DE GOUWE WINT DOOR GOEDE INZET Be Fair en Waddinxveen bekeren door reparatie. Bridgedrive Lions Club Legpenning voor Henk v. Gelooven Waddinxveense sportspetters Schade aan uw auto vereist deskundige I Gebroken neus voor Jan Verweij om en om Goede start KRAPPE Klaas Wolfs leidt BITTER WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Resultaten van Aeolus F-competitie van De Gouwe VERLIES KORBIS GELIJK SPEL VOOR KWIEK-TAFELTENNIS Zwijnenburg erelid TOOS Voorzitter Sportweekcomité WINSTEN FLYERS onderlinge WSV Furieus Dames Geheel comité Waddinxveen Bestuur Be Fair Junioren Weekblad voor Waddinxveen Zwemmen in de Gouwe Greet den Haan FOCWA, 4 GLASBEEK kenmerk voor vakwerk ■BUM De gemeentelijke legpenning was ditmaal voor Sportweekcomité-voorzitter H. van Gelooven (59). Hier bedankt K V kenen. In de 5e klasse waren er over winningen voor Kwiek 13 -15 en 16. In de bekerwedstrijd tegen Semper Al dus trok Wadinxveen al snel het initi atief naar zich toe. In de twintigste mi nuut had dat succes. John Speelman zet te Waddinxveen verdiend op een 0-1 voorsprong. Dat leek ook de ruststand te gaan worden. Eén minuut voor de rust was het echter de thuisploeg die nog net een opstekertje kreeg door 1-1 te maken. In de tweede helft bleef Waddinxveen het betere van het spel tonen. De ploeg speelde met veel zelfvertrouwen, zeker nadat John Speelman er al in de vijfde minuut 1-2 van had gemaakt. Verdiend en wellicht ook verrassend bleef Wad dinxveen het hoofd koel houden en daarmee een 1-2 overwinning naar huis te nemen. Het le damesteam van De Gouwe - za terdag uit tegen SVH - kon voor de der de achtereenvolgende maal de volle winst in huis houden. Met 6-5 werd AZC/Intervam uit Alphen aan den Rijn naar huis gestuurd. Sinds Nico Noor- dergraaf als trainer ook dit team onder zijn hoede heeft wordt er vlot en pittig waterpolo gespeeld. Doelpuntmaak- sters voor De Gouwe waren: Angela Faber - 3x, Alma v.d. Meer - 2x en Wil van Lith lx. In de derde periode liep De Gouwe ver der uit tot 9-4 door doelpunten van Mar co Kraak, Marcel Verhey en Eric van Leeuwen. In de vierde periode gaf co ach Nico Noordergraaf opdracht om de winst te consolideren. Een opdracht die geheel volgens de instructies werd uit gevoerd. Raket kwam nog terug tot 9-5 door Marcel Jansen, doch toen was de koek op. Op de jaarvergadering bleek ook dat het bestuur van TOOS-gymnas- tiek er op dit moment zo uitziet: Wim Westphal (interim-voorzit- ter), vacature (secretaris), Frank Meijer (penningmeester), Piet van Oosten (2e penningmeester/pen- ningm. Multisport), Geert Engel- sma (T.C. afd. gymnastiek), Ellen Kerver, Mary Leunis, Tiny de Wit (Toosvaria/publiciteit). W ADDINXVEEN - de Waddinx- vener Klaas Zwijnenburg is be noemd tot erelid van de afdeling gymnastiek van TOOS. Met deze benoeming heeft TOOS haar waar dering willen uitbrengen over het vele dat deze gymnastiekman-in- hart-en-nieren doet en heeft ged aan. Zo gaf hij de aanzet tot de oprich ting van de afdeling basketbal met als gevolg de omvorming van TOOS tot een multisportvereni- gtag- Het erelidmaatschap werd bekend gemaakt op de laatst gehouden jaarvergadering van TOOS-gym- nastiek. Hier werd ook verteld wie de winnaar/winnares was van de Bontenbal beker (voor de beste prestatie op nationaal niveau) was voor Nico Stoter en de Jacobeker (voor de beste prestatie op vereni gingsniveau) ging naar Irene Ak kerhuis. Nadat Be Fair in de afgelopen weken een paar geweldige tikken had opgelo pen in de competitie boekte het in de 2e ronde om de KNVB-beker eindelijk weer succes. Al in de eerste miunuut was men kort bij een doelpunt, toen een combinatie tussen Rene v.d. Wilk en Hans Wouter Valk rakelings langs- schoot. Ook Wout Roskam kwam in beeld middels een uitstekend afstand schot. Het eerste kwartier liet Be Fair veel belovend voetbal zien maar nadat het succes uitbleef zakte men weg naar een bedenkelijk peil. G.D. A dat in de le ronde D.S.V.P. (de kampioen van vorig seizoen) met 3-1 uitschakelde, kwam meer en meer op zetten. Hierdoor kwam de zwakte van Be Fairs verdediging duidelijk naar vo ren. Alleen Arjan Blom en natuurlijk Marcel Straver deden hun werk naar be horen. Aan een katachtige reactie van Straver na een onverwacht afstandschot en een dito reactie na een feilloos geno men corner dankte Be Fair dat het niet De aan de Chopinlaan wonende Wad- dinxvener kreeg deze onderscheiding uit handen van burgemeester C.M. van der Linden. Tijdens de receptie was het enkele uren lang een gaan en komen van mensen die op enigerlei wijze sinds 1945 te maken hebben gehad met de jaarlijkse sportieve activiteiten van het Sportweek comité Waddinxveen. Henk van Gelooven werd de legpen ning - bedoeld voor burgers of groepen burgers die zich bijzonder hebben on derscheiden - met name toegekend als blijk van waardering voor de vele werk zaamheden die hij de afgelopen 30 jaar als bestuurslid van het Sportweekcomi- té voor de Waddinxveense sportge- meenschap heeft verricht. Hij is vanaf 1971 voorzitter van het Sportweekcomi- té. Voorts is de heer Van Gelooven 17 jaar lid geweest van de gemeentelijke comissie voor sportzaken en is hij be stuurslid van de Stichting Zwem Revali datie en Rercreatie Waddinxveen. WADDINXVEEN - Halverwege de vrijdagmiddag in partycentrum De Blauwe Druif aan de Nesse gehouden receptie van het 40-jarige Spor- tweekcomité Waddinxveen heeft voorzitter H. van Gelooven (59) van de gemeente Waddinxveen uitgereikt gekregen. Waddinxveen, dat nu aan plannen werkt om de dit jaar gestarte sportont- moetingen te laten uitdraaien op de ver kiezing van sportmafi en sportvrouw van het jaar, in het programma ook on derdelen op te nemen waaraan ook door mensen van buiten de verenigin gen kon worden deelgenomen. ”Met zoiets zou men de middenstand achter zich kunnen krijgen”, schrijft de toen malige secretaris raadselachtig in zijn boeken. hij burgemeester C. M. van der Linden. Henk van Gelooven is 30 jaar bestuurslid van het 40-jarig Sportweekcomi- té, is 55 jaar lid van TOOS-gymnastiek, voetbalde 20 jaar in het eerste elftal van Waddinxveen-voetbal en speelde een jaar als betaald voetballer bij het Goudse ONA. (Foto: Sjaak Noteboom). Het tweede team van De Gouwe - ko mende zaterdagavond thuis tegen De Ham uit Wormerveer - verloor met 6-2 van het Leidse LZ’86. Tot in de derde periode kon de stand op 1-1 worden ge houden, doch daarna kwam het team in zet en conditie tekort. Combinaties konden niet meer worden gemaakt en het was zoeken naar de medespeler. Een 'pressing' was ver zoek en in bijna één periode werd De Gouwe 2 naar een kansloze nederlaag gespeeld. In 1946 werd de eerste Sportweek Wad dinxveen gehouden. Het programma van toen is niet meer te achterhalen, maar volgens het bestuur was deze week een groot succes. In het comité zaten toen T. Ververs (voorzitter), C. Bikker (secretaris), M. v.d. Stelt (penning meester), K. v. Tilburg en P. Ripping (perscommissie) en M. van Hofwegen (lid) en L.W. Versluis (lid). Later in het jaar werden de bestuursleden Bikker en Van der Stelt vervangen door W. van Ringelenstein en C. v.d. Bosch. De WSE-jeugd doet het goed in de KNVB-jeugdplanselecties. Na Marco Scheurwater en Dennis de Jager, die doordrongen tot de selectiewedstrij den voor West IIhebben nu ook Pa trick Rijnbeek (BI) en Erwin Pleus (Al) een plaats veroverd in het Goudse jeugdplanteam. De Gouwe startte furieus. Voordat Ra ket besefte wat er aan de hand was kon Marco Kraak met een afstandschot op Niek de Leeuw reeds 1-0 aantekenen. Binnen wederom 1 minuut buitte Niek de Leeuw een man-meer-situatie goed uit en maakte er 2-0 van. Raket raakt hierdoor toch wat van slag. Aanvallen van hen werden steeds onderschept en tijdens het afslaan van z’n aanval werd een elleboog op de neus van Gouwe- speler Jan Verweij gezet. Gevolg: een gebroken neus en richting ziekenhuis. In deze eerste periode kon Raket via Arnout van Diem terugkomen tot 2-1. De tweede periode kenmerkte zich door een gelijkopgaande strijd. Kazik Czerwony maakte er 3-1 van. Raket kam door wat onzorgvuldig ingrijpen van De Gouwe nog terug tot 3-4 door doelpunten van Marcel Jansen, Wim Moelker en Chris Moelker, doch toen sloeg De Gouwe definitief toe. De laat ste minuten in deze periode waren voor de sterk spelende Kazik Czerwony. Eerst maakte hij er 4-4 van en daarna konden op assist van hem Niek de Leeuw (5-4) en Marcel Verhey (6-4) doelpunten. WADDINXVEEN - De Lions Club Waddinxveen houdt met de hulp van de bridgeclub Waddinxveen op woensdagavond 13 november om acht uur in het Anne Frank-centrum aan de Jan van Bijnenpad opnieuw een bridge drive. De opbrengst van deze avond, die ook nog een loterij met leuke prijzen om vat, komt ten goede aan de door de Lions Club opgerichte stichting Kinder hulp Actie Waddinxveen. Deze stichting heeft 8 kinderen in SOS-Kinder- dorpen geadopteerd en schenkt regelmatig geld aan andere (kinder)projec- ten. Het inleggen voor de bridgedrive bedraagt f. 25,-. Er zal worden gespeeld in 3 groepen, naar sterkte ingedeeld. De "thuisspelers" vormen een aparte groep. In iedere lijn en speelsterkte worden minstens twee prijzen beschik baar gesteld. De inschrijving voor deze bijzondere bridgedrive sluit op 14 november. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij D.C. van Doorn, Prins Bern- hardlaan 3-5 (tel. 14162) en bij D.J. Schutte, Souburghlaan 2 (tel. 13005). WADDINXVEEN - Tweedeklasser Be Fair, dat met 4-1 van GDA won, en afdelingsclub Waddinxveen, dat met 1-2 won van Semper Altius gaan door naar de derde ronde om de KNVB-beker. Het competitievoetbal gaat komende weekeinde weer door. Bijzonder is zondagmiddag het duel tussen de koplopers in de derde klasse WSE en Woerden. Be Fair treedt zaterdagmiddag uit aan tegen Excelsior Pernis. op achterstand kwam. Nadat Kees Ver- bree en de paal G.D.A. van doelpunten afhielden brak de rust aan. De tweede helft was duidelijk van een ander karakter. De "toespraak” van de ontevreden trainer Gerrit Hup zal hier aan wel debet zijn geweest. Van meet af aan trok Be Fair ten aanval. Dit resul teerde in 5 min. tot het eerste doelpunt. De op de rand van buitenspel balan ceerde Peter Loef gaf de mee opgeko men Leon Konijn een panklare bal die Leon naar behoren afwerkte. De tweede kans deed zich even later voor. Nu was het Rene v.d. Wilk die Leon in stelling bracht. De goed reagerende keeper stelde het vonnis nog uit. Rond de twintigste minuut gaf Wout Roskam een subtiele dieptepass op Rene v.d. Wilk die de keeper het nakijken gaf. Een onduidelijke strafschop bracht G.D.A. nog even terug in de wedstrijd maar in de 26e minuut sloeg Be Fair dubbel terug. Een uitstekende combi natie tussen Erny Dieckman, Hans Wouter Valk en Leon Konijn, die een breedtepass gaf op Wouter Roskam en die knallend uithaalde, en een door- loopbal van Valk op Peter Loef die koelbloedig afrondde, bepaalde de eindstand op 4-1. WADDINXVEEN - Krappe winsten dit weekeinde voor zowel het dames- als het herenteam van de Waddinxveense basketbalvereniging Flyers. Door de goede tegenstander wonnen de Wad- dinxveners slechts met 55-53 van het Leidschendamse Gymnova 2. Een vormcrisis bij de heren beperkte de winst met 65-59. Dames 1 van Flyers en Gymnova 2 wa ren aan elkaar gewaagd. Ze speelden dan ook een spannende wedstrijd. Wel ke ploeg de leiding ook had, echt losko men van de ander was er niet bij. Na een ruststand van 30-25 voor Flyers konden de Waddinxveensen net die voorsprong opbouwen om een slotoffensief van Gymnova af te weren. Flyers won met 55-53 wat vooral te danken was aan de prima verdediging. Topscoorsters: Car la Baan 16, Mirjan Akkerhuis 15. In Den Haag zat het heren 1 niet mee te gen Jumpers. Was de verdediging wel afdoende, lange tijd leken scores onmo gelijk. Het duurde bijna een kwartier totdat Flyers voldoende ging scoren om Jumpers op hun plaats te wijzen. Bij rust stond het 29-21 voor Flyers. Na aanvang van de tweede helft speelde Flyers weer even zoals het hoort. Jum pers kon redelijk makkelijk op afstand gehouden worden. Maar dat was te vroeg gejuicht. Jumpers kon schijnbaar moeiteloos terug komen en zelfs vook- omen: 49-51. De Waddinxveners kwa men toch nog bij hun positieven en won nen nog met 65-59. Vrijdag zal Flyers in de Sporthal De Sniep tegen Midland (Utrecht) aanmer kelijk beter moeten presteren. Hoogste scores waren' Dirk Rijnsburger 14. Hu go Sijlaar 12 en Klaas Bruins Slot 10 pnt. WADDINXVEEN - Tegen De Kapel len heeft het eerste team van de Wad dinxveense korfbalvereniging Korbis met 3-4 verloren. Het was bitter dat het vierde doelpunt van het hoger geklas seerde De Kapellen in de allerlaatste minuut van de wedstrijd viel. De Waddinxveners hadden zeker kans opeen overwinning Dat bleek ook wel. Met de rust had Korbis reeds een 2-0 voorsprong opgebouwd. Na de rust ver anderde het spelbeeld enigszins. Zelfs een gele kaart voor het vrij ruwe optre den van een Kapellen-speler bracht hen niet meer van de wijs. Zo kon het ge beuren dat de wedstrijd toch nog eindig de in een 3-4 verlies. WADDINXVEEN - De resultaten van de zes competitieteams van de Wad dinxveense badmintonclub Aeolus stonden het afgelopen weekeinde in de verhouding drie om drie: 3 overwinnin gen en 3 nederlagen. Het le team zorgde zaterdag voor een bemoedigend begin van de competitie- weekeinde met een 5-3 overwinning op het 2e team van Shuttje '74 in Ter Aar. Zoals uit de eindstand valt op te maken was het een gelijkopgaande wedstrijd, die pas in de damesdubbel werd beslist in het voordeel van Aeolus. Het 4e team speelde zondag een uitwed strijd in Nieuwkoop tegen het 4e team van de gelijknamige vereniging Nieuw koop. Na de enkelspelen keek men te gen een hopeloos lijkende 4-0 achter stand aan. Doch in de dubbelspelen wist men toch nog terug te komen tot 4-3, al vorens Nieuwkoop in de damesdubbel een 5-3 overwinning veilig wist te stel len. Opnieuw moest het team het zonder de langdurig geblesseerde le dame Thea de Kok stellen. Het 4e team speelt even als het 3e team dit seizoen in de 7e klas se. Op de le heer na is het team, in ver gelijking met het vorig seizoen, geheel gewijzigd en bestaat thans uit’ Ricardo Lamberts, Ad Lafeber, Thea de Kok en Anuschka Hövener. De andere teams speelden zondag thuis in sportzaal "Groenswaard”. Het 2e team heeft het nog steeds zeer moeilijk in de 4e klasse. Opnieuw leed men een ruime 7-1 nederlaag, ditmaal tegen het 2e team van Nieuwkoop. Eni ge lichtpuntjes vormden natuurlijk de overwinning van de le dame, de partij in 3 games van de le heer en de dames dubbel, welke echter wel werden verlo ren. Het 3e team ontving het 14e team van Flair uit Alphen a/d Rijn. Dit team bleek echter geen onoverkomelijke hin dernis voor het 3e, dat gemakkelijk met 7-1 won. Daarmee boekte het team de 3e overwinning op rij. Ook het 5e team kende weinig proble men met haar tegenstander. Het 6e te am van Bodelo uit Bodegraven kwam er niet aan te pas en werd met 8-0 versla gen. WADDINXVEEN - In het zwembad De Dillen in Alphen aan den Rijn zijn de eerste wedstrijden gezwommen in het kader van de verenigingscompetitie afdeling F. De doelstelling van de De Gouwe-trainer Ton Sol is in dit seizoen te promoveren. Dit gaf aan de deelne mers van De Gouwe een extra kick en werkte zeer gemotiveerd. Ondanks enkele afzeggingen waren de resultaten zeer bevredigend te noemen en werden er 21 persoonlijke records verbeterd. Op de 15 programmanum- mers werd 6 maal een le plaats behaald door resp. Gillian van den Berg (2x), Greet den Haan, Remco de Frankrij ker, Jaco van Tol en door de heren esta fetteploeg met Jeroen van Tol. Niek de Leeuw, Jaco van Tol en Marco Kraak. Naast deze le plaatsen werden er nog drie 2e en vier 3e plaatsen behaald, ter wijl er 2 A- en 5 B-limieten gezwommen werden. Om het succes nog meer glans te geven verbeterde Greet den Haan "nog even" het clubrecord op de 100 mtr. schoolslag dames met 0.5 sec. en stelde het record op 1.26.8. Hoewel de overige landelijke uitslagen van de eerste wedstrijden nog even op zich laten wachten, heeft men het volste vertrouwen hoog in het klas sement te komen. Na de wedstrijd te Alphen a.d. Rijn een glunderende en tevreden Ton Sol: "De eerste stap naar promotie is gezet". De gemeentelijke legpenning betekent waardering voor het gehele Sportweek comité met belangrijke krachten als se cretaris Fred van der Steen (63) en har de werkers Henk Bresser (ook één van de oude garde), Eef Overdam, Rinus Monster, Kees Tjjsterman, Cor van Kooten. Piet van Gelooven en Niek Baas. Zij zetten het in 1945 begonnen werk van G.J. v.d. Horst, K. van Tilburg, M. v.d. Stelt, M. van Hofwegen en C. Riet veld voort. Direct na de Tweede We reldoorlog vatten deze vijf het plan op om het Sport en verenigingsblad’ wekelijks te gaan uitgeven en ook nog sportdagen voor alle sportverenigingen in Waddinxveen te gaan organiseren. WADDINXVEEN - Met de wetenschap dat tegenstander Vrienden schaar 5 tot nu toe alles verloren had vertrok het eerste team van de tafel tennisvereniging Kwiek vorige week naar Gouda. Daar deelden de Wad dinxveners de punten: 5-5. Wim van Wageningen liet zich van z’n beste zijde kennen en won alle 3 z’n en kelspelen. Ronald Verboon voegde daar 2 zege's bij, maar aanvoerder Ja ques Brand kon helaas niet voor het broodnodige 6e punt zorgen, zodat de strijd om de laatste plaats in een 5-5 ge lijkspel eindigde. Kwiek 2 leed, na de overwinning van de vorige week opnieuw een nederlaag en wel tegen Vriendenschaar 8, dat met 7-3 aan het langste eind trok. Kwiek 3 leed tegen ZTTC uit Zevenhuizen een ge voelige 10-0 nederlaag en komt daard oor flink in de gevarenzone. Voor Kwiek beginnen de goede berich ten pas bij het 4e team, dat afgelopen week zelfs 2 wedstrijden speelde en bei de met 7-3 wist te winnen. Herman Si mons en Hennie v.d. Meulen wonnen beiden 5 van de 6 enkelspelen en door samen ook 2x het dubbelspel te winnen nestelde Kwiek 4 zich aan de kop van de ranglijst. De andere 3e klasser Kwiek 5 boekte z’n 3e overwinning en wel met 7-3 op TTVN 6. In de 4e klasse verloor Kwiek 6 z’n eerste punt door een gelijkspel te gen Ilac 11. Daar dit ook voor Ilac het eerste verliespunt was, zal het in deze groep wel tussen deze 2 teams gaan. Kwiek 8, getipt als mogelijk kampioen in zijn groep, verloor onverwacht met 6- 4 van BTTV uit Bleiswijk, waarbij het Kwiek niet bepaald meezat, getuige het feit dat de Kwiekspelers tot 5x toe in de 3e game hun tegenstander met de eer moesten laten. Van de overige 4e klassers verloor Kwiek 9 kansloos tegen Flamingo's 5, boekte Kwiek 10 zijn 4e overwinning, liet Kwiek 11 zich wegspelen door Top lOer liet Kwiek 12 z'n eerste zege aante- De meisjes-junioren behaalden tegen BVO 1 (Alphen) een mooie overwin ning. Het sterker geachte BVO schoot, ondanks een ruime lengte overwicht toch tekort bij Flyers fanatieke inzet. Flyers won verdiend met 54-48. Hoog ste scores: Mirjam Akkerhuis 20. Con nie Captein 9 pnt. Verdere overwinningen waren er voor het hardwerkende meisjes-kadetten I met 53-50 tegen Rijnvalken, waar Linda de Vries uitblinkster en topscoorster met 22 pnt. was. en voor de jongens ju nioren tegen Zoebas met 128-47. WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie van de Schaakvereniging WSV zijn Bloem en Kardol oppermach tig. In de 6e ronde wist Bloem naar de tweede plaats (achter Wolfs) op te rukken, door V. d. Hoek op overtuigen de wijze terug te wijzen. De knapste prestatie leverde echter Kardol, die de tot dusver ongeslagen clubkampioen Philipse met zeer sterk spel wist te ver slaan. Hij bezet nu de 3e plaats, vóór Philipse (4e) en Van Deelen (5e). Laatstgenoemde leverde een schaak- worsteling met Claassen. Hij meende hem spoedig in een houdgreep te heb ben, maar Claassen wist zich daaraan te ontworstelen en leek zelfs de overhand te krijgen. In de slotfase van het gevecht bleek van Deelen echter toch de langste adem te hebben. Met vier maal winst uit de laat ste vier partijen lijkt de ex-WSV kampi oen zijn oude vorm terug te vinden. Ook van Vuuren, die herhaald aange boden offers van Ellerts (blijkbaar te recht) bleef weigeren en won, is weer in opmars. Ook Jeroen P. Kleiwegen Ket, die hun afgebroken partij uit de 5e ron de naar remise leidden en beiden nog ongeslagen zijn handhaven.zich verras send goed in de top-tien. Ook de afge broken partij van De Bock en Muit eindigde in deling van het punt, maar er kwam een nieuw afgebroken partij bij: tussen W. v. Oort en Smitskamp. Op de ranglijst wisten Asscheman, Prins, J. van Oort en Van Woudenberg hun positie te verbeteren, door respec tievelijk Besemer, Van de Ree, Goor en P. van Offeren te verslaan. Toren beek en Littooy hielden de partij in evenwicht en kwamen remise overeen. Bij de nieuwe leden won D. van Offeren van Retel Helrich en lijkt Alblas zijn eerste puntje binnen te halen in zijn vooralsnog afgebroken partij tegen Van de Eijck. Het kersverse (uit de 3e klasse Haagse Schaakbond afkomstige) nieu we lid Bos moest in zijn eerste WSV- partij in Schroten zijn meerdere erken nen. De Sportweken in de beginjaren wer den meestal in juli gehouden. Dat is la ter dan tegenwoordig het geval is, maar die ene week van toen zijn nu drie we ken boordevol sportieve activiteiten, want alle takken van sport worden dan beoefend. Met het schoolvoetbal en het schoolzwemmen werd in 1949 begon nen. In dat jaar werd het zwembad aan de Kanaaldijk in gebruik genomen. Zwemwedstrijden werden nog volop in De.Gouwe gehouden. In 1950 besloot het Sportweekcomité Met dat blad werd gestart, maar na tien edities en een tekort van f. 484,80 werd besloten er een veertiendaagse uitgave van te maken. In september 1946zijn de financiële problemen zo groot dat met drukkerij Veldwijk als uitgeefster van het weekblad voor Waddinxveen over een wordt gekomen voor vijf gulden per week alle sportkopij onder de kop "sport in het kort” te publiceren. Dit geld werd in een potje gestopt om even tueel een "verenigingsgebouw" te kun nen stichten In de hoofdgroep A-junioren is de de butant WSE nog steeds een aangena me verrassing. Met fris aanvallend Ni aantrekkelijk voetbal blijken de jon gens van Willem den Besten een ver rijking voor het niveau in deze klasse. In de laatste drie weken werden zeer goede resultaten geboekt. Eerst mocht titelpretendent Nieuwkoop van geluk spreken dat men nog een 4-4 gelijkspel uit Waddinxveen kon weghalen. Doelpunten werden ge maakt door Theo Fransen, Erwin Pleus, Jan-Willem van Triet en uitblinker Marcel de Munnik. Daarna werd bij “angstgegner” en medepromovendus Nieuwerkerk een uitstekende 2-4 overwinning behaald. Gescoord werd er door Erwin Pleus (2x), Jan-Willem van Triet en Marcel de Munnik. Intussen was WSE met een uitblinkende Marcel Staring op gerukt naar de derde plaats. Door de 2-1 overwinning in de derby tegen RVC, via doelpunten van Erwin Pleus en Jan-Willem van Triet, heeft WSE nu zelfs verrassend de 2e plaats over genomen met 9 punten uit 6 wed strijden. Wel 3 punten achter het nog ongeslagen Lekkerkerk, maar wel vóór concurrenten als Nieuwkoop, Ona en L'nio. Of deze positie behou den kan blijven hangt mede af van de uitslag in de derby van komende za terdag tegen Groeneweg uit Zeven huizen. Een eerste aanslag op de schijnbaar onaantastbare positie van Peter Moons aan de kop van de ranglijst van de WSV-jeugdschaakcompetitie werd in de 6e ronde door René Klei weg geleverd. In een bloedstollend gevecht tussen de beide kemphanen toonde René zich de sterkste en hij bracht zodoende Peter diens eerste verliespunt toe. Edwin van Es houdt aansluiting met de twee koplopers doordat hij Arjan van Dijk versloeg. In de confrontatie tussen Dik Door nenbal en Jeroen Bonsel had Jeroen de langste adem en won. Menno Hou- dijk schoof ondertussen achteloos Iwan Kleiweg van het bord. In de onderste regionen leverden de broer tjes Hoogendoorn tevergeefs slag met Ary Molendijk en Sandor Portman. Eelco verloor van Ary en Hugo was niet opgewassen tegen Sandor. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 WADDINXVEEN - Het waterpolozevental van De Gouwe heeft met 9-5 van Raket uit Delft gewonnen. De Waddinxveners lieten in het overdekte zwembad De Sniep na twee verloren competitieduels prima kijkspel zien met een bijzonder goede inzet. De Gouwe speelt komende zaterdag avond om half zeven opnieuw een thuiswedstrijd tegen BZV uit Dern Bosch. Tegen Raket misten de Waddinxveners drie basispelers: Jaco van Tol (onder doktersbehandeling vanwege klap op zijn mond van een KZC-speler), Eddy den Boon (zwaar gekneusde voet) en Ton Bouwens (griep). Marcel Verhey en Kors van Tilburg Gzn van de Gouwe 2 namen op verzoek van coach Nico Noordegraaf hun plaats in. Q ÏF0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 21