GEMEENTE WADDINXVEEN Zondagmiddag Big Band in ”De Boog” igJ Burgemeester opende Harwa Grootste zonnebloem KWF: Bijna 20 mille Jarige Leon van Gelder en heropende Theo Thijssen VERKEER RECTIFICATIE Cursussen BESTEMMINGSPLANNEN KUNST EN CUE TUUR SPREEKUREN Bingo Theo Thijssen SOC1AAL-CULTUREEL WERK BO UWVERGUNNINGEN INZAMELINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN '**'7 NISSAN 1 Audi KT 12222 01820-24255 13000 13000 Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! 1 01820-16066 010-362244 vanaf een half uur voor de aanvang van elk con- 17oktober 1985 17 april 1986 B. GLASER OPEL FORD DATSUN AUDI VOLKSWAGEN l PLANKIER 22-26 BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 KOK C V -BOSKOOP 1 Aan de C. Huygenslaan worden twee nieuwe cursussen gegeven: kalligrafie en boekbinden. Op 26 september (don derdagmorgen van 09.30-11.00 uur) start de cursus Kalligrafie. Duur 8 we ken. Prijs f. 37,50. Aanschaf Kalligra- fieset f. 10,-. In deze cursus staat de schrijfkunst met haar vele toepassingen centraal. Op 30 september (maandag morgen 09.30-11.30 uur) start de cursus 14 november 1985 16 januari 1986 13 februari 1986 13 maart 1986 Waddinxveen, 18 september 1985. De burgemeester voomoemd, Van der Linden. In de Leon van Gelderschool verzamel den zich vrijdagmorgen de feestelijk 01820-15767 01727-4044 070-210001 Wegafsluiting In verband met wegwerkzaamheden zal het kruispunt Sniepweg-Es- doornlaan t/m 20 september 1985 voor alle verkeer zijn gesloten. De omleiding zal door middel van borden worden aangegeven. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Waddinxveen, 11 september 1985. De burgemeester voomoemd, Van der Linden. 14433 14433 3. ’’Sportvelden" voor zoveel het betreft het perceel Tweede Bloks- weg 16, zoals die gebieden respektievelijk dat perceel, op de bij die beslui ten behorende situatietekeningen met rode omlijningen zijn aange geven. Voorbereidingsbesluit diverse bestemmingsplannen Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 31 augustus t/m 21 september a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van beel dende kunstenaars gehouden. Er is werk te zien van: - Victor Honig v.d. Bossche It Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Op vrijdagavond 20 september is er weer een bingoavond in buurtcentrum De Boog. De avond begint om 21.00 uur. De zaal is rond 20.30 uur open. Kosten f. 10,-voor8 ronden. Bingomas- ter is Barend van Wichen. Er zijn leuke prijzen te winnen. Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Op de Theo Thijssenschool, waar wet houder mevrouw Oosterbroek-Waag meester de heropening verzorgde, was het vrijdag een dag lang plezier over de vernieuwde accommodatie, waarin nu ook de voormalige kleuterschool Pin keltje was ondergebracht. Het lid van het college van B. en W. werd ontvan gen door directeur J.M.W. Keus en toe gezongen door de kinderen op het WADDINXVEEN - De collec te van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrij ding heeft in onze gemeente f. 19.683,05 opgebracht. Alle ge vers: hartelijk dank! Ook dit jaar hebben velen zich op de een of andere manier in gezet om 'de collecte tot een succes te maken. Het KWF- comité wil hen hiervoor vanaf deze plaats nog eens hartelijk bedanken. landse kwekersgebied. Mevrouw Van Gelder, de weduwe van de in 1981 over leden hoogleraar Leon van Gelder, bracht samen met haar zoon en klein dochter een bezoek aan de jarige school. Mevrouw Van Gelder is - even als haar overleden echtgenoot - altijd zeer geïnteresseerd geweest in het wel en wee van de Waddinxveense Leon van Gelderschool (één van de drie scho len die naar deze hoogleraar onderwijs kunde is vernoemd). De school stelt de ze interesse zeer op prijs en stuurt me vrouw Van Gelder regelmatig informa tie, zoals bijv, de schoolkrant. Ook deze dag waren er weer allerlei spelletjes; het Rad van avontuur met fraaie prijzen trok veel belangstelling. In de gemeenschapsruimte kon ieder een kennismaken van de inhoud van het ’geschiedenis’boekje van de Leon van Gelderschool en de Klimop-kleuter- school. Langs de wanden was het boek je te bezichtigen; ook hingen er door leerlingen vervaardigde tekeningen. Om twee uur werd het feest besloten met een ’Op naar het volgende lu- strum’-spuitfestijn door de leerlingen van de hoogste klas en de vrijwillige brandweer van Waddinxveen. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. tien een kraammarkt gehouden door de geboortewinkel. Aan de hand van de voorlichtingsmateriaal maken vele groeperingen de bezoekster wegwijs in het doolhof van alles wat met zwanger schap te maken heeft. - kleurpotloodtekeningen - Marijke van Lis - polyester beelden Openingstijden: tijdens kantooruren; donderdag van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. De Commissie Sociaal-Cultureel Werk te Waddinxveen brengt ter openbare kennis dat zij in haar vergadering van 10 september jl. het programma sociaal-culturele aktiviteiten die onder de verantwoor delijkheid van de commissie plaatsvinden voorlopig heeft vastge steld. Dit voorlopig vastgestelde programma ligt gedurende de periode 16 september t/m 27 september ter visie in het gemeentehuis, in de openbare bibliotheek, in de Bonkelaar, in de Boog, in het wijkge- bouw Zuid en in het wijkgebouw Bomenwijk. Gedurende de termijn van tervisielegging kunnen ingezetenen schriftelijk en gemotiveerd bezwaren tegen het programma indie nen. Op donderdag 26 september zal in de raadzaal van het gemeentehuis een hoorzitting worden gehouden tijdens welke bezwaren monde ling kunnen worden toegelicht. Avondopenstelling Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Boekbinden. Duur 4 weken. Prijs f. 27,50, materiaalkosten f. 12,50. In deze cursus kan men leren inbinden van tijdschriften en/of muziekbladen. (01828-14433) en eert. Uitsluitend abonnementen kunnen tot uiterlijk 3 oktober 1985 ook worden besteld door overschrijving van het verschuldigde bedrag op gironr. 182466, t.n.v. beheerder legeskas, gemeente Waddinxveen, onder vermelding van ’’Kamermuziekconcerten”. Abonnementen worden na ontvangst toegezonden. Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vrijs telling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Henegouwerweg 102c: Het overkluizen van een waterloop door het gedeeltelijk veranderen van een waren huis. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Landelijk Ge bied Oost. Het bouwplan ligt met ingang van 19 september 1985 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen, van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ie der ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 12 septem ber 1985 gedurende één maand voor een ieder ter inzage liggen de raadsbesluiten van 21 augustus 1985, waarbij wordt verklaard dat herzieningen worden voorbereid van de bestemmingsplannen: 1. "Waddinxveen, herziening 1953", "Groenswaard in onderde len" (ged.) en "Dorpstraat” (ged.), voor zoveel het betreft het gebied dat globaal begrensd wordt door de spoorlijn Gouda-AI- phen a.d. Rijn aan de oostzijde, door de Sniepweg aan de zuidzij de, door deels de bebouwing van het dorp aan de westzijde en door deels de Kerkweg-West aan de noordzijde.” 2. "Dorpstraat” voor zoveel het betreft het gebied dat begrensd wordt door de Onderweg en de Kleikade. schoolplein. De jongste en oudste leer ling kwamen met bloemen. Voor de officiële opening werd een linf doorgeknipt bij de ingang van d< school. Na het aanbieden van een atten tie door een oud-leerling, namens de ouders, werd de verbouwde school be, keken, was er een rondleiding en dron ken de kinderen limonade. Het grootste deel van de ochtend werd verder in be slag genomen door een playbackshow, ’s Middags was er een excursie naar het bureau van de rijkspolitie, de vrijwillige brandweer, de PTT, de kinderboerderij in Gouda en het gemeentehuis. Aan het slot kreeg elk kind een ijsje, ’s Avonds was er een paar uur durend schoolfeest, waarvoor wel zo’n 20 activiteiten wer den gehouden in de school, het speel/ gymlokaal en op het achterplein. WADDINXVEEN - Zondagmiddag om twaalf uur gaat met een optre den van de Big Band van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan de nieuwe serie kof fieconcerten van start. De toegangsprijs bedraagt f. 3,50 (kinderen heb ben onder begeleiding gratis toegang). Op het programma staan werken van Simon en Garfunkel, Henry Mancini, Frank Bjorn, Kurt Weill, Richard Rod gers en Anton Karas. Te horen zijn op dwarsfluit Berna v.d. Berg, op saxofoon Michel Boere, Yvonne Uitdewilgen, Jan Bontebal, Baida Rincheval, Wim Broer en Cor de Bruin, op trompet Jos van Leeuwen, Ferry Luiten en Peter Swijnenburg, op trombone Leo Ver bey, Paul Bontekoe, Erik Wobbes en Erwin Muilwijk, op hoorn Jan van Leeuwen, Koos van Rijs en Monique Lagrand, op piano Ruben van Veen, op basgitaar Joost Klein Haneveld, op slagwerk Sjaak Stubbe en als dirigent Joop Veenstra. In het buurtcentrum De Boog wordt donderdagavond van half acht tot half Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de verklede leerlingen, leerkrachten en ve le ouders zich op het met tekeningen versierde schoolplein. Nadat het schoollied was gezongen werd de nieu we ’basis’schoolvlaggehesen. Directeur H. Rottschafer ontving namens ouuders en leerlingen een door één der ouders beschilderd herdenkingsbord. Daarna barstte het feest door de hele school los. Alle leerlingen namen ent housiast deel aan de spelletjes binnen de door henzelf feestelijk versierde school en op het schoolplein. Na half 11 was er voor ’vluggers’ en ’rustzoekers’ een videovoorstelling. Anderen gingen nog vrolijk verder met (foto’s van) leer krachten omverwerpen, estafetterace, kaarsjes uitspuiten en andere spelletjes. Intussen werd in de gemeenschapsruim te een schitterend uitziend koud buffet voorbereid. ’s Middags genoten de leerlingen mèt de wethouders van onderwijszaken, mevr. L.M. Oosterbroek, van een musical over de Leon van Gelderbasisschool Alle leerkrachten werden uitgebeeld door ouders en collega-leerkrachten. De herkenbare karakters werden zeer goed uitgevoerd en ontlokten de kijkers regelmatig lachsalvo’s. Zaterdagochtend begon de feestdag voor leerlingen, ouders en belangstel lenden met een goed verzorgde fiet stocht. Via Boskoop en de Loete voerde de tocht langs het prachtige Zuid-Hol- De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Nierstichting Nederland ver gunning verleend voor een collecte in de periode 23 tot 29 september 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. BOSKOOP - De door de Nederlandse Vereniging van Tuincentra in samen werking met Tuincentrum Moons ih Boskoop georganiseerde kinderzaaiac- tie ”Wie kweekt de grootste zonne bloem”, die een groot succes lijkt te worden, nadert binnenkort z’n ontkno ping. Immers, deze week kunnen de zonne bloemen bij tuincentrum Moons wor den ingeleverd.De inzending van dé deelnemers worden dan gemeten en diegenen die de grootste zonnebloemen hebben ingeleverd, ontvangen op zater dag 28 september van tuincentrum Moons een leuke prijs. Serie kamermuziekconcerten seizoen 1985-1986 Theodora Geraets, viool Carlos Moerdijk, piano Odeion Blazersensemble Yoeri Egorov, piano Ludwig Triovioolaltvioolcello Abbie de Quant, fluit Rudolf Jansen, piano Wilbert Hazelzet, tra verso Ton Koopman, clavecimbel Alle concerten worden gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen, Raadhuisplein 1. Losse plaatsen: 10,-, C.J.P. en Pas 65+: 7,50. Abonnementen: 45,-, C.J.P. en Pas 65+35,-. Verkoop van plaatsbewijzen vanaf 7 oktober 1985 op het gemeente huis, Bureau Burgerzaken, op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur, tijdens deze uren is ook telefonische reservering mogelijk Een verrassing voor de leerlingen van de 15-]ange openbare Leo van Gelderschool aan de Essengaarde: de vrijwillige brandweer kwam op bezoek. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden heeft vorige week donderdagmiddag of ficieel de nieuwe woonwinkel van Har wa Tapijtservice in het winkelcentrum Groensvoorde geopend. Het was een heel feestelijk gebeuren. De hele dag was er sprake van een druk open huis. De geboren en getogen Waddinxvener P. Hardendood nam op 1 juli 1979 het besluit als stoffeerder een zelfstandig bestaan te gaan leiden. Er werd een auto en wat gereedschap aangeschaft. In die moeilijke begintijd werkte hij voor woninginrichters en binnenhuisar- chitekten. Na een jaar zo gewerkt te hebben nam het werk toe en groeide het toen nog aan de Onderweg gevestigde bedrijfje uit tot Harwa Tapijtservice van nu. Op woensdagavond en vrijdagmorgen is er volksdansen in buurtcentrum De Boog. Op woensdagavond van 20.30- 22.30 uur en op vrijdagmorgen van 09.30-11.00 uur. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S Gemeenteraad Woensdag 25 september 1985, 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Wijziging Brandbeveiligingsverordening. Vaststelling plan nieuwe basisscholen schooljaren 1986/1987 tot en met 1988/1989. Terbeschikkingstelling grond aan Vereniging tot stichting en in standhouding Ned. Herv. Chr. scholen. Intrekking verordeningen commissies Wijkwerk Bomenwijk en Zuid. Beschikbaarstelling subsidie 1985 Regionaal Overlegorgaan Zwak zinnigenzorg te Gouda. Verkoop perceel bouwgrond in bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980".. Verkoop perceel bouwgrond in bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. Verkoop perceel bouwgrond in bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. Grondtransaktie met Staat der Nederlanden. Vaststelling afvloeiingsregeling personeel openbaar basisonderwijs. Aanbieding gemeenterekening-1983. Begrotingswijzigingen, waaronder beschikbaarstelling aanvullend krediet voor het maken van grootschalige basiskaarten en beschik baarstelling krediet aankoop en plaatsing speeltoestellen in War- naarplantsoen. De stukken liggen ten raadhuize ter inzage; buiten de kantooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Feest in de verbouwde basisschool Theo Thijssen aan de Kerk- weg-Oost. (Foto: Sjaak Noteboom). Wethouder op twee scholen WADDINXVEEN - Er was eind vorige week van alles te doen in de openbare basisscholen Leon van Gelder aan de Essengaarde en Theo Tliijssen aan de Kerkweg-Oost. De basisschool Leon van Gelder vierde twee dagen lang het 15-jarig bestaan en de basisschool Theo Thijssen hield een geweldig openingsfeest. Leerlingen, leerkrachten en ouders vermaakten zich volop op de scholen in Groenswaard 2 en het Brugcen- trum. In zomertenue met korte mouwen rolde burgemeester C.M. van der Linden vorige week donderdag middag de tapijtloper uit voor de nieuwe woonwinkel van Harwa Tapijtservice in het winkelcentrum Groensvoorde. (Foto: Sjaak Noteboom). j i i

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3