ENKELE TARIEVEN DALEN 8 PROCENT Dient Den Heer trok Gemeente: Samsom rekende verkeerd kerk vol gretig publiek J&WVERWEIJ Huur sportaccommodatie gaat omhoog Bloemenhulde aan het slot boekvorm H. Wessels ABN stimuleert museutnbezoek Vijftig jaar hervormde scholen in Leerlingen De Rank winnen f 300,- in Broodkwis Goedgekeurd Gratis toegankelijk jubileumconcert Vox Jubilans kreeg garantie- subsidie van de gemeente ENKELE NIEUWE TARIEVEN GEMEENTE BEPAALT SUBSIDIEDEEL VAN REMONSTRANTSE KERK Venten Benoemd i Standplaats Grondverkoop Ontslag Voorwaarden Lichtreclame Uitbreiding Kabel-tv Prijsuitreiking Verhogingen Verdaagd Afwisseling i M. MOS HET VERSCHIL TUSSEN TRADITIONELE BOUWEN SYSTEEMBOUW KUNNEN WIJ U HAARFIJN UITLEGGEN... WIJ DOEN HET NAMELIJK ALLEBEI! Het afgebeelde type bungalow bijvoorbeeld, is een hout- skeletwoning. Woonklaar opgeleverd vanaf f. 135.000.- inklusief heiwerk en inklusief B.T.W.. Oplevering in kasko is uiteraard nog voordeliger. Vraag gerust meer informatie. BOUWEN IS VERTROUWEN Het 40-jarige Dient Den Heer (65 leden en geleid door Gouwenaar H. F. Kapteijn) in concert met links de gebroe ders Brouwer in een volle ontmoetingskerk (ruim 500 bezoekers). Aan het slot werden twee leden van het eerste uur in het zonnetje gezet: Mien Barendrecht-van Nielen (60) en Leny van Nielen (57). Ze kregen later een verzilverde notenbalk aangehouden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Een duurder wordend zwembad- kaartje (plus 4 procent), om hoog gaande huren van spor taccommodaties (plus 2-4 procent), een in prijs stijgen de kabel-tv (plus 5 procent), gelijkblijvende belastingen als de hondenbelasting en de toeristenbelasting en ver deeldheid over het omhoog laten gaan (2 procent) van de onroerend goedbelasting. Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 WADDINXVEEN - Volgens de gemeente Waddinxveen heeft Samsom in Alphen aan den Rijn verkeerd gerekend wat de nieu we computer in het gemeente huis te doen zou krijgen. Er blijkt daar in de praktijk veel meer mee te worden gedaan. Daarom hebben B. en W. de vol gende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad ge vraagd nog eens f. 165.000,- beschikbaar te stellen. I I week woensdagavond mee instemt - de volgende “prijskaartjes” van kracht gratis In de aan het Evangelisatiewerk ’Sion’ te Waddinxveen verleende vergunning ten behoeve van een standplaats op het Koningin Wil- helminaplein voor straatevangeli- satie zijn de data 6 en 13 september 1985 gewijzigd in 27 september en 4 oktober 1985. Ten behoeve van een transforma torenstation is aan het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda e.o. te Gouda een perceeltje grond in het bestemmingsplan ”Zuid- plas” verkocht. f. f. f. f. f. f. f f. f. f. f. f. f. Aan mr. D.C.F. de Munnik, werk zaam ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zakern en Ruimte lijke Ordening, is wegens benoe ming elders ingaande 1 november 1985 ervol ontslag verleend. WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur keurde de volgende Waddinx- veense raadsbesluiten goed: Voor het venten met bloemen en planten zijn aan de heer K. Goozen en de heer B. de Jong, beiden te Waddinxveen, vergunningen ver leend voor respectievelijk de vrij dagen en zaterdagen tot en met 30 juni 1986. WADDINXVEEN - De Vereni ging tot stichting en instandhou ding van Nederlands Hervormde Christelijke scholen in Waddinx veen gaat volgend voorjaar een ge denkboek uitgeven ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Het in 1936 opgerichte schoolbe stuur beschikt over de Eben Ha- ëzerschool aan de Jan Dorrekens- kade-Oost, de (binnenkort in ge bruik te nemen) nieuwe Rehoboth- school in de woonwijk Zuidplas (ter vervanging van de school aan de Onderweg) en de Bethelschool aan de Heggewinde. Het 200 pagina’s tellende gedenk boek krijgt de titel "Een wonder ter gedachtenis” en bevat een groot aantal foto's. De kosten voor oud- leerlingen en belangstellenden be dragen f. 7,50. Rond het 50-jarig bestaan van de hervormde school vereniging zullen in april een aantal jubileumactiviteiten op touw wor den gezet. De rijksbijdrage wordt verstrekt on der de voorwaarde, dat de gemeente worden: enkel bad t/m 18 jaar 10-badenkaart t/m 18 jaar 20-badenkaart t/m 18 jaar enkel bad volwassenen 10-badenkaart volwassenen 20-badenkaart volwassenen gezinsabonnement (basiskaart) uurprijs zwembad clubs zonder toezicht uurprijs zwembad clubs met toezicht seizoenprijs Reddingsbrigade seizoenprijs verenigingen na sluiting schoolzwemmen per les jaarhuur hoofdveld jaarhuur trainingsveld WSE jaarhuur hockeyveld jaarhuur halfverhard veld Sniepweg jaarhuur atletiekbaan jaarhuur gebakoveld Be Fair jaarhuur tennisbaan uurprijs gymlokaal uurprijs sportzaal uurprijs sporthal Trompetten geven altijd iets feestelijks, iets jubelends, zeker als het gedaan wordt door de geroutineerde gebroe ders Brouwer. Hun interpretatie van aan het kerkbestuur een subsidie ver strekt die niet lager is dan de rijksbij drage. Verder zal de betaalbaarstel ling van de rijksbijdrage plaatsvinden in 1988 onder het voorbehoud dat de wetgever de nodige middelen voteert en moet met de werkzaamheden vóór 1 december een begin worden ge maakt. WADDINXVEEN - De Algemene Bank Nederland (ABN) met een ves tiging aan de Kerkweg-Oost, stimu leert in deze spaarmaand oktober het museumbezoek. In nauwe sa menwerking met de Stichting Mu- seumjaarkaart - een initiatief van de Nederlandse Museumvereniging en het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur - is namelijk een project opgezet met als doel het mu seumbezoek in ons land te stimule ren. Eén en ander betekent dat indien het rijk geen voorschotten op de rijksbij drage verleent het renteverlies van de aan het kerkbestuur te verlenen sub sidie tot 1988 voor rekening van de gemeente komt. In de gemeentebe groting 1985 is al structureel een be drag geraamd van f. 9.000,-- wegens kapitaallasten voortvloeiende uit een te verlenen aanvullende subsidie van f. 80.000,-- aan het kerkbestuur ten behoeve van de restauratiewerkzaam heden. WADDINXVEEN/GOUDA - H. Wessels, uit Waddinxveen is niet meer in het bezit van een volmacht van NV Brand- en Variaverzekeringsmaat- schappij De Twaalf Gewesten te ’s-Gra- venhage. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer voor Koophandel en Fabrieken voor Den Haag. Allereerst gebeurt dit via het gratis aanbieden van de Museumjaarkaart aan iedereen die in de periode t/m 15 november bij de ABN een spaarreke ning opent met een eerste inleg van slechts f. 2,50 of meer. Deze Mu seumjaarkaart, die voor een volwasse ne normaal gesproken f. 20,-- per jaar kost, geeft gedurende heel 1986 recht op gratis toegang tot ruim 280 Nederlandse Musea. Als vertegenwoordiger van de F.N.V. is de heer J. Weerheim te Boskoop benoemd tot lid can de re gionale W.W.V.- en R.W.W.-com- missie. Aan Plastic Mappen Centrum BV te Waddinxveen is vergunning ver leend tot plaatsing van een lichtre clame aan de oostgevel van het pand Zuidkade 114. organisatorische problemen (met na me beveiliging) ofwel vanwege tech nische redenen. Met de computeruitbreiding is het mogelijk ook informatie te trekken uit het systeem, welke niet standaard is opgenomen. Aanvulling van de ca paciteit op zeer korte termijn is drin gend noodzakelijk, omdat de opslag ruimte nagenoeg volledig in gebruik is; 1986 kan niet worden geopend. Voorts is gebleken dat behoefte be staat aan drie extra terminals (beeld schermen). In het pakket bevolking is standaard opgenomen de leerplichtadministra- tie. Deze administratie berust bij de afdeling Onderwijs. De afdeling heeft mede daarom behoefte aan een ter minal, welke tevens gebruikt zal kun nen worden voor informatie over on derwijsuitgaven. In de praktijk is gebleken dat Bureau Burgerzaken zou moeten beschikken over drie terminals in plaats van twee. Een terminal is nagenoeg vol ledig in gebruik voor baliewerkzaam- heden, waardoor slechts één termi nal beschikbaar is voor andere werk zaamheden (met name mutaties in de bestanden). Daardoor komt het regelmatig voor dat men op elkaar moet wachten en derhalve niet effi ciënt kan werken. Ook de afdeling Financiën zou over een terminal moeten beschikken. Bij de afdeling zijn drie terminals ge plaatst, te weten: één voor de kas siers, één voor de boekhouding (vroe ger mandatering) en één voor belas tingen. Bureau Beleid kan daardoor nauwelijks informatie uit het com putersysteem halen. Een vierde ter minal bij deze afdeling is derhalve ge wenst. WADDINXVEEN - Aan de Her vormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans is een garantie- subsidie van f. 320,- verleend ten behoeve van het op 4 oktober in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost gehouden jubileumconcert in ver band met het 40-jarig bestaan. Dit blijkt uit het door B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad ge stuurde overzicht van besluiten en mededelingen uit een aantal verga deringen van het college. Andere besluiten zijn’ worden, terwijl bij het huren van één container met een ophaalfrequentie van eenmaal per 14 dagen slechts f. f. 700,- betaald hoeft te worden. Stijgen zullen ook de huren voor gymlokalen (2 procent), sportzaal en sporthal (2 procent), tennishal (2 procent), tennisbanen (4 procent), het zwembad (4 procent) en de sportvelden (4 procent). Hiermee hebben B. en W. geen moeite omdat de kosten door inflatie zijn gestegen, terwijl er ook nog eens meer dan nor male investeringen zijn of worden ge daan dit en volgend jaar. “Daar mag naar ons oordeel ook een grotere bijdrage van de gebruikers van deze voorzieningen tegenover staan”, schrijven B. en W. aan de ge meenteraad ter toelichting van de 4 procentverhogingen. De met 2 pro cent duurder wordende voorzienin gen hebben “slechts” te maken met het inflatiepeil. Verder gaan waarschijnlijk de onroe rend goedbelastingen met 2 procent omhoog, tenminste als iedereen het daarover eens is, want de verdeeld heid binnen zowel het college van B. en W. (waar de VVD-wethouder er een andere mening op na houdt) als de gemeenteraad is groot. In ieder geval behelzen de nieuwe tarieven een gebruikersbelasting van f. 12,89 en een zakelijk gerechtigdenbelas ting van f. 17,88 per 10 vierkante meter omgerekende oppervlakte. Dit brengt f. 77.000,-- extra in het laatje, hoewel dit f. 190.000;-- had moeten zijn. De tarieven voor de Centrale Anten- ne-Inrichting (CAI) gaan per 1 juli 1986 met 5 procent omhoog. Dit was overigens voorzien. Inclusief btw komt het tarief dan op f. 13,05. WADDINXVEEN - De Christelijke school voor LHNO De Rank aan de Es- doornlaan heeft tijdens de landelijke 'Week voor het Brood' op de Huishoud scholendag’ de tweede prijs gewonnen in de Broodkwis. Met 7 andere scholen was De Rank uitgenodigd om vorige week woensdag 9 oktober naar ”’t Heem” in Hattem te komen, waar ra dio- en TV-presentator Dick Passchier een kwisprogramma over brood leidde. Het panel van 4 leerlingen uit de exa- menklas, bestaande uit Joke Blom, Hel len Kroon, Astrid Lam en Ilse van Rijn, moesten samen met hun huishoudkun- delerares mevrouw G.J. Hermans-Wij- nia tal van vragen beantwoorden op het gebied van algemene ontwikkeling, maar in het bijzonder over brood. Op het nippertje wist men een finale plaats te bereiken, maar eenmaal in de eindronde ging het zo goed, dat de 2e prijs in de wacht kon worden gesleept. Op het laatst was de strijd erg span nend, want na de winnende LHNO uit Den Haag, scoorden de scholen uit Weesp en Waddinxveen evenveel pun ten, zodat er extra vragen beantwoord moesten worden. Zo werd Waddinx veen tweede, Weesp derde en de leer lingen van een huishoudschool uit De venter kregen de 4e prijs. Na een spectaculair optreden van de uit de ”Play-back-Show” bekende Neder landse Lionel Ritchie, Ruud van Wijng aarden en de groep ”Mai-Tai” vond de prijsuitreiking plaats. Uit handen van de directeur van de Stichting Voorlich ting Brood, mevrouw M.E. Douma, mocht een bedrag van f. 300,- in ont vangst worden genomen. Met de meegekomen supporters, die voorzien van spandoeken, mascottes, toeters en bellen voor de nodige onder steuning hadden gezorgd, gingen de pa nelleden op de foto; ook Dick Passchier wilde zich wel laten vereeuwigen met de leerlingen van de Waddinxveense Huis houdschool De Rank. WADDINXVEEN - Het 40-jarig Gereformeerd Kerkkoor Dient Den Heer gaf vrijdagavond in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een gratis toegankelijk jubileumconcert, waar veel publiek gretig op af is ge komen. Aan dit jubiluem-concert, waar veel publiek gretig op af is geko men werkten mee de Waddinxveense sopraan Riet den Hertog, de in Den Haag wonende bas Henry Blackmon, de trompettisten de Gebroeders Brouwer en de organist/pianist Ben Kramer en A. Lok. Het jubilerende koor begon het concert met twee koralen van Bach. Eén van de ze koralen was uit de bekende cantate 147 ”Jesu, bleibet meine Freude”. Bach schreef bijna 300 cantate’s, waarvan er helaas nog geen 200 bewaard zijn geble ven. Hij schreef de kerkcantates ambts halve als cantor. De bewaarde cantate’s zijn een wereld van muziek op zichzelf, waarin de blijdschap van de kerkfeesten uitgebeeld zijn, alsmede de daarop vol gende zondagen met wisselende stem mingen. Voor (kerk)koren ligt hier een schier onuitputtelijke schat aan muziekreper toire. Deze muziek krijgt in Nederland te weinig aandacht. Dat is in Duitsland en Engeland anders. Dient Den Heer zong deze cantate op Nederlandse tekst, hetwelk toch enigs zins afbreuk doet aan de tekstbeleving. Overigens werd het goed gezongen en kundig begeleid op orgel door A. Lok en piano B. Kramer. Voor de pauze zong het koor nog met solistische medewerking twee werken. Het bekende ’’Dank sei Dir, Herr” van G.F. Handel met de sopraan Riet den Hertog en het ’’Panis Angelicus” van Cesar Franck met de bas Henry Black mon. Het is erg jammer dat de stemver houding in het koor onevenwichtig is. Dirigent H.F. Kapteijn moet echter roeien met de riemen die hij heeft en kon niet voorkomen dat de klank af en toe wat vlak klonk, vooral bij de heren partijen. Na de pauze was dit minder het geval, vooral in het lange muzikale avontuur ’’Deutsche Messe” van Fr. Schubert. Hier werd goed en genuanceerd gezon gen, evenals in ’’Thou visitest the earth” van D. Greene, waarin tevens een mooie bas-aria. ’’Heer; wees mijn gids” met begeleiding van het orgel, had iets stralends. Na de pauze traden deze trompettisten nog tweemaal op het orgel en dat was heel mooi. Dit werd zeer gewaardeerd door het talrijke publiek, dat hen dan ook rij kelijk beloonde met daverend applaus. Ben Kramer en A. Lok waren de twee begeleiders voor koor en solistenBege leiden, we schreven het als eens eerder, is een kunst apart. De interpretatie moet stoelen op de bestudering van tekst en muziek, moet de essentie van het lied uitstrapen, zodat het niet oper- vlakkig is. Ben Kramer, die het leeu wendeel van de avond had, toonde hoe hij begrijpt waarom het in dit lied gaat. Heel fraai klonk ook een fantasie van ”Wat God doet, dat is welgedaan” door Ben Kramer en A. Lok op orgel en pi ano. Het concert werd gesloten met wissel zang, vooraf gegaan door het optreden van alle medewerkers met ”Wat de toe komst brengen moge” van Piet Kiel. Muzikaal werd de avond geopend met samenzang, de eerste 2 verzen van psalm 150. Dat behelst het voorstel tot verho ging van belastingen, tarieven en rechten dat B, en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voor 1986 heeft ge daan. De raadscommissie voor de financiën heeft hiervoor al het groene licht gegeven. In de gemeenteraad wordt nu al - vooruitlopende op de begrotingsbehandeling van volgende maand - beslist om op Nieuwjaarsdag over koninklijk goedgekeurde belas- tingverordeningen te kunnen be schikken. tendekking van 84 procent wordt be reikt. B. en W. vinden dat bij voor keur een tarief wordt berekend dat tot een dekking van 100 procent van de kosten leidt. De begrafenisrechten stijgen met 2 procent om de inflatie te kunnen bijhouden. Gezien de verdergaande daling van de in rekening gebrachte kosten van vuilverwerking (in 1984 was er een voordeel van f. 220.000,- door een goedkope afvoer van “slakken”) als mede tegen de achtergrond van het streven de woonlasten binnen rede lijke grenzen te houden achten B. en W. een tariefsdaling met in totaal 8 procent van de afvalstoffenheffing acceptabel. Stemt de raad met deze verlaging in dan gaat de huur voor containers met hetzelfde percentage omlaag. Daardoor zal de huur van één container worden vastgesteld op f. 1.200,--. Voor een tweede contai ner zal dan f. 900,- betaald moeten “Uiteraard kunt u bij de behandeling van de begroting alsnog tot wijziging van de belastingen besluiten. Belas tingverlaging mag altijd met terug werkende kracht. Verhoging van be lastingen kan eerst effekt hebben na dat de belastingverordening konin klijk is goedgekeurd”, schrijven B. en W. nog ter toelichting in hun voor stel. Het college stelt er bij het bepa len van de belastingmaatregelen van te zijn uitgegaan dat de woonlasten stijging voor de burgers zo gering mo gelijk moet blijven, de economische toestand in ‘t algemeen van dien aard is dat geen forse belastingverhogingen kunnen worden gedragen, de begro ting ondanks alles moet blijven slui ten en dat de op grond van het rijks beleid voor goedkeuring van gemeen telijke belastingen en tarieven toege- stane verhoging van de lastendruk niet ten volle moet worden gebruikt indien dit niet strikt nodig is. In hun voorstel lichten B. en W. al leen de voorgestelde verhogingen toe. Daaruit blijkt dat gelijk zullen blijven de secretarieleges en rechten van de burgerlijke stand, de leges voor bouwvergunningen en Hinderwet, de precariorechten, de los- en laadgel- den, de rioolrechten, de hondenbelas ting en de toeristenbelasting. De marktgelden gaan in 1986 met 5 procent omhoog, waardoor een kos- WADDINXVEEN - Voor 1986 gaan - als de gemeenteraad daar volgende 2,10 16,50 31,00 3,65 33,00 62,00 117,00 80,00 110,00 420,00 f. 1.250,00 f. 3,10 f. 3.400,00 f. 1.700,00 f. 3.400,00 f. 4.500,00 f. 2.200,00 f. 5.800,00 f. 8.450,00 15,00 42,00 67,00 - opheffing gemeenschappelijke rege ling Regionale Ambulancedienst Mid- den-Holland; - opheffing van de gemeenschappe lijke regeling tussen de gemeenten Benthuizen, Boskoop, Hazerswoude, Moerkapelle, Reeuwijk en Waddinx veen inzake het geneeskundig school toezicht en de logopedie; - ruiling van grond aan het Koningin Wilhelminaplein met BV Beehorn te Zaandam (Albert Heijn); - krediet aanleg riolering gedeelte Zuidkade; - huisvesting bibliotheek; - krediet aanschaffing computer Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO; - garandering rente en aflossing van een door de Stichting Openbare Bi bliotheek Waddinxveen aan te gane geldlening ten behoeve van een nieuw- c.q. verbouw van de accom modatie; -voorjaarsnota 1085; - krediet aanleg riolering Bredeweg; - krediet aanleg parkeerterrein met toegangsweg WSE-terrein. Verdaagd zijn de beslissingen over deze raadsbesluiten: - krediet diverse aanschaffingen ge woon lager onderwijs; - krediet inrichting 4-5 jarigen Gere formeerde School. WADDINXVEEN - Een bloe menhulde voor alle medewerkers/ sters, de koster van de Ontmoe tingskerk waar het 40-jarig Gere formeerd Kerkkoor Dient Den Heer concerteerde, een huldiging van twee trouwe leden, een opwek kend woord van emeritus-predi- kant ds. D.J. Modderaar voor meer mannelijke leden op het koor en het verzoek de portemonee te openen voor een royaal gebaar ter bestrijding van de onkosten (f. 4.000,-) luidde het einde in van een blij concert voor het 40-jarig jubi leum van ’’Dient Den Heer”. De heer A. van Nielen, voorzitter van het koor, opende de avond met gebed en sprak een welkomst woord. Onder het gehoor waren ook burgemeester C.M. van der Linden van Waddinxveen en depu taties van andere plaatselijke ko ren. Eén kanttekening: Het program maboekje was niet volledig en gaf te weinig informatie over de uitvoe renden. Er is toch genoeg te vertel len over 40 jaar kerkkoor? Het koor reperteert elke dinsdagavond in Het Trefpunt, Stationsstraat 18 vanaf 19.45 uur. Een welkome afwisseling in een concert is altijd de medewerking van een aantal solisten. Het aandeel van de jonge so praan Riet den Hertog begon met het feestelijk gezongen ’’Holy, holy, Lord God almighty”. Met wat meer expressie zou het lied nog meer inhoud gekregen hebben. Met meer flair zong ze ”1 look ed for love” van R. Carmichel. Riet den Hertog beschikt over een fraai stemgeluid. Het geheel klinkt echter nog te statisch. Op het conservatorium te Den Haag, waar zij nog studeert, zal uiteraard nog veel aan expressie gedaan worden, zodat er meer bezieling uitgaat van de zang. Maar je kan niet alles tege lijk leren. Wat ook heel voornaam is, is dat zij zangtechnisch haar adem goed beheerst en dat is de grondlegging van zingen. Riet den Hertog komt er wel. Het eerste optreden van de bas Henry Blackmon (en niet bariton) viel wat te gen, zeker zijn liedkeuze. Zijn eerste optreden was het dramatisch gezongen ”Es ist genug” uit ’’Elias” van Mendels sohn. Nou niet bepaald een lied voor een jubileumconcert. Een veel betere keuze was het ’’Sions walls” van A. Copland. Helemaal tot zijn recht kwam hij in het duet met de sopraan ’’Sound the trumpet” van Henp' Purcell. Dit werd bijzonder feestelijk en met elan gezongen. Met dit geld zal het computersysteem aan het Raadhuisplein worden uitge breid en zullen drie extra beeldscher men (f. 25.000,--) worden gekocht. De hele affaire was voor Samsom aanleiding een garantieverplichting van f. 55.000,- op tafel te leggen, éénderde van het bedrag dat nodig is voor de apparatuur om de geheugen capaciteit van de computer te kun nen vergroten. Sedert de invoering van het compu tersysteem van Samsom is de auto matisering binnen de gemeente in volle gang. Na een half jaar gebruik van de apparatuur werd duidelijk dat de door de leverancier op basis van door de gemeente verstrekte gegevens berekende opslagcapaciteit niet vol doende groot is. Hei tekort aan opslagruimte is deels het gevolg van berekeningsfouten van Samsom. Het capaciteitsprobleem is bovendien ontstaan doordat met gro tere gedifferentieeerdheid diverse ad ministraties zijn ingevoerd dan vol gens de offerte-aanvraag aan Samsom kenbaar is gemaakt. Er wordt meer met de computer gedaan dan aanvan- kelijk werd verwacht. Een en ander gaf aanleiding om deze zomer Samsom te verzoeken een her- berekening te maken van de benodig de opslagruimte en deze herbereke- ning mede te baseren op de inmiddels opgedane ervaringen. Uit die bereke- ninge is gebleken dat, op basis van de bij de offerte-aanvraag verstrekte aantallen, de capaciteit moet worden vergroot. Ter oplossing van het capaciteitspro bleem is door Samsom een aanbod gedaan, waarmee de externe geheu gencapaciteit wordt vergroot. Naast het aanbod van Samsom zijn ook an dere mogelijkheden onderzocht. Uit voerig en breedvoerig is overleg ge voerd met Samsom, Texas-Instru- ments en de gemeente voor met na me de juridische kant van de zaak. Daaruit is naar voren gekomen dat het door Samsom gedane aanbod als reëel is te beschouwen en de overige onderzochte mogelijkheden geen echte oplossingen zijn ofwel vanwege Het ministerie van WVC ondersteunt dit initiatief via het gratis beschik baar stellen van de “lijst van Neder landse Musea”. In dit boekje staan niet alleen gegevens als openingstij den en adressen van alle ca. 660 mu sea in ons land, maar bovendien staat aangegeven welke musea met de Mu seumjaarkaart gratis toegankelijk zijn. Voor wie nog meer informatie wil (of alvast een interessant Sinterklaasca deau!), is een paperback-uitgave ver vaardigd van het befaamde Groot Museum Boek. Verspreid over 430 pagina’s staan hierin de te bezichti gen collecties beschreven met kleu- renimpressies van elk museum. Het boek is voor slechts f. 15,-- bij alle ABN-kantoren te koop. WADDINXVEEN De gemeentelij ke subsidie aan het kerkbestuur van de Remonstrantse Gemeente voor de restauratie van het bijna 150 jaar ou de kerkgebouw aan de Zuidkade gaat f. 707.807,-- bedragen. Hiervan komt f. 627.807,- terug van de rijksover heid. Met de restauratie wordt vol gende maand begonnen. Voor Kerst mis 1986 is het karvyei - waaraan ook het Comité Zomerpostzegels en de kerkelijke gemeente meebetaalt klaar. Minister mr. drs. L.C. Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft Waddinxveen meegedeeld dat hij besloten heeft een bijdrage te ver lenen op grond van de Tijdelijke bij dragenregeling restauratie monu menten voor de restauratie van de uit 1836 daterende Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. Op grond van de door het kerkbe stuur opgestelde begroting zijn de subsidiabele restauratiekosten door de minister bepaald op f. 784.759,-. De aan de gemeente te verlenen bij drage is maximaal 80 procent van het vorenvermelde bedrag (f. 627.807,-).

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11