Plannen voor een echt Waddinxveens centrum Zuidplas heeft 1.027 huizen 613 bewoond, 414 in aanbouw BEGROTING 1986 GEMEENTE WADDINXVEEN Bodemonderzoek op drietal lokaties Miljoen voor sportvelden Werk aan diverse bestemmingsplannen Twee bruggen op een nieuwe munt Vernieuwing Brugcentrum en Dorpstraat gaan door B. en W. teleurgesteld over te geringe sociale bouw Afvalstoffen Hinderwet Sjoelavond Meldpost Milieu-ambtenaar Provincie werkt aan een nieuw streekplan Hefbrug bestaat 50 jaar, rijkswegbrug weer in gebruik Elders Inhaal achterstand Personeelszaken Teleurstelling Dorpstraat Normaal onderhoud Brugcentrum Achterof Coenecoop y Stadsvernieuwing 13 De oude rijksbrug over de Gouwe, waarvoor het Gouwe-aquaduct in de Beijerincklaan. ton gemoeid zal zijn met wegreconstructies A plaats is gekomen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Op dit moment zijn in Waddinxveens nieuw- ste woonwijk-in-wording Zuidplas 613 huizen gebouwd en 414 centrum, behoudens de bestemming huizen in aanbouw. Dat zijn er dus in totaal 1.027. Voor 1986eZijn ISeeT.: bouwplannen i„ voorblreidin,, voor ongeveer 170 WADDINXVEEN In de toelichting op de gemeentebegroting voor 1986 staat dat er ongeveer een miljoen gulden nodig is voor de vervanging en het onderhoud van buitensportvelden en dat er een kleine vier ton gemoeid zal zijn met wegreconstructies en groot onderhoud. hoe Waddinxveen toch worden. De gemeente gaat ook verder met nieuwing” in het Brugcentrum en l._: Z?_. uit de toelichting op de gemeentebegroting Dit jaar is verder gestudeerd op de ontwikkeling van een centrumbeleid. Een aantal gedachten en ideeën heeft wat meer vaste vorm gekregen. Thans wordt gewerkt aan een beleidsadvies ter bespreking in het college en daar na in de raadscommissie voor de ste woonwijk-in-wording Zuidplas 613 huizen in aanbouw. Dat zijn er dus in totaal 1 nu bouwplannen in voorbereiding voor ongeveer 170 woningen het gebied tussen Piasweg en Beijerincklaan. WADDINXVEEN Op het gemeentehuis wordt druk bekeken hoe Waddinxveen toch aan een centrum geholpen zou kunnen de “stads- en dorpsver- i het Dorpstraatgebied, zo olijkt igroting voor 1986. Een beeldbepalend gezicht in Waddinxveen: de hefbrug. (Foto: Archief) I Van den Berg BV, Rehorst BV, Phi- de Staringlaan vooroverlegfase J lan bij WADDINXVEEN - In het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinx- veen aan de Alberdingk Thijmlaan wordt woensdagavond 6 november weer een sjoelavond gehouden. Op de laatst gehouden sjoelavond won Peter Sliedrecht in de klasse A, Joop Breedijk in de klasse B, Bas Koppenaal in de klasse C en mevrouw C.G. Cozijnsen in de klasse D. Centrum (tussen spoorlijn en hef- brug): Eerst nadat beslissingen zijn genomen inzake de beoogde bijstel ling van het centrumbeleid zullen de werkzaamheden aan dit bestem mingsplan worden gestart. Dit omdat de hefbrug volgend jaar 50 jaar oud is en omdat de voormali ge rijkswegbrug het regionale verkeer tussen Henegouwerweg en Kanaaldijk eind 1986 aan een nieuwe Gouwe- verbinding gaat helpen. burgseweg en op een tweetal sloot- dempingen langs de Henegouwerweg. Op grond van een nader onderzoek is de lokatie coatingbedrijf Mercurius- weg als niet vervuild gerubriceerd; derhalve zijn geen verdere maatrege len nodig. In december 1984 voteerde de raad een krediet van f. 400.000,- (af te schrijven in 40 jaar) voor de dekking van de voor de gemeente blijvende kosten van de bodemsanering. Tot eind 1985 zal hiervan ca. f. 215.000,- aan onderzoekskosten zijn verbruikt, waarboven nog declaraties wegens assistentie van Milieubureau en van de kosten van het provinciale sane- ringsbureau worden verwacht. Het resterende bedrag wordt voorshands voldoende geacht, zodat in de begro ting 1986 geen nieuwe lasten zijn geraamd. Door middel van een provinciale sub sidie ad f. 60.000,- per jaar aan het intergemeentelijke samenwerkingsor gaan Midden-Holland wordt de mo gelijkheid geschapen een 24-uurs be reikbaar centraal meldingspunt voor milieuklachten voor de regio Mid den-Holland te starten. Achterliggen de bedoeling is centraal meer inzicht in het klachtenpatroon te krijgen, een gelijke klachtenbehandeling voor de gehele provincie te bewerkstelli gen en zonodig onmiddellijk te kun nen optreden. Zolang Waddinxveen niet is aangesloten bij de Milieudienst Midden-Holland, zullen de centraal ontvangen klachten voor afhandeling weer naar Waddinxveen worden doorgesluisd. De uitvoering van het hinderwet uitvoeringsprogramma, gebaseerd op plm. 50 nieuwe of herziene hinder wetvergunningen per jaar, loopt nog niet zoals gepland. Door personeels wisseling en ziekte is de technische begeleiding sterk achtergebleven zo dat in 1985 slechts plm. 20 vergun ningen het college zullen passeren. Wel is daarnaast gestart met controle van verstrekte hinderwetvergunnin gen die ouder zijn dan 10 jaar. In het kader van de hinderwet zijn sinds 1980 plm. 90 niet meer gebruikte of ondoelmatig functionerende opslag tanks uit de bodem verwijderd of af doende onschadelijk gemaakt. De nog in de bodem liggende buiten ge bruik gestelde brandstoftanks verei sen thans een inventarisatie, controle en een planning om tot neutralisatie of verwijdering over te gaan. In haar vergadering van 25 juni 1985 is de commissie voor ruimtelijke or dening en woningbouw akkoord ge gaan met het voorstel om eerst na de beslissing van Gedeputeerde Staten omtrent de goedkeuring van het be stemmingsplan Brugcentrum 1982 over het al dan niet invoeren van een voorkeursrecht (erfpacht) te beslui ten. Nu het bestemmingsplan recen telijk door Gedeputeerde Staten (ge deeltelijk) is goedgekeurd zullen B. en W. binnekort op deze aangelegen heid terugkomen. Bomenwijk: Het ontwerp van het nieuwe bestemmingsplan Bomenwijk verwachten B. en W. binnenkort om advies te kunnen voorleggen aan de commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw, waarna het ontwerp in het'wettelijk vereiste vooroverleg zal worden gebracht. Er wordt in 1986 slechts een vervan gingsinvestering opgevoerd voor een zandstrooier. Afgezien wordt van ver vanging van een grondfraiser. Het jaar 1985 wordt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven ge kenmerkt door een relatief hoog ver trek van personeel door vertrek naar elders en vertrek wegens pensione ring of VUT. Daarnaast zijn er enkele langdurige ziektegevallen. Een en an der heeft er toe geleid dat ook voor de binnendienst een beroep moest worden gedaan op het aantrekken van tijdelijke uitleenkrachten en op uitbesteding van werkzaamheden. Een aantal sollicitatieprocedures is afgerond of wordt binnenkort afge rond. Voor een enkele functie die vacant is, wordt gewacht totdat het toekomstige organisatiemodel defi nitief is geworden. WADDINXVEEN - Met het oog op de behandeling van de begroting voor 1986 hebben B. en W. de gemeente raad een overzicht gegeven van de stand van zaken met betrekking tot diverse bestemmingsplannen. Coenecoop: Het bestemmingspl; Bedrijventerrein Coenecoop is I Koninklijk Besluit van 15 maart 1985 onherroepelijk geworden. Ten aanzien van die delen, waaraan Gede puteerde Staten eerder goedkeuring hebben onthouden, zal een planher- ziening moeten worden vastgesteld. Thans is er geen directe aanleiding om een planherziening op korte ter mijn te entameren. De gastransport leiding dient nog juridisch/planolo- gisch te worden geregeld, doch het feit, dat de leiding reeds is gelegd en er voorts afspraken zijn gemaakt met de Gasunie omtrent de strook aan weerskanten van de gastransportlei- ding die niet mag worden bebouwd, maakt die regeling voorshands weinig urgent. Wel dient ter voldoening aan het be paalde in de Wet geluidhinder het ter rein nog te worden gezoneerd in ver band met de toelaatbaarheid van zgn. A-inrichtingen. Het ontwerp-zonebe- sluit is inmiddels in de commissie voor ruimtelijke ordening en woning bouw in positieve zin behandeld. Na heeft natuurlijk alles te maken met het nieuwe bedrijvenpark Coene coop, dat door deze nieuwe verbin ding nog beter bereikbaar wordt. Het “jaar van de bruggen” betekent in Waddinxveen dat er in 1986 weer een paar feestjes gebouwd zullen kunnen worden. “Wij zijn van plan op het gebied van public relations re presentatief te zullen gaan uitpak ken”, heet dat in wat ambtelijke, maar niet minder onduidelijke taal. de begroting doorschemeren, tot ze ker de uitgifte van één bijzondere herdenkingsmunt. Na de munten ter gelegenheid van het 750-jarig be staan van Waddinxveen in 1983 en het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda in 1984 komt er nu dus een herdenkingsmunt met aan de ene kant de hefbrug over de Gouwe en aan de andere kant de voormalige rijkswegbrug over de Gouwe. ontvangst van het advies van de In specteur voor de Milieuhygiëne zal het ontwerp ter visie worden gelegd. De zoneringsactiviteiten dienen te zijn afgerond op 1 september 1986. Wijk Zuidplas: Het komende begro tingsjaar zullen de werkzaamheden in het bestemmingsplan Wijk Zuid plas in hoofdzaak betrekking hebben op het vervaardigen van uitwerkings- plannen voor de realisering van diver se bouwplannen. In het kader van de vaststellingsprocedure wordt de com missie voor ruimtelijke ordening en woningbouw steeds om advies ge vraagd. De le t/m 6 e uitwerking is thans in procedure. Dit uitwerkings- plan regelt de bestemming en het ge bruik van de gronden in die delen van de wijk waar eerder bouwvergunning is verleend voor een aantal reeds ge heel of gedeeltelijk gerealiseerde bouwcomplexen. De uitwerkings- plannen 7 t/m 10 zijn inmiddels door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Diverse uitwerkingsplannen zijn thans in voorbereiding om de voort gang in de (woning)bouw juridisch/ planologisch veilig te stellen. Groen structuur, omgevingskunst, aanpas singen in de verkeersstructuur en de invulling van het centrumgebied van de wijk zullen daarenboven eveneens de nodige aandacht opeisen. Jurisprudentie heeft tot de conclusie geleid dat gemeenten in hun vergun ningenbeleid slechts een beperkt aan tal voorwaarden aan de particuliere transporteurs van bedrijfsafval kun nen opleggen. Daardoor blijven de mogelijkheden open tot ongewenste afvalstromen en afvalopslag. De pro vincie heeft terzake de taak contro lerend en verbaliserend op te treden. De reinigingsdienst heeft het inzamel- schema zodanig gewijzigd dat met hetzelfde personeel en materieel ook de uitbreiding van Waddinxveen in 1986 bediend kan worden. Het college heeft als gebaar naar het bedrijfsleven en uit concurrentieover- wegingen (behoud en mogelijk uit breiding van klanten) gemeend de ta rieven voor containerhuur en lediging te moeten verlagen van f. 1.310,- naar f. 1.200,- per jaar voor de eerste container van 600 liter en van f. 992,50 per 2e container naar f. 900,-. Voor het eenmaal per 14 dagen ledi gen wordt het tarief verlaagd van f. 755,- naar f. 700,-. Door inzet van de bij voorjaarsnota 1985 vervulde vacature buitendienst in de algemene straatreiniging zijn de klachten over zwerfvuil etc. vermin derd. B. en W. zijn van plan het provinciaal bestuur te vragen de oude rijksweg brug de naam Coenecoopbrug te ge ven en de weg daar naar toe Coene- coopweg te noemen. Deze naam De achterstand in de woningbouw bedroeg per 1 januari 1985 ongeveer 487 woningen. Per 1 januari 1986 zal de achterstand op basis van de in het bestemmingsplan Wijk Zuidplas neer gelegde formule ca. 310 woningen bedragen (incl. een aantal wooneen heden). In totaal is voor 1986 de bouw van ca. 304 woningen in voor bereiding. Per 1 januari 1987 zal er, in dien de bouwplannen alle kunnen worden ge realiseerd geen achterstand meer be staan. De woningvoorraad per 1 sep tember 1985 bedroeg 7717 wonin gen. Het beleid van het college is erop ge richt bestaande zogenaamde “open gaten” in de diverse wijken in te vul len. Lokaties, in eigendom van de ge gemeente, welke daarvoor in aanmer king kunnen komen zijn laatstelijk besproken in de commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw. Bouwactiviteiten vinden thans plaats of zullen spoedig plaatsvinden op de volgende lokaties: Oostpolderwijk (21 woningen), Dorpstraat (21 wo ningen) en verspreid diverse particu liere woningen (8). Voor 1986 zijn bouwplannen in voorbereiding voor het Brugcentrümgebied (ca. 65 loka tie Baan), in het Dorpstraatgebied (lokatie Kleikade/Onderweg 29) en een lokatie in de Dorpstraat naast Van Velde B.V. (3). WADDINXVEEN - Volgend jaar zal het nader bodemonderzoek op de volgende lokaties worden voortgezet, zonodig overgaand in het zogenaam de saneringsonderzoek waarbij de methode van bestrijding wordt vast gelegd: Alpherbrink (waar de voor malige brandstoftanks van de toen malige meubelfabriek als oorzaak zijn gelokaliseerd), verffabriek Wilhelmi- nakade en terrein voormalige gasfa briek aan de Kromme Esse. De saneringsuitvoering van de drie hiervoor genoemde lokaties is in het provinciale plan voorzien in 1988. Het college zal ten aanzien van de Alpherbrink, aandringen op een snel lere aanpak. In 1986 zal worden begonnen met het zogenaamde “nader onderzoek” i aan de Middel- Bij het vertrek (wegens promotie el ders) van de gemeentelijke milieu ambtenaar bij de dienst van open bare werken is wederom gesproken over de mogelijkheid om een groot deel van de technische milieuzaken onder te brengen bij het Milieuburo van het intergemeentelijk samen werkingsorgaan Midden-Holland. Voornamelijk wegens de loketfunctie is besloten toch door aanstelling van een eigen milieu-ambtenaar in de vacature te voorzien. Het samenwer kingsorgaan heeft inmiddels besloten de loketfuncties bij aan de regeling deelnemende gemeenten te garande ren, door de betreffende ambtenaren enkele ochtenden per week te detacheren op de betreffende secre tarieën. Tijdens de vacature, tijdens ziekte en voor specialistische zaken is het afgelopen jaar wel van de diens ten van het Milieubureau en andere instanties gebruik gemaakt. Geraamd wordt dat dit bedrag in 1986 met f. 5.000,-- zal stijgen tot f. 25.000,- per jaar. lips Pensioenfondsen, Vink BV, Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en particulieren. De Waddinxveense nieuwbouw ken merkt zich sedert het slaan van de al lereerste paal in 1983 door een voort durend bouwproces. De commissie voor de ruimtelijke ordening en wo ningbouw wordt over de voortgang in de bouw maandelijks geïnfor meerd. Ook vindt minstens lx per jaar een excursie plaats naar de nieuwbouwwijk waarbij de voortgang daadwerkelijk in ogenschouw kan worden genomen. Vele raadsleden nemen aan die excursie deel. Oranjewijk ‘75 (3e herziening): Dit bestemmingsplan regelt de uitbrei ding van de Albert Heijn-vestiging aan het Koningin Wilhelminaplein, de legalisering van uitbreiding van een cafetaria aan het Koningin Wilhelmi naplein, de aanleg van parkeervoor zieningen aan de noordzijde van de Albert Heijn-vestiging waar nu wo ningen en bedrijven zijn geprojec teerd en detailhandelsactiviteiten in het voormalige benzine-station aan de Frederik Hendriklaan. Het ont werp van dit plan is inmiddels ter vi sie gelegd. Van de 1.027 gebouwde en in aan bouw zijnde huizen zijn er 475 in de koopsector neergezet en 552 in de huursector. Het aantal woningen voor één- of tweepersoonshuishou dens bedraagt tot nu toe 63. Kijkend naar de financieringswijze zijn van de 1.027 woningen' er 22 procent in de sociale huursector gebouwd, 15 pro cent in de marktsector met premie, 29 procent in de vrije sector (premie C) en 34 procent in de vrij sector zonder subsidie. Bij de opstelling van het bestem mingsplan werd de differentiatie naar financieringswijze als volgt nage streefd: 35 procent woningwetwo ningen, 20 procent premiekoop-A- woningen, 20 procent premiekoop-B- woningen, 20 procent premiehuur- woningen en 5 procent vrije sector woningen. De sedert de vaststelling van het be stemmingsplan Wijk Zuidplas als ge volg van bezuinigingen bij de rijks overheid veranderde programma’s met betrekking tot de financiering van de woningbouw is er oorzaak van dat de vooropgezette doelstelling niet is gehaald. B. en W.: “Onze teleurstelling over het in onze ogen te weinig toegeken de aantal budgetcontingenten hebben wij meerdere malen laten blijken. Niettemin prijzen wij ons gelukkig, dat onze inspanningen hebben kun nen resulteren in een differentiatie, waarbij dient te worden benadrukt dat in het aantal vrije sectorkoop- woningen (287) er ca. 170 woningen zijn opgenomen in een prijsklasse on der de f. 150.000,-”. De Zuidplashuizen zijn tot nu toe ge bouwd in opdracht van de woning bouwverenigingen Waddinxveen en Ons Begin en de bouwbedrijven __o Noorlander Bouw BV, De Langen en aan de voormalige vuilnisbelten Van den Berg BV, Rehorst BV, Phi-de Staringlaan en aan stylist Cees van Es aan de Zuidkade 16-17, met grotendeels de bijbeho rende grond, alwaar ingevolge het plan woningen zijn geprojecteerd. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat het aanwezige winkelbestand zo veel mogelijk moet worden gehand haafd. Het “jaar van de bruggen” zal aanlei ding zijn, zo liet burgemeester C.M. van der Linden in een toelichting op drage verstrekt uit het provinciale stadsvernieuwingsfonds van f. 197.200,-. Het indringende verzoek om buiten de vaste bijdrage, waar ze ker recht op bestaat, ook een inci dentele bijdrage voor het project Baan in het Brugcentrum te verstrek ken, wordt naar verluid gehonoreerd. De aanvragen voor bijdragen uit het provinciale stadsvernieuwingsfonds voor 1986 zijn inmiddels weer inge diend. Opnieuw is weer met klem verzocht om toekenning van een in cidentele bijdrage. In 1986 wordt een vaste bijdrage verwacht van f. 226.000,-. De raadsleden kunnen voorstellen te- gemoet zien om door middel van het te nemen zogeheten volume besluit de vaste bijdrage opnieuw aan te wenden ter financiering van het pro ject Baan en Bruwa in het Brugcen- trumgebied en deels ter financiering van woningverbetering door eige- naar/bewoners. De - vooral financiële - gevolgen van de invoering van de Wet op de Stads en Dorpsvernieuwing doen zich ook in het gebied van de Dorpstraat en omgeving gevoelen. Desalniettemin wordt gepoogd het komende be grotingsjaar een bouwplan te reali seren in de gesubsidieerde koopsec tor in het gebied van de Kleikade/ Onderweg, een en ander op basis van reeds genomen besluiten. Eerst nadat duidelijkheid is verkre gen over de best haalbare invulling van het gebied ten noord-westen van de Dorpstraat nemen B. en W. zich voor om een bestemmingsplanher-- ziening op te starten waarin dan te vens het gebied Kleikade/Onderweg nader zal worden geregeld. Vooruitlopend op het rapport over vervanging en onderhoud van de bui tensportvelden, waarbij tevens de doelstelling is de onderhoudskosten te verlagen, zijn kapitaallasten voor zien voor reconstructie van 2 tennis banen (van de 22), aanleg van 2e kunstgrasveld, aanleg van zandkunst- stofveld, verplaatsing korfbalaccom- modatie naar vrijkomend hockeyveld en 2e fase atletiekaccommodatie. In de sector wegreconstructies/groot- onderhoud zijn in de begroting de kapitaallasten opgenomen voor meer kosten asfalteren restant Noordkade, bijdrage gemeente aanleg fietspad Zwarteweg en vervanging oude arma turen openbare verlichting. Voor omvangrijke investeringen in de zwembaden, wanneer besloten zou worden tot renovatie, zijn nog geen kapitaallasten geraamd. De jaarlijkse storting van f. 100.000,-- in het grootonderhoudsfonds is gehand haafd. Deze post kan wellicht gedeel telijk worden aangewend als dekking voor te doene investeringen. Voor dakbedekking- en centrale ver- warming-vernieuwing aan openbare basisscholen wordt geput uit het in deze begroting te storten fonds grootonderhoud openbare basisscho len. voor de gymnastiekzalen Anna van Burenstraat (c.v.) en Staringlaan (dakdekkerswerk) wordt ruim f. 50.000,- gevraagd. Een en ander zal uit de ruimte bij voorjaarsnota moe ten worden geput. Voor de gebouwen in beheer bij de commissie sociaal-cultureel werk zijn de noodzakelijke onderhoudsbedra gen voor 1986 geraamd. Daarnaast stelt het college voor om een jaarlijk se storting te doen van f. 10.000,- in een in te stellen fonds grooton derhoud voor deze gebouwen. Voor het onderhoud van gymnastiektoe- stellen is de onderhoudspost aanmer kelijk verhoogd van f. 5.650,— naar f. 10.000,-. Voor de in gemeentelijk beheer ge komen Kanaaldijk is een extra on derhoudspost voor berm- en groen onderhoud geraamd van f. 15.000,-. In verband met uitbreiding van het werkgebied wordt voorgesteld een 4e auto voor de plantsoenendienst aan te schaffen. Alle ploegen zijn dan op gelijkwaardige wijze voorzien van transport en onderkomen. Ten be hoeve van de brandweer zijn kapi taallasten geraamd voor de aanschaf van een lier, een vangzeil en droog- pakken en longautomaten ten be hoeve van de duikploeg. Wijk Zuidplas wordt gegeven is met dit plan in 1985 weinig voortgang ge boekt. Bestemmingsplannen voor Landelijk Gebied (West/Oost/Verlengde Abra ham Kroesweg): Stedebouwkundig Bureau Wissing is opdracht gegeven de - hoognodige - herziening van de bestemmingsplannen Landelijk Ge bied te ontwerpen. Eerste voorberei dende besprekingen hebben inmid dels plaatsgehad. B. en W. beraden zich nog of ook de herziening van het bestemmingsplan “Verlengde Abra ham Kroesweg” gelijktijdig moet worden meegenomen met beide plan nen. Een en ander stellen zij afhanke lijk van eventuele ontwikkelingen rond de vestiging van nieuwe glas tuinbouwbedrijven in dit gebied. Vooruitlopend op bedoelde herzie- nigen wordt thans gewerkt aan een ontwerp-plan, dat met inachtneming van de Kroonbeslissing het woonwa gencentrum aan de Tweede Bloks- weg beoogt te regelen. De wettelijke -js inmiddels afge rond. -B. en Wverwachten laatstbe doeld ontwerp spoedig ter visie te kunnen leggen. Bij besluit van 24 september 1985, hebben Gedeputeerde Staten goed keuring verleend aan het plan Brug- WADDINXVEEN Waddinxveen is in afwachting van het nieuwe streekplan Zuid-Holland-Oost van de provincie Zuid-Holland. Van de mogelijkheid om te reageren op het voorontwerp in hooflijnen ten behoe ve van de herziening van het streek plan heeft de raad al bij brief van 8 januari 1985 gebruik gemaakt. In middels hebben Gedeputeerde Staten hun commentaar gegeven en vastge legd in de nota van beantwoording. Zo zijn Gedeputeerde Staten van me ning dat voor een definitieve keuze ten aanzien van de bouwlokatie in de polder Achterof bij Boskoop te zijner tijd een nadere afweging noodzake lijk is waarbij dan de Vaste Commis sie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting uit de Provinciale Staten zal worden betrokken. Gedeputeerde Staten zijn verder van mening, dat er geen aanleiding is de gehanteerde basis voor de bereke ningswijze voor het aantal nieuwe woningen te herzien. Uit ambtelijk overleg is evenwel gebleken dat bij de berekeningswijze voor Waddinxveen wel van een foutieve basis is uitge gaan. Het cijfermateriaal ten behoeve van de Bouwdistricten is inmiddels aangepast. De aanleg van een nieuwe regionale of bovenlokale verbinding tussen de Beijerincklaan en de Zuidelijke Dwarsweg achten Gedeputeerde Sta ten niet noodzakelijk om de volgende redenen: de beschikbare provinciale middelen, de prioriteiten elders in de provincie en de verdere voorgestane ruimtelijke ontwikkelingen in de Zuidplasp older. ruimtelijke ordening en woningbouw. Dit advies zal deels een inventarise rend en evaluerend karakter hebben terwijl daarnaast bouwstenen voor nieuw beleid zullen worden aange dragen. Dit nieuwe beleid zal uiteindelijk in een meer integrale nota “Centrumbe leid” gestalte moeten krijgen. Aan dit nieuwe beleid zullen een verkeerson- derzoek in het kader van het ver keerscirculatieplan en een distributie- planologisch onderzoek ten grondslag moeten liggen. Aan de voorbereiding van dit laatste onderzoek wordt in overleg met de middenstandsvereni- ging gewerkt. B. en W. stellen zich ten doel vorenbedoeld beleidsadvies voor het centrumbeleid tegelijk met ander onderzoek in de raadscommis sie voor ruimtelijke ordening aan de orde te stellen, in elk geval nog dit jaar. In de raadsvergadering van 27 februa ri 1985 zijn de raadsleden door mid del van de voorstellen tot vaststelling van de subsidieverordening en de in spraakverordening stads- en dorpsver nieuwing geconfronteerd met de ge volgen van de inwerkingtreding van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieu wing per 1 januari 1985. Zoals be kend beoogt deze wet nieuwe wet telijke kaders te geven om de stads en dorpsvernieuwing te stimuleren. Van een financiële stimülans is overi gens in genen dele sprake, gelet op de te geringe fondsen van het rijk. Óver 1985 is Waddinxveen een vaste bij- WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft 1986 al uitgeroepen tot het “jaar van de bruggen”, zo meldden we vorige week woensdag naar aanleiding van het uitkomen van de toelichting op de begroting voor 1986 van de ge meente Waddinxveen. Zuidkade/Wilhelminakade: Stede bouwkundig Bureau Wissing zal op dracht gegeven worden een nieuw be stemmingsplan (genaamd: “Zuidka de/Wilhelminakade 1986”) te ont werpen. B. en W. verwachten het ont werp binnen aanvaardbare termijn om advies te kunnen voorleggen aan de commissie voor ruimtelijke orde ning en woningbouw. Planherziening is noodzakelijk ter voldoening aan het besuit van Gedeputeerde Staten en de Kroon, waarbij goedkeuring is onthouden aan diverse bestemmin gen en voorschriften, alsmede in ver band met de invulling van het voor malige rijksweg A3-terrein om reden van de verplichte terugkoop, de lega lisering van eerder verleende bouw vergunningen en een “moderne” be- drijvenregeling. Vondelwijk: Er wordt naar gestreefd het komende begrotingsjaar het plan Vondelwijk ter visie te kunnen leg gen. Gelet op de prioriteit die aan

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 11