Geschenken voor man met zilveren handen Proefpassing. Colpa Optiek Contactlens plannen? Derde lustrum ”Leon van Gelder” concerten vrouwen Noordtunnel Breimodeshow begin van nieuw seizoen Plattelands- Pro Deo ’85 met dominee Hans Bouma in Rem. kerk Geslaagd tv- optreden van Cool Breeze In Waddinxveèn 10 muskusratten Streekcommissie bijeen in café De Halve Maan Boonstoppel schenkt verf Waddinxveense brandweer in Zes nieuwe raadzaal- PASTOOR OLSTHOORN ZONDAG GEÏNSTALLEERD Komende vrijdag en zaterdag Gespreksgroep zoekt jongeren Bowlingtitel De Paddestoel: J. Scheuierman Koppelklaverj astournooi CPB en CB TB Show van Pigeon Drop beginnen samen met Kerkepad Moerkapelle Rob Gaykema 25 jaar fysiotherapeut ft Een boekenbon? Schade aan uw auto vereist Fr—i deskundige jVW reparatie. Fijne parochie Ambtseed Bingo Amnesty «rrmi Eersteklas opticienswerk en prima service Bij ons kunt U rekenen op objectieve informatie en zeer deskundige voorlichting. Onze gediplomeerde contactlensspecialist (A.N.V.C.) vertelt er alles over. Met inbegrip van een aantrekkelijke kosten berekening voor de meest geschikte lenzen. Vraag ook naar de mogelijkheid van een speciale proefpassing. Bel eens op of loop even bij ons binnen voor een afspraak. Burg. Colijnstraat 21 -Telefoon 01727-4637 BOSKOOP GLASBEEK .4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 zwijgen zou het ergste zijn zwijgen zou het ergste zijn DOET'T... ALTIJD! mensen met recht van spreken met recht van liefhebben mensen geschapen voor vrijheid OOGMET1NG CONTACTLENZEN Contactlensspecialist A.N.V.C. dodelijk was de stilte alle leed tevergeefs geleden (alle strijd tevergeefs gestreden geen stem geven aan wie de mond werd gesnoerd de adem werd afgesneden geruisloos werd weggemoffeld niet protesteren niet woedend ballen de vuisten van je taal de hoge heren de pralende patsers bombarderen met woorden van vuur Van ds. Hans Bouma, één van de naar Waddinxveen komende deel nemers aan Pro Deo ’85, dit ge dicht. Pigeon Drop is een gezelschap dat be staat uit Amerikanen, die sinds een aan- Cool Breeze op de KRO-televisie. Van links naar rechts Ted Valk, Kees Valk, René Boerrigter en Hans de Bruin. (Fntn- Cees Rakker) AMNESTY zwijgen zou het ergste zijn dodelijk was de stilte voorgoed waren zij vergeten mijn God voorgoed waren zij dood. HANS BOUMA WADDINXVEEN/NOOTDORP - In de ongeveer 20 kilometer van Waddinxveen liggende parochie H. Bartholomeus te Nootdorp is de uit dit Gouwedorp vertrokken pasdtoor P.M. Olsthoorn geïnstalleerd als de nieuwe geestelijk leider in dit overwegend rooms-katholieke dorp onder de rook van Den Haag. WADDINXVEEN - Een nieuwe reeks kamermuziekconcerten in de raadszaal van het Waddinxveense gemeentehuis is samengesteld. Op het programma, dat wordt geopend met een concert van violiste The odora Geraets en pianist Carlos Moerdijk op donderdagavond 17 oktober, staan zes uitvoeringen. De andere vijf zijn het Odeion Bla zersensemble (14 november), pi anist Yoeri Egorov (16 januari), het Ludwig Trio (13 februari), flui tist Abbie de Quant en pianist Ru dolf Jansen (13 maart) en Wilbert Hazelzet op traverso en Ton Koop man op clavercimbel (17 april). De concerten zijn steeds op don derdagavond om half negen. Met de verkoop van plaatsbewijzen wordt op 7 oktover op het Wad dinxveense gemeentehuis een be gin gemaakt. Losse plaatsen kosten f. 10,- (CJP-houders en Pas-65 f. 7,50) en abonnementen f. 45,- (CJP-houders en Pas-65 f. 35.- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Jon geren uit Boskoop en Waddinxveen kunnen nog steeds lid worden van de pas opgerichte gespreksgroep, met 7 le den tussen de 20 en 35, wil met elkaar zonder gebonden te zijn aan een speci fieke kerkelijke of maatschappelijke onderwerpen. Van de Boskoper Maarten Box (tel. 0172707566) weten we: Op het ogenblik houden wij ons bezig met het onder werp economie. Als achtergrondinfor matie maken wij gebruik van artikelen uit tijdschriften, kranten en boeken. Wanneer we dit onderwerp voldoende diep uitgespit hebben, willen we ons on der andere ook nog bezig houden met ontwikkelingen in de medische weten schap, de informatiemaatschappij en vriendschapsrelaties.” Bepaalde bioscoopfilms of toneelstuk ken lenen zich ook uitstekend om een nieuw onderwerp in te leidenSoms zul len we ook een gastspreker uitnodigen om een en ander toe te lichten,” aldus het lid van de gespreksgroep. De groep wil eens in de twee weken op zondag avond bij elkaar komen. Tegenover deken Hellenaar, die de be noemingsbrief overhandigde en pastoor Olsthoorn met zijn installatie feliciteer de; zei de oud-Waddinxvener, bij het afleggen van de ambseed zo goed als mogelijk is zijn werk te willen doen en betoogde zich te willen inzetten voor al het kerkewerk in verbondenheid met de bisschop van Rotterdam en met de we reldkerk onder leiding van paus Johan nes Paulus de Tweede. De dienst onder het motto “Samen ver der in Zijn geest” stond in het teken van de woorden uit het evangelie van Lucas: “Hij heeft mij gevonden om aan armen de blijde boodschap te brengen, om aan gevangenen hun vrijlating bekend te maken en aan blinden dat zij zullen zien; om verdrukten te laten gaan in WADDINXVEEN - De aan de Wilhel- minakade gevestigde lak- en verffabriek Boonstoppel BV zal de verf die nodig is voor de beschildering van de Noordtun nel in de Staringlaan aan de gemeente te schenken. Dit in verband met het 70-ja- rig bestaan van het bedrijf. Zoals bekend heeft de gemeente aan de Waddinxveense beeldend kunstenares Anke Mensink opdracht gegeven tot het maken van een ontwerp voor de be schildering van de Noordtunnel, een project dat zaterdag 28 september klaar moet zijn. De uitvoering zal de komernde weken zijn beslag krijgen. Bij de uitvoering zullen de leerlingen van groep 7 en 8 van de Mr. A. de Rossschool worden be trokken. Een en ander zal geschieden onder leiding van Anke Mensink. WADDINXVEEN - Janny Scheuier man is winnares geworden van de zater dag in het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat door de gelij knamige speeltuinvereniging gehouden jaarlijkse bowlingkampioenschappen. De winnares behaalde 253 punten. Tweede werd J. Dolfing (119 punten) en derde N. Noorlander (198 punten). Op de vier uitgezette banen werd er fel gestreden om het kampioenschap. Dit keer móest Nettie Belt haar titel afstaan aan Janny Scheuierman. Na een avond vol spanning keerden iedereen weer voldaan huiswaarts. Bij de heren won J. Dolfing Sr. de eer ste prijs. Hiermee liet hij alle jongeren achter zich. wordt verwacht voor deelname aan geschreven. Zij die geen brief hebben gehad kunnen zich aanmelden op de te lefoonnummers 17671 en 14824. WADDINXVEEN - De klaverjasver- eniging De Springplank houdt dit na jaar weer een koppelklaverjastournooi voor verenigingen en bedrijven om de J. Baas-wisselbeker. Het tournooi wordt gehouden op zaterdagmiddag 26 okto ber in de grote zaal van het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad. Het koppelklaverjastournooi wordt voor de tweede maal gehouden. Het be stuur van de organiserende vereniging heeft inmiddels bedrijven en vereniging waar belangstelling voor dit evenement Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk belangstellenden. In en rond de school, die voor het jubileum een alleraardigst boekje heeft samengesteld over 15 jaar schoolleven, worden terrasjes en kraampjes ingericht met eten en drin ken. Vrijdag 13 september wordt het lu strumfeest om 9 uur op het schoolplein geopend met het hijsen van de nieuwe ’’basisschool"-vlag. Alle leerlingen van de school kunnen zich vervolgens uitle ven in verschillende spelletjes. Na een feestelijke lunch op school wordt voor de leerlingen een musical opgevoerd door een aantal ouders en leerkrachten. Zaterdag 14 september is er een feest dag waaraan leerlingen, oud-leerlingen en belangstellenden kunnen deelne men. Van 9.30 uur is de school voor ie dereen opengesteld. Het feestprogram ma bevat o.m. een fietstocht (vanaf half 10 tot half 11), spelletjes en een rad van avontuur. WADDINXVEEN - De openbare Leon van Gelderschool heeft twee da gen uitgetrokken voor de viering van het 15-jarig bestaan van deze basis school, tot dit najaar de Klimop-kleuterschool en de Lagere Leon van Gelderschool. Vrijdag 13 september is er een .feest voor de leerlingen en zaterdag 14 sep tember is er een evenemëntendag voor leerlingen, ouders, oud-leerlingen en tal jaren in Nederland verblijven. De groep werd geformeerd in 1976, tijdens de “theater revolutie" in Amsterdam. De stijl is het best te omschrijven als “fools-theater”. waarbij komische ele menten, uitstekende timing en improvi satie voorop staan. Twee van de spelers zaten vroeger in de begeleidingsgroep van de befaamde artiest Jango Edwards. vrijheid, om een genadejaar af te kondi gen van de Heer“. In een aantal toespraken kreeg pastoor Olsthoorn te horen dat hij gekomen is in een fijne parochiewaar de parochianen aan het Christen-zijn dagelijks inhoud proberen te geven. Uit alles bleek dat men het volste vertrouwen heeft in de ex-leidér van de St. Victorparochie in Waddinxveen, die hier na bijna twaalf jaar zondag voor een week afscheid nam. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen start volgende week woensdagavond 18 september om acht uur in Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat met een modeshow van ge breide artikelen. De mannequins zijn eigen PLV-leden, terwijl de geshowde modellen afkom stig zijn van het “Handwerkhoekje” van mevrouw Brouwer aan de leplaan 51. Introducees zijn van harte welkom tegen een entreeprijs van f. 5,- per per-, soon. v De avonden en ochtenden op het cre atieve en educatieve vlak worden ge houden in het Trefpunt aan de Stations straat en café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost (koffieochtenden). Onderwerpen van enkele van die och tenden zijn generatieproblemen (16 ok tober), het Zuid-Hollands landschap (13 november), Kerstavond (18 decem ber), jaarvergadering (15 januari), schrijfster Thea Beekman (19 februari), tekenaar Cornelis Jetzes (19 maart), zuivelkeuken (9 april) en toneelavond (14 mei). De koffieochtenden staan in het teken van spelen met taal (3 oktober), vrouw in de politiek (7 november), pakjesoch- tend (3 december), nieuwjaarsreceptie (9 januari). De Zuidplas (februari), boekbespreking (6 maart) en ruilmor- gen (3 april). Naast al deze activiteiten houdt de afde ling Waddinxveen van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen ook di verse cursussen en excursies. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Vo rig jaar zijn er in Waddinxveen 10 mus kusratten gevangen. Dat blijkt uit cij fers van de Provinciale Waterstaat die in 1984 in de hele provincie Zuid-Holland 42.763 muskusratten ving. Er is sprake van een toename in één jaar van 21% in vergelijking met het jaar daarvóór. Landelijk nam het aantal vangsten af met twee procent. In heel Nederland werden vorig jaar 210.275 muskusratten gevangen. De vergroting van het verspreidingsge bied van de voor de waterkeringen scha delijke dieren in de richting van de Gou we baart Provinciale Waterstaat zor gen. In het laatste kwartaal van vorig jaar werd het aantal muskusratbestrijders in Zuid-Holland reeds met tien mensen uitgebreid tot 32. In de provinciale be groting voor 1986 wordt extra geld gere serveerd voor de bestrijding van de muskusratten. WADDINXVEEN - Onder voorzitter schap van de Waddinxvener J. van Leeuwen vergadert woensdagavond 18 september om acht uur de streekcomis- sie Gouda en Omstreken in café De Halve Maan aan de Hazekade 14 in Me- ije-Zegveld. Op de agenda van de huishoudelijke vergadering staat het onderwerp “sig nalen uit de streek". Dit betekent dat er tijdens de vergadering de mogelijkheid is voor streekbewoners om zaken of problemen van ruimtelijke ordening uit de streek naar voren te brengen. De streekcommissie kan besluiten deze sig nalen door te geven aan het Provinciaal Bestuur. In sommige gevallen zal de streekcommissie doorverwijzen naar een andere instantie. De streekcommissie bestaat uit 20 streekbewoners, die zich in hun vrije tijd inzetten om een ieder te betrekken bij de ruimtelijke ordening en de in spraak op provinciaal niveau. Haar ta ken zijn het organiseren van inspraak procedures, het signaleren van onder werpen die de aandacht verdienen van de streek en/of die de aandacht verdie nen van de streek en/of provinciaal be stuur en het bevorderen van direkt con tact tussen streekbevolking en leden van het provinciaal bestuur. De streekcommissie vergadert 1 maal in de 6 a 8 weken en de vergaderingen zijn openbaar. De steekcommissie is geen adviesorgaan. De installatie gebeurde zondagmorgen ion een plechtige eucharistieviering door deken C.J.J. Hillenaar. Aan de dienst werkten mee het gemend koor Laus Deo en dirigent/organist P. Be- ijersbergen. De parochianen, waarvan de jongeren de nieuwe pastoor zaterdagavond al welkom hadden geheten,, gaven te ken nen allemaal van harte te willen probe ren de pastorale zorg met pastoor Olst hoorn te willen delen om samen met hem die geloofsgemeenschap te vormen waarin de kerk van Jezus Christus in Nootdorp meer en meer gestalte krijgt. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 14 september om half tien treedt in het Waddinxveense buurtcentrum De Bon- kelaar de theatergroep Pigeon Drop op. De wervelende show van deze groep is te zien tegen betaling van 10,- (aan de kassa) of 7,50 (voorverkoop). De Springplank zal.voor het tournooi opnieuw een programmaboekje uit-, brengen met daarin een voorwoord van burgemeester C.M. van der Linden. Het boekje bevat verder een wedstrij dreglement en informatie over de door Theo Burger voorgezeten klaverjasver- eniging, die nu drie jaar oud is. Vrijdag wordt in het buurtcentrum De Paddestoel weer begonnen met de bin- goavonden voor leden en donateurs. Er zijn weer prijzen te winnen. Aanvang 8 uur. Op 18 en 19 oktober is er weer de tradi tionele bazar. De opbrenst komt weer ten goede aan het jeugdwerk. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 18 oktober om acht uur zal er in de Remonstrants Gereformeer de Kerk aan de Zuidkade 59 een or gel- en dichtavond worden gehou den. De avond draagt de titel ”Pro Deo ’85”. De baten van deze avond zullen ten goede komen aan de christelijke stichting voor hulp aan de derde wereld ’’Woord en Daad”. De toegang is gratis. Medewerking zal worden verleend door de orga nist Jaap Nieuwenhuyse en de dich ters Hans Bouma, Bert Hofman, Hennie Roth-Veltman en Klaas van Elsacker. Herbert Bitter zal de avond presenteren. WADDINXVEEN - Fysiotherapeut Rob Gaykema (dit jaar 50) was zater dagmiddag met zijn vrouw Margret aan zijn zijde het middelpunt van een door zijn vrienden en patiënten gehouden re ceptie in het Waddinxveense Anne Frank-centrum ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. Het was een aantal uren lang een gaan en komen van mensen, waaronder zich ook boskoops burgemeester J.H. Rein- ders en Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden bevonden. De man met de zilveren handen, zoals een spandoek in de toneelzaal van het AF-centrum meldde, nam alle felicita ties dankbaar in ontvangst. Hij werd toegesproken door Jac. van Balingen, voorzitter van het huldigingscomité, en de heer Th.G. Blom. Van de een kreeg hij een videorecorder en van de ander mede namens zijn collega’s een verre kijker. De uit Leiden afkomstige fysiothera peut Rob Gaykema van de Van Mec klenburg Schwerinlaan in Waddinxveen is zowel werkzaam in Boskoop als Wad dinxveen. Hij doet zijn werk in een groepspraktijk met negen anderen. Al le aanwezigen, zowel in toespraken als in persoonlijke gesprekken, benadruk ten de plezierige en hartelijke omgang van de jubilaris met zijn patiënten, waarvan een aantal hem steevast "dok ter Gaykema” noemt. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Een geslaagd televisieoptreden. Dat kan gezegd worden van de deelname van de westernformatie Cool Breeze aan het vorige week maandagavond uitgezonden KRO- televisieprogramma “Country club”. In dit door Ruud Hermans gepre senteerde programma bracht de uit Waddinxveen/Boskoop/Gouda af komstige groep twee nummers ten gehore, waaronder één van hun nieuwe langspeelplaat “Sorry Bob...”. Cool Breeze bestaat uit Ted Valk uit Waddinxveen, René Boerrigter uit Gouda. Hans de Bruin uit Bos koop en Kees Valk uit Waddinx veen. WADDINXVEEN - De Christelijke Plattelandsvrouwen Bond (CPB) begint vandaag - woensdag 11 september - in De Hoeksteen aan de Esdoórnlaan het nieuwe seizoen met een gezamenlijke avond met de christelijke Boeren- en Tuindersbond (CBTB). Er zal een film gedraaid worden over het NCRV-pro- gramma Kerkepad. Andere avonden zijn over de verzor ging van kamerplanten (23 oktober), jaarlijkse betuursverkiezing met bingo (20 november), kerstavond (18 decem ber), kookavond (22 januari), jaarver gadering (19 februari), avond over ho meopathie 19 maart) en avond over no tariaat (23 april). Verder is er het jaarlijkse reisje in mei volgend jaar, instructiedagen en een ontmoetingsdag. De CBP in Waddinx veen wordt voorgezeten door mevrouw J. Verhoef-Breulink. WADDINXVEEN - Zaterdag 28 sep tember wordt in Moerkapelle de jaar lijkse brandweerwedstrijd van de wed- strijdkring "De Tien Gemeenten” ge houden. Ook het brandweerkorps van Waddinxveen neemt hieraan deel. De andere korpsen komen uit Bodegraven, Boskoop, Capelle aan den Ussel, Dne- bruggen, Gouda, Moerkapelle, Moord recht, Nieuwerkerk aan den Ussel, Reeuwijk en Zevenhuizen. De algehele leiding van deze ontmoe ting, die om half één begint in de tim merwerkplaats van J. Koster aan de Dorpsstraat 67 in Moerkapelle, is in handen van de heer M. Peekstok uit Middelharnis. De prijsuitreiking is om streeks zes uur in het Dorpshuis. Fysiotherapeut Rob Gaykema neemt met zijn echtgenote Margret felicitaties in ontvangst van huisarts Theo Blom tijdens de in het Anne Frank-centrum gehouden jubileumreceptie. (Foto: Sjaak Noteboom). V l

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13