GEMEENTE WADDINXVEEN Dokter B. Glaser: In W’veen elk jaar 80 kankerpatiënten erbij KWF voert grootscheepse ledenwerfactie Pro Deo ’85 in Rem. Kerk Open Cirkel van start de peperboom'l Het KWF en de "krab” Blijspel-avond Lasopleiding voorjongeren "Opgerolde zweep" als schoolvignet „CANTAME GA 1000,, ÊEN IOO'To NATUUR LAKS MULTIVITAMINS KUUR nig WELZIJNSZAKEN BO UWVERGUNNINGEN KRUIDERIJ ri SPREEKUREN SPOR T EN RECREA TIE KUNST EN CULTUUR VERKEERSZAKEN I GoeDé GezoHb-ueiw. VERGADERINGEN Huis-aan-huis Vaste bron TELEFOONNEMMERS/OPENINGSTIJDEN Voorlichting 1 het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kan- Cantamega 1000 IVOOR. ILOeRtEN we bOGÊ ÊlS£H STÉLT AAM Ê5H IEEN GECONCENTIZ£6RI5 VITMIN6, MiHtlWEN EH *1 SVüRj5NÉIÉM6NT P£.obuKT. I EEN GötDt &AHVULLING 0l>££ VoêimnG. IVOöQ. Ne £EN hlZV£, GESPANNEN teVtN teUteN. tVooR SfofZTBtOeTeNAAfte CA. WADDINXVEEN - Het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding (KWF) is een meer dan 35 jaar oude vereni ging waarvan ook Waddinxve- ners volop lid kunnen worden. Vandaar dat het bestuur van de KWF-afdeling Waddinxveen, dat sinds 1981 wordt voorgezeten door de aan de Souburghlaan wonende huisarts B. Glaser (32), vandaag - woensdag 16 ok tober - is gestart met een groot scheepse ledenwerfactie, die eind volgende week zal worden afgesloten. Van links naar rechts het bestuur van de afdeling Waddinxveen van kerbestrijding: C.C. Blonk (secretaris/penningmeester)B. Glaser (voorzitter), P.W. Trouwborst-Hey, H. Klei weg-de Waal; T. de Jong-Borg en L. Rehorst-van Vliet. (Foto: Sjaak Noteboom). een 7 lagou 01820-16066 010-362244 I Commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid Dinsdag 22 oktober, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Bespreking lopende programma. Omzetting commissie. PASSAGE 228 WADDINXVEEN telefoon 01828-17689 Waddinxveen, 16 oktober 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. donderdag 17-10-1985 extra verwarmd water 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.30 uur alleen volw. 11.30- 13.00 uur ouder en kind 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 18.30 uur vrijzwemmen zaterdag 19-10-1985 1 0.00-13.00 uur ouder en kind 13.30-16.00 uur vrijzwemmen vrijdag 18-10-1985 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.30 uur alleen volw. 11.30- 13.00 uur ouder en kind 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur ouder en kind 18.00-19.30 uur vrijzwemmen zondag 20-10-1985 10.00-12.00 uur ouder en kind 12.00-13.00 uur vrijzwemmen 01820-15767 01727-4044 070-210001 Medewerking zal, belangeloos, worden verleend door organist Jaap Nieuwen- huyse en de dichter Hans Bouma, Hen- nie Roth-Veltman, Bert Hofman en Klaas van Elsacker. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk be zwaren worden ingediend. per jaar: 50.000. Dat betekent voor Waddinxveen 80 nieuwe kankerpa tiënten. - - S r OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 18 oktober om acht uur wordt er in de Remonstrantse. Kerk aan de Zuidkade een gratis toegankelijke orgel- en dich tavond worden gehoudenonder de titel ”Pro Deo ’85”. De baten van deze avond komen ten goede aan een project van de christelijke stichting voor hulp aan de derde wereld ’’Woord en Daad” van de maand en Spelers en speelsters van de Goudse toneelvereniging De Goudse Kome die met het blijspel "En krijgen is kunst”. ren. Wie problemen heeft met het ver voer naar en van het AF-centrum op de ze toneelavond dient vroegrijdig het be kende nummer 15555 te bellen, van waar het vervoer, tegen betaling van een kleine vergoeding, geregeld kan worden. Ook slechte weersomstandig heden behoeven zodoende geen belem mering te zijn. De Goudse Komedie, dit jaar winnaar van het Amateur Toneel Promotieplan, bestaat dit jaar 55 jaar. De groep heeft echter nog steeds de veerkracht en het élan van de jeugd behouden. ”En krij gen is de kunst” is een voorbeeld van een blijspel dat door de amateur-spelers en -speelsters met laaiend enthousiasme wordt gebracht en waarmee men op nieuw de kijkers aan zich bindt. Gemeentelijk overdekt zwembad Programma Herfstvakantie t/m 20-10-1985 Organist Jaap Nieuwenhuyse is kerkor ganist in Mooordrecht. Hij studeerde conservatorium en is docent aan de mu ziekscholen van Gouda en Waddinx veen. Dominee Hans Douma schreef de gedichtenbundels ’’Vrienschap is geluk hebben”, ’’Kind van hun dromen” en ”Kom ons te boven”. Hennie Roth komt uit Ridderkerk en schreef, behal ve de bundel ’’Epos van Gods Woord”, een 40-tal liedteksten. Bert (E) Hofman is voorzitter van de vereniging van prot. chr. auteurs "Schrijvenderwijs” en schreef de bun dels ’’voortbestaan” en ’’Griffels op de rots". Ook het boek ’’Literatuur met de Bijbel" is van zijn hand. Klaas van El sacker uit Vlaardingen gaf ook een aan tal poésiebundels uit, oa. ”In leven en in sterven” (1977). Hij zal voordragen over het thema ’’Leven”. WADDINXVEEN - Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kanker bestrijding is één van de bekendste instellingen in ons land. De jaar lijkse collecte voor het KWF kent in Waddinxveen de hoogste op brengst. Dit jaar bijna 20 mille. Bekend van het KWF is ook het symbool dat een krab voorstelt. Het Latijnse woord voor kanker is namelijk krab. Vroeger, in de tijd van de niet altijd te behandelen borstkanker, waren er patiënten met vergevorderde tumoren. Een niet geopereerd, doorgegroeid borstkankergezwel, is een stuk vlees met zijtakken. Dat leek op een krab, zodat daar vroeger de naam ’’Krab” aan werd gegeven. Het Koningin Wilhelmina Fonds bestrijdt al meer dan 35 jaar de ’’krab" en symboliseert deze kan kerbestrijding met het zwaard. Kamermuziekconcert Op donderdag 17 oktober a.s. zal in de raadzaal van het gemeen tehuis van Waddinxveen een kamermuziekconcert worden ver zorgd door Theodora Geraets, viool en Carlos Moerdijk, piano. Zij zullen werken vertolken van Mozart, Saint-Saëns, Bartók en Brahms. Het concert begint om 20.30 uur. Losse plaatsen: f. 10,-, C.J.P. en Pas 65plus: f. 7,50. Abonnementen: f. 45,-, C.J.P. en Pas 65plus: f. 35,-. Verkoop van plaatsbewijzen op het gemeentehuis, Bureau Bur gerzaken, op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur (ook telefo nisch) en aan de zaal. WADDINXVEEN - ”En krijgen is de kunst” is het blijspel van Peter Coke, dat de Goudse toneelvereniging De Goudse Komedie maandagavond 21 oktober om acht uur zal opvoeren in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. De avond, die toegankelijk is tegen betaling van f. 1,50 per persoon, wordt georganiseerd door dè culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen en is bedoeld voor oude ren en mensen met een handicap. De avond is ook toegankelijk voor in- troducees als begeleiding, ook al be hoort deze bezoeker niet tot de oude- Het bouwplan ligt met ingang van 17 oktober 1985 gedurende 14 da gen tijdens werkdagen, van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruim telijke Ordening, Raadhuisplein 1. In verband met herstelwerkzaamheden aan het lekriool in de Ka naalstraat, ter plaatse van de kruising met de Stationsstraat, zullen de noord- en oostzijde van dit kruispunt gedurende de periode van maandag21 oktober t/m vrijdag 1 november 1985 of zoveel korter of langer als de uitvoering van het werk dit noodzakelijk maakt, voor alle verkeer zijn gesloten. De omleiding zal d.m.v. borden worden aangegeven. Wanneer de weersomstandigheden dit toeiaten, zal het gedeelte Brugweg binnen de bebouwde kom, waarop dezer dagen een nieu we funderingslaag is aangebracht op donderdag 31 oktober 1985 en vrijdag 1 november 1985 van een nieuwe asfaltlaag worden voor zien. be VAu is. BêT H'JTTIG IH bE Nis J>£ T£XOR.T£H AAN vUA-ÊN Pl£T een 2cX3£NAAMi x/öS.t>lH6SSüPPé£MeNT. dAHTAWeCA loco IX A ALL I TAA,teT 4t£T o NT (v, AT. p rx y Ar x/êR-P Aac kt ivr Al. y Aü Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool Havo-Atheneum Dinsdag 22 oktober 1985, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Voortgangsrapportage beleidsnota. Pre-advies Vereniging op jaarverslag. Notitie public relations: Werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. Benoemingen. Onderweg 37: Het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een loods door het creëren van woonruimte op de le verdieping. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Dorpstraat. In verband hiermede zal dit gedeelte Brugweg op voormelde dagen tussën 07.00 en 18.00 uur voor ALLE VERKEER zijn gesloten. De vorenstaande maatregel is noodzakelijk omdat tijdens de asfal- teringswe'rkzaamheden de rijbaan geheel zal zijn geblokkeerd door wegenbouwmateriaal (asfaltmachine, walsen, vrachtauto's voor het asfalttransport e.d.). Aan bewoners van de Brugweg ter plaatse zal alle medewerking worden verleend t.a.v. de bereikbaarheid van hun woning per fiets of te voet via de aanwezige parkeerstrook. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Tervisielegging ontwerp-plan Wet op de bejaardenoorden van de provincie Zuid-Holland. Tot 30 oktober 1985 ligt op de afdeling Welzijnszaken van de gemeente Waddinxveen ter inzage het ontwerp-plan Wet op de bejaardenoorden van de Provincie Zuid-Holland, zulks ingevolge artikel 3, derde, vierde en vijfde lid van deze wet. Bezwaren tegen het ontwerp kunnen worden ingediend bij pro vinciale staten van Zuid-Holland. WADDINXVEEN - Werkloze jonge ren tussen 16 en 18 jaar uit Waddinx veen zullen ook kunnen deelnemen aan de lasopleiding voor jongens en meisjes vanaf 16 jaar die in het vormingsinsti tuut De Ontmoeting in Gouda van start gaat. De cursus is bedoeld voor werklo ze jongeren. Om aan de cursus deel te kunnen nemen is een vooropleiding niet nodig. Het is de bedoeling om twee jaar de jongeren een beroep te leren. De cursus vindt plaats gedurende 1 dag per week, leidt op voor het N.I.L.-di ploma geïntegreerd lassen en bestaat uit: praktisch lassen en bijscholing op technisch gebied zoals houtbewerking, solderen, electronica, materialenken nis, gereedschapsleer, tekenen/schet- sen enz. De opleiding vindt plaats in het vor mingscentrum ”De Ontmoeting” en de technische school ’’Nieuwe Vaart” in Gouda. Deze cursus is uitdrukkelijk ook bedoeld voor meisjes. De kosten van de cursus bedragen 175,-per jaar. Voor meer inlichtingen kan men con tact opnemen met de coördinator van de Vakaturebank Waddinxveen Geor ge Latul, tel. 14433, toestel 272). Insch rijving is ncr mogelijk tot 14 oktober. WADDINXVEEN - Een ’’opge rolde zweep” noemen sommigen het door de Waddinxvener Paul Roos gemaakte nieuwe vignet van de protestants-christelijke De Sa- vornin Lohmanschool voor basis onderwijs aan de Lindengaarde. "Maar deze uitleg laten we voor wat ie is”, schrijft de ontwerper in het pasverschenen blad van deze school, waarin hij aangeeft dat in het nieuwe vignet niet alleen de let ters D S. en L. van de Savornin Lohmanschool zijn verwerkt, maar ook op symbolische wijze de weg van kleuter naar leerling bij het voortgezet onderwijs en de maat schappij. Het vignet siert voortaan de school krant, de schoolshirts en de school- vlag. In een toelichting schrijft Paul Roos dat vignetten van oorsprong afstammen van de Amerikaanse handelsreizigers, die geen letter op papier konden krijgen en toch her kenbaar wilden zijn. ”Een kruisje of iets dergelijks was wel de eenvoudigste oplossing, maar toen iedereen dat ging doen gaf dat ook geen herkenning. Fan tasievolle lieden tekenden daarom meer ingewikkelde symbolen en daarmee in feite de voorlopers van de huidige vignetten.” Gemeenteraad Woensdag 23 oktober 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verhoging belastingen, tarieven en rechten. Vaststelling "Verordening op de heffing van onroerend-goedbelas- tingen 1986”. Treffen van maatregelen ter voorkoming van schade aan voorzie ningengebouwtjes woonwagenkamp Sniepweg. Instelling egalisatiefonds afvalstoffenheffing uit terugontvangst A.V.R. WADDINXVEEN - Vanavond woensdag 16 oktober - wordt tussen acht en elf uur de eerste ontmoe- tingsavond van De Open Cirkel in de hervormde De Schaapskooi aan de Nesse (achter de Brugkerk) gehou den. De avond is bedoeld voor iedereen van 21 jaar en ouder. De Open Cirkel wil een veertiendaag se ontmoetingsgelegenheid zijn, ge zelligheid bieden, vanuit de Bijbel be zig zijn, goede gesprekken voeren, ontspanning bieden, samen zingen, inhoud geven aan het christen zijn, zoeken naar Gods bedoelingen en een (huisgevoel geven. Avondopenstelling Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ‘s-avonds gesloten. Herplaatsing De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwverguning te verlenen ten behoeve van het perceel: Beschikbaarstelling krediet aanleg riolering veilingterrein Brede- weg. Beschikbaarstelling krediet verdere aanleg C.A.I. wijk Zuidplas. Beschikbaarstelling krediet voor treffen van voorzieningen in het door de Gereformeerde school in gebruik te nemen schoolgebouw Kerkstraat 13. Voorziening in vacatures Commissie van Bestuur voor de Samen werkingsschool Havo-Atheneum. Verlening subsidie Kerkbestuur Remonstrants Gereformeerde Ge meente Waddinxveen. Beschikbaarstelling éénmalig krediet projekt Gastouderopvang. Beschikbaarstelling kredieten eenmalige uitgaven 1985. Voorlopige vaststelling gemeenterekening 1983. Beschikbaarstelling krediet uitbreiding computersysteem. De stukken liggen ten raadhuize ter inzage; buiten de kantooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Onder het plaatselijke motto: “Van het KWF kun je ook lid worden!” gaan de hele volgende week 170 vrij- willigers/sters op pad om te proberen het huidige aantal leden in Waddinx veen van de “Nederlandse Vereni ging tot steun aan het Koningin Wil helmina Fonds voor de kankerbe strijding” op zijn minst te verdubbe len. Dat brengt dan in een paar dagen tijd het KWF-ledental in dit Gouwe- dorp van 900 op 1.800. Dokter Glaser en zijn vrouwelijke bestuursleden C.C. Blonk (secreta resse), P.W. Trouwborst-Heij, L. Re- horst-van Vliet, H. Kleiweg-de Waal en T. de Jong-Borg hebben er voor gezorgd dat van maandag 21 tot en met zaterdag 26 oktober huis-aan- huis aangebeld zal worden om ant woord te krijgen op de vraag: Wilt u al voor vijf gulden per jaar lid worden van het Koningin Wilhelmina Fonds? Een hoger bedrag mag natuurlijk ook, zo blijkt uit de folder die met deze editie van het Weekblad voor Waddinxveen in ieder huisgezin wordt bezorgd. Het opsturen van de aanmeldingskaart is niet nodig, want die wordt opgehaald. Dat de Wad- dinxveners voor de ons allemaal aan gaande kankerbestrijding het hart op de goede plaats hebben zitten blijkt wel uit de opbrengst van de jaarlijkse collecte. Dit jaar was dat de lieve som van bijna twintig mille. “Dat is een heel mooi bedrag, maar om de kankerbestrijding door te la ten gaan is meer nodig. Bijvoorbeeld meer KWF-leden, zodat de vaste bron van inkomsten kan toenemen”, ver duidelijkt voorzitter Glaser. Hij ver telt dat mede door deze bijdragen op diverse terreinen van de kankerbe strijding bemoedigende vooruitgang wordt geboekt. “Veertig procent van alle kankerpa tiënten geneest”, stelt de Waddinx- veense huisarts in het gesprek dat wij met hem over de KW F-ledenwerfac tie hadden. “Andere vormen van kan ker zijn voor de patiënten “draag baar” te maken. Waar het hierbij wel om gaat is dat eerlijkheid troef moet zijn. Wanneer je de patiënt niet recht in de ogen kunt blijven kijken wordt het heel moeilijk”. Het is niet bekend hoeveel kankerpa tiënten er in Nederland zijn. Dokter Glaser: “Een grove schatting gaat uit van 500.000 mensen. Dat zou voor Waddinxveen een getal van ongeveer 800 opleveren. Maar dit is een onbe trouwbaar cijfer. Wel betrouwbaar is het aantal nieuwe kankerpatiënten 12222 01820-24255 13000 13000 Over de ziekte kanker, de kankerbe strijding,' de noodzaak van goede en vroegtijdige voorlichting, de bemoe digende resultaten die worden be reikt bij de bestrijding van deze ziekte, het toenemend aantal genezen kankerpatiënten, het belang van de KWF-collectes en de noodzaak van steeds meer leden zijn zaken waar over dokter Glaser veel, boeiend en leerzaam kan praten. Het is zijn hoop dat het Waddinx- veense aantal KWF-leden van 900 op 1.800 gebracht zal kunnen worden. Landelijk zijn er al 600.000 mensen lid van het Koningin Wilhelmina Fonds. De vandaag gestarte leden werfactie is er het duidelijke en over tuigende bewijs van dat ook het lid maatschap van zoveel mogelijk Wad- dinxveners zeer gewenst is. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3