Raadsbesluit achtervolgt Waddinxveen ER LIJ1 I F- Legpenning voor A. Kooijman (61) _135f/M.2 als het ’’Staphorst van Midden-Holland Architect slaat paal 9? Geen radio- en Videoavond verticaal bevallen MAAK VAN FISCAAL NUMMER LOTNUMMER Postzegel- ruilbeurs in café Sport 1^1 Officiële daad van L. Roggeveen Geldinzameling voor kerkebouw in Zuidplas ’’Verjaardag patroon van Victorparochie BRIEF AAN BEWONERS NIEUWE CIRKELFLAT Telefooncirkels bestaan 10 jaar tv-signalen meer naar Boskoop Voorspelling van PvdA-wethouder over gesloten meubeltoonzalen op zondag I ip-fL I straatgevel. v.a. Argumenten tuingeveH Jones Lang \^7©©^@gd 1 Borduurwerk 1 Bedrijvenpark Coenecoop in j Waddinxveen heeft alles wat u zoekt. Een ideale ligging tussen de grote steden en langs de grote snelwegen. Een gezond ondernemersklimaat en een bedrijfsvnendelijk bestuur. En een vierkantemeterprijs vanaf ƒ135-, w exkl. BTW, voor een ideaal bedrijfsterrein. Kom daar maar eens om in de Randstad! Bedrijvenpark Coenecoop, een projekt van de Gemeente Waddinxveen en Centraal Beheer Apeldoorn. Gemeente Waddinxveen, Direkteur Grondbedrijf, tel. 01828-14433 tst. 220. Meer informatie bij onderstaande makelaars. Hopman-Groep B.V., Boerhaavelaan. Postbus 206, 2700 AE Zoetermeer, tel. 079-219350. Internationale Onroerend Goed Adviseurs, Westblaak 109, 3012 KH Rotterdam, tel. 010-110440. L Groningen 75 kms Antwerpen WADDINXVEEN - In café Sport aan de Kerkstraat wordt vanavond (woens dag 9 oktober) weer de maandelijkse postzegelruilbeurs gehouden. Begon nen wordt om acht uur. Pt J. VAN DEN BERG VVD waar 12 zingende Waddinxveners de aanzet gaven tot het toenmalige Vox Jubilante, dat later Vox Jubilans zou worden. Arie Kooijman is een bas. Hij maakte alle dirigenten mee: Evert van Put ten, Marinus Egberts en Pieter Stolk. Met Arie Kooijman weet alleen mede-koorlid P. Alblas (82) te verha len over het begin van het nu 40 jaar oude koor, dat in de Waddinxveense (kerkelijke) gemeenschap een heel bijzondere naam heeft opgebouwd met de Kerstconcerten in De Doelen in Rotterdam, de Paasconcerten in de Goudse St. Janskerk, de talrijke grammofoonplaten en de optredens voor de EO-televisie. persé niet-confessioneel is zich confessi oneel gedragen. Een echte liberaal kan niet anders dan het groene licht geven voor openstelling van meubeltoonzalen op zondag. Ik begrijp er niets van. De kiezers begrijpen dat ook niet. Het komt vreemd over.” De beplanting in de groenstrook rond het flatgebouw is, gelet op het jaarge tijde, niet aan te brengen, doch dit zal, zodra dit mogelijk is, alsnog worden uit gevoerd. de bewoners is verzocht geen vuilniszakken en/of andere voorwerpen in de algemene ruimten te plaatsen, maar deze uitsluitend op de ophaalda gen buiten te zetten aan de rand van het trottoir. Een indruk van de in de gemeenteraad gebruikte argumenten. PvdA-fractie- voorzitter M. Boere: ’’Onze partij heeft respect voor opvattingen over het bele ven van de zondag, die bij groeperingen in Waddinxveen bestaan. Wij menen echter dat deze groeperingen niet het recht hebben hun mening op te dringen aan anderen. Hun mening wordt overi gens beschermd door de Zondagswet en wat wij voor de Stichting Meubelstad Waddinxveen voorstellen is hiermee niet in strijd.” PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein: ”In 1980 is een onderzoek gehouden door het Sociaal-Cultureel Planbureau over hoe de mensen hun zondag beste den. Men was er nieuwsgierig naar of er een verschil was tussen mensen met een religieuze overtuiging en mensen die die niet hebben. Gebleken is dat er voor de middag en de avond van de zondag ei genlijk nauwelijks een significant ver schil is tussen de vrijetijdsbesteding en de activiteiten van de mensen. In het ringen heenloopt, ook in de stichting en ook in onze partij - de werkgelegenheid in de meubelindustrie en het meedoen aan een landelijke meubelmanifestatie de doorslag geven. Het is de verant woordelijkheid van iedere ondernemer om begrip en respect te hebben voor werknemers die op zondag om princi piële en godsdienstige redenen niet wensen te werken”. Drs. Martin Kraaijestein (PvdA). CDA-fractievoorzitter drs. G. Blom: ”Het CDA voert een politiek vanuit het Evangelie om van daaruit vorm en in houd te geven aan haar politieke idealen. Het Evangelie als richtsnoer nemend komen wij tot de conclusie dat het met respect voor een belangrijk deel van onze bevolking - niet van belang is het verzoek van de Stichting Meubel stad Waddinxveen te honoreren”. De gemeentelijke legpenning Voor Vox Jubilans-voorzitter Arie Kooij man. De onderscheiding werd hem vrijdagavond uitgereikt door burge meester C.M. van der Linden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Vobrzitter A. Kooijman van de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans neeft uit handen van bur gemeester C.M. van der Linden de legpenning van de gemeente Waddinxveen ontvangen. Deze legpenning, die wordt toege kend aan plaatsgenoten of groepen burgers die zich bijzonder hebben onderscheiden, werd uitgereikt aan het slot van het vrijdagavond in de Hervormde Brugkerk aan de Kerk- weg-Oost gehouden concert ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van “Vox”. Aansluitend op het jubi leumconcert werd in het nabijgelegen De Unie een receptie gehouden. De aan de Passage wonende oud-ty- pograaf en oud-woninginrichter Arie Kooijman (61) werd de gemeentelij ke legpenning met name toegekend als blijk van waardering voor zijn bij zondere verdiensten voor “Vox Jubi lans”. Sinds de oprichting op 10 juli 1945 is hij lid van deze zangvereni ging. In de periode 1949-1954 was de heer Kooijman actief als secretaris en sinds 1954 is hij voorzitter. De afge lopen veertig jaar heeft de heer Kooijman in belangrijke mate de ver schijningsvorm van Vox Jubilans mee helpen bepalen. De Hervormde Gemengde Zangvere niging Vox Jubilans telt 145 volwas sen leden en 45 jongeren. Het kinder koor De Zangvogels telt 60 leden. Vox Jubilans begon in 1945, direct na de Tweede Wereldoorlog, als ge- legenheidskoortje in de Brugkerk, bouwnrs 1t/m4 bouwnrs 5 t/m 10 WADDINXVEEN - Dinsdagavond 15 oktober om acht uur houdt La Leche League Waddinxveen - één van de plaatselijke groeperingen die borstvoe ding proopageert - een videoavond met opnamen van verticale bevallingen. De avond wordt gehouden ten huize van Li lian Kok, Klaverveld 7, telefoon 14618. De kosten bedragen 4,- waarvoor be langstellenden ook een kopje koffie krijgen. ”Het is zeker de moeite waard deze unieke opnamen te komen bekij ken als je zwanger bent of hoopt te wor den. Afgezien van deze opnamen, die gemaakt werden door de Stichting Li chaamstaal, kan men zich uitgebreid in formeren over zwangerschap, beval ling, babyverzorging en borstvoeding door één van de boeken van de LLL moedergroep te lenen”, aldus Lilian Kok. WADDINXVEEN - De Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen houdt van vrijdag 25 tot en met dinsdag 29 oktober weer de door het Algemeen Activerings Comité (AAC) te houden extra geldinzamelingsactie voor de ker kelijke gebouwen. De AAC-actie wordt steeds naast de wekelijkse collec tes en de jaarlijkse bijdragen gehouden. Na het bouwen van de Bethelkerk (15 jaar geleden), de dubbele restauratie van de Brugkerk en de verbouwingen van De Hoeksteen en Het Anker zijn de ogen nu gericht op mogelijke kerke bouw in de woonwijk Zuidplas. Voor dat doel zit er al het nodige in kas. WADDINXVEEN - Zondag werd in de St. Victorparochie het jaar lijkse St. Victorfeest gevierd. De in Waddinxveen vereerde heilige, die goed te zien is op de gebrandschil derde ramen voorin in St. Victor- kerk aan de Zuidkade, kwam uit het Duitse Xanten in de buurt van Kleef, waar vroeger een Romeise nederzetting was. Kapelaan Benedict Banning over het St. Victorfeest. ”De verering van heiligen is één van de oudste gebruiken in onze kerk. Daarvoor zijn verschillende redenen, Eén er van is dat mensen concrete voor beelden nodig hebben. In de we reld van de sport en van de film komt heel sterk tot uitdrukking dat zo’n model nodig is. Er wordt zelfs veel geld aan besteed. Men gaat ze nadoen. Bij de verering van heili gen gaat het om de uiteindelijke waarden in een mensenleven, om wat van iemand een goed mens maakt”. ”Als christenen is Christus ons voorbeeld en meer dan dat: Hij geeft ons ook de kracht hem na te volgen. In alle culturen en landen zijn er mensen die in hun situatie volop christen waren”. Een va zulke mensen was volgens de priester ook Titus Brandsma. die in 1942 door de nazi's "opge ruimd” werd in het concentratie kamp Dachau. 125 kmsA^ WADDINXVEEN - Twee Waddinx- veners hebben in brieven aan het dag blad De Telegraaf lucht gegeven aan hun ideeën over Liesbeth den Uijl, de echtgenote van PvdA-fractieleider drs. Joop den Uijl die haar man in het weekblad Vrij Nederland, en over het fiscale nummer, dat ook best een lotnummer zou kunnen zijn. Wat Th.D. v.d. Wal onder het kopje “Genie” liet publiceren was dit: “Een lachtertje, dat Liesbeth den Uijl zegt, dat zij en haar man genieën zijn. Tijdens de laatste regeerperiode van de heer Den Uijl werden de staatsuit gaven in vier jaar tijd verdubbeld; steeg de inflatie in een snel tempo; werden buitenlandse investeerders af geschrikt en werden de aardgasin komsten niet gebruikt om de indus- trieële structuur te verbeteren, maar voor steeds meer “leuke” dingen voor de mensen. Daarom kunnen we beter met z’n allen emigreren, want wanneer ons “genie” weer aan de T. Schmitz meldde aan De Telegraaf over het fiscale nummer: “Onlangs hebben we allemaal een fiscaal num mer toegewezen gekregen. Waarom zou men dit nummer niet voor ande re doeleinden gebruiken? Bijvoor beeld voor een nationale loterij, die tevens kan bijdragen tot bestrijding van de werkloosheid. Stel dat zo’n zeven miljoen mensen een dergelijk nummer hebben. Deze betalen per week f. 1,-- meer inkom stenbelasting. Iedere week derhalve 7 miljoen gulden aan prijzen te verde len. Iedere week worden aldus zeven fiscale nummers getrokken, waardoor we er wekelijks zeven miljonairs bij krijgen. Deze dienen onverwijld hun werk neer te leggen. Er komen dus 364 arbeidsplaatsen per jaar vrij. Zo kunnen met het nummer dus ook leuke dingen gedaan worden”. macht komt, zullen de gevolgen niet te overzien zijn”. Daarom heeft de SSW gevraagd of de heer Roggeveen bij de officiële start van de bouw deze handeling wil verrichten. grond en één op de verdieping. De huurprijs zal ca. f. 450,- bedragen. Het architektenbureau Roggeveen BV ewn de Stichting Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties hebben erg veel tijd en energie gestoken in de voorbe reiding. WADDINXVEEN - De Stichting Sa menwerkende Woningbouwcorporaties (SSW) heeft namens de christelijke wo ningbouwvereniging Ons Begin de be woners van de cirkelflat in de woonwijk Zuidplas een brief geschreven over al lerlei woonaangelegenheden. Het schrijven kwam precies op het mo ment dat enkele bewwoners anoniem gingen klagen over diverse onvolk omenheden. Ze eisten onder meer de terugbetaling van de huur door gemist wooncomfort. Volgens de SSW is in verband met mo gelijke beschadigingen aan de liftkooi- bekleding, alsmede de wandafwerkin- gen in de centrale hallen, besloten om pas na de verhuizingen tot uitvoering over te gaan. De liftkooi is inmiddels bekleed en de wandafwerking zal bin nenkort uitgevoerd worden. De afwerking van de centrale ruimten en bergingsgangen, alsook de bergingen van de woningen heeft enige tijd ge vergd en is kortgeleden opgeleverd. De punten welke tijdens deze oplevering zijn geconstateerd zullen op korte ter mijn door de aannemer worden her steld. Voor afwerking van bestratingen is een overleg gaande met de Dienst Openbare Werken Waddinxveen. PCW-gemeenteraadslid J. Havenaar: "Wij hebben geen recht om onze princi pes aan anderen op te leggen. Maar God heeft alle recht. Een ieder is een schepsel Gods en daarmede aan Hem verantwoording verschuldigd. Of hij dat gelooft of niet doet niet terzake. Eenmaal in de dag des Heere zal ieder schepsel aan God verantwoording heb ben af te leggen over zijn doen en laten in deze wereld. Duidelijk heeft de Heere in het vierde gebod van de Tien Geboden naar voren gebracht'dat zes dagen voor ons mensen gesteld zijn voor al onze besognes. Zes dagen zulkt gij arbeiden, maar de zevende dag heeft de Heere aan zichzelf gehouden. Hij heeft daar ook een eis aan verbonden. Wij zullen die dag rusten en heiligen. Dat betekent dat wij die dag zullen doorbrengen tot eer en tot verheerlij king van onze Schepper. Dat is ieder schepsel geboden. Het is daarom onmo gelijk dat wij medewerking verlenen aan het verzoek van de Stichting Meu belstad Waddinxveen. Dat laten nu eenmaal onze principes niet toe. Wij zouden een oordeel over ons halen als we dit niet in deze gemeenteraad naar voren hadden gebracht.” D’66-fractievoorzitter H.P. Barth: ”Er zijn mensen die vroeger vonden dat het zwembad op zondag dicht moest. Ik respecteer de mensen die dat vinden. De meerderheid echter vindt dat het zwembad op zondag wel open moet zijn. De gemeente als werkgever vindt dat ook goed. Wij zeggen ook niet dat de Nederlandse Spoorwegen op zondag de stations niet moeten aandoen. Wij vinden ook dat er in Waddinxveen op zondag benzine gekocht moet kunnen worden, die stations sluiten we ook niet. Het is een quasi-principiële opstelling als we de Stichting Meubelstad Wad dinxveen niet de gelegenheid bieden om jaarlijks op één zondag open te mogen zijn.” in opdracht van de christelijke woning bouwvereniging Ons Begin. Hoewel de eerste officiële bouw op 16 oktober begint, start de bouw officieel al op 14 oktober. Ons Begin wil met de bouw van de 10 woningen speciaal de doorstroming bevorderen vanuit de grote eengezinswoningen. De wonin gen zijn dan ook bestemd voor kleine wat oudere gezinnen (50 plussers), er komt één slaapkamer en op de begane WADDINXVEEN - De leiding van de Waddinxveense Telefooncirkels van het Rode Kruis was in Utrecht aanwezig op de Landelijke Telefooncirkeldag. Het is dit jaar tien jaar geleden dat in ons land de eerste Telefooncirkel - een telefonische contactketen tussen oude ren en aan huis gebonden mensen - van start ging. In het Anne Frank-centrum wordt donderdag 10 oktober een koffie ochtend gehouden van de deelnemers aan de Waddinxveense Telefooncir kels. In Utrecht werd een voorstelling gege ven door de Arnhemse theathergroep ’’Schoppen Negen”. Deze groep werd 10 jaar geleden opgericht in Het Dorp, met als doel de integratie van gehandi capten en niet-gehandicapten. Dit doel uit zich niet alleen in de inhoud van de programma’s, maar ook in de samen stelling van de groep. Deze keer voer den zij op het stuk ”de Gelukkigen’::, dat parodieert op shows met zoals te genwoordig nogal wat op de televisie te zien zijn, het ’’liefdadigheidsamuse- ment”. In de middag bood de Waddinxvener N. Vink sr. een door hem ontworpen en ge maakt borduurwerk aan voor het nieu we Rode Kruis-hoofdgebouw te Den Haag. Dit mooie en knap gemaakte borduurwerk beeldt een telefoon uit met het bijschrift: ”10 jaar telefooncir kels”. Het belang van het bestaan van de Tele fooncirkels is inmiddels duidelijk geble ken, en zal in de toekomst steeds groter worden, aangezien steeds meer bejaar den en alleenwonenden zelfstandig zul len blijven wonen en thuis verzorgd zul len worden. Daarbij speelt het verbon den zijn aan een Telefooncirkel een gro te rol. ”Wij hopen, dat dit belang door de betreffenden zelf en door maat schappelijke instanties, die zich bezig houden met de huisvesting en verzor ging van alleenwonenden en bejaarden ook gezien zal worden. In ieder geval kunnen wij nog meer deelnemers(sters) plaatsen. Leiding om de cirkels te bege leiden hebben wij voldoende,” aldus de Waddinxveense mevrouw A. Ravens- bergen (tel. 18085). Het verbonden zijn aan een Telefoon cirkel is geheel gratis en men is verze kerd van dagelijks contact. Wanneer er iets niet in orde blijkt, wordt door de lei ding van de cirkel op onderzoek uitgeg aan, en eventueel actie ondernomen om hulp te halen.” Dat waren letterlijk de woorden van PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein in de laatst gehouden vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad, waarin uitgebreid werd gesproken over het verzoek van de Stichting Meubel stad Waddinxveen om jaarlijks één zon dag - in dit geval 13 oktober - de meubel toonzalen open te kunnen stellen. Met tien tegen negen stemmen werd be sloten de meubeltoonzalen op zondag gesloten te laten. Deze uitslag was het gevolg van de principiële tegenstem van WD-gemeenteraadslid J. van den Berg. Hij bleek niet bereid om met zijn partijgenoten, de PvdA en D’66 mee te willen stemmen. Over dat stemgedrag van de liberaal zei de socialistische fractievoorzitter M. Boere: ”In Waddinxveen hebben we nu 10 niet-confessionele raadsleden en 9 confessionele raadsleden. Nu gaat één van de raadsleden van een partij die WADDINXVEEN - Er komt een einde aan de levering van tv-beelden en radio- geluiden via de kabel van Waddinxveen aan Boskoop. Onze buurgemeente gaat de exploitatie van de CAI-inrichting na melijk overdragen aan de NV Centrale Antenne Exploitatie Maatschappij om eens en voor altijd de financiële proble men rond de kabel-tv in Boskoop tot het einde te laten behoren. De in 1980 met Waddinxveen gesloten overeenkomst zal worden verbroken. Waddinxveen zal daar niet moeilijk over doen, zo is de verwqachtiong. Dit Gouwedorp ruikt namelijk een andere kans en dat is om via de Casema aan BBC-beelden via de PTT-mast in al- phen aan den Rijn te komen. De onder- handelingen hierover zullen binnenkort gaan beginnen. VVD-fractievoorzitter K.W.Th. van Soest: ”Het feit dat er een verzoek van de Stichting Meubelstad Waddinxveen ligt, dat na rijp beraad en diepgaande afweging tot stand is gekomen, is voor ons een teken dat ondanks de hoge waarde voor de zondagsrust in onze ge meenschap - die dwars door alle groepe- OndcrZOCk vrijetijdsgedrag wijken de groepen niet af van de mensen die niet tot een be paalde kerk behoren. Als u ook in Wad dinxveen ziet wat mensen op een zon dagmiddag en -avond doen, dan blijkt dat een ruime meerderheid van de Wad dinxveners de zondag zo beleeft dat daar onder andere in zou passen het be kijken van meubels”. VVD-wethouder mevrouw L.M. Oos- terbroek-Waagmeester: ”Nu vanuit de gemeenteraad een initiatiefvoorstel op tafel is gelegd om een meubelzondag te maken schaar ik mij daar achter. Ik heb geen enkel principieel argument tegen openstelling op zondag en ik heb na.de besluitvorming in het college van B. en W. persoonlijk ervaren wat een open stelling van een niet-Waddinjjveense meubeltoonzaal op zondag kan te weeg brengen. Duizenden mensen waren op de been. We doen hiermee veel mensen een groot plezier.” -Amsterdam WADDINXVEEN - ”Ik doe een beroep op de politieke partijen om de argumenten die in deze raadsdiscussiezijn genoemd over het open kun nen zijn van Waddinxveense meubeltoonzalen op één zondag in het jaar en ook de argumenen van de meubelindustrie zelf opnieuw te wegen. Ik denk dat als het verzoek van de Stichting Meubelstad Waddinxveen niet wordt ingewilligd het imago van Meubelstad Waddinxveen eigenlijk heel moeilijk gaat worden in de toekomst. Het zal een zaak zijn die Waddinx veen nog een tijdje - en dat moet u niet negatief zien - als het ’’Staphorst van Midden-Holland” zou kunnen achtervolgen. WADDINXVEEN - Hij heeft er heel veel getekend als onderdeel van ee ont werp, maar nog nooit één geslagen en dat gaat volgende week donderdagmor gen 16 oktober om vier uur gebeuren. Dan slaat de Waddinxveense architekt L. Roggeveen de eerste paal voor de bouw van de door hem ontworpen tien woningwetwoningen aan de Jan-Dorre- kenskade-West. De huizen zullen wor den neergezet door Rehorst Bouw BV 25 kms o'Denl Utrecht ^Waddinxveen Rotterdam

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 7