WSE en W’veen-zondag Jubileum werd reünie Waddinxveense sportspetters De Gouwe is startklaar voeren competitie aan Florida begint met overwinning WADDINXVEEN Voor de Waddinxveense badmintonclub Flo rida is in het ra Be Fair behaalt eerste overwinning WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Flyers winnen van Red Stars Excelsior verliest: 5-11 Scholieren korfbalden Klaverjassen Verlies Korbis Philipse weer aan kop WSV Twee nieuwe leden voor Waddinxveen-tennis TRIMZWEMMEN ’N SUCCES Be Fair Excelsior 3 Onderlinge Waddinxveen -zondag WSE •ekelijks Het eerste waterpoloteam van De Gouwe met links keurig in het pak voorzitter Cees Croon. g In het overdekte zwembad "de Sniep" 7 is onder verantwoordelijkheid van de <7 Stichting Zwemrevalidatie en Zwemre- creatie vandaag (woensdag 25 septem- ber) weer gestart met watergymnastiek g voor ouderen tussen kwart over acht en. 5 negen uur ’s avonds. Janet Warmenho- ven (tel. 18695) vertelde ons dat vorig jaar gedraaid werd met een ruime kring) enthousiaste mensen. "Het is een gym-C^l nastiekuurtje in het ondiepe water?' waarbij alle spieren en gewrichten aan de beurt komen. Het extra verwarmde water doet alle bewegingen gemakkelij- ker verlopen dan op het droge: Kortom, fjj in het water kunt u meer dan u denkt," zegt ze enthousiast. Ouderen tijdens hun wekelijks i zwemuurtje in het overdekte zwem- bad ’’de Sniep”. (Foto: Janet War-Wv menhoven). Felicitaties voor bestuursleden van de 25-jarige tennisvereniging ’’Waddinxveen”. (Foto: Sjaak Noteboom). Een beeld van het door de zwem- en waterpoloclub De Gouwe wekelijks 'rimavondje in het overdekte zwembad ”de Sniep”. nen. Onder leiding van de nieuwe trainer A. Domburg uit Bode- 1 om op tijd en zo afgelopen weekeinde de competitie ook weer begon- :iding va graven, werd de laatste weken intensief getraind goed mogelijk gereed te zijn bij aanvang van de competitie. Hf'; C* V WADDINXVEEN - Het eerste achttal van de Waddinxveense damvereniging Excelsior heeft in de eerste ronde van de Hoofdklasseclubcompetitie van de Dambond Midden Holland een smade lijke nederlaag geleden. Werd vorig jaar in Wassenaar met groot verschil het Wassenaars Damgenootschap geklopt, thans moesten de Waddinxveners in ei gen huis hun meerdere in de gasten er kennen (5-11). Adriaan Blom was de enige die de volle winst wist te noteren. Puntendelingen werdén bereikt door Kees Kramp. Teun Twigt en aan het eerste bord door Dirk Dibbets, die juist niet kon winnen. Voordat de Blue Note Trio van Cas Berkhout van zich zou laten horen werd in het clubhuis een feestelijke vergade ring gehouden waar de benoeming be kend werd gemaakt van twee nieuwe ereleden van de tennisvereniging Wad- dinxveen. Wil van den Berg-Vijgen- boom en Dolf de Vries. Ere-lid waren al Etienne Brands en Gerard Okkerse. De twee nieuwe ereleden hebben zich lange tijd voor de 600 leden tellende vereni- WADDINXVEEN - Vrijdagavond 27 september is er weer een klaverj as avond in buurtcentrum ”De Boog” aan de C. Huygenslaan. De avond begint om 21.00 uur. De zaal is om 20.30 uur open. Er zijn leuke prijzen te winnen. De entree is 2,50. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis heeft met 10-3 verloren. Korbis mist afmakers en daar konden de doelpunten van Hilde Westerduin, Aad Westerduin en Co Griffioen geen verandering in brengen. WADDINXVEEN - Op het terrein van de Waddinxveense korfbalver eniging Korbis aan de IJsermanweg is een geslaagd schoolkorfbaltournooi gehouden voor de groepen 5 en 6 (derde en vierde klassers) van de ba sisschool. Binnen de lijnen kwamen 25 teams van 15 scholen uit Boskoop en Wad- dinxveen, Dankzij het droge weer konden kinderen en ouders genieten van de korfbalsport. Nadat aan het eind van de middag de wolken van de strijd waren opgetrokken, kon de vol gende uitslag bekend worden ge maakt: 1. Sav. Lohmanschool (team 2), 2. Mgr. Bekkersschool (team 2), 3. Sav. Lomanschool (team 1), 4. W. van Oranjeschool (team 1). Op 22 februari is de sporthal de Sniep weer beschikbaar voor het korfbal- tournooi voor de groepen 3 en 4 (voorheen klas 1 en 2). Excelsior 3 (viertal) was gastheer van het tweede team uit Schoonhoven. Alle ontmoetingen eindigden onbeslist, wat dus het eerste punt van de Waddinxve ners betekentLange tijd zag heter naar uit, dat Excelsior aan het langste eind zou trekken. Piet Van Gils had via het middenspel een schijf voordeel weten te behalen. Zijn tegenstander wist echter door een tweede schijf te offeren spoe dig op dam te komen en daardoor een zekere remise te bereiken. acti-»' Waddinxveen heeft komende zaterdag een eindfeest voor de jeugd op het pro gramma staan, terwijl het jubileumfeest zaterdag 26 oktober in het Boskoopse Florida wordt gehouden. Het hele sei zoen door heeft de zilveren tennisver eniging de speciale jubileumwijn ”Vin Jubilé” verkocht. housiast meegedaan. Er zijn deelne mers uit Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk en Zevenhuizen. Speciaal is voor een wat later tijdstip op de donderdagavond gekozen omdat dat voor velen bijzonder goed uitkomt. Afgelopen donderdag kon de secreta resse van de zwemcommissie van De Gouwe, Tineke Ribbens, wederom 12 nieuwe deelnemers inschrijven. Voor de prijs behoeft men het be slist niet te laten. Deze is slechts f. 10,- per vier weken, hetgeen neer komt op een rijksdaalder per keer. links naar rechts Jeroen van Tol, Marco Kraak, Ton Bouwens, Nico de Leeuw, Kors van Tilburg jr. Staande van links naar rechts Cees Kroon (voorzitter), Eddy den Boon, Jacco van Tol, Jan Verweij, Kazik Czerwo- ny en trainer/coach Nico Noorde- graaf. Vanwege de grote autodrukte in Wad- dinxveen-Noord hadden ze hun auto in het gras geparkeerd. De gebruikelijke lange rij vrachtwagens op de Alber- dingk Thijmlaan droeg bij aan de par- keernood. Op dezelfde avond, maar dan om 17.45 uur, speelt het tweede heren team eveneens de eerste thuiswed strijd en wel tegen DAW/Vliegende Vissen uit Alkmaar. Op de foto staat het Gouwe-team met de sporttassen welke zij mochten ontvangen van EVECO Nederland BV. ging ingezet. Uit handen van voorzitter Henk Waser kregen ze een ets van Theo den Boon uitgereikt. Ook burgemeester Van der Linden was met een cadeuautje gekomen. Hij over handigde de gemeentevlag. De leden boden een nieuwe zithoek voor het clubhuis aan en de junioren gaven een kleurenfoto van alle jeugdleden. WADDINXVEEN - Het Weekblad voor Waddinxveen fotografeerde vorige week donderdagavond het eer ste waterpolozevental van De Gouwe, dat zaterdagavond om half zeven in het zwembad de Sniep de competitie begint met een wedstrijd tegen Flevo uit Nijkerk. Op de foto zittend van WADDINXVEEN - Zaterdagtweedeklasser Be Fair heeft de eerste volle winst in deze competitie binnen. Kort voor het einde an de wedstrijd te gen Lisse maakte middenvelder Hans Wouter Valk het winnende doel punt: 2-1. Ook het eerste doelpunt stond opzijn naam. WSE bleef verras sen door nu met 1-2 van DHZ te winnen. De succesvolle derde klasser scoorde via Kees Mourits en Rob Verbakel. In de zondagafdeling van de KNVB-Gouda won Waddinxveen met 6-3 van Nic. Boys. Vijf van de zes doelpunten werden gemaakt door Cees Bonefaas. Waddinxveen zaterdag verloor Waddinxveen met 1-2 van SPV. In de competitie staat Be Fair nu in de tweede klasse op de zesde plaats van bo ven met 4 punten uit 4 wedstrijden. In de derde klasse voert WSE met 7 pun ten uit 4 wedstrijden de eerste plaats al leen aan. In de eerste klasse van de Goudse afdeling staat Waddinxveen met 6 punten uit 3 wedstrijden boven aan. Die plaats wordt echter gedeelt met Cabauw. Dat deze trainingarbeid vruchten heeft afgeworpen getuigt de eerste klinkende overwinning van het eerste team, spelend in de 2e klasse. Ronald Struys begon met een daverende 15- 2, 15-0 zege. Erik de Frankrijker deed niet veel voor hem onder via een 15-3, 15-5 overwinning. De beide Florida-dames moesten met mindere resultaten genoegen nemen, maar in de dubbelspelen werd de uit eindelijke winst (6-2) veilig gesteld. Tegenstander was Robad 1 uit Roo sendaal. Team 2 nam een 8-0 overwinning mee uit Leiderdorp tegen Spotvogels 1. Dit team speelt in de 3e klasse na vorig jaar te zijn gepromoveerd. Team 3 speelt overgangsklasse en behaalde dit weekend maar liefst twee zeges op enerzijds Nieuwkoop 1 In de 4e ronde van Excelsiors onderlin ge eindigden 3 van de 8 onderlinge ont moetingen in puntendelingen. Weder om presenteerde de jeugdige Janneke Terpstra zich als talent. Zij wist nu de toch wel ervaren speler Bertus van Eijk aan haar zegekar te binden. Ten koste van Jan de Heer haalde Teun Driesse zijn eerste winst van dit seizoen binnen. Een leuk einspel was te zien tus sen Koert Zwanenburg en Sjaak de Wit, waarin eerstgenoemde aan het langste eind trok. Op een foutzet van Zwanen burg werd door De Wit niet juist gere ageerd. Een remisegang was toen aan wezig. WADDINXVEEN - In en rond het ge bouw van de tennisvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan heerste zaterdagmiddag een gezellige drukte. De viering van het 25-jarig be staan van Waddinxveens oudste tennis club, warvoor men dit najaar had geko zen, zorgde voor een ware reuniesfeer. Het tennispark De Woerd De Woerd lag er dan ook feestelijk bij, vooral toen aan het eind van de middag harmonie Concordia voor de muziek zorgde. De receptie in De Woerd werd oficieel tussen vier uur en half zes gehouden, maar deze liep natuurlijk ruimschoots uit, onder de aanwezigen bevonden zich ook al die tijd burgemeester C.M. van der Linden en zijn echtgenote. Ook de knappe remise van Goor tegen Kardol mag hij niet onvermeld blijven. Vier nieuwe leden kwamen in deze ron de tegen elkaar uit. Hierbij verliep de partij Retel Helmrich - Prins in het voordeel van laastgenoemnde en was de winst bij D. van Offeren - Alblas in het voordeel van eerstgenoemde. De uitslag van de overige partijen was enigszins volgens de verwachting, geba seerd op de ranglijst van vorig seizoen. WADDINXVEEN - Doordat W. van Oort zijn afgebroken partij uit de tweede ronde van de onderlinge compe titie bij de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV opgaf zonder verder spe len en Philipse in de 3e ronde Bloem wist te verslaan, staat hij opnieuw aan het hoofd van de ranglijst. Van Vuuren en Wolfs, die hun partij afbraken, staan na deze 3e ronde op resp. de 2e en 3e plaats. Ellers, die met zwart van Littooy wist te winnen, volgt op de 4e plaats. Een knappe prestatie van Ket was, dat hij Kardol op remise wist te houden en zelfs enige tijd op voordeel heeft ge staan. Na zijn winst op Van der Starre en Van de Ree in de vorige rondes staat hij nu op de 5e plaats. Be Fair nam tegen Lisse gelijk al in de eerste helft het heft in handen en was ei genlijk op alle fronten sterker dan de Lisser ploeg. Dat overwicht resulteerde ook in een verdiende voorsprong. Peter Loef stuurde Hans Wouter Valk de diepte in. Valk kwam in kansrijke posi tie en liet dat buitenkansje ook niet on benut 1-0. Na rust werd de formatie van Ger Hup door Lisse knap onder druk gezet, Be Fair kwam vrijwel niet meer van de ei gen helft af en het wachten was dus op de gelijkmaker, die er dan ook prompt kwam: 1-1. Lisse bleef verreweg de betere ploeg in die tweede 45 minuten, maar slaagde er niet in een bres te slaan in de Waddinx veense defensie, Be Fair snakte naar het eindsignaal. Maar goed dat het laatste 'fluitsignaal nog even uitbleef. In de slotminuten im mers werd Hans Wouter Valk opnieuw aangespeeld. Hij zag dat de doelman van Lisse iets te ver voor zijn doel stond en zorgde met een raaie lob voor: 2-1. Tegen Nic. Boys opende Gerard Mollie voor Waddinxveen-zondag na een kwartier spelen de score. Een minuut later werd het echter al weer gelijk toen Piet Janmaat voor Nic. Boys scoorde. Daarna golfde het spel op en neer. Pas één minuut voor rust was het Cees Bo nefaas, die een pas van Willem den Be sten afrondde met een fraai doelpunt. Na een kwartier in de tweede helft was het wederom Cees Bonefaas, die Nic. Boys kansloos liet, 3-1. Vijf minuten la ter werd het 3-2 door Martin de Lange. Maar Cees Bonefaas bleef een ware plaag voor de Nieuwveners, want hij zorgde voor 4-2 en 5-2, de laatste vanaf de elfmeter stip. Datzelfde deet Piet Janmaat voor Nic. Boys in de 32e mi nuut. In de 40e minuut werd het 6-3 door Cees Bonefaas. WSE, dat in de eerste helft alle geluk van de wereld had, begon de wedstrijd tegen het Rotterdamse DHZ met eigen wijs voetbal, maar daar wist DHZ wel raad mee. Aggressief spelend onder schepten de Rotterdam keer op keer de onnauwkeurige passes van WSE. Al- kreeg DHZ kansen nadat de WSE-ver- dediging enkele fouten na elkaar be ging- Een onder Bert Verlaans voet door schietende bal kwam precies voor de voeten van Jack van Dam die maar net naast knalde. Even later ging Rene Moons de mist in toen hij op zijn beken de manier tussen enkele DHZ-ers de bal vrij wilde spelen. Deze zaten hem echter fel op de huid waarna hij niets an ders meer wist te doen als terug te spe len, echter in de voeten van een DHZ- aanvaller die ook weer net over schoot. Dit had voor WSE een waarschuwing moeten zijn maar de ploeg bleef volhar den in het lakonieke spel. Er werd te veel gelopen met de bal inplaats van snel rond te spelen waardoor WSE steeds weer in moeilijkheden kwam. Toch was WSE gevaarlijk in de counter. Na twintig minuten scoorden Kees Mourits, maar de treffer werrd afge keurd wegens buitenspel. Wat later had WSE succes. Na een vrije trap van Rene Moons kon keeper de bal niet onder controle krijgen waarna Kees Mourits het beslissende tikje gaf: 0-1. De tweede helft was een gelijkopgaan- de waarbij DHZ de aggressievere ploeg was. maar WSE de betere kansen kreeg. In de 65e minuut werd een schuiver van Kees Mourits van de lijn gehaald en nog geen minuut lager zorgde Rob Verbakel voor paniek in de DHZ-defensie. De Rotterdammers kregen toch loon naar werken toen een goed genomen vrije trap doorgekopt werd. De baf rolde onder keeper Klink door het doel in: 1-1. De druk op het WSE-doel werd gaan- derweg groter maar de verdediging van WSE speelde geconcentreerd waardoor WDZ geen reële kansen kreeg. WSE kreeg een vrije trap te nemen net buiten het strafschopgebied. De bal werd door Rene Moons breed gelegd voor Marcel Jaspers die keihard inknalde, maar het leer werd door de keeper geretourneerd waarna Rob Verbakel attent in de bo venhoek schoot: 1-2. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense basketbalteam van Flyers heeft zaterdag de derde competitiewedstrijd gewonnen van Red Stars in Soest: 73- 61. Een verdiende winst met als scores: Hugo Sijlaar 19, Bart Zwambom 156, Marco Mak 13 en René Hazelaar 12 p. Tegen Red Stars trok Flyers direkt goed van leer, zodat het 9-0 werd. Dit kon echter niet vastgehouden worden en Red Stars kwam weer op gelijke hoog te. De Soestenaren moesten en konden bijna alleen uit individuele acties sco ren, terwijl lyers het daarnaast, uit sy- steem-aanvallen deed. Vlak voor rust kwam Flyers echt los van Red Stars waardoor de tweede helft aanving met 36-28. In die tweede helft kreeg Flyers nog meer vat op Red Stars zodat de voor sprong groter werd. Door slordigheden van Flyers kon Red Stars nog tweemaal terugkomen, maar de Waddinxveners kwamen niet meer in echte problemen. Pas nadat Flyers-heren 2 beter ging ver dedigen konden ze Leiderdorp 6 voor bijstevenen. Mede door snel spel werd het een prima 84-57 overwinning. Sco res: Ronald v.d. Vis 28, Gert Jan Os kam 18 en Rob v.d. Vaart 12 pnt. Jongens-kadetten 1 speelden tegen Lei derdorp 1 aanvallend zeer goed maar de verdediging was vaak nogal slecht. Fly ers duidelijk de betere ploeg, kreeg daardoor toch veel tegenscores bij hun ruime overwinning: 106-77. Scores: Marco van Es 31, Robbert Kaufman 28 en uitblinker Mike Heerkens 23 pnt. Komende vrijdagavond wordt op het WSE-terrein in de -Vondelwijk de- slotavond gehouden van een reeks activiteiten voor E- en F-pupillen, georganiseerd door de 3 Waddinx- veense voetbalverenigingen Be Fair,)» Waddinxveen en WSE. De drie voor-' gaande avonden zijn tot tevreden--f, heid van organisatie en deelnemers verlopen. De slotavond zal om 18.00. uur beginnen met een wedstrijd tüs- sen Be Fair E-2 en Waddinxveen E->1. Om 18.30 uur volgt een spelcircuit met alle deelnemers terwijl om 19.30 uur WSE E-3 tegen Waddinxveen E-l voetbalt. Om 20.00 uur volgt de*' prijsuitreiking en afsluiting. Inge Re- horst, voorzitter van de gezamenlijke activiteitencommissie zal de F/E-cup, een wisselbeker, uitreiken en nadat iedere deelnemer een vaantje als her- innering heeft gekregen zal hij zeker 7* zijn goedkeuring en tevredenheid, kunnen uitspreken over deze viteitenmaand. Zaterdag was er in “de Sniep” ook al een zaalvoetbaltournooi en wel van - het Waddinxveense De Energie-Kluis. De zaalvoetbalvereniging met die naam won het eigen tournooi, waar-1 aan acht zaalvoetbalteams deelna- men. Uit de uitslagen van de poulewedstrij- den bleek, dat de teams aan elkaar gewaagd waren. Voor de halve finale»), bleven de ploegen van Boonstoppel, Amikeco uit Bodegraven, WSV De F Wit en de organiserende vereniging De Energie-Kluis over. i De hondensportvereniging Waddinx veen, sinds kort beschikkend over een L eigen accomodatie aan de Middelburg- seweg, verzorgt zaterdagmiddag 5 okto- ber van half twee tot half drie een dem- 3 onstratie op uitnodiging van het buurt- centrum De Boog aan de C. Huygen- slaan in het kader van dierendag 1985. De demonstratie, een aantal takken van hondensport omvattend, laat zien het werken op de hindernisbaan, gehoor- zaamheidsproeven, grapig stuntwerk en enig ’’bijtwerk” door een gecertificeer- 'g de politiehond. Na afloop van dit alles 3 kunnen de kinderen zelf ook even ken- - nis maken met de honden, terwijl er dan tevens leden van de HSVW aanwezig zijn om informatie te verschaffen om- trent het trainen van honden bij de ver- 3 eniging. 45 De Waddinxveense zeiler Daan Schut te wil samen met zijn broer Willem - een koppel gaan vormen in de (Olym- pische) 470-klasse. Daan, die deze, zomer in Noorwegen aan de wereld-' kampioenschappen in de Europa-'T) klasse meedeed, en Willem, die natio- naai kampioen is in de jeugdklassen,,'*. zijn twee volop de aandacht trekken de zeilers. TOOS-gymnastiek houdt zaterdag-, avond 28 september om half negen C" in de Toossoqs aan de J.W. Friso.- weg de jaarlijkse algemene leden; Fg vergadering. Op de agenda staan ah ’**7' lerlei jaarverslagen op algemeen, tech-L~ nisch en financieel gebied, terwijl et -gi gesproken zal kunnen worden over,» de begroting 1985-1986 en er bel stuursleden gekozen kunnen worden: Op de avond zal ook de winnaar/ r: winnares van de Jaco-, Jeugd- en.. Bontenbalbeker bekend gemaakt worden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense zwem- en poloclub De Gouwe heeft met het “trimzwemmen” op donderdagavond in het overdekte zwembad de Sniep een mooie acti viteit op poten gezet. Uit een klein onderzoek in de gemeente Waddinx veen was men al tot de ontdekking gekomen dat hier behoefte aan was. En inderdaad blijkt nu dat De Gouwe een gat in de “zwemmarkt” heeft ontdekt. Onder leiding van Gouwe zwemtrai- ner Ton Sol wordt door velen ent- Vrijdagavond 27 september om acht F, uur houdt de Waddinxveense ijsclub Nooit Gedacht samen met de voet- 2? balvereniging Waddinxveen in het ..g- clubgebouw van de laatste in het gg sportpark “de Sniep” de eerste van een reeks bingo-avonden. Er zijn vele-v) leuke prijzen te winnen. De toegang5 is gratis. De volgende bingo-avonden worden gehouden op 25 oktober, S»- 22 november, 24 januari, 21 februari, 21 maart en 18 april (finale). In de sporthal “De Sniep” wordt za-y,J terdagavond vanaf half zeven het Dik Roos-zaalvoetbaltournooi gehouden. s' Er zijn twee poules met daarin de teams van PTT, De Bruin, Gemeente, - Tokion, De Sniep, Herkoni, Kok'~ Bakkerijen en WSE. Rond half elf zal de wedstrijd om de eerste en tweede -*2 plaats worden gespeeld. De wedstrij- den voor dit tournooi, waarvoor ook de jubilerende verffabriek Boonstop- pel BV in de geldbuidel heeft getast, £3 worden gespeeld volgens de regie- menten en spelregels zoals deze van toepassing zijn voor het zaalvoetbal van de KNVB. Bij een gelijk aantal punten in de poule is het doelsaldo beslissend. Wanneer dit ook gelijk is g- wint het team met de meest gescoór- de goals. Het lot beslist wanneer het aantal gescoorde goals ook gelijk is. (zaterdags) en anderzijds Eridos 5 (zondags). Van de resultaten van de overige teams, Florida heeft er dit jaar totaal 11, viel met name de 6-2 winst van team 7 tegen Bodelo 2 uit Bodegra ven op. Team 8 ging net ten onder tegen Shuttlewoude 3 en team 9 pakte een prima 7-1 winst op Onder Ons 3 uit Den Haag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 27