GEMEENTE WADDINXVEEN ”Vox Jubilans” zingt al weer veertig jaar Hl Jubileumconcert in de Brugkerk Hoorzitting buurtwerk Kwart eeuw dominee AVOND MOEDERGROEP VOOR BORSTVOEDING VERKEERSZAKEN MILIEUZAKEN Zeven ton t SOCIAAL CULTUREEL WERK Trots SPREEKUREN VERGADERINGEN BO UWVERG UNNINGEN INZAMELINGEN BUREA U BURGERZAKEN KUNSTEN CULTUUR Grammofoonplaat TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 12222 01820-24255 13000 13000 ro; LU-- 01820-15767 01727-4044 070-210001 Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! f 3' a-L, 01820-16066 010-362244 17april 1986 Alle concerten worden gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis den. Vox Jubilans-dirigent Pieter Stolk. ^PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 en brieven te sturen aan vroegere leden van de moedergroep. Aanvragen hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van Meubelfa- ner voor alle leden en Rijn was deze zomer één Yoeri Egorov, piano. Ludwig Trio, viool, altviool, cello. Abbie de Quant, fluit. Rudolf Jansen, piano. Wilbert Hazelzet, traverso. Ton Koopman, clavecimbel. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 -3 A 1 WADDINXVEEN - Zondag 29 sep tember is ds. B. Koekkoek, nu gerefor meerd predikant in Rotterdam-Alexan- derstad en van 1964-1977 actief voor de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen, 25 jaar dominee. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 1 oktober om acht uur is er ten huize van Lilian Kok aan het Klaverveld 7 (tel 14618) weer een avond van de bij La Leche League aangesloten moedergroep voor borstvoeding. Het on derwerp van deze maandelijke bijeenkomst is ’’Voordelen van borstvoe- Commissie Sociaal Cultureel Werk Op donderdag 26 september a.s. om 20.00 uur organiseert de com missie Sociaal Cultureel Werk een hoorzitting omtrent de begroting en het aktiviteitenprogramma 1986. Tijdens deze hoorzitting worden inwoners van Waddinxveen in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen de begroting en het aktivitei tenprogramma toe te lichten. Commissie voor de Onderwijszaken Woensdag 2 oktober 1985, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. Belangrijke agendapunten: Vaststelling huisvestingsoverzicht 1987 t/m 1989. Beschikbaarstelling krediet opknappen schoolgebouw' Kerkstraat 13 t.b.v. gebruik door Gereformeerde school. Alarmering Brandweer bg-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit W aterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) In amper acht weken tijd, kregen de LLL-groepen meer dan f 700.000,- bij elkaar. Daar de leden van de groepen bijna allemaal moeders met jonge kin deren zijn, mag dit gezien worden als een bijzondere prestatie, temeer daar zij op het moment van de aankondiging druk bezig waren met de voorbereidin gen voor het vieren van Sint Nicolaas en Kerstmis. Het succes van de actie wordt dan ook zeker gezien als een teken hoe zeer de leden geloven in het belang van het voortbestaan van de organisatie. Andere activiteiten ten behoeve van de tweede oprichting zullen nog een heel jaar voortduren als deel van La Leche League’s betrokkenheid bij de borst- voedende moeders en hun gezinnen van nu. vrouw Mensink, tussen de buien door hard aan de beschildering ge werkt. Er wordt naar gestreefd de werkzaamheden op zaterdag 28 septem ber a.s. te hebben voltooid. Aan de voltooiing van dit projekt zal enige extra aandacht worden besteed. Op zaterdag 28 september a.s. om 14.00 uur zal de tunnel officieel worden ’’geopend”. Deze opening, die op een ongebruikelijke ma nier zal geschieden, zal door een lid van het college van burgemees ter en wethouders worden verricht, waarbij de schoolkinderen op een nadrukkelijke wijze zullen worden betrokken. Lilian Kok van La Leche Leaque Wad dinxveen (LLL) zegt er trots op te zijn deel uit te maken van de 3.800 LLL- groepen die in 43 landen over de hele wereld de tweede oprichting van deze organisatie vieren. La Leche League is een wereldwijd netwerk van moeder- groepen voor borstvoeding, waarin van moeder-tot-moeder gepraat wordt over het geven van borstvoeding. Van deze moedergroepen gaat bemoediging uit als het eens moeilijk is en moeders vin den er veel waardevolle informatie. Op het ogenblik krijgt 65% van alle pasge borenen borstvoeding. De tweede oprichting van La Leche Le ague werd in oktober verleden jaar aan- gekondigd omdat de 29-jarige organisa tie dringend geld nodig had. LLL-groe pen over de hele wereld werden ver zocht om geld bijeen te brengen om de tweede oprichting van de organisatie te steunen. La Leche League Waddinx veen nam deel door onder meer een standje op een rommelmarkt te organi seren, een videoavond te organiseren De geboren Rotterdammer werd na zijn studie aan de Vrije Universiteit in Am sterdam in 1960 bevestigd als predikant in Heusden en Meeuwen. In 1964 ver ruilde Koekkoek deze plaats voor Wad dinxveen. men de dinsdagavonden terecht Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 09.00-11.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Verkeersmaatregelen Dezer dagen zijn de reconstructie-werkzaamheden aan het kruis punt Esdoornlaan-Sniepweg gereedgekomen. Gelijktijdig hierme de zal de voorrangsregeling op dit kruispunt worden gewijzigd. De direkteur van Openbare Werken en Bedrijven maakt in verband hiermede bekend, dat met ingang van heden de voorrangsregeling op het kruispunt Esdoornlaan-Dreef-Sniepweg zodanig is gewij zigd, dat het verkeer op de Esdoornlaan-Dreef voorrang heeft op het verkeer op de Sniepweg. Vergadering Jeugdgemeenteraad van Waddinxveen - handelend over emancipatie - op dinsdag 1 oktober, aanvang 19.30 uur, in het raadhuis, onder leiding van wethouder L.M. Oosterbroek-Waag meester. Burgemeester en wethouders maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van Houthandel Alblas B.V., Zuidkade 62, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een zagerij annex schaverij en houtopslag. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen tot 27 oktober 1985 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Degene die tijdens kantooruren geen gelegenheid heeft de stukken in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stuk ken op maandagavond gedurende maximaal drie uren in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer H. Oosterom, Henegouwerweg 102c, alhier, voor op richting woonkeet; - aan Noorlander Beheer Nederland B.V., Van der Valk Bouman- weg 178 te Leiderdorp, voor oprichting 66 woningen in Wijk Zuidplas, aan de Graanakker en de Zuidplaslaan; - aan AVis BV.Noordkade 37, alhier, voor oprichting antenne mast; - aan de heer P. van Meijeren, Tweede Bloksweg 34, alhier, voor vergroting warenhuis; - aan de heer J.M.M.A. Verweij, Overtoom 17, alhier, voorplaat sing twee dakramen in voorgeveldakvlak en twee ramen in achter- geveldakvlak; - aan de heer J. Hoogerbrugge, Tweede Bloksweg52a, alhier, voor oprichting garage annex berging; - aan Aannemingsbedrijf De Langen en Van den Berg, Burge meester Uilkensstraat 13 te Bergambacht, voor oprichting 10 wo ningen aan het Sportpad in wijk Zuidplas; - aan de heer R.H.M. van der Lee. Kleikade 55. alhier, voor op richting berging; - aan de heer C. van Tol, Noordeinde 38, alhier, voor gedeeltelijke verandering agrarische bedrijfswoning annex bedrijfsruimte; - aan de heer W. van der Wees, Prinses Beatrixlaan 114, alhier, voor vergroting woning met achterbouw; De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Leger des Heils, Herbestem ming van goederen, te Zoetermeer, vergunning verleend voor een kledinginzameling in de periode 30 september tot 5 oktober 1985. De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Nederlandse Vereniging tot be scherming van dieren, afdeling Gouda en Omstreken, vergunning verleend voor een collecte in de periode 30 september tot 5 oktober 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Wegwerkzaamheden Gedurende de periode van 30 september t/m 8 november 1985 of zo veel korter of langer als de uitvoering van het werk of de weersom standigheden dit noodzakelijk maken, zullen herstraat- en asfalte- ringswerkzaamheden worden uitgevoerd aan de Brugweg, t.w. het gedeelte binnen de bebouwde kom. In verband hiermede zal het betreffende gedeelte van de Brugweg gedurende voormelde periode voor het doorgaande verkeer zijn ge sloten. De omleidingsroutes zullen d.m.v. borden worden aangegeven. Commissie voor Sociale Zaken, Volksgezondheid en Woonruimtebeleid Donderdag 3 oktober 1985, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. Belangrijk agendapunt: Toelichting Jaarverslag 1984 Stichting Madie "Zuidplas” en komen de ontwikkelingen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN - In de raadszaal van het Waddinxveense gemeentehuis wordt donderdagavond 26 september een hoorzitting gehouden over het nieu we programma sociale-culturele activi teiten in Waddinxveen. De commissie Sociaal-Cultureel Werk te Waddinxveen heeft inmiddels het programma sociaal-culturele activitei ten, die onder de verantwoordelijkheid van de commissie plaatsvinden, voorlo pig vastgesteld. Dit voorlopig vastgestelde programma ligt tot en met vrijdag 27 september ter visie in het gemeentehuis, in de openba re bibliotheek, in de Bonkelaar, in De Boog, in het wijkgebouw Zuid en in het wijkgebouw Bomenwijk. AVONDOPENSTELLING Bij wijze van experiment is met ingang van 3 september 1985 het bu reau BURGERZAKEN van de gemeentesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. Op het bureau Burgerzaken kan voor: bevolkingsregister (aanmelding adresmutaties, uittreksels bevol kingsregister, attestaties de vita etc.) burgerlijke stand (alleen uittreksels, voor aangifte van geboorten, huwelijk, overlijden etc. gelden de normale uren zijnde 8.30-12.30 uur) militaire zaken (dienstplichtadministratie en mobilisatieaangele- genheden, uitstel en vrijstelling, inkomsten- en kostwinnersvergoe ding) vreemdelingenadministratie (vreemdelingenpolitie) reisdocumenten (paspoorten en toeristenkaarten) rijbewijzen en oefenvergunningen pas 65 en cultureel jongeren paspoort begraafplaatsadministratie naturalisatie arbeidskaarten rijtijdenwet legalisaties entadministratie legeskas OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Serie kamermuziekconcerten seizoen 1985-1986 17 oktober 1985 Theodora Geraets, viool Carlos Moerdi j kpiano 14 november 1985 Odeion Blazersensemble. lójanuari 1986 13 februari 1986 13 maart 1986 de moeite waard maakt om deze - voor iedereen gratis toegankelijke - avond bij te wonen. Vox Jubilans heeft dan net, op 21 oktober, een TV-opname voor de EO in de Utrechtse Buurkerk achter de rug waarvan de uitzending rond 31 oktober zal plaatsvinden. Eerder dit jaar zong Vox al tweemaal in de St. Janskerk te Gouda en werkte mee aan een Jeugdappèl in de St. Joris- kerk te Amersfoort. Een echt jubileumconcert ontbreekt nog in deze rij en dat zal volgende week vrijdag om 19.45 uur beginnen in de Brugkerk. Akoestisch en van wege de plaatsruimte zijn er betere plaatsen denkbaar, maar de Brugkerk is de plaats waar het 40 jaar geleden allemaal is begonnen en dus heeft het bestuur besloten dit concert daar te houden. De jubilerende Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans met dirigent Pieter Stolk in de Goudse St. Janskerk. Vox Jubilans is een koor dat lande lijke bekendheid geniet door het re pertoire en de bijzondere koorklank die direct wordt herkend door lief hebbers van de soort muziek die Vox bij voorkeur zingt. Hoewel een stevi ge kern wordt gevormd door mensen uit de Centrale Hervormde Gemeente in Waddinxveen is het koor beslist geen kerkkoor. De statuten vermel den als doelstelling “het zingend uit dragen van het Evangelie” en het koor doet dat op uitnodiging of eigen initiatief overal waar dat mogelijk is. De eerdergenoemde activiteiten rond het jubileum houden in de opname van een grammofoonplaat waarop Vox Jubilans, het Jeugdkoor, de so praan Riet den Hertog, Klaas Jan Mulder en het kamerorkest Continuo onder leiding van dirigent Pieter Stolk een aantal bekende en nieuwe werken vertolken. De opname heeft inmiddels plaatsgevonden in de Evan gelisch Lutherse Kerk in Den Haag en de plaat zal, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, op 25 oktober in een bijeenkomst in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan worden gepre senteerd. Diezelfde avond zal een uitgebreid dia-klankbeeld worden vertoond en het onderwerp daarvan is natuurlijk ook het jubilerende koor. De organi satoren hebben daarnaast nog een verrassing in petto die het nog meer te Waddinxveen, Raadhuisplein 1. Losse plaatsen: 10,-, C.J.P. en Pas 65+: 7,50. Abonnementen: 45,-, C.J.P. en Pas 65 35,-. Verkoop van plaatsbewijzen vanaf 7 oktober 1985 op het gemeente huis. Bureau Burgerzaken, op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur, tijdens deze uren is ook telefonische reservering mogelijk (01828- 14433) en vanaf een half uur voor de aanvang van elk concert. Uitsluitend abonnementen kunnen tot uiterlijk 3 oktober 1985 ook worden besteld door overschrijving van het verschuldigde bedrag op gironr. 182466, t.n.v. beheerder legeskas, gemeente Waddinxveen, onder vermelding van ’’Kamermuziekconcerten”. Abonnementen worden na ontvangst toegezonden. briek Mulleman B.V., Mercuriusweg 3, alhier, voor het uitbreiden van de inrichting met een briketteerinstallatie voor afvalhout alsme de een automatische stookinstallatie. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte bestaat om over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met de aanvraag om vergunning ter inzage ge legd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 54 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen tot 27 oktober 1985 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelij ke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzageelke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Degene die tijdens kantooruren geen gelegenheid heeft de stukken in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maximaal drie uren in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. MERCEDES-BENZ BES7ELMMGENS ding voor moeder en kind”. Op dinsdagavond 15 oktober om acht uur staat een videoavond gepland met opnamen van de Stichting Lichaam staal over verticaal bevallen. De avonden van La Leche League Wad dinxveen, die al vier en een halfjaar ac tief is, duren steeds van acht tot tien uur bij Lilian Kok in Waddinxveen-Noord thuis. Op de bijeenkomsten, die open staan voor elke vrouw die geïnteres seerd is in borstvoeding, zijn borstge- voede babies van harte welkom. Lilian Kok beschikt over een bibli otheek met veel informatie over het on derwerp borstvoeding. De videoavond van half oktober is een extra-activiteit. Hieraan zijn 4,- kosten verbonden voor huur van de banden en een kopje koffie. De maandelijkse avonden van de moedergroep voor borstvoeding kos ten een rijksdaalder per keer. WADDINXVEEN De Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans viert volgende maand haar 40-jarig bestaan. Een di ner voor alle leden en nun partners in Avifauna in Alphen aan den Rijn was deze zomer één van de hoogtepunten. Op vrijdagavond 4 oktober wordt in de Brugkerk een jubileumconcert gegeven met als medewerkenden Riet den Hertog (sopraan), Han Kapaan (hobo), de Gebroeders Brouwer (trompettisten) en Henuan van Vliet (orgel). Aansluitend wordt in De Unie een receptie gehou- Voltooiing beschildering Noordtunnel Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft aan de Waddinx-, veense kunstenares Anke Mensink opdracht verstrekt tot het ma ken van een ontwerp voor de beschildering van de Noordtunnel te Waddinxveen. Uit drie ingediende ontwerpen is een keuze ge maakt. Volgens dit ontwerp wordt de tunnel beschilderd in de vol gende kleuren: rood, geel, blauw, wit en zwart. Bij de beschildering zijn ongeveer 50 leerlingen van de hoogste klas sen van de nabij gelegen Mr. A. de Roosschool betrokken. De verf is door Boonstoppel B.V. beschikbaar gesteld. De afgelopen weken is door de kinderen, onder leiding van me-

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3