en verenigingen a 1 Veel ambachten Gymnastiek vereniging SUPER CRACKS L^foctsicr 10 procent korting 10 procent korting 10 procent korting SCHOENEN EN LEDERWAREN OP AL ONZE ARTIKELEN 9.95 35.- sWfgg|iSiaiW F SCHOENEN LEDERWAREN REPARATIE BRADERIE AANBIEDING DAMES PUMPS E Woensdag 25 september 1985 ■MS woord tegen hen te richten. 7 BOSKOOP - ’’Onze eigen plaats moet in staat worden geacht groots uit te pakken”, aldus Gerrit Koetsier, mede-organisator van de braderie, in een recentelijk bericht over de braderie. Wat het organiserende viermanschap Jongejan, Koetsier, Kruiswijk en V.d. Linde kan Boskoop uit gaan pakken want aan alle elementaire voorwaarden wordt voldaan. Met ongeveer 150 deelnemers en een flink aantal spectaculaire attracties kan het niet fout. Zelfs niet als de weersomstandigheden net zo slecht zijn als in 1984, want ook toen bezochten zo’n 40.000 mensen de braderie. Ambachten Een welhaast onmisbaar aspect vormen de oude ambachten. Ze zijn er dan ook in royale mate; een mandenvlechter, kantklossen, Grolse wanten breien, be zembinden, zijshanen, stoelen matten, houtdraaien, klompen maken, hout snijden en een koperslager, om maar een greep te doen. Leuk voor de kinde- HEREN: U hoeft thuis niet op uw sokken te lopen: Verenigingen Andermaal is het Boskoopse vereni gingsleven goed vertegenwoordigd op de braderie. Tavenu en Die Gouwe Sanghers noemden we al, maar De Zonnebloem, de EHBO, de Vereniging Tros Prijzenslag De TROS presenteert zaterdag een showprogramma dat er zijn mag. Pre sentator Bram van der Weide speelt met mensen uit het publiek het spel Prijzen slag en als reporter volgt hij kandidaten Vuurwerk Wat Boskoop lang heeft moeten ”ont- Tijdens de braderie: Echte corduroy slipper Gewoon te gek! Organisatorisch was het bijspijkeren tot het laatste moment. Zo is pas enkele dagen zeker dat een duikersteam van ’’Calemaris” uit Alphen naar Boskoop komt om demonstraties te geven, met een idealistisch tintje, want men steunt er Greenpeace mee, de sympathieke milieuorganisatie. In een container, voorzien van kijkglazen, geven de dui kers met perslucht demonstraties. Het publiek kan geld voor Greenpeace in de container werpen dat door de duikers wordt bovengehaald. Uiteraard zal er ook een stand zijn van Greenpeace. Het is overigens de eerste maal dat een der- 30-46 94.95 ren is vooral het schaapscheren dat beide dagen is te zien. Een schapenhou der komt met een aantal schapen en lammeren en toont het schaapscheren. Kinderen kunnen bij de dieren en dat is altijd leuk voor een foto voor het fami liealbum. Ook voor de jeugd is er de kinder- markt, dankzij de medewerking van de Rabobank aan de Burgemeester Colijn straat. De kinderen kunnen gratis gebruik maken van kraampjes, per kind is 1 meter beschikbaar en men gaat uit van de stelling: wie het eerst komt, het eerst maalt. Is er geen plaats meer dan kunnen de kinderen hun handel ook op de grond drijven. Door de orga nisatoren wordt er op toegezien dat ouders zich afzijdig houden en dat er geen commerciële handel plaatsvindt. Na afloop worden de kinderen geacht hun eigen rommel op te ruimen. tot Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK), Rotary, de Stichting Houtakkers, het Rode Kruis, Welfare en Amnesty International zijn ook van de partij. Amnesty houdt zich bezig met de verkoop van tweedehands boeken, teneinde de kas weer eens op niveau te krijgen. Ook de stichting Mali-Bos- koop grijpt deze gelegenheid aan om zich eens te kunnen profileren. Vervolgens de Gymnastiekvereniging Boskoop, die demonstraties geeft en de jeugd de ruimte laat op een groot springkussen, het Wereldnatuurfonds, de CNV, het scoutingwerk, terwijl Vei lig Verkeer Nederland de aandacht richt op een zichtbaarheidsactie voor fietsers. Zijreflectie voor fietsen wordt binnenkort verplicht. Men werkt samen met de Rijkspolitie die een testbaan voor bromfietsen en een rampenwagen naar Boskoop brengt. beren” komt vrijdagavond' als een vuurwerk wordt af gestoken op de St. Janshof, het braakliggende land aan de A. P. van Neslaan. De aanvang hiervan is 21.30 uur. Burgemeester J. H. Rein- ders opent vrijdagmiddag om 14.00 uur de braderie op de Burgemeester Colijn straat. Niet bekend is op welke wijze dit gebeurt. Volop muziek Is elders in Boskoop Concordia actief bezig, de harmonie Excelsior is het op de braderie. Verder is er muziek van het Boskoper Orkest (de voormalige Joris- band) en drie pastors zingen bekende liedjes, hetgeen een leuke act schijnt te zijn. Tevens is er een draaiorgel. Onder het hoofdstuk muziek valt dit keer ook de toneelvereniging Tavenu, die de aan dacht vestigt op de musical My Fair Lady, die volgend jaar wordt opge voerd. En vanzelfsprekend het mannenkoor Die Gouwe Sanhers, jarig en jubilerend met een gloednieuwe langspeelplaat op de braderie en een jubileumconcert in het vooruitzicht. tijdens het winkele in ’t Centrum. Deze reportage wordt rechtstreeks via de ra dio uitgezonden. Bram speelt het spel met mensen die door het lot worden aangewezen en de uiteindelijke winnaar mag twee minuten gratis winkelen. Om 12.00 uur start naast boekhandel Kruiswijk in de Burgemeester Colijn straat het spel ’’schop in het verleden”. Deelnemers bepalen via een trap tegen een bal het jaartal waarop uit dat jaar een bekende hit wordt gedraaid. De deelnemers moeten daarvan de titel ra den. Via voorronden komen tenslotte vijf mensen in de finale. Tussentijds zijn er optredens van zange res Deniece, die het populaire repertoire beheerst, en Hans Sanders die het genre van Tom Jones en Lee Towers ten ge hore brengt. De TROS brengt vervolgens ook de A-teamshow in Bos koop. Op het podium staan vier complete A-team uitrustingen en deel nemers moeten zich zo snel mogelijk verkleden. Met dit alles zijn uiteraard prijzen te winnen. BOSKOOP - De Gymnastiekvereni ging komt niet met lege handen naar de braderie. Voor de kleintjes is er een grabbelton en er kunnen enveloppen worden getrokken. Dit jaar met extra veel prijzen. Verder is er een groot springkussen, waarop de jeugd zich kan uitleven. Om ook iets te tonen van het turnen zelf wordt zaterdag ieder uur een demonstratie gegeven door verschil lende groepen van de vereniging. ■MSHMM gelijke vorm van samenwerking wordt gevonden. Daarmee is de koek niet op, voor de jeugd van Boskoop komt er iets dat lijkt op een draaimolen. Het is gevuld met water en kinderen kunnen er met bootjes in varen. Het is volstrekt zonder gevaar. Ook is er een poppenkast die zaterdag vanaf 11.00 uur ieder uur een voorstelling geeft. Menigeen zal ook vreemd opkijken wanneer hij of zij een robot tegenkomt, de ’’Super Lights” van een bekende sigarettenfirma. De robot brengt brade- riebezoekers in verbazing door het Nu 75.“ (■■li -88 8 '8. 8' 8 8 nu 45.“ g i- I gB|| 1? AKTIE IN DE DORPSKERN Zie ook de drie volgende pagina’s kobalt en zwart. voor slechts Nu in de modekleuren fuchsia, groen, Burg. Colijnstraat 13 Boskoop 1 iliSfiS SUPER AANBIEDING 1/2 hoge originele softleerschoen, heerlijk warm gevoerd. Eenmalig, alleen tijdens de braderie 1» 1 s Donkerblauwe sterke nylon met echt suede verstevigde loopschoen. Maten 28-46 f 49,95 888'8 88 8 - «lil Veelbelovende Bosk A ^88^;8 8B-88^ 888.' 8 8'8 8'888' 8 8888:8'8 8 '8888 888 .8888 '8'.'88 '8'88'88.'8'.8' 8 8'8'8888' 8'88888'88 8 '8 88 88'8 8 8 888'888. 88: 8 :88 ooosc 8'8. 8:- - J 8 8 8 8 8:8 88:88 8'8' '8 -888 f

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 7