JEUGDIGE VANDALEN GEPAKT Eerste raadzaal concert W’veen Eerste bronzen Toch lege plaatsen bij concert Vox Jubilans a bohlmonn Burgemeesters hijsen vlaggen SSW-kantoor beeld Zuidplas Een week lang is de Rabobank extra hartelijk voor haar spaarders 4 Donderdag 17 oktober Stuurman BV Onthuld na slaan paal Kinderwerk 4 Lampionnen optocht van 't Vondelparkje Oostpolderwijk eerste met 30-km-regeling Baxmeier BV Rabobank O geld en goede raad eigentijds Waren prijs en de vrijdag een belemmering? Riet den Hertog ook te zien bij Dient Den Heer De Bonkelaar UW AUTO IN ONDERHOUD? DE PATER - RENAULT POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I' T Spaarweek van 14 t/m 18 oktober. Snelheidscontrole Oude huizen Geen rijbewijs Aanrijdingen Technische gebreken Carlos Moerdijk SSS In zet t\ Diefstal 1 4 'x Vraag naar gratis leenauto De leukste coats voor de herfst vacantie vindt U wèl bij Iedere Rabobank spaarder krijgt de kleurrijke kalender. En er is in de spaar week ook nog eens f7,50 spaarpremie te verdienen. Door automatisch te gaan sparen of uw automatische spaar- bedrag met minimaal f 25,- te ver hogen. Ook elke nieuwe spaarder krijgt bij inleg van f 25,- de spaarpremie van f7,50. INI f Geleid door dirigent Pieter Stolk zingt de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans in de hervormde Herman van Vliet (orgel), Han Kap geschonken door het bouwbedrijf Noorlander Beheer Ne- BV in Leiderdorp en onthuld door cultuurwethouder drs. Theodora Geraets. Bonkelaar, bij Ria van Dijk. De afgelopen week werden twee auto mobilisten, een 24-jarige en een 21-jari- ge Waddinxvener bekeurd, daar zij bij de controles in personenauto’s werden aangetroffen, terwijl zij niet in het bezit waren van een rijbewijs. Tegen deze be stuurders is proces-verbaal opgemaakt. Op dinsdag 1 oktober omstreeks 20.30 uur raakte een 17-jarige Waddinxveen- se fietster gewond bij een aanrijding op In het Gouwedorp zoeken constant 900 mensen een (ander) huis. 01727 - 3268 WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland heeft Stuurman Partners BV. Waddinxveen. de statuten gewij zigd en de handels- en vennootschap- snaam veranderd in Stuurman Partners Beheer BV, Waddinxveen. Bij het architectenbureau Stuurman BV, Waddinxveen, is de functie van R. van der Velden gewijzigd in directeur, terwijl de naam van deze BV Stuurman Partners is geworden. Op maandag 7 oktober werd van 7.30 tot 9.30 uur op de Sniepweg snelheids controle gehouden, waarbij 36 automo bilisten werden bekeurd, daar zij zich niet aan de max. snelheid hielden. De overtreders reden met snelheden varië rend van 66 tot 90 km per uur. De afgelopen week werden 3 bromfiet sen en een personenauto voor nader technisch onderzoek uit het verkeer ge nomen. De voertuigen zijn naar het bu reau aan de Mozartlaan overgebracht. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 11 oktober houdt de speeltuinvereniging ’t Vondelparkje - beheerster van de speel tuin aan de Nic. Beetslaan in Waddinx- veen-Noord, een lampionnenoptocht ter afsluiting van het speeltuinseizoen. De optocht zal evenals vorig jaar wor den begeleid door de boerenkapel. Het vertrek is om 19.30 vanaf de speeltuin en het zal ca. één uur duren. Bij regen of storm zal de optocht één week uitge steld worden. sprijs bedraagt f. 10,- (CJP en 65+ f. 7,50). Theodora Geraets (1961) ontving haar opleiding van de pedagoge Davina van Wely aan het Sweelinck Conservatori um te Amsterdam. Op 16-jarige leeftijd won ze de ’::Keeler beker" in Glasgow- .Na het winnen van het Oskar Back Concours in 1979 zette zij haar studie voort aan de Juilliard School of Music te New York bij Dorothy Delay. In 1980 won zij het Bartók Concours is Aspen, Colorado. Sindsdien ontwikkelt haar carrière zich stormachtig. Theodora Geraets speelt naast recitals, veelvuldig met orkest. Zij werkte samen met Kyrill Kondrashin, Leonhard Slatkin, Christopher Sea man, Alexander Gibson, Anton Ker sjes en vele anderen. Aanzienlijke suc- cesse oogste zij in Duitsland, Engeland, Portugal, Brazilië, de Verenigde Sta ten, Finland, Oostenrijk, Zwitserland en België. Carlos Moerdijk werd in 1945 geboren te Zuiddorpe. Vanaf zijn zevende tot zijn twaalfde levensjaar ontving hij pi anolessen van zijn moeder. In 1962 beg on hij zijn studie aan het Brabants Con servatorium bij Gérard van Blerk en in 1967 behaalde hij het solistendiploma "met onderscheiding”. Sfeervol. perfect, dynamisch, schitte rend en in balans zijn enkele kwali ficaties die kunnen opgaan voor dat gene wat Vox Jubilans ten gehore bracht. De betekenis van dirigent Pieter Stolk is groot. Hij heeft op een verbazingwekkende manier het koor in zijn hand en weet iedereen te in spireren met rustige gebaren. Het ju bilerende koor beschikt over een uit stekende stemvorming en een goede koorbalans. WADDINXVEEN - Uit het oogpunt van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid van de weg hebben Burge meester en Wethouders besloten om voor een groot gedeelte van de Oostpol derwijk, een 30 kilometer per uur-rege- ling in te stellen. Belangstellenden worden gewezen op de mogelijkheid tegen dit besluit be roep in te stellen bij de Kroon. Een eventueel beroepschrift moet binnen 30 dagen worden gericht aan de Koningin, doch ingezonden aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid- Holland. Koningskade 1-2, 2596 AA ’s- Gravenhage. Tot plaatsing van de voor geschreven borden en het aanpassen van de inrichting zal pas worden over gegaan na het verstrijken van de be roepstermijn, en er geen beroep is inge steld. De Oostpolderwijk (Zuidkade 1, tussen Kanaaldijk en Zuidkade) is de eerste wijk waar de 30 km regeling zal worden gerealiseerd. Andere wijken die zullen volgen zijn Groenswaard 2 (Heggewin- de) en Zuidplas (een beperkt deel). WADDINXVEEN - Meubelfabriek Baxmeier BV, Waddinxveen, heeft bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken de balans per 31 december 1984 gedeponeerd. dens het jubileumconcert geen spra ke. Wellicht hebben hier de toegangs prijs (f. 7,50) en de vrijdagavond (een gezinsavond, dus zoveel maal toe gangsprijs) hier alles mee te maken. Maar het kan natuurlijk ook zijn dat Vox vooral een koor is dat met Kerstmis en Pasen het meest tot de verbeelding spreekt. jU C»L C HM! \W>- Om toch aan de woonbehoefte van de Waddinxveners te blijven voldoen zul len de plaatselijke woningbouwvereni gingen hun woningvoorraad op peil moeten houden. Daartoe riep hij ook de binnen de SSW samenwerkende wo ningbouwverenigingen Ons Begin en St. Joseph op. Volgens hem zullen de oude woningen concurrerend gehouden moeten worden met de nieuwbouw. Aan de officiële opening werd door bur gemeester A.H. van Gent (oud-PvdA- wethouder in Waddinxveen) deelgeno men omdat Ons Begin ook woningen bouwt en beheert in buurgemeente Ze venhuizen. Fraaie kalender en f 7,50 spaarpremie* kado. Zolang de voorraad strekt. Boskoop: Burg. Colijnstraat 22 - Overslag 12 - Bijkantoor Snijdelhof Waddinxveen: Hoofdkantoor: Kerkweg-Oost 161 Bijkantoren: Groensvoorde 14 - Kon. Wilhelminaplein 2 Geldt niet voor Zilvervloot-spaarders. te bouwen koopwoningen zijn er al 84 verkocht. De rest is in optie. Een band zorgde voor de muziek. Bij het uitbrengen van een feestelijke toost sprak de christen-democrati- sche wethouder van een sluitende ge meentebegroting voor 1986, nieuwe inkomsten, een even sterk gemeente lijk apparaat en een niet omhoog hoevende onroerend goedbelasting. Iedereen was er mee ingenomen dat de bronzen basketbalspeler het eerste kunstwerk in Waddinxveen nieuwste woonwijk is. Er wordt in deze wijk overigens gedacht aan meer beelden en speciale groenvoorzieningen. Om- gevingskunst wordt dat genoemd. Gebouwd worden dus 126 premie- koopwoningen ontwikkeld door Noorlander Beheer Nederland BV in samenwerking met de architektcn- buro’s Stuurman BV uit Waddinx veen en Van Oerlc Schrama BV uit Leiden. De woningen worden in dc prcmic- koop A, B en C-sektor gerealiseerd en wei in drie verschillende woningty pen, waarvan de prijzen variëren van f. 124.400,-tot r 146.000-. De Waddinxveense sopraan Riet den Hertog. Het geslaagde jubileumconcert werd geopend en gesloten door ds. L. Roetman. Hij roemde het koor om zijn inzet voor dc geestelijke muziek. Na afloop van het concert reikte bur gemeester C.M. van der Linden de ge meentelijke legpenning uit aan voor zitter, Ane Kooijman. Daarna was er een gezellige receptie in café-restau- rant-hotel De Unie. WADDINXVEEN - De violiste Theodora Geraets en pianist Carlos Moerdijk verzorgen donderdagavond 17 oktober om half negen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis het eerste concert in een nieuwe reeks kamermuziekconcerten. Op het programma staan werken van W.A. Mozart, C. Sait-Saëns, B. Bartók en J. Brahms. De toegan- de Jul. van Stolberglaan. Een automo bilist haalde 3 naast elkaar rijdende fiet sers in. Op datzelfde moment kwam de fietster uit tegengestelde richting. De fietster voerde geen licht en reed niet uiterst rechts. Zij werd naar het Bleu- landziekenhuis overgebracht. Niet verlenen van vrije doorgang op de hoek Kerkweg-Oost-parkeerplaats Beukenhof leidde tot een lichte aanrij ding tussen een personenauto en een bromfietser. Dat ongeluk, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voor de den, vond plaats op donderdag 3 okto ber om 09.00 uur. Geen voorrang verlenen op de hoek IJ- sermanweg-De Akker leidde tot een aanrijding op deze splitsing tussen twee automobilisten. Lichte materiele scha de was het gevolg. Op vrijdag 4 oktober werden twee aan rijdingen bij de politie gemeld. Op de Heemraadweg ontstond lichte materie le schade aan 2 auto’s. Oorzaak was het vanuit parkeerstand wegrijden van een automobilist, die andere weggebruikers niet had opgemerkt. Wederom een voorrangkwestie op de hoek Oranjelaan-Kerkweg Oost. Een vanaf de Oranjelaan komende automo bilist reed de Kerkweg Oost op, doch had hierbij een naderende bromfietser niet opgemerkt. Lichte materiele scha de. Op zaterdag 5 oktober vonden in Wad dinxveen 3 ongevallen plaats, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. Omstreeks 14.35 uur bot sten op de Zuidkade twee auto’s tegen elkaar. De aanrijding ontstond toen één van de bestuurders nog probeerde een geparkeerd staande auto voorbij te rij den. Grote materiële schade was dezelfde dag het gevolg van een aanrijding op de hoek Plasweg-Sniepweg. Een van de Piasweg komende bestuurder reed met hoge snelheid richting Waddinxveen. Hij was ter plaatse niet bekend en merk te te laat de bestuurder op de Piasweg op. Omstreeks 20.30 uur afgelopen zater dag vond een eenzijdig ongeval plaats. Een 18-jarige automobiliste reed ver moedelijk door onoplettendheid te veel rechts en kwam in de berm terecht, waarna zij tegen een betonnen rand van een brug reed. Het rechter voorwiel brak af en de auto kwam tegen de bru gleuning tot stilstand. De auto moest worden afgesleept. Het kentekenbewijs werd ingevorderd. Niet verlenen van voorrang was de oor zaak van een aanrijding, welke op maandag 7 oktober omstreeks 10.50 uur plaats vond nabij het K.W.-plein. Lichte materiële schade was hierbij het gevolg. Op dinsdag 8 oktober omstreeks 08.45 uur raakte een 17-jarige Waddinxveen se bromfietser gewond bij een aanrij ding op de Henegouwerweg. De brom fietser reed op het fietspad in de richting Gouda. Een afslaande bestuurder (reed De Ruyterstraat in) had de bromfietser niet gezien, waardoor een aanrijding volgde. De bromfiets is total loss. Op de hoek Kerkweg-Oost-Oranjelaan vond op dinsdag 8 oktober omstreeks 08.30 uur een aanrijding plaats, waarbij twee personenauto’s waren betrokken. Lichte materiële schade was het gevolg. Er werd niemand gewond. Na het hijsen van de SSW-vlaggen poseerden burgemeester A.H. van Gent van Zevenhuizen (links) en burgemeester C.M. van der Linden van Waddinxveen voor de camera met op de achtergrond de SSW-bestuursle- den H.G. van den Dool (rechts) en A.L.M. Boer. (Foto: Sjaak Note- boom). '.ikt i o: -S WADDINXVEEN De Waddinxveense Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans heeft vrijdagavond in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost een geslaagd jubileumconcert in verband met het 40-jarig bestaan van het koor achter de rug, maar er was één opvallend verschijnsel: de Brugkerk zag beslist niet vol. En dat is merkwaardig voor het 200 leden tellende koor dat een boeiend muzikaal programma bracht met medewerking van Riet den Her tog (sopraan), Herman van Vliet (orgel), Han Kapaan (hobo) en de Gebroeders Brouwer (trompet). Vox Jubilans pleegt met Kerstmis en Pasen te zingen in ruimten die tot de laatste plaats - en zelfs meer dan dat - bezet zijn. Daarvan was tij- o Brugkerk aan de Kerkweg-Oost ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Naast het orgel staan de Gebroeders Brou wer met hun trompet. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Met het samen hijsen van twee vlaggen van de Stich ting Samenwerkende Woningbouwkorporaties (Ons Begin en St. Joseph) hebben Zevenhuizens burgemeester A.H. van Gent en Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden vrijdagmiddag het nieuwe kantoor van SSW aan de Mercuriusweg in gebruik genomen. Gedurende de hele dag - er was na de of ficiële opening open huis voor genodig den relaties en huurders - hebben meer dan 300 mensen in de twee verdiepingen tellende ruimte rondgekeken. Een ie der had waarderende woorden voor de schepping van het architectenbureau Treffers en Polgar, dat binnen een heel strak programma van eisen een ge slaagd pand wist te creëren. Natuurlijk ging de opening ook gepaard met toespraken. Die kwamen van voor zitter H.G. v.d. Dool, NCIV-directeur A. de Moei, organisatieadviseur F. van Eindhoven, de architect en burgemees ter C.M. van der Linden. De laatste maakte van de mogelijkheid gebruik door er op te wijzen dat de wo ningnood groot blijft tengevolge van het rijksbeleid dat uitgaat van te weinig wo ningwetwoningen voor Waddinxveen. WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 oktober wer den door de Waddinxveense rijkspolitie in het Warnaarplantsoen 3 Wad dinxveense knapen en 1 jongen uit Reeuwijk (in de leeftijd van 15 tot 17 jaar) aangehouden, daar zij zich bezighielden met het uittrappen van lan taarnpalen. Zij werden op heterdaad betrapt. Terzake gepleegde vernie ling en baldadigheid is tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Op woensdag 1 oktober werd op het Noordeinde een personenauto openge broken. Met een fles werd een ruit van de auto ingeslagen. Er wordt niets ver mist. Op dinsdag 1 en woensdag 2 oktober werd ingebroken in 3 woningen aan de Jan Dorrekenskade-Oost, de Sparreng- aarde en de De Genestetlaan. Door middel van braak wist men deze wonin gen aan de achterzijde binnen te ko men. Ontvreemd werden sieraden, munten en een grote hangklok. Op donderdag 3 oktober werd aangifte van diefstal uit zuivelwagens gedaan, de diefstal moet op de avond van 2 oktober hebben plaats gevonden. De zijdeuren bleken te zijn opengebroken. Ont vreemd werden rookartikelen en in houd uit kassa’s. De afgelopen week werden 3 keer aan? gifte van diefstal van een fiets gedaan. Nabij de Kerkweg-Oost werd een bromfiets door onbevoegden weggeno men. Op maandag 7 oktober werd tussen 20.30 en 23.00 uur ingebroken in een woning aan de Oltmansstraat. Via een muurtje is men een slaapkamer kunnen binnenklimmen. Er werden twee beur zen met geld (f. 200,-) ontvreemd. Op maandag 7 en dinsdag 8 oktober werd ingebroken in een supermarkt aan het K.W. plein.' Aan de achterzijde werd een raam geforceerd. Een hoe veelheid koffie ter waarde van f. 1500,- werd ontvreemd. De waarde van de ontvreemde rookartikelen bedraagt f. 3460,-. De afgelopen week werden 3 jeugdige Waddinxveense knapen aangehouden in verband mert door hen gepleegde winkeldiefstal. Zij werden overgegeven aan de politie en zijn na verhoor heen gezonden. WADDINXVEEN - De Waddinx- veer^e sopraan Riet den Hertog was niet alleen vrijdagavond in de Brug kerk tijdens het jubileumconcert van de Hervormde Gemengde Zangvere niging Vox Jubilans te zien en te ho ren, maar verleent ook haar mede werking aan het jubileumconcert van het Gereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer op vrijdagavond 11 okto- ber om acht uur in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde. Tot de medewerkenden aan dit gra tis toegankelijke concert, gevolgd door een receptie in één van de bijza- len van de kerk, behoren de Gebroe ders Brouwer (trompettisten), Henry Blackmon (bas) en Ben Kramer (or ganist/pianist). De leiding van deze uitvoering is in handen van dirigent Herman F. Kapteijn. Op het programma, onderbroken door een pauze, staan 21 punten. Er is ook sprake van samenzang. In het programmaboekje zijn de teksten van anderstalige liederen opgenomen. De uitgevoerde werken zijn afkomstig van Bach, Handel,Mendelssohn, Schubert, Haydn en Shelly. Riet den Hertog is een geboren Wad dinxveense. Vanaf januari 1981 volgt zij bij Margret Roest zangles. In sep tember vorig jaar begon zij haar zang- studie aan het Haags Conservatorium bij Meinhard Kraak. Riet den Hertog treedt op met verschillende koren, maakte grammofoonplaatopnamen en was te zien in EO-televisiepro- gramma’s. Sinds 1970 is hij alscorepetitor aan deze instelling verbonden. Hij trad overal in Europa op, o.m. als begeleider van vi oliste Emmy Verhey. Met zijn zus Ma- rie-Cecile Moerdijk maakte hij ver scheidene grammofoonplaten. WADDINXVEEN - Er is in het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof nog plaats voor kinderen van 9-12 jaar op de teken/knutsel- club (dinsdagmiddag van 16.00-17.30 uur, kosten f. 18,- voor 12 midda gen) en de toneelclub (donderdag middag 16.00-17.30 uur, kosten f. 18,- voor 12 middagen). Ook de tekenclub voor kinderen van 6-8 jaar (op donderdagmiddag van 16.00-17.30 uur, kosten f. 15,-voor 12 keer) is nog niet vol. Wie zin heeft om aan één van bovenstaande clubs mee te doen, kan zich opgeven in De WADDINXVEEN De woonwijk Zuidplas, waar de toestromen de nieuwe inwoners voor een financieel gezond gemeentelijk huishoudboekje zorgen, staat het eerste kunstwerk. Het stelt een basketbalspeler voor, gemaakt door de beeldend kunstenaar Jita Bakker, derland M. Kraaijestein (PvdA). Het bronsplastiek werd maandagmor gen onthuld nadat CDA-wethouder P.F.J. van Schie even eerder de eerste paal had geslagen voor de bouw van 126 premiekoop woningen. Hierbij waren ook burgemeester C.M. van der Linden en wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) aanwezig. In een loods bij het bouwterrein wer den beide gebeurtenissen gevierd met een hapje en een drankje. Hierbij wa ren ook de al bekende kopers van de woningen aanwezig, want van de 126 1986 N «MÉ;

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9