe lenderwijs kan men kennis maken, of misschien de kennismaking hernieu wen. met verschillende aspecten van het leven in Peru. Hoe moeilijk het is om zo mooi panfluit te spelen, iedereen kan dit zelf eens proberen? Hoe voel je je als schoenpoetser, probeer het zelf maar eens. En als je slim bent kan je puzzelen met het kerngroepembleem. Tijdens de jaarmarkt in het buurtcen trum De Boog kunnen Waddinxveners kennis maken met de GO-sport. Go is een zuivere denksport waarbij iedere toevalligheid is uitgesloten. Het spel is meer dan 3(10(1 jaar oud. In Japan is het nog steeds de nationale denksport met tientallen beroepsspelers. Over GO wordt weinig gepubliceerd en deze denksport is daarom betrekkelijk onbekend. GO wordt gespeeld op een bord met 19x19 lijnen die loodrecht op elkaar staan. De spelers beginnen met een leeg bord en zetten beurtelings ron de “stenen" op de kruispunten van de lijnen. Zodoende bakenen ze een ge bied af en degene die aan het einde van het spel het grootste gebied heeft afge bakend is winnaar. Een aantal GO-spelers uit Alphen aan den Rijn zullen op de jaarmarkt het spel introduceren. Men kan dan tevens’meer informatie krijgen over deze nog onbe kende denksport. Coupe dÉponge (Sponsslag): Zwart: 11.12.17,18.19,21.23.24.27 29. Wit: 28,32.33.34,36.37,38,39 en 40. Het uitverkoren ontwerp voor de te beschilderen Noordtunnel in de Staringlaan. Bovendien was Fawaz Khalaf volop in het nieuws. In elke krant is over hem geschreven. Overal lazen we het zelfde blije verhaal. Ook de landelijke pers besteedde aandacht aan de hier blijvende Waddinxvener. Het dagblad De Telegraaf meldde zelfs prominent dat de staatssecretaris van Justitie was gezwicht .voor een boze buur vrouw, daarmee de campagne van de buurtbewoners voor een verblijfsver gunning voor de Libanees samenvat tend. De Telegraaf meldde verder: Het hele huisje is door de buurt versierd: één bloemenzee. Reden: Fawaz mag in Nederland blijven. Hij heeft officieel toestemming gekregen van de staats secretaris. De 26 jarige Libanees Fa waz Khalaf, wat is ie blij! Anderhalf jaar geleden vluchtte hij naar ons land, nadat hem in de noord Liba nese havenstad Tripoli een been was afgeschoten en hij ook in zijn armen kogelwonden opliep. Alle verzoeken om politiek asiel zoals die werden gesteund door de gemeenteraad, de burgemeester van Waddinxveen en door de buurtbewo ners van de Vondellaan, waar Fawaz een klein flatje bewoont - werden af gewezen, wij schreven er al eerder over in deze krant. Maar tenslotte had een beroep van bovenbuurvrouw Hanneke van Hal op staatssecretaris van Justitie mevrouw mr. V.G.M. Korte-van Hemel toch succes. Op zui ver humanitaire gronden is Fawaz een verblijfsvergunning verleend. De staatssecretaris, zo blijkt uit de verklaring van haar woordvoerder Victor Holtus, was het uiteindelijk toch wel met de buurtbewoners eens dat het onmenselijk zou zijn om de gehandicapte Fawaz in de huidige onzekere situatie naar Libanon terug te sturen. De verblijfsvergunning wordt na een jaar opnieuw bekeken. Het blijde nieuws is in Waddinxveen met groot enthousiasme begroet, in het huisje van de jonge Libanees - die door de buurt consequent “Vaatwas” wordt genoemd - werd door alle buurvrouwen een grote fuif op touw gezet, Fawaz zelf, die al heel goed Nederlands spreekt en ons land als toevluchtsoord koos omdat hij hier als taxichauffeur ooit was geweest om een tweedehands auto te kopen, heeft altijd beweerd dat terugkeer naar Libanon voor hem een vrijwel zekere dood zou betekenen. ondiepe bad zullen zij kunnen vertonen en ook het publiek de gelegenheid ge ven zelf te laten zien wat ze kunnen. 19.00 - 19.15 uur - WAWA komische waterteam. Voor oude bekenden zal het een prettige verrassing zijn H. van Erk met zijn team nogeens het zwem bad onveilig te zien maken. De gekste kapriolen op duiktoren en glijbaan zijn verzekerd. 20.00 - 21.00 W.Z.C.-De Gouwe zal een wedstrijd spelen tegen de Zweedse po loclub Vasteras. Een ploeg die in Zwe den hoog aangeschreven staat. Voor de ploeg van de Gouwe een goede uitda ging en ook voor de toeschouwer en vooral de waterpolo liefhebbers een, te verwachten, goede en snelle wedstrijd. In de deelnemersloterij wordt op deze avond een cursusdag windsurfen, bij C.L. Rutjes, als prijs verloot. Bij alle in formatie en materialen die de deelne mer ontvangt is een couponboekje. Di verse coupons geven recht op een aardig geschenk. Diverse geschenken kunnen reeds tijdens de Nationale Zwemvier daagse worden gekregen. Op deze avond zal H. en G. Huizer aan alle deel nemers een overheerlijke bol verstrek ken. DA-drogist Bouma zal ook één van zijn artikelen aan de deelnemers uitreiken. In het kader van de invoering van de Wet op het basisonder wijs voert het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen sinds 1983 een uitgebreide voorlichtingscampagne. Deze campagne richt zich zowel op de ouders als op het onder wijsveld (schoolteams, school besturen, gemeenten, admini stratiekantoren en medezeg genschapsraden). Inhoud en uitvoering zijn in nauw overleg met de onderwijskoepels tot stand gekomen. voor een beschildering in de kleuren rood, geel en blauw. Op één van de muren wordt bovendien een zwart/wit hekwerk aangebracht Het kleurrijke geheel geeft deze plek in Waddinxveen-Noord een heel beter aanzien terwijl de Noordtunnel als zo danig voor het verkeer er duidelijk blijft uitspringen. In de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur kwam ook het kunst werk aan de orde dat de kunstenaar Frans Hage heeft gemaakt voor de in aanbouw zijnde openbare Jan Ligthart- school in de woonwijk Zuidplas. In het plein worden met rode en grijze tegels hoekige patronen aangebracht met zite- lementen, die de ingangen van de school heel plezierig versterken Commissielid J.M Peeters begeleidt verder de kunstzinnige invulling van Waddinveens grootste woonwijk in wording, zo isjtfgesproken. Na voorbereidende gesprekken heeft het college van B. en W de minister van welzijn. Volksgezondheid en Cultuur, inzonderheid het praktijkburo beelden de kunstopdrachten, schriftelijk ver zocht medewerking te willen verlenen aan een project toepassing beeldende kunst in de omgeving! Het college heeft tevens besloten daar toe een multidiciplinair samengestelde begeleidingscommissie te benoemen. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9