SCHERMEN IN WADDINXVEEN Waddinxveense sportspetters Doelpuntloze spelen WSE en Waddinxveen Sport overdag” startte met 25 badmintonsters IS Waddinxveen-zo. scoort maar liefst vijfmaal L. BLOEM LEIDT WSV- overdekt bad Dubbele winst Excelsiors Kohnstammschool WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Onaangename competitiestart Korbis-korfbal Start van zwem- revalidatie en recreatie in Elke donderdagmorgen in sportzaal Groenswaard onderlinge hockeyclub De Sperwer W. Houtman nieuwe HSW- kampioen WADDINXVEEN - W. Houtman is met 25.280 gram vis eerste geworden van de zomercompetitie van de hengel- sportverening Waddinxveen HSW. Tweede werd M. Reichard, derde A. van Leeuwen en vierde M. v.d. Toom. De 26e en laatste plaats werd bezet door P. Hofman. De grootste vis werd gevan gen door R. Jenner: een brasem van 51,6 centimeter. 4e bij ’t surfen Winst sjoeler Jan Kersbergen Initiatief Nicole en Eduard Kok Overwinningen Flyers-teams COMPETITIE Bad-mini-ton van start Schermschool WSE Verdedigingssport Be Fair Dames Jeugdschaak Heren a -w H dag”. (Foto’s: Sjaak Noteboom). Het schermen, dat ook in Waddinxveen beoefend gaat worden, is een verdedigingssport. WADDINXVEEN WSE kwam zondagmiddag in de derde klasse niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen mede-debutant Hekelingen. Toch was het een aantrekkelijke wedstrijd met een opvallende rol voor de doelverdedigers van beide partijen. Ook zaterdagtweedeklasser Be Fair speelde tegen het Haagse DUNO een doelpuntloze partij. De Waddinxveense doelman Marcel Straver trok terecht alle belangstelling naar zich toe. Bad-mini-ton-jeugd van Florida in actie. (Foto: Larry Reith). PvdA-sportwethouder drs. Martin Kraaijestein kwam vorige week donderdagmorgen in de sportzaal aan de Wingerd volop in actie voor het van start laten gaan van het project ‘‘Sport over- I Groenswaard Zaterdag hield HSW in de ringvaart van de Haarlemmermeer de laatste werd- strijd voor de zomercompetitie. De vangst was goed: 23 vissers 62.870 gr. vis. De eerste vijf in de A-groep waren: 1. M. Reichard, 2. R. Aalbers, 3. M. v.d. Toom, 4. P. Doresteijn en 5 A. van Leeuwen. De eerste vijf in de B-groep waren: 1. M. van Leeuwen, 2. R. Jenner, 3. H. de Haan, 4. H. Romeijn en 5 J. de Zwart. Gehandicapte vrijzwemmers (die de zwemkunst beheersen) kunnen terecht tussen 18.00-21.00 uur. Het is niet de bedoeling dat er langer dan maximaal 1 uur gezwommen wordt! Gehandicapten en bejaarden die nieuw zijn dienen door hun huisarts gekeurd te worden. Ze krijgen dan een keurings- kaart en op grond daarvan kan er een af spraak gemaakt worden voor toegang voor het zwembad bij mevrouw M. A. Bakker, tel. 01828-12379. In het individueel klassement bezette oud-MAVO-leerling René v.d. Wal de eerste plaats. De Waddinxveense scho lieren surfden met zeilen en planken van Ten Cate Runner. Aan de kampi oenschappen namen 31 scholen deel. Letterlijk aan het einde van hun latijn - zo signaleerde de Goudsche Courant - hebben vrijdagavond de deelnemers aan de zwemmarathon in het Waddinx veense zwembad De Sniep uiteindelijk de eindstreep behaald. Na tien uur lang baantjes zwemmen konden vele deelne mers zaterdagochtend nauwelijks meer op hun benen staan van uitputting. De ploeg van de Waddinxveense reddings brigade, de organiserende vereniging, won uiteindelijk de eerste prijs, een be ker een een oorkonde. De ploeg had in tien uur een afstand van ruim 36 kilome ter afgelegd. Zij bestond uit Erik Troost, Nanette Zoet, Martin Voskui len, Walter van Vliet, Erwin Arnold, Freddy Niewets, Ton Cozijnse en Jacco van Oudsheusden. Tweede bij de zwemmarathon werd de Reddingsbrigade Heemstede de derde die van Hardinxveld-Giessendam. Er waren negen ploegen met in totaal 72 deelnemers. Ook deed er een ploeg met Leidse studenten mee, maar die bracht het niet verder dan 26 kilmeter. Op de braderie in Zevenhuizen waar een sjoelbak van 30 meter lang opge steld stond is Rob Kuypers uit Wad- dinxveen eerste geworden met 1200 punten. WADDINXVEEN - In de derde ronde van Excelsiors onderlinge damcompeti- tie werden 12 wedstrijden gespeeld en de helft daarvan eindigde in een punten- deling. Eén van de spelers die remise overeen kwam was Dik Heeren II, die zijn han den mocht dichtknijpen in zijn partij te gen Janneke Terpstra. Laatstgenoemde heeft de winst laten liggen. Een leuk eindspel was te zien in de strijd tussen Teun Twigt en Cor Stolker. Twigt wist de volle winst binnen te ha len, doch bij analyse toonde Ruud van Dijk een remisegang voor Cor Stolker aan. Op donderdag 19 september ontvangt het eerste achttal van Excelsior het le team van WDG (Wassenaar) in de ciub- competitie van de Hoofdklasse van de Dambond Midden Holland. Op dezelf de dag speelt Excelsior 3 (viertal) tegen Schoohoven. Nicole en Eduard Kok (tel. 10684) heb ben hun schermschool Flèche genoemd. De komende twee zaterdagen - 21 en 28 september - zullen ze op het plein voor de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage ’s morgens tussen tien en twaalf uur en ’s Middags tussen twee en vier demonstraties verzorgen. Beide Wad- dinxveners zijn lid van de Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond (KNAS). Voor de in het gymlokaal aan de Johan nes Postlaan te geven lessen bedragen de kosten f. 35,- per maand. De begin ners zullen in eerste instantie de basi sprincipes van het schermen met de flo ret worden bijgebracht. Gevorderden kunnen naar keuze op alle wapens les krijgen. Het basismateriaal, zoals schermvest, masker en floret stellen Nicole en Edu ard Kok beschikbaar. Wat men voor de lessen zelf moet hebben is een trainings broek, trainingschoenen en kousen. Maitre is Nicole Kok-Duson, zij is in ons land de enige vrouwelijke schermle- rares met het hoogste niveau in lesge ven, terwijl haar man Eduard als assi- stent-schermleraar optreedt. Na tweemaal winst speelde WSE nu gelijk (0-0) tegen Hekelingen. De Waddinxveners begonnen weer met een sterk eerste kwartier, waarbij al gelijk enkele kansen ontstonden. Eerst trok de goed spelende Marcel Jaspers de bal goed voor het doel, waarna Kees Mourits maar net naast schoot. In de 10e minuut speelde Ca- miel Asberg de bal in de voeten van alweer Kees Mourits die zelfs scoorde maar de scheidsrechter keurde het doelpunt terecht af wegens buiten spel. Hierna flauwde het bij WSE wat af en kon Hekelingen het initiatief WADDINXVEEN - Met een ferme slag tegen de shuttle heeft Waddinx- veens sportwethouder drs. Martin Kraaijestein vorige week donderdag morgen in de sportzaal Groenswaard het project “Sport overdag” officieel van start laten gaan. Dit project - elke donderdagmorgen tussen half tien en elf uur - is bedoeld voor mensen die overdag de gelegen heid hebben iets aan sport te doen en zonder lid te zijn van een sportvereni ging willen kennis maken met de bad mintonsport, zoals die in Waddinx- veen wordt gegeven door Aeolus en Florida. De eerstkomende donderdag bestaat er nog de mogelijkheid kosteloos deel te nemen aan de activiteiten. De daaropvolgende twee weken bedra gen de kosten f. 2.50 per week. Na De schermsport van tegenwoordig stamt uit het Frankrijk van de zeven tiende en achttiende eeuw. In de afgelo pen 200 jaar zijn de wapens steeds lich ter geworden, waardoor de techniek ook voortdurend moest weorden geper fectioneerd. De schermer van tegen woordig moet daarom over een veel WADDINXVEEN - Met maar liefst 7-1 versloegen de hockeysters van Waddinxveen zondag het Haagse VCL. Ook de hockeyers presteerden goed door met 4-1 van De IJssel te winnen. Komende zondag treedt da mes 1 thuis aan tegen Evergreen en is heren 1 vrij. De eerste aanval van het zwakkere VCL leidde in de wedstrijd tegen de Waddinxveense hockeysters tot een doelpunt. Pas na 25 minuten kwa men ze gelijk en hadden meteen de slag te pakken, want met 3-1 werd de rust ingegaan. De keepster van VCL wist zich in de tweede helft duidelijk geen raad met de bal als ze onder druk gezet werd. Dames I profiteerde daar dankbaar van. Zes keer werd er gescoord uit de rebound van de strafcorner waarvan 3x door Angelique Janssens en 3x door Eveline Ruiter, die tevens het enige velddoelpunt scoorde. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Quentin. Afstand 263 km. In concours 219 duivenGelost om 8 uur. Aankomst le duif 10.42 uur. Laatste 10.50 uur. Snelheid le duif 1632 m.p.m. Uitslag: J. Toor 1-4-5-9-17-19-31-39-49, N. v. Tol 2-8-37-45, H. Metselaar 3-13-16-18- 27-35-40-42-44-47-52-53, M.C. Anders 6-11-14-51, Mevr. G. Toor 7-28, J. Ver- bakel 10-20-24-25-54, Mevr. G. Twigt 1- 32, P. Bonefaas 15, Smit-Troost 21, N. Hoogerdijk 22-28-41-48, J. Jansen 23- 26, C.A. Bode 29, C. Hofman 30, H. Vink 33-36, D. Heren 34, M.-Tollenaar 43-50, A.H. Kivits 55. WADDINXVEEN - Het aan de Tollenslaan 48 wonende echtpaar Nicole Kok-Duson (rijksgediplomeerd schermlerares maitre-C en Eduard Kok (veelvoudig Nederlands kampioen op sabel en meer dan 5 jaar bij de eer ste drie van Nederland op alle wapens) wil in Waddinxveen schermlessen gaan geven. Daarvoor heeft het tweetal het oog la ten vallen op het gemeentelijk gymnas tieklokaal aan de Johannes Postlaan, waar iedere vrijdagavon’d vanaf 4 okto ber geschermd zal kunnen worden door jongeren (van 19.00 tot 20.00 uur) en door volwassenen (van 20.00 tot 21.00 uur). A-l van WSE-voetbal heeft in de hoofdgroep voor A-junioren een goed Waddinxveens debuut gemaakt door met 9-4 van Gouda te winnen. Daar na werd Woerden met 4-0 aan de ze gekar gebonden. Op het programma van A-l van WSE staat nu de zware uitwedstrijd tegen het Oudewaterse Unio. De tegen Woerden gemaakte doelpunten waren afkomstig van Har ry Moenings (2), Marcel van Dijk en Theo Franssen. De oranje-zwarten opereren als een eenheid met als re sultaat: de volle buit uit twee wed strijden. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se badmintonclub Florida is zaterdag in de sportzaal Groenswaard aan de Win gerd gestart met het bad-mini-ton voor 6-7 jaar. Acht jongens hebben er de eer ste schreden gezet op het badminton pad. De voorzieningen waren dan ook pri ma. De gemeente Waddinxveen had met een simpel, maar doeltreffend sy steem voor verlaagde netten gezorgd. Dank zij de sponsoring van het Zweed se Scheepvaartbedrijf Stena Line kon den alle kinderen beginnen met een spe ciaal mini-racket. Onder leiding van een gediplomeerd trainster en twee begeleiders werd via ’’tikkertje” de ’’warming up” verzorgd om daarna over te gaan op de verken- openingshandeling was het woord tenslotte aan de voorzitter van Flori da, de heer D. van Gemeren, welke de wethouder bedankte voor het verrichten van de openingshandeling en hem een fraai opgemaakt badmin tonracket aanbood ter herinnering aan het eerste projekt in het kader van sport overdag. ning van het materiaal. Tenslotte werd er ’’gebadmintond”. Het was verrassend te zien hoe snel sommige kindere al greep op het spel kregen. Na de training werd er goed ge doucht en de trainster kon terugzien op een geslaagde start. Alle kinderen ston den te popelen om volgende week weer verder te gaan. Op de algemene ledenvergadering in ju ni besloot Florida de sprong te wagen om als tweede vereniging in Nederland met bad-mini-ton te gaan beginnen. Voor dit aangepaste badminton voor kinderen van 6 tot 8 jaar wordt het net met 15 cm. verlaagd en zijn er speciale aangepaste rackets. De instructie ge beurt van diverse spelsituaties, dus spe lend leren. Vorige week woensdag heeft A-l van Be Fair-voetbal door te winnen van Woerden A-l de kwartfinale bereikt van het mini-Europa-Cup toernooc Onder toeziend oog van enkele tien tallen toeschouwers speelde A-l een slechte eerste helft en liep daarin een 0-2 achterstand op. De tweede helft bewees A-l een karakterteam te zijn. Marco Leen scoorde 1-2. Een alles of niets trap van Gert Jan Houweling bracht A-l enkele minuten voor het eindsignaal op 2-2, zodat strafschop pen de beslissing moesten forceren. Reeds in de eerste serie kon keeper Wilco Vermeij een strafschop keren, terwijl de Be Fair jongens alle 5 keer scoorden. De tegenstander van Be Fair A-l in de kwartfinale is nog onbekend. WADDINXVEEN - Het team van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan is vierde ge worden bij de dit weekeinde in Harder wijk bij het Veluwestrand gehouden fi nale van de Coca-Cola surfkampioen- schappen voor middelbare scholen 1985. Bij het Haagse DUNO heeft Be Fair zich met 0-0 staande weten te hou den. De Waddinxveners konden voor het eerst weer beschikken over Peter Konijn, maar misten nu Hans Wouter Valk waarvoor Ronald van Dode- waard speelde. De agressief spelende thuisclub was er na twee nederlagen alles aan gelegen om de punten in huis te houden. Daar ook Be Fair op winst speelde, werd het een zeer aan trekkelijke wedstrijd waarbij het spel zich snel verplaatste. Doordat de verdedigers aan beide kanten het sterkste deel van de elf tallen vormden verzandden de meeste aanvallen al voor het zestien meter- gebied. Bij Be Fair was het vooral Pe ter Konijn die z’n verdediging uitste kend organiseerde en daarbij zelf het goede voorbeeld gaf. Het was DUNO dat het eerst tot een serieuse doelpoging kwam, de uitste- deze introduktieperiode bedragen de kosten f. 3,50 per week. In een korte openingstoespraak sprak de voorzitter van Aeolus, de heer F.S. Kruit, de hoop uit dat vele men sen donderdagochtends de weg zul len weten te vinden naar sporthal “Groenswaard”, waarna hij de wet houder uitnodigde het startsein te geven. Alvorens echter tot deze han deling over te gaan bedankte de wet houder beide Waddinxveense bad mintonverenigingen voor de spontane medewerking bij het opzetten van het projekt in het kader van sport overdag. Indien dit projekt slaagt ziet hij hier in een uitgangspunt om het begrip sport overdag in samenwerking met andere Waddinxveense sportvereni gingen verder uit te bouwen. Na de Op de zaterdag in Delft gehouden re gionale CD-juniorenwedstrijd kwam de Antilope-jeugd goed voor de dag. C-juniore Mariska Boom behaalde goud op de 80 meter sprint. Goud was er ook voor D-junior Mark Hil berts op de 1.000 meter. Mariska Boom behaalde op de 600 meter zil ver. Het brons was voor D-junior Ro bert Smaal op de 1.000 meter. Net buiten de ereprijzen vielen D-junio- re Mariska Valk en D-junior Jeroen Groot. Na deze laatste baanwedstrijd van het seizoen, kunnen de CD-junio- ren van Antilope terugkijken op een geslaagd baanseizoen en kunnen zij met vertrouwen het winterseizoen, waar het veldlopen centraal staat, tegemoet zien. grotere fysieke conditie en reactiever mogen beschikken. Het is een reactie- sport geworden, waarbij iedere bewe ging en/of fout van de tegenstander wordt benut om een ’’treffer” te kunnen maken. De schermsport wordt onder de verdedigingssporten gerekend. Omdat de bewegingen snel worden uit gevoerd, waardoor de treffeers bijna niet meer met het oog zijn te zien, wor den bij wedstrijden op floret en degen de treffers electronisch geregistreerd. Bij wedstrijden op sabel assisteren 4 se condanten de hoofdsecondant. De floret en degen zijn beiden steekwa pens, waardoor de electronische regi stratie plaats kan vinden. De sabel is een houw- en steekwapen. Het hoofd wordt beschermd door een masker, het lichaam door een schermvest en hand schoen. WADDINXVEEN - De nieuwe com petitie is voor de korfbalvereniging Korbis onaangenaam begonnen. Kon vorige week de wedstrijd niet doorgaan omdat de scheidsrechter wegbleef, dit maal moest tegen het Goudse Jodan Boys aangetreden worden waarvan met 2-13 werd verloren. Door het nerveuze spel van de Wad dinxveners kwamen de Gouwenaren al gauw met 0-2 voor te staan. Hierop gaf Ria Molenaar een passend antwoord en ook Co Griffioen liet nog merken dat hij er was. In de tweede helft wisten alleen de Jo dan Boys te scoren. De uitslag werd zo uiteindelijk 2-13. Ondanks deze tegen valler blijft de dit jaar erg verjongde Korbisploeg doorgaan. kende middenvelder van Duno die in Fred Klomp een evenknie had haalde van afstand verrassend uit, Straver die zijn doel weer met verve stond te verdedigen was paraat. Be Fairs te genzet kwam van Peter Both, die via een vrije trap Duno’s keeper danig op de proef stelde. Met moeite werkte hij de bal tot corner. Na rust hetzelfde wedstrijdbeeld, hoewel Duno in de 5e minuut heel kort bij een doelpunt was. De domi nerende middenvelder van Duno kwam na de verdediging te zijn gepas seerd alleen op Straver af. Dank zij zijn koelbloedige duik plukte hij de bal voordat de Duno-speler kon uit halen voor zijn voeten weg. Via wis sels van Peter Bos voor Ronald van Dodewaard en Erik Plaisier voor de licht geblesseerde Fred Klomp tracht te trainer Hup alsnog de winst naar zich toe te trekken. De bewegelijke Bos richtte met goed getimede kopballen op zijn medespe lers nog wel enige verwarring in het hart van de Dunoverdediging maar succes bleef uit. Een misvatting van Be Fairs beste speler Peter Konijn in de laatste minuut deed Be Fair nog bijna de das om, zichzelf corrigerend redde Konijn Be Fair van een onver diende nederlaag. WADDINXVEEN - Woensdag 25 sep tember start in het overdekte zwembad het nieuwe seizoen van de Stichting Zwem-Revalidatie en Recreatie Wad dinxveen. Bij de activiteiten voor zuige lingen, peuters, ouderen en gehandi- cappten zal huisarts P.J.E. v.d. Linde zo vaak mogelijk aanwezig zijn. Dit zijn de tijden: zuigelingen: ’s mor gens 9.00-10.00 uur; peuters: 18.00- 19.00 uur; gehandicapten: 19.00-20.15 uur; ouderen/bejaarden: 20.15-21.00 uur. WADDINXVEEN - In de klasse A van de Waddinxveensde sjoelvereniging veroverde Jan Kersbergen op de laatste competitieavond 1432 punten. Tweede werd mevrouw T. van Leeuwen met 1330 punten. In de klasse B van Wim Slingerland (1342 punten), in de klasse C Hanny Harkes (1186 punten) en in de klasse D J. Breedijk sr. (1066 punten). De volgende sjoelavond in het clubge bouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan is woensdagavond 25 september. overnemen waarbij de razendsnelle rechterspits de WSE-verdediging voor grote problemen zette. Keeper Ton Kling moest enkele malen gestrekt naar de hoek op schoten van de snel le aanval van Hekelingen. Na de rust werd de wedstrijd wat rommeliger, maar de inzet van beide ploegen was groot zodat het talrijke publiek zich geen moment verveelde. Eerst kopte Kees Mourits maar net over uit een vrije trap en even later ging Peter Zaat in de fout door een bal verkeerd terug te spelen waaruit Albert Bakker onmiddellijk in sco- ringspositie kwam. Zijn schot was maar net naast. Zo golfde de wedstrijd van het ene naar het andere doel. Camiel Asberg bracht Kees Mourits in stelling maar die schoot net naast. De laatste vijf minuten brachten nog de nodige sen satie. Eerst brak Robin de Puy door en dook vrij voor het doel op maar zijn goed gerichte schot werd door een mirakuleuze redding van Ton Kling tot hoekschop verwerkt. De sensatie had haast compleet ge weest toen Jan Verbakel de buiten- spelval omspeelde en alleen op het doel afging. Hij probeerde de keeper te omspelen maar in een katachtige reaktie dook hij de bal van de schoen af zodat de gelijke stand bleef ge handhaafd. Na een korte demonstratie, waarin werd uitgelegd wat het badminton- spel inhoudt, was het uiteindelijk de beurt aan de aanwezige dames (25 in getal en helaas nog geen enke le heer) om een shuttle te slaan. Ge zien het enthousiasme waarmee dit gebeurde en het feit dat allen graag enige training willen volgen spraken beide verenigingen van een geslaagde en tevens bemoedigende start. In Moerkapelle won Waddinxveen- zondag met 1-5 van de voetbalclub met die naam. Een goed competitie- herstel van het voor de afdelingsbe- ker uitgeschakelde Waddinxveen. De doelpunten kwamen van Wim den Besten, Gerard Molley (2), Karei Binnendijk en Kees de Zwart. WADDINXVEEN Zowel het eerste herenteam van Flyers-basketbal als het eerste damesteam wonnen zater dag hun competitiewedstrijd. De he ren gaven met 74-65 LUSV (Leiden) het nadenken en de dames waren met 63-38 te goed voor Luba (Zoeter- woude). Het spel van de heren was in de eer ste helft niet bepaald overtuigend. Verdediging én aanval kwamen nog niet uit de verf. Daar ook LUSV niet sterk speelde blééf dé stand gelijk tot aan de 5e minuut in de tweede helft: 44-44. Daarna bleek Flyers het beste spel te hebben. Snel liep men uit. Door ster ke rebounds, uitgewerkte aanvallen en een felle verdediging gaf Flyers het nakijken aan LUSV. Topscorers: beste speler Hugo Sijlaar 21, Klaas Bruins Slot 18 en René Hazelaar 14 punten. De eerste helft van de dames tegen Luba liet wel wat te wensen over. Deze wedstrijd, vroeg nog heel wat gewenning. Pas tegen rust ging Flyers sneller en krachtiger spelen zodat men makkelijk loskwam van Luba (27-13). Na enkele minuten in de tweede helft kwam de wedstrijd bijna geheel in handen van Flyers. Door vaak zeer mooie en goede combinaties leken de dames Luba te gaan oprollen, het geen net niet gebeurde. Eindstand: 38-63. Scores: Carla Baan 17, Wendy Posthumus, Ineke Kuijpers en Addy Ruts elk 9 punten. De damesselectie, gecoacht door Jelle P. Marchand en getraind door Ma thieu van Litsenburg, bestaat dit sei zoen uit: Addy Ruts Wilma Happel, Bemice Posthumus, Wendy Posthu mus, Carla Baan, Ineke Kuypers, Marjolein Bal, Nicole van Leeuwen en bankspeelsters Mirjam Akkerhuis en Ankie Vink. Vrijdagavond 20 september treedt Be Fair-voetbal als gastheer op voor de wekelijkse activiteitenavond in de maand september. In deze maand wordt iedere vrijdagavond een spel en voetbalavond georganiseerd, voor de E- en F-pupilIen (jongens van 6 t/m 10 jaar) van de 3 Waddinxveense voetbalverenigingen. De organisatie is in handen van Ronald Brandwijk (Be Fair), Inge Rehorst (WSE) en Arie de Groot (Waddinxveen). De reeds gehouden avonden, 6 septem ber bij WSE en 13 september bij Waddinxveen, zijn succesvol verlo pen. Vrijwel alle pupillen hebben meegedaan en hun beste beentje voorgezet, zodat de organisatie tevre den kan zijn. Rest nog de avond bij Be Fair die om 18.00 uur aanvangt met voetbal voor de F-pupillen en spel voor de E-pupillen en om 19.00 uur verder gaat in omgekeerde volg orde. Negen Antilope-pupillen hadden het zaterdag prima naar hun zin op de uitstekend georganiseerde wedstrijd van Spartaan in Lisse. Het weer werk te redelijk mee en naast de drie me dailles die mee naar huis werden ge nomen, kon ook menige pupil bogen op soms niet geringe verbeteringen van zijn of haar persoonlijke re- cord(s). Bij de A-junioren was het goud weggelegd voor J eroen Schildt op de 1.000 meter. Bij het hoog springen kwam hij in aanmerking voor brons. Brons was er ook voor Henriette Crielaard. Ze bleek een geduchte meerkampster te zijn. Geen medailles waren er helaas voor de B-pupillen Joyce Pommerel, Mare Janssen en Peter Groot. WADDINXVEEN - In de tweede ron de van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV kwamen de nummers 2, Philipse en W. van Oort tegen elkaar uit. Het werd een boeiende parij, waarin beide spelers scherp op winst speelden. Philipse wist met zwart door middel van het Wolga-gambiet (Ld4,Pf6;2. c4,c5;3.d5,b5) zich aanvalskansen op de damevleugel te scheppen. Hij wist het loperpaar te veroveren tegenover het paardenpaar van wit. Van Oort kon het echter pareren en schiep zich mogelijk heden voor een tegenaanval met mat- dreigingen, maar hij kwam tempo te kort om die te effectueren. De boeidende partij moetst op het eind van de avond worden afgebroken. Daardoor wist Bloem, die een weggege ven pion van Asscheman gretig aannam en daarna foutloos naar winst speelde, de eerste plaats van Philipse over te ne men. V.d. Hoek en Van Vuuren speel den een onregelmatige, zenuwslopende partij met matdeigingen over en weer, waarbij de met zwart spelende Van Vuuren uiteindelijk aan het langste eind trok. Hierdoor staat hij nu op de 2e plaats. Wolfs wist zich op de derde plaats te nestelen, door Ritter systema tisch naar verlies te spelen. Philipse en W. v. Oort moeten (voorlopig?) met de 4e en 5e plaats genoegen nemen. In de tweede ronde van de jeugdcompe- titie werd Jeroen Bonsel in snel tempo van de troon gestoten door Edwin van Es. Arie Molendijk mist nog de erva ring om Arjan van Dijk de baas te blij ven. Renee Kleiweg is zijn geschonden reputatie aan het oppoetsen. Eerste slachtoffer werd Iwan Kleiweg. Peter Moons voert nu de ranglijst aan. Zijn overwinning op Sandor Portman had al lure, terwijl hij in de eerste ronde al van Edwin van Es had gewonnen. Hugo Hoogendoorn deed voor het eerst mee in de jeugdcompetitie. De heren startten goed tegen De IJs sel. Een variatie op de strafcorner, afgerond door Hans Ruiter, bracht Waddinxveen op 1-0. Tijdens de tweede helft werd goed gebruik ge maakt van de nieuwe buitenspel; een chip over het hele veld bereikte de scherp staande Eric Chrisstoffels die 2-0 scoorde. Via Joost v.d. Berg en wederom Hans Ruiter (strafbal) liep heren I uit tot 4-0. Pas in de 25e minuut van de tweede helft kon De IJssel iets terug doen en bracht uiteindelijk de eind stand op 4-1. ar heidenhei

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 23