1W BQ tapijt palet Rabobank O tapijt mooi ribtapijt kleur: bruin modieus behang een zware kwaliteit behang met motieven maar ■195 unibehang Q95 2495 IJ95 S=~-~ wit structuur behang 1195^ ,£^<7^ wandbekleding Burgemeesters tekenen appèl voor 3e Wereld a r A t-c 495 995 vinyl behang Landelijke oproep voor actief beleid WITTE PRIJZENHAL: MAGAZIJN VOL PAKKETTEN I Paddestoel Tweedaagse bazar in De 1- v.n12v60 Volksbank (CVB) Burgemeesters ondertekenden dit appèl Spaardoel is bepalend voor spaarvorm Geen andere verdeelsleutel voor Gouwebos 4®- 1 II il van 6*95 Duiiui codicils bij Centrale I •yyaddinxveen van 19.95 -J. X r -3, <fr van van van voor voor per rol van voor voor voor v I T A oersterk ribtapijt kleur: blauw 400 cm breed ^/AXvoor 4- van w/ 400 cm breed van 34 7 A. '•y 0 Perrol spotgoedkoop in prijs in de kleuren: beige, blauw, grijs en rose van <->/ voor I perrol schitterende soorten unibehang in een dikke kwaliteit voor een lage prijs! voor perrol van ■i I per meter ■■V per meter f voor perrol I Scdecraven J Overtocht 48a tei- 01726-15566 Noordkade 149 i 01828-122° 5 zware duplex kwaliteit met prachtig blijvend reliëf A voor schitterende dessins rol van 7,80 meter lang en 53 cm breed per rol j 7 voor per per rol v voor 7khh K perrol schitterend combinatie* behang vervaardigd van duplex papier dikke en superdikke rollen behang van topkwaliteit A X per rol HQ voor 12.95 van perrol zwaar opgeschuimd superdik en 100% afwasbaar ning O o o [A A o 0 wordt 1 spaarzegel gegeven. Voor een boekje met 300 zegels staat een gratis levensmiddelenpakket klaar, zoveel als men maar gespaard heeft. öt> -N- Een publikatie van de Rabobanken in Boskoop en Waddinxveen. 0 o WADDINXVEEN - Volgende week wordt in ons land de Nationale Donor week ’gehouden De Centrale Volks bank. met in Waddinxveen een kantoor aan de Overtoom in de Oostpolderwijk, werkt daaraan mee door belangstellen den donorcodicils beschikbaar te stel len Patiënten met kunstnieren en ernstige leverziekten zouden geholpen kunnen worden, indien nog meer mensen een donorcodicil schreven. Dan zouden er •ook meer brandwond-patienten sneller en met minder pijn kunnen genezen, soms het leven worden gered. Voor de ze patiënten en al die anderen die door middel van een transplantatie geholpen kunnen worden, is er de Nationale Do- norweek. Dit jaar moeten er minstens een miljoen codocildragers bij komen. Om dat te bereiken moeten er op zo veel mogelijk plaatsen codicils beschikbaar zijn en moet er aandacht aan gegeven worden Aan het eerste wil de Centrale Volks bank graag meewerken door in al haar 630 vestigingen het donorcodicil be schikbaar te stellen. Voor de aandacht, werkt de Werkgroep Donorwerving nauw samen met de Nederlandse Sport Federatie en de Veronica Omroep Or ganisatie. o o< o® Op de bazar is van alles te doen: schiettent, sjoelen, enveloppenkraam, muizenspel, grabbelton en rad van avontuur. Tevens wordt zaterdag avond de trekking verricht van de verloting met als hoofdprijs een da mes- of herenrijwiel. 71.;, I WADDINXVEEN - De vrijdag (van af 19.00 uur) en zaterdag (tussen 14.00-17.00 uur en na 19.00 uur) te houden bazar van de speeltuinvere niging De Paddestoel in het gelijkna mige wijkgebouw aan de Lijsterbes straat is een jaarlijks terugkerend evenement, waarvan de opbrengst zo als gebruikelijk is bestemd voor het jeugdwerk in de Bomenwijk. 7 WOERDEN Een blik in het centra le magazijn van de Witte Prijzenhal in Woerden, waarvan de voor Wad- dinxveners en Boskopers dichtsbij gelegen vestiging in Reeuwijk-Dorp is. Daar staan gereed de levensmid delenpakketten ter waarde van 50 gulden waarvoor gespaard kan wor den. Bij elke besteding van vijf gul den in de levensmiddelenafdeling WADDINXVEEN - Het appèl waaronder ook Waddinxveens burgemeester C.M. van der Lin den en Boskoops burgemeester J.H. Reinders hun handteke ningen zetten heeft deze in houd: “Gemeenten hebben het alles behalve gemakkelijk. Gemeen ten worden geconfronteerd met een groeiend aantal pro blemen die steeds ingewikkel der worden. Veel van die pro blemen komen van buiten de gemeentegrenzen. Ze vinden hun oorzaak in een verande rende wereld. De vorm en ernst van de vraagstukken kunnen per land, per plaats verschillen. Ontwikkelingslanden hebben te kampen met de grootste en meest ernstige. Er bestaat een samenhang tus sen de problemen in de wereld. Oplossingen zonder samenhang met de westerse samenleving aan te geven zijn schijnoplos singen; daarom is ook voorlich ting in de rijke landen zo be langrijk. Vanuit die opvatting ondernemen ruim 200 gemeen- ten in Nederland aktiviteiten op het terrein van ontwikke lingssamenwerking. Het is be langrijk dat meer gemeenten de ontwikkelingsproblematiek op plaatselijk nivo aan de orde stellen. Daar kunnen mensen relaties met de internationale samenleving vaak het beste be leven. En erbij betrokken wor den. Het is belangrijk: - een gemeentelijk beleid ten aanzien van ontwikkelingssa menwerking te voeren en daar mee ontwikkelingssamenwer king op plaatselijk vlak te ver ankeren. - aktiviteiten te ontwikkelen waarbij gemeenten en particu liere organisaties elkaar onder steunen en een breed draagvlak vormen. - een plan op te stellen voor ge richt voorlichtings- en vor- mings-aktiviteiten, al dan niet in samenhang met steunverle ning aan projekten in ontwik kelingslanden. een aparte begrotingspost voor ontwikkelingssamenwer king in het leven te roepen. - het overleg over dit beleids terrein op gemeentelijk nivo gestalte te geven’’. voeren. worden opgesteld voor voorlichtingsac tiviteiten binnen gemeenten, bij voor keur in samenhang met projecten in ontwikkelingslanden. Steeds meer Ne derlandse gemeenten verlenen steun aan het opzetten van projecten in de derde wereld door het ter beschikking stellen van fondsen, van deskundigheid of beide. ’’Door een problematiek die door z’n aard veraf ligt dichterbij de bevolking te brengen kunnen gemeenten en gemeen telijke groepen een belangrijke bijdra ge leveren aan ontwikkelingssamenwer king”, vinden ook de eerste burgers Van der Linden en Reinders. Hun bei den gemeenten verzorgden vorige week woensdag twee druk bezochte presenta ties op de conferentie "Gemeenten en Ontwikkelingssamenwerking” in het Noordbrabantse Veldhoven. 2895 Herinnert u zich nog dat televisiespotje over die man die in huis een hele reeks goede plekjes gevonden meende te hebben voor zijn spaargeld? Hij bewaarde een paar bankbiljetten in het diepvriesvak van de koelkast, onder een gangloper, in een oud stoeltje op zolder. Totdat er brand uitbrak en al les letterlijk in rook opging. Gelukkig zijn de meeste mensen wijzer dan deze ’televisiester Dat blijkt wel uit het feit dat alleen al aan alle Rabobanken samen bijna zestig miljard gulden aan spaargeld is toevertrouwd. Dagelijks adviseren wij dan ook tientallen cliënten over de manier van sparen die in hun situatie het best past. Eén week per jaar besteden we speciale aandacht aan het belang van de spaarder. Tijdens deze spaarweek (dit jaar van 14 tot en met 18 oktober) kunnen spaarders naast een goed advies en gunstige voorwaarden ook nog een extra attentie verwachten. Via het televisiefilmpje werd vooral duidelijk gemaakt dat geld bij de bank veilig kan worden bewaard, maar sparen is natuurlijk meer. Je krijgt rente, je hebt ’een appeltje voor de dorst'. Bovendien vinden veel mensen het een plezierig gevoel dat ze een bedrag dat op een spaarrekening ’apart' is gezet, niet zo gemakkelijk zullen uitgeven. Sparen dus, maar hoe vind je uit de diverse mogelijkheden de juiste spaar vorm? Het is belangrijk om in de eerste plaats vast te stellen met welk doel er wordt gespaard. Wordt er maandelijks een bedrag opzij gelegd om over twee jaar een andere auto of nieuwe meubels te kunnen kopen? Wilt u wat achter de hand hebben voor het geval de wasmachine het plotseling be geeft? Vindt u het een leuk idee om de kinderen een spaarbankboekje mee te geven op het moment dat ze gaan trouwen? Het spaardoel bepaalt voor een belangrijk gedeelte hoe gemakkelijk en hoe snel u over uw geld moet kunnen beschikken. Er bestaat altijd wel een spaarrekening die op de door u gewenste beschikbaarheid aansluit. Zo is er een spaarvorm waarbij u direct elk gewenst bedrag kunt opnemen. Bij an dere mogelijkheden zijn er beperkingen in het bedrag dat u ’vrij' kunt op nemen (meer opnemen is vaak wel mogelijk, bijvoorbeeld met een bepaal de opzegtermijn) of staat uw geld een bepaalde periode ’vast’. Overigens zal de bank er geen moeite mee hebben als u voor verschillende spaardoeleinden aparte rekeningen wilt openen. De hoogte van de rente houdt direct verband met de gekozen spaarvorm. Over het algemeen kan de bank minder doen met geld dat u direct kunt op vragen en dat komt tot uitdrukking in het rentepercentage. Een hogere ren te is mogelijk als het spaargeld wat langer wordt vastgezet. Het is heel aan trekkelijk om regelmatig iets opzij te leggen en zo een hartewens dichterbij te zien komen. Nog gemakkelijker is het als een bepaald bedrag automa tisch naar de spaarrekening gaat. U kunt met de bank afspreken dat maan delijks een vast bedrag.van de privé-rekening naar de spaarrekening wordt overgeschreven. Ook het automatisch overmaken van wisselende bedragen (alles wat boven een bepaald saldo op uw privé-rekening staat) is mogelijk. Met verstandig sparen doet u niet alleen uzelf een plezier, maar dient u ook het belang van onze economie. De meeste spaargelden worden uitgeleend aan bedrijven en instellingen die daarmee aan de toekomst bouwen. Uiter aard zorgt de bank ervoor dat zorgvuldig wordt omgegaan met het spaar geld en dat de spaarders geen risico lopen. Het geld dat aan de Rabobank wordt toevertjpuwd, wordt vanwege de lokale zelfstandigheid vair onze banken zelfs voor het merendeel weer gebruikt binnen de plaatselijke ge meenschap. Daarmee draagt elke spaarder bij aan de welvaart in zijn eigen omgeving. Waddinxven, dat in Veldhoven aanwe zig was met de wethouders drs. M. Kraaijestein (PvdA) en mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) en de leden van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen Em ka Krösschell, Corrie Smallegange en Han Erath, gaf informatie over de ge steunde ontwikkelingsprojecten in To rna (Boven-Volta) en Lima (Peru). In Torna werd geholpen met een platte- landsproject en in Lima wordt gepro beerd bedrijfjes met arbeiderszelfsbe- stuur het hoofd boven water te laten houden. De Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, in 1975 opgericht, bestaat uit vertegenwoordi gers met verschillende politieke parti jen en persoonlijke geïnteresseerden. Boskoop, dat acte de presence gaf in de persoon van burgemeester J.H. Rein ders en Ruth Thieme, Nathalie Meijs en Kees Broek van de Stichting Mali-Bos- koop, probeerde in 1982 al een koppe ling aan te gaan met een gemeenschap in de Derde Wereld, naast de jumelage met het Westduitse plaatsje Bruchko bel. Dat lukte niet. Begin 1984 zette de Boskoopse Solidatiteitswinkel de schouders onder een koppelingsproject van de SNV, een herbebossingsproject in het Sahelland Mali en opgezet door een daar als vrijwilliger werkzame boomkweker uit Hazerswoude. Op 14 december 1984 werd de Werk groep Mali geïnstalleerd tijdens en openbare Mali-avond in de raadszaal van het Boskoopse gemeentehuis. Hier na is de Werkgroep Mali begonnen met het formuleren van een doelstelling, het verwerven van een rechtspersoonlijk heid en het aanvragen van subsidie. Dit resulteerde in de oprichting van de Stichting Mali-Boskoop op 5 juni 1985 en de toewijzing van f. 1.000,- startsub sidie door de gemeenteraad, dezelfde maand. Er staan nu diverse gerichte ac ties op stapel voor de opzet van een de centrale minikwekerij in Mali. WADDINXVEEN/BOSKOOP - B. en W. van Waddinxveen hebben hun collega’s van Boskoop geschreven dat er volgens hen geen redenen aanwe zig zijn om een voorstel te doen tot wijziging van de regeling ten aanzien van de verdeling van de kosten van het Recreatieschap Bospark naar ge lang van het aantal inwoners, zoals gesteld in de dit voorjaar aangeno men motie van de gemeenteraad van Boskoop. Het Bosparkschap ontwikkelt en be heert namens de gemeenten Wad dinxveen en Boskoop het Gouwebos tussen beide gemeenten. Waddinx veen heeft met 22.000 inwoners een groter belang bij deze groene long dan Boskoop, dat 16.000 inwoners heeft. Maar in de verdeling van de kosten zal dit niet tot uitdrukking worden gebracht, zo blijkt uit de Waddinx- veense brief aan Boskoop, die in af schrift aan de volgende week woens dagavond vergaderende Waddinx- veense gemeenteraad is gestuurd. 12?5 o De actie startte vorige maand al en loopt door tot 18 december. Wie geen levensmiddelenpakket wil krijgt de helft van de winkelwaarde, terug. (Foto: Cees Bakker). ES 1 WAADINXVEEN/BOSKOOP - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden en Boskoops burgemeester J.H. Reinders behoren tot de groeiende groep "Burgemeesters voor de Derde Wereld”, die een appèl hebben ondertekend waarin gemeenten worden opgeroepen een actief beleid tegenover de ontwikkelingslanden te Het appèl gaat uit van de Stichting Ne derlandse Vrijwilligers (SNV) en de Na tionale Commissie voorlichting en be wustwording Ontwikkelingssamenwer king (NCO)Beide organisaties zijn van mening dat het belangrijk is ontwikke lingssamenwerking ook op plaatselijk niveau aan de orde te stellen. Gemeenten kiijgens steeds meer te ma ken met internationale relaties en ont wikkelingssamenwerking door bijvoor beeld handel scontacten, het aangaan van stedenbanden met plaatsen en ont wikkelingsprojecten in de derde wereld en de aanwezigheid van buitenlandse werknemers en vluchtelingen. In het appèl wordt gepleit voor samen werking tussen gemeenten en particu liere organisaties om ontwikkelingssa menwerking ook op lokaal niveau te verankeren. Verder dienen plannen te behang knal Iers wc' ox -7 van 8'45 f/ slQ9fc Ssfl a ’i-'' 1'

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9